16e Jaargang. Dinsdag 9 Juni 1925.No. 48. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN laar Huwelijk. WÏËRINGER COURANT ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. UITGEVER dORN. J. BOSKER, WIERINGEN -1 MARKTO VERZICHT. Terwijl de toestanden voor den koeboer thans over het alge - meen goed zijn overvloed van gras, zuivelprijzen en melk goed, vertoond het mond- en klauwzeer zich opnieuw in hevige mate en werpt donkere schaduw op bijna alle takken van het bedrijf. Want, wee den koeboer wines vee door deze gevaarlijke ziekte wordt aan getast. De melkopbrengst staat grootendeels stil, daarmee staat de zuivel mede stil, he,t vee gaat in kwaliteit achteruit, en inplaats van een vrij goed of goed jaa.*, komt ook 1925 bij de verloopen ma ge re jaren. Omtrent de prijzen op 4 Juni te SCIIAGEN besteed, kun nen wij betrekkelijk kort zijn. Voor de le kw. rundvee, werd hoogop 1,20 besteed voor 2e 1,10 en 3e 1,alles per kilo. De melk en kalfkoeien trotseerde elke prijs verlaging. Nuchtere kalveren blij ven hoog voor uitvoer blijft do vraag goed De prijs was voor uit voer 15,a 25,voor het be drijf 30,— a 45,—. Oude scha pen waren goed te plaatsen, prij zen 40,— a 50,—. Overhouders uit de wol 50,60,lam meren goed verkoopbaar 25, a 35,— enkele eenlingen liepen tot 40,varkens, met_ goede handol liepen tot 80 cent kilo. Zou ters'Vlug, 72 76 cent. GEMENGD NIEUWS. Dg Schager Kermis belooft dit jaar niet rijk voorzien te worden van spellen en tenten In de eerste plaats zal er geen stoomdraaimolen zijn, althans daarvan is niets bekend. Het nieuwtje is er af de reis naar Schagen levert geen voldoende winst op. Bij de verpachting van staan - plaatsen werd eene plaats gegund aan C. M. Kulpe, te Goor, dans- tent M. Vallentgoed, Purmerend, FEUILLETON. No. 2. Ik hoop dat het niet te lastig voor u is, juffrouw Ilarley, maar ik zou graag willen, dat u vandaag een half uur langer bleef, zei Gu- foyle, toen ze binnen gekomen was. Neen, zeker niet, mijnheer, antwoordde deze. Wilt u dat ik brieven opneem Voordat hij kon antwoordden, duwde de kantoorjongen de deur open. Mr. Dennison zou u graag n- ven spreken, mijnheer, riep hij. O, goed, vraag maar of hij binnenkomt, antwoordde Gilfoy1»?. Ik zal weer bellen als ik klaat ben, juffrouw Ilarley, voegde hij er aan toe. en Nanette keerde wo<v% naar haar kamer terug en ging door met het opruimen van naar tafel. Ze hoorde de bedienden een voor een weggaan en zag de v. ij - zefrs van de klok gestadig voort - gaan.. Ze had afgesproken met Rex om hem om half zeven te ontmoeten nu zou ze voor den .tweeden keer op één dag te laat zijn en hem zelfs heelemaal misschien. Het was niet waarschijnlijk, dat Rex lang op haar wachten zou, dien middag had hij gewacht, omdat het in zijn voordeel was, maar nu was dat niet zoo. Om half zeven kwam de jongen luchtschommel N. Roos Krom menie, danstent en cabaretD. Vis ser, Iloorn, draaimolen S. H. J. van Drunen, St. Maarten, K, Leijen Winkel, en J. Smit, Alkmaar, pa ling Voorwaardelijk werd gegund aan N. van der Abeele, Noordschar woude, werptent, en K. C. Paets- liolt, Amsterdam, Minerva. Verder dc gewone kramen en stalletjes. Een begrafenis op de fiets. Een landbouwer onder de ge - meente Groenlo verloor zijn jong ste kindje. De begrafenis geschied de per fiets. Een buurman plaat ste het kisjtje op een bagagedra ger der fiets en de naastte familie volgde per fiets. Gemakkelijk verdiend. Het, Vad. vestigt er de aandacht op, hoe gemakkelijk het jongste Kamerlid, de heer W. Warnaar zijn geld verdient. De heer War - naar is nog juist in deze zittings periode geïnstalleerd. Hij heeft de drie laatste zittingen van de Ka mer meegemaakt. Daarvoor zal de heer Warnaar ontvangen de som van 1561.63 1/2. Hij zal bovendien 14 dagen lang zijn reizen eerste