omstreken. Thans kan „He.t Voik" berichten ii;.-1 (ie rêgeering definitief tot hu in hij dezen woningbouw heeft beslo ten en da toe botrelfende aangtue- ciiheïd zeer binnenkort in den ge moonteraad van Enschede aan de orde zal komen. Do huizen zullen' gebouwd wor - den mot subsidie van het Rijk en do gemeente Enschedé, en ver- 'v.-ieli.l mag worden, dat ook de tex I iel fabriekanten in de kosten zul len bijdragen. De huizen blijven evenwel eigen dom van en worden geëxploiteerd door de gemeente Enschedé. Omtrent, de tewerkstelling van de betreffende arbeiders vernam bel blad, dat. het in de bedoeling Ugl, de uitvoering van de werk zaamheden in verhand mot het nieuw te graven Twente-Rijnka- naal te bespoedigen, zoodat de Drentscbe aibeiders hierbij werk zouden vinden. Zwemmen. Di'. M. N. schrijft in „Heit Ivom- as" Buiten zwemmen, in zuiver rt room end rivier-, zee of plassen- water, gaaf niet ho,t gansche jaar door de temperatuur van water w lucht zijn dikwijls te laag. Maar loeh prefereer ik liet zwemmen buiten, dn luclit is frisscher en men beeft dikwijls nog een nuttig zon nebad op den koop toe. Men kan evenwel maar niet di rect ieder aanraden te gaan baden of te gaan zwemmen vooral als men wat ouder wordt en de eerste ieugd al voorbij is, moet men met wemmen, ja, ook met baden wat voorzichtig zijn. Het is aangeraden d-iorover den geneesheer te raad - rlegen. Den eenen past oen koel, den ander een warm bad voor .Tan zal baden, voor Piet zal zwem men beter zijn. Zeer zelden wordt de arts hierover geraadpleegd m.i ten onrechte. Telkeniare eischf bef v lbo- meeidere slachtoffers en ik geloof, dat in die richting wel wat te voorkomen zal zijn. I et er op, dal u zich niet eerder te water begeeft, dan nadat u be hoorlijk bent afgekoeld. Droog u na baden en zwemmen flink af liefst met ruwen bad handdoek, en kleed u vlug aan. Ga niet te spoedig na uw maal - lijd in bel water, oen tusschen lijd v n 1 1 '2 tot 2 uur is gewenscht. Een geheimzinnig geval. In bet boscli achter de uitspan ning De Pan bij Zeist, goed ver - scholen tusschen het dichte bout, K naar „Het olk" meldt, een kam icerlont gevonden, die waarschijn u.ik roods eenlge weken onbewoond bleef. De politie vond in de tent de uniforrnkleeding van een vaandrig van de genie, benevens allerlei, dal voor een picnic noodig is. Alie i.uelgerei, dal, van goede kwaliteit bleek, was geroest, wat er mee op wijst, dal bet. geruim en tijd niet v, ord gebruikt. Behalve nog een koffer, boeken enz. werden ook een geladen browning benevens een paar doezen patronen aangetrof fen. Gelet op den omvangrijke en verre van waardeloozen inventa ris, baart, het verwondering, dat een en ander zoo lang onbeheerd bleef. Teift en inhoud werden naar het politiebureau overgebracht. Een c.oderzoek wordt ingesteld naar den eigenaar. Godsdiensthaat in Sovjet-Rusland. Een rechtbank in Moskou heeft een zoon. die zijn vader vermoord bad, omdat „bom de christelijke denkbeelden van zijn vader niet bevielen", met bet oog op „den vu ri jen strijd van den moordenaar tegen den godsdienst een strijd waarin de aangeklaagde nog ver dere diensten zou kunnen bewij zen als straf opgelegd.... een publieke berisping. Een Departement van Landbouw. Tiet Kon. Nederlandscli Land- bouweomité beeft, zich tot de Ko - ningin gew end met een adres, waar in liet verklaart van meening te zijn. dat bij de toekomstige indee ling van de Departementen van el gemeen bestuur het gewenscht zo zijn. dat de Landbouw niet meer zou worden ondergebracht hij en inuler departement, zooals than« lof het nadeel van den landbouw 't geval is; doch dat het, daarentegen kii zeerste