Sneeuw en IJs uit 8osH«'s St- KicolaaspaHKri Boekhandel Gij krijgt waar voor uw geld. Openbare Zaterdag 5 December 1925, Een huis, Notaris Obreen. lijk. Van alle kanten vlogen do pannen van de daken, de leien vlögen van de kerktorens, alles •,\ai niet Iioclit of sterk was, moest i-r aan gelooven. In het dak van het Raadhuis te den Burg is een groot gat gc- waaid, de antenne van de Radio- installatie op hotel Texel werd ver nicld, van een in aanbouw zijnde schuur van den heer Eelman wer den alle pannen afgeworpen, een schuurtje van den heer M. Lange- V' 'd in de Mars werd totaal in el- ka ar gewaaid. Be Texelschë boot kon niet op l i van Texel varen, eerst wei» beproefd op gewonen tijd aldaar Ie erlrokken, doch dit bleek niet mogelijk eerst om kwart voor zes gelukte bot met. behulp van een sleepboot buiten de haven te ko - men. Voor do-talrijke passagiers, die nn-i de goedkoope Woonsdagscho boot naar Heldor waren vertrok - ken een strop, temeer daar het meevenileel der passagiers zeer met <.cziekt.e had te kampzn. DE STORM. Aan het Noorderstrand van Ter schelling zijn scheepsonderdeelen t klompschoenen aangespoeld, af Uernstig van de Loodsschoener II. Ma rinevaartuigen stellen een on - derzoek in. Zaterdagmiddag heeft de Com missaris der Koningin in Utrecht, onder leiding van den burgemees- Ier van Bunschoten en Spaken - burg, de beschadiging aan de dij ken in oogenschouw genomen, ver oorzaakt door den laat.sten storm. Ules wijst er op, dat de storm juist bijtijds ging liggen, anders wa-c 1 en camp voor Spakenburg en de Usciiersvloot onvermijdelijk - woest. Ook de Veen- en Veldendijk is (Hitzeltend beschadigd. Door - braak zou binnen een uur geschied zijn, met gevolg, dat alles zou zijn overstroomd tot Hoogland toe. Zeevisschers van Laaxum, bij Stavoren, pikten een ongemerkten scheepssloep op. Later werden ook nog roeiriemen gevonden. Op de Eems nabij Ditzum zijn twee geladen tjalken op den dijk gc.Ioopen. Nabij Leer is een k -aan en een Ilorendor punt gezonken beide warcn'goladen met koeien, de laatste op reis naar Groningen. Hel s.s. Ellen Larsen, dat bij Ter schelling op strand zit,'is als verlo ren te beschouwen. De vermiste loodsschoener. ilel geval met. den loodsschoe- uer van Terschelling wordt hope loos.' Er zijn reeds klompen en pet ten van de opvarenden aange spoeld. Onder de eilanders beerscht, de grootste verslagenheid ITel feit, dat Donderdagmorgen reeds reddingboeien van den sclioe ner zijn aangespoeld, doet vermoei den, dat do schoener kort ondei den wal moeit zijn verongelukt. Aartswoud. Tijdens de j.1. storm hebben ook bier de dijken het we derom zwaar te verantwoorden ge had. De zee. stond hol en woest en het had niet zoo heel lang meer ïr.i.eien duren of d'cj Groetpolder w.-i- ondergeloopen. Het begin van doorbraak was er reeds, doen werd bijlaids gestopt- Van een dijk wacht. \v:n langs don geheelen Westfrie- seln-n dijk niets te bospeurem. Nood zakelijk was het wel geweest. Of beslaat de dijkwacht. alleen op pa pier zoo vraagt het groote pu - bliek. Door den stofzuiger gedood. W oensdag werd mevr. K. te Hil versum bezig met het schoonma ken van de huiskamer mot een stof zuiger, loon deze op een gegeven oogenhlik weigerde. Haar vader, de <i9-jarige A. S„ wilde het mechanis me reparooren, doch zeeg plotse - ling ineen en bleef dood liggen. Onmiddellijk werd de hulp inge roepen van