16e Jaargang. Dinsdag 15 September 1925. No. 74 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN IET QFFIR. WIERINGER COURANT UITGEVER VERSCHIJNT ELKEN ADVERTENTIëN: BUREAUS DINSDAG en VRIJDAG. Van 15 regels 0.50. Hippolytushoef Wielingen. ORN J. BOSKER, WIERINGEN ABONNEMENTSPRIJS Iedere regel meer 0.10. Telei. lntercomm. No. 19. per 3 maanden 1. MARKTOVERZICHT. Zullen de verhoogde invoerrech ten in Duitschland van grooteii invloed zijn op den vee en vleesch handel met Duitschland Ziedaar een vraag, waarop nog geen beslist antwoord gegeven kan worden. Zooals met al Je, beteckenisvoile gebeurtenissen is de indruk oi. de personen, die daarbij recht streeks betrokken zijn, van druk - kenden aard. Het valt nog nie,t te overzien, wat de gevolgen zullen zijn, men wordt door dat ornbe- stemde bevangen, de veerkracht ferlamt, men gevoelt zich tot stil stand gedwongen. In de eerste da gen, was de vraag voor stieren en varkens voor Duitschland minder. Daar zulks ook in Denemarken hel geval was zullen de Duitsche consumenten wel gedwongen wor den eene prijsverhooging te aan vaarden. Is men het daarover eens, dan zal het wagentje wel weer spoedig in het oude spoor te- rug komen. Op de SCIIAGER markt van 10 Se.pt. was omtrent deze kwestie niets waar te nemen. De prijs voor zware slachtvarkens hand liaafde zich volkomen 46 cent. Trots het meer dan slechte weer rftet stortbuien, zonder einde, was de handel goed. Voor jonge vette schapen word tot 53,betaald, oude zeer vette, golden tot 52, Veile lammeren 40,goede ou de fokschapen 50,Koeien wa ren prijshoudend le kw. 1,20 a 12,5, een paar beestjes 5 cent boven deze noteering 2e f 1,15 a 1,20 3e kw. 1,05 a 1,10 melk en kalfkoei.cn, stug, nuchtere kal veren 12 a 30,Dus met al hetslechte weer ging het nog al. GEMENGD NIEUWS Een snelheidswedstrijd. De rijwielhandelaar L. wo nende te Groningen, keerde per motol rij wiel huiswaarts en be FEUILLETON. No. 2. De jongeman, die de vorige maal bij hem was. Ik heb hem reeds de laatste maal opgemerkt, toen de dokter bij u is geweest. Weet ge, wie hij is Neen, moeder. De barones belde en voegde den binnen tredenden bedienden .toe Breng de boeren beneden ïk den salon. Wij komen dadelijk. Goed mevrouw. De barones en haar dochter gin gen naar haar kamers zonder te begrijpen wat het onverwachte bezoek móest beteekenen. De barones de Méziere was een viomv van in de vijftig jaar. Ge lijk de dokter zijn pleegzoon had voteld, was zij de weduwe van don irt Italië gesneuvelden kolonel de Méziere, en had sedert diens dood eenzaam en treui ig geleefd, al haar zorgen aan haai dochter wijdend, voor wier opvoeding zij zelve nad gezorgd. Zij moest inder tijd zeer schoon zijn geweest cn was reeds zeer vroeg grijs gewon den. Zij cn haar dochter waren altijd met en bij elkaar. Christino. was zestien jaar. Zij was zeer schoon geworden, maar scheen dat zelve niet te bespeuren. Toon ik zoo jong was als gij. zei de moeder, zag ik er veel beter uit en toch ging ik niet voor een schoonheid door. proefde ter hoogte van Garrels- weer een snelheidswedstrijd met zijn vriend. Zijn pet woei af. Hij trachtte deze te grijpen, hetgeen mislukte, en raakte zijn stuur kwijt. Dien - ttcngcvolge reed hij tegen een boom. Inwendig zwaar gekneusd en met een bloedende hoofdwon de werd hij per auto naar het A- cademisch Ziekenhuis te Gronin - gen vervoerd. De Zomertijd. De Belgische regeering is het met de Nederlandschc eens gevvor den, den zomertijd in den nacht van 3 op 4 October te laten eindi gen. Weer een loting ongeldig. De Commissaris der Koningin in N. Brabant heeft de onlangs ge houden militieloting te Boxmeer ongeldig verklaard, aangezien d> lotelingen uit Rijkevoort, hoewel