HEERENBAAI. PORTORICO. J. E. HIÏÏS3 BLANKE BAAI PRUIMTABAK. -..j eenige vriendelijke welkomstwoor- •1. en daarna kreeg de heer W. l i stoker, voorzitter van het ten i 'instellingscomité. De tentoonstelling is onderge- biaelit in de voor dit doel inge - richle excercitieloods van de ma ine, een gebouw van 120 M. leng te en 22 M. breedte dat zich hier voor buitengewoon goed leent. at hierin is ondergebracht is een bezoek overwaard. Om twee uur begaven de genoo- e .lm zich aan boord van verschil ode vaartuigen, ter bijwoning do op het Marsdiep door de ninklijke Marine Jachtclub ge- miseerdc zeilwedstrijden. o») hot Marsdiep heerschte een ote bedrijvigheid van stoom- nmlorbooten en verschillende vaart uien. Torpedojagers doorkliefden het fwatervliegtuigen gonsden non oen buitengewone snelheid ooi de booten been en daalden af en |,oe op 't water neer, terwijl oe- i.igo onderzoebooten demonstreer den. De reddingsboot de „Dorus Rij- is met een reddingssloep sleeptouw voorop gevaren, ge- door het stoomschip „Zee-, 1 .naikj2Q£>rd waarvan wij 1 bevonden, en eenige andere 'oooten, waarop passagiers in de cb genlieid werden gesteld dit efoehfje mede te maken. Honderden hadden van deze ge- i' eenheid om een zeldzaam zeé- hfje medé te maken, gebruik '-mankt en waren allen in verruk k-iig over hetgeen hun werd gebo den. Dank zij het mooie weer kon bui tengnats worden gevaren. Hm 5 uur begaf men zich weder h' Helder aan boord, waar duizen den van tien wal af den terugkomst i! ile kleine, maar vroolijke boot «gadesloegen. Muziekcorpsen aan boord van cl«> booten zorgden voor de ge- vihischt.c stemming, die op sommi booten zoo levenslustig was, bil de jongelui geen weerstand eau den drang konden bieden een dansje te maken. Voor de deelnemers aan den mchf was de dag van Dinsdag ze ker een onvergetelijke. De kleurige vlaggen en wim pels, waarmede de booten waren 'uigd, droegen niet het minst e l->ij om alles een feestelijk •■üizien te geven. V- ur den Helder, dat door zijn •«-••:'ar door de Noordhollanders wat weinig bezocht wordt, was van Dinsdag zeker egn suc estoeht. Wij spraken er velen, die r de/en week zeker nog eens heen rel ken om de tentoonstelling wat :ei op hun gemak te beschou wen en deze is het Qpk zeker waard. er Ir GEMENGD NIEUWS Gered. Toen Dinsdagmiddag trein 18/ de halte Beek op de lijn Lage Zwa- liiwe Breda passeerde, bemerkte f'c machinist dat tusschcn de rails di w andere spoorlijn zich een kind h inid. Onmiddellijk deed hij den li -in sloppen. snelde terug naar de plaats, waar het kind zich bevond n i bet resultaat dat hij het 4-jarig kind vlak voor den aansnellenden trein uit Breda kon redden en aan (ie toeloopende moeder kon geven. Bankpapier te water. Bij het uitbetalen der weekloo- 11i-ii in de bouwkeet van de Electri- si iio Centrale te Nijmegen, werd dnor het openwaaien der deur, een nokje bankpapier door den wind (.ppenomen. Het pakje, ter waarde mi 500 kwam in de Waal terecht fn verdween in de diepte. Een bedwelmde chauffeur Dinsdag reed een vrachtauto, be laden met huisraad te Heerenveen, He' 1 rok de aandacht, dat de wa ven erg slingerde en er dus blijk baar iets aan mankeerde. Iemand, die achter in de auto zat, wist hem nog gelukkig tot. staan te brengen •.