een dokter, die slechts kon const.atoeren, dat de levens - geesten geweken waren. T'it een onderzoek bleek, dat •'en stekkerbus van den stofzuiger los zat. S. kreeg bij de reparatie wol electrische stroom door het lichaam, doch deze deerde herr iiii omdat hij op een tapijt stond. Toen hij échter met zijn hand in aanraking kwam met de aard ver binding van het radio-ontvangtoe- iel, kreeg hij contact met de nar de werd door den electrischeii stroom gedooda. Zün vrouw verkocht. Dc arbeider P. te Terborg, die voor f 40 zijn vrouw verkocht aan den scharenslijper Beek, is naar Arnhem overgebracht. Een opgesloten grafbezoeker. Uit Wildervank schrijft men aan de N. O. Onze goede veenkoloniën gaan met. bun tijd mee kan dc eene stad bogen op een vergeten school kind, de andere op een vergettn kerkganger, wij kunnen thans spre ken van een vergeten.grafbe - zoeker. Wat toch was het geval Eén dezer dagen wilde een familie lid het. graf van èèn zijner nabe staanden bezoeken. Bedoelde fami lie bezit een grafkelder en dus werd de man de sleutel meegege ven. Hij ontsloot de deur, die tot den grafkelder toegang geeft, trad binnen, doch nauwelijks was dit geschied, of een hevigen Westen - wind smakte de deur dicht. Goede raad was deur, want den sleutel had onzen vriend aan den buiten kant in het slot laten zitten, om h.ïlp roepen baatte niet, want veen raenseh viel op den stillen doodenakker te bekennen. Rustig en kalm afwachten, tot er hulp kwam opdagen, was liet. beste. En gelukkig kwam er spoedig redding De achtergebleven familie, ongo - rust over het lang uitblijven, stel de een onderzoek in en verloste den man dra uit zijn onvrijwillige en onaangename positie. Met. vreugde werd het daglicht weder begroet. Pakketpost om St. Nicolaas. Do Directeur-Generaal der Pos terijen en Telegrafie maakt be - kend, dat bij gelegenheid van 't a.sf. St. Nicolaasfeest voor het! tijdvak van 2- tot en met 7 De cember ter verzekering van een goede overkomst van de postpak kotten, wordt aanbevolen zorg te dragen voor een doelmatigje en •stevige verpakking; de adressen zoodanig aan te brengen, dat voor bet verloren gaan daarvan gedurende het vervoer geen vrees behoeft te bestaan en in de, pak ketten 'n afschrift van liet adres te sluiten. De aandacht wordt ge vestigd op de gelegenheid tot ver zekering van do waarde. AFGEWEZEN. In een op 30 November j.1. gehou den vergadering van op één lid na 'n voltallige vergadering der Ka tholieke Kamerfractieder Tweede Kamer, is. door deze eenstemmig ontkennend, geantwoord op dc vraag of zij in beginsel bereid zou zijn liaro medewerking te verlee- nen tot het vormen van 'n parle mentair kabinet, steunende op de katholieke, sociaal-democratische en vrijzinnig-democratische frac ties. Het volgende communiqua werd op die vergadering samengesteld „Dc Katholieke Kamerfractie, on verzwakt handhavende hare mee ning, dat een kabinet, steunende op de drie rechtsche, partijen de meeete waarborgen geeft voor 'n alzijdige behartiging van 'sLands belangen, lieeft tegen de gevraag de medewerking o.m. het bezwaar dat. zij haar tot samenwerking zou brengen met de sociaal-demo cratische arbeiderspartij, wier die pere beginselen met dc Katholle ke beginselen lijnrecht in strijd zijn. A Heten bij uiterste noodzaak zou de Katholieke Kamerfractie, tot deze, om verschillende rede non, door haar zeer ongewenscht geachte samenwerking kunnen o- vergaan. De Katholieke Kam erf ra c tie ziet niet in dat deze noodzaak thans reeds aanwezig zou'zijn. Mr. Marchant's poging tot op lossing der crisis is dus mislukt. Wij zijn een stapje verder in de richting der oplossing van de cri sis, In zooverre als wij nu stellig weten, dat voorhands van een meerderheidskabinet, zooals de heer Marchant dat nu reeds denk haar achtte, (R.K. Staatspartij, S. D.A.P., en Vrijz. Dem. Bond) niets kan komen Wat nu ANNA PAULOWNA. Met ingang van 1.1. Zondag 29 November is ook hier de Zon- dagsbestelling opgeheven. Van 89 uur 's morgens wordt aan het Postkantoor te Kleine Sluis ech - ter gelegenheid gegeven allé cor - respondent,ie, dus ook brieven, briefkaarten enz., welke thans niet in de Zondagsbestelling wei den opgenomen, kosteloos af te halen. Zondag" had de eerste voor stelling paals van de vaste bios coop in de groot,^tent naast. „Veer burg" Een zeer talrijk publiek was opgekomen en genoot van het prachtig programma. ,e,Dc Dorps smid" is 'n supttrfilm, die gewel dig inslaat en hét publiek onder groote bekooring brengt. Het bij- pi ogramma verwekte 'n aaneen schakeling van lachsalvo's. Nu a.s. Zondag zal de voorstel ling wel niet minder e.en succes zijn. Dan wordt het bekende prachtwerk „De Man die terug kwam op heit doek gebracht. Velen zullen het boek van dien naam reeds gelezen hebben en juist, daarom ook dit meesterwerk in de film willen zion. Zie ad vertentie. In de vergadering der Coop. Boerenleenbank alhier waar ruim 40 leden aanwezig waren, zijn dc conse.pt-statut.en, zooals deze dooi de Centrale Bank zijn voorgesteld aangenomen. Vf«n Ewijcksluis. Tijdens den zwareri storm van Woensdag is in het. afwaterings- en scheepvaart kanaal voor de nieuwe schutsluis een woonschuit je door overslaan van het. water, gezonken. Daar liet. voor de scheepvaart (sleepbooten met zandbakken, die .daar moe,ten passeeren) hinderlijk lag, heeft men het Donderdagmorgen mét een sleepboot iets verder het ka - naai in weten ee brengen. Van een door de fa. Hofman en Van Hattum gebruikte kraan, die op een vaartuig was gebouwd en die thans op het Amsteldicp veran kerd lag, gereed voor vertrek, slip ten Woensdag tegen den avond de ankers door, waardoor het vaar - tuig geregeld achteruit dreef en ten slotte Woensdagavond bij den Bot weg op de steenglooiing van den Amsteldijlc Iterecht kwam. Ook dit vaartuig heeft men Donderdagmor gen bij hoog water weer weten op te brengen. Van Ewijcksluis. De Nutsavond door dc Nutsvereeniging „Ons Ge.- noegen", op Woensdagavond vast gesteld, is wegens het. bijzonder ongunstige weer waardoor slechts een 30-tal personen waren opgekomen en de daarmee ge paard gaande storingen in het e- lectrisch net, waardoor men af en toe in bet donker' geraakte is tot heden Woensdag uitgesteld, Te Van Ewijcksluis is Zater dag het lijk van een onbekend manspersoon aangespoeld. Breezand. De boerenplaats van den heer G. Barneveld aan den Meerweg, Breezand, is verkocht aan de firma Nieuwenhuis, hollen kweekers te Lisse. Dm Zangverccniging „Vriend schap" gaf Zondag een uitvoering bij den heer Borst voor een goed bezette zaal. De verschillende zangnummers verwierven 'n welverdiend api- olaus on het blijspel „Ze krijgen mekaar" bracht, geducht, de lach spieren in beweging. Een gezellig bal vormde *'t slot. GEMEENTE WIERINGEN. —Vrijdagavond vergaderde we derom de Coop. Boerenleenbank Vieringen, nu in Café Scheltus om de Statuten en het Huishoydeijk leglemeDt te behandelen en zoo mo gelijk vast te stellen. 