tions werden door een dichte me nigte bestormd, die slechts één ver longen koesterde naar buiten 01 uo.iy.ee te vluchten. Een ontzag lijke schare vertrok naar Coney i-i.ind, de badplaats voor de New orkscbe bevolking en alle mid - delen van vervoer daarheen wa 'en don ook meer dan overbelast. De bad-inrich,tingen van Long lsland konden natuurlijk eveneens een n coi'd aantal bezoekers notee- Uit KollnncTs Noorden. De hooioogst loopt in Hollancf's \(.'irden ten einde. liet. gewas is ."i! zeer goede kwaliteit, de op - li." valt echter niet. mee. Men wil zulks toeschrijven aan den te e11 on groei. De gemiddelde op brengst bedraagt 7 wagens nee ïl.A. Fet Ziekenhuïsvraagstuk. Naar bet Noord-IIoll. dagblad v-rimemt, hebben eenige leden van den Alkmaarschen Raad zich ge- end tot Gedeputeerde Staten van Noord-Holland met verzoek de supple.ioire begrooting, betreffen de het Ziekenhuisplan, niet te wil lcn goedkeuren. Aanranding. Te Zierikzee. is een dame, die oe zie was zich aan het strand in een tentje, aan te kleeden, overvallen ihior een jongeman, die eerst het tentje wegtrok en daarna het, ver- •elirokken meisje bij de keel greep, waarop een worsteling ont- slaiid. liet meisje wist zich los t.e ukken en naar buiten te loopen. v aarop de aanrander hot hazenpad a Als verdacht van deze aar vending is aangehouden de 24-ja- rigc S. van D. Frnstig ongeluk te Oostburg. Tusschen de draaibrug en Je sluis alhier heeft Zondag een zeer ernstig ongeval plaats gehad. De vrouw van zekere, van der bunder ie lleille reed met haar 5-jang ooehmrlje op de fiets. Het kind uu'.k! op zeker moment met een Jiarer voeten tusschen dc spaken, tengevolge waarvan de vrouw zig zag over den weg kwam te rijden Zij werd achterop gereden door Je Belgische auto 5964, besluu'd door den heer L. L. uit Antwerpen, liet meisje, dat van het rijwiel viel, werd door de auto aangere den. De bestuurder trachtte het kind te ontwijken en reed daar door in een sloot, waarbij de auto ovor den kop sloeg. De eigenaar, zijn eelitgenooto en vier kinderen geraakten onder den wagen. De man werd op slag gedood. De ove- rivo inzittenden luidcten min of meer ernstige verwondingen. Zij erden overgebracht naar het Rurgorgasthuis te Sluis. Het mei-» je, dat. door de auto aangereden was, overleed kort na het ongeval. De ex-Keizer te Zandvoort. Deze week vertoefden prins en Prinses Oskar van Pruisen als gast bij baron Von der 1-Ieydt, villa L'clittoren te Zandvoort. Bij deze gelegenheid bracht ook de ex-kc- zer een bezoek aan de familie en vvbleef een dag ten huize van Ba- iv'n Vuil der Heydl. opnu-rkelijk was het, hoe spoedig dez.e lijding ondei- de hier vertoe vende Duit.sche gasten bekend was en aller belangstelling had. Wiel van een bus geloopen. De laatste busdienst van de A- 1' n. die Zaterdagnacht om twaa.il uur van het Leidsche plein vertrok heeft een ongeval gehad, dat nog al goed is afgoloopen. Op den Mid denweg, even voor den Iloogewcg, liep plotseling een der voorwielen van de as, waardoor de wagen linin ging hangen. Do bestuurder wisl gelukkig de bus dadelijk tot si i teland te brengen. Tot voorwiel litrr ging er in z'n eentje van door. wipte bel breed e trottoir op. en rolde door rle ruit van het. bloe men magazijn van Ingwersen in de etalage. I-Tier wierp het, een en ander omver en kwam pas in den winkel tol rust.. Er zat een aantal passagiers in de bus. Motor-ongeluk. Nabij Egmond aan den Hoef had Zondag een ongeval plaats, dat voimI is afgoloopen. Te ongeveei i1 li' één reed een motor met zij- spon doordat, een bocht, door den licripler Ie groot werd genomen, een sloot,. De beide in den zij- -uan zittende