16e Jaargang- Vrijdag 6 November 1925. No. 89 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN Efl OMSTREKEN 11T OFFER. heerenbaai. portorico. J. E. KEU SS blanke baai. pruimtabak. WIERINGER COURAN UITGEVER CORN J. BOSKER, WIERINGEN VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU Hippolytashoei Wieringen. TeleL lntercomm. No. 19. GEMENGD NIEUWS. De stormramp. Verschenen is een uitvoerig rap port van de taxatie-commissie o- ver de door den cycloon van 10 Augustus j.1. te Borculo aangericli te schade. Op 21 Augustus werden de des kundigen door den burgemeester van Borculo beëedigd, waarna zij onmiddellijk met hun werk begon nen. Als principe gold, dat alle scha lde, hoe gering ook, getaxeerd moest worden. De commissie voor de taxatie der onroerende goederen nam aL grondbeginsel aan, dat haar taxa tie moest betreffen de kosten van herbouw in den oorspronkelijken toestand met aanwending van al le nog bruikbare materialen. Het totaal der ingekomen 828 taxatierapporten geeft de volgende schadecijfers Aan onroerende goederen J 661.242.28, aan roerende goederen 114.480.42 aan oogst, vee, enz. 21.803 aan bedrijfsschade 17.660.75 aan boomenschadc 25.500.28. Totaal 840.686.73. Naar de burgemeester verklaart, t zal de schade aan roerende goede ren met ten minste 100 verhoogd moeten worden om de kosten van den herbouw te dekken, zoodat voor het. herstel van Borculo in den meest uitgebreiden zin circa an - derhalf millioen gulden noodig zal zijn. Een papegaai als propagandist. Bij de gemeenteraadsverkiezing te Huil liet iemand een groote blauwe papegaai uit een zolder raampje los. ITet dier ging bovenop oen telegraafpaal zitten, waar het ^voortdurend riep „Weg met de socialisten en de rooden Pogin gen om de papegaai met steenen weg te jagen, waren vruchteloos en hot goed afgerichte dier -zette FEUILLETON. No. 18. .Ta, moeder, zei Christine, wij moeten wéten, wat die man wil. Na verloop van een oögenblik werd de deur geopend en de heer Lantin verscheen. Ik wenschte mevrouw de mar kiezin d'Arbois te spreken. Christine was opgestaan om haar ontroering beter te kunnen bedwingen en deed een schrede vooruit. Die ben ik, mijnheer. Ik kom als afgezant, zei de man. Van de zijde van mijn eclitge noot .Ta, mevrouw. Er kan niets gemeens meer zijn tusschen den heer d'Arbois en mij. Dat woe.t hij zeer goed. Het verhaast mij, dat hij mij noodzaakt het nogmaals te herhalen. 4 Bedenk, mevrouw, dat hij uw echtgenoot is. Gij beiden hebt een zoon. Ik, ik heb een zoon. Daarvan weet de wet niets. Het kind draagt den naam van den markies. Dit zeggende wierp de heer Lan tin een zijdelingschen blik op de barones en den dokter. O, gij kunt spreken in tegen woordigheid van mijn moeder en dokter Bernau. Dat is een vriend, voor wien wij geen geheimen heb ben. De afgezant boog. Tabaksfabriek ,.De wakende Leeuw'' Laat 12Ö - - - ALKMAAR. 70, 80, 100, 120, 140, 150, 160, 180, 260, 225, 256 en 350 400, 450 en 500 cent per pond. zijn propaganda onder luid gelach van de menigte op den beganen grond voort. Paard door stroom gedood. Maandagavond gebeurde te Di- dam een eigenaardig ongeval. Na bij de boerderij van den beer Th. Freriks knapte onverhoeds een bo- vengrondsche kabeldraad. Een paard van dezen landbouwer trap te er op en was terstond dood. Per soonlijke ongelukken bleven uit. Een zeer bewogen leven. Voor de Amsterdamsche recht bank stond Woensdag terecht een 22-jarige gescheiden vrouw, wie op lichting van twee winkeliers ten lastte werd gelegd. Deze jonge vrouw heeft, inderdaad een zeer be wogen leven achter den rug. Van huis uit van zeer goede familie, wonende te Gouda, ontving zij een zeer goede opvoeding. Zij bezocht een particuliere jongedamesschool en vervolgens een handelsinsti tuut te Den Haag, welke inrichtin gen zij met vrucht doorliep. Op-nog jeugdigen leeftijd licht zij een winkelier op voor een be - drag van 50 dan loopt ze van huis weg, daar het haar daar te „bekrompen" lijkt en zij filmactri ce wil worden. Als men tracht haar naar huis terug te brengen, springt zij tot driemaal toe in het water. Een negen-tal keeren wordt zij wegens vermeende geestelijke af wijkingen in zwakzinnigengesticli- ten opgenomen, doch telkens weer vrij gelaten. Daarna trouwt rij. Zoodra zij in den echt verbonden is loopt zij evenwel weg en korten tijd later laat zij zich scheiden. Haar avonturen zijn talrijk