gewoed. Op zeven plaatsen is de •■tiksem ingeslagen, o.a. werd een prooi dei- vlammen de kapita'e rdei'ij „de Wolthaar", eigenaar •!e 11f i IT. Wcsteennk. liet onweer ging gepaard met een lievige windhoos, waardoor hoornen ontworteld en daken afee rokt werden, terwijl een geweldige hoeveelheid water is gevallen. Een zwaar onweder en hevi ge storm heeft gewoed hoven de go meentc Wamel. Vier personen zijn licht, een oer oon zwaar door de bliksem geti «l n. Lenige koeien werden gedood. Te Barneveld is Dinsdagnv- l- dag de bliksem geslagen in de nog r.ie'.nw hofstede Van den landbou •.ver E. Wilgenburg, wonende n ('e Engelsclie stad. liet woonhuis 011 do met hooi gevulde berg zijn totaal verbrand. 01co zijn een var k"U en een aantal kippen in de vlammen omgekomen. Niets was verzekerd. Tijdens de langdurige bui, was d" regenval, hoven genoemd dorp zoo overdadig, dat sommige str ton in snelvlietende stroomen wa ren veranderd. In andere deelen dier gemeente, n.l. te Voorthuizen en te Garder broek, hooft de oogst geweldig van don hagel geleden. Rogge en haver worden plat togen den grond ge slagen, boon-en zijn vernield en voel fruit van de boomen gehageld In Posterhalt is de bliksem op zes plaatsen ingeslagen. De 25- jarige Weehrman en de 23-jarige T van Helden zijn beiden doodge slagen. Ook werd een moeder, die met haar kind op haar schoot zat, lamgeslagen het kindje werd blind. Door een tak gedood. Tijdens het hevige onweder van Dinsdagavond werd dr. Ooster- mmis uit Eben-Emael, op weg naar („mme (B.) (bij Maastricht) op het hoofd getroffen door een tak van cm door don bliksem gekliiefden 1: )oi>!Enkele oogenblikken later is hij overleden. Zijn zoontje, dat hij hem was bleef ongedeerd Hittegolf en humeur. 'I Is heet en de hitte werkt al Tenneest op de humeuren. Daarom kan het. goed zijn even in herinnering te brengen, dat het nog niet zoo buitengewoon warm is geweest. Ruim twee jaar gele den waven zoowel de maxima ais do minima aanmerkelijk hooger, maar.zij kunnen weer bereikt worden. Do hitte werkt allermeest on de humeuren Is dat waar Iedereen zal dit aanstonds kunnen constateeren in zijn omgeving, zijn huiselijke en tourage, en, zoo hij of zij die e-ro nahoudt, ook in zijn omgeving op kantoor. En dan dan zal hij wel tot de oonrliissie komen, dat. het me,t die humeuren thuis meestentijds veel erger gesteld is, dat die véél lager staan dan met de humeuren „op het werk," 's Morgens om zes of zeven uur aan het ontbijt, komen de huisge- nooilen samen en zij weten elkan der niet anders dan hun muggen-, hun ihermometer- ervaringen mee te doelen. Muggen ontelbare. Graden «i.oht en zeventig Fahrenheit. Dan gaan de werkers naar hun ne bezigheden, de anderen blijven in de meer of minder koele huis kamer. Lusteloos, in de wet.cn- sohap, dat de dag begint met een temperatuur van bijna tachtig Alles te veel. Het afwasschen van den ontbijtboel, liet stofvrij ma ken van een kamer, vooral het sa- m en stéllen van een middagmaal matten af. Maar het meest van al is vermoeiend en verwarmend, het slil zitten, hef. niets doen, het denken aan en 't praten over hit te en hittegolf. De werkers zijn nu aan hunne bezigheden. O, denkt niet, dat ze zkn begonnen, vóórdat ze elkander verteld hebben.... dat het warm isJa, 't is warm Tfe.rel, nou aan de Poci ..Waarom zou je zoo ver gaan bliïf aan zee". Daór is "t nu niet. te farden Blijf dan hier Ze blijven en ze werken. Hon derd bezigheden wachten, en ze herinneren zich eerst weer tegen den middag dat het. warm is, érg warm. Werken, laat ons zooveel rnoge- I lijk bezigheden