Jaargang- Dinsdag 23 Maart 1926. No. 23 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN t Mysterie der Liefde. C. Kiesewetter, te Helder. COURANT J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVER VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van I5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hlppolytnshoei Wiorlngen. Telef. Intercomm. No. II. MARKTO VERZICHT. ,Vij wezen er in ons markfc- clit van verleden week op, f weidekoeien onder ongun- imstandigheden, de voor- jarkten te gemoet gaan, il het wolvee, hoewel bui- markten staande, wel min prijs zijn. Met vette, lam - en vette oVerhouders heb- ierên en kooplui een paar heel goede zaken gemaakt, dat zal in 1926 wel niet De hoofdafnemeirs van dat vee hebben geen geld, voor dure Hollandsche lams- h en daar de vette schapen ihotland en Austalië, op dé nsche markt, langzamer- door politieke nevenbeldoe- hOt Hollandsche vette psvleesch verdringen, zul - FEUILLETON. No. 1. I. landarbeider Harting kwam eeel van de schuur, die be - le bij het goed Wittendorp, ig opgeloopen. Karei, Karei, schreeuwde hij bij de' poort. opzichter Hols kwam juist en stal. Wat is er aan de hand, Har- Karei moet direct inspann-u lar de. stad rijden, om den ir te halen. Er is «en onge - jebeurd. opzichter maakte 'den bcwe- van schrik. Toch niet, mijnheer Kruis landarbeider knikte. De koet en een paar stalknechts na- uit de stal gekomen. Zij irden zich om Harting en ïrden met spanning, zichter Hols gaf den koet een wenk. Deze liep naar stal, waar de equipages van landgoed Wittendorp stonden n te spannen. Vertel dan toch, wdndde d' riitrr zich opnieuw tot Har- Wat is er dan met onzen gebeurd oude man haalde de sehou- op. Ik ontmoette den rentmees- 'ij bet. dorp. Hij was daar mevrouw. Al uit de veit" hij mij toe Loop zoo hard ie kunt naar Harting en laat Karei oogen elijk inspannen om den dok len de prijzen op de Hollandsche markt voor overhouders wel wat minder wordtin. Trouwens ver geleken bij een paar jaar geleden zijn ze reeds 10,a 15,ach teruitgegaan. Te SCHAGEN golden Donder dag de beste schapen voor het be drijf 37,Met de koeien was het weer mis. le kw. f 1,10 a 1,15 2e 1,05 a 1,10 3de 0.85 a 0.96. Een der bestbn van de markt erd gepresenteerd tegen 57 cenV waaggawicht, doch er was geen kooper voor. Nuchtere kalveren traag, 10,a 30, Varkens goed 86 a 90 cent por Kilo. LAAT UW KOUSEN AANBREIEN (ook de allerfijnste casimire) in de gele winkel bij JAAP SNOR, Zuidstr. 15 Helder Voor Wieringen bij Mej. J. de BEUHS, Hippolyiushoef De gele winkel heeft een faam Ook met zijn NIEUWE KOUSEN staat hij BOVENAAN 1 Kerk en Radio. De vriizinnige radio-avond. Dr. C. E. Hooykaas noemt in ,De Stroom" den vrijz. godsd. radioavond van verleden Zondag waarnaar men in verschilletnde kerkgebouwen, o.a. de Remonstr. kerk te Amsterdam, kon luiste - ren, een mislukking Want het was door en door leelijk en de geleidelijke ver smelting van bet publiek be wees wel dat de uitvoering een fiasco was. Kan het trouwens anders Alle gebréken, die de Radio nog aankleven, worden in een groote ruimte en voor ter te halen. Mijnheer is een on geluk overkomen, hij is gewon'i Gewond 1 viel de opzichter hem in de rede. Ja, dat zeide de rentmees - ter en mevrouw stond er bij en was erg bleek en hield zich de zakdogk voor de oogteïi. Op aller gezicht stond een ge voel van deelneming en medelij den te lezen. De opzichter was de eerste, die zijn ontroering be - hcerschte om de noodige maatre gelen te treffen. Hij beval een paar knechts om de lichte koets uit den stal te halen. Spoedig wa ren de paarden ingespannen. Het rijtuig zette zich juist in bewe - ging, toen de rentmeester Van Warne en mevrouw Kruis de poort binnentraden. Van Warne wenkte een meisje om mevrouw naar haar kamers te breng'-' Toen het meisje naderde en haar mieesteres wilde steunen, ichtte deze zich op en met wi'•- kracht haar zwakte beheerschend liep zij alleen op het hedrenhuis toe. Wat is er met mijnheer ge beurd vroeg de opzichter, die zijn onrust en spanning