en steeds heeft zij nieuwe vrienden, te Den Haag, Leiden en Amster - dam, van wie zij geld weet los te krijgen. Eenmaal komt zij met de Justitie in aanraking wegens het beleenen van een gebuurd rijwiel, en wordt zij voorwaardelijk ver - oordeeld. Verleden jaar November wist zij een bon th and elan r te Amsterdam door dezen in strijd met de waar heid te verzekeren, dat zij gehuwd was met een marine-officier, te be wegen haar zonder betaling een bontmantel ter waarde van f 37b af te geven. Tn Juni van dit jaar slaagde zij erin eveneens door zich zeer goed voor te doen een winkelierster op de Ceintuurbaan, te Amsterdam, te bewegen tot de afgifte van een mantelcostuum van 27.50, hetwelk later evenwel door een verloofde is betaald. Toen deze fantaste nu terecht stond, legde zij een volledige heken tenis af. De feiten werden door.het getuigenverhoor volkomen beve.s- tigd. Twee als getuigen gedagvaarde Mijnheer de markies verlangt begon hij, dat gij het gemeenschap pelijk leven zult hernemen. Christine maakte een heftig ge baar. Zij kruiste de armen over de borst en terwijl zij zich vlak te - genover den bezoeker plaatste, zeide ze met de grootste mïnach - ting En als ik weiger met mijn kind naar zijn kasteel terug te kee ren Dan zal de markies zich onge lukkiger wijs verplicht zien, streng op te treden. Hoe gaarne hij dit ook zou willen vermijden, toch zal hij met strengheid handelen, als alle middelen tot verzoening uitgeput zijn. De markies heeft lief. Genoeg, mijnheer, riep zij drif tig, wanhopig wordend door al die zoetsappige praatjes. Ik weet wat ik moet denken van den heer d'Ar bois en zijn handelingen. Gij beloedigt mij, mijnheer, vertrek De man stond op, zonder zich eenigszins te haasten. De barones snelde naar haar dochter toe Kind houd u bedaard. Als t moet ga dan terug Neen, neen, laat die man ver - trekken. Lantin lachte verraderlijk en sloeg de deur hard achter zich dicht. Het kind was wakker geworden en opgesprongen, met verwonde ring kijkende naar hetgeen er om hem heen voorviel. Zijn blonde, krullende lokken, lagen om zijn hoofd als een gou den krans. Hij zag zijn moeder, lachtte haar toe en stak zijn armp jes uit. Met een sprong was Chris tine bij hem en kustte hem op de wangen. En gij wilt dat ik dien en gel ga verlaten, dat ik hem aari dien man geef Maar ongelukkig kind, wat wilt ge doen, waar wilt ge heen - gaan Naar Parijs. Ik zal er mij be graven in een der voorsteden. Ik zal leven met de ongelukkigen. Ik zal leelijk,, onherkenbaar worden. Ik neem een anderen naam aan. Niemand zal mij kunnen herken nen en ik zal bij geen sterveling de aandacht trekken. Maar ik zal bij mijn zoon zijn en behoef niet be vreesd te zijn, dat men hem mij zal afnemen. En waarvan zult ge leven Ik zal werken. O, ik zal moed hebben voor hem. Is het niet zoo, mijn aangebeden kind, ge wilt me niet missen Het kind drukte zich tegen zijn moeder aan. O, neen, moedertje Ge zult moeder niet verlaten, die u zoo lief heeft, moeder, die li aanbidtDie u het leven geschon ken heeft, die u van den dood redde. De kleine wierp zich in de ar men van Christine en prevelde Ik houd zooveel van u, moe dertje In heilige geestdrift hief zij hem hoog op en herwijl haar oogen vol tranen stonden, riep zij Geen menschelijke macht zal hem mij kunnen ontnemen. De barones en de dokter weenden. Laatstgenoemde, die eens goed over het geval had nagedacht, zeide Dat is werkelijk misschien psychiaters verklaarden, dat h.i. bekl. meer als een misdadig, lan als een geestesgestoord individu beschouwd moet worden. Bij haal kan. worden gezegd, dat de oplich ting het karakter draagt van een doelbewuste handeling, voortviooi ende uit een onweerstaanbaren drang. Een straf, aldus get., .