•dór 'n brug móest worden gepas- -• erd. F.n toen bleek dat de chauf feer en twee naast hem zittende personen, de een meer de ander i! T.iler bedwelmd waren, vrij ze- ter door den damp van Toncline - "ozino, waarvan zich 100 liter in den wogen bevond. De bzdwelmde personen werden in een hotel ge le (dit en de benzine uitgeladen, liet drietal kwamal spoedig weer bij en na 'n paar uren kon, met behulp van 'n reserve-chauf feur en met andere benzine, de reis naar Stavoren worden voortgezet: Van Texel. Met minder goede verwachting, dan een week tevoren gingen de boeren Woensdag met hun lamme ren marktwaarts. Men wist, dat het den kooplui j.1. Vrijdag op de Leidensche markt niet voordeclig was gegaan en dat zelfs een gedeel te van den aanvoer daar onver - wacht was gebleven en dat zou van invloed zijn. De meer optimis tisch gestemden hadden de mee ning, dat veel lammeren in Leiden nat op de markt stonden en daar door onoorziend waren en het schit terend mooie weer van Woensdag deed hier het jonge goedje op zijn voordeeligst uitkomen. Maar wel dra bleek het, dat men toch niet zooveel zou kunnen maken als vorige week. Toen waren de die - ren soms verkocht voor ze afgela den waen, nu ging het taai en dik wijls stug. Hoewel men gemiddeld 1.50 per lam minder kon bedin - gen, werden toch nog beste prij - zen gemaakt en heel wat dieren brachten' moor dan f 30 per stak op. Toch werd niet alles verkocht, enkele boeren, die hun zin niet kondon krijgen, namen de beestjes onverkocht mede terug. Er is zeer rijkelijk voedsel in de weiden, zoo dot men daarom ze nog wel wat thuis kan houden. Tn 't kort kan van de derde groo te lammeren markt gezegd worden: aangevoerd5930 stuks, prijzen 25 a 31.50. handel stug, een gedeelte bleef onverkocht. - Bij.K.B. is tot Burgemeester van Ostvoorne benoemd de heer Buysing Damsté, thans te Texel. Reeds binnen een paar weken gaat de heer B.D. deze gemeente verla ten, waarvan hij gedurende 10 jaar het hoofd was. Om een biljet van 25. Een 16-jarige vrouwelijke kan - toorbediende, die Donderdagmor gen de trap opliep van een kan toor in de Jufferstr. te R'dam werd plotseling door een jongen aange grepen, waarschijnlijk met 't doel zich meester te maken van 'n bank biljet van 25, dat zij juist ont - vangen had. Zij riep om hulp, doch viel van schrik van de trap. Met •ebroken enkel is zij in het zièken huis opgenomen. De aanvaller nam ijlings de vlucht. Auto Verbrand. Een autobus van den heer Van Dijk die 'snachts uit Spekholzer - heide te Terwinselen arriveerde, geraakte ter hoogte van de oude kerk in brand. Hoewel de inzitten den zich, dank zij de achterdeur, tijdig wisten te redden, kreeg (ie lieer van Dijk ernstige brandwon den aan handen en armen. In kor ten tijd was de auto geheel uitge brand en bleef alleen het ijzeren geraamte over. Met het zich steeds uitbreidend autobusverkeer mogen :1c bepalingen omtrent benzine -be waarplaatsen, rookverbod enz., wel eens wat nauwkeuriger worden na geleefd. Onlangs nog was een lek kende benzinebus onder een zit- olaats verborgen. De menschen za ten kalm te rooken, terwijl de ben zine zich meer en meer over den vloer verspreidde. Vliegtuig neergestort. Te Numanmdorp is Donderdag middag 12 uur een vliegtuig van de marine, dd F 6. naar beneden gestort. De vlieger bleef geheel on gedeerd het vliegtuig is vernield. De val werd gebroken, doordat het vliegtuig in hoornen terechtkwam. Tabaksfabriek „De wakende Leeuw" Laat 125 - - - ALKMAAR. 