klas hebben op alle Nederl. Spoor wegen. Nu lioude men wel in 't oog, zoo schrijft het blad, dat wat de heer Warnaar doet, niet anders is dan zijn volle rechtwie de zaak slechts van dien kant wenscht te bekijken, heeft natuurlijk gewon nen spel. Maar er blijft toch noe altijd iets hoogers dan het recht, en dat is zichzelf de vraag stellen, of men, door daar gebruik van te maken, ook een voorbeeld kan ge ven dat pernicieus werkt. En wij vreezen niet veel goeds van dit voorbeeld in dezen tijd, nu op alics en nog wat bezuinigd moet wor - den, nu men voor oogen krijgt hoe weinig zelfs een publiek persoon van deze waarheid doordrongen is. Gras of strand. Men schrijft uit Harderwijk Ongeveer een kwart eeuw gele en vroeg of ze nog iets voor hem te doen had en terwijl ze hem ant - woord gaf, klonk de bel één keer. De jongen haastte zich weg en ze hoorde, dat hij den bezoeker uit - liet. Even later kwam hij haar ka mer binnen met zijn pet op. Mr. Gilfoyle vraagt of u nu bij hem wilt komen en ik hoef niet meer te wachten, zei hij met een grijns. Nanette nam haar bloc-note en potlood en ging naar de kamer van haar patroon. Gilfoyle. zat ach terover in zijn stoel geleund met een stuk papier in zijn hand. Hij keek op toen ze binnenkwam. O, u hadt uw bloc-note niet hoeven mee te brengen, zei hij, toen ze' ging zitten en in afwach - ting van zijn dictee, haar potlood op het papier zette. Ik dacht dat u mij brieven wil de dicteeren, zei ze en keek hem aan. Hij zag er niet aantrekkelijk uit. Zijn wangen waren dik, zijn neus groot en grof, zijn voorhoofd laag en hellend en zijn oogen valsch. Ze wendde haar oogen van hem af en onwillekeurig huiverde ze. Neen, zei hij quasf-vrfende - lijk. Ik was niet van plan u brie ven te dicteeren. Dat, is al uren ge leden gebeurt. Ik heb u nu iets an ders te zeggen. Ik vroeg u om te blijven en zond al de anderen weg, omdat do muren soms ooren heb - ben en meer hooren dan goed voor ze is en wat ik u te zeggen heb, en wat u mij te zeggen hebt, gaat nie mand anders aan. Ze snceldemet haar bloc-nota en hield haar oogen daarop geves tigd om maar niet naar hem te hoeven kijken. De toon van zijn den besloot de gemeenteraad, het mooie Zuiderzee-strand te doen veranderen in grasland. Dat was in die dagen misschien een ver - standig besluitvan vreemdelin gen verkeer toch, was toen geen sprake en al die jaren heeft het grasland een flinke rente opge bracht. Nu de stad, ook door haar schitterende ligging aan zee, meer en meer de aandacht trekt van toe risten, gaan er stemmen onder de ubrgerij op, een gedeelte van het grasland aan zee weer om te zet ten in strand. Verloren geraakte uitvindingen. In 1895 vond een zekere Sawbrid- ge in Exeter een ontploffingsmicl- del uit, dat alle bestaande verre overtrof. Op den dag dat zijn uit vinding staatseigendom zou wor - den, vloog Sawbridge's laborato rium met hem en alle geheimen in de lucht. In 1865 vond.de Italiaan Taranti uit, hoe men gekleurd glas kon maken, gelijk de oude Phoenicicrs het deden. Hij kreeg zooveel bestel lingen, dat-hij, overwerkt, stierf zijn geheim kon niet worden terug gevonden. Een Schot maakte omstreeks 1890 een soort biljartballen die be tet en gordkooper waren dan de ivoren. Hij nam geen patent op zijn uitvinding, werd ziek, stierf, en nog is men niet achter zijn fabricage-geheim gekomen. De man die omstreeks 1900 ge kleurde foto's maakte, werd het slachtoffer van zijn ontdekking: Het was dr. H. Franklin te Chica- go. Hij vergat op een goeden dag den ventilator van zijn houtskool oven te openen, en stikte. Zijn fo togeheim stierf met hem. Adams, de uitvinder van het Tallium, is krankzinnig geworden van het vele overwerk dat hij kreeg, toen men duizenden ton nen bij hem bestelde van een nieuw metaal, dat harder, lichter en goedkooper was dan staal. stem maakte haar angstig, al wist ze niet precies waarom een ortbe stemd gevoel van onrust kwam o- ver hara. Een oogenblik had ze lust om de kamer uit te loopen, maar er was iets, dat haar tegen, hield, iets, dat haar een schok van schrik gaf, toen ze bedacht, dal Dennison een half uur lang bij Gilfoyle was geweest en hij was de man, aan wien Rex de gestolen chéques gegeven had. Als er iets aan Gilfoyle gezegd was over die chéques, zou de zaak niet beter maken door plotseling haar vrees te laten merken. Ze moest kalm blijven en haar verstand gebruiken. Het was Rex, die bedreigd werd, de man, aan wien zij al haar groote liefde ge wijd had en voor wien ze ieder ge vaar wilde trotseeren als het hem kon redden. U herinnert u misschien nog, dat ik eenigen tijd geleden, gelijk matigen toon, ook gevraagd heb om te blijven na kantoortijd, om dat ik u iets belangrijks had te zeg gen. Weet u het nog Ze hoog haar hoofd met een ge voel van opluchting. Dus was het toch niet over de chéques dat hij ging praten. Ik vroeg u om mijn vrouw te worden, ging hij voort. U hebt ge weigerd. Ze sloeg haar oogen op en koek hem vast aan. Ik zei u, dat het absoluut on mogelijk was, zei ze koel. En bo vendien zei ik, dat ik niet meer bij u in betrekking kon blijven na ^sat ik gezegd hadt. U beloofde me, flat u er nooit meer over spreken zoudt, als ik hier bleef. Nu u het toch gedaan hebt, is er maar één' Het leven van koning Alfonso in gevaar. Uit Spanje komen berichten over een aanslag op het leven van ko - ning Alfonso. In een tunnel op den spoorweg Barcelona-Madrid heeft men een bom gevonden, die 66 pond woog en voorzien was van een electrische ontsteking. De be doeling was de bom tot ontplof fing te brengen als de koninklijke trein, waarin de geheele konink - lijke familie was gezeten, den .tun nel passeerde. Eenige studenten zijn, verdacht van medeplichtig heid aan het complot tegen den koning, gearresteerd. Kort voordat de koning de kat hedraal van Barcelone binnen trad, heeft men in dat gebouw ook een bom gevonden. Naar aan leiding hiervan zijn eenige geeste lijken aangehouden. De aangehoudenen zullen voor den krijgsraad terechtstaan. Voor het paleis van een markies is een bom ontploft, die groote ma toriee'e schade heeft aangericht. Den avond tevoren was er in het paleis een bal gegeven ter eere van het Spaansche koningspaar.. Bovendien heeft koning Alfonso nog een aulo-ongeluk meegemaakt waarbij hij ook op het randje af aan den dood is ontsnapt. Donderdagavond na afloop van een schouwburgvoorsielling, reed de koning in een auto, voorafge gaan door een auto, waarin een vijftal detectieves zaten, naar het Pedralbes-paleis in een der voor steden van Barcelona, terug. De voorste auto reed tegen een elec trische tram aan, de koninklijke auto, die met groote vaart reed, is ternauwernood aan eenzelfde lot ontsnapt. Dat de botsing ernstig was, blijkt wel uit het feit, dat een der detectieves op slag werdv gedood, terwijl de vier anderen in hopeloozen toestand naar een ziekenhuis zijn gebrachtt. mogelijkheid. Zij stond op. Ga zitten riep hij uit, op haar stoel wijzend. Als u geen werk voor mij te doen hebt, mr. Gilfoyle, is het on- noodig dat ik hier blijf. Ik verloot uw kantoor aan het eind van de maand, tenzij u voor dien tijd ie mand anders vinden kunt, zei ze en liep meteen naar de deur. Hij sprong op en was voor haar bij de deur, draaide den sleutel om en stak dien in zijn zak. Uzoudt beter doen met. te gaan zitten en te luisteren naar wat ik te zeggen heb, zei hij op de zelfde onbewogen manier. Ze wierp het hoofd in den nek, ze was grooter dan hij. Doe die deur onmiddolijk o- nen. riep ze A'erontwaardigd. ITij lachte haar in haar gezicht uit, ging weer naar zijn stoel en daar staan met een uitdrukking