I 17e Jaargang- Vrijdag 15 Januari 1926. No. 4 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN ibn. I MEERENBaAI. portorico. J. E. KIÏÏSS BLANKE BAAI. PRUIMTABAK. feuilleton. MERINGER COURA J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVER VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU Hippolytushoef Wieringon. Telei. lntercomm. No. lt. - GEMENGD NIEUWS. Ische munters aangehouden. aanifagavond kwam in een sl- enwinkel in de Rosestraat te terdam een als heer gekleed lifceon, die eenige rookbenoodigd en, als een pijp, sigaren, tabak kocht en daarbij een bankbil- van 10 in betaling gaf. Van winkelierster kreeg hij een be- van ruim 8 terug, waarna den winkel verliet. Middeler- 1 had de winkelier het ontvan- iiji bankbiljet eens nader bekr- n en bemerkt, dat het valsch Hij ging naar buiten, vond n klant van zooeven terug en ieg hem het ontvangen geld en gekochte goederen terug. On- ddelijk voldeed de man aan dit 'zoek en gaf alles terug, waarop zijn beurt de winkelier hem i biljet teruggaf. Daar dit alles eurde of het 's mans dagelijk- e werk was en hij hoegenaamd t verstoord w^s, besloot de win ier hem eens op een afstandje volgen om te zien, wat hij ver uit zou voeren. Ie onbekende wandelde de Ro - traat uit in de richting van II'l luis, doch, bij den spoonvego- gang aan de Rosespoorstraat, ei zijn hoed af. Juist, to.eli hij ;en wilde oprapen, bemerkte hij i hem achtervolgende winke - Onmiddellijk nam hij de icht, met achterlating van zijn :d, waarop de winkelier, die nu de ontdekking kwam, dat zijn moeden juist was geweest, de itervolging begon, onder het pen van Houdt hem Houdt hem 1 i man rende door de Rosespoor [aat de Oranjeboomstraat in, :ht in de armen van een daar veilleerenden politieagent j werd aangehouden en overge- aclit naar hot politiebureau aan de Nassaukade, waar hij de 34-ja- rige fabrieksarbeider A. H., uit Nijmegen bleek te zijn. Bij fouillaering werden vier bankbiljetten van 10 op hem be vonden, die alle valsch bleken te zijn. Bij het direct afgenomen ver hoor door de afdeeling Valschgeld centrale der Centrale Recherche vertelde hij eerst de bankbiljetten te hebben ontvangen van een koopman, die ergens in Rotterdam met een wagen langs de straat liep en van wden hij ïats had ge kocht. Hij zou toen een bankbiljet van 60 in betaling gegeven heb ben en, behalve eenig wisselgeld, ook vijf bankbiljetten van 10 hebben ontvangen. Na een poosje veranderde hij e- venwel weder van taktiek en ver telde, dat de bankbiljetten afkom stig waren uit een pak biljetten van 10, dat hij in den trein tus- schen Tilburg en Nijmegeln had gevonden en dat hij zich zou heb ben toegeëigend. Toen ook dit verhaal nielt maar zoo zonder meer werd geaccepl- teerd, viel hij eindelijk door del mand en bekende hij de biljetten ter uitgifte te hebben ontvangen tan een te Nijmegen woonachtige schilder, die ze met behulp van koperen cliché's welke later in de Maas waren geworpen, had ge maakt. Nadat eerst nog door de Centra le Recherche hier ter stede een on derzoek naar den schilder was in gesteld, werd verbinding gezocht met de politic te Nijmegen, die er in slagen mocht den aangeduiden man. den 24-jarigen kunstschil der T. ,T. A. aan te houden. Bij zijn aanhouding was hij nog in het be zit van 18 valsche biljett,eln. Hoewel hij ontkende iets met de uitgifte van valsche bankbiljet ten te Rotterdam of waar dan ook te maken te hebben, werd hij in Tabaksfabriek De wakende Leeuw'' Laat 12B ALKMAAR. 400 70, 80, 100, 120, 140, 150, 160, 180, 200, 225, 250 en 350, 450 en 500 cent per pond. No. 35. J Toen het middagmaal was afge- jjpen, wisselde hij eenige woor - Idn met zijn dochter. Nu, vroeg hij fluisterend, hoe ldt ge hem O papa, wat moet ik ant- 101'den, klonk het verlegen, doch ar schitterende blik zei genoeg. ,antin wreef zich vergenoegd d,S gilden en liet haar weer aan haar over. '"liet eten was uitmuntend en een dl ir van spijzen en dranken werd itereenvolgens rondgediend. en0e markies was een en al verba g- Hij overbluft mij bijna, dacht ^ïvenals zijn zoon was hij volsla n onkundig met het doel, dat ntin met deze uitnoodiging be- kde en dien avond werd er dan 5.k verder tusschen hen geen lord meer gesproken. 1 Lantin wist wel, dat men geen xtr met handen kan breken en llde langzamerhand, door de bei .«jongelieden hier en daar samen [■brengen, toit zijn doel geraken T een dier gelegenheden was het, |t Jeanne d'OIne den jonge graaf J jtmoette en voor hem in vuur raakte. elOp zekeren morgen, overtuigd t hij nu rechtstreeks op zijn ,jfl kon afgaan, want de graaf opnieuw eeivigd vriendelijke erlorden tot Olga gezegd, begaf hij h zonder dralen naar den mar- arrest gesteld. Bij een huiszoe - king in zijn woning werd verder nong op een kamertje de pers ge vonden, met welke de valsche bankbiljetten waren gedrukt. De pers werd in beslag genomen ter opzending naar Rotterdam. De kunstschilder A. werd hier ter stede, nadat hij gevankelijk hierheen was overgebracht, aan een streng verhoor onderworpen, waarhij hij aanvankelijk alld me deplichtigheid ontkende, doch ein Melijk viel ook hij door de mand en bekende hij zich schuldiig Lei hebben gemaakt aan de vervaardi ging van valsch bankpapier. De beide aangehoudenen zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld en overgebracht worden naar het Huis van Bewa ring. Een man en drie kinderen door kolendamp gestikt. Dinsdagmorgen werd de veld - wachter der gemeente Oosterhout fGeld.1 gewaarschuwd, dat een der noodwoningen gesloten bleef. Toen men «en onderzoek instelde bleek, dat de woning geheel met kolendamp was gevuld. De vrouw des huizes zat in we- zenlooze toestand bij de kachel en op eenigen afstand lag het lijk van den man, den 36-jarigen Jacobus Willemse, op den grond. In het slaapvertrek werden de lijken ge Deze had eerst eenige dagen zijn intrek in zijn nieuwe huis geao - men en was niet weinig verwon derd, Lantin zoo vroeg bij zich te zien. Alle duivels, riep hij eenigs - zins ongerust uit, wat voert u hier heen Is er nieuws Niets bijzonders of schrikaan jagends, volstrekt niet, markies. Gij deed mij waarlijk schrik ken Ilij nam den stoel, dien de mar kies hem aanwees en zette zich vlak bij den edelman neer, zeg gende Ik kom eens met u praten o- ver een belangrijk onderwerp. Komaan, laat hooren, ant woordde deze. De jonge graaf zal weldra vijf en twintig jaar zijn, zei de zaakwaarnemer. Verder heeft hij een uitste - kende opvoeding genoten en daar bij fortuin. Wat bcteekent dat alles 7 vroeg de markies nieuwsgierig. En lachend voegde hij er bij Wilt ge hem soms ulthuwe lijken Lantin knipte listig met de oo- gen en antwoordde Ik wilde mijn dochter me< hem gelukkig maken. Uw dochter De markies sloeg in de grootste verbazing