16e Jaargang;- Vrijdag 12 Juni 1925.No. AS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN HEERENBAAI. PORTORICO. 3. KEVSS BLANKE BAAI PRUIMTABAK, j Haar Huwelijk. WIERINGER COURANT ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden ƒ1. VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. Tabaksiabriek „De wakende Leeuw" I.aat 1SB - - - ALKMAAR 70, 80, 100, 120, 140, 150, 160, 180, 200, 225, 250 en 350 400, 450 en 500 cent per pond. UITGEVER ÖORN J. BOSKER, WIERINGEN De Nederlandsche Bond tot Be scherming van Zuigelingen verzoekt, ons opname van liet vol gende WAARSCHUWING I In de warme zomermaanden worden vele zuigelingen ernstig ziek. Deze ziekte treedt soms plot seling op en kenmerkt zich door biaken en dunne ontlasting. Borstkinderen worden door de ze ziekte veel minder dikwijls aan getast dan kinderen, die me.t de Jlesch gevoed worden. Als oorzaken voor het ontstaan dezer ziekte kennen wij 1. Oververhitting van het kind don,' te warme en te vast aangelegde kieeding en verblijf in ecu vertrek dat onvoldoend gelucht wordt. 2. Bederf der melk, dat niet vol doende versch is niet koel bewaard wordt. i 3. Verontreiniging van het voed sel, doordat de fleschjes en speen tjes niet zorgvuldig schoong maakt en schoongebouden worden 4. Ondoelmatige voeding van het kind, vooral overdadige voeding en onregelmatige (toediening van het voedsel. Let wel Nimmer is het doorko men van tandjes oorzaak van de ze ziekte Hoe kan de moeder het optreden van deze ziekte zooveel mogelijk voorkomen la Door het kind vooral op war me dagen te doen verblijven in oen frissche kamer, die goed ge lucht wordt. Tiet raam of de deur aan de schaduwzijde flink open zetten (ook 's nachts}. lb Door het kind op warme da gen luchtig te kleeden. Op heece dagen kan men den gezonden zui geling slechts door een hemdje en een luier kleeden en hem niet em lakentje dekken. Het hoofdje moet men koel houden en niet bedek - ken. Ook doet men goed in dien men den gezonden zuigeling veel buiten brengt Bij groote hitte op een koele niet-zonnige plek. FEUILLETON. No. '6 Ze viel op een stoel neer, haar hait klopte flauwtjes. Een ijz'ge hand leek het te omvatten. Dit wa ren de chéques, die ze aan Rex ge geven had hij had niet alleen de handteekoning van Gilfoyle voor- trc rfleijk nagemaakt, maar ook haar eigen schrift zoo nauwkeu rig gecopieerd hij het invullen van de bedrogen, dat de Bank geen oo- genblik geaarzeld zou hebben om uit. te betalen, als ze waren aange boden. Zoo beloonde Rex haar dus Ge- hruik makend van haar vertrou wen en lichtgcloovigheid, had hij haar dubbel bedrogen met even weinig medelijden voor haar, als de havik voor een musch, waar hij op aan schiet.. Kom ,kuntu mij niet helpen ze» de vleierige stem naast haar. Ze schrok terug en rilde. U geeft er de voorkeur aan te zwijgen, hoorde ze hem zeggen. Misschien is dat ook wel het ver - stmidigste wat u doen kunt. U be grijpt natuurlijk, wat. dit betee - kent voor n en uw medeplichtige Hij zal waarschijnlijk tien jaat krijgen, als alle feiten, die ik tot miin beschikking heb, tegen hem gebruikt worden O, nee, nee, riep ze, dat niet, dat niet. Zo schrok hij het geluid van haar eigen stem, stond plotseling op en staarde verbijsterd naar het lc Door het kind dagelijks ge - heel te wasschen of liever nog te baden. 2. Door de melk te koopen hij betrouwbare inrichting of melk - boer. Het voedsel van den zuige - ling moet direct na ontvangst der melk bereid worden, zoo vlug mo ten pan op eene koele plaats be waard worden. Men plaatse de melkpan direct op den keldervloer of anders in eene andere pan ge - vuld met koud water, dat meernia len per dag ververscht wordt. 3. Door de fleschjes en speentjes direct na ieder gebruik met heet water zorgvuldig te reinigen en in eene gesloten schoone pan met zui ver leidingwater te bewaren. 4. Door het kind op de vastge - stelde tijdstippen nauwkeurig het voedsel te geven, dat door den dok ter aangeraden is. Indien men meer geeft of de flesch te spoedig ha de vorve geeft, zoo stelt men het kind aan groot gevaar bloot. Indien ge uw kind thans aan de borst voedt, tracht dit dan voort te zetten gij doet dan het beste, wat gij voor uw kind kunt doen Geef uw kind nimmer een zoet houder of dotje, dat kan gevaarlijk zijn. Gebruik geen flesch met een lange slang, doch een met een kor te speen. Wat moet de moeder doen, in - dien de zuigeling gaat braken of dunne ontlasting krijgt Ie. Geef hem dan direct op de tijdstippen, waarop hij anders zijn voedsel krijgt, een fleschje rijste- water, bereid volgens onderstaand voorschrift. 2e. Verzuim niet daarna met het kindje op het eerstvolgend spreek uur van den dokter te komen om verder raad te ontvangen want het kind mag niet langer dan éen of twee dagen uitsluitend rijste - water krijgen. 3e. Indien de ziekteteekenen niet afstootende gezicht van den man, die haar beloerde met een uitdruk king, waardoor zij met onuitspre kelijke walging werd vervuld. Tien jaar op zijn minst, zei hij met afgemeten stem. En u bent de voornaamste getuige a chagre. Taar oogen kregen een harde uit drukking en ze bleef naar hem kij ken met een onheilspeilenden blik. Ik heb het alleen gedaan, fluisterde ze heesch. Dat is een leugen, zei hij op een toon, die voor het eerst van het geheele gesprek niet vlak en in gebonden was. Hij nam de chéques van de tafel. Deze chéques werden aan Wil liam Dennison overhandigd dooi Rex Ashton, den bediende, dien ik ontslagen en met wien u zich vei- loofd hebt, nadat u mij had afge - wezen. Tiet grove, afstootende gezicht, werd nog leelijker, nu er een uit drukking van wraakzuchtige kwaadheid op kwam. U dacht met hem te trouwen, waarschijnlijk op de opbrengst van (leze oplichting, ging hij voort met een korten, hardvochtigen lach. In plaats daarvan, zul je mij helpen hem in de gevangenis te brengen. Ze stond als verstijfd van schrik, haar keel was dichtgeknepen, ze voelde zich duizelig van angst en was zich nog slechts van één ge voel bewust, het alles overlieer- scliende vrouwelijke verlangen, dal ze geërfd had van al de geslach ten voor haar, hij wie zelfopoffe ring een instinct van de sexe was geworden. Ze dacht geen oogenblik aan het gevaar dat haar zelf dreig de, alleen en uitsluitend «aan het gevaar voor Rex en hoe ze hem beschermen kon ten koste van wat na eenige uren wijken, roep dan spoedig de hulp van uw huisdok ter in. Bereiding van Rijstewater Breng 1 eetlepel vooraf gevvasschen rijst met 1 Liter (kan) water aan de kook in een open pannetje en laat het zoolang koken, tol de helft van hejt water verkookt is (ongeveer 20 minuten.) Giet het door een schoon zeefje. Wanneer het te veel verkookt is, vu! het dan met gekookt water tot 1/2 Liter bij. Bewaar het afgekoel de rijstewater in een gesloten pan of toegedekte pan. GEMENGD NIEUWS. Prijzen van voor 350 jaar. In de bijdragen tot de geschied en oudheidkunde van Groningen is door dr. Acker Stratingh een o- verzicht van de ontvangsten en uit gaven van het klooster Selwerd gegeven over de jaren 15611563. Daarin is opgegeven Een paard 51.75, een oude ruin 14.77, een klepper (rijpaard voor oen abt) 54, magere ossen 9, een Twentsche os 8.10, een vette os 