Springende gaaf Kloosterba1 der wijs steeds in beslist christelij- kon geest volgens den weïisch der ,1'rot. bevolking is gegeven door (ieref. personeel, achten velen liier hol beter den bestaanden toestand te bestendigen. Bijtijds ontdekt. In een garage te Beverwijk hoor de Zaterdagavond een politieagent den motor van een auto loopen, ter wijl niemand binnen was. Hij waar schuwde den garatiehouder, waar op bleek, dat onbekenden een au to hadden op gang gebracht, met het gevolg da,t de motor gloeiend stond en achter uit den wagen reeds vlammen sloegen. Door deze tijdige ontdekking werd ernstij gcr voorkomen. Auto verbrand. Vrijdagmiddag ontdekte een hc-er uit Amsterdam, die met zijn auto op de Ililversumschen straat v eg-reed, plotseling tot zijn schrik dnt uit het benzine-reservoir plot xeling vonken en rook ,te voor schijn kwamen. Onmiddellijk stop te hij, doch op hetzelfde oogenblik sloegen de vlammen uit den wa gen die weldra in lichter laaie stond en geheel uitbrandde. De ex-kroonprins op Huize Doorn aangekomen. Ex-kroonprins Willylm van Duitscliland arriveerde gistermor gen met den D-trein te 9.27 uur te Amersfoort. Hij werd afgehaald door Prins Heinrich, een broer van den ex-keizer. Per auto werd onmiddellijk naar Huize Doorn gereden, waar hij tegen 10 uur ar riveerde. De druppel water en de emmer. In verband met het bericht, dat de ministerraad besloten heeft, dat op geen der departementen iemand (bestuur ifoch leden) van Am Federatieven Bond van perso neel in openbare Diensten zal wor den ontvangen, meldt „De Stan daard" thans, dat aanleiding tot deze beslissing was een telegram, dat, deze bond aan de regeering b"d verzonden met het oog op de verbooging der ministertractemen fen. De bewoordingen van dit tele gram waren, aldus het blad, van dien aard, dat zii den druppel vormden, die in dit geval de em mer deed overloopen. Een gevaarlijk individu. Gedurenden den laatstern tijd wordt Den Haag onveilig gemaakt door een individu, dat er speciaal op uit is jonge dames met een zak mes in de beenen te steken. Hoewel de politie uitgebreide maatregelen genomen heeft om den man te arresteeren, is het haar tot. dusverre jniet mogen gelukken. Vrijdag is nog een meisje het slachtoffer geworden van het ei genaardige bedrijf van den man. In de Casuaristraat werd haar on verwachts een vrij groote snijwond toegebracht. Tot dusverre hebben zich negen gevallen voorgedaan, waarvan bij de politie aangift is gedaan. O.a. heeft hij eenigen tijd geleden eeit meisje, leerlinge van een TT.B.S. met. 5-j. c. hier ter stede tot in de gang van het schoolge bouw nageloopen en haar daar ver wond. In verhand hiermede vestigt de politie de aandacht op eentwin tig jarigen jongeman, die zich aan deze daad zou schuldig maken. De eerste Komkommers. De kweeker Jan Cau te Eist (Be tuwo) hoeft. Zaterdag reeds de eer sfo groene komkommers van deri nieuwen oogst 1926 gesneden. Een exemplaar van deze merkwaardige vroege teelt is aan Hare Majesteit de Koningin toegezonden. Bruidskleed van Bankbiljetten. Do Borneo P. vernam uit Amoen .Jn i, hoe. daar veel ergernis verwekt is door het feit, dat voor het huwe lijk van een kind van hadji Abdu- Innh, één- der rubberkoningen al daar. het trouwpakje geheel van bankbiljetten van 20, 50 en 100 gul den'gemankt was. Een groot aantal bankbiljetten is verknipt en tot een trouwcos- tunm tezamen genaaid. D^i kleinen ambtenaar, zegt het blad, valt het heel moeilijk, hert kost- en schoolgeld van zijn zoon voor de fT.T.S. te betalen en hij ziet nu, hoe er met het kostbare geld gesmeten wordt, alleen en uitslui tend om andere de oogen uit te steken. Dijkbeschadigingen in N.H. Noor derkwartier. Dijkgraaf en hoogheemraden van 't Hoogheemraadschap Noord-Hol lands Noorderkwartier hebben aan de alg. vergadering van het Hoog heemraadschap medegedeeld, dat de storm van 25 op 26. November j.1. aan de