tóe Jaargang. Dinsdag 26 Mei 1925. No. 45. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN KDIT Behandel huiduitslag altijd direct Kloosterbalsem WIERINGER COURANT UITGEVER ABONNEMENTSPRIJS ADVERTENT ëN BUREAU per 3 maanden 1. Van 1—5 regels 0.50. Hippolytushoef Wieringen. dORN. J. BOSKER, WIERINGEN VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. Iedere regel meer 0.10. Telei. Intercomm. No. 19. GEMEENTE WIERINGEN. Bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Wieringen maken bekend dat de zomertijd zal aanvangen den vijfden Juni en zal eindigen den vierden October. In verband hiermede, wordt de aandacht der ingezetenen er op gevestigd, dat gedurende boven genoemd tijdvak het uur voor de winkelsluiting is bepaald op 9.30 uur 's avonds. Wieringen, 23 Mei 1925. Burg. en Weth. voornoemd, L. C. KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. GEMENGD NIEUWS Een schroeilooze boot. De O. II. Crt. doet een mededee- ling over een uitvinding van ir. De Bijll Nachcnius op de werf „Cocnrad" te Haarlem, waar al sedert"eenigen tijd proeven zijn ge nomen met zijn schroefiooze boot. De schroefiooze boot wordt voort bewogen door het laten ontsnap pen van .samengeperste lucht clit is zoo belangrijk voor de ontwik keling van de scheepvaart, omdat men in de bootten van dergelijke constructie veel meer berg- en laad ruimte heeft dan in stoom- of mo torbooten. In stoombootcn b.v. wordt een gtoot gedeelte van de ruimte ing .- riomen door verschillende nood zakelijke machines en derg-lijke, die bij de uitvinding van ir. De Bijll Nachenius geheel overbodig zijn, n.1. le. „De tunnel", die bij een stoom boot van middelmatige grootte manshoog is en waardoor do stuur stang naar het achterdeel van hot schip loopt. 2e. De ruimte, die men noodig heeft voor het bergen van steen kool. 3e. De ruimte, die de tanks be slaan, waarin het water geborgen wordt, voor de ketels. Op het dek van de schroefiooze boot, die gebouwd is op de werf „Coenrad", is een benzine-lucht- pomp geplaatst. Deze machine perst de lucht in twee buizen van pl.m. 40 c.M. diam. Deze buiizen heeft men zoo in het schip gc- plaatS|t, dat ze zoo min mogelijk ruimte innemen. Ze komen uit aan den achtersteven, die een spit sen vorm heeft. En juist die vorm maakt het mogelijk, dat dc uit de buazen ontsnappende lucht, de boot inbeweging brengt. Het dak loopt horizontaal met het wateropper vlak. De platte achtersteven maakt me,t het dek een hoek van pl.m. 45 gr. Dc uitlaat der buizen vormt met den achtersteven een st.oin- penhoek. De ontsnappende lucht slaat in voortgezette richting van de buizen op het water terug. Op deze wijze wordt de boot in bewe ging gebracht. De eenige moeilijkheid, die nog te overwinnen bleek, was de stuur inrichting. Ook dit euvel heeft ir. De Bijll Nachcnius nu waarschijn lijk verholpen en wel op dc vol - gende manier Aan den voorsteven, die in te - genstelling met den achtersteven verticaal spits is heeft men aan el- ken kant van het schip een buis laten loopen, natuurlijk ook weer van de luchtpomp af. Wil men nu bijvoorbeeld naar rechts sturen, dan perst men lucht in de linksche buis, die naar den voorsteven leidt en sluit de rechtsche buis naar den achtersteven. Neem(t men geen bocht, dan doen de buizen naar den voorsteven geen dienst. Deze laatste verandering heeft ir. De Bijll Nachenius kortgeleden laten aanbrengen, zoodat nog niet bekend is of deze verandering een verbetering is. Een flinke knaap. Woensdagmiddag reed te Leimui- den het zoontje van D. B. met een kinderwagen langs den weg, waar