aanwezig, door misverstand per soonlijk niet aan de loting hebben deelgenomen. Uit den distributietijd. De rechtbank te Arnhem heeft dc vordering van de gemeente Di- dam, ten bedrage van 5000, te gen den directeur van het voorma iig distributiebedrijf, Jac. ter Laak aldaar toegewezen. Onwillige kiezers. Dekantonrechter te Emmm heeft negentig onwillige kiezers, die op 1 Juli .niet gingen stemnvvi vrijgesproken op grond dat de op roeping niet geschiedde door den burgemeester van de woonplaats der beklaagden. De kantonrechter te Oud-Beier - land veroordeelde 18 nalatigen uit Klaaswaal tot 1 boete. Ernstig ongeluk. Donderdagmiddag viel de 27-ja rige landbouwersknecht C. Ver hoeven uit Nieuw-Beierland, in dienst zijnde bij den landbouwer G. A. Geluk aan de Zuidzijde on der die gemeente, in de landbouw schuur van een til cn kwam met zijn arm in een in werking eijnde motorsnijmachine terecht, waar - door dit lichaamsdeel werd ver brijzeld. Onmiddellijk werd hij per auto naar een der ziekenhui zen te Rotterdam vervoerd. Vrij dagmorgen is hij'aldaar overle den. De ongelukkige was gehuwd en vader van een kind. Aanrijding. Een auto, door een dame be stuurd, reed te Eenmes een motoi met zijspan aan. De motor kwam in een sloot terecht. De bestuur - der had zijn kuitbeen gebroken cn werd per auto naar zijn woning gebracht. Dcdame was doorgetuft zonder iets van het ongeluk te be merken. Weggeldhefiing geweigerd. Eenigc maanden geleden stelde de gemeenteraad van Zaandijk 'een verordening vast, waarbij een heffing werd ingevoerd voor het egbruik der gemeentewegen,, als tegemoetkoming in de vele kostten die de gemeente voor wegenonder houd heeft moeten maken. Daar tegen rezen toen van vele zijden bezwaren. Thans heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken bericht, dat de heffing de Koninklijke goed keuring niet kan erlangen. De Re- geering is voornemens de invoe ring van een wegenbelasting te bevorderen en bovendien, zoo wordt medegedeeld, eigent zich de heffing niet voor de plaatselijke regeling. Zonder belastingplaatje feest vieren. Alleen Woensdag tijdens het Koninklijk bezoek zijn te Sneek >0 fietsen in beslag genomen, die niet voorzien waren van het belastin, merk 1925. Texel met overstrooming bedreigd De Noordoostpunt Aan hot ei land wordt met overstrooming be dreigd. De zoogenaamde waker en de eerste slapersdijk, zijn reeds door het zeewater verzwolgen. Niet te verwonderen was liet, dat Paul, enkel door het zien van het betooverend schoone meisje, toen zij achter de ramen van het kasteel stond, een cn al bewonde ring was geworden. De jonge man had gewacht tot zijn oom uit het rijtuig was ge stapt en Aiolgde don ouden heer, terwijl hem een rilling door de le den ging, waartegen hij zich niet kon verzetten. - O, zijt gij daar, dokter, zeide een dienstbode, die opendeed, op gemeenzamen toon. Ja, meisje. Vraag of de dames mijn bezoek zouden willen ontvaa gen en dat van mijn pleegzoon, dien ik haar gaarne zou willen voorstellen. De dames hebben u zien aan komen, voegde zij daarop den dok ter toe. Ga binnen, als 't u blieft, ze komen aanstonds beneden. Zij deed voor de bezoekers de deur van den salon open. Die salon moest er indertijd zoo weelderig hebben uitgezien, want de zolde - ring cn de paneelen der deuren waren fraai gebeeldhouwd, maar het. schilderwerk en het verguld - scl waren verbleekt. De goed on- Icrhouden meubelen waren min stens honderd jaar oud. - Gaat zitten, hoeren, zei de dienstbode, terwijl zij twee stoe len aanbood. De dokter bleef echter slaan en Paul volgde zijn voorbeeld om zijn ontroering te verbergen, be keek hij de schilderijen, die aan de muren hingen en het waarlijk prachtig portret van een kolonel kurassiers in groot uniform. - Dat is het portret van baron De Méziere, zei de dokter. De jongeman nam de schilderij nog nauwkeuriger op. De kolonel was een zeer schoon man geweest cn hij verbeelde zich, dat diens dochter iets van hem had. Hij wilde die opmerking aan zijn peetoom maken, toen de deur van het vertrek openging en de barones met haar dochter binnen traden. Paul had moeite een kreet van bewondering te onderdrukken. Hij had het jonge meisje uit de verte en door het raam heen ge - zien, "maar mejuffrouw De Mézie re was honderd maai schooner dan hij had kunnen droomen. Haar oogce schitterden en haar kastanjebruin haar vormde als 't ware een kroon op haar blank, breed voorhoofd. Paul was in de wolken. Hij hield de-oogen steeds op Christiïie gevestigd, want hei was hem onmogelijk, zijn blikken van het meisje af te wenden. De lieer Bernau stelde hem voor en zeide, dat hij zijn petekind, de zoon van een zijner beste vrien - den was, en zeer vroeg wees gewor den. De jongeman, dus deelde hij mede. had met schitterenden uit slag de militaire school doorloo- pen, had thans, na een expeditie in Senegambië te hebben medege maakt., verlof tot herstel van ge zondheid en was drie-en-twintig iaar oud. Zij had oen beminnelijk glim lachje voor hem over, toen de jon geman stotterend, verlegen en vuurrood eenigc beleefdheden poogden te zeggen. Dat lachje kwain hem bctoove- rondor en heerlijker voor dan de glimlach van een engel. Het bezoek duurde slechts kort: Bij stormgetijden is het gevaar voor overstroomiug van het pold.-r tje „De Volharding" en van dm grooten Eierlandschen polder lang niet denkbeeldig. De heer M. W. de Graaf heeft thans den burge meester verzocht, er bij Ged. Sta ten op aan te dringen, dat verster king van de zeewering op genoemd punt worde ter hand genomen. Op de fiets naar Rome. De heeren Tersmette en v. d. Ak ker, R.-K. onderwijzers te Del' die per rijwiel een pelgrimstocht, naar Rome hebben gemaakt, zijn Zaterdag na een reis van 71 dagen te dezer stede, teruggekeerd. Te veel onderwijzers. Voor de vervulling van een va cature als onderwijzeres aan een openbare school te Bussum hebben zich 160 sollicitanten aangemeld. aNar de „N. R. Crt." meldt hel ben zich voor de betrekking van onderwijzer(es) aan de Chr. School te Sibkuloo 200 sollicitanten aan gemeld. BUITENLAND. Vorstinnen met pagekopjes. Koningin Eliaabeth van België is de eenige regecrcnde vorstin, die ene pagekopje draagt. Toen zij in het begin van dit jaar het he sluit te kennen gaf, haar haar kort te laten knippen, deed dat on der haar hofdames nogal wat vei- bazing on deels zelfs verontwaar- liging ontstaan. Do -koningin moet in verband daarmede tot de dames hebben ge zegd, dat, bij dezen liet. haar mis schien langer was dan het ver stand. In dc Engelsche koninklijke fa milie draagt prinses Arthur van Connaught het haar kort. Daarmee is het lijstje van vors telijke dames met bobbed hair uit Veelhuwsters. In de stad Mexico woont een zeer rijke dame, die tienmaal in het huwelijksbootje is gestapt V.1 haar mannen zijn een natuurlij - ken dood gestorven. Icdeiv n liet haar een aanzienlijk verin.» gen na, zoodat zij tot do rijk 1 vrouwen van Mexico behoort.