|1T OffES. J. 1. KEU SS Jaargang. Vrijdag 19 Maart 1926. No. 22. NIEUWS- EN ADVERTENTIE WIERINGEN EN OMSTREKEN LAD VOOR HEERENBAAI. PORTORICO. BLANKE BAAI. PRUIMTABAK VIERINGER COURANT r. BOSKER, WIERINGEN UITGEVER VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1.— ADVERTENTIëN: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hlppolytushoef Wlerlngei Telel. lntercomm. No. II. IVINCI INCIAAL NIEUWS. Levensmoede. Jiacht is aan den Amstel- |[Amstei-dam) een enrstig Plgebeurd. Twee bejaarde .ebben door uit een dak - pan haar woning te sprin Seinde aan haar leven ge rinkel. ril van dit jaar zal de Wit .afdeeling 50 jaar bestaan 'let zal feestelijk worden jj. Een voor dat doel be - «commissie heeft besloten j- in te richten en open te "p 29, 30 en 31 Mei a.s. Een |jf zal gehouden w.order Sn laatsten dag (31 Mei) lïmasqué zijn. ivöre opbrengst wordt be- por de vorming van een lor een eigen wijkgebouw. e aan tulpen. [laatste tulpen boven den |aan, heeft men een goed t gekregen van de door gen waterstand in den af-' k winter veroorzaakte n het bollengewas. t te Heemskerk is aan een I een schade toegebraent, geen 8000 te betalen is. jreft men in de Heemsker jen tal van beplante bol gs aan, waarvan tot den 'bloembol toe door het wa Jrlórari gegaan, kan aangenomen worden ïeemskerk en Wijk-aan- zs schade op tenminste begroot kan worden, hadiglng in Noord-Hol land door mollen. hooge waterstanden in te maanden, is aan ver te dijkbesturen in Noosd- gcbleken, dat de dijken beschadigd waren door Ten einde paal en perk te "stellen is aan den Con.- I der Koningin verzocht ifer schaal indevolga do -et, vergunning tot van - 1 mollen te verleenen, niet p de dijken zelve, maar de nabijgelegen landerij- it bij hoog water de mol - 'f(1 e landerijen naar de dij- luizen. toiverzameling L.T.R. 1c getroffenen door de FEUILLETON. No. 53. tal bet hebben, of ge wilt trok het af, vlak voor ie jn Lantin, De mond van drong in de kleeren van 2kier ,jhot ging af zonder veel «en Lantin veel voorover schrijftafel. De kogel was oor het hart gegaan. Hij litorven zonder een enkele t, zonder een enkel,: n lordenaar wierp het wa - da schrijftafel, opende del .leroofde de brandkast, ■r den spiegel staan, om °r in orde te brengen en itïijn das recht. En daar - :i3e hij zachtjes de d.etur, (aard, alsof er niets gie- is. 4tier stond voor het ge - ït was zeker de reden, mij niets van liet, schot had. Watersnood is aangegeven 12000 K.G. hooi5000 K.G. bieten; 4000 K.G. strooi1000 K.G. aard appelen. Alles wordt vervoerd door een schipper van elders, die ook te 't Zand moet laden voor 't vertrek zal waarschijnlijk ruim 15000 K.G. hooi zijn aangevoerd. Texel. Druk bezoek. Het bij den Sluifter gestrandde Duitsche stoomschip „Margarete" heeft Zondag j.1. zeer veel bezoek gehad. Het schip was, door mod- derophoping op het strand, niet gemakkelijk te herijken niette genstaande schat men het aantal personen dat het vaartuig heeft beklommen op 1000. Texel. De Heer Dros schrijf: in de N. Texelsche Cour. Men heeft in den laatsten tijd in de couranten verschillende versla - gen kunnen lezen betreffende reó dingen, waarbij del bemanning van diverse schepen zich als hel den hebben gedragen en hun le ven in de waagschaal stelden om dat van hunne collega's te' redden. Enkelen hebben hun menschiic- vend streven met den dood moe ten bekoopen. Ook