in twee kinderen, respectievelijk van 1 1/2 en 3 jaar zaten. Toen de jongen een bloempje wilde pluk - ken langs den kant. van den weg, reed, naar de O. H. Crt. meldt, ae kinderwagen op onverklaamare wijze de sloot in. Moedig begaf het ventje zich te water om zijn broertjes te redden en wist al spoedig den oudste op den wal te brengen. Met den ande re kon hij njiet ver komen, maar gelukkig wist hij het hoofd boven water te houden, terwijl hij luid om hulp schreeuwde. Gelukkig kwam deze spoedig opdagen. Het mocht aan dc toesnellenden gelukken nu spoedig beiden, het jongste kindje en den moedigen knaap op het drooge te brengen, juist bijtijds, want de dappere jon gen begon reeds in de modder weg te zinken. f 2500 voor 12 narcissenbollen. in de asch gelegd. Te Wildervank is de vrouw van den landbouwer Geertsema dooi den bliksem gedood. Te Bodegraven is Zaterdag dc zoon van den kaashandelaar Van D. door den bliksem gedood. Hij schuilde met een ander die onge deerd bleef onder een kastanje - room. Gevallen van Nekkramp te A dam. Naar wij vernemen zegt de lel. zijn in het Buitengasthuis te Am- steidam verschillende gevallen van nekkramp in behandeling. Een pleegzuster is in enkele uren aan deze ziekte overleden. MARKTOVERZICHT. Tegenover het groote voordeel, dat de warmte den bedrijfsboer en den weider oplevert, staat weer het groote nadeel, dat de prijzen bij warm weer meestal dalen. Het bin nenland gebruikt bij groote warm te minder, en ook wordt de vraag uit het buitenland, tot kleiner af- Dat onder de bollenkweekers te^me^ngen teruggebracht. Bij den ven 20,voor het bedrijf. Scha pen wegens lager Londen 45, - a 52,overhouders met den - zelfden prijs, lammeren duur 25 32,varkens voor de slacht 73 a 75 cent per Kilo, zouters 72 a 74 cent per Kilo. FEUILLETON. No. 71. Iedereen, die van dit tooncel ge tuige was, voelde zich ten hoogste verbaasd. Willen wij naar huis gaan Ja, ja, als je blieft, breng mij weg. Met wankelende tred, vreesclijK bleek, leunde zij op den arm van haar man en gevolgd door honder den verbaasde blikken, verlieten beiden den salon door een zijdeur. Edith, die niet wist, dat zij in te genwoordigheid van haar moeder had bevonden, was gaan zitten en antwoordde met een volmaakte be valligheid op de vriendelijke woor den, die men tot haar richtte. Na graaf De Soleure de hand te hebben gedrukt, stelde de heer De Maurienne hem achtereenvolgens aan al zijn vrienden voor. ITet was nog geen tien uur, toen njjjnheer en mevrouw Joramie thuis kwamen. De financier bracht Raymonde naar haar vertrekken. Dank je, vriend sprak zij. Ik v©el mij wat beter, veel beter en als je naar mevrouw De Chamaran .de wilt terugkeeren, doe het gerust. Joramie schudde het hoofd. Je ziet. er zoo vreemd ui|t, hor- nam zij, hem strak aanziende. Ik zie wel, dat je teleurgesteld bent. Ik verzoek het je dus vriendelijk keer naar de partij terug. Ik zal je een oogenblik verla ten. Hij liep naar de deur en sprak: Ik kom dadelijk terug. Na verloop van twee minuten verscheen hij weder en legde op Narcissenzaailingen 1500,— besteed. Een kweekcr beweerd' dat deze soort, in Engeland reeds bekend was. Toen bij onderzoek bleek, dat dit niet zoo was, werd de partij voor f 25000,naar En geland verkocht. Een dure weigering Een Westerwoldinger, wiens ei gendommen publiek worden ver kocht. omdat hij steeds weigerach tig bleef 47 cent waterschapslas ten te betalen, offerde.180 gul den voor de sedert gemaakte rechtsonkosten. Onweer. De bliksem is Zaterdag ingesla gen in de villa van den heer Waan ders te Huizen. Het gebouw