16e Jaargang- Dinsdag 18 Augustus 1925. No. 67 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN Haa? Huwiiijk. WIERINGER COURANT UITGEVER O RN J. BOSKER, WIERINGEN VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU Hippolytushoel Wieringen. Telef. lntercomm. No. 19. MARKTOVERZICHT. De traagheid in de vleesch en vethandel zit niet allen in te hoo- ge prijzen en te weinig vraag zit niet alleen in binnenlandsche toe standen, maar is voor een groot deel een gevolg van de buitenland sche ontwrichting. Onze buren hebben niet noodig de waar is te duur voor België en Frankrijk. Wij kunuén nog koopen en bèta - len met eene munt waarvan de gulden nog 100 cent, waard. Heel anders is dat in genoemde landen. l}aar is de franc van 48 cent, thans 12 cent waard. Men moet daar voor alles vier maal meer betaen, dan voor den oorlog. De bevolking dier landen bezit dus geen koop - lyacht. Dat werkt terug op onze toestanden. Ons ontbreekt het ou de afzetgebied. Wij zijn voor onze overproductie aangewezen op ons zelf. Dat geeft trekkende stugge markten, met een luien handel. Zoo is de eene markt bijna gelijk de andere. Vette koeien te Scha- gen van de beste kwaliteit 1,20 a 1,25 2e soort 1,10 a 1.15 3e 0.90 a 1,—. Dat zijn de gemid delde prijzen. Stieren tamelijk stug 75 cent a 190 cent per kilo. Melk- en kalf kooien, zeer traag, men vreest mond- en klauwzeer te krijgen, prijzen 275,a 450,-, Nuchtere kalveren 14,a 18,- Schapen waren stug. Jonge vette vqor den uitvoer 52.50. Oude schapen voor de wei 40,a J 45,uilvoerlammeren voor het bedrijf 24,a 32,Goede slacht varkens liepen tot 48 cent per pond, welke prijs J. Borst te Scha gen ontving. GEMENGD NIEUWS Een baby in den vuilnisbak Een vuilnisman in Glasgow deed dezer dagen een verrassende vondst. Toen hij 's morgens een vuilnisbak wilde ledigen, hoorde hij een gedempten kreet uit het vuil opklinken. Ilij schudde den inhoud van den bak eens door el kaar en vond tot zijn verbazing een pasgeboren knaapje, gewik keld in een oud huishoudschort. Het ventje was pas een uur oud, toen het door den vuilnisman werd gevonden. In een inrichting zal baby thans worden opgevoed Op 't kantje al. Te Loosd recht is een koe van den veehouder D. door den blik sem gedood. De knecht, die hit dier zat te melken, bleef als door een wonder gespaard. Wel viel bij [bewusteloos neer, doch hij kwam spoedig bij en had geen letsel komen. In zee gedoopt. Donderdagavond had te IJmui- den aan het strand een bijzondere plechtigheid plaats. Vanwege een particuliere Evangelisatie te Vel- seroord werden 6 personen in zee door onderdompeling gedoopt. Men trok in plechtigcn optocht naar het strand waar de doop plechtigheid geleid werd door den voorganger der Evangelisatie, een eenvoudigen ongeletterden arbei der. Het ongewone schouwspel trok natuurlijk veel bekijks. Vrijwillige weerbaarmaking. De Minister van Oorlog heeft in het Departement van Oorlog met een aantal personen, bekend met de weerbaarheidsbeweging in Ne derland, een bespreking gehouden over het vraagstuk der vrijwillige weerbaarmaking. Bij deze bespre king. Bij deze bespreking was me de tegenwoordig de inspecteur van den vrijwilligen landstorm. Het adopteeren van kinderen. De National Children Adoption Association, welke kinderlooze echtparen, die gaarne een kind adopteeren, daarbij behulpzaam is, mag zich in Engeland in een FEUILLETON. No. 20. Het meisje rilde van afschuw toen ze hem hoorde lachen met. een Itouden, waanzinnigen lach. Nu laat ik je maar over aan ue ratten riep hij. Iloelemaal i» leen in het donker, ha ha Ze zullen je wel vinden. Hij ging onder de laatste woor den de kamer uit en Nanette hooi de hem in zichzelf praten, terwijl hij de trap afging. Toen kwam er w eer stilte, die nog even