16e Jaargang- Vrijdag 5 Juni 1925. No. 47 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN WIERINGER COURANT UITGEVER tJORN. J. BOSKER, WIERINGEN ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden ƒ1. VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hippolytushoef Wleringcn. TeleL Intercomm. No. 19. GEMEEljfE WIERINGEN. Gemeenteraadsvergadering van Vrijdag 29 Mei 1925. Afwezig de heer K. Engel. Nadat de notulen zijn voorgele - zen en goedgekeurd, doet de heer Lub mededeeling, dat het door hem aangekondigde voorstel tot stich ting van een tehuis voor ouden van dagen in deze vergadering niet in behandeling kan komen wijl hem nog geen voldoende gegevens ten dienste staan om zijn voorstel te motiveeren. De voorzitter doet mededeeling van de volgende ingekomen stuk- Ken Een bericht van Hoofdinge landen van Waard-Nieuwland dat zij de pacht van dijken en steigers in gebruik ten behoeve van de aan voer van gemaaid zeegras niet wenschen te verlagen. Een dankbetuiging van den post- schipper Joh. Bais voor de aan hem als postschipper verleende subsidie over 1925. Van Gedeputeerde Staten goed - keuring der le suppletoire begrioo- ting over 1924. Bij het procesverbaal van opna me kas en boeken Ontvanger bleek in kas te zijn 15441,95. Kas en boeken werden in bezit genomen en overgedragen aan den nieuwbe- noemden ontvanger. Uit de maand staat der zeegras-exploitatie bleek dat over de maand April verkocht werden 100 pakken. Uit het verslag der commissie voor de volkshuisvesting valt aan te teekenen dat gedurende 1924 ver strekt werden 17 vergunningen voor nieuwbouw, 15 voor verbouw, aan her- of verbouw beschikbaar gekomen woningen 18. Het verslag der oommissie van toezicht op het correspondent schap der arbeidsbemiddeling toont aan dat er gedurende 1924 geen werkloosheid heerschte. Alle beschikbare arbeiders konden ge plaatst worden bij de Zuiderzee - werken. Is ingekomen van den heer Jb FEUILLETON. No. 1. L Blind vertrouwen. De klok sloeg "t halve uur, toen Kex Ashton in de schaduw van den groot en plataan in Finsbury- circus ongeduldig zijn schreden wendde naar het hek, dat het dichts bij Londen-Wall is. Hij had Nanette gevraagd om elf uur te komen en ze had het beloofd Ze had hem nog nooit voor niets laten komen, ze was nog nooit één minuut te laat gekomen en nog nooit had er zooveel van een sa menkomst afgehangen als dezen keer. Ilij stak een sigaret op en trok er zenuwachtig aan, terwijl hij den in gang in het oog hield De vraag dmng zich aan hem op, of ze hem misschien heelemaal in den steek zou laten en toen begon hij weer heen en weer te loopen, zenuwach tig. ongeduldigd en geprikkeld door het wachten. Daar sloeg de klok kwart voor twaalven en nog was er niets van Nanette te zien. De banken op hqt plein werden bezet door schooljongens en win kelmeisjes, die hun schamel maal kwamen nuttigen in een van de weinige open ruimten, die de rijke stad ter wereld uitgespaard heeit tusschen de massa's steenen en kalk, tot een plaats waar de zwoe gende inwoners hun oogen en her senen wat kunnen laten uitrusten Brouwer verzoek gedeeltelijke ont heffing van hondenbelasting we - gens het afmaken van de hond in Mei 1924. Van J. Mulder Pzn. verzoek ont heffing hondenbelasting wegens opheffing bedrijf. Van C. Kooij Cz. verzoek om geheele ontheffing o- ver 1924, wegens verkoop in Maa:t 1924. B. en W. stellen voor aan Jb. Brouwer en J. Mulder Pz. halve en aan C. Kooij Cz. geheele onthef fing te verlcenen. Bij de wijziging der onderwijs - wet werden de arromdissements - vergaderingen van het onderwij zend personeel opgeheven. Een voorloopig comité, het nuttige en noodige van deze vergaderingen bepleitende, wil deze vergaderin - gen omzettten in Inspectievergade ringen en verzoekt daartoe finan cieele steun. Na toelichting