werd een tafeltje, dat midden in de ka mer stond, een pistool, een dolk en een klein fleschje met een geelach tig vocht neder. Wat beteekent dat vroeg zij geheel onthutst. .Te ziet het, een pistool, dat ik zelf geladen heb, een dolk, met scherp lammet en spitse punt, wat dit fleschje aangaat, het bevat een snelwerkend vergif. Zij begon de zaak te begrijpen. Vlak tegenover hem staande, vaalbleek, zga zij die voorwerpen met stomme verbazing aan. Mevrouwantwoordde hij koel, u heeft het recht niet meer om te leven en daar u dezen nacht moet sterven, laat ik u de keus van de wijze. Een van driëen moet u kiezen, het pistool, den dolk of het vergif. Zij stiet een heeschen gil uit en met een onbeschrijfelijken schrik achteruitdeinzende, riep zij Maar je bent krankzinnig, je bent. krankzinnig. Ik ben het geweest, mevrouw O ja. ik ben bet waarlijk geweest, toen ik. misleid door uw leugens en huichelarij, u mijn naam schonk, in den waan, da.t ik een iuffrouw Césarine Leverdicr huw de. U begrijpt nu alles nietwaar I? ziet., dat ik alles weet. Maar wat weet je Zeg op, wat weet je Alles zog ik u. U heet Ravmon de Duchemin, en u is op achttien- iarigen leeftijd gehuwd met graaf De Soleure, die u een dochter hebt geschonken, een dochter, die nïct. weet., dat u haar moeder is, en die u toch kent. TT beeft vanavond uw eerste man en uw dochter terugge zien. een verrassing, die ik u heb willen bereiden. Was zij u niet aan genaam, 't is mijn schuld niet. U dacht, dat u zich op een behendige wijze van den eerste had ontslagen al was 't ook door een moord, dat de tweede op wie gij jaloersch waart, goed en wel in een krank - zinnigengesticht opgesloten zat Hoe uw aanslagen mislukt zijn. behoef ik u niet te zeggen. Genoeg. Lw euveldaden zijn bekend. U moet sterven. Begrijpt u dan niet, dat. uw dood een noodzakelijk is en uw eenige en laatste redmiddel? Raymonde bracht een reutelend geluid voort. Zij deed eenige schre den al wankelend en wiel als een blko op een stoel neer. Verloren, sprak zij, ik ben verloren. Ja, u is verloren, en geen macht ter wereld kan u meer red den. Zij liet een dof gekreun hooren. Mevrouw, hernam Joramie, met zijn ijzingwekkende kalmte, u heeft daar op de tafel het mid - del, om aan uw noodlottig bestaan een einde te maken. Raymonde hief het hoofd op. Ilaar oogen vestigden zich op mijn heer Joramie. Ja, ja, sprakzij met verwilder de stem. ik zal kiezen. Welnu Als het dan moet geef mij het. vergif, geef op. Neen, ik zal u alleen laten. Misschien heeft u nog eenige be schikkingen te maken. Zij zullen geëerbiedigd worden. Denk aan uw dachter, mevrouw en besef dat u sterven zult. om baar u niet. te doen vloeken. Zij zal nooit we - ten, wat haar moeder geweest is Dit strekke u tot troost.. Morgen, mijnheer, wanneer mijn kamenier op het. gewone uur weer binnen komt, zal zij mij Beverwijk nog wel onderneming^- .bestendigen toestand van mond- geest bestaat, bleek wel hieruit, en klauwzeer, waaronder onzen dat voor 12 bollen uitbeen partij JVGestapel lijdt, hebben bijna, alle NaY-f'issp.ri7.anilineen f 1r>00.wgrd (landen de invoer van levend vee uit Holland in hun land verboden. Wij kunnen daardoor niets anders dan geslacht, uitvoeren. Waar nog levend wordt, toegelaten heeft dit onder zulke belemmerende voor - waarden plaats, dat het van geen beteekenis voor den veehandel meer is. Dat alles geeft in ons land trage markten, met een geringen afzet. Ook de prijs lijdt daaronder. Te Schagen was Woensdag de markt tamelijk lusteloos. Vette koeien le kw. f 1.15 k 1,20 2e kw f 1.10 fi 1,15 3e kw. 1.