16e Jaargang- Dinsdag 1 September 1925.No. 70 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN B§ Boeteliag. WÏËRiNGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. UITGEVER CDRN. J. BOSKER, WIERINGEN Mieke's vacantie. Marie kon dezen zomer Niet uit logeeren gaan I Wel was zij uitgenoodigd En had het graag gedaan Maai'...Moederlief zat zonder meid Temidden van den inmaaktijd Van 's morgens vroeg tot 's avonds Was Mieke in de weer Met kloppen, vegen, stoffen, En nog veel dingen meer, Zij ging geen middagje van huis Vriendinnen waren toch niet thuis! Na speelde zij met Broertje En hield hem heerlijk zoet. Dan weer zat zij te naaien, Wat zij ook gaarne doet En moederlief was zeer tevrcen HÜ* hielp haar door de drukte heen En Vader gaf haar dikwijls Een gulden voor haar vlijt „Dat 's voor je helpen, Mieke, Je bent een flinke meid Koop daar iets naar je zin voor, kind Iets, wat je mooi of aardig vindt Augustus is ten einde Vacantie is voorbij In vele huisgezinnen Zijn nu de moeders blij Ma^r Mieke's Moeder vindt het naar Zij had toch zoo'n gemak van haar! Op zek'ren dag vraagt Vader Wat Mieke heeft gekocht Votfi* al die mooie guldens Die zij besteden mocht En 't antwoord luidde „Ik dacht zoo „Dat geld is goed voor Borculo." MARKTOVERZICHT. De kwijnende toestand, die wij bij het slagersvak waai nemen is nie.t in alle opzichten het gevolg van economische en maatschappe lijke verhoudingen maar schuilt ook in het vak zelf. Er zijn te veel slagers, wat naar ons inzien een gevolg is van de mogelijkheid, dat men te gemakkelijker slager kan w orden. Iemand die een paar jaar bij het vak is geweest,, werpt zich meermalen reeds als slager op, ten De twee mannen zaten samen in Brayne's gezellige zitkamar. Clay- ton had zijn beenen lang uitge strekt en liet zijn voeten tegen den haard rusten. Het dicht knippen van den sigaiettenkoker van zijn gastheer wekte hem uit zijn over peinzingen. Hij keek Braney aan en plotseling voelde hij iets eigen aardigs in den man tegenover zich. llij trok zijn voeten van den haard af en ging recht op in zijn stoel zitten. Brayne stak een lucifer aan. Stoorde ik je vroeg hij. Clayton gaf geen antwoord, maar bleef hem aankijken. Is er iets vroeg Anthony Brayne weer op zijn gewonen, on verschilligen toon. NeenClayton stond on - lustig op. Ik dacht er aüeen maar aan, dat Hij hield op, stak zijn liandan in zijn zakken, haalde pijp en ta bak te voorschijn en begon zijn pijp te stoppen. Brayne reikte hem zijn lucifers toe. Nu, je dacht er alleen maar aan, datherhaalde de laatste. Dat, jij eigenlijk nooit uitgaat, dat je niet van het. leven geniet, zooals iemand anders van jo \w vermogen. Hoe bedoel je dat Ik bedoel, dat wc nu al vier jaar met elkaar omgaan en zooe- koste van werkelijk goede vakmen- schen. Wanneer de wet kennis en be kwaamheid eischte dan zou de toe stand spoedig verbeteren en zou den aan heel wat klaagliederen een einde komen. Het oude gildewez ;n was nog zoo kwaad niet. Inmiddels moet men thans den toestand ne men, zooals zij is, en die was Don derdag te SCIIAGEN voor le kw. vette koeien 1,25 voor 2e 1,12 a 1,18 en 3e 0.90 ïi 1stie ren 0,80 a 0.95 alles per kilo. Handel matig. Melk- en kalfkoei- en, mede'met matigen handel 275,a 450,Nuchtere kalve ren 15,a 30,Schapen wa - ren iets minder. De uitvoer bestond hoofdzakelijk uit jonge vette scha pen prijs 40,a 54,Uitvoer- lammeren waren nie,t van beteeke- nis aanwezig. Oude vette 45,fi 52, bedrijfslammeren 25, 36,Varkens waren een paar cent lager. Voor goede .slachtvar - kens liep de prijs tot 92 cent per kilo. GEMENGD NIEUWS. Uit Schagen. De