DAT, BENAUWDE GEVOEL '•sim voor de geteisterde streken van ons land. Een schenking uit Amerika. Het Amerikaansclie Roode Kiuis schonk een gift van 10.000 dollars voor de ramp te Borculo Een giil van de Koningin. De Koningin heeft een bedrag .li 10.000 ter beschikking ge A-I,] van Iiel door den minister \.n Binnenlandsche Zaken cn Landbouw gevormde nationale s'ouncoinité ten behoeve van de laebtoffers van de stormramp op 10 Augustus. Een verzoek van de Koningin. Men meldt uit Haarlem De burgemeester van Haarlem heeft Ier kennis gebroeid van de burgerij, dat de Koningin het wu betreuren, indien de offervaardig beid van de ingezetenen van Haar lom ten behoeve van de door de stormramp op 10 Augustus 1.1. ge teisterden had te lijden onder de kosten, welke voor Hare ont, '/angst, op 28 dezer zouden worden gemaakt. TT. M. zou het daarom begrijpen en wnardeeren, indien de toebe reidselen voor die ontvangst zoo eenvoudig mogelijk worden opge houden, opdat de gelden, welke zoodoende eventueel mochten wor den uitgespaard, aan de leniging van den nood konden ten goede komen. Bnrcuïo. Rostic lag het lieve plaatsjes T:> de zomer-middagzon Rp het scheen of niets ter wereld R ar de rust verstoren kon. Z-wen droevige minuten D-ur veranderde in nacht, Hoe werd in zoo'n korte wijle Zooveel naam'loos wee gebracht... Ptorm en noodweer brachten slagen Over do bevolking heen, Huis en hof, verwoest, vernietigd, Ov'ral jammer en geween. Ginds een arm' gewonde grijsaard Die van 't. puin niet scheiden wou. - n de plek, die deed herinn'ren. Aan zijn vroeg gestorven vrouw 1). ar een cl reu mis in zijn wiegje, Var van moed ertje vandaan... Al wat helpen kon is immers Aan het reddingswerk gegaan. Ilalf verdoofd zijn de onge- lultk'geii Door hetgeen hun is geschied. Zij aanvaarden zij berusten Maar begrijpen doen zij 't niet. Menscben, die zelf brood ver dienden I Foei hun langen levenstijd. Zijn nu schuldloos aangewezen Op ónze Barmhartigheid Moeders als ge straks uw kindje In z'n eigen bedje legt, F.n ge denkt aan Borc'lo's kleinen Vraag dan wat uw hart u zegt... Vaders, als ge naar huis komt Waar zelfs 1 kléinste gerief u wacht, O. wat zou het, heerlijk wezen Als ge dan aan Borculo dacht. Kom. leef op nu naastenliefde, Kom, leef op nu naastenplicht Zet uw hart en beurzen open Zelfs de kleinste gift verlicht! Borculo, je zult het voelen Dat je 'n deel van Neerland zijt Nooit hebben wij hulp geweigerd, Vroeg men onz' weldadigheid. storl uw giften, medemenscchn, Is uw offertje ook klein, 1 Brengt in 't hart (lier zwaar- beproefden. Weer wat wormen zonneschijn Een meisje vermoord. F.en 20-jarige juffrouw uit Oo« b'rhout werd sinds een week ver mist. Zondagmiddag is haar lijk gevonden in een greppel, bedekt, met. heidestruiken, achter den Duiventoren, onder de gemeen,te Oosterhout 1 rij Donge. Waarschijn lijk .is zii van het leven beroofd door middel van een strop. Branden. Zondagmiddag is de arbeiders woning van TT. Kroeze, staande nnu het Zeelankstreekie te Stads kanaal, door onbekende oorzaak totaal uitgebrand. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, da,t bijna niets van den inboedel kon worden gered. Alles was verze kerd. Inbraak in een kerk. Er is in den nacht van Zondag op Maandag ingebroken in de R.K. kerk te Hillegersberg, die pas on langs in gebruik genomen werd. De offerblokken zijn geledigd. De inbrekers hebben ook hun kracht beproefd op het taberna - kcl, maar hebben dit in geschon den toestand laten liggen. De vrijzinnig-Democraten te SCI-IAGEN mogen met hunne lijst voor den Gemeenteraad wel zuini ger zijn. Het grootste deel van de aanvullings candidaten is reeds verbruikt, nu ook de heer A. de Heer zich niet beschikbaar heeft gesteld, telt de lijst nog slechts 4 personen, waarvan één waar schijnlijk wel bedanken zal om - dat hij uit de partij is getreden, cn een 2de kan door familiebetrek kingen met een zittend lid, niet in aanmerking komen. Rest 2, waarvan thans de heer D. LeguR voor de heer de lieer is aangewe zen. Wat de Heer D. L. doen zal is nog onzeker. De gevaren van den weg. Op