* Een mooie Aiuorikaanscht in' te Philadelphia is overleden, is i.i de Verecnigde Staten vermaa»<l geworden doordat zij haar ij f i i - echtgenoot en heeft overleefd. Zij trouwde voor de eerste maal tue.i zij 15 jaar was en werd reed-. IS maanden later weduwe. Zr- maan den daarna trap zij opnieuw in huwelijk en verloor haar tw. den man eenige weken later op ern boottochtje. Van haar derden in liet zij zich- scheiden. Kort daarop offerde zij aan een vierden mail haar vrijheid en dat ging zoo tot zij haar vijftienden man .nul veroverd; Daarna schijnt zij Ismaak in het huwelijk te hebben verloren,, want zij ttouw do n ie f meer en stierf tenslotte als wedu we zonder kinderen. Een Engelsche vrouw is in den loop van 15 jaar met 25 mannen getrouwd geweest. Zij kwam v-v de rechtbank, omdat men er haar van verdacht, bij den dood van haar levensgezellen een handig' geholpen le hebben, maar men was niet in staat, haar eenigen schuld aan*den dood der im/num te bewijzen. Toch verbood de recht bank haar nog eens te trouwen. Hoe trouwlustig sommige En - gelsche vrouwen zijn, blijkt ui' een rechtzaak te Londen, waarbij een veclgehuwdo vrouw was ge dagvaard.. Zij had niet minder dan 32 echtgenoot en gehad Etui ge dier mannen waren een natu u- [lijken dood gestorven andere nwa- ren verdwenen en juist deze om standigheid was oorzaak, dat de (lat de rechtbank zich mei hu bemoeide. Zij hield vol dat ue trouwelooze mannen haar hadden verlaten en de uitslag van het pro De dokter wilde de dames niet las tig vallen, maar hij cn zijn pleeg zoon werden uitgcnoocligd om hun bezoek te herhalen. Toen de jonge man het kasteel verliet was hij zoo innig en in de hoogste mate verheugd, dat hij niet kon hegrijpen, hoe dergelijke vreugde op aarde mogelijk was. Toen hij zich op eenigen afstand van liet kasteel bevond, en alleen was met den dokter, want de knecht was uitgestapt om te voet een heuvel op te gaan, kon hij zich niet weerhouden uit te roepen O, wat heb ik haar lief. men behoeft haar maar eenmaal gezien te hebben, en haar te kennen ge lijk ik haar ken, om haar te bemin nen. Haar gelaat is geheel en al de spiegel van haar ziel. Wat moet zij ?oed. zacht en beminnelijk zijn. Ga daar niet oji af, sprak de dok ter. Niets is zoo bedriegelijk ais het gelaat eener vrouw. Haar gelaat bedriegt niet. daar zou ik op durven zweren. Wat. zal de man gelukkig zijn, die aan haar zijde zijn leven zal mo gen slijten. liet hangt enkel van u af, zei- Ie dokter Bernau mot een spot tend lachje, om die uitverkorene te zijn. De jonge man schudde het hoofd. Ge wilt me iets onmogelijks laten gelooven, gaf hij ten ant woord. Ik meen het oprecht. Ik wil er niet aan denken Het spijt mij, dat ik haar heb gezien. Nu zal ik nooit meer ge lukkig worden. Laat mij maar begaan, ha-1 le oude dokter toen gezegd. Paul had op Christine grooter indruk gemaakt, dan li ij ooit zou hebben durven hopen. Het jonge meisje, dat nooit ie mand te zien kreeg, w as niet on 1 voelig gebleven voor de bewond rende blikken van den pleegzoon van dokter Bernau. Zoolang de jongeman nog ni vertrokken was, gaf zij er geen r< kcnschap van, welken indruk I haar kort geleden nog ontiek .i l jongelipg op haar had gemaakt. Zoodra was hij echter niet w eg. i zij voelde een zonderlinge ontroe ring. Paul bleef bijna een jaar weg in Sénégul. Twee of drie malen per weert schreef hij zijn pleegvader opge wonden brieven, waaruil zijn li- de sprak, en de dokter kwam i.o moer in de nabijheid van het teel, zonder de dames berichten omtrent den jongen zeeman brengen. Hoe zeer Christine u er ook tegen trachtte te verzi dacht zij voortdurend aan het a wist, dat hij zich op bevind, en als des nachts om de linnen van het kasteel de wind Luim.-. ging een rilling van afgnjz» n 1<- haar goheelo lichaam hij de dachle in welk groot gevaar Paul zicli wellicht op dit oogenblik be vond. Do jongeman kwam gezond wel terug. Toen Christine en h elkander weder zagen, wa- e voor beiden een onbesehrijn-iiiue vreugde. Het jaar van scl -i. nad hun liefde nog stukcr maakt, want dat jaar l..ul hun i i geschonken om in elkanders l< -• te lezen, eikaars waarde t«-t leei.-n kennen. - - 1~ (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1