opbrengst voor Borculo tc Schagen bedraagt totaal 1937,—. Bij de verlichting, tijdens de winkelweek te Schagen, zal de to ren der Herv. kerk met 800 bolle - tjes, electrisch verlicht worden. Een trouw dier. Een kat van den heer Jb. Eeten te Hoogwoud, ging in een zak pre rijtuig naar Westerblokker, een af stand van anderhalf uur per rij tuig. Na eene week ging poes weer op reis en na een week had poes weer Hoogwoud bereikt en zat ze weer voor de deur van haar ouden baas. Doodelijk ongeval. Het 10-jarig zoontje van den landbouwer S. uit Kaatsheuvel viel Donderdag te Dongen op het tram station van een vrachtauto, die was beladen met melkbussen. De jongen greep in zijn val naar een melkbus met het noodlottig gevolg dat hij de bus, gevuld me.t 50 hier ven pas viel het me op, dat je zoo'n teruggetrokken leven leidt. Zoo, zoo Toen me dat inviel, ging Clay ton langzaam voort, had ik ineens een gevoel, alsof je je moet ni^t lachen boete voor iets deed. Een blos trok over Brayne's ge zicht, maar de koude, onverschil lige uitdrukking veranderde niet. Is dat alles Ja. Ik heb er nooit eerder aan gedacht. Maar nu ineens voel ik iets in je, dat ik niet begrijp. Laten we wat gaan loopen, zei Brayne en hij stond op. Ja, ik heb beloofd, dat ik Judy bij mevrouw Hay zou komen ha len. Ga mee en soupeer dan bij ons. Neen, dank je. Iets in Brayne's stern maakte, dat Clayton hem scherp aankeek. Hij zag een scherpen, onverzet- lelijken trek om den mond van zijn vriend. Lieve help, dacht hij bij zich zelf, dat ik dat niet eerder heb be merkt het is om Judy. Dat aws het dus. Anthony was verliefd op zijn zuster. Judy deed Clayton's huishouden sinds den dood van hun ouders en er bestond een warme, diepe gene genheid tusschen broer cn zuster. Maar als Judy ook Kerel, ga mee, noodigde Clay ton nogmaals uit. Neen, dank je, was weer het antwoord. Ik dacht, dat je Brayne mee gebracht zou hebben, om bij ons te melk, op het lichaam kreeg, waar door hij bijna op slag werd gedood. De keukenmeid van Doorn. In een Berlijnsch blad komt de volgende advertentie voor „Elegante huishouding in Neder land zoekt bekwame keukenmeid. Goed loon. Zich te vervoegen bij den kamerheer te Doorn." De Synagoge te Mcdemblik. Het kerkgebouw van de Ned. Israël. Gemeente te Medemblik zal op 23 Sept. a.s. in publieke veiling worden verkocht. Te Medemblik is het aantal Israël, gezinnen tot drie gedaald. Uit Wieringerwaard. Vrijdag werd ten overstaan van Notaris van der Knaap in de Vlas- en Korenbeurs afgeslagen een huis manswoning, arbeiderswoning met 6.83 H.A. wei- en bouwland aan den Middenvliet te Anna Paulovv- na. Het geheel werd de vorige week in bod gebracht op 7893.35, ter - wijl het thans werd gekocht door den heer L. Raven te Schagerbrug. voor 11410. Beneden den leeftijd. Een bloemenverkooper uit Lim- men had in zijn bedrijf hulp geno men in den persoon van een leer - plichtig joggie en liet hem in Alk maar met bloemen venten, wat na tuurlijk verboden is, zooals bekl duidelijk werd uit een veroordee - ling tot 6 gulden boete of 3 dagen hechtenis. Gift van de Koningin voor een drieling. De Koningin heeft een bedrag van 30 doen toekomen aan Joris Koster, te Oudelande, in wiens ge zin onlangs drie meisjes werden geboren. Van Texel. De collecte voor den stormramp heeft op Texel 3772,35 opgebracht. Julianadorp. De collecte, gehou den ten bate van de geteisterde streken, in ons land, door den storm van 10 Augustus, heeft al hier opgebracht 262.25. Roekeloos schuticr. Een werkman van de Cokesfa- briek te Maastricht, die onlangs den kant van het Bassin zat te kij- soupeeren, zei Judy, terwijl