den straatweg Amersfooi t— Hoevelaken heeft Zondagmiddag een motorongeluk plaats gelui1 dat aan een persoon het leven heeft gekost. Bij het nemen van een rechten hoek schoot een rao - orrijwiel, dat op weg was naar Borculo, in het rond. De duo-rijdei de heer J. v. d. Heijden, wonent' Ceintuurbaan Amsterdam, die vreesde, dat het voertuig zou ka i telen, sprong er af en kwam met zijn hoofd tegen een boom terecht Dc verwonding was van dien aard, dat de hersenen uit de sche del puilden. Des avonds te zes uur is hit slachtoffer in het S,t. Elizabeths gasthuis te Amersfoort overleden. Een zwaar gewonde Zondag zijn op den Kostverlo- renstraatweg te Zandvoort twee automobielen met elkaar in bo,t - sing gekomen. Uit den wagen van een makela ar, wonende te Am ster dam, werd door den schok een da me geslingerd. Zij bekwam ver - scheidene wonden en werd in een nabijgelegen villa binnen gedra gen. Haar toestand was van'dien aard, dat zij niet vervoerd mocht worden. Uit de andere auto werd even - eens een persoon geslingerd. Deze heer is er evenwel met den schrik afgekomen. Oud-eerste kamerlid Van Kol gewond. Tengevolge van een auto-onge luk in de Provence heeft het oud- eerste Kamerlid, de heer Van Kol, een kwetsuur opgeloopen, welke hem wekenlang zal verplichten tot absolute rust. Ongeval met een teermachine. Van dc inwerking zijnde wegen- teermachinc der gemeente Heme- lumer Oldepliaert en Noordwolde, was de afsluiter onklaar gewor - den. Toen de werklieden het de - fect trachten op te sporen en te verhelpen, werden ze eensklaps door de gloeiende teer bespoten. Twee wegwerkers beliepen ernsti ge brandwonden in het gezicht den derde vrebrandde een dei- onderarmen tot op het heen. Ge neeskundige hulp werd dit eet vei le end. Opvoeding van het paard. In Zwitserland zijn nog vele paarden niet aan de auto egwend, omdat heele streken lang voor auto's verboden zijn geweest. Nu tracht men de dieren met de auto vertrouwd te maken, door b.v. het paard aan de hand te voeren en te brongen bij een stilstaande au to, waarin iemand gezeten is, die hem een zeef met haver voorhout Na een poos overwint het paard zijn schuwheid cn gaat er van e- ten. Daarna wordt het. dier er iets verder van af gebracht en dan laat men den motor in werking komen. Ook daaraan went het paard en komt do haver eten. Hei- duurt niet lang of zelfs als de au to rijdt en veel lawaai maakt, heeft het'paard er geen angst meer voor en blijft er rustig naast draven. Een merkwaardige operatie. Een doktor te Del Rio in Texas op de Mexicaansche grens heelt een merkwaardige operatie ver richt. Hij werd 's nachts geroepen om hulp te verleenen aan een Me xicaansche vróuw, die ernstig ge wond was en alleen door een ope- latic kon worden gered. Da doktei üie in zijn auto was gekomen, Ie merkte echter dat er geen licht in het huis was. Plotseling kwam hij op een idee. Hij reed de auto vlak voor de open deur en bij het. iient van dc koplampenopereerde hij de vrouw, die dank zij de lampen gr red kon worden. VOOR DE DAMES. Wandelstokkenmode voor dames. Van tijd tot tijd ziet men wel eens een enkele dame met wandelstok cn in de internationa le zeebadplaatsen schijnt het dra- gun van wandelstokken door da - mes tamelijk algemeen te zijn, maar van een eigenlijke wandel stokkenmode voor dames is tot dusverre in het jongste verleden toch geen sprake gew- 'st. In der; iaatsten tijd schijnt er zich in En geland een te ontwikkelen. Als te genwicht voor het mannelijk ka rakter van den wandelstok wordt aan den knop van de dameswan delstokken dikwijls een hand taschje of een poederdoosje vast gemaakt. Op den knop of op den stok worden ook menigmaal na - men en leuzen aangebracht en op verschillende wijzen uitgevoerd, i.aar gelang van de geldmiddexuu van den edelen gever, dat wil zeg gen van eenvoudige schrijfletter? af tot in den vorm van een versie ring met juweelen toe. Ebbenhout ivoor en dergelijke zijn de stoffen, araan men voor deze wandel stokken de voorkeur geeft. Een bijzondere waarde wordt er aan gehecht, op welke wijze de- stok wordt vastgehouden en geclra gen. De in dat. opzicht toongeven de modedames bestudeeren ijverig de levensbeschrijvingen van be roemde mannen en stelten bijvoor beeld vast, dat Velt ai re zijn wan - deïst,ok achteloos onder den arm olacht te dragen", dat Peter de Groote den zijnen onder aan de mint aanpakte, om er dadelijk los t.o kunnen ranselen en dat de vrouwen der Fransche Revolutie baar stokken stevig in het midden h ebb en vastgehoud en bedreigde plekken had uitgegra ven, is nu weer volgespoten. Zoo is de veronderstelling gewet tigd, dat de aannemer toch op October zijn werk zal kunnen op leveren, al móet er dan ook nog veel geschieden, want op het mid dengedeelte is het nog 'n ware ruine, en voor den wandelaar, die niettegenstaande het verbod, het waagt over den dijk te gaan, is 't lang geen pretje de talrijke steen- brokken en zandhoopen te beklau teren. De vorbindingsdam door 't kanaal te Van Ewijcksluis schiet flink op, de verbindingsweg is bin non korten tijd ook aldaar gereed, maarnu de verbindingswei van den dijk met den hoofdweg te Wieringe. Wanneer zal die ond handen worden genomen Wij verwachten wel, dat wij binnen korten tijd ook daarom front medcdeelingen kunnen doen GEMEENTE WTERTNGEN. Heden Dinsdagmorgen ontdekte dc echtgenoote van den lieer I). Ivoorn toen zij de winkeldeur'wil de losmaken, dat deze openstond en toen zij verder rondzag bemerk te zij dat het winkelzijvenster- raam was opengeschoven, nie++'/- genstaande het gegrendeld met 'n zware koperen pen en de daarvoor hangende geëtaleerde goederen op zijde waren geworpen. Wel meen de zij dc bewoners slapen bovei.) des nachts tusschcn 1 en 2 uur ee- nig gerucht te hebben vernomen, doch had daar geen aandacht aan geschonken. Thans bleek het, dat iemand door het opengeschoven raam het huis was binnengedron gen, want ook de toonbanklade was geopend en verschillende voor werpen waren van hun plaats ge zot. De buit was echter niet groot waar 'savonds de geldswaarden al tijd worden opgeborgen. Van de winkelgoederen werd niets ont vreemd. De verbogen koperen pin werd later buiten in bet gras te ruggevonden. Dadelijk is door de politie 'n ernstig onderzoek ing i- sleld en verschillende aanwijzin- ;en opgenomen. Wanneer wordt de nieuwe dijk door het Amstcldiep voor het ver keer geopend? Velen zullen zich deze vraag hebben gesteld geen antwoord hebben ge vonden. Immers, telkens en tel kens weer kwamen die lastige ver zakkingen, waarop men niet. in die mate had gerekend en die da gen en dagen arbeid hebben ge kost. Wat men 'savonds meende gewonnen te hebben, was *s mor gens weer -verdwenen.Nu ech ter heeft men overwonnen. Dé stcenglooiing houdt stand, cn de kern van den dijk, die men op de Succes-Nieuws. Zondag 1.1. kwa men de beide J.V C.-elftallen van Julianadorp om Succes I en li partij te geven. Om 1 uur speelde Succes II tegen J.V.C. II om een medaille van den heer Jb. Bruul S. beeft het windvoordeel en is voor rust het meest aanvallend. Dirk Kooij weet uit een penalty Succes de leiding te bezorgen. Beide partijen pakken hierdoor flink aan en spoedig is het Jn. Lont die voor no. 2 zorgt. Voor rust geeft Kooij de J.-keeper nog maal het nakijken, zoodat de stand met rust 40 is. Na rust heeft J.V.C. het windvoordeel en komt de druk meer op S-doel Smit werkt dan ook hard om zijn doel schoon te houden, doch kan niet verhinderen, dat de J.V.C.-ers Piet. tweemaal liet nakijken geeft Bij het einde is de stand 42 voor Succes en legde hierdoor beslag op de medaille. Om drie uur kwamen de beide eerste elftallen in het veld, onder leiding van scheidsrechter Leur van Helder. Den Heer H. G. Rump had voor dezen wedstrijd een mooie verguld zilveren medaille beschikbaar gesteld. Dc heer Rump brengt voor J.V.C. de bal aan lie trollen, doch Succes neemt de bal over en gaat op het J.-hei ligdom af, waar de achterhoede niet thuis geeft. S. zit steeds- voir het J.-doel. Als de J.-keeper is uit- geloopen weet Vrij hier dankbaar an tc profiteeren en geeft S. de leiding. J. pakt hierna flink aan doch voor rust komt geen veran dering. Na de thee Na de thee krijgt de S.