in de nabijheid van onze kust hebben zoo nu en dan scheepsongevallen plaats, 'k noem slechts het vergaan van de molorröddingboot „Brandaris" en de Terscheliinger loodsschoencr. waarbij alle opvarenden verdron ken. Wanneer het lijk van zoo'n zee man, wiens heldhaftigheid te recht in tal van verslagen eiervol werd vermeld, op Texel's strand aanspoelt wordt met het vast stellen der indentietijd en de ter aardebestelling weinig omslag ge maakt. Hot stoffelijk overschot van zoo'n lield wordt, meestal zonder gekist te zijn, zonder ver dere formaliteiten in of nabij de duinen hegraven. Verleden week had daar weer zoo'n begrafenis plaats. Het valt niet te ontkenner dat op die wijze moeite en kosten tot een minimum worden geredu ceerd en het inderdaad pracitiscli en goedkoop is, doch van eenige fijngevoeligheid getuigt het aller minst: Ik zou aan hen, die hebben te zorgen dat drenkelingen niet als beesten doch als menschen begra ven worden, in overweging wil - len geven om daarvoor nabij de duinen een stukje grond te reser veeren waar de lijken, behoorlijk De heer de Saint Elme wenkte hem. De heer Lantin, zei hij, heeft mij verzocht u te zeggen, dat hij onder geen enkel voorwendsel ge stoord wenscht te worden. Zeer goed, mijnheer. Hij ging heen. De portier nam weder plaats in zijn hokje en men weet wat er verder gebeurde. De heerd a Saint-Elme was er in geslaagd Frankrijk te verla ten en werd nooit meer terugge vonden. Het einde van markies d'Arbois was niet minder ongelukkig dan dat van zijn voornaamsten mede plichtige. Na Parijs verlaten te hebben, was de) moordenaar van Paul een schuilplaats gaan zoeken in het sombere kasteel, waar wij hem bij dien aanvang van deze ge schiedenis gekend hebben. In de diepe stilte van het thans onbewoonde kasteel verscheen de geest van Paul d'Ormessan eiken nacht aan den markies. Die geest was spierwit, met groote bloedi - ge plekken op de borst en voor - hoofd. En om hem te ontvluchten verliet de heer d'Arbois zijn bed, sloeg tegen de muren, ten prooi aan een soort van krankzinnig - Tabaksfabriek „De wakende Leeuw'' Laat 125 - - - ALKMAAR. 70, 30, 100, 120, *140, 150, 160, 180, 210, 225, 250 en 350, 400 456 en 500 cent per pond. gekist, kunnen worden begraven. Onrechtmatige steun. De Zaandamsclie politie h'eeft tegen vier arbeiders proces ver haal opgemaakt op het vermoe den van onrechtmatig steun te hebben ontvangen. Uit bet feitenmateriaal is het de Commissie tot steun aan werk loozen gebleken, dat zij met wier- ken in de steenkolen van 40 tot f 47 verdienden, toch er geen been in zagen steun te halen en dat ook hebben gekregen, Van enke len moest het vast staan dat zij in de maanden November, Ddcem ber en Januari 70 onrechtmatig uit de openbare kas hebben ge trokken. Uit Wieringerwaard. Maandagavond vergaderde „Het Wittel Kruis" onder leiding van ds. E. K. Groeneveld. Uit het jaarverslag 'hebben we aangetcekend, dat de afdeeling 178 leden telt, benevens 2 zedelij ke lichamen 40 maal is in 1925 gebruik gemaakt van materiaal uit het magazijn. De malaria-be- strijding werd door het gemeente opstuur ter hand genomen. De re- nening van den penningmeester, nagezien door eone commissie van 3 leden, was in orde bevonden Ontvangsten, met inbegrip saldo vorig jaar, f 406,74 uitgaven j 215,93 saldo ƒ190,81. Bij de vaststelling der begroo - ting werd medegedeeld, dat