gebroken werd door het dichtslaan van een deur in de verte. Hij was weg Ze was alleen ge bonden met een prop in haar mond, machteloos Ze probeerde haar handen los te wringen. Meteen zag ze iets op den vloer een paar meter van haar af en haar hart stond stil, totdat zij zag, totdat zij zag, dat het niet bewoog en zich herinner de, d*t do man zijn pruik en baard had afgesmeten. Wie was hij Voor wie zag hij haar aan Daar ze niets wist van de levensgeschiedenis van de vroutf', wier naam zij gedragen liad, kon ze. het niet uitmaken Alles wat ze wist, was, dat cr iets niet in orde was met die vrouw, zooals Grewson gezegd had. De gedachten aan Crewson gaf haar een zweem van hoop. Mis seinen had de man op de een of andere manier iels met Crewson en Blake te maken. Het was maar een vaag, onzeker vermoeden, maar de duisternis verloor haar verschrikkingen er door, want al stijgend succes verheugen. Sedert haar oprichting, eenige jaren ge leden, hebben alleen in Engeland 1500 kinderen een thuis gevonden. De verceniging betreurt het ech ter dat kleine meisjes zooveel meer worden gewenscht dan jon getjes. Op hot oogenblik wachten er in een zuigelingenhuis te Camp den Hill 16 knaapjes en zes meis jes op liefderijke pleegouders. Doch de meeste kinderlooze echt paren vreezen dat de opvoeding van jongens te veel zal kosten, terwijl ook vele vrouwen liever een meisje hebben om haar later gezelschap tc houden. Een moeder verdrinkt zich met haar kinderen. Naar uit Londen wordt gemeld heeft zich dezer dagen een vrouw te Birkenliead, die op een kleine diefstal betrapt was en daarom voor de politierechter moest ver schijnen, haar zes kinderen in de rivier de Mersey geworpen om daarna zelf in hot water te sprin gen. De vrouw en de drie jongste kinderen, een half jaar, drie jaar en vijf jaar oud, zijn verdronken; de oudsten, een meisje van zes, een jongen van negen, en een meisje van elf jaar wisten zich zelf te redden. De jongen moest in het ziekenhuis worden opgeno men. De lugubere vondst. Bij graafw erk bij de Koepoort te Middelburg, heeft men een vrij lugubere vondst gedaan, en wel van een aantal doodshoofden en verdere deelon van geraamten, waarbij een bijzonderheid werd ontdekt, namelijk, dat rond de meeste doodshoofden een ketting zat, die rond den hals moet heb ben gezeten van de daar begraven personen. Daar dit deel der ge meentegronden wel galgenveld is genoemd, dringt zich de vraag naar voren of men hier ook kan wist Nanette het niet, het vermoe den was juist. Zijn verwarde en verdwaasde brein zoo vol vreugde als maar mogelijk was, ging de man %'ug de stoeptreden af en was van pian om, zooals hij gezegd had, Enge land zoo gauw mogelijk te verla ten, toen hij tegen twee mannen opliep, die van den anderen kant kwamen. Hij was zoo vervuld van het succes van zijn wraakplan, dat hij ze eerst niet zag cn zoo een hevige botsing niet kon- voorko - men. Hij zou op straat zijn gevallen als niet de man, tegen wien hij was aangeloopen, hem bij dm rm gevat bad. Maar zijn hoed viel af en het licht van een lan - taarn scheen recht op zijn gezicht Tegelijkertijd herkenden ze el kaar. Wat is dat nu weer voor een aardigheid Hoe ben je hier ge komen vroeg Blake en groep den man vaster. De valscbe oogon gluurden om zich heen. Ilij begreep dat hij her kend was door iemand, die het tot nu toe niet gedaan had. Dat biacht hem even in de war, m rir toen begreep hij het. Hij had zijn vermomming afgedaan om zich aan zijn slachtoffer te vertoonen en had vergeten die weei aan te doen. Hoe kom je hier herhaalde Blake Waarom zond je me geen bericht van je komst Stil, zei hij met een snellen blik op Crewson. Dit is een vriend van mij, mr. George Crewson, uit Virginië* hoewel ik niet weet hoe hij hier gekomen