-achterhoede het zwaar te verantwoorden. J. maakt uit een cornor gelijk. De S.-voerhoede komt overweldigend opzetten en ook J. zit niet stilvan heide par tijen wordt hard gewerkt om de leiding en als de S.-rec.htshuïten mooi voorzet geeft Toon de J.-kee per geen schijn van kans, 21. J.V.C. pakt noch eens flink aan doch de S.-achterhoede houd stand en weten de gevaarlijke .T.- aanvallen steeds af te slaan. Spoe dig blaast scheidsrechter, welke goed leidde einde aart deze span nende wedstrijd. Er is zelfs geen enkel schuurtje waarin geen pensiongasten zijn ondergebracht. Over het kanaal. Uit Boulogne sur Mer wordt ge meld, dat de Amerikaansche zwemster Gertrude Ederle heden morgen zal in zee gaan, teneinde te trachten over het Kanaal te zwemmen. Uit Egmond. Ged. Staten van Noord-Holland hebben, naar men aan de O. 11. Crt. meldt, hunne goedkeuring onthouden aan de gemeenfobe- grooting voor deze gemeente over 1925. De raad heeft verklaard, zon der rijks- of provincialen onder stand in de gemeente-huishouding de begrooting niet sluitend te kun nen maken, dat den de gemeente lijke inkomstenbelasting te druk kend zou worden voor de Egmon- der vissehersbevolking. Ged. Sta ten meenen, dat geen termen voor subsidie van rijk en provincie aan wezig zijn. Zoo zit dus deze ge meente nog altijd zonder göedk gekeurde begrooting. Uit Schoorl. Toen de leden van ons fanfare corps Donderdagavond de gewo - ne repatie bielden, opperde een der leden het idee om een rond - ang met muziek door hef. dorp te houden ten bate van de slacht offers van den storm in Oost-Ne derland. Het. idee had spoedig al ler instemming. Zaterdagmiddag klonk langs heel ons uitgestrekte dorp de lustige muziek en eenige meisjes boden de behulpzame hand hij het collecteercn. Oud en jong, ook dc talrijke zomergasten, alles offerde, voor het menschlie - ven de doel en toen de moeizame tocht ten einde was, had „De Vriendschap" ruim 284 hijeen, welk bedrag zal worden opgezon den. Anna Paulowna. Mej. A. Jonker is benoemd tot onderwijzeres te Den Hoorn op Texel. GOEDKOOPE TREIN. Op Woens dag 2G Augustus a.s. zal de direc tie van de Ned. Spoorwegen weder een goedkoope trein 2e en 3e klas se laten loopen en wel van Helder Anna Paulowna, Schagen, Noord - Scharwoude, Heerhugowaard en Alkmaar naar Den Haag en Rit- terdam en terug. Men zie adver tentie in dit nummer. De badgasten op Vlieland. Naar dezer dagen werd mede gedeeld, is het aantal badgasten op Vlieland thans zoo groot, dat het raadzaam is eerst eens telefo nisch te informceren of er gelegen beid is om onderdak te hekomen voor men zich naar dat eiland hé geeft, de mogelijkheid bestaat, an ders dat men in de openlucht ol' in een schuurtje moet overnach ten. T'Ti"' ,-j; '3 MARKTBERICHTEN. Alkmaar, 17 Augustus 1925. Op de heden gehouden weekma kt waren aangevoerd 27 vette koei en 275500 14 vette kalveren 65 tot 165 p. ned. pond 1.25 tot 1.50 49 nuclit. kalv. slacht 14- tot 32 686 varkens vette zware p. ned. pond 0.94 tot 0.97 ct. zouters 0.76 tot 0.82ct Lon densche 0.68 tot 0.72 ct. Opgave van den den markinicoa ter der kleine markten te Alk. - maar, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige arti kelen. Kippen per stuk G.75 tot 1,90 kuikens per stuk 0.70 tot" 1.75 Eenden per stuk 0.40 tot 1.60 Konijnen por stuk 0.50 tot 2.75 Eenden-eieren per 100 st. 7.15 kip-eieren (grooth.) per 100 stuks f 7.75 tot 8,50 idem (klednh.) 7.75 tot 8.75 boter le soort, per half K.G. 1.10 tot 1,25 boter 2e soort, per half K.g. 0.95 tot 1 05. Slachtduiven 0.12 tot 0.20 j'.n ge kippen 1.75 tot 3.5Ó. r/van drukking op "de borst veroorzaakt door vastzittende t slijmen wordt spoedig hweggenc. n door het ^gebr^ik van Deze siroop lost het vastzittend slijm op.be- vordert degenezingbijv A verouderden, vastzit- f/tenden hoest, bronchi* lltis. kink- en slijmhoest \jfoicja-siroop Ais een heerlijk verzach- jjtende, slijmoplossende($ borstsiroop voor oud en jong. Prijs per flacon ff.75 bij apothekers en drogisten. W fabr. AJMIJMHARDT1? 7.fi rJ'

Wieringer courant | 1925 | | pagina 2