gewenscht zou zijn, dat wederom 'n Ministerie van Land bouw wordt ingesteld, tezamen met andere takken van volkswel vaart, als nijverheid en handel, zoo als vóór 1922 het geval was. BRIEF VAN TEUN AAN HARM Anna Paulowna Juli '25. Goeje vriend Harm. We zitten hier allemaal te zwe ten Ja, nu zul je wel lachen en zeggen;; dat raadt je de koe koek; liet is jandorie 85 graden in de schaduw! ..Ja maar we heb ben hier 'n andere zweterij en dal komt omdat onze rooie geest ye weet we zijn hier voor 'n groot deel rood naar boven borrelt nou die duvelsche Colijn toch weer de mi nisters bij mekaar trommelen moet TIct ergste is dat onze hoofdman Vliegen, heeft, bezweert! de „rooien te zullen mobiliseeren als Colijn t waagde weer an 't bewind te ko men. Nou heb je de poppen an het* dansen en je begrijpt, dat „Gees^ lijke Vrijheid" bij ons, die netrfe „Allerzielenstrijd" achter (j/; rug heeft, hot druk heeft met poetsen om nu alweer met blinkende wa pens aan het front te komen als Vliegen tot. „den strijd" oproept Maar zooals gezegd Amice, Colijn heb 'n dikke huid en laat zich zoo maar niet wegjagen mijn huid is niet zoo dik en daarom zweet ik heb tot me zelf gezegd: ik deser teer en neem de beenen naar Wie- ringen en over de dam zonder dat generaal Keuris me in de gaten heeft. ..Doch dat is ook al weer mis. Daar lees ik me warachies dat T streng verboden is over de nieu we dijk te gaan. 't Ding is bepaald nog te zwakjes. Nou 'n lolletje is 't niet die Wieringer Mont. Everest. over te klauteren. Je tong hangt op je schoenen eer je de helft te pak ken hebt. .Maar er komt verlich ting. Men heeft mij verteld, maar je moet 't niet verder vertel len hoor Harm) dat Stammes, ie jweet wel, die 't in de polderverga ring had over 'n grintelevator, nu druk bezig is n menschehelevator uit te prakiseeren en binnenkort 'n demonstratie zal geven om .Tan Publiek zoo naar Wiering te elefa- teren. De liriksche raadsfractie mag 't eerst en dan nog wel gratis mee. Ja, jo, je beleeft wat in de hondsdagen. Zeg Harm, weet iij, hoe we eigenlijk aan die lieve da gen komen. ?k Zal 't je vertel len; Zij zijn genoemd naar het sterrenbeeld van den Groot m Hond, waarin de bekende Sinus ster schittert. In de gansche oud heid beschouwde men Sirius als de wachter in den nacht en dar. heeft, aan het gansche sterrenbeeld den naam van waakhond bezorgd De Grieken en de Romeinen offer den ieder jaar een rooden hond ter eere van Sirius. De astrologen ver binden Sirius altijd met mooi weer en zeggen meestal, dat men van den 6den tot den 20sten Juli de zonnigste dagen heeft, dat de 28ste de warmste is en dat men tusschen 21 Juli en 1G Augostus de zwaar ste onweders van het jaar beleeft. Vooral zijn de 23st.e, de 28ste, de 30ste Juli en de 10de Augustus uit verkoren onweersdagen. Zoonis je ziet, Harm, lollig zijn de Hondsdagen nu zoozeer niet. Doch we zullen zien er doorheen te komen Saluutjes FEPN ANNA PAULOWNA. In de vergadering van Dijk graaf, Heemraden en Hoofdinge landen, op Zaterdag 11 Juli 1925, werd medegedeeld dat. de verpachting van grasgi- was dei' zeedijken heeft opge bracht. 1335, geraamd was f 1133; dat. aanbesteding der onder- houdswerking heeft plaats gehad, waarna de gunning aan de laagste inschrijvers is geschied, nl. voor onderhoud der sluizen aan den heer S. Jonker voor 375, voor on derhoud van bruggen en duikei s aan den heer J. de Graaf voor 1021; dat in verband met het onder - houd van de steenglooiing aan den buitental ven te Van Ewijcksluis, dat de steiger daar thans gemist, kan worden en zal worden verwij derden dat er voor inplaats komt een vlakke bovenlaag. De rekening over 1924 werd vast. gesteld. De gewone ontvangsten bedroegen 168090,13, buitenge wone ontvangsten 32.301, gewo ne uitgaven 32.200; zoodat her. ba tig saldo van den gewonen dienst was 18613,11 1/2, van don buiten- gewonen dienst f 101, totaal 18714,11 1/2. Het Dag. Bestuur stelde voor de sluiswachterswoning aan het Westeinde, het perceel van den sluiswachter, den heer Kuiper, het polderhuis en als de leiding door getrokken wordt naar het huis van den dokier ook het perceel bewoond door dch heer Gevers, aan te sluiten voor de waterleiding Het ligt in de bedoeling, bij aan - sluiting van het perceel Gevers, ook gebruik te maken van de wa terleiding voor koelwater. Thans wordt hiervoor gebezigd het water uit'de Van Ewijcksvaart, doch bij het inlaten r.van Zuiderzeewater heeft dit waWr niet de kwaliteit die het voor dat. doel behoeft. De vergadering hechtte haar goedkeuring aan het voorstel. De heer P. .T. Ruitenburg ver- zcëht om schadevergoeding voor :|fet, niet teelcn van hooi, wegens •Verhooging van de door hem ge huurde kade. Het Dag. Bestuur oordeelde dat de schade niet van dien aard is, dat ze valt buiten de schade, waar voor de. huurder moet rekenen en stelt dan ook voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Zonder bespreking wordt over eenkomstig het voorstel van bol Dag. Bestuur besloten. Aan de orde wordt, gesteld het voorstel lot het maken van een nieuwen duiker door de Mol ui vaart en de heide Molenvaartswe- gen, uitkomende tegenover den ck kor aan den Zuider Molenvaarts- weg van den heer M. Huiberts. Enkele inlichtingen werden ge vraagd en beantwoord, waarbij de. heer Van den Berg de vi aag stel de wanneer met het werk zal wor den begonnen. Voorzitter antwoordde van zoo dra het grintvervoer heeft plaats gehad. Op de vraag van den heer Van den Berg of het uit voeren we»'k geen gevaar zal opleveren voor de waterafvoer van de landerijen, ant woordde Voorz. dat gezorgd zal worden voor voldoende afvloeiing van water. Hierop wei d het voorstel van het. Dag. Bestuur met. algemeene stem men goedgekeurd. Bij de rondvraag zegt, de heer Stammes een onderhoud gehad te hebben met den heer Schippers, le verander van grint. De heer Schip pers bepleitte het plaatsen van een elevator voor het lossen van grint. In het. onderhoud ging de heer Schippers tenslotte zoover, dat wanneer de polder voor epn aantal jaren aan hem de leverantie van grint opdroeg, de heer Schip pers wel een elevator zou laten ma ken. Ik zou er niet voor wezen al dus de heer Stammes, dat de pol der zich op deze wijze bindt ten aanzien van den aankoop van grint voor een aantal jaren, maar zou graag zien, dat. het Dag. Best. nog eens een onderzoek instelde. De heer Schippers noemde een bedrag van 2500 c.n wanneer daar nu tegenover staat, dat het grint goedkooper kan worden geleverd. Ook ten aanzien van het lossen zou een elevator verbetering bren gen, het lossen is in den zomer zwaar werk. Voorz. herinnert aan het onder zoek dat vroeger heeft, plaats ge - had. Wel zal men met een elevator het schip vlugger kunnen leeggooi en, maar wij hebben er ook weer rekening moe te houden, dat de aannemer beschikt over een be paald aantal personen voor hot lossen en over een bepaald aantal paarden. Evenwel, het Dag. Best. doet. gaarne toezegging nog eens een onderzoek in te stellen. Hierna sluiting. Zaterdagavond hield de voet- balvereeniging „Excelsior" haar jaarvergadering in 't café van den beer Slikker. De voorzitter, de heer C. Slikket, heette de aanwezigen welkom. De secretaris, de heer C. van Oorschot, las daarop de notulen. Na breedvoerige discussie werd besloten, met het le en 2e elftal tot don N.II.V.B. toe te treden. De penningmeester, de heer D. F. Webeling, deed daarop rekening en verantwoording: Het bleek, dat, met inbegrip van het vorig saldo ad 137.55, de ontvangsten hebben bedragen f 305.45, de uitgaven be liepen 192,83, er is dus een voor- deelig saldo van 112.62. De be scheiden werden nagezien door de heeren II. Jonker en M. Wisseker- ke en volkomen in orde bevonden. Volgde Bestuursverkiezing. Alle werden herkozen, met uitzonde ring van den heer C. van Oorschot die niet meer voor een herbenoe ming in aanmerking wenschte te komen. Voorz. spreekt hierover zijn leedwezen uit. De heer van Oorschot, is toch van den aanvang af hij Excelsior geweest, heeft zich altijd een buitengewoon ijverig lid betoond en was met voetbalaange legenheden stellig het best van al len op de hoogte. Als bestuurslid wordt nu gekozen de lieer C. Kaan zoodat, het Bestuur thans bestaat uit de heeren C. Slikker, D. F. We beling, H. Stellingwerf, P. Bakker, en C. Kaan. Met. algemeene stemmen wordt besloten om aan den heer Freeke, die iederen Dinsdagavond uit IIcl der overkomt om te trainen, ver goeding van reiskosten te geven, mits hij als lid toetreedt. Voorts wordt besloten om lcer- mis-Maandag een gecostumeerden wedstrijd en Dinsdag van kermis een vriendsclui.ppelijken wedstrijd om een medaille te houdert, waar toe „Concordia" zal worden uitge- noodigd. Leden die bedanken en later weer willen toetreden zullen voort aan 1.50 inleggeld hebben te be talen. Bij de rondvraag, die nog een en ander naar voren brengt, dankt het afgetreden bestuurslid, do heer C. van Oorschot, zijn medebcstimrs leden voor de aangename wijze, waarop hij met hen heeft mogen samenwerken, waarna voorzitter de vergadering sluit, met. nogmaals een woord van hulde t.e brengen aan den heer C. van Oorschot, voor alles, wat deze in verschillende functies in het belang van Excel sior heeft gedaan. Burgerlijke Stand. Geboren Elisaheth, d.v. K. Stins (O. Indië) en van ,T. List. Ondertrouwd Neeltje Wisse, oud 23 jaar, zonder beroep, en Jo- hannes Slootweg, bloemistknecht, oud 24 jaar, Deiden wonende te An na Paulowna. ZIJPE. Naar wij vernemen, za> binnenkort, in deze gemeente een dierenarts vestigen met als stand plaats Oudesluis. Uit Sint Pancras. Onze plaatsgenoot,, de hdeer A. de Wit Cz., bracht Woensdagmor gen de eerste savoyekool aan de Langedijker groenteveiling, welke ƒ14.90 per 100 KG. opbracht. Een Toerist, een big en twee arenden. Een Engelsch toerist, zoo ver baalt een Zwitschersch blad, had een zonderling avontuur. Terwijl hij den Taminapas bij Ragaz over trok, zag hij plotseling'twee aren den, die neerschoten alsof zij den wandelaar wild&n aanvallen. Dez: bezat geen ander wapen dan rtjn parapluie, waarmede hij ziich dus maar in gevechtshouding plaatste om zijn leven, zoo noodig, zuo duur mogelijk te verkoop,en. Tot zijn ver bazing lieten de arenden hem ech ter met rust. Toen zij dicht bij den! grond waren gekomen, lieten zij voor de voeten van den onthutsten toerist, een levende big van slechts enkele weken vallen. Het dier bleek ongedeerd te zijn. De terugkomst van den Engelsch man in Ragaz, met zijn spartelen den last onder den arm, verwekte begrijpelijker wijze veel vroolijiv - heid. Zou het helpen Naar uit Los Angelos gemeld wordt, is daar een meisjesstudente die terecht stond wegens t.e hard rijden met een automobiel, tot een bijzondere straf veroordeeld. Na dat schuldig over haar was uitga sproken, werd zij veroordeeld tot. het overschrijven uit het wetboek van de bestaande wetten en veror deningen betreffende automobilis ten. Deze wetten en verordenin gen beslaan vijftig dichtbedruk' t,e