zoeken Als onze geest arbeidt, vergeten wij de on gemakken vergeten wij, m deze dagen, de warmte, de lastige hin derlijke warmte, die het huml-ar zoo licht bederven kan. Zoekt bezigheden „Boeienkoningen" aangehouden Op de kermis te Vlissingen heeft de politie drie boeienkoningen aan gehouden, die nog 'n vonnis had den te ondergaan. Een was deser teur van de marine, de tweede bad wat op zijn kerfstok wegens orde verstoring te Rotterdam, de derde had zich schuldig gemaakt aan frauduleuze» invoer van gedistil leerd. Hunne majesteiten zijn ter be schikking van de justitie te Mid delburg gesteld. De ponder tegen de borst. Een landarbeider te Lisse kreeg bij het liooirijden den ponderboom 'welke van het voer hooi aigleed te gen de horst. In het ziekenhuis te Leiden is de man, die vader is van twaalf kinderen aan de gevolgen overleden. 't Zal je overkomen. Dezer dagen verscheen in den loop van den voormiddag een ge heele familie uit Leende, allen in rouw gehuld ten sterf huize van een broeder en zwager, zekeren der V. op den Bosehdijk te Woen sel. Toen de familie de woning bin nentrad, zat de gewaande en reed*3 betreurde doode aan tafel koffie te drinken en boterhammen te nut tigen. De familie had van een onbeken de bericht ontvangen, dat hun broeder overleden was en zij ter begrafenis werden verzocht. Onder zijn eigen wagen. Toen de arbeider .T. v. d. Plas te Katwijk bezig was met het. schoon maken van 'n grooten hooiwagen kantelde deze met het gevolg, dat hij onder den wagen kwam en in wendig zwaar gekneusd naar het Academische Ziekenhuis te Lei den moest worden vervoerd. De man is aan de gevolgen overleden. Pluimvee - cholera. In de Zuid-Limburgsche mijn streek is eenige dagen geleden on der het pluimvee cholera uitgebro ken. Honderden kippen sterven aan deze ziekte. In kokende melk. Te Dronrijp is een kindje in een pan met kokende melk gevallen en aan de bekomen brandwonden overleden. Toch tegen* De fabriek van v. d. Melle's Con- fectionnery te Breskens zal ten deele worden overgebracht naar Sluis, daar te Breskens geen vol doende geschikt water wordt aan- etïoffen. Maar toch. circuleert een adres te Breskens tegen aan sluiting bij de Zeeuwsch-Vlaam- sche waterleiding en wordt daar op vrij druk geteekend. Vermomde bedelaar. In de Donderdag gehouden zit ting van den raad van Middelburg werd er op gewezen, dat een kwaad zich begint voor te doen namelijk vermomde bedelarij door vrouwen, die met kinderen naar de stad komen om zich op Donder dag door de vele vreemdelingen te laten kieken. De burgemeester deelde mede, reeds zelf tegen dit. euvel te zijn opgetreden en de po litie te hebben opgedragen er scherp op te letten. De hitte. Te Londen bedroeg de tempera tuur Donderdag 30? C. in den schaduw. Het was de warmste dag sedert 12 Juli van het vorig jaar. Ms merkwaardigheid kan woeden genleld, dat de rechters en advo caten van verscheidene Londen- sche rechtbanken heden hun ambt, vervulden zonder de gebruikelijke oruik te dragen. Doodgcstoomd. Te Shotton, bij Cliester, zijn drie mannen letterlijk doodgcstoomd. Vijf arbeiders w aren bezig met het schoonmaken van een ketel in een metaalfabriek, toen plotseling stoom werd ingelaten. De arbei ders waren onmiddellijk omringd door den heeiten stoom. Alle vijf slaagden er in door de opening van den ketel, die juist groot genoeg was voor de passage van één man tegelijk, heen te komen, doch de drie, die het langst in den ketel waren geweest, stierven kort na - dat zij den ketel konden verlaten. Het leven van een der andere twee arbeiders verkeert ook nog in