inge volge machtiging der vergadering het bestuur een zuurstofapparaat heeft overgenomen van de gasfa briek voor 75. Aanvankelijk werd 100 gevraagd. Verder werd na eenige bespre king besloten tot aanschaffing van een ledikant met ziekenlich- ter, waaraan allerlei voordeden zijn verbonden. Men kan dan een heid. Zijn kreten vervulden den sombere ruimte van het ledige ge bouw en de knecht, die ze hoor de, verstopte zich, hoewel hij wist wie ze slaakte, onder de detoeins, klappertandend en steeds rillend, zoo afschuwelijk was dat gillen. In den eersten tijd had hij over dag rust. Langzamerhand ver scheen het spook aan zijn zijde gedurende de lange wandelingen, welke hij deed om den angst, die in hem leefde, te dooden. De tijd kwam zelfs, waarin die geest niet alleen meer was. Dok ter Bernau en diens dienstbode hadden zich or hij gevoegd. Toen had de markies geen enkel uur meer rust of verpoozing. Hij vluchtte. De spoken gingen ech - ter even snel als hij enfl en waren voortdurend in zijn nabijheid. Hij meende hun adem te voe - len, die koud was en vochtig als het graf. Hij bleef staan en de spo ken legdel zich aan zijn voeten. Hij hief het hoofd op en de vree selijke koppen grijnsden hem te gen uit het blauw van den hemel. Hij keek weder naar de aarde en zij kropen om hem heen met bloedende wonden, terwijl het gras rood geverfd werd. Hij sloot de oog'en, lichtend en zieke in elke gewenschte houding krijgen zonder deze aan te raken. De koopprijs is 300. In verhand hiermede is het noodig e'an lee - ning aan te gaan tot een 'bedrag van 150. De beg'rooting werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op ;eeu bedrag, van 755,42. Door den heer C. LIaringhuizen werd als plaatsvkirvangend afge vaardigde verslag uitgebracht van de gehouden algemeetne ver gadering te Hilversum, wat vol - gens spr. niet zoo'n belangrijke, doch daarentegen wel een aange name vergadering is gelweest. Tenslotte werden nog 3 nieuwe bestuursleden gekozen in de plaats van de heeren E. K. Groe neveld, C. Haringhuizen en J. v. d. Knaap (niet herkiesbaar). Ge kozen werden de heeren A. R. Kaan, C. Blaauboer Rz. en W. v. d. Ham. Hierna sluiting. Koegras. De voormalige visch- en krab- benmeelfabriek, staande bij he,l Vliegkamp de Kooij, aan bet Noord-Hollandsch Kanaal, is thans verkocht aan eenige perso nen uit Alkmaar, die voornemens zijn om er binnen korten tijd een naar de eischen des tijds ingerieb te wasscherij in te doen vestigen ?n in bedrijf te stellen. BINNENL. NIEUWS. Vernieling miet bijtend vocht. Een bejaarde dame heeft Maan - dag bij de Rotterdamsche politie aangifte gedaan, dat zij, toen zij Zaterdagavond bij de Koningin nekerk aan den Boezemsingel al leen wandelde opgemerkt heeft. dat een ongeveer 40-jarige man spelend verschenen zij voor zijn kranke verbeelding. Dit leven was voor den markies niet vol te houden. Het was een voortdurende mar teling, het scheen hem, alsof die' spoken waren aangesteld om hem tot beulen te dienen, hem te pijni gen tot de dood een einde aan dien vreeselijklen strijd zou ge maakt hebben. IJdele hoop echter. De marte - ling eirfdigde niet. De markies verliet het kasteel. Dat was ech - ter nog erger. Maanden, jaren, verliepen op die wijze, in den verschrikkelij - ken toestand, welke den markies voortdurend op die pijnbank hield Op zekeren morgen, vond zijn bediende hem stervend