70, 80, 105, 120,(140, 150, 160, 180, 200, 225, 250 en 350 400, 450 en 500 cent per pond. ringen wil stemmen. Ter secretarie zorgt men voor de rest, mits deze opgaaf geschiedt voor of 14 Juni aanstaande. Ilij (zij) ontvangt dan vanuit Wicringen een oproepings- kaart om te Wieringen te komen stemmen. Ilij kan dan natuurlijk niet op de te Assen gestelde kandi daten stemmen, maar brengt zijn slem uit op de lijst te Wieringen uitkomend. Zijn stem is dan dus niet voor de partij verloren. Ook kiezers, die verhuisd zijn, kunnen van deze bepaling gebruik maken. Ik acht het zeer noodig het bo venstaande zooveel mogelijk ter algemeene kennis te brengen. U mijnheer de Redacteur dan kend voor de verleende plaats ruimte. W. F. LUB, Voorzitter S.D A.P. afd. Wieringen. PAST GOED OP UWE GEZOND HEID. Omdat de gezondheid het beste oed is dat wij bezitten is zij waard gezocht te worden zoo v ij haar missen en te worden verzorgd zoo wij haar hebben. De gezondheid gaat dikwijls achteruit doordat wij er niet goed op passen. Slechte voeding, gebrekkige hygiëne, o- vermatig werken, ongestadigheid van het weer veroorzaken ieder voor zich een langzamen achter uitgang van de gezondheid. Nu mogen men al de hygiëne in acht nemen zich goed voeden of in al les de maat houden, toch is dit. niet altijd het eenig noodige om de gezondheid naar behooren te onderhouden. ITet lichaam heeft Isoms meer noodig dan dat alleen. Men mag aannemen dat de Pink Pillen aan de gezondheid bijbren gen wat er aan mankeert, want nauwlijks worden de Pink Pillen toegepast of do lichaamsfuncties herstellen zich. Dit verklaart zich om zoo te zeggen, van zelf. Im mers. hetgeen in het algemeen de krachten doet. verminderen en de verslapping van het bloed en de zenuwuitputting. Deze kwalen worden in het bijzonder door de Pink Pillen bestreden, daar zij het bi oed en de zenuwkrachten volko men herstellen. Dat wordt door tal van voorbeelden bewezen. De prijs <Jer Pialc Pillen bedraagt f 1.75 dc flacon, f de zes flacons. Zij worden erkocht in het Hoofddepot Jac. Mans - p\e:n 23 te Amsterdam. Eischi dit adres en de HoMandsclic gebruiksaanwijzing. De Pink Pi li en zijn ook te verkrijgen bij r.lli goede pjiothekers cn drogisten, INGEZONDEN STUKKEN. M. de R. Ik weet niet of het van algemee ne bekendheid is, maar in ieder geval kan het m.i. geen kwaad, vooral met het oog op het groot aantal vreemdelingen thans in deze gemeente werkzaam, het nog maals in herinnering te brengen en wel met het oog op de naderen de verkiezingen voor de Tweede Kamer. De kwestie is wat, men te doen heeft,, wanneer men buiten zijn woonplaats aan de stemming wil deelnemen. Wanneer iemand b.v. te Assen, op den stemmingsdag te Wierin - «ren is, geeft hij aan een willekeu rige gemeentesecretarie dus in dit geval Assen daarvan kennis met de hijvoeging dat hij in Wie- Be Tentoonstellig te Helder. Dc Tentoonstelling „Stad Helder 1925 verheugt zich in 'n stijgend be zoek. Het aantal betalende bezoe kers bedroeg tot en met Woensdag ijna 18000 Over hetzelfde tijdsver loop werden 4000 kinderkaarten uitgegeven, wel een bewijs voor de aantrekkelijkheid en belangrijk - heid van deze tentoonstelling. Vrijdagmorgen 11 uur zijn de vliegtochten met een der Fokker- liegtuigen aangevangen; deze wor den Zaterdag en Zondag telkens van 11 uur v.m. tot 6 uur n.m. ge houden; men krijgt 'n prachtig uit zicht over het Marsdiep, Texel, enz. Zondagmiddag van 3 oot 5 uur heeft op het terrein 'n feest - concert plaats ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van het Ste delijk Muziekkorps (directeur de heer .Th. ter Hall) De tentoonstel ling wordt Zondagavond gesloten met een