dames geraakten daaronder en, hoewel zij hun best deden om den wagen tegen te hou den, gelukte dït toch maar korten tijd en ook de hulp van een voor bijganger, die den wagen in zijn verderen val trachtte tegen te hou den, bleek onvoldoende, zoodat de dames en de motorrijder m een bo narde positie geraakten. Toeval lig passeerde juist dc tram uit Alk maar, waarvan dc machinist bel ongeval bemerkte en terstond, stop te. Dank zij de hulp van den con ducteur kwamen toen alle drie slachtoffers spoedig op het droge Kindermoord. Een Duitsche dienstbode beet te Bussum liaar pasgeboren kind van liet mannelijk geslacht, war.- van ze in stilte bevallen was, den hals afgesneden. Het meisje ver keert in overspannen toestand en is zelf niet buiten levensgevaar In de Majellastichting opgenomen. Ze was maar net vier maanden in Holland. Bloedvergiftiging. Gisteren is te Bathmen aan bloedvergiftiging overleden de met selaar D. J. Bieleman, die zich bij het. voortduwen van een wagen ernstig aan de hand had verwond. Aangereden. De landbouwer R. Meeuwes uit Havelte reed Zaterdagavond per fiets tusschen zijn woonplaats en Meppel achter een h ooiwegen. Toen hij dit voertuig wilde passet- ren, kwam hij in botsing met een auto. Zwaar gewond is hij ver voerd naar het ziekenhuis te As sen. GEMEENTE WIERINGEN. De Prins bij dc Zuiderzeewerken. Vrijdag j'.l. bracht Prins Hendrik een bezoek aan de Zuiderzeewer ken te Wieringen. De Prins was vergezeld van zijn adjudant Von Mullilen en 'n zestiental heeren, onder wie mr. Vissering, directeur van de Ned. Bank, Delpratt, secr. Ned. Bank, vicc- admiraal Fock, dr. Wortman, dir.-gen. der Zuider zeewerken en burgemeester Hou- wink van Helder. Het gezelschap wandelde van Van Ewijcksluis over den afsluit - dijk naar Wieringen. De vetleercn laarzen, welke de Prins aan had, waren niet orevbodig, want de dijk is een nog alles behalve begaan baar pad, niettegenstaande de vol tooiing „langzaam" nadert. Im mers ook de dam door het kanaal, hetwelk dc dijk nog van het vaste land scheidt, isthans in aanleg e- vensals dc verbindingsweg naar den hoofdweg. Dan nog de bestra ting van den dijk en men zal Wie ringen binnen enkele maanden per voertuig kunnen bereiken. Na een grondige bezichtiging van al deze werken werd per auto naar Hippolytushocf gereden, waar het gezelschap door burge meester Kol ff op het raadhuis werd ontvangen. De Prins plaatste zijn handteekening in het „gulden boek." Gedurende zijn oponthoud aldaar nam Prins Hendrik de ge legenheid ten baat de smederij van Luijt te bezoeken, waar ex-kroon prins Wilhelm zijn hoefijzers smeedde. De gedienstige smid toon de zijn gast den zwaren hamer en het aanbeeld, waarhij de ex-kroon- orins zich in het zweet had gewerkt Een hoefijzer werd als souvenir medegenomen en de Prins beloof de, de groeten van den smid bin nen korten tijd aan den ex-kroon- orins te zullen overbrengen. Vervolgens werden de auto's wc der bestegen en ging het naar het Oostdeel van bet eiland. Onderweg- passeerde men de pastorie te Oos- terland en prins Hendrik kon niet nalaten in dit vroegere „keizerlij ke paleis" ook een kijkje te nemen. Ten slotte arriveerde men dan bij dc nieuwe werlthaven en den sluisput te Den Oever. De bezoe ker gaf van zijn levendige belang stelling voor deze werken blijk, 'n Merkwaardigheid mag het zeker genoemd worden, dat oji den bo dem van den sluitput graan is ge zaaid, dat daar welig groeit. Een gunstig voorteeken Per torpedoboot van de Kon. Marine ging het gezelschap terug naar Helder. Zondag j.I. werd de nieuwe mu ziektent te Den Oever dooi' ApolV. in gebruik genomen. Een groot, aan tal belangstellenden