glooiingen van verschil lende dijken schade toebracht, waarvan de kosten met verbete ring van dijkglooiingen op 205.000 zijn begroot. Voorts is aangetoond, dat ver - schillende dijkvakken te laag zijn. Bij dezelfde windrichting' ee wind kracht aals op 25 November en een zeestand als in Januari van 1916 is waargenomen welker samen gaan zonder twijfel mogelijk is zou op verschillende plaatsen een zoodanige overslag van water over de kruin hebben plaats gehad, dat afschuiving van het hinnenbeloop hoogstwaarschijnlijk niet zou zijn uitgebleven. Verhooging van de kruin van bedoelde dijkvakken zal dus noodig zijn. Zij zijn gele den in den Zoetpoldcrdijk, den Schardam- en Keukendijk, den Zuidpolderdijk, den Katwouder- dijk en den Waf er 1 an d sc hend i j k Dijkgraaf en hoogheemraden zul len zoo spoedig mogelijk plannen hiervoor bij de algemeene verga dering indienen, teneinde deze werken nog in den loop van 1926 tot stand te brengen. SPORT. De eerste wedstrijd van V.V.A. P. sinds langen tijd is op een ne'- derlaag uitgeloopen. Met invallers voor Stellingwerff en Mosk ging het elf-tal naar Wiöringerwaard. Wanneer W. aftrapt wordt de bal direct geretourneerd en de voorhoede gaat op het W.doel af. V. is eenigzins in de meerderheid maar aangezien er vrij slecht wordt geschoten, wordt er voor rust maar eenmaal gedoelpunt, zoodat met 1—0 voor V wordt ge rust. Zoodra is afgetrapt neemt Schenk de bal mee en weet voor W gelijk te maken. Nog maar kort hierop echter herneemt V door A. Harder ten tweede male de lei ding. Dan komt W door verkeerd opstellen van Delver wederom aan de gelijkmaker térwijl dezelfde speler even later een bal in eigen doel slaat. Nadat Schenk er 42 van maakt is V meestal in de meerderheid. Zij kunnen echter 't W.-doel niet meer vinden en als de rustig leidende Oudejans einde fluit is stand onveranderd. Succes-Nieuws. Zondag speelde Succes haar 8e competittiewed- strijd tegen hot sterke Anna Pau- lowna welke geheel volledig uit kwam. Anna Paulowna gaat aan de kop van de 3e klasse en wist van de 11 gespeelde wedstrijden er 10 te winnen dus wel een bewijs dat Succes haar huidje zoo duur mogelijk verkocht heeft. Succes heeft 1 invaller voor Vrij welke ons \oorloopig weer voor goed hééft erlaten. Waardoor de S.-voorhoe- de in techniek heel wat te kort zal schieten wat nu ook gebleken is. Om 2 uur blaast scheidsrechter Swart van Helder, (welke matig' leidde) de elftallen in het veld. Jan wint de tos er moet echtetr even gewacht worden op Slikker die e- ven te laat is. Hij komt echter spoe dig opdagen en het spel kan begin nen. De A.-midvoor brengt de bal aan het rollen en volgt direct een aanval op hetS.-doel. Overdonde rend komen de aanstaande kampi oenen opzetten doch zonder suc ces. De S.-verdédiging weet steeds a' is dan ook op het kantje af, er ger te voorkomen. De Successers weten echter spoedig het spel te verplaatsen. De A.-keeper moit dan ook verscheidene malen han delend optreden. Eenmaal zelfs weet Tikkie de geheele A-verdedi ging te passeeeren doch alleen voor de keeper gekomen te zijn faalt zijn schot jammerlijk, zoodat S. een zekere' goal ontgaat. Even later een .corner op het A.-doel. Jaap kopt mooi in, doch keeper staat juist op de goede plaats. Ook de S.-keeper word dikwijls aan de tand gevoeld. Doch ook deze weet zijn dsèl schoon te houden. A. krijgt een paar corners te nemen, welke echter ?~er gevaarlijk zijn, doch welke jifet in doelpunten be nut werden. Geen van beide wist hot net te vinden zoodat de rust blanco stand ingaat. Na de "thee krijgt A. het wind- voordee'1 en denken wij dan ook dat A. met de overwinning zal gaan strijken. Doch de S.-ers den - ken er anders over, want als er reeds weer 20 minuten gespeeld is, is de stand nog steeds gelijk. Ein delijk komt het eenige doelpunt van deee spannende wedstrijd. Als de A.-spil hoog voor S.-doei plaatst komt de S.-back te vallen, waar van de A.-linksbuiten Preijde, pro fiteerd en de bal langs de S.-kee- ner jaagt. Misschien had de S.-kee oer door tijdig uitloopen nog kun nen redden. Groote vreugde onder de A.-aanhangers. S.,geeft het ech ter nog niet op, hard werken zij voor de gelijkmaker. S. krijgt nog een penalty te nemen. Deze wordt chter slecht genomen en de A.- keeper heeft geen moeite hem te stoppen. Nog enkele aanvallen van beide kanten en A. kan als de ge lukkigste beschouwd worden en werd twee puntjes rijker. Een ge lijk spel was zeer zeker de verhou ding. Het veld was inmiddels tot een ware modderpoel herscha pen. Met een hartelijk woord van dank voor aller medewerking- werd deze- welgeslaagde avond door voorzitter gesloten. GEMEENTE WIERINGEN. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND Geboren: Geene. Ondertrouwd: Aris Buij, oud 73 jaar weduwn. van Jenneke Ijzen- doorn en Johanna Francijna van der Wees oud 65 jaar wed. van E vert van den Bosch. Getrouwd: geene. Overleden: een levenloos aange geven kind van J. Noorden en van A. G. Raven. Zondagavond werden in „Con cordia" te Noord-Scharwoude de prijzen uitgereikt van den toone0!1- wedstrijd, waaraan ook Orminio van Anna Paulowna heeft deeleg- nomen. De jury, die een uitgebreid cri- tiscli verslag had samengesteld, deed uitkomen, dat de costumeè- ring in het algemeen van veel smaak getuigde, het goede voelen hij het spel soms te wenschen over liet, het spelpeil in het algemeen niet hoog was, de rolkennis vrij goed was en het samenspel soms te wenschen overliet. De tweede prijs behaalde „Ormi nio" met „De Grond" met 89,20 p. Een zilveren medaille met ƒ50. De eereprijs voor het beste sa menspel werd ook aan ,0,rmenio" toegekend. Een groot succes dus Mej. R. van As alhier is met in gang van 1 April tot onderwijzeres aan de Christelijke school.te Zaan dam benoemd. Politie: Verloren een rijwiel- olaatje. Gevonden: een sleutel en 'n paar klompen: Inlichtingen ter secretarie. ^De bouw voor een bollenschuur voor den heer v.d. Berg alhier is op gedragen aan den laagsten inschrij \er, den heer N. Kreijger te Oude- Sluis. Breezand: Onder leiding van den voorzitter den heer A. Raap kwam Donderdagavond de Nuts- vereeniging „Vriendenkring" teza man in het lokaal van Borst. De opkomst was flink en de voor zitter sprak daarover bij de ope ning zijn genoegen uit. Na het voorlezen van de notu len door den heer Petter werd een mooie reeks voordrachten ten bes te gegeven. Mej. N. Blaauboer had de< lezing ,Een Jodin" en den hee J. Molen kamp de bijdrage: Een dure zegel. Zij oogsten veel succes evenals de daarop volgende dames ee hee- ren, die iets ten beste gaven. Politie: Gevonden een lorgnet >n etui. Inl. bij den Gem. Veldw. Burgerlijke Stand. over de maand Januari. Geboren: Pieter z.v. C. G. Tij-5en en M. ten Bokkel; Pieter z.v. C Kooij en A. Omis; Barendina Cor- nelia d.v. A. H. J. van 't Hof en W. J. Blad; Pietertje d.v. S. Wagema- ker en A. de Wit; Evert z.v. Jn. He geman en G. Rotgans. Ondertrouwd: E. Holtjer en T. Koster; Jn. Ivoorn en A. de Beurs; .Tb. Kuijt en A. Tijsen. Getrouwd: E. Holtjer en T. Kos ter; Jn. Ivoorn en A. de Beurs. Overleden: Klaas Wit, oud 64 ja ren, echtgen. van M. Nannes; .1 an Metselaar, oud 78 jaren, echtgen. van A. Wigbout; Jacob Takes, oud 73 jaren, echtgen. van G. de Vri' Jannetje de Wit, oud 74 jaren wed. van J. van Duin; Pieter Tijsen oud- 12 dagen z.v. C. G. Tijsen en M ten Bokkel; Pieter Kooij oud 6 dagen, z.v. C. Kooij en A. Omis; Pieter Baijs oud 85 jaren wedn. van G. Scheltus; Arie Bakker oud 62 jaar echtgen. van G. de Vries; Neeltje Roos, oud 87 jaren wed. van K. Smit. Gescheiden van echt Adrianus Lon,t en Cornelia Eelman. Zondag vergaderde in Hoorn de West Friesche Bond van Har monie en Fanfare-corpsen. Op deze vergadering werd on der meer besloten, dat het con cours voor 1926 te Hippolytuslioef op Wieringen gehouden zal wor den en wel op Hemelvaartsdag (13 Mei en Zondag 16 Mei. Aan dit concours zullen 34 corpsen deelne men; tevens zal een Marschwed- strijd worden gehouden. Vanwege de Middenstands - ver eeniging Wieringen zal bij die ge legenheid een tentoonstelling en e- talage - week worden georgani seerd. Een en ander zal een groote drukte op Wieringen te weeg bren gen -Zondagavond was de Verma ning te Hippolytushoef tot in alle hoeken gevudl, toen Ds. Van der Veen en nog een tweelal andere pre dikanten te Hilversum voor de ra dio-omroep zouden spreken. De twee onbekende predikanten waren moeilijk te verstaan, doen toen Ds. Van der Veen kwam, was deze woord voor woord te volgen. Aandachtig werd de mooie rede door het groot aantal belangstel lenden in de kerk van de van hen ver verwijderd zijnden voorganger aangehoord. PREDIKBEURTEN DOOPSGEZ. GEftk WOENSDAG 3 FM H.-lioef hall acht Av<r Onderwerp „Als alles? Donderd. 4 Febr. 8.15 ZusB Vrijd. 5 Febr. Jongerengp 1 INGEZONDEN STUKKEN DE RADIO - AVOND. Naar aanleiding van de Jeugd- dag-uitzending een enkel woord. 't Speet me te vernemen dat de eerste twee sprekers zoo moeilijk te verstaan waren. ï)e schuld hier van ligt voor een deel bij de Neder landsche Seintoestellen - Fabriek die de teospraken uitzond. Men heeft ons daar niet voldoende voor gelicht, zoodat wij meenden, af gaande op de geweldige klank van een daar geplaatste luidspreker, dat we zacht moesten spreken. Pas, toen de avond half om was kwam iemand ons vragen of we niet wat meer geluid konden ge ven. Dat de ontvangst dus niet zoo goed was ligt niet aan het in de Vermaning geplaatste toestel; im mers dat was 'n fabrikaat van de Seintoestellen-fabriek zelf en heeft in ons land 'n goeden naam. Ik dank intusschen de aanwezi gen zeer voor hun geduld en be langstelling, die ik bijzonder op prijs stel. Het was een ontroerende gedachte om daar te Hilversum in de stille verzendkamer te spreken niet alleen voor Wieringen, maar voor duizenden over het geheele land.De proefneming met weer gave in de Vermaning zal niet wor den herhaald tenzij het door velen gewenscht zou worden. Ds. Van der VEE N. Wieringen Febr. 1926. Door een rat gebeta Het 7-jarig dochtertje va ma liggende meit een woc Lemmer, werd 'snachts wakker. Bij onderzo,ek. bl vader, dat het kind door de rechterhand verschil] ten waren toegebracht, lijk werd geneeskundige gerdepen. Het bleek, dat je ook nog bloedvergif tij haar hand had opgeloopi De molen van Enkh Te Enkhuizen heeft de raad ƒ500 beschikbaar voor behoud van den mo-en gebouwd in een d ons van den vestingwal, heel zal er een bedrag va noodig zijn. Kind overreden: Zaterdagavond is Je len een drie-jarig docht een weduwe door 'n vra( verreden en gedood. IJ in de Zuiderzee: Bij Enkhuizen was gij veel ijs in het Krabbersg in de Zuiderzee dat zeil mogelijk was. Een stoo zelfs anderhalf uur in h< OPRUIMING van nóg eenige kalenden en modeplaten tegen lage prijzen. Boekhandel i 2 MARKTBERICHT] Alkmaar, 1 Februari 11 heden gehouden woekml ren aangevoerd 21 vette, 250—470 7 vette kalven! 170 per ned. pond I 35 nuchtere kalveren sla] 30 679 varkens vette a ned. pond 8891 ct., zonl ct., Londensche varkens! EERSTE HULP In Bosker's Boekhand krijgbaar het practischo! „Eerste hulp bij ongel a ƒ.1.2% BESTEKKEN, EN. Ondehgeteekende bev» aan voor het maken vaig ken, teekeningen, begroq metingen, waterpassing^ op burgerlijk- en waterj dig gebied. Ontwerpen voor boerde modern ingerichte stalij Voor d e uitvoering vj, beton-, (gewapend volf schrift), timmer- of mot gratis prijsopgj Wieringen, Aa: Wester klief. en ln één nacht door het gebruIlP Kloosterbalsem, de wondere lj als 't ware een nieuwe hujJ Inwrijven met bijt niet, doch ve'' 1 Beroemd huismiddel bij sel» "j sprongen huid, winterhanden ten, kloven, wonden, open pief groote pot van 20 gram 50 cent.

Wieringer courant | 1926 | | pagina 2