schitterend vuurwerk. Dit vuurwerk wordt afgestoken op den steenen dam aan de overzijde der Buitenhaven, tegenover het ten toonstellingsgebouw, Een extra trein naar Alkmaar en tusschenge logen plaatsen vertrekt te 11.50 n. BRIEF VAN TEUN AAN HARM Anna Paulowna, Juni '25 Waarde Harm! Ik ben erg nieuwsgierig hoe jou ons reisje naar „Stad Helder" be komen is. Wat hebbe wc n lol had hé, en wat was er 'n volk En altijd maar weer zag je vriende en kennisse die ok au 't feestviere wa re. Bij de opening hield ik me 'n beetje achteraf; je weet. Bierste ker voerde toen as voorzitter van 't feestelijk comité 't woord en ik docht: hij moet mij maar niet in de smiesert krijge; hoe kan nou ook in 'shemelsnaam 'n deurwaar der 'n feest inwijden. De meesten hebben natuurlijk 'n kijkje op 'm. Maar overigens de tentoonstelling was jovel, niet Harm En wat maakte Ilan Schildermali met z'n danstent 'n zaken. Potdorie, toen hij mij zag zette hij 'n huik as twee andere Zie je, dat is nog s zake doen, riep ie uit! Phoe, zwar te witte, groene paarse of wat voor verf ook,; ze kunne wel naar m'n buurman gaan; de verfmalerij lap ik nou an m'n laars En dan keerde hij zich minachtend om naar 'n clubje luidruchtige Wierin gers, die juist wat glaswerk van Han an gruselement maakten. Ja, Harm, ik moet 't eerlijk zegge, je kon 't jou nou antrekke of niet, die Wieringers maakten mij toen te veel wind en wij maakten dus maar dat we wegkwame. 't Ken 'm wel in 't weer zitte dat :1e jonges soms zoo uiig zijn. Ja, jij lacht er misschien om, maar 't ken! De afwisseling van de kou en warmte maakt '11 mensch soms an 't malen en die afwisse ling is op 't oogenblik bar an de orde. Dan mot je dat lezen van A- merika. Verleden Vrijdag stierven te Chicago eenige personen van de koude, terwijl 'n dag later twee mensche door de hitte werden ge dood Daar hebbe we vast hier iok al 'n sliert van; ik was gister tenminste zoo loom, m'n lieve man Ik rolde overal tegen an. M'n vrouw zei tenminste: „ik zal 'n Daar kraaiende hanen bij je zetten om je wakker te houwen!" Ze las namelijk no.t in de krant van :1e Amsterdamsche hanenplaag dat is je daar in Mokum ook wat 'n Inwoner schrijft daarover: „Zoo wel mijn benedenburen, als de hu en aan heide zijden houden er kippen en hanen op na, met het ge volg dat 'snachts vanaf ongeveer half vijf (vaak nog vroeger) de Irie hanen te zamen een oorver- doovend geschreeuw aanheffen dat den geheelen verderen nacht aan houdt., zoodat er van slapen van ons gezin geen sprake meer kan zijn. Dit is nu al maandenlang het geval. Bijgevolg zijn we des daags te moe om ons werk te doen en on ze sterke zenuwen moeten het op den duur ontgelden. Je ziet Harm, het leven in de stad is ook al geen lolletje door al die hanen. Nou, ajuus, TEUN. Gevallen Gistermiddag is in den Van Pa lenpolder hij Middelharnis een duo hel bestuurbaar Engelsch vliegtuig gevallen. Het toestel vloog van Londen naar Berlijn, en werd be stuurd door den bekenden vlieger Copham en een waarnemer. Zij blo ven ongedeerd. - Politie Gevonden een Kinder hand taschje, inli. een portemon- naie met eenig geld. Inl bij den Gem. Veldwachter. De verkoop van het Witte- kruisbloempje, op den Tweeden Pinksterdag gehouden, heeft hier opgebracht ƒ134.58.' Wiron-nieuws. —Zondag a.s. zal onze korfbal - vcreeniging een propaganda wedstrijd spélen té gen Houvast uit Hugowaard. Een medaille is hiervoor beschikbaar gesteld. Het belooft 'n spannende strijd te