bladzijden GEMEENTE WIERINGEN. Van de lichting der Nat. Mili tie 1925 zullen Eld. ITalfweeg, Jan Slikker, en Jb. Lont Jzn. op 23 Ju li a.s. te Hilversum worden inge - deeld met bestemming voor liet garnizoen te Amersfoort. Tot kaasmaker werd Dinsdag avond door de vennooten der kaas fabriek. „Nooit Gedacht" te Hippo- lytushoef met 30 van de 42 uitge brachte stemmen benoemd de heer J. Mars te Kreil, Barsingerhorn. Veeteelt. Hengstenkeuringen. De gewone keuringen van tot dekking bestemde hengsten in het najaar van 1925 voor de provincie Noord-Holland, welke alleen door de stamboekcommissiën zullen ge schieden, zullen worden gehouden 4 Aug. te Texel 5 Aug. te Terschil ling 6 Aug. te Schagen en Wie- ringen, alleen voor Hengsten type tuigpaard. Wij ontvingen bet verslag van de werkzaamheden der Noord Hol- landsche Commissie ter bestrij ding der malaria door de bevol king van December 1923 tot April 1925. Daarin vinden wij onder an deren vermeld 'n overzicht van de werkzaamheden en ervaringen der controleurs. Zoo wóMt gemeld: Gemeente Helder. Bezocht wer den 286 bewoners, waarvan 19 ly sol en 1 creoline gebruikten. Toe gang geweigerd 1. Plet plaatselijk comité heeft spuiten aangeschaft en ter beschikking gesteld. Gemeente Anna Paulowna: Be zocht werden 349 bewoners, waar van 20 lysol, 21 R.I.D.S. en 21 creo line gebruikten, terwijl 1 de mug gen met rook verdreef. Toegang ge weigerd 2. Het plaatselijk comité heeft zelf de bestrijding ter hand genomen-genomen en spuit met. R. T.D.S. De gemeente verleent finan cieel en steun. Gemeente Zijpe: Bezocht wer den 78 bewoners, waarvan 1 lysol 1 R.I.D.S. en 1 creoline gebruikte. De gemeente stelt lysol beschik baar. Gemeente Wieringen: Bezocht werden 59 bewoners, waarvan nie mand de bestrijding zelf toepast. Gemeente Wieringerwaard. Geen bezoeken. In deze gemeente wordt aan de muggenvernietiging niets gedaan. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat vanaf heden de toegang op den afsluitdijk Wieringen - E- wijcksluis ten strengste verboden wordt.. Alle personen, die toch over de dam zouden willen gaan worden onverbiddelijk weder teruggezon den. PREDIKBEURTEN NED. HERV. GEM. Den Oever half drie d. hr. Eppinga DOOPSGEZ. GEM. Il.hoef v.m. half elf Ds. v.d. Veen. EVANGELISATIE H.hoef v.m. half elf de hr. Eppinga MARKTBERICHTEN. Eierenveiling. Pleden was de aan voer 119 partijen kipeieren, 26319 stuks, 27 partijen eendei^ren, 2194 stuks. De prijzen der kipeiren lie- i pen van 6.20 tot 7.30. SCHAGEN, 16 Juni. 9 paarden f 150 a 350 9 sieren 150 k 400 8 geldekoeien, mag. 200 -a 350 92 1 idem vette 300 a 550 19 kalfkoei j en 325 a 460 34 nuchtere kal\e i ren 14 a 28 68 schapen, mag. 30 a 40 159 idem vette 43 a 50, i 119 lammeren 24 a. 32 3 bokken en geiten 10 varkens, mag. 22 a 40 53 idem vette per Kg. 8492 ct. 105 biggen 15 a 23 17 konij nen 264 kippen 0.50 a 1.50 een den f 0.30 a 0.50 lianen 0.15 a 1 3i5 Kg. boter 2 a 2.20. Eerste kwaliteit Postpapier en enveloppen, allerlei soorten inkt en potlooden vindt men in BOSKER's Papierhandel Hoofdstraat Hippolytushoet AFD. BOEKEN Ontvangen de nieuwe num mers Buffaio Bill, Lord Lister en Nick Carter Boeiende lecluui Reiszakatlas spoorgidsen, Brie venboeken mode tijdschriften Voordrachtboeken met en zonder muziek. AFD. DRUKWERKEN Met de modernste machines ve-- vaardigen wij voor u Visite- verlovings- en ondertrouw- kaarten Brieven en enveloppen mei. hoofd Rekeningen kwitan ties Loonlijsten Sigarenzakjes Papierrollpn perkament taartvouwdoosjes, enz. enz. Stroo- en aanplakbiljetten, kortom te veel om op te noemen.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 2