ze haar lange handschoenen uittrok. Ik heb het hem gevraagd. Clayton keek zijn zuster onder zoekend aan. Judy, heb je nooit iets vreemds aan Brayne gemerkt Ja, dat hij een bijzonder ge - voelig geweten heeft voor een man, antwoordde Judy, met haar scher pen kijk op iemands karakter. Jullie vrouwen zijn wonder- 'ïjk. Dat heb ik vanavond pas voor 't eerst bemerkt. En zooals jij het /egt, voel ik, dat het is, Judy, en hij ging naast haar zitten, Judy, hou je van Brayne Het bloed steeg haar naar de wangen. Ja, heel veel. En denk je, dat hij ook. Ik heb er nog niets van be merkt. Wat niet heelomaal waar was. Een week later dineerde Anthony Brayne bij de Clayton's Ze zaten na afloop gezellig bij het haardvuur, toen Clayton aan de telefoon in een andere kamer v erd geroepen. Een paar minuten hecrschte er stilte tusschen Judy en Brayne. Het was of beiden zich niet op hun gemak voelden. Judy 1 Ze schrok op. Hij noemde haar nooit bij haar voornaam. Judy, twaalf jaar geleden trouwde ik met. ecu heel lief meis je, van wie ik veel hield. Ze aan - had me en sloofde zieli voor me uit ik was toen heel arm en ken naar een schipper die met een geweer jacht maakte op ratten, kreeg opeens de volle lading hagel in het lichaam, zoodat hij in de hartstreek, linkerarm en hoven- been werd getroffen. Hoewel de ge troffene verklaarde duidelijk ge - zien te hebben dat de schipper zijn geweer op hem richtte, deelde deze laatste op het politiebui eau mede, dat het slechts een ongeluk was geweest. De getroffene werd naar het hospitaal Calvaricnberg over gebracht. Aan een wissen dood ontsnapt. Drie timmerlieden n.1. A. Som- rners en A. M. Wildemoen beiden uit Leiden en C. M. Blanken uit Rotterdam waren werkzaam op een uit drie deelen bestaande lad der, die in de dakgoot was ge plaatst van de in aanbouw zijnde II. K. kerk aan den Heerensingel te Leiden. Door een onopgehelderde oorzaak is het middelste deel dei- ladder losgeraakt, waardoor de drie arbeiders kwamen te vallen. Gelukkig werd hun val gebroken door de dakgoot en kwamen ze wonder boven wonder terecht op een steiger, plus minus een me,ter onder deze dakgoot en op een hoog te van 15 meter boven den beganen grond. Sommers bekwam alleen een schaafwond aan een been. VOOR DE DAMES. Levende Armbanden. Te Parijs viert op het oogenblik een nieuwe modedwaasheid triom fen. De kleine dameshorloges, die door de Parijzenaarsters in een aan den kousenband bevestigd me- dallon met sjiek werden gedragen, zijn allang geen dernier crimcr. Zij zijn afgelost door nieuwe model len armbanden, maar deze armban den hebben iets zeer pikants zij zijn niet van goud of van platir en men zou ze vergeefs zoeken in een van de elegante juwelierswïn- kels, die in de rue de la Paix een onafgebroken rij vormen. Deze nieuwe armbanden leven Zoc'n armband is niets anders dan een klein, groen slangetje, dat zich twee jaar na ons huwelijk stierf ze. Judy Clayton keek Brayne vol medelijden aan. Nee, zeg niets, zei hij. Ze stierf omdat ik haar verwaarloosde. Ik liet haar tc veel alleen, zc ploeter de en ze werkte te hard en ik dacht cr niet aan, dat ze zwak was. Ik liet haar den geheelen dag al leen en kwam 'savonds te laat thuis, om haar vermoeidheid op te merken of om haar gezelschap te houden. Wc waren bijna twee jaar getrouwd, toen ik voor veertien da gen met vacantie ging. Ze weigerde mee te gaan en toen het te laat was, begreep ik de reden. Ze vond het le kostbaar, om safnen uit te gaan, ze wist al haast niet, hoe ze rond moest komen met hot huis - houdgeld. lederen dag van mijn vacantie zond ik haar een kaart, maar schreef er