is, dit is mijn schoon - zoon, Burbidge, de man van Aneta Dus heeft hij dat telegram uit te doen hebben met de overblijfse len van daar terechtgestelde mis dadigers, maar dan zijn daar ver moedelijk veel jonge mannen on der geweest, want de tanden zijn nog gaaf en wit. Dat echter de ge raamt en hier reeds lang moeten liggen, blijkt o.i. uit de keiHngei., die gemaakt moeten zijn, toen men dit alles nog met de liaud deed, daar de schakels ongelijk van grooto zijn. Aan hqt einde van de meeste kettingen zit een gin waaruit zou zijn vast te stellen, dat dc kettingen vast hebben ge zeten aan een muur of een paal. De richting en verdere ligging van de overblijfselen der geraam ten doet ons denken, lezen we in de Middclb. Crt., dat men de hier degraven personen schots en scheef dooreen heeft gelegd en er op die wijze een massagraf van heeft gemaakt. Wij schrijven van overblijfselen van geraamten, daar nog geen enkel geraamte in zijn geheel is gevonden. Intus- schen was men van plan bet om zichtige ontgravingswerk van dit deel van den dijk verder voorrt ie zotten om te onderzoeken of er nog meer aanwijzingen omtrent deze vondst te vinden zijn. Nader verneemt het blad dat men hier zoo goed als zeker met begraven gehangenen te doen heeft, omdat die „buiten" altijd aan een ketting werden opgehan gen en de galg oudtijds aan de Arne stond. De oude galg stond op de hoog te van de hoeve Arncstein buiten den dijk, later na 1020 werd de galg verplaatst naar het kanaal van Welzinge. Ernstig ongelijk bij het zwemmen Donderdag wilde de 14-jarige J ter Brinkc in den I.Tsel bij Tssel - burg gaa.n zwemmen. Hij sprong in het water en kwam met zijn II chaam op een ouden emmer te- Parijs niet gestuurd, merkte Ge- oi ge op, nadat hij den hoed van Burbidge uit de modder had opge raapt. Door Burbidgc's verwarden geest, zonder evenwicht en rede lijkheid, schoot een duidelijke g uachte, die hem weer aanzette lot verder bedrog .Zoo was hij er ook toe gekomen om de goede trouw van Blake te verdenken en daar om was hij in een vermomming naar Engeland gekomen om te spionneeren in zijn eigen zaak. Hij was erg voorzichtig geweest om zich niet te verraden en nu was het toch mis. De toespeling op een telegre.fi maakte hem op zijn hoede. Ik heb een ontdekking ge daan, zei hij zacht. Het was te ge wichtig om over te schrijven, daat om ben ik zelf maar gekomen v 'e zullen er in het hotel wrel over spreken. Kom. Crewson bekeek den man cri tlsch, terwijl hij achter ze aan l>p Blake had maar zelden over hem gesproken en hij zag nu wel in waarom. Het gemcene gezicht, do gluiperige oogen, de slappe wive de mond, kortom, het liecle uit lijk van den man duidde op een aanleg voor drankzucht. Er werd hem iets geopenbaard van de scha duw die over het leven van de on gelukkige Aneta had gelegen. Z was niet de eenige die schuld had aan het uitelkaar vallen van net gezin waarschijnlijk was ze zelf de miiïst schuldige. Toen ze het hotel binnentraden, gaf men Blake een boodschap die voor hem gekomen was. Dogdale had opgeheld en gevraagd of hij hem wilde opbellen, zoodra hij te rug kwam. Ik ga vast naar de rookka mer, zei Burbidge, en liep doir met het air van iemand, die den weg kende. Ga met hem mee. George, fluisterde Blake. Houd hem er af. Drank vroeg Crewson. Blake knikte. Dat is zijn noodlot, hij is nu al onder den invloed. Toen Crewson de rookkamer binnenkwam zag hij Burbidge achterover in een gemakkelijken stoel liggen en een sigaar aante ken. Wilt u niet iets drinken zei hij, toen Crewson naar hem toe kwam. Ik heb al wat besteld, maar Jim komt dadelijk terug, aardige kerel, die Jim. Kent u hem dan vroeg Crew son onverschillig. De onrustige oogen keken plot seling strak voor zich uit. Zoo heet hij toch niet