16e Jaargang- Vrijdag 17 Juli 1925. No. 59 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN Eli OMSTREKEN Haar Huwelijk. HEERENBAAI. PORTORICO. J. E. HEUSS BLANKE BAAI. PRUIMTABAK. WIERINGER COURAN UITGEVER ÖORN J. BOSKER, WIERINGEN ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ADVERTENTIëN: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hippolytushoef Wierlngen. Telei. Intercomm. No. 19. BUITENLAND. Een hittegolf in Engeland. Sedert eemge dagen beleeit Enge land opnieuw een hittegolf. Eu niet alleen menschen, doch ook vio schen zijn als slachtoffers geval len. Een voor de hengelaars hoogst belangrijk belicht behelsit namelijk dat in de rivier Eden een bedui dend aantal zalmen door de hittte werd bevangen en tengevolge daar van is gestorven. Algemeen wordt dit toegeschreven aan een gebrek aati voldoende zuurstof in het wa ter en aan den lagen waterstand. Nieuwe hittegolf in Oost-Amerlka. Sinds Zondag worden New-York en omstreken gekweld door een nieuwe hittegolf. Reeds zijn drie menschen bezweken van de gevol gen van de liooge temperateur en een groot aantal zijn er ernstig ziek van geworden. Ettelijke 100.000-en menschen zoeken 's nachts verkoe ling aan de stranden van Comey Island, Rockaway en andere plek ken op Long Island, waar men de hitte-ellendc van New-York kan ontvluchten. Dc avond treinen voe ren zoowat niemand van de in den namiddag naar Long Island ge brachte koeltebczoekors terug. De meesten gaven er den voorkeur aan in de open lucht te blijven o- vernachten. De strandwachten kwamen oogen en armen tekort. Het was onmogelijk de baders al len te controieeren en herhaalde - lijk moest de reddingsbrigade uit rukken. De parken zijn alle weer opengesteld voor hen, die binnens huis het niet kunnen uithouden. In een ander gedeelte van Ameri ka, om en bij de Meran, is de hit tegolf korter van duur geweest en gevolgd door een enjiinen storm. Te Chicago telde men reed9 21 slachtoffers, in Indiania 8, in Iowa 5 en in Minnesota 4, terwijl er voor meer dan 1 millioen dollar schade is aangericht. Een berenjacht. Het moet een zonderlinge gewaar wording zijn geweest voor den Ilamburgschcn politieagent, clic YVoesdagochtend in de vroegte op de kade een beer vond zitten De viervoeter bleek ontsnapt uit ee nwildedierentransport, dat den, vorigen avond uit Moskou was aan gekomen met bestemming voor ue Ilamlmrgsche diergaarde. Het ge lukte eenige agenten het dier te vangen, maar nauwelijks voeide hij de touwen om zich heen toetrek ken, of hij begon woedend om zich heen te bijten en wist zich weer los te rukken. Hij sprong van de kade in het water en verborg zich achter eenige palen. In barkassen werd daarop de jacht vooi tgezet, met het. resultaat, dat de ruige gast eindelijk werd overmeesterd en naar de wacht gebracht, waar een bewaarder den vluchteling spoedig afhaalde en weer aan boord bracht. Een avontuur met een naai. Een zeldzaam avontuur beleef - den badgasten, die zich in een bo .t je buiten de Italiaansclie hav n Tarente hadden begeven. In deze streek was eenigen tijd geleden door de marine-autoriteiten een haai gesignaleerd, die men tever geefs beproefd had te vangen. Toen de badgasten zich tamelijk ver van den oever hadden verwijderd, dook plotseling de haai op en sloeg ue boot met zijn staart om. Het geval werd onmiddellijk bemerkt door de bezetting van het naburige fort, die op het dier begon te schieten. De haai verdween en de gasten konden gered worden. De dansende dominee. Te Mount Pleasant in de Veree- nigde Staten is onlangs een kerke lijke