94 leden wa ren aanwezig. De voorzitter, de heer M. S. Bak ker opende de vergadering, waar na door den secretaris der vorige vergadering, den heer ,T. de Beurs, de notulen werden gelezen, welke zonder op- of aanmerkingen wer den goedgekeurd. Tot secretaris van deze vergadering werd be noemd de heer H. van-Kalsbeek. De voorzitter stelde voor de Sta tuten aan te nemen, zuu.als.ze don- de Centrale Bank werden voorge steld. hetgeen ook het. oordeel van het bestuur was. De heer D. Minnes handhaafde zijn aanmerkingen in de vorige ver gadering op deze concept-statuten gemaakt. Hij keurde het niet. goed, dat de Algomcene vergadering het. recht werd ontnomen de rentevoet vast te stellen, een kassier te benoe men en zijn salaris te bepalen. Hij stolde de vraag, waarom deze wijzi gingen waren aangebracht en waar om het bestuur ze goedkeurde. Voorzitter antwoordde dat het be stuur deze wijzigingen in het be lang van de bank vond. Deheer Minnes achtte dit ant woord niet bevredigend en maak te van zijn aanmerkingen een voor stel. Hij wilde n.1. uit art. 19 de be palingen verwijderen, dat het be stuur rentevoet enz. vaststelt, den kassier benoemt, en uit art. 25, dat het salaris door het bestuur wordt, bepaald. Deze rechten wilde hij voor de Algemeenc Vergadering be houden en dus in de daarvoor be treffende artikelen inlasschen. Voorzitter bracht nu het. voorstel bestuur tegen het voorstel Minnes in stemming. Het voorstel Minnes werd aangenomen met 49 tegen 45 stemmen voor het: voorstel van het bestuur. Thans zal het door deze verga dering gewijzigde artikel i /eerst? weer moeten worden goed ge keurd door de Centrale Bank «*-r daarna hier weder in een Alge meenc vergadering*, waar min stens drievierden van het aanttal leden aanwezig .is. De voorzitter slooft, waar nu ook het huishoudelijk regiems"t niet kon worden behandeld, de vergadering. De openbare verpachting van dijken, steenglooiingten enz. voor 't opvisschen van gevischt. zeegras enz., door den Ontvanger der RiMn stratie Helder, j.1. Woensdag al hier in 't hotel de Haan gehouden heeft opgebracht de- som van 5680. De heer N. J. Poel, alhier, was laagste inschrijver voor het bou - wen eener dienstwoning voor den opzichter der Zuiderzeewerken, alhier, welke aanbesteding dooi den directeur der Zuiderzeewe,r - ken te 's-Gravenhage is gehouden De heer Poel schreef in voor 8175. Gunning nog niet bekend. Door den Dir. der Zuiderzee werken is onderhands aanbesteed het maken van een verbindings weg vanaf den afsluitdijk (Wicrin- gen-van Ewijcksluis) tot aan den hoofdweg te Westerland alhier. Laagste inschrijver was de heer C. Klos te Oosteriand alhier, voor f 3250. Vergadering IJclub Wierin- gen op Zaterdag j.1. bij Jb. Bruul. Aanwezig slechts 15 leden. De voorzitter, de heer N. Kaan opende met een hartelijk welkom en toen volgde voorlezing der, no tulen door den secretaris, den heer C. Duynker, welke zonder meer werden goedgekeurd. Ook de re kening en verantwoording van den penningmeester, den Heer II. G. Rump was in orde, en de com missie tot nazien, bestaande uit de heeren W. Mostert en C. Ivaptein adviseerden tot goedkeuring. De rekening sloot met 'n flink nadeelig saldo en pogingen zullen worden aangewend om er weer bo vepop te\ komen. „De Gracht" wordt nu weer voor ijsbaan aangewezen. Twee betrokkenen toch, van wiem men land in huur had weigerden het opnieuw voor dit doel af te staan ondanks de hardnekkige pogingen van het bestuur om tot andere ge dachten te brengen. De gratis-verloting was weer 'n attractie: le prijs, een kistje siga ren verkreeg de heer J- Wit; ver der de 2e de heer J. Luyt en de 3e de heer H. G. Rump. Op voorstel van den heer Rump wordt de heer A. van der elle met algemeené stemmen tot cere lid der vereen, benoemd. De heei Ruyper doet medede ling dat. het. wiel van zijn hand kar, dat destijds hij ijswedstrijden was vermist, is terechtgekomen. De heer A. Vroone vestigt de aandacht van het bestuur er op, dat het sluisje bij De Gracht dient, te. worden gedicht, opdat geen zout water meer binnenkome. Dc heer Van der Welle bepleit verbetering van het. pad naar de gracht. De 'voorzitter sluit daarop, en doet 'n herroep op de aanweziger de medeleden aan te sporen om hun verschuldigde contributie te voldoen. Uitslag verkooping op Zaterdag j.1. in hotel de Haan ten verzoeke van den heer J. Bekendam en ten overstaan van Notaris Obreen. Perc. I een huis Burge, kooper N. Lont Elbz. voor ƒ1200. Perc. 2: Kwadventje kooper J. Do ves Sz. voor ƒ520; Perc. 3 Heilige- land kooper D. Post Pz. voor ƒ351; Perc. 4 en 5, gccomb. huis en land te Westerklicf de heer D. P. Lont voor 4223.—; Totaal 6294. Men verzoekt ons te melden dat het prachtwerk „De Dorpssmid", waarmede de Reizende Bioscoop in alle plaatsen in Noord Holland ruik 'n succes had, nu a.s. Zondag wordt vertoond in bioscoop Hotel De Haan. Zondag zal het te Wi erin gen weer 'n groote attractie voor de kinderen zijn. St. Nicolaas en zijn knecht bezoeken voorin, de school kinderen te Westerland. des na,m Den Oever en daarna die te Hippo lytushoef, terwijl de nobele Sint en Zwarte Piet dan tevens te paard door het. dorp zullen rijden. DOOPSGEZ. GEM. Woensdag 2 December 8 uur in de Vermaning te II.-hoef. Voor dracht door Ds. v.d! Veen over „Het gezin van Lucas Ilochstras- SiC-r" van Ernst Zalm. Donderd. 8.15 Zusterkring. Vrijdag 8 u. bijeenk. Jongerengr 24 Het ijs. De vaart in dc binnenwateren van West-Friesland is gest.remll. Alle sloot.cn en vaarten zijn toege vroren. ADVERTENTIEN is voor geen beletsel om even een briefkaart te schrijven om een ter waarde van 4 gulden, NU SLECHTS voor TWEE Bestelt, onmiddellijk, opdat, gij niet te laat kome. 's avonds 8 uur in het café van JURRIE LONT te Den Oever op vVieringen ten verzoeke van de erven der echtelieden 91. TIJ SEIN' Cen HAARTJE LOitiT, destijds te den Oever, t. in tweeën bewoonbaar, met erf en tuin en aanbehooren, naast het café van Jurrie Lont, te den Oever, bijzonder ge schikt voor zaak op eersten stand, met voldoende terrein voor uitbreiding aan de straat, groot 162 M2. 2. Voetakker, 47.10 aren (lö'/a sn) 3. Paalven achter Oudgest, 57 aren, (20 snees). 4. de Heid bij C. Kool, 21,60 aren (7Va snees). Aanvaarden huis 1 Maart a.s. land, 1 januari a.s. betalen, 15Febr,a.s. lasten 1 Januari Alles vrij van huur. WILT GIJ EEN St. NICOLAAS - CADEAU. geven, dat altijd welkom is, koop dan bij mij een hééiTijtc West-faalsch HAMMETJE. Tevens wekelijks versche ïjqu- we ROOKWORST Overheerlijk van smaak i Aanbevelend, 1 S. de LEEUW. H.lioef VVieringen.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 2