worden, daar Houvast een sterke club is. Harmonie zal voor muziek zorgen; bovendien wor$én de bezoekers in de gelegenheid ge teld 'n heerlijk kopje Keg's thee te drinken, daar op het terrein 'n theetent aanwezig is. Het twaalf - tal is als volgt samengesteld: Dames: Tr. de Haan, C. Lont, E. Luijt, Tr. Luijt, E. Minnes, M. Zwan en de heeren E. Halfweeg, C. de Haan, Jb. Kuijt. C, Koorn, P. Spaander, S. de Vries. ANNA PAULOWNA. Burgerlijke Stand. Geboren Maartje Elisabeth d.v. P. C. Blaauboer en van E. Dekker; Maria Margaretha, d.v. Th. Wijn - ker en van A. Koppes Matthijs Coraelis, z.v. D. Boerman en van M. J. Grin Johanna, d.v. J. M. Ro zenbroek en van A. M. van Leeu - wen Gerrit z.v. P. Dekker en van M. Kistemaker Jannie, d.v. J. Kra nenburg en van A. Pranger Cat- harina, d.v. P. Ligtendag en van J. Commandeur Albert, z.v. A. Bu- ning en van C. Zuidema Francis ens Martinus, z.v. F. W. van Lie- rop en van M. B. Ilöcker. Getrouwd Francois Cornelis Verbrugge, oud 24 jaar, landarbei der, en Maria Johanna van Boven oud 21 jaar, z.b., beiden te Anna Paulowna Jan Daalder, oud 21 jaar, timmerman, en Uiltje Boer man, oud 22 jaar, z.b., beiden te Anna Paulowna. Overleden Aart Muts, oud 31 jaar, echtgenoot van T. Slot. VISSCHERIJ Enkhuizen, 4 Juni: Totale ansjo visaanvoer van gisteravond net- tenansjovis 1.168.000 stuks; Laat - te markt 74 ct. per KG. Heden minder vangst en lager prijzen; de eerste 60 vaartuigen kwamen binnen met gemiddeld 120 ka. Marktprijs 69 a 71 ct. per kg. Tarieven telefoongesprekken Wieringen. Met ingang van 31 Mei is het aricf voor een enkelvoudig ge sprek van ten hoogste' 3 minuten met de volgende kantóren Anna Paulowna, Breezand, de Haukes, Julianadorp, Kolhorn, den Hel - der, den Oever, Oudesluis en Wie- ringerwaard teruggebracht van 0.35 op 0.20, dat voor dringende enkclvoudinge gesprekken met genoemde plaatsen is terugge bracht. van 1.00 op 0.60 PREDIKBEURTEN NED. IIERV. GEM. Den Oever n.m. half drie'u. Ds. Van der Veen. DOOPSGEZ. GEM. H.hoef v.m. half elf Ds. v.d. Veen. EVANGELISATIE H.hoef v.m. half elf de hr. Eppinga Lezing leerrede. Bij den uitgang: Maandel. collecte. Geref. Kerk in de Belt 7 Juni v.m. half elf Ds. de Jong nam. half vier Ds. de Jong GEMEENTE WIERINGEN. Geboren: Jacoba Johanna Corne- lia dochter van Adr. Lont en Cor nelia Eelman. Ondertrouwd: Cornelis Gerrit Tij scn en Marie ten Bokkel; Pietei Poppen en Neeltje Maria Kaan. Getrouwd: Jan Engel cn Antje Boersen; Roelof Pais en Klasina ?an Wijk: Cornelis Gerrit Tijsen ■n Marie ten Bokkel. Overleden: Dirk de Jong, oud 68 j„ wedn. van Gerbentje Metz; Si- jmon Asjes, oud 82 j., wedn. van Antje Dekker; Willem Wit, oud 17 j., z. v. K. Wit en M. Nannes Sirriion Omis, oud 52 j., oclitgen. van N. Pool. MARKTBERICHTEN. Schagen 4 Juni 1925. Op de he den gehouden weekmarkt waren prijzen en aanvoer 20 Paarden 150—400-2 stieren 1845 132 koeien (magere) 300400 67 geldekoeien (vette) 300—500 28 Kalfkoeien 300470 4 pinken J 150—200 92 Nuchtere kalveren 18—45 1332 schapen (magere) 3850 schapen (vette) 4456 Overhouders 48—06 399 lamme ren ƒ26—35 4 bokken en geiten f 2—12 8 varkens (mag.) £2—30 95 varkens (vette) p. Kg. f 0.76— 0.80 148 biggen 17—24 19 ko nijnen f 0.501 i09 kippen 0 5') —1.50 lianen 0.15—1 412 Kg. boter 2—2.20 2de soort 1.60 Eierenveiling 25632 st. eieren Kipeieren 5.80—7.10 middel - markt, G.50 5926 st. eendeiren 5.60—5.80, middelmarkt f 5.70.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 2