vergadering gehouden. In de Presbyteriaansche kerk kwam men FEUILLETON. t No. 12 AVelke kleur heeft die gedruK te foto vroeg de gladgeschoren heer kalm. Mevrouw Burbidge heeft niet zulk donker haar als dit. De vorm van den hals is ook anders, bij me vrouw Burbidge lang en slank, op het portret kort en dik. LT kunt dit bevel niet uitvoeren, alleen afgaan de op deze gelijkenis. Een burge - res van be Vereenigde Staten.... Vertelt u dat nu allemaal aan den rechter, mijnheer, viel de in specteur hem in de rede. Ik heb zooveel geduld met u gehad als ik maar kon, maar ik moet mij:, plicht vervullen. Als deze dame niet de persoon is, die in het bevel genoemd wordt, dan kan ze dat gemakkelijk voor den rechter be wijzen, maar ik ben verplicht haar eerst, daarheen te brengen. Het zal mijn taak aanmerkelijk ver - lichten, als ze rustig mee wil gaan. Verdraaid begon Crewson opgewonden. -Een oogenblik, mijnheer, zei de gladgeschoren man. Ik begrijp uit wat u zei, dat u en deze dame ontkennen dat ze Nanette Harley heet of geheoten heeft. Dus ziel u in, dal u u vergist hebt zei Crewson. Neen, mijnheer, dat, zie ik niet in. Hij liep snel op Nanette toe en trok den zakdoek uit haar mantel zak. Als deze dame niet Nanette Ilarley is en nooit geweest is, waar om heeft ze dan een zakdoek bij zich waar dat op staat voegde hij er aan toe, terwijl hij het ding uitvouwde en de bezwarende let - ters aan iedereen liet zien. Een opzienbarende onthulling. De inspecteur weigerde eens en voor al naar verdere ttegenwerpin gen te luisteren en dreigde zelfs met het inroepen van meer hulp en de arrestatie van de beide her ren als Nanette niet onmiddellijk meeging naar het politiebureau. Ook wilde hij niet toestaan dat iemand haar vergezelde. Toen ze weg waren sprong Crew son op en liep de kamer op en neer. Nu hij eenmaal zijn zelfbe- heersching kwijt was sinds de ar restatie van Nanette, kon hij zijn gewone kalmte niet meer terug vinden. Iliram floot zachtjes. Zog George, zei hij vriende lijk, hoe heeft, ze het klaargespeeld Tk waarschuwde je dat je er aan denken moest dat je nog niet ge trouwd was, dien dag dat je haar zoeken ging in de stad. Ze is zoo recht door zee en verstandig en eerlijk ate ik nog nooit iemand ontmoet heb aan de zen kant van den Oceaan of aan den anderen en ik zeg je dat als we haar niet uit het doolhof halen waar we haar samen in gebracht hebben, dat we dan een paar groo- te schurken zijn. Daar zullen we niet over twis ten, George, zei Hiram bedaart. Laten we eerst eens zien wa.t er van komt, voor we ons daarin be geven. Ik beschuldig de jonge da me niet van bedrog. Ik had het al leen over haar gelijkenis met mijn bijeen en de vergadering zou wor den beëindigd met een toespraak van den predikant te Mount Plea sant. Toen men zoo ver was, ver zochten de organisatoren der ker kelijke vergadering de vele aan we zigen een beetje geduld te oefenen want de dominee, die de slotrede moest uitspreken, was niet in het gebouw aanwezig, doch vermaakte zich in danszaal tegenover bet kerkgebouw gelegen, waar hij lus tig stepte en shimmv-de met de organiste van de kerk, bekend als het mooiste meisje uit Mount Piea sant. Nadat de aanwezigen eenige minuten geduldig hadden zitten wachten op wat komen zou traa de domine met de organiste aan zijn arm, de kerk binnen en be steeg den kansel om een rede uil te spreken, welke de meest vci- stokte atheïsten tot inkeer zou kun nen brengen, terwijl de danslusu- ge organiste vrome wijze op het or gel speelde. Tabaksfabriek „De wakende Leeuw" Laat 125 - - - ALKMAAR. 