-al op haar geestesgesteldheid geen on gunstige uitwerking hebben. De officier van justitie, mr D. Reelingh, achtte de feiten wettig en overtuigend bewezen. .Spr, a:*M te, hoewel het hier een beklaagde geldt, die inderdaad te bekiagen is, een straf niet misplaatst en eischte een gevangenisstraf ,7-r.n 7 maanden. De verdediger, mr. De Vrieze, zeide overtuigd te zijn, dat bekl., ook in het belang van haar kind, wellicht nog op den goeden weg gebracht kan worden, mits zij on der leiding van een welwillend per soon komt te staan, die in staat is, haar te reclasseeren. Tl. vraagt tenslotte vrijspraak, subs. voorwaardelijke veroorde ling. Uitspraak over 14 dagen. Een wonderbiet. Bij den landbouwer D. v. Dam te Haarlemmermeer is een suiker biet gerooid van de buitengewone lengte van 1,38 M. Dit exemplaar ■is gaaf uit den grond gekomen. Auto door tram aangereden. Woensdagmiddag is tusschen Driebergen en Rijsenburg ter hoog te van de buitenplaats „Carolinn," een auto, waarin gezeten waren, de heer R. Boomsma, lid van den Utrechtschen gemeenteraad en van de staten der Provincie Utrecht, met vrouw en kind, bij het keeren door een tram der Ooster Stoom tram Maatschappij zoodanig aan gereden, dat de auto verbrijzeld werd. De heer Boomsma werd aan het hoofd bloedig verwond, de bei de anderen bekwamen slechts zeer weinig letsel. Vijf begrootingen in vijf minuten. De gemeenteraad van Monnik- n dam kreeg in zijn laatstgehon-b n vergadering te behandelen de n meentebegrooting, do begroot in- gen van liet armbestuur, het i-I«m ti iceteitsbedrijf, het gasbedrijf en van den vischafslag. Deze vijf begrootingen werden zonder bespreking goedgekeurd. Het duurde precies vijf minuten. Agent voor Wieringen HIS WILMS, HIPPOLÏTUSHOEF Schip met bieten gekanteld. De aak „Voorwaarts", geladen met 170.000 Kg. suikerbieten, is op weg naai' de fabriek te Ilall'wi,- aan den Bennebroekerweg te Ben nebroek met den kop in den wal geloopen. Pogingen om hot. schip los te krijgen mislukten. Door den sterken wind dreef de ook met den achtersteven naar den ande ren oever en raakte daar eveneens vast. Door den schok kantelde In t vaartuig. Het gezin van den schip per kon met moeite ongedeerd aan den wal worden gebracht. De vaart is geheel gestremd. Gistcn n werd getracht de bieten te lichten. Verzekering dekt de schade, be halve die van den inboedel van den schipper. het eenigc wat er gedaan kan wor den, daar ge den markies niet wilt terugzien. Bedoelt ge te vluchten Te vluchten met uw kind, maar dan ook dadelijk. Ik zal dezen avond nog ver trekken. Ge zult niet alleen gaan, zei de dokter. Ik ga met u mede. Christine stak hem de hand tv Dank, zei ze. Gij zijt goed voor mij. Zij vertrokken. Eenige dagen la ter kwam dokter Bernau alleen terug pp het kasteel. Hij scheen echter ontroerd en zijn oogen ston den vol tranen. Uw dochter, zei hij tot de ba rones, is een heilige en een marte lares. Een portefeuille uit den zak ha lende, nam hij er twee portretten uit. Ziehier wat zij was. En hij overhandigde de arme moeder een nortret harer dochter waarop zij afgebeeld was in al de schittering van haar overheerlijke schoon heid. Zij heeft gewenschf. zei hii dat gij het zoudt bewaren om u te herinneren wat zij was. Dc barones wees op haar voor hoofd Is haar beeld daar clan niet ingegrifd De geneesheer nam de andere fotografie. Ziedaar, wat zij is. De barones slaakte oen kreet van afschuw. Wat is dat Wat moet dat beduiden Dat is Christine, uw doeniet, Christine Ja. Zoo leelijk en bijna mismaakt ANNA PAULOWNA. Van Ewijcksluis. Zondagmiddag had de gymnastiekvereniging D. O.K.E.Y. hare leden voor een spoed vergadering bijeen geroepen in le heeft zij zich veroordeeld om voort aan te leven. O, de ongelukkigeMaar waarom Opdat men haar niet zon kun nen erkennen. Thans zal zij zich geheel noopgemerkt tusscluen de menigte kunnen bewegen, en an - ders zou haar schoonheid zulks on mogelijk gemaakt hebben. Zij noemt zich mevrouw Leblonl. Zij is weduwe. Haar echtgenoot was een ingenieur, die ontkwal bij een ongeluk. De barones stond verplet. En gij hebt haar toegestaan, dat te doen Ik heb haar zelfs geholpen. Het is liet eenige middel. Zij gelooft het, maar dat .s niet zoo. De stof, waarmede ik haar gelaat bestreken heb ont er de fraaie kletir aan te ontnemen en zelfs iets leelijks aan haar tr. te geven, zal mettertijd verdwij - nen en zonder dat zij het benvvkt. wordt zij weder schoon als nu. Zij weet hot niet en voor het OO- gcnblik is het beter, dat zij leelijk is. De markies zal allo krarl i inspannen om zich van het kind meester te maken, al was het al leen maar om te wreken. Het is een eerste eisch, dat zij aan alle vervolgingen, aan al zijn onder; oe kon ontkome. Bovendien moet ik u zeggen, dat ik haar overtuiging begin te doelen. Ik begin te g. I ven dat het dc markies d'Arbois is. die Paul vermoord heeft Mevrouw de Méziere hief d li den hemelwaarts, als wilde /ii hem afvragen of dergelijke gruw len mogelijk waren. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1