Aanbesteding Dinsdag 19 Januari voor voering geappréteercn s.tof, maar liefst maar liefst een soepel zijl je, mousseline of crepe de chi- iie. Van laiton maken we geen ge bi viik en evenmin van stevige, sl'j". keelbanden van fluweel, v; u galon of stijf lint. Een paar zarhto zijden linten zijn meestal liet boste. i Yanschc moedors geven haai' baby's heel vaak, voor de eerste ni ie maanden, e.en aardig driedee m mutsje, dat ze van ongeveer 25 c.M. niet-breede stof klaar spe- De afmetingen zijn dan voor do middenreep zie onze eerste D kening 19 c.M. lengte breedte* van voren 7, van achteren 3Va cM. De zij stukjeis meten van den naad tot aan dc aanhechting van bet halslint 10 cM. en van het hals lint. to.t aan de achterzijde 7 cM. Do breedte is 10 cM. Deze maten kunt go verkleinen of vergrooten naar gelang baby's hoofdje iets k lui nor of grooter is. De drie deelen worden met een eenvoudige1 naad aan elkaar ge zel,. Soms laat. men deze naden sterk spreken door er een galon nol je overheen te zetten, of er een rij steekjes langs te borduren. Als omlijsting van liet mutsje slaat aardig een lint ruche, een kantje, eeii gepliscerd strookje o: - in don winter een randje bont. Heel aardig e'n te vens gemakkelijk zelf -te vervaardi gen is ook een pun tig mutsje zooals ge op onze tweede afbeelding ziet.. Dit bestaat uit vier drie hoekige deeltjes en is meer speciaal b? stemd voor een klein jongetje. Het puntige muts jo leent zich bijzonder tot aardige neeringen. Maakt men het bij voorbeeld van witte wol, zoo kan men op elk deeltje 'n vuurrood zijden takje borduren, een roode lint-ruche langs den rand aan brengen en bovenop een roode pompon zetten. Vele andere, com- binatties zijn mogelijk. Wie wit Ie besmettelijk vindt voor een klein kindje, neemt bijv. het kap je van zwart fluweel met konings blauwe- garneering en blauwe pompon. Baby-jasje. Gezellig ia het ook 'het kleine jasje dat bij liet mutsje behoor,t en dat, in zijn heel eenvoudigen vorm, zoo juist iets is om door moedor zelf gemaakt te/-worden. kinderen vinden onze lezeressen in „Het Nieuwe Modeblad". Bij elk model komt een practische be sckrijving voor. „Het Nieuwe Modeblad", twee- maal per maand verschijnende, met telkenmale 2 gratis knippa- tronenbladen, is bij de admini stratie dezer courant verkrijgbaar voor 95 cents per kwartaal of f 1.25, franco per post. WILIIELMINE. Het is rondom gefestonneerd mett zijden steekjes in de kleur van de niu.ts-garneering. Ook de mouw tjes en liet-kleine kraagje zijn op deze wijze afgewerkt. Tweö boog vormige rijtjes steken geven liet idee van zakjes, die echter niet aanwezig zijn. Men kan ze desge- wenscht ook aanbrengen. Met een smal zijden koordje in de tint van al het overige wordt het kraagje dichtgcstrikt. Frissche bloemen. De garneering der avondtoilet ten was schitterend in de laatste jaren. Wc zagen de prachtigste diop-roode fluweelen rozen, meer dan levensgroot met schitterende hartjes, bouquetten satijnen en zijden bloemen, ttakken met ver - gulde rozen, groote toefs stralend gekleurde struisveeren en verder de meest verscheiden schitter - steentjes-garneeringen. Is 't niet typisch, dat de uitgaande danigs alsof ze moede zijn van al die pracht tegenwoordig weer naar al die frissche bloemen grijpen om haar japon te veïsieren Fris schc rozen, geurende anjers, mi mosa en viooltjes, ze prijken weer a Jle in hun eenvoudige maar liefe lijko schoonlioid op de japon der vrouw. Is men weer tot het besef gekomen, dat er niets is, dat eetn jonge vrouw zoo flatteert als een I (oef frissche bloemen Een overvloed van de laatste mode-modellen voor- dames en DE WATERSNOODRAMP. De plannen voor het Koninklijk zilveren huwelijksfeest. De Koningin en de Prins hebben met groote waardeering kennis genomen van de plannen welke zoowel hier te lande als in dc over zeesche gewesten ontstaan zijn, om Hun blijken van aanhankelijk beid te geven ter gelegenheid dsr herdenking van Hun zilveren hu welijksfeest, hetzij in den vorm eener bloemenhulde, dan wel in een vorm van meer blij venden aard. De Koningin en de Prins stelleJn er prijs op te verklaren, dat het Hun groote voldoening zou schen ken, indien de bedragen, die men hiervoor beschikbaar had wil Ion stellen, voor zoover dit thans nog mogelijk mocht zijn, in stede daar van werden bestemd tot leniging van den grooten nood in de, dooi den watersnood geteisterde ge bieden. Een woord van H. M. de Koningin tot Haar volk. Teruggekeerd van Mijn bezoek aan de door den watersnood ge troffen streken, is het Mij e'en be hoefte een persoonlijk woord tot Mijn Volk te richten. Naast dank aan God, zij dat woord van oprechte waardering tot de redders der kostbare levens die in gevaar verkeerd hebben, zoowel als tot allen, die medewerk ten tot het liefdevol onthaal, dat den van hun dak beroofden alom' bereid is. Niet minder waardeering heb ik voor hen die rust noch kracht hebben ontzien, om verder onheil te koeren en die niet versagen, waar nog steeds onvermoeide werkzaamheid geboden is. Ik ben verzekerd van uw aller innig medeleven met het laöd dat zoovelen getroffen heeft, eien leed waarvan Ikzelf getuige ben ge weest. Kennende de kracht, die er van uitgaat zich gedragen te weten door gemeenschappelijk gebed, zoo wel voor de door den watersnood getroffenen als voor de verdedi gers onzer dijken, zullen allen zon der onderscheid een wensch van Mij vervullen, wanneer zij zich daarin met Mij vereenigen WILHELMINA. .Alle respect voor de Koningin" Een woord dat den spreker eert Een deel van onze revolutionai re pers heeft het nuttig gevonden den spot t.e drijven met de Konin gin. Wij lazen onder een plaatje in de „Voorwaarts", dat de Konin gin afbeeldde gedragen door twee matrozen, iets, dat bedoelde den indruk te wekken, als zou de Ko ningin bevreesd zijn geweest, nat. te voeten te krijgen. In hetzelfde blad en in de „Tribune" in het bij zonder werd de beteekenis van de daad der Koningin verkleind en besproken op een wijze, die de stellers dezer fraaie berichten al- lesh behalve eert. Verklaarbaar worden dergelij ke uitlatingen alleen, als men aan neemt, dat de schrijver^ zelf bui- neemt, dat de schrijvers zelf bui ten schot blijv.en. Op hun goed ver warmde bureaux konden zij zich moeilijk een voorsteling maken van hetgeen het had te beleekenen wat de Koningin deed. De heer KI eerekoper, die zich ook nog wel eens gaarne een grap ie veroorlooft ten koste van de persoon der vorstin is zelf in het watersnoodgebied geweest. Wat hij schrijft is wel zeer be schamend voor de persbroeders van „Voorwaarts" en „Tribune". "Men oordeele: „Het is ontzaglijk koud in de boot, zelfs voor mijn ijsberenna tuur. Alle respect voor de konin gin, die dat vier dagen heeft vil gehouden en voor wier kloek heid hier do bewondering alge meen is DE TOESTAND. Omtrent den toestand in het door het water geteisterde gebied werden de volgende berichten ont vangen: Te Dreumel is de toestand sta- tionnair. Er komen vermoedelijk geen vluchtelingen of vee meer. Uit Alphen en Appeltern zijn 450 stuks vee naar Den Bosch on derweg. H^i kost echter veel moei te de mefischen te bewegen deze plaatsen ie verlaten. Zij blijven lie ver in hi^: eigen gemeente. Met het oog op diefstallen, die voorkomen, wordt het politietoezicht versterkt Uit Maasbbmmel is een boot met 47 vluchtelingen vertrokken. Uit Alphen zijn er te Den Bosch weer 19 aangekoemn. Bij Alphen wordt nagenoeg geen val op de Maas ge constateerd. Bij dit rustige weer is de toestand echter niet gevaar lijk. Ravensteyn en omgeving verkee ren over het algemeen in gunsti- gen toestand. Het water blijft val len en delevensmiddclenvoorzie- nihg is in orde. Ook te Mil.1 is de toestand veel heter. De val van de Maas. De Maas blijft gelukkig steeds vallen. Wie' nu de rivier kalm ziet stroomen, kan zich geen denk beeld maken van de verwoestin gen, in emkele dagen tijds,dooi die zelfden stroom aangericht. De vluchtelingen uit Heugem zijn uit Maastricht weer naar hun brarst, den teruggekeerd. Verlies aan menschenleve.o cn groot vee is hier niet te betreu - ren, maar veel kippen zijn er ver dronken. Dei schade aan de hui zen, de veldvruchten en het zaai goed is enorm. Twee bloemisten aan den Bloemenweg zagen hun kassen waarin zij hun voorraad planten hadden, als 't ware weg gespoeld door het water. In Borg haren ziet het er nog veel erger uit Het water stond er bijna on middellijk 1 meter in de huisjes Met het voorradige brood en vleesch kon men nog even naai den zolder vluchten. En daar heb ben de menschen van Woensdag tót Zondag gezeten zonder drin ken, zonder verwarming en nadat hun petroleum op was, ook zan der licht. GEMENGD NIEUWS. Een priester bestolen. Naar „Het Laatste Nieuws"' uit Brussel meldt is een N.etterland- sche katholieke priester, de heer Frans Kiene, wonende to 's-Gra venhage, met den sneltrein uit Ro me, over Brussel, naar Den Haag terugkeerend, bestolend. Bij Namen liet de hejeï' Kiene zijn bagage in den wagen liggen en begaf zich naar den ie>etwagen Toen hij, dicht bij Brussel-Leo- poldswijk gekomen, zijn plaats weer wilde innemen, bleek de ver dwijning van zijn reisgoed, klee ie ren, gewijde voorwerpen en het plan van een basiliek bevattend, dat hij aan de goedkeuring vnr- deh Paus had onderworpen. Teza men met den koffer was een rei ziger verdwenen, die thans wordt opgespoord. Auto - Ongeval. Vijf gewonden. Chauffeur in ar rest. In den afgeloopen nacht omstreeks 12 uur reed een auto, komende van Maastricht te Val kenburg tegen een boom. Het voor ste deel van de auto werd geheel ingedrukt. Alle vijf inzittenden werden gewond, van wie twee ern stig. De oorzaak van het ongeval schijnt dronkenschap te zijn. De chauffeur die licht gewond is, werd in arrest gesteld. Bekneld tusschen 'n autobus Maandagmiddag wandelde op den weg tusschen Loosduinen en Monster een 10-jarig meisje, ver gezeld van haar vriendinnetje, toen een autobus naderde, juist op een plek, waar de weg zeer smal is zooadt de kinderen op een smal voetpaadje gingen loopen om de bus te laten passeeren. Op dit oogenblik kwam van de andere zijde een mestwagen aan. Het meisje geraakte bekneld tusschen een boom en de passeerende auto bus. Zij werd zoodanig verwond dat zij na zeer korten tijd overleed De autobus werd licht bescha digd. De chauffeur bekwam eeni- gc verwondingen. Tegen hem is procesverbaal opgemaakt. Wieringerwaard. De wereld gaat vooruit. Op de boerderij van den heer M. Blaau- boer Pz. alhier is de „Alva Lavai" melkmachine in gebruik genomen In een badkuip gered. Himmelgeist, een dorp in den omtrek van Dusseldorp werd ver leden week ook overstroomd. Het water steeg in de kerk tot aan don rand van den preekstoel. Een bewoner van het dorp zag zich door het water in zijn woning opgesloten. Hij was alleen. Zijn po si.tie was alles behalve aangenaam Gaarne wilde hij zich redden. Maar hoe? Geen boot in liet zicht! Geen hulp nabij. Daar ziet hij zijn badkuip. Hij is klaar. Eenige plan ken er onder getimmerd Aldus voer liij naar het dr-ooge. SPORT. Anna Paulowna. Zondag speel de V. V. A. P. voor het eerst sedert vele weken weer eens een thuis wedstrijd. Zij had Stellingwo1 f niet in de gelederen daar deze) m Amersfoort voor het veilig zijn der polderhöwoners zal zorgen. Een ieder zal het met mij eens zijn dat dit een groote handicap is geweest. Als scheidsrechter Dol laat aftrappen zien wij dat Succes die ons deze middag een lesje zal geven de aftrap heeft. Djrect is S. in de meerderheid en de bal zweeft dag ook enkele malee ge vaarlijk voor het V.-doel. Het eerst wordt dae ook door S. gedoelpunt. Dit doelpunt werd in zuivere bui tenspel positie gemaakt wat ieder een kon zien behalve scheidsrech ter Dol. Niet ontmoedigd speelt V. Verder en weet dan ook spoe - dig gelijk ie maken. Volgens velen ook buitenspel. Dan golft 't spel een tijdlang op en neer totdat S. spoedig de leiding neemt. Als e- ven later bij een aanval van S. de V.-keeper uitloopend redt kan hij zich voor een 2e schot niet voj doende herstellen én de stand is 31. Dan wordt even gestopt voor een ongeval van de V.-linksh-U, welke tijdelijk buiten de lijn gaa* In die oogenblikken weet de S.- rechtsbuiten hier dankbaar van te profiteeren door no. 4 langs Deiver te jagen. Dan wordt voor de thee aeblazen. Wanneer deze smaak vol naar binnen is gewerkt biijki V. haar program geheel en S. voor hei grootste gedeelte heeft afge werkt. Zij weten tenminste nog eenmaal te doelpunten. S. begint het nu wat kalmer op te nemen waar V. echter geen gebruik van weet te maken daar het- geheele verband zoek is. Dan wordt aan die S.-midhalf een ruimscuoots verdiende waarschuwing uitge deeld. De laatste tijd wordt er niet meer gedo.elpunt zoodat S. met 51 wint. Zij heeft de overwin ning, mede door het slappe spel van V. ten volle verdiendr Wij zou den de S.-midhalf in overweging willen geven zijn speelwijze danig te herzien daar het op deze wijze tot ongelukken moet leiden. De scheidsrechter kon gec.i dei par tijen voldoening schenken. Zondag naar Wieringerwaatd 'ongens Denk om het volkslied .Houd er de moed maar in GEMEENTE WIERINGEN. Het isolement van Wieringeu Ofschoon de verbindingsweg met den afsluitdifk door het Amstel- diep nog niet gereed is. kwam Zon dagmorgen j.1. het eerste paard cn rijtuig over den dam te Wieringen aan. Het was de heer P. Nieu v- land van Koegras, die vanaf het vaste land met zijn dresseerkar 'n oleizierrit naar Hippolytushoef maakte. Natuurlijk vond zijn goe de voorbeeld navolging en des middags brachten de heeren Bruul en Kuiper met hun auto's 'n weder keerige visite aan het vasteland. Ook de heer W. Waiboer deed 'n proefrit. Natuurlijk is het nu alreeds van hooger hand verboden. En was niet aan te raden ook, te Wieringen moet men door ware modderpoel om van den af te komen. De heer Wouter Hegeman p bode te Den Oever, had Zon< morgen 't ongeval,, terwijl hij den dijk liep, zoo ongelukkig te glijden dat hij zijn been bral PREDIKBEURTEN DOOPSGEZ. GEM. Woensdag 13-Jan. II.hoef 8 uur: Lezing over de sterfelijkheidsgedachte door Van der Veen. Vrijdag 15 Jan. Jongerengr. 192 UITVERKOOP BIJ CORN. J. BOSKER. Eenige der vele artikelen. Mappen postpapier 10 vel post 10 enveloppen l 100 enveloppen 25 100 vel post 4( Schriften bij 5 stuks 3C Punaisen bij 4 doosjes lfl Fijne doos Linnen damespost l 100 nota's L 100 Kwitanties 23 Fijne zakboekjes Blocknotes 6 Fijne Kasboeken Kinderleesboekjes 10 Poesie- albums 25 Beste lak per pijp 8 Fijne tubes wateryerf 8 Potloodslijpers Maak nu van onze uit« koop gebruik. Wij hebben natj lijk te veel om hier alles te ij men. Let nog even op Wij hebben nog slechts enl Kantoor- en Zakagenda's, ali nakken en kalenders. Is u nog voorzien, koop dan spoedig onze voorraad. Aanbevel CORN. J. BOSKER. BURGEMEESTER en Wi HOUDERS van WIER1N3 zijn voornemens op aan te besteden lo. het aanleggen gedeelten rioleen langs de Noord- Zuidzijde van de H straat te Den Oevei 2o. het verbeteren dl herbestrating, verbri den en gedeeltej vernieuwen, van i Holstraat te Den Oev Bestekken omtrent boveni noemde weiken zijn ter Gemfl tesecretarie verkrijgbaar legen prijs van f 0.50 per stuk. Behoorlijk gesloten inscli vingsbiljetten behooren ten Rj huize te worden ingeleverd terlijk op gemelden dag. vt middags 11 uur. Nadere inlichtingen won door den Gemeente-Opzid verstrekt. Wieringen, 5 Januari 1! Burgemeester en Welhouii voornoemd L. C. KOLFF De Secretaris VAN DUIN. Heden overleed na een lang rig lijden onzei Echtgenoot, Val Behuwd- en Grootvader JACOB TAKES, in den ouderdom van ruim 73 ren. WED. Jb. TAKES-de V Kinderen, Behuwd-, Kleinkinderen. Wieringen, 12 Januari 1926. L t'P

Wieringer courant | 1926 | | pagina 2