70, 80, 100, 120, 140, 150, 160, 180, 200, 225, 250 en 350 400 450 en 500 cent per pond. BINNENLAND. Droevig ongeluk. Een motor met zijspan, komen de uit de richting Enkhuizen, heelt een meisje van ruim twee jaar, dochtertje van den heer V., dat juist de straat te Grootebroek ovei ongelukkig kind. Burbidge heeft veel vrienden en ook een massa vijanden. Ik stel me voor dat een van de laatsten dat telegram uit Dover misschien heeft gestuurd. Zeg, wis is toch die Gofoyle, die vermoord is Ik wilde het nooit hooren, zei Crewson. Ik was te veel vervuld van mijn verhangen om je te hel pen en daardoor geloofde ik haar niet als ze zei dat ik me vergiste ik wilde nooit luisteren naar wat ze zei.. Ik uacht altijd i«?a» dat ze trouw wou blijven aan dien man, waarmee ze weggeloopen is. Nu Hij hield plotseling op. Blake keek hem tersluiks aan. Ze kan hem niet vermoord hebben, zei hij kalm. We kunnen het bewijzen. Als er niemand in de kamer toen ik er was en jij \olgde haar in dien tijd en kunt be wijzen dat ze niet naar het hotel terugging, wordt ze natuurlijk vrij gelaten. Het was al laat toen ze den kerel vonden, he Crewson knikte. Iets over tienen, heb ik ge hoord en ze zeggen dat hij al een tijdje dood was. Ik begrijp er niets van. Het is een zaak voor een advo caat, George. We moeten er een gaan opzoeken. Ze zal wel ga loskomen. En dan denk ik dat je wel de eerste boot zult nemen naai Virginia en dat ik alleen verder mag zoeken, hé Het procesverbaal van de arres tatie van Nanette was opgemaakt cn het verhoor door den rechte; van instructie bepaald. Crewson kwam in het gebouw, vergezeld door een advocaat en kreeg verlof om met haar te spreken. Zoodra hij de kamer binnen stak, overreden. De arme kleine werd in deerniswekkende toestand opgenomen en naar het ziekenhuis te Enkhuizen overgebracht. De kabinetscrisis. H.M. de Koningin heeft, aan den heer H. Colijn, Minister van Finait ciën, opdracht gegeven tot samen stelling van een nieuw Kabinet. De heer Colijn heeft, verzocht deze opdracht in beraad te mogen hou den. Een gevaarlijke slaapplaats. Maandagmiddag is de 26-jarige v. R. die op de leuning van de brug op de Veerkade te Den Haag zat te dommelen, in het water geval - len. Door een vooibijganger, die gekleed te water sprong, werd hij weer op het droge gebracht. De directeur-generaal van Landbouw. De Flakkeeschc Boerenbond heeft zich in een adres tot den Mi nister van BinnenlandscheZaken gewend, met het verzoek in de va cature, ontstaan door het ontslag van den directeur-generaal van Landbouw, te willen voorzien, om dat de jarenlange ervaring van dezen bond de zekerheid geeft, dat deze betrekking voor den land- uao uo^ej ojim.w.roMiTïi? na wnoq onmisbare is. K. Tiktak. Op 79-jarigen leeftijd is te Gro - kwam, waar hij haar zien mocht, üwam ze op hem toe met een glans van blijdschap op haar gelaat. O, ik ben blij, dat u gekomen bent, zei ze, terwijl ze zijn hand greep. Ik durfde niets zeggen voor ik u gezien had, inaar het was zoo moeilijk om te zwijgen. Ik kon den lust haast niet weerstaan om het uit te schreeuwen tegen den amb tenaar. Hij kwam bij me en toonde mij een foto. Het was net een por tret van den slapenden man. flen erg knap gezicht. Ik begreep eerst niet wat hij bedoelde. Hij vroeg me of ik het niet erkende en ik zei van niet. Toen zei hij, dat het nut teloos was, om nog langer alles te ontkennen en toen begreep ik wat hij wou. De foto was van den man uien ze gevonden hadden. Gilfoyle vroeg Crewson snel Nanette schudde \jeftig van neen Hot was Gilfoyle niet riep ze