— k 1,05 Melk- en kalfkoeien waren vrij vast 225,— k 460,—. Gelde koei en hoog met goeden handel. Nucl tere kalveren 12.a 33,Bo mijn bed dood vinden. Vaarwel, mijnheer Vaarwel, mevrouw Mijnheer Joramie verwijderde zich. Raymonde bleef ongeveer tien minuten, verdiept in haar gedach ten, met het hoofd in de handen zitten. Opeens rees zij overeind. Haar oogen straalden van een somberen e-loed. Zij wierp een sehuinschen blik op de tafel, en een minach - tend lachje krulde haar lippen. Zij liep op de drie deuren van haar kamer toe en deed ze op het nachtslot. Hierna trok zij haar prachtig ge waad uit eu hulde zich in de zwar te kleeding, die zij altijd aan had, wanneer zij Jacques Vemier ging bezoeken. Toen zij geheel gekleed was en andere laarzen had aangedaan en een hoed opgezet, haalde zij uit haar kleedkamer 'n Russisch lee ren tascli. waarin zij al haar ju - weelen en al bet goud. al de bank biljetten, al de draagbare voorver r.en van waarde sloot, rlie zij in de meubels van haar vertrekken vond Beladen met haar schat, verliet zij zonder het minste gedruisch te maken, haar kamer, schreed, behoedzaam voortloopende in het donker voort, kwam zonder verbin derine aan de kleine aehtterdeu- opende die en stond op straat. Tiet sloeg juist elf uur op alle klokken der stad. Een gestoord partijtje. Rnvmonde liep zoo snel mog^ liik naar de dichtbijgelegen stand- nlaats der huurrijtuigen TTet noodlot dreef baar voort. Zij nam een coupë bij het uur en beloofde den koetsier, die eerst wei Eerst Is het een klein plekje maar snel wordt het grooter, omdat daarna de ziektestoffen deomringendehuidbesmetten voorkomt uitbreiding zuivert en geneest want Akker's Kloosterbalsem zal de kwade stoffen, ontsteking en ziektekiemen uit het vleesch trek ken. de pijn en de jeuk dadelijk doen bedaren en de groei van een nieuwe gezonde huid bevorderen. Daarom is Akker's Kloosterbalsem weergaloos bij eczeem, cttcrzwcrcn, puisten, dauwworm, bloed vinnen, verouderde been wondcn.maa rook bij brand- en snijwonden. schrale huid. gespron gen handen, kloven, winterhanden en -voeten. Per groote pot v»o 20 gram 50 cent. Alom ver'erngbaar. nig lust had haar naar het opge geven adres in den fauborg Saint Marceau te rijden, vijf francs per uur. Dit hielp, 's Mans tegenzin ei (iween. Zij reed weg. Op dien avond dan dat mevrou ,v Joramie uit haar huis vluchtte, za ten de drie deugnieten, Vrouw Ta- mirel. Morel en Jacques, te spelen in het vertrek op de eerste verdie ping. Een groote petroleumlamp die midden op de tafel stond, ver lichtte het vertrek. Er werd bijzon der hoog gespeeld. De vrienden wa ren half dronken en dachten er niet aan om op te staan. Het was bijna middernacht, toen zij aan de poort hoorden kloppen, en steeds luider werd bet geklop herhaald. Men verbeelde zich bun schrik Als de politie daar eens was, zei vrouw Tamirel, doodelijk bleek wordend. We hebben de kelders, de on deraardsche gewelven, voegde Francois er bij. Wij zullen eens gann kijken, zei Jacques die de moedigste was en hij haastte zich een kaars op te steken, maar vóór bij naar bene den ging. borg hij als een voorzich tig man, een ponjaard tusschcn zijn vest en hemd. Wie is daar Ik ben het. doe open. dadelijk, antwoordde oen vrouwenstem. - U, u herbaalde Jacpues Ver nier, na de poort weer te hebben gesloten. Raymonde trad het huis binnen. Jacques volgde haar. TT ij nam zijn licht, dat hij op de trap had neergezet, op. en beiden begaven zich naar de kamer op de beneden verdieping. Wordt vervolg 1.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1