28, koeien 9.90 per stuk. Een oude weer (schaap) 1.30, varkens 2 per stuk, hoenders 7 1/2 cent, ossenvleesch 5 cent per pond, rog ge per mud la 1.87, gerst 1,05, haver 0.75, een vat witte boter j ook. U zult hem niet redden door te liegen, hoorde ze Gilfoyle voort gaan. Er is maar één manier waar op u het wel doen kunt. Zooals een drenkeling een stroo- lialm grijpt, zoo ging Nanette in op deze woorden, die hij als lokaas gebruikte. Hoe dan hijgde ze, terwijl ze hem zoo smeekend aankeek, dat het hart van een wilde er door ver- tcederd zou zijn. Er is één manier, zei hij nog eens even afgemeten als altijd. Ze zag een wild verlangen in zijn oogen en ze werd plotseling vuur rood en daarna weer doodsbleek. En toen voor het eerst dacht ze aan zich zelf. Ze begreep nu welken prijs ze zou hebben te betalen om den man, dien ze liefhad, van den ondergang te redden en ze wist niets meer. I-Iij had twee vellen papier in zijn liand. U kunt kiezen, zei hij. U kuril één van deze twee verscheuren. Werktuigelijk nam zei ze van hem aan, maar toen ze begon te le zon wat er op het bovenste papier stond, was he.t of ze verlamd werd van schrik. Ze las het lieele docu ment door en hield zich met in - spanning van al haar kracht zoo kalm mogelijk. Het was een bevel tot inhechte nisneming van Rex Ashton, op grond van valschheid in geschrif te. Ze las tot het einde .toe en keei - de het papier om, waarna ze het tweede doorlas, hoewel de grond onder haar voeten scheen te gol - ven en de woorden in haar hersens brandden. Het was een bijzondere vergunning voor Charles Gilfoyle lb.90 roode boter 27 a 34, een ton bier 3, twee schuiten turf 12. Als loonen vindt men opgegeven ger jaar: de bediende in de zaal 5.40, de organist 9, twee mei - den elk 4.50, een brouwer j 9, de portier 2.70, een koeienjongen 1.80. Een timmerman had zes dagen aan een molen gewerkt tegen 1 per week. Een rietdekker ontving per dag 18 3/4 cent. Een ring na vijftig jaar terug gevonden. Voor vijftig jaren verloor de land bouwer F. B. te Wijckel (Fr.) op een bouwakker een gouden vin - gerring. Men ging zoeken, doch zonder succes. Thans is de ring door een arbeider bij het wieden teruggevonden en aan den heer B. teruggegeven. Speld ingeslikt. Een kindje van nog slechts 3 maanden van zekere Van O., wo - nende Smoorstraat te Roosendaal, had in een onbewaakt oogenbht kans gezien een z.g. bakerspeld in te slikken. Opgenomen in het ziekenhuis Charitas werd aldoor met een Röntgenfoto geconstateerd dat de speld in de maag van het kindje was terechtgekomen. Dr. v. Dissel uit Brede, heeft den kleine geopereerd en de speld en haar om te trouwen, gedateerd op den volgenden dag. Ze durfde niet opkijken. Ze voel de de oogen van den man op zich gericht als ze even opkeek en zijn grove afstootende gelaatstrek ken weer zag zou het onmoge lijk voor haar zijn om te doen waar toe ze al besloten had zichzelf weg te cijferen, neen, meer n «g. om zich op te offeren voor de vrij heid van den man, die haar liefde eewonnen had. Langzaam scheurde ze een van de twee papieren -in stukken, hoe wel haar bevende handen haar bij na niet gehoorzaamden en liet -!e stukken op den grond vallen. Gilfoyle greep ze en zag met één opslag dat ze het bevel tot. inh jeh- tenisneming had verscheurd. Hij richtte zich op met een kwaadaar- digen blik van voldoening, maar Nanette zag het niet. Toen de stuk ken uit ha.ar handen vielen, werd het zwart voor haar oogen, ze kon nie.t meer blijven staan en Gilfoyle w as net op tijd om haar op te van een, toen ze flauw viel. i Een toevallige ontmoeting. Rex had al lang de plek veria - ten, waar Nanette met hem afge sproken had, toen ze er kwam. Als iemand, die uit een afschu welijke droom ontwaakt is en er nog van onder den indruk, liep ze uit het kantoor en zoo werktuiglijk verder, tot de Blackfriarsbrug. Ze keek nauwelijks nauwelijks uit naar Rex, lette er niet op hoe laat het was en wist bijna nio,t. wat ze deed. behalve dat ze zoo gauw mo gelijk thuis wilde komen om in de eenzaamheid van haar kamer de ramp te overzien, die haar over - BUREAU Hippolytushoef Wierinjjen. Telef. Intercomm. No. 19. verwijderd. De toestand van liet patiëntje is echter nog zorgelijk. Kersenverkoopingen. Bij de Woensdag iu do Over-B" tuwe aangevangen verknoping v,m kersen op het hout werd naar schatting 2025 ct. per kilo be - steed. Terwijl over 't algemeen '1 gewas slechts middelmatig is. vindt men te Eist zwaar geladen boomgaarden. Dit verschijnsel wordt vooral geweten aan den zeer gunstigen invloed van de Pij en. In het voorjaar hebben hoomgaardbezit.ters in Eist de handen ineen geslagen en bijen laten komen. Resultaten zijn ong twijfeld bereikt. Eksters als kuikendieven. Bij den kippenhoudrr J. aan der. Boschermolen te Venray werden door de eksters niet minder dan 30 kuikens weggehaald. Azijn-essense gedronken. Een 6-jarig knaapje, het zoo mie van zekere. A. B., wonende Boule vard te Roosendaal, hoeft enkele dagen geleden uit een fleschje •».- zijn-essence gedronken niet hef droevig gevolg, dat mond, keel en ingewanden deerlijk werden v brand, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Intns- schen is de toestand van het knaap je dusdanig verergerd dat. hij naar hel ziekenhuis meost worden over gebracht. EERSTE KAMER. Tegemoetkoming aan de 2'uider- zeevisschersbevolking. Bij het afdeelingsonderzoek van dit ontwerp van wet tot regeling der tegemoetkoming aan de Zui- derzeevisschersbevolking, enz. w e gens de schade, welke de afsl n- ting der Zuiderzee hun mocht be rokkenen, gaven verscheidene le den uiting aan hun groote telen - stelling ten aanzien van hetgeen voor de visschérsbevolking en an dere personen zal worden gedaan. vallen had. Ze was verplicht om met Char les Gilfoyle te trouwen den volgen den morgen om elf uur, met een man voor wien ze niets dan wal - ging en afschuw voelde. Al de il lusies van haar jonge leven moesr ze vergeten, haar reine leven- vieugde was voorhij en dit alb voor een man, die he.t niet de moe; te waard had gevonden een uur op haar te wachten. Maar misschien was het. ooi maar beter, dat Rex niet gewach- had als ze haar taak tot het eind'- toe moest vervullen. Als ze hem nu, in deze oogenblikken, gezien had, zou het meer zijn gewees' dan ze kon verdragen.. Ze wierp een blik op de snelst *or mende rivier, donker en modder5, terwijl ze zich over de brug haosi te. Zelfs nu ging er een ontzett< n- de aantrekkingskracht uit van 1 1 water, als ze Rex ontmoet, had en hem had verteld wat liet vreese- lijke gevolg was van zijn bedrog n huichelarij, zou het onweerslaan - baar zijn geweest. Maar alles zou voor niets zijn geweest als ze nu niet weevsi 'u>' bood aan de verleiding om h mv ongeluk te ontvlieden, dat wil '/eg den wat Rex betrof. Ze was begon nen om hem te redden en niet v - dat ze het geheel volbracht was hij gered. Ze zou alleen zii zelf redden als ze dit wanli besluit volvoerde. Tiet listig" i van den man, die er in gesla was haar hopeloos in het nel hij voor haar gezet had, te verstrik - ken, had de mogelijkheid voor/i van een vlucht harerzijds en nii had gezorgd dat ze het niet do"n zou. Wordt vervolg!.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1