uit. Ik heb den man nooit vroeger bezien. Het was een jonge man, slank, donker en knap Bedoeltu, dat hot Gilfoyle niet is Niet de man. Het is Gilfoyle niet en lijkt niets op hem. Zij bdgreep dc plotselinge veran dering op zijn gezicht niet, dc uit drukking van onverholen ontzet ting, die in zijn oogen kwam. Van haar had de ontdekking een zwa - ren last afgenomen, die op haar drukte, want hoe konden ze haar gevangen houden voor moord op een man. die niet Charles Gilfoyle was en dien ze bovendien nooit, ge zien had ook. Crewson keek haar wezenloos aan terwijl al zijn luchtkasteelen In elkaar vielen. Als het niet Gilfoyle was. die vermoord was, dan was ze buiten zijn bereik, dan was ze niet vrij ningen overleden de heer K Tik tak, oprichter van den bekend» thee- en koffiehandel. Klein begon nen, wist de overledene zijn z i tot grooten bloei te brengen. Aanvaring. Op den Rijn bij ageningeu is het tjalkschip „Op Hoop van gen" aangevaren tegen een v.< ;i jacht van den heer Hemniing uj Cronberg bij Frankfort a. M.. v bij dit laatste omsloeg. Mei den heer H. waren diens echtgenote en 16-jarige dochter aan boortI. s len geraakten te water, maar den door den tjalkscliipper Jong en den bewoner van hol cesveerhuis, de heer G. Vmv»i gered. Tijdens het ongeluk pa-.-<"t de in volle vaart een mobnbo die zonder te stoppen tusschen de drenkelingen heenvoer en er snol van door ging. Bekneld tusschen motor en zijspan Dinsdagavond reed de lieer 1 Timrners te Willemstad door let springen van een band, met .zijn motor met zijspan in een grirol hoop. De koppeling tusschen mn - tor en zijspan brak en do berii.lt raakte er tusschen Bekneld. D:i aan de gevolgen overleden. Lasch-apparaat gesprongen. Door onbekende ooi zaak sprong Woensdagmid dag in de com-t tiewerkplaats van de firma F. Brummer, te Almelo, een nieuw autogeen-iaschapparaat uil eb::., i Door den hevigen slag werd e.-p. ruiten vernield.. Persoonlijk" ongelukken kwamen niet voov Verzekering dekt de schrde. Drentsche arbeider naar Twente Eenigen tijd geleden is bekend geworden, dat in Enschedé, venooe delijk met steun van de regeering pl.m. 500 arbeiderswoningen zou - den worden gebouwd. De bedoe ling hiervan was, dat deze wonin gen allereerst zouden zijn bestemd voor de arbeiders uit Emmen om te luisteren naar wat hij te z« é- gen had, dan hoorde ze hij een der. En hoe bitier het ook voot hem was, daarmee verklaarde lui de vreugde-schittering in baar gen. Zijn kracht ontviel hem toen hij dit bedacht. Niet Gilfoyle, herhaalde hij. Niet Gilfoyle. Hij wenkte den advocaat om hem te komen. U moet dit dadelijk lm. zei hij op gedrukten toon, die scherp contrast vormde met zijn gewone, opgewekte manier van pi a ten. Er moet ergens een vergissing zijn het is niet Gilfoyle, die ver moord is. Hoe bedoelt u vroeg de advo caat. Wilt u het hem verteilen i Crewson tegen Nanette. De detectieve liet mij vanmro een een foto zien en ik i dat het van den man was. die ee vonden is in het hotel. M was geen portret van Giltoyb De advocaat spitste zi<n oor als tenminste een juridisch tot zooiets in staat is. We moeten daar wat di« op ingaan, zei hij. Het zal noodig zijn om bi van te laten uitlekkon. I toch met niemand over g. nr« vroeg hij aan Nanette. Alleen met mijnheer Crev >n, antwoordde ze. Ik dacht cl het beste was. Terwijl ze nog spraken kw i een bewaker binnen Uw zaak komt voor. ge va ne. I1 moet binnenkomen, zei onbeleefd, en de hos sleiitrK zijn handen rammelden onh< :i spellend. Wordt vervolg 1.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1