door den voorzitter wordt besloten-/ 25 subsidie te verleenen. Op door het gemeentebestuur gevraagde inlichtingen, deelde de „Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten" mede, dat de kosten voor het maken van een uitbrei - dingsplan door haar werden ge raamd op 400 in geen geval hooger dan 500.De benoodig de opmetingen moeten dan door de gemeenteopzichter geschieden. Het is B. en W. gebleken dat de gemeente opzichter bekwaam is voor de hem in deze op te dragen taak, zoodat het uitbreidingsplan in geen geval de 500 zal over schrijden. Waar door den voorzit ter in de vorige vergadering de kosten op 1000 werden geschat, meenen B. en W. thans te moeten komen met het voorstel om aan de „Vereeniging van Nederland sche gemeenten" het uitbreidings plan op te dragen. Met algemeene stemmen goedgevonden. De ter visie gelegen hebbende re kening van armvoogden werd goedgekeurd. De heeren Jb. en KI. Kuijt te Den Oever verzoeken het brandspuit door te kijken naar het groene gras en bloeiende planten. De winkelmeisjes wierpen ver stolen blikken op den medieus ge- kleeden jongeman en hij hoordc- opmerkingen aan zijn adres die meer geestig dan beleefd waren. Toen hield hij het niet meer uit en liep kwaad weg door het hek, waar voor hij gewacht had. Terwijl hij den weg overstak, zag hij een lang elegangt meisje haas tig aan komen loopen over he,t trot toir. Dadelijk was hij bij haar. Ik was juist van plan weg te gaan, zei hij scherp. Ze schrok op bij het geluid van zijn stem. O, Rex, het spijt me zoo, riep ze. Ik kon niet eerder wegkomen. Ik ben een uur weggeweest en het leek - Heb je het vroeg hij drin gend, zonder te letten op haar uit - legging. Haar oogen werden ernstig en terwijl ze hem aankeek zei ze Ik geloof dat hij vermoedens heeït. Onzin, riep Rex. Hoe kan dat nu en waarom denk je dat - Ik geloof het zeker, ging het meiisje voort. Waarom moet je er nu weer een hebben Den laatste keer zei je, dat het niet meer hoef de, en dat deze storting - Ja, dat weet ik wel. viel hij haar in de rede. Maar begrijp je nu niet, dat de markt op een keer punt is De heele week zijn ze op op het randje geweest van een flin ke stijging, maar het komt er niet van voordatMaar de stijging komt in ieder geval, dus moét lk huisje aan het einde der Voor straat te mogen verplaatsen. Bij het uitoefenen van het bedrijf is het voor hun een sta-in-den-weg. B. en W. stellen voor de gevraag de vergunning te verleenen mits kosten van overschrijving en ver plaatsing geheel voor rekening ko men van Gebr. Kuijt. Goedgev. Daar door het ophalen van straat vuil gebleken is dat in een alge - meen gevoelde behoefte worde voorzien stellen B. en W. voor met het ophalen op den bestaanden voet voort te gaan. Vermoedelijk zal er in de toekomst de noodzake lijkheid onder de oogen moeten worden gezien tot aankoop van ter rein voor vuilopberging er be staat geen zekerheid dat de tegen woordige vuilophaalder steeds over gelegenheid tot berging zal be schikken. De heer P. Kaan vraagt of B. en W. de zekerheid hebben dat de tegenwoordige functionai- ris het werk voor denzelfden prijs zal willen blijven doen. Voorzitter zegt dat nog geen verzoek om ver hooging is ingekomen. J. Kooij stelt voor het vuil te sor teeren in mestvuil en grofvuil. Voorzitter zegt dat dit zal leiden tot groote. kosten. Het voorstel vond geen ondersteuning. Met het ophalen wordt voortgegaan. De 2e suppletoire begrooting dienst 1924 wordt vastgesteld. Waar vorig jaar geen gegadigden waren opgekomen voor de ver - pachting van het grasgewas op de algemeene begraafplaats, stellen B. en W. voor dit gras thans onder hands te verpachten aan C. Schei- tus Nzn. voor den prijs van 5. per jaar tot 1931. Nadat de Heer Kaan nog gevraagd heeft te bepa len dat het gras er tijdig a'komt, wordt de verpachting