ge vaar. Baby-Adoptie in Engeland. Terwijl de Nederlandsche wet de adoptie van kinderen niet kent, is dit in vele andere landen wel het geval. Vooral in Engeland zijn vele kinderlooze echtparen ver langend een baby te adopteeren en het eigenaardige geval doet zich voor, dat verreweg het mee- rendeeL«ac voorkeur aan een meis je geeft. De „vrö'ag" naar meisjes- babies is zóó groot geworden, dat het speciale instituut in Londen, dat zich belast met de zorg voor de kleintjes vóórdat zij geadopteerd zijn, onmogelijk aan ieders wen schen kan voldoen. Naar de secre taris van het instituut aan een re porter mededeelde, zouden zich onmiddellijk voor b.'v. 2000 meisjes toabies, indien hij daarover op een gegeven oogenhlik de beschikking zou hebben, meer dan genoeg lief hebbers en liefhebsters aanmelden, in vele gevallen uit welvarende kringen. Zooals reeds gezegd, wordt meestal de voorkeur aan meisjes gegeven, daar deze latei- in de huishouding veel beter be hulpzaam zijn dan de jongens. Om die reden wenschen kinderlooze dames meestal een meisje te adop teeren. Nog slechts kort geleden meldde zich een welvarend kinderloos echtpaar bij het instituut aan en .adopteerde op het eerste gezicht een meisje van ewtc jaar. Het was het dochtertje van een ongehuwde dienstbode en lag in lompen ge huld in het wiegje, toen het ge noemde echtpaar het voor het eerst. zag. Een half uur later kwa men de nieuwe ouders met het. kindje bij het instituut terug en naar de secretaris verhaalde, zag de baby er uit als een prinses, daar het direct in geheel nieuwe, aardi ge kleertjes was gestoken. Toch worden ook herhaaldelijk jongetjes geadopteerd en aan een van hen is liet geluk te beurt ge -" vallen erfgenaam van meerdere millioen te zijn geworden. He;t ven tje, dal net drie jaar oud was, werd door een Amerilcaanschen millionnair en diens vrouw geko zen. Dezen hebben reeds drie doch ters, doïli wenschen ook een j m - gen te hebben, die later eens de ze k "ii van den vader zal kunnen voortzetten. Zij waren speciaal naar Engeland overgestoken, om bij het instituut een jongetje aan tc vragen. liet. spreekt wei van zelf, dat de opvoeding van dit ver. tje niets te wenschen zal o veria - ten, daar naar het echtpaar vóór zijn vertrek nog nadrukkelijk ver klaarde, aan hem precies dezelfde zorg zal worden besteed, alsof het inderdaad een eigen zoon was. Bij de achttien babies, die in den loop der maand Juni zijn ge adopteerd, bevonden zich een jon gentje van tien dagen en een meis ie van drie maanden, die door hun moeder in de kinderafdeeling der tentoonstelling te Wembley aan hun lot. waren overgelaten. TEXEL —Terwijl de veehouder K. v.d. L. te Tijnje heden met een koopman zijn stier zou bezien, werd hij onverhoeds door het dier aangevallen en tegen den grond ge slingerd. Gelukkig was de stier aan 'n lijn bevestigd, zoodat de koopman in de gelegenheid was den veehouder weg te sleuren voor dat liet, woedende dier een tweeden aanval kon doen, waardoor het voorval nog betrekkelijk goed is af geloopen. V. d. L. heeft later den stier verkocht onder de bepaling dat. hij in het land moet worden doodgeschoten. TEXEL, 't Blijkt dat het plaatsen van de borden voor maximum - snelheid in dc kommen der dor- nen op Texel al heel weinig geeft. Tiet. moet blijkbaar motor- en au tobestuurders op een andere wijze aan het verstand gebracht worden dat het, leven van anderen niet in gevaar mag worden gebracht. Naar men ons meldt liepen te De Burg in de laatste dagen niet. min der dan 22 personen die te snel re den, een proces-verbaal op. Een had maar