had zich om de ten.t. geschaard, toen de vereeni ging had plaatsgenomen en de et ste marsch ten gehoore bracht. De voorzitter van „Apollo de heer C. V. Ivoorn voerde toen het woord en gaf 'n overzicht wat de vereeniging was voor het publiek en omgekeerd: wat het publiek was voor de vereeniging. Inder daad, dit geschenk aan „Apollo deze prachtig» muziektent, getuig de weer voor de zooveelste maal hoe de burgerij het werk van het corps waardeert. Spr. bracht harte lijk da«k voor zooveel symphatie. Vervolgens voerde de neer D. Vei raille nog het -\yoord, memoreerde het verleden van '„Apollo' en droeg eenige gedichten voor over het he den. Eemgo flinke nummers wer den ten slotte nog ten gehoore ge bracht en daarmede was de inwij dingsplechtigheid afgeloopen. Politie: Verloren: een portemon naie met zilveren knip, inh .eenig geld. Gevonden: een portemonnaie zon der inh. 'n gedeelte van 'n rijwicl- belastingplaatje. Inl: bij G. Veldw Wiron nieuws: Zondag j.1. speel de de korfbalclub Wiron n m?- daillewetfstrijd tegen U.D.T. uil Hoogwoud. Met een 62 nederlaag werden dc U.D.I. menschen naar huis gezonden. Over den wedstrijd vermelden wij nog 't volgende- U. verschijnt met 4 dames. Een W.-dame is genegen met U.D.I. mee te spelen, zoodat beide partij en els spelers in 't veld hebben. Om 2 uur wordt begonnen en nog maar drie minuten is het spel aan den gang of Piet zorgt voor ons eerste punt, spoedig gevolgd door nummer twee van Bet. Hierna wordt gewisseld. Voortdu rend is de bal in de W. aanval. Als hij echter even aan de andere zij komt weet 'n heer handig de stand op 21 te brengen. Wiron laat het er echter ook niet hij zitten, want als de rust aan breekt is de stand 41. In dc tweede helft van het spel is W. weer in de meerderheid. Door de kleine U.-mannen worat hard gewerkt om den achterstand in te halen. Wel maken zij er een doelpunt hij, maar Bet zet er voor W. nog twee, zoodat het einde mei. een 62 overwinning voor W. komt. Onder uitstekende leiding van Tesink, was het 'n spannendp wedstrijd. Dezer dagen vertrekt van hier onze plaatsgenoot de heer Klaas- se Bos, die eenige jaren als mel c- controleur hier werkzaam was. In verschillende vereenigingen verkreeg hij een werkzaam aandeel Ook als lid der Evangelisatie en Voorzitter van haar Bestuur be toonde hij ernst en bekende hij kleur. We zullen zijn minzamen omgang noode missen. Het ga den heer Klaasse Bos in zijne nieuwe standplaats als secre taris en controleur der Zuivelfa briek te Stompetoren naar wcnsch! Ook daar zal hij zich ongetwij feld als een accuraat ambtenaar- en man van beginsel doen kennen, hulpvaardigheid niet 't minst. Wij blijven hem waardeerend gedenken en onze beste wenschen gaan met hem mee. —Zondag a.s. des avonds te 8 uuh zal door den eerevoorzitter van de muziekvereeniging „Har monie", den EdelAchtbare Heer L. C. Kolff tijdens het concert in de muziektent een zilveren lauwer tak en een verguld zilveren medail 1c aan het vaandel worden gehecht Dit zijn de prijzen (eerste prijs in dc tweede aFdeeling en de prijs in den eere-wedstrijd j door Harmonie op het concours te Dirkshorn be haald. Onze vroegere plaatsgenoot de jongeheer P. Kaan Czn. slaagde te Amsterdam voor het overgangs examen van de eerste op de tweede klasse II. B. S. Op de voordracht voor de be trokking van kaasmaker aan de fa briek „Nooit Gedacht, te IT.hoef zijn geplaatst, no 1. .T. Mars te De Kreil; 2. L. Blom te Hauwert en 3. A. Schot te De Purmer. De heide laatsten bezitten diplo ma kaasmaker en mélkcontroleur Tot melkcontroleur alhier is benoemd de heer D. Lont Kz. van Oude Sluis thans werkzaam aan de Zuivelfabriek te