goedgek. Het pakkengeld voor de wier - maaiers wordt weder vastgesteld op 3.waarvan 2 bij het aan den wal brengen de rest als het zeegras droog is. Maailoon 7.50 voor prima zwart en 3.50 voor minste qualiteitnaar evenredig- het uithouden, daar is niets aan te doen. Ze zijn niet naar beneden ge gaan, hé Naar beneden gegaan Neen. Ze zijn 1/8 meer, maar wat is nu 1/8 - Toch een voordeel, zei het meisje. Als je nu verkocht, kon je alles weer in orde maken en nog iets overhouden. Hij haalde geërgerd zijn schou ders op. Nog iets overhouden, riep hij uit. Een paar onnoozele ponden, terwijl, als ik het uithoud, het er misschien de volgende week tien duizend zijn. Ik wou dat je het niet deed, ik vind het gewoon ellendig, voegde ze er bij, toen ze haar handtasch- je opende en er een gevouwen pa pier uithaalde. - Och, je bent wat zenuwachtig, zei hij en nam het papier van haar aan. Wees toch niet zoo bang, het is zoo veilig als iets. Dennison neemt er genoegen mee, de ché - ques te bewaren tot ik verkocht heb, dat heeft hij me beloofd. Ze keek hem peinzend aan. Vroe ger had ze datzelfde licht in zijn oogen gezien, telkens als hij haar weerzag, maar nu kwam het al leen, omdat ze hem het formulier gaf dat ze gestolen had uit een chequeboekje van haar patroon. Geef liet me weer terug, zei ze ineens en strekte haar hand uit. Tk wou het erg graag, heusch. Hij lachte even en stopte het stukje papier in zijn zak. - Volgende week krijg je ze al lemaal weer terug en dan kun je heid door keurmeester te bepalen. Verkoop aan handelaars 11.50 voor prima prima 10.75 voor goed en 9.50 voor afwijkend p r 100 Kg. Waar de ten vorige jare in gestelde premie van 0.50 voor prima prima in den loop van het jaar nimmer werd uitbetaald en bovendien deze regeling zeer veel moeilijkheden medebrengt, wordt voorgesteld deze premie te schrap pen. De voordracht wordt goedgek. De consenten worden uitgereikt De voordracht tot vernieuwing blik sembeeviligingsinstallatie op den toren te H.-hoef wordt goedgek. In plaats van den heer J. Rot gans wordt tot voorzitter van het stembureau te Oosterland be noemd de heer J. Bosker. Tot lid in het stembureau te Westerland wordt benoemd de heer M. Kooij, reserve de heer W. F. Lub. Rondvraag De heer Hermans zegt dat aan den Oever een massa oude steen is opgehoopt en vraagt of hiermee de spuitsteeg niet kan bestraat worden. De heer Oden pleit voor het be straten van het pleintje tegenover M. Gorter. Zal rekening mee wor den gehouden. De heer Oden informeert aan gaande de winstuitkeering aan de wiermaaiers. Zal volgende verga dering over beslist worden. Verder zijn bij den heer Oden klachten in gekomen over een mesthoop vlak tegenover den weg tegen de boet van .T. Klein het is zoo erg dat de ier in de goot loopt mag dat Zal onderzocht worden. De heer Kaan vraagt of de pers- meesters volgens hun instructie, ook aansprakelijk zijn voor het persen van nat zeegras. De keur meester kan niet overal bij zijn. Voorzitter zegt dat ook de pers- meesters in deze verantwoordelijk zijn. De heer J. Bosker brengt ter spra ke de verpachting van het grasge was langs de wegen. Waar zich ten vorige jare geen gegadigden opde den voor de verpachting, werd be er mee doen wat je wilt, schat, antwoordde hij. Dan zijn we op weg naar Parijs voor de witte broodsweken. Je bent een bovenste beste, Nan. We zullen het fijn hebben sa men, zoodra die dingen maar de hoogte in zijn gegaan, maar nu moet ik maken, dat ik weg kom om dit gevalletje in orde te bren gen. Tot vanavond, dag kind Hij keerde om, verdween in de menschen in de menschenmenig- te en zij kon alleen terug gaan naar. Ze beet zich op de lippen van ergernis, omdat ze inzag, dat ze niets voor hem beteekende, zoodra hij had wat hij verlangde. Waar om had ze toch toegegeven Waar om had ze geloof geslagen aan zijn voorspiegeling en in blind vertrou wen alles wat hij zei of deed, goed gevonden terwijl hij misbruik maakte van haar liefde voor hem? Toen was het gebeurd dat hij te ver gegaan was bij een specula tie en zijn bankier wilde wat meer zekerheid, voor hij hem verder crediet verleende. Een formulier uit het chéqueboekje van haar pa troon was voldoende, zei hij ze had hem in haar blindheid gegeven wat hij verlangde. F.en week later kreeg ze het formalier terug, zoo als hij beloofd had, met Gilfoyle's handteekening en ingevuld voor een groot bedrag. Ze had dadelijk de handteekening er af gescheurd de chéque afgestempeld en besloot nooit meer toe te geven, als Rex haar wilde overhalen. Maar dat besluit was van korten duur. Hij kwam bij haar met een verhaal van dreigend gevaar, fi - sloten het grasgewas gratis aan te bieden. Hierna sluiting. Het 100-jarig bestaan van het Groot Noord Hollandsch Kanaal. Feesten te Helder. De mooie driedekker van de Alk maar-Packet, de „Alkmaar" vol bracht Dinsdag den tocht naar den Helder correct in den daarvoor aangewezen tijd. Deze boot is voor de binnenscheepvaart een staaltje van merkwaardige scheepsbouw - kunst. Ondanks de geringe diep gang is omslaan toch uitgesloten. De boot van den Rijkswaterstaat nam de leiding en de versierde booten van de Langedijk volgden den stoet, hoewel zij door het wachten voor de spoorbrug een oponthoud hadden, waardoor zij niet gelijktijdig in den Helder kon den komen. Bij het passeeren van de verschil lende dorpen hadden velen zich opgesteld. Minister Van Swaay maakte oo* dezen tocht mede. Bij tvliegkamp „de Kooij" de monstreerden een aantal vliegt ui gen boven de boqt, wat een aardi ge attentie was. Een goed orkestje zorgde mede voor de noodige afwisseling, zoo dat de tocht betrekkelijk kort duur de. Het mooie gezicht dat men op de tocht juist op deze hooge boot van het Hollandsche lanlschap heeft, droeg hiertoe niet het min ste bij. Het gezicht op de begroei de duinenrij is zoo interessant, dat de tocht daarom reeds gerechtvaar digd is. Bij aankomst te den Helder ston den honderden voor de ontvangst langs den weg geschaard en voor afgegaan door het lustig blazende stedelijk muziekcorps van den Helder, onder leiding van den heer Ter Hall, werd naar het tentoon stellingsgebouw gewandeld, waar de officieele ontvangst door het ge meentebestuur plaats had. Hier sprak de burgemeester van den Helder, de heer W. Houwing. nancieelen ondergang, arrestatie, en misschien zelfs zelfmoord. Hij kon alleen maar gered worden, als zijn bankier hem crediet gaf, maar die weigerde het zonder onder pand. En dus kreeg hij nog een for muiier uit het chéque-boekje van Gilfoyle. Twee weken later was het nog niet terug, het dreigende ge - vaar dreigde nog steeds en hel kon niet afgewend worden zonder nog een formulier, zei Rex. Nu was het weer twee weken later het fortuin, dat hij maken zou, zweef de nog in de luchthet gevaar dreigde nog steeds en een derde formulier was uitgescheurd en aan Rex overhandigd. Maar Nanette was vastbesloten dat dit nu het laatste zou zijn ge weest wat er ook gebeurde. II Een nobel beslnit. Het kantoor van Charles Gilfoy le en Co. handelaars in effecten, zooals te lezen stond in gouden let ters op de tulen vitrages sloot pre cies om zes uur en gewoonlijk w: - iuffrouw Nanette Harlev. de ver trouwde secretaresse en typiste van het hoofd der firma, een van de eersten die het gebouw ver liet.. Op den dag dat Rex Ashton en haar had gewacht bij het Finslni- rvplein, hoorde ze om vijf minuten vóór zessen het belletje van nn\ Gilfovle twee keer na elkaar, w: beteekende. dat hij haar noodig had. Ze hield op mef het opruimen van haar tafel en ging naar ziin kamer. Wordt vervolg l.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1