geen adres op, zoodat ze me niet terug kon schrijven. Toen ik terug kwam, was ze dood en be graven. Een buurvrouw vertelde me al les. De laatste twee dagen wras ze bijna voortdurend bew usteloos ge- weest, maar vóór het einde kwam, zei ze Brayne hield op en bedekte het gezicht met de handen. Judy stond op van haar stoel en ging naast hem staan. Martel u zelf niet, zei ze. Ik e trijp wel, wat haar laatste geda'-h te was. Ze hoopte, dat u gelukkig zoudt zijn. Zoo zijn allo vrouwen. Ze heeft u niets verweten. Waar om hebt u die jeugdige onnaden- BUREAU Hippolytushoef Wierlngen. Telef. lntercomm. No. 19. zonder tegenstand om den blank» n arm van de Parijsche modedairies laat w ikkelen. Een Amcrikaansche danseres, Marly Millcr, heeft dez» jongste modedwaasheid uit de Nieuw 'A e reld naar Parijs gebracht. Marly Miller was reeds ruimen ti.i l m elegante plaatsen des openboien vermaak te Parijs opgeval!"», doo. haar verblindende sieraden. Op zekeren dag trok zij de aandacht dcor een nieuwe soort armband, een kleine, groene slang. In «len ln* ginne waren er onder de Parijsche dames maar w einig moedig genoeg haar voorbeeld te volgen Maar plotseling sloeg de nieuw e mode in en de weinige speciale zaken, w onder ander exotische dieren ook kleine, groene slangetjes Ie krijgen zijn, werdén door de modedames, die met alle geweld een armband a la Miller w ilden hebben, belegerd. De prijs van kleine, groene sla nee tjes steeg onrustbarend en thans moet een levende armband ceel duurder zijn dan hijvoorbeeld een armband van edel metaal. GEMEENTE WIERINGEN. Vergadering van den RAAD op Maandag j.1. des nam. 2 uur. Afwezig de hoeren W. Hermans Jz. en M. Kooij. Na opening werden de notu' n der tw ee voorgaande raadsverga deringen voorgelezen en deze zon der op- of aanmerkingen goedge keurd. Is ingekomen een schrijven van den heer N. Bakker Sz., dat hij zijn benoeming tot Lid van de Commis sie tot Wering van Schoolverzuim aanneemt dat Ged. Staten de goed keuring tot w ijziging de verorde ning der Zeegras-exploitatie vei - dagen dat Ged. Staten de aanslag in de Gem. belasting van ierin - gen over 1922-'23 en 1923-'24 van Wilhelm van Hohenzollera vernie tigen. (B. en W. zijn in tusschen in hooger beroep gegaan hij de Kroon) De maanstaat der Zeegras-Ex - ploitatie over Juli 1925 komt ter kendheid zoo zwaar op uw verder leven laten drukken Vrouwen, die haar mannen waar achtig liefhebben, zien hen 't liefst gelukkig, van w elke zijde daj geluk dan ook mag komen. Brayne stond op. Hij greep haar hand en zei Ik heb u nog veel te weinig verteld. Maar u zult met uw vrou welijk gevoel liaur goedheid begrij pen en de offers, dik ik zag, maar die ik voorbijging. Of nog erger ik dacht, dat ik er haar genoeg voor beloonde, omdat ik kostw in - ner was. En toch hield ik, op mijn manier, veel van haar. Ik hen nooit over de bitterheid en het verdriet hcengokomen, die ik voelde nu haar dood. Ook niet toen ik rijk werd er van genoten heb ik nooit. En toen ik jou, Judy, vier jaren geledon voor 't eerst ontmoette, steeg de marteling ten top. Ik be - gon van je te houden en ik martel de me zelf, door ervoor te zorgen, dat ik je iederen dag weer zag. En icderen dag werd hei verlangen grooter, om je tc wagen, mijn vrouw te worden. Je weet nu, wat voor soort man ik ben, Judy. Je bent er één van de goede soort, zei zij zacht. Een half uur later deed Clayton de kamerdeur open. Hier hen ik weer, begon liij. Maar plotseling hield hij op. deed met een geheimzinnig gezicht de deur weer dicht en liep op zijn toe- nen de gang in

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1