niet meer kon bedwingen. De ient - meester kreiunde en streek zich zwijgend eenige malen met zijn hand over de oogen. Toen antwoordde hij. Hij deed dit met korte haastige woorden, als iemand, die spoedig, een on - aangename zaak wil vertellen Wij hadden afgesproken, vanavond op jacht te gaan, mijn heer en ik. Ik had mij echter een beetje verlaat en daarom was hij maar vooruit gegaan. Mevrouw ging met mij mee. Aan den rand van het Rijkswoud bij de hooge uijnboomen vonden wij hem in zijn bloed badend. eiern gehoor van duizend men- schen tot in liet ongeloofelijke vergroot. Hinder waar wij, a's wij alleen zijn, ggoh last van hebben en dien wij in dien hui- selijken kring nog licht kun nen vergeven, wordt in een groote ruimte die een sfeer van wijding vraagt, tot een obses sie. Hier wordt niet alleen aan de storing van „mexicaansche geluiden gedacht deze ble ven tot een minimum bqperkt ook niet aan de demonische hooge fluittonen, die menig maal hun verwijdilrd hoonge- Iuid deden hooren, maar voor al aan 't doorloopendo „gene- reerend" geborrel, gesis en ge pruttel, dat geen woord van don spreker, geen klank van hot lied onaangetast laat en dat het gezamenlijk luisteren tot een kwelling maakte. Met Met onsteltemis hoorde ik hoe de radioprcek aanlei ding geett tot het daveren met groote termen. Ach, 't „Evan gelie van Jezus Christus" cn „De Heilige God" dreunden door de lucht. Alles wat men maar even verantwoorden kan, wordt zoo gemakkelijk uitge zegd. Het zij den spreker in de Studie niet ten kweda geduid, maar hoe licht wordt dc lucht- prediking blijkbaar tot fanfa- ronnade. Gij predikers hoog in dj;* lucht, uw prediking, al» een galmend gerucht, rolt ledig mijn ziele voorbij GEMENGD NIEUWS. Van schrik doodgebleven. Toen de caféhouder J v. H., Bosscheweg te Tilburg, gewaar schuwd werd, dat dr voor zijn deur een auto in brand stond, Opzichter Hols deinsde terug. Maar hoe is dat mogelijk, riep hij uit in hevige spanning. Dood geschoten De rentmeester knikte. Door een ongeluk m,et zijn eigen geweer vroeg de ander verder. Van Warme haalde de schou - ders op. Met opvallende haast nam hij toen, als om verdere vra gen te verhinderen, het woord. Laat vlug uw paard zadelen en rijd daarheen. Ik zal intus- schen de rechterlijke macht waar schuwen. Toen de opzichter weggesneld was bleef de ander nog een paar seconde staan. Toen ging hij zuch tend in de richting van heit hee - renhuis. Hij kwam eerst in een ruime hal, die met jachttropeeën was versierd. Van hier gaven rechts en links deuren toegang tot de vertrekken. De rentmeestïer hing zijn hoed aan een kapstok. Toen streek hij zich nog eens met de hand over het voorhoofd en klop te aan de deur links. Binnen riep een vrouwelij ke stem. Na zijn binnentreden wierp Van Warrit' een vorschende blik om zich heen. Maar behalve me vrouw Kruis was niemand in het vertrek De groote slanke vrou - wengestalte lag uitgestrekt op een sofa. Zij richtte haar donkere oogen op den rentmeester, die midden in de kamer was blijvti staan. De jonge vrouw was het, die het eerst de kracht vond om te sprekenr Wanneer er eerst maar een paar dagen over verloopen zijn. De sterke man kromp sidde rend ineen. Hij trok een stoei na Ingezonden Mededeellng. Voor Zonneschermen en Maiquisen is het adres 169 KANAALWEG 174, TEL. 249. schrok hij bij het gezicht daarvan zoodanig, dat hij op de plaats lood bleef. Kleine oorzaken Onlangs was zekere Van S., te Zt-sgehuchten, zijn rijwiel aan het schoonmaken. Zijn 3-jarig kindje geraakte spelenderwijs in,et een zijner vingertjes tus schen het kamrad en de ketting bekneld, meit liet gevolg, dat de zich dermate bezeerde, dat medi sche hulp moest worden ingefoe pen. Nadiee is de wonde verei- gerd cn thans heeft zich zei s 1'oedvergiftiging geopenbaard. Het kind is thans in het zieken huis te Eindhoven ter verpleging opgenomen. Helt handje zal moe ten worden afgezet. Niet aangeven van Mond- en Klauwzeer. De ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Sittard heeft dezer dagen, naar de „Liml'i