16e Jaargang- Dinsdag 7 Juli 1925. No. 56 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN fN ÖMSTREKEN Haa? Huwslijk. WIERINGER COURANT UITGEVER 'JORN J. BOSKER, WIERINGEN ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1.— VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU Hippolytushoef Wieringcn. Telef. lntercomm. No. 19. DE PERS. De uitslag der verkiezingen. Of nu de huidige regeering zal worden voortgezet vraagt de Middelb. Crt. Dat zal er van afhangen of de drie partijen der vroegere coalitie weer tot overeenstemming zullen komen over een programma van regeeringsbeleid voor de volgende vier jaar. Want men lette welop het oogenblik bestaat de coalitie niet. Na de Vlootwatcrisis is di verbroken. En een stembusovev- g^nkomst is niet gesloten. Het is weer zooals bij alle verkiezingen volgens evenredige vertegenwoor diging het stemmen beteekent slechts het appél houden over de partijen om de sterkte te bepalen, maar de richting van de verdere regeering wordt uitgemaakt na de verkiezingen doordé leiders van en kele partijen. De goede verstandhouding Jer vroegere coalitiepartijen is er Je laatste jaren niet beter op gewor den. Maar het ligt voor de hand dat nu allereerst overleg zal wor den gepleegd over de mogelijkheid om weer op grond van de oude combinatie verder te regeeren. ,w,Of het een gereconstrueerd ka ofnet-Ruys zal zijn, dan wel of een ander de leiding zal overnemen, is niet voor een buitenstaander uit te maken. Een feit is het, dat d partij van den sterken man in het kabinet, nl. van den heer Colijn, in verzwakte positie terugkeert. Men kan dus niet zeggen, dat de verlcic zingen hém hebben aangewezen als den man die voortaan de lei - ding moet hebben. Ontslag-aanvrage van het Kabinet H. M. de Koningin heeft in over weging genomen de onder dagt kening van 29 Juni ingediende aan vrage om eervol ontslag van d° Ministers en hun verzocht zich in middels te blijven belasten met be handeling en afdoening zoo moge lijk van loopende zaken. De thuisblijvers. In totaal zijn ongeveer 506.000 kiezers en kiezeressen in gebreke gebleven om Woensdag hun stem plicht te vervullen. Er zijn in Nederland 3.363.000 stemgerechtigde inwoners. Ongeveer 15 pCt. van dit aantal is dus thuisgebleven. FEUILLETON. No. 9. 11$ sloeg het blad weer dicht en stapte in het rijtuig. Vooruit, zei ze tegen don koet sier. Ze stak haar hand uit, toen hij ging zitten. Neen, leest u dit maar als we in het huis zijn, zei hij. Ik moet het nu lezen, zei ze met een heesch gefluister. Het is niet eerlijk nie,t eerlijk tegen over u, voegde ze er onzeker aan toe. U weet het niet. U Hij keek vastberaden een ande ren kant op. Ja, kijk u eens, zei hij rustig en duidelijk. Ik zal er geen doek jes om winden, mevrouw Burbid- ge, totdat uw vader Hiram Bla- ke Ilaar hand omklemde zijn arm me.t7een pijnlijken greep. Zeg niets meer riep ze uit. Luister, ik moet het. u vertellen. U wilde mij niet gelooven toen ik zfii dat er een vergissing was hu moet u het gelooven, nu weet u het. Maar, mevrouw Bu»*bidge, zei hij rustig. Zoo heet ik niet, riep ze opge bonden. Ik moet het u vertellen. Ik ben getrouwd met den man, die Ze schrok van de hevigheid waar mee hii haai' arm greep, maar niet minder van de uitdrukking op zijn gezicht. Verdraaid Begrijpt u het dan Ze zijn gezeten. En we hebben weer gekozen En het Binnenhof gaat aan, Met de stembus-derde-daagschc Is het voor een tijd gedaan, Lanzaam worden onze straten Weer van lettter-smetten vrij. De papier- en woordenvloeden Zijn geleden en voorbij Het geduchte roode potlood Sprak zijn wil gebiedend uii(t, In de zwoele Tweede Kamer Klinkt misschien een nieuw geluid Wijze politiekenierders Zien we er weer op hun plaats, Anderen zijn weg-gekozen Met of zonder heel veel praats. En de stem des volks ging spreken Met het rad van avontuur En we gaan weer aan een nieuwe Onvermijdelijke kuur. Laat ons hopen, dat nu ieder, Van de zorg, die ernstig dreigt, Die we zullen moeten dragen, Welgegund het zijne krijgt. MARKTOVERZICHT. Aan de groote prijsverhoo- ging van de varkens is in den loop der vorige week een eindé geko men. Sedert half Juni waren de slachtvarkens gc-middeld met 10 nog niet Als de koetsier u eens hoorde zei hij gedempt. Wacht toch alsublieft tot we in het huis zijn. Maar ik moet het vertellen, herhaalde ze angstig. Dat moet u niet, zei hij weer met nog meer nadruk. Tot de tti- mijn verstreken is ken ik u als mevrouw Burbidge en als nie mand anders. Als dit opgehelderd is, is het vroeg genoeg om over die andere dingen te praten. We zijn er dadelijk. De etage is niet in deze straat, maar er gaat een zij straatje naar toe. Het onderzoek. Voor de eerste maal in zijn le ven had Rex geprobeerd iets on zelfzuchtigs te doen en het was hem niet gelukt, hoewel dat niet zijn schuld was. Toen hij hoorde dat zijn speculaties, die zooveel beloofden, dank zij het gemak waarmee hij Nanette bedioger, had, hopeloos en volkomen mis lukt, waren, had hij gedaan wat de meeste mannen van zijn soort zouden hebben gedaan. Zonder een oogenblik te aarzelen, zonder te denken aan het meisje, dat hij op zoo'n har.telooze manier vooi den gek had gehouden, was hij er zoo gauw mogelijk vandoor ge gaan. Al de listigheid waarover hij beschikte, werd gebruikt in zijn eigen belang, hij reisde naar Newcastle en trachtte passage te nemen op het een of andere stoom schip dat vergenoeg wegging om hem veilig buiten het bereik van Gilfoyle's wraak te brengen. Dat hem de verdiende straf be spaard was gebleven door het. oi- fcr dat Nanette gebracht had, kwam nooit bij hem op. Als hij dat geweten had, zou hij zich niet de moeite getroost hebben van cent per Kilo gerezen. Rotterdam ""8106 cent, Amsterdam 93108 Deze vlugge verhooging werd toe geschreven aan een tekort aan varkens. Deze prijsgolf kon niet lang blijven bestaan, een groot deel van het publiek, dat toch al liever ï-undvleesch dan varkens- vleesch gebruikt, koopt bij het geringe, prijsverschil thans liever koevleesch, dat drukt de varkens, met gevolg lager prijs. Zoo gaat het op de markt al op en neet. Eene yerliooging van het eene ar tikel, wordt weer omlaag gedrukt door een toenemend gebruik van een ander artikel. Wat de var kens betreft. De prijsdaling is reeds weer begonnen. Te SCHA- GEN werd Donderdag als hoogste prijs 95 cent per kilo besteed en dat een kleinen aanvoer met zeer goede kwaliteit. Verder kwamen geene groote wijzingen voor. De vetite koeien prijsden hoogop f 1,20 2e kw. 1.10 3e 1,—. Melk en kalfkoeien stug, neiging tot ver lagen prijzen 300,a 425, nuchtere kalveren prijshoudend 15,— a 30,—. Schapen prijshou dend, jonge vette 43,f 51,— oude slachtschapen f 45,— a i 50 melkschapcn 35,a 50 lam meren 27,— a 32,50. GEMENGD NIEUWS. Wraakneming. Te Laren heeft c!o 3ü-}arige dienstbode F. M., m betrekking bij de fam. F. aldaar, zien aan ei gerlijke vernieling schuldig ge maakt. Bij wijze van wraakne ming heeft zij met een schaar groote happen geknipt uit een aantal kleedingstukken, shawls, kostbare tapijten en gordijnen Door de politie werd procesver- eg te loopen, want hij had niets geen verlangen naar vreemde lan den. In Londen was al het genot te vinden dat hij zocht. Maar zoolang het gevaar dreig de van het verlies van zijn vrij heid, keerde hij zelfs Londen cicn iug toe. Hij was nog steeds op zoek naar een schip, dat hem voor niet te veel geld en spoedig het land uit kon helpen, toen het verslag van den den dood van Gilfoylc in iut hotel en de reproductie van een portret \an Nanette, daaraan tv-'j fclde hij geen oogenblik, als .1° verdwenen eclitgenoote, zijn plat' nen heelemaal in de war bracht. Zonder nog zichzelf in verband te brengen met de nieuwe positie van Nanette, kwam hij tot de om dekking, dat hij medelijden met haar had, wat een zeer ongewoon gevoel voor hem was. Ze had hem in ieder géval geholpen, hai laten blijken dat ze van hem hield eu was altijd goed en vriendelijk le gen hem geweest. Natuurlijk nart hij misbruik gemaakt van haai goedhartigheid om zijn eigen pixn nen te volvoeren hij was ps^ - chologisch niet in staat tot iets anders en als men hem ge vraagd had wat hij eigenlijk vDel- de bij het relaas van de tragedie, zou hij het een edelmoedig mede lijden genoemd hebben. Want hij wist da,t Gilfoylc al ge trouwd was. Nanette had hem t verteld hoe haar patroon eens ge tracht had haar liefde te winnen F.cn tijd daarna was hij er toevai lig achter gekomen dat Gilfoyle een vrouw had, die ergens in Lon den woonde en hij had die weten schap zorgvuldig verborgen ge houden als oen wapen waarmee 'lij den man kon aanvallen als hpt ooit noodig mocht zijn. Nu wjts hij van plan het te ge- baal opgemaakt. Goudvondst. Men schrijft uit Winschoten Verschillende bladen hebben vernield, dat te Winschoten goud zou zijn gevonden. In Winschoten hechtte men daaraan weinig ge loof, omdat men zich herinnerde, dat eenige jaren geleden hetzelf de verhaal de ronde deed. Toen bleek, dat de glinsterende blok - jes in de groote zandgraverij da. heeren Grezel en Kuiper geen goud bevatten. Nu werd in de zandgraverij van den arbeider Zoutman een derge lijke vondst gedaan. Deze vervoeg de zich bij een goudsmid, die hem zei, dat het gevondene van dezelf de samenstelling was als het vroe ger onderzochte. De zoon van den goudsmid bracht den „gelukki gen" eigenaar echter op het idee, dat het toch nog wel goud kon zijn ne nu is Zoutman van de deugdelijkheid van zijn „goud" zoo overtuigd, dat zijn zandgrave rij niet te koop is. Vermoedelijk gullen eventueele liefhebbers hem voor het goud niet meer dan den zandprijs geven. Het Page-kopje. In de laatste jaren hebben zich zoovele dames het haar kort laten knippen, dat de kappers rijkelijk de gelegenheid hebben gehad de psychologie dier dames te bestu - deeren. Een Fransche kapper, die toegeeft dat er verschillen in de kortharigheidsspsychologie der vel schillende dames bestaan, beweert evenwel waargenomen te hebben dat er drie verschijnselen aanwe zig zijn, die bijna zonder uitzonde ring der haardracht, die bestaat in de „vervaardiging en de modellï ring van een pagekopje, woraen aangetroffen. Het eerste verschijnsel is, dat bruiken, indirect in liet belang van Nanette en direct in zijn ei gen belang. Toen hij haar, bij aankomst in Iving s Cross in dc menigte zag, voelde hij, dat een goedgunstige voorzienigheid hem bijstond ii dc uitvoering van zijn idele voo. nemens. De onmisbare onwil, dien zij toonde, om het hem te spreken, deed zijn verlangen nog stc>-ker worden. Er zat blijkbaar nog veel achter de zaak dan hij of iemand anders wist. Hij bleef een oogenblik op hei trottoir staan, nadat het rijtuig waarin Nanette en haar begelei ders gezeten waren, weggereden was. Kent u die dame hoorde hij een kalme stem zeggen hij keer de zich om en zag een gladgescho ren heer achter zich staan. Rex keek eenigszins wantrou wend. Neemt u mij niet kwalijk, dat ik het vraag, ging de vreemdeling verder. Ik stel ook belang in haar Haar naam is Harley Nanette TIarley en ik - Natuurlijk, riep Rex uit. En die vent noemt haar mevrouw Burbidge. Tk zou er overal een eed op doen, datze Nanette Harley is. - Was, bedoelt u, ze heet nu Gilfoyle, als ik me niet zeer ver gis. Haar portret staat in alk kranten. U hebt het misschien wel gezien. Bex voelde ziin wantrouwen sterker worden, de gladgeschoren heer keek hem te onderzoekend naar zijn zin aan. - O. daar weet ik niets van, antwoordde hij. Ik weet alleen, dat zij en ik geëngageerd geweest zijn en ik nu. als ze me niet meer kennen wil, is het ook goed. Hij sprong in een rijtuig, dav alle vrouwen, die het haai- kort ten knippen, dat altijd doen tijde;. de afwezieheid van haar man. Ten tweede. Zoodra een dame haar kapper haar besluit heeft keu baar gemaakt, zich te ontdoe haar weeldcrigen haardos en kapper schaar en kam opne I om aan het werk te gaan, zegt zij vast en zeker Niet zoo heel kort, nietwaar Laat u het alsjeblieft zoo lang mo gelijk. Ten derde. Zoodra de operatie is afgeloopcn, zoodra hot nieuwe kan sel van de dame in orde is gebroeid en de kapper haar tevreden «■••n hangspiegel geeft, opdat zij zich van alle zijden kon bekijken, zegt hij met een zucht van verlichting Nu, zoo'n groot onderscheid met vroeger is het toch niet Deze waarnemingen moeten och ter alleen betrekking bobben <»n Fransche dames. Of gedragen zich elders de dames op dezelfde wijze Wagensmeer krijgt men uit n lichte japon door eerst de vlakken met zuivere ongezouten reuze' te wrijven, ze daarna met Sunlight zeep in te smeren en dan een poos je te laten intrekken. Tenslotte af wisselend met lauw water en wit te terpentijn uitwasschen. Van een Rijwielplaatje. Niettegenstaande zegt de O. TI. Crt., de Argusoogen der politic schier alle daders van rijwiclplaai jesdiefstallcn te pakken krijger, en de heeren er behoorlijk van lus ten, blijven deze gevallen toch ge- regeld voortgaan, gisterochtend bevatte het. politierapport do me dedeeling, dat de politie li ad aan gehouden een jongen van 16 jaar A. R., een varensgezel, die twee da gen geleden een rijwielplaatje op den kop had getikt. juis.t aan kwam rijden. Toen hij ging zitten, zag hij dat het rijt uier van Nanette nog niet den hoek om was. Rijd achter dat rijtuig aan, dat daar juist het hek doorgaat, zei hij tegen den koetsier. De gladgeschoren heer glimlach te, toen hij hem weg zag rijden toen riep hij een taxi aan. Houd die twee rijtuigen in het oog, zei hij tegen den chauf - fcur. Niet vermoedend dat hij ook ge volgd werd, keek Rex naar het ei, tuig, dat hem naar een onbekcmie plaats voerde. Het paard van zijn rijtuig was vlugger, en toen de koetsier den ander gauw inha.il- de, hield hij hem terug. Niet voorbijrijden, n hij door het raampje. Achter blijven rijden en ni- t uit het oog vr>lie zen, het is een belangrijke snak en je kan er wat aan verdóMmn Zoo kwam het, dat toen Nanet te op liet houden en Crewson n-f het rijtuig sprong om een keert te halen, liet tweede rijtuig sp voets voortging tot Crewson uit den winkel kwam. Rex ein:. ook even in en kocht een nummer van de laatste editie. Hij las onder het voortrijden. Ilct heelo verhaal was nu heken 1 De vereenigde krachten van de no litie en journalisten waren er in geslaagd geen enkele bijzonder heid te laten ontsnappen in een zaak als deze, die oogenschijnliik zoo helder als glas was. Teder, p- op sensatie belust was. kon hi-u iets van zijn gading vinden Mm* i onder het lezen van het versl; had Rex aldoor een gevoel, v.m werkelijkheid. TTij was niet o\<- tuigd, het leek hem verzonnen, c. hing fe veel af van de onbeteeko- nende bijzonderheden. Wordt vervolg J.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1