Een Engclschman, dien ik in Parijs ontmoette, vertelde me, dat alle kellners hier Jim heeten. Het was handig gevonden en als Burbidge niet zoo opzettelijk zijn aandacht op zijn sigaar ge vestig»; had gehouden, zou Crewson cr misschien ingeloopen zijn Ni, kreeg hij eer. onaangenaam ge voel, dat oen eerlijk man altijd be kruipt in het gezelschap van cm draaier. Zoodra Blake bij hem kwam, bedacht hij een uitvlucht om de kamer te verlaten. Ilij kwam Jim in de vestibu togen met een groote flesch cham pagne op een blad en dén glas. Ts dat je laatste bestelling Jim Breng het dan niet binnen. Kijk eens in de kamer. Is de heer. die je dit bestelt heeft, in gesprek mot mr. Blake Jim keek even om een hoekje. Ja, mijnheer, dat is dezelfde. recht, waarbij hem de buik werd opengereten. In zorgw .hm-iukn toestand werd hij in het Zieken - huis opgenomen. Een honderdjarige.. Met den moesten levenslust heeft Donderdag de landbouwer J. Heisterkamp in de buurtschap Lowick, onder Dinxperlo zijn sten geboortedag gevierd. Ilij v is daarbij van het begin tot 's avonds 11 uur tegenwoordig. Bij den feest maaltijd waren zijn nakomelin gen, ten getale van .14 families, tegenwoordig. Iit de kerk wero 's morgens een bijzondere dien si gehouden. Vrouwelijke politieaegnten. De polittie-autoriteiten te W'; - h in ton hebben sedert eonigen i: i vrouwelijke politieagenten aange steld, welke de bijzonder»» op dracht hebben, beschermend op treden voor vrouwen, die op straat door heeren worden lastig gevallen. Maar in den laatsten tijd trok bet de a&ndathl dier au toriteiten, dat de vrouwelijke geulen buitengewoon veel arres - taties deden. Een onderzoek werd ingevet 1 en toen bleek, dat tussclien de ge arresteerde overtreders en de ii- verige vrouwelijke agenten bij zonder vriendschappelijke betrek kingen waren ontstaan en dat ve le jongelui liet er als het ware op toelegden, gearresteerd te worden. Bij één der laatste rechtszaken, waartoe dergelijke arrestaties aan leiding hebben gegeven, heeft een der beklaagden onomwonden toe gegeven, dat de verleiding, om zich te laten arresteeren dooi de vrouwelijke agent, di«» een oog op hem hield, hem te machtig wis geworden. DE STORMRAMP. De gemeenteraad van Wassa naar heeft besloten een bedrag van 1000 beschikbaar te stellen Goed clan, hij moet dit nie» hebben. Hij is een familielid van mr. Blake en die neemt de vera.it woording op zich. Begrijp je het Ja, natuurlijk, mijnheer, a's u het zegt, maar. Hij is toch geen gast hier Daar ben ik juist zoo zeker niet van mijnheel. Ik ken hem en ik ken hem niet. om zoo te zeggen, begrijpt u wat ik bedoel Ik heb een heer dergelijke dingen ge bracht, maar die leek niet op do- ze. Soms denk ik. dat «k lu'm mmit gezien heb en toch komt hij .1 ii zoo bekend voor. Weet u mis schien of bij hier vroeger al "ens geweest is Ik zou zeggen van niet, Jim. \ve zijn hem net tegengekomen, maar mr. Blake vindt het otter dal hij nu niets meer drinkt Toen hij zich weer hij tien voeg- |de, zat Burbidge onverschillig te rooken en Blake begon ongedul dig te worden. Burbidge keek van den een naar den ander. Hot is met mij heel best, hoor, mompelde hij. Ik- mankeer niets. Bemoei je alsjeblieft niet met mijn contract. Waarom komt die detective niet Laten wv eens hooron wat hij te zeggen heeft, voordat we ons blootgeven. I" lo geert hier. is het niet Roept u den kellner don eens. Blake ging met een gebaar van ongeduld in zijn stoel leunen Ik hoef niet te vragen wat r gebeurd is. zet hij mei slecht ver- .borgen woede in zijn stem. N'iet- i tegenstaan4<s al je beloften en den O, daar is hij, met miin wijn Itje, oen groote flesch. riep Burhbl ge, toen hij Jim zag binnenkomen. Wordt vervolg J.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1