de handen in elkaar tn met een spottend lachje riep hij u,it Maar mijn waarde, ge zijt gek Mijnheer Lantin, ge vergeet wie en waar ge zijt, en wat gedaan hebt in uw leven Aan mijn handen kleeft geen bloed. Anderen hebben uw beve - len uitgevoerd. uA. vonden van do twee dochtertjes,, resp. 7 en 4 jaar oud en van het zoontje van 2 jaar. Het parket, dat spoedig aanwe zig was, vond geen reden om in te grijpen en liet de verdere afwikke ling aan den burgemeester over. De vrouw, die als achterlijk be kend staat, schijnt geheel onbe wust van de ramp, dje haar en haar gezin heeft getroffen. Het Tsaar Peterhuisje. Dat het Tsaar Peterhuisje nog steeds tot een der Zaandamse^e aantrekkelijkheden behoort, moge blijken uit liet feit, dat dit huisje in het afgeloopen jaar door 18.769 personen is bezocht. Melkknoeiers. In de zitting van het kantonge recht te Delft werden Woensdag - morgen behandeld 8 zaken tegen landbouwers, die zich te verant - woorden hadden wegens melkver- valsching. Eén van hen had niet minder dan 48 slootwater bij de melk gedaan. De landbouwers wei den veroordeeld tot straffen, vari- eerende van 300 boete subsidair 6 maanden hechtenis tot 500 hoe te, subsidair 10 maanden hechte - nis. DE VORST. Uit de Lemmer meldt men dat de stoomvaart in de binnenwate - ren gesloten is geen stoombo <1 n Met een woesten kreet wilde de markies zich op zijn medepliehli- e werpen, maar deze bleef be daard staan, en zei Komaan, waarom luistert ge nle/t, zonder u boos te maken 1 Omdat mij dat onmogelijk is Goede hemel, mijn zoon te dwin - gen, uw dochter te huwen, als hij niet wil Ik vraag u niet hem te dwin gen, maar alleen om op opze hand te zijn. Ge hebt genoeg invloed op den graaf met uw welsprekend - heid. Er komt niets van, Mark wil niet trouwen. Wil hij mijn dochter niet hu wen Hij wil in het geheel niet hu wen. Dati is juist hetzelfde. Dus is het uit aardigheid, dat hij juffrouw d'OIne zulke lieve lonkjes toewerpt, antwoordde Lan tin, zijn bezoeker strak aanziende. Deze maakte een gebaar van ver bazing. Juffrouw d'OIne Wie is dat? Ik begrijp u niet. Dat is een heel lief meisje. Olga kent haar en zegt, dat zij op de graaf. d'Arbois doodelijk ver liefd is. Dat is de eerste maal, dat ik het hoor, zei de markies wrekelijk verbaasd. Heeft de graaf u er dan niets van verteld In 't geheel niets. Dat is een bewijs, dat het geen praatjes zijn. Reeds sedert verscheidene dagen spreekt men er over. Mark heeft mij er niets van gezegd. Het is mogelijk, dat hij juf - frouw d'Olna nog niet liefheeft, zijn meer aangekomen. In het ijs voor de haven zitten vier stoom booten wegens ten lager ater- stand aan den grond, w. o. een St. Martin-boot van Rotterdam op Sneek. Men meldt uit Urk Deze haven is reeds vol drijfijs, ook in den havenmond en in boch ttpn langs de kust. De haringvis - schers hebben hun reepnetten uit zee gehaald, zoodat de pas begon nen, belovende haringvisscherij voorloopig gestaakt moet worden. De hier binnen komende vaartui gen zijn door het overslaand buis water met een ijskorst bedekt. Men meldt uit Texel Voor de kust vertoond zich reeds een breé- de strook drijfijs, ook de haven zit vol. Stremmingen van de scheepvaart. De Gouwzee ligt vol ijs. Het Mon nikendammergat is voor de zeil - vaart gesloten. De Marker boot komt aan den Katwouderdijk aan. Texel. Hulp voor de slachtoffers van den watersnood in 