van listigen spot in zijn oogen. Het lachen, het kijken en de ma nier, waarop hij haar verzoek ne geerde, maakten Nanette woe dend. Als u niet onmiddellijk die deur opendoet, mr. Gilfoyle. roep ik om hulp. Eén ooeonblik keek hij *haar recht in de oogen, één oogenblik van spanning, waar in dc stille in het gebouw zich aan haa» opdiar.g en de bofookenis daarvan begreep. Don vorigen keer. toen bij over een huwelijk had gesproken, was er ook zoo'n pauze geweest, tei - wijl ze over elkaar stonden, bit met ziin rug naar de deur en zij beleedigdn en verontwaardigd vóór hem maar de stilte werd toen verbroken door het geluid BUREAU Hlppolytushoef Wieringen. Telef. Intercomm. No. 19. VOOR DE DAMES. Pelswerk en wollen stoffen lig gen in den zomer (juist in den tijd, dat de motvlindertjes vliegen: ongebruikt in kisten of kasten. Ou- derwetsche huismoeders legger, kamfer bij haar winterkleeren een afdoendmiddel is ook naphta- line. Dit is wit kristallijnen poe der, dat in balletjes of vierkant e stukjes wordt verkocht, Men ziel het in musea hij opgezette dieren liggen, om ze tegen schadelijke in secten te beveiligen. Naphtaline doodt de mot niet op reeds aangetaste stoffen ge strooid, zou ze dus geen eind aan het verderf maken. Bij het zoeken naar de plaatsen, waar ze hun eieren moeten neer leggen, worden de insecten door door reukzin geleid. De motvlin - dertjes ruiken, waar de wollen w in terkïeeding geborgen is. Heeft men er naphtaline bij gelegd, dan woi dl door den sterken reuk van deze stof, die van de wol gemaskeerd en de motjes worden van de plaats waar ze schade konden doen, ver wijderd gehouden. Een ander voorbehoedmiddel te gen de mot is de stoffen, die men wil beveiligen, in goed sluitende doozen te bewaren, of in linnen zakken te naaien. Het is niet mo gelijk, dat bij de op deze wijze be waarde stoffen motjes kunnen ko men en er eieren op leggen. Men zorge echter met dit voorbehoed - middel niet te laat te komen. On middellijk nadat in het voorjaar de winterkleeren niet meer gedra g-en worden, moeten ze goed wor den weggesloten. Door geen enkel gaatje mogen ze door de kleine in dringers te bereiken zijn. Zijn de eieren eenmaal op de stoffen ge legd dan helpt geen afsluiten. In de doozen of de linnenzakken zou den zich dan evengoed de motrups jes ontwikkelen en het verdrcf zich hoe langer hoe meer uitbrei den. van stemmen in het gebouw. D.- stem van den kantoorjongen, hoe onbeteekenend ook, had haar een gevoel van kracht en veiligheid gegeven. Ze had bedreigd met hulp geroep en dat dreigement had Gilfoyle ontwapend. Nu was er niets dan stilte en de spotlach in de oogen van den man werd dui delijker. Ik wacht op uw roepen, zei hij toen, en op wat er dan gebeuren zal, want er is niemand, in het ge heele kantoor, behalve wij tweeën, roep u maar gerust. Er zijn nog andere menschen in het gebouw en op straat. En in ieder geval is er politie. Politie O, ja. de politie, riep hij snel. Daarna zweeg hij en troK een la open van zijn bureau. Toen hij zich oprichte zag Nanette «Pt hij een paar losse stukjes pap ier :n zijn hand had. Gaat u zitten zei hij, en zijn vingers sloten zich stevig om haar arm. Met zijn linkerhand legde hij voor haar op de tafel de stukjes papier, chéques met zijn handtoe kening en ingevuld voor een groot bedrag. Ik zou graag willen weten, wat u mij hiervan kunt vertellen, zei hij even kalm, alsof hij een e-e- wone vraag deed over kantoorza ken. U ziet den datum. De eene is een maand oud. deze twee weken, en de derde is gedateerd op van - daag. Ze zijn alle betaalbaar aan William Dennison. Ze zijn inge vuld met uw schrift. Tk zou graag mijn geheugen wat opfrisschcn Wanneer heb ik verzocht, deze chéques uit te schrijven. Wordt vervolg 1.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1