voor zijn bed liggen, met een vreeselïjke snede in den hals, toegebracht met een scheermes. Terwijl hij voor den spiegel stond, om zich te scheren, had de markies in plaats van zichzelf den geest van Paul gezien. Aangegrepen door een krank - zinnige woede, had hij zich op d« verschijning geworpen, sloeg den spiegel stuk en daarop de woede tegen zichzelf koerend, had hij zich de vreeselijk'e wonde toege haar volgde. Dei man grijnslachte tegen haar en ging er vervolgens van door. Thuisgekomen bemek- te zij, dat haar pluche mantel voor het grootste deel vernieid was, door de inwerking van een of ander bijtend vocht. Ook haar japon is b'eschadigd. Lekker vleesch. Voor het kantongerecht te De - venter heeft Maandag terecht ge staan W. H. P., vrachtrijder uit Holten, die vleesch had vervo in een mand, dfe evien te voi n- was gevuld geweest met mest. Pe ambttenaar van h.et O. M. dgeide mede, dat de man al meer op de ze onsmakelijke overtreding was betrapt. De kantonrechter veroordeelde hem tot 10 boete of G dagen hechtenis. De Tabakswet. Afschaffing banderollestelsel Gelijk bekend, heeft in Februa ri 1925 de toenmalige minister van financiën, de heer IJ. Colijn, een commissie geïnstalleerd, wei- ke eem onderzoek had in te stel - len naar de mogelijkheid van een ysteem belastingheffing op ruwe tabak, zonder dat de opbrengst daarvan lager zou zijn dan die van de huidige banderolL-belas - ting. Deze commissie heeft uit haar midden een sub-commissie be noemd, om aan de Staatscommis sie voornoemd omtient boven staande quaestië te rapporteert) Deze subcommissie, waarin verte genwoordigd zijn de drie groepen sigarenfabrikanten, sigarettenfa- brikanten en kervers, heeft onge veer 4 maanden geleden een uit voerig rapport uitgebracht, waar in zij concludeert tot de wensclie- liiklfeid en mogelijkheid van af schaffing van het banderolle-stol- sel en een systeem belastinghef fing ontwikkelt, gaande in de richting van heffing bij de bron. Haar rapport berust thans bij den voorzitter der Staatscommis sie, het Tweede Kamerlid mr. Van Schalk, die het nu aldus het .nindhovensch Dagblad" onge veer vier maanden ondier zijn be rusting heeft, zonder in dien tijd de Staatscommissie ook maar eenmaal te hebben bijeengeroe pen. Een geduldsproef. Maandagnacht werden de hewo ners van d e Naald wij ksch es t ra at bracht, waaraan hij stierf. Gedurende twee dagen worstel de hij tegen den dood. De verschijningen vertoonden zich meer dan ooit te voren, maar hij kon niet meer schreeuwen. Men zag echter, dat hij met de hand voortdurend iets trachtte te verjagen, wat voor anderen on zichtbaar was, dan rezen zijn ha- •en te berge, zijn blik teelcende de hevigste vrees, en he>t angstzweet 'irak hem uit. Hij had den ontzetteiidsten doods strijd, dien men zich denken kou. Een testament, dat na zijn dood tavonden werd, wees zijn vrouw m aangenomen zoon als eenige erfgenamen van zijn fortuin, dat sp eenige millioenen geschat werd. Christine en Mark weigerden Ie gift en 'iet geld werd geschon ken aan gestichten. Wat het kasteel d'Arbois be treft, het. bestaat nog altijd, maar de murén storten in, de daken zijn hedekt met mos, ddt lang - zaam maar zeker de vernietiging in de hand werkt en de eenige b« woners er van zijn ontelbare ra - ven, die de lucht met hun akelig gekras vervullen. EINDE, jg)

Wieringer courant | 1926 | | pagina 1