Stompetoren. VOOR DE HUISVROUW. Weg met de muggen Een afwrijving van gezicht en handen met de eau de cologne houdt de muggen op een afstand. Het besprenkelen van het hoofd kussen met goede eau de cologne, even vóór het na bed gaan, heeft tengevolge, dat de muggen geduren de den nacht hun onaangenaam bezoek niet komen brengen. Houtworm. Onder de gevreesde insecten, waartegen huisvrouwen, bijna voortdurend te strijden hebban, is 't petieterige houtwormpje wel een van de meest hardnekkig? Hoe ze te verjagen Verzamel in den nazomer op uw wandeling eens eikels. Er komt een tijd, waar in ze in ruimen voorraad zóó maar voor 't oprapen zijn. Neem uw oogst mee naar huis en pel ze. Haal dus de eikels uit hun „pijpedop en zet een bord vol van die versch gepelde vruchten vlakbij of onder het meubel, dat „wormen heeft." De houtwormpjes zijn dol op der. geur van eikels, zóó dol, dat ze hun veilige schuilplaats verlaten om zich op de nieuwe prooi te wer pen. Muizenplaag. Wil men muizen eenvoudig ma verdrijven, zonder ze te dooden. dan is een van de beste middelen het strooien van lcruizemuntplant plantjes. Men kan "versche kruize- muntplantjes nemen, of, bij ge brek daaraan, gedroogde, die bij eiken drogist te verkrijgen zijn. Baas boven baas. Een Engelscliman en een Ame rikaan waren samen op stap. Na een eindje te hebben gewandeld sprak de Engelschman tot den merikaan Bij ons zijn de oorlogs schepen zoo groot, dat de kapitein met een auto over liet dek rijdt om den manschappen zijn bevelens te geven. De Amerikaan begon luidkeels U, lachen en zeide Maar man dat is nog niets vergeleken bij ons. Op dc Amcri- kaansche oorlogsschepen vaart de kapitein met een onderzeeboot door de kookpotten orn te kijken of de aardappels gaar zijn. Uit Limmen. Bij een 12-tal veehouders alhier is wederom mond- en klauwzeer onder het vee geconstateerd. lam mer voor de boeren, in liet best van den zomer, want de melkgift wordt hierdoor belangrijk minder. Het gaat den bollenkweekers en handelaars goed, want, de laat ste jaren is hier goed verdiend. Een der vooraansaan.de han.te- ars heeft gebruik gemaakt va/ dit voordeel en een groote schuur met, lift gebouwd. Dit is de eerste in onze gemeente. Zonderlinge laatste wil. Een ongewone begrafenis Vrijdag tc Vreeland. In de Gooi- en Eem- lander lezen wij hierover: De laatste wilsbeschikking vut den. heer P. van Nierop, (lie sedert 1863 inwoner der gemeente, oud- Raadslid en ex-wethouder was be vatte iets zeer vreemds. De heer an Nierop liad n.1. den wensch te kennen gegeven, om in zijn eigen i,u.in begraven te worden in een z.g. pillbox. die hij na de mobiüsc lie van de militairen had overge nomen voor ƒ100. Deze box, een be tonnen kist van pl. 5 M. lengte uij anderhalve meter lioogte was be stemd als bomvrije schuilplaat.® voor soldaten in tijd van oorlog' °n nadat de heer Van Nierop net ding gekocht had, heeft het jaren lang in diens tuin voor zijn woning gelegen. Zooals dat in een dorp gaat, vroe gen velen zich af, wat dc heer v. N. met de box voorhad, docli ging men er niet. verder op in. Thans, nu uit de laatste wilsbeschikking van den overledene gebleken is wel ke bestemming deze er aan wilde geven, spreekt, het vanzelf, dat vo lcn zich voor het ongewone geval interesseeren B. en W. hebben gemeend, uit pi ëteit tegenover den laatsten wil van een geacht ingezetene, niet an ders te kunnen doen, dan zooveel mogelijk aan diens verlangen te voldoen en zoo zal het stoffelijk overschot van den heer Van Nierop dus in de pillbox op diens eigen grond echter nie.l vóór maar ach ter in don tuin rusten. Onder zoor veel belangstelling was 'n zestal arbeiders dezer da gen begonnen het 6000 K.G. zware ding te. verslepen. Tiet is op z\jn plaats von bestemming tot gerin ge diepte in den grond gegraven, zoodot de koperen deur boven het aardoppervlak blijft. In die deur zal de naam van den overledene V- orden gegriit. Om een verkiezingsbiljet. Volgens „Het Volk" heeft de mi nister van Oorlog een schrijven ge richt aan den commandant der Luclitvaartafdeeling te Soesterberg waarin dien commandant een ern stig onderzoek is opgedragen om- ternt het, volgende Bij den minister van Oorlog moet dc mededeeling zijn binnengeko men van particuliere zijde, dat op een der compagniebureaux der Luchtvaartaf deeling een biljet is opgehangen tijdens de evrki#zings dagen, waarop onder meer te lezen stond „Colijn moet weg'.' Boven dien zou op dat bureau propagan da tegen de candidatuur Colijn zijn gemaakt. De Minister zou hierover een ern stig onderzoek wenschen en met spoed rapport verwachten omtrent dc voor die propaganda verant woordelijke personen. Verij'deld Kanibalisme. Een afschuwelijke gebeurtenis heefl; zich in de buurt van liet Spaansche dorp Redovan afge speeld. Daar kampeerde een zigeuner bende, die feest vierde ter gelegen beid van de gehoopte van eei?*kinJ. Na het verrichten der hierbij voor geschreven plechtige handelingen, werd er vreeselijk gedronken en in hun roes besloot het mannelijk deel der zigeuners zich van het kind te ontdoen, het te braden en het op te eten. Doch juist toen zij hun luguber voornemen ten uit voer wilden brengen,, kwam de va der van het kind tot bezinning en verzette zicli tegen de uitvoering. Een bloedige vechtpartij volgde, waarbij drie zigeuners ernstig wer den gewond. Zulk 'n slecht individu Zaterdagmiddag werd 'n onto<-re kenbaar meisje door 'n bejaarden gehuwden man in het boseti ge lokt, te Heilo, blijkbaar met min der goede bedoelingen. Ook ec/i vrouw werd ingezelschap van een bejaarden man uit Alkmaar gezien een gezelscliaps waar niet* veel goeds van werd verwacht. Zoowel het meisje als de vrouw hebben niet de beschikking over alle zin tuigen en daar het blijkt dat indi viduen hiervan gebruik maken, is het, wel gewenscht dat een oog in bet zeil wordt gehouden. ANNA PAULOWNA. Van Ewijcksluis. Thans zit Wie ringen heus aan liet vasteland verbonden. Heden, den 13den Juli 1925 hebben de aannemers de hee ren Van Wijnen en de Waard om streeks 2 uur in den middag zoo veel zand op de dam door het ka naal doen spuiten, dat zij op laar zen den afsluitdijk kondon berei ken. VISSCHERIJ. Enkhuizen, 12 Juli: De ansjovis- visscherij is hier in den afgeloopen weck geheel gestaakt. De vangst bedroeg nog 13.000 stuks of 220 K. G. nettenansjovis prijs ƒ1.10 0.90 per KG. MARKTBERICHTEN. Alkmaar, 11 Juli 1925. Op de heden gehouden weekmarkt wa ren aangevoerd 38 paarden 150 —400 16 melkkoeien 275—450 34 nucht. kalveren slacht 12—30; 74 vette schapen 46—51 9 lam meren f 18—30 46 schrammen 35—52 207 biggen 10 weken 10 —25 33 bokken en geiten 3—16 Boterprijs le soort 11.121/2; 2e soort 0.850.95 Dierenhandel groothandel 6 40 7.15 kleinhandel 6.507.50 Eendeiren 5.75. N.V. Eierveiling Noord Holteod's Noorderkwartier. Aanvoer'en prij zen van heden Kipeieren 86000 stuks. Prijzen 52/53 66.60 54/56 f 6.60— f 6.70 56/58 6.70— f 6.80 58/60 f 6.S07.^0 60/62 f 7,20—7.70 Bruin f 7.308.10. Alkmaar, 13 Juli 1925. Op de he den gehouden weekmarkt, waren aanvoer en prijzen 2S vette koei en 275470 17 vette kalveren 60110 per ned. pond 1,10 f 1.40 26 Nuchtere ka.lv. slacht per stuk van 1530 484 vette varkens, zware p. ned. pond f 0 90 0.94 Zouters 0.820.84 Londensche varkens 0.670.70,

Wieringer courant | 1925 | | pagina 2