even 'n vaart van' 72 K. M. per uur. TEXEL: Op hot vliegkamp „De Mok" zijn thans niet minder dan 80 zee-miliciens geplaatst en onder hen bleek zich ook 'n diénst - wei geraar te bevinden. De man, die uit principe weigerde dienst te deen, is direct naai- Helder getranspor teerd. Een vrouw die ziek is en van vroeg tot laat klaagt, maakt haar huis tot een tretirig verblijf. Wat is natuurlijker dan dat een vrouw die altijd ziek is, niet veel vreugde in haar huis kan versprei den. De zieke denkt steeds aan zijn pijnen en de gemoedsstemming ondergaat daarvan den weerslag. Het beste is dus te pogen voor eens en voor altijd te genezen en zich zoo een dragelijk bestaan te bezorgen. In de meeste gevallen bereikt men dit met de Pink Pil len. Nu hebben meestentijds onze ongesteldheden verarming van het bloed of verzwakking van het ze nuwstelsel tot oorzaak, en daar bij uitnemendheid de Pink Pillen het bloed en de zenuwkrachten gron dig verjongen, heeft men door de Pink Pillen te gebruiken de mees te kans zich van zijn lijden te ver lossen. De Pink Pillen werken niet al leen krachtig op het bloed en de zenuwen, zij zijn ook bijzonder heil zaam voor alle levensfuncties. Dit maakt dat hare werking zoo af doend is tegen bloedarmoede, neu rasthenie, maagkwalen, hoofdpij nen, storingen door den groei en. den kritieken leeftijd veroorzaakt. De prijs -der Pink Pillen bedraagt f 1.75 de flacon, f9.de zes flacons. Zij worden venkocM in het Hoofddepot Jac. Maris - pilein 23 te Amsterdam. Eischt dit adres en die Holiandsdue gebruiksaanwijzing. De Pinik Pillen, rijn ook te verkrijgen Wij rilt goede apothekers en drogisten. Heider. Een 19-jarige jongen te Ilelder, die op de kermis in een zweefmolen zat, begin de onvoor zichtigheid om tijdens den rit van het eene schuitje in het andere te willen stappen. Hij stapte m's, viel tegen den grond en werd be wusteloos opgenomen. Thans is hij aan de gevolgen overleden. Langendijk. Onder de aangevoer de aardappelen aan de veiling te Broek komen reeds zieke exempla ren voor. In tegenstelling met het vorige jaar is dit echter van be trekkelijk geringe betcekenis. Het voortdurend drooge weer heeft hierop een gunstige» invloed ge oefend. ANNA PAULOWNA. - Maandagmiddag had nabij Driebruggen een ongeluk plaats met een auto, uit Den Haag afkom stig, waarin 4 personen zaten, die hier voor familiebezoek waren ge komen. Of nu de chauffeur niet uit keek, of hoe dan ook, maar plotse ling reed de auto over den grint- hoop die daar ligt en sloeg over den kop, waardoor hij deerlijk gehavend werd. Voor de inzitten den moest de hulp van Dr. Olree worden ingeroepen. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, zoon van A. Blauboer en van A. Becns. Sophia, dochter van S. F. Speets en van A. Mcijers. Getrouwd: Jacob van der Ham en Aafje Jongejan. Ter gelegenheid van den huwe lijksdag van het raadslid Van der Ham ontving deze van zijn mede- raadsleden een aardige attentie n. 1. een tuil bloemen. Van Ewijcksluis. Op het land van den heer P. L. aan den Stooni- weg kwam Woensdag 'n ballonne tje neer. Een kaartje was er aan be véstigd, waarop het adres van af zending Comité des Fates, Etablis sement Atph. Vervoir, Oreije, Pro- vince de Liége. Bovendien kwam het volgende verzoek in de Fransche taal voor Verzoek aan den vinder deze ballon aan ons terug te zenden en op deze kaart de plaats aan te ge ven, waar hij gevonden is. Vermoedelijk heeft men hier dus té doen met 'n ballonwedstrijd, uit geschreven door 'n feestcomité te Orije (pi-ov. Luik, België) en zal deze ballon dan misschien wel de verst neergekomen en zijn. De bal lon werd reeds verzonden. De geheimzinnige tent. De geheimzinnigheid van de ge vonden kampeertent in het bosch achter de Pan te Zeist is opgelost vertelt liet Volk. Bij het onderzoek naar den eigenaar is gebdeken. dat deze tot de levenden behoort en zijn tent ter plaatse had opgezet met toestemming van de directie van het park. De vaandrig, die van tijd tot tijd in de tent verblijf hield ging begin Juli op reis, zijn tent mét inventaris eenvoudig achter latende zooals ze was, allerminst in de veronderstelling, dat ze dooi de politie zou worden weggehaald Een oude Nieuwjaarswensch- Dinsdagmorgen kreeg de post te Ooltgensplaat een Nieuwjaars kaart te bestellen, die volgens (len poststempel reeds 23 December 1S09 was gepost. Afzender en gea dresseerde zijn reeds beiden over leden. Door den Bliksem getroffen. H. de Jong uit Laren was met zijn vrouw aan het hooien, toen plotseling 'n donderbui losbarste Een oogenhlik later hoorde de boer een knetterende slag en .'n gil. Zich omkeerende zag hij zijn vrouw in het land liggen. Zij bleek aan een der armen getroffen en was bewusteloos. Na ruim een uur keerde het bewustzijn terug, doch de arm was lam. GEMEENTE WÏERINGEN. Onze plaatsgenoot de heer C Bakker IJz„ slaagde te Haarlem aan de Rij(ks Kweekschool te Haar lem voor onderwijzers voor het o- vergnngsexamen van de 2e op de 3e klasse. Men deelt ons mede dat waar schijnlijk Zaterdag 25 Juli het Ei land bezocht zal worden door een aantal leden van het leger des Heils afdeeling Helder. Men denkt van 4 tot 7 uur aan Oever en Ilip- polytushoef Straatzang en Muziek tc houden en 'savonds 7.30 een 0- penlüchtsamenkomst op 't terrein van Bruul. Nieuwe aansluitingen locaal Rijkstelefoonnet te Hippolytush.: No. 28 J. J. Geluk en J. J. Jansen aannemers, Iiippolytushoef. Gisteren, Donderdag werden in deze gemeente drie personen, een volwassene en twee kinderen, der mate ongesteld door de warmte dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Gelukkig is de toestand der patiënten bevretln gend. PREDIKBEURTEN NED. HERV. GEM. I-I.hoef half elf Ds. Groeneveld. Den Oever half drie Ds. Groenev. Westerland HALF 8 Ds. v.d. Veen. DOOPSGEZ. GEM. Stroe half elf Ds. v. d. Veen. EVANGELISATIE I-I.hoef v.m. half elf de hr. De Jon ge van den Helder. MARKTBERICHTEN. Scliagen, 23 Juli: Op de heden ge houden markt waren aangevoerd: 8 paarden 85 a 350; 10 stieren 150 a 400; 46 gelde koeien mag. j 200 a 325; idem (vete) ƒ300 a 305 15 kalf koeien 325 a ƒ450; 59 nuch tere kalveren ƒ12 a 28; 17 schapen (mag.) ƒ34 a 40) 19 idem (v&tte) 04a 50 183 lammeren 24 a 33 5 bokken en geiten 4 a 8 47 var kens (mag.) 25 a. 35 54 idem (vette) p. Kg. 0.84 a 0.88 125 big gen 15 a 2i 16 konijnen 0.50 1.25 174 kippen f 0,75 a 1,25 58 Kg. boter 2 a 2.20 24746 st. kipeieren 6.50 a 7.50. ADVERTENTIEN ALLES WAT LEKKER IS is bij ondergeteekentle te bekomen DE ECHTE DEVENTER KOEK van Jb. Bussink. —Van Verkade: vele Biscuits en andere KOEKSOORTEN Zachte Kraak- amandelen. Blanke Nootcn en Pinda's. (Sausjes.) Rumboonen, Pralines, Nogastaaf- jes, Vruchtenblokjes, Bruidsuikers Bonbons, Kattetongen, Flikken en meerdere Chocolade - artikelen. DE ECHTE RANJA C. P. met rietje en andere Limonades, WIJNEN, DRANKEN, LIKEUR I! Augurkjes, Gemengd Zuur, Pica- lilli; Inmaakazijn voor haring. Voorts: ZIE DE KLOKKEN Wekkers, Pendule's, Barometers, en alles wat de Etalage meer aanbiedt II Beleefd aanbevelend, FIRMA P. J. WIGBOUT Il.hoef, Wieringen. Opnieuw Vliegenvangers. Corn Bosker Winkel. Rabat

Wieringer courant | 1925 | | pagina 2