't Zuiden van ons land. in deze gemeen te zal getracht worden gelden voor dit doel in te zamelen op de zelfde' wijze als dit bij den waters nood te Anna Paulowna geschied de. Burgemeester en raadsleden vormen een commissie, terwijl de raadsleden op de andere dorpen weer sub-commissies zullen vor - men, 't voornomen bestaat lijsten te laten circuleeren. Uiterlijk 20 Januari moeten do leden der sub-comrtiissics berich - ten of zij hunne benoeming als lid dezer commissie aannemen. Texel. Opbrengst collecte R. K. kerk. De collecte, voor de slacht offers van den watersnood in de R. K. kerken te Den Burg en den Hoorn gehouden op Zondag j.1. heeft 410 opgebracht. Dezelfde collecte bracht tte De maar zij is op hem werkelijk dol verliefd. Zij is trotsch op haar liefde, en al spreekt zij er niet o- ver, haar geheele uiterlijk zegt ge noeg. Daar weet il allemaal niets van, mompelde de markies. Nu, mijn dochter verfoeit dat meisje. Zij zou liever sterven dan haar gravin d'Arbois te zien woi- den, en ik waarschuw u, dat zij al les zal doen om hun liefde tegen te werken. Ik kan mijn zoon nie,t dwin - gen, riep de markies uit, hij sid - derde van woede en beledigden trots, ik kan hem niet naar het altaar sleepen. Lantin zag hem doordringend aan en op een toon, die geen teger. spraak duldde, zei hij En toch zal het gebeuren. De markies beefde en antwoord de niet. Indien hij op dit oogenbiik een revolver bij de hand had gej- had, zou hij zonder aarzelen den ellendeling gedood hebben, dm schurk, die hem door de vroegere misdaden in zijn pacht had 1 VIII. De iwee verliefde dochters. De omstandigheden dwongen den markies spoed !e maken Zoo als Lantin hem had gezegd, had Olga voor den jongen graaf een hartstochtelijke, bijna krankzin nige liefde opgevat, die des te he viger was, omdat zij tot dusver nog voor niemand haar hart had voelen kloppen. Zij woonde niet ver van Mark. dien zij zoo gaarne altijd dichtbij had gehad en toen haar vader binnentrad riep zij uit: Vadervader, ik heb hem zoo liefAls ik zijn vrouw niet word, sterf ik nog. En hij, zeker van zijn zaak, over tuigd dat de markies en natuur - lijk ook de graaf zouden toestem men, zeide tot haar Kalm, Olga, ge zult zijn vrouw worden, ik beloof hef u, ja, ik zweer het u. Na deze beloften gaf Olga zich geheel aan haar droomen over. Intusschen had zij iets gehoord, dat haar met angst en vrees ver vulde. Zij had een mededingster, een jong meisje, dat zij kende, Jeanne d'OIne, die ook door de schoone oogen van Mark d'Arbois betooverd was. Olga was woedend en dacht met schrik hoeveel scliooner en lieftal liger Jeanne was. Zij had welis - waar geen geld, maar het kon toch heel goed gebeuren, dat de graaf haar liefhad. Hij bemoeide zich looit met Olga en wie weet, of hij Teanne niet had opgemerkt Bij die gedachte scheen hol haar of haar hoofd zou bersten O, als de graaf Jeanne hominde en zij zelf, de schatrijke, eenige dochter, haar luchtkasteel in rook zag op gaan Snel liep zij naar het kantoor van haar vader en vertelde hem alles. Lantin zag haar met een gerust stellenden glimlach aan. Olga werd door de besliste ma nier. waarop hij sprak, gerustge steld. Toch wilde zij niets liever dan haar vijandin den oorlog ver klaren en on zekeren middag troonde zij haar moeder mede naar de familie d'OIne. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1926 | | pagina 1