Koerier" meldt, tegen een !n;.d bouwer uiti Munstergeleen een boete geëischt van 300,en ver beurtverklaring van zijn veesta pel, bestaande uit 22 stuks rund vee en een tiental varkens we gens het niet aangevten van mond- en klauwzeer bij zijn vee. derbij en liet zich daarop naar - vallen. De vrouw zag hem een paar seconde zwijgend aan en fluisterde toen Welke maatregelen hebt ge infusscheh genomen Hij lichtte haar in met zwakke bevende stem. Elk woord van hem, elke trek op zijn ge;zicht he- wees hoe diep zijn ontroering was. Zij luisterde kalm naar hem knikt'é toestemmend en zeide toen Nu moet ge gauw (tón rech ter gaan .waarschuwen, Kees. Hij zag haar wezenloos aan, alsof hij haar niet hjgrepen had. Je moet naar den rechter rij den. Ja, zekerfluisterde hij, maar hij maakte geen aanstalten om op te staan, doch bleef als vw lamd zitten. Hij scheen nu eerst den vollen omvang van hot in de laatste uren gebeurde te gevoe - en. De jong" vrouw stond vol veer kracht op, ging op hem toe, leg de de hand op den schouder en zeide Kom, wees nu flink, Kees Bedenk Hii viel haar met een heftig „ja ia in de rede en liep de kamer uit. Zij ging naar het venster om te zien hoe Kees Van Wam-o zich in den zadzl wierp en wegreed. Toen de ruiter de poort uitgere- den was, keerde zij zich om en met een onwillekeurige bewe ging legde zij de hand op haar hart. Dat klopte zoo wild. Gn danks het gruwelijke van de laat sle uren, gevoelde zij toch iets als een triomf. Een dnivt'-chè vreugde bliksemde uit haar don kere oogen en straald- over haar trotsch. betooverend mooi ge zicht. Haar een weinig te groo'e Het vergiftigingsgeval te Kortgene. Betreffende het vergiftigings - geval te Kortgene, kan nader «orden gemeld, de heer en me vrouw Wolse hadden Zondag postelein gebruikt, die inge maakt was geweest in een weck- iiesch. De kinderen hadden an dere groenten gebruikt. Dc beide echtelieden waren spoedig onge steld en dit werd stpeds erger, totdatde plaatselijke gv.necsheoi een specialist uit Middelburg in consult riep. Deze kwam en acht te (Jen toestand zoo ernstig dat de beide patiënten naar het gast huis te Middelburg werden ver voerd. Daar is do 55-jarige me vrouw Wolse spoedig na aan komst overleden. Den hoer Wol - se heeft men tot nu toe m het le ven kunnen houden. Bedorven cement. Te IJmuiden is een schip aan gekomen met 16.000 zakken Port land cement bestemd voor de werkien van den sluisbouw. Bij het lossen bleken 2400 zakken ce ment -bedorven te zijn. Om van te griezelen, 'n Engeland is gebleken dat 4483 m,elkmonstcrs in 9 groote steden 290 proeven met tubercu losebacillen besmet waren. Zou het in ons land beter zijn De Spoorwegtarieven. Er is een verlaging van spoor wegtarieven in uitzicht. Deze Ver laging zal met 1 Juli a.s. intreden Met de vakantiedagen zullen dus velen van van de lage tarie ven kunnen geniéten. Zeker is hieraan de autobus-concurrentie niet vreemd. Eindelijk liegen in Australië De droogte in Noord Australië die nu langer dan twee jaar heeft geduurd, is eindelijk verbroken door den zwaarsten regenval, die neusvleugels trilden. Met een bij na wilde beweging drukte zij haar voorhoofd tusschen haar beide handen en haalde diep a- d,cm als verlost van een zwaren 'ast. Eensklaps schrikte zij op, door dat de deur geopend woiu. Fluks liet zij zich nu in ddn naast haar staanden leunstoel vallein. Ais door een - tooverslag plooiden zich plotseling bezorgde trekken op haar gelaat. Me,t haar rechterhand tastte zij in haar zak en diepte er een zakdoek uit op, dien zij 'met. loom gebaar tegen de oogen bracht Het was het kamermeisje, dat het vertrek was binnengetreden. Zal ik het souper opbrengen mevrouw Daarop antwoordde mevrouv.', met het hoofd knikkend Dank je Anna, je begrijpt wel, dat ik thans geen trek in o- ten heb, de schrik zit mij nog al tijd in de leden. Het meisje knikte. Zij stond ietwat verbaasd van den nu zoo zachten en vriendeiijken toon van mevrouws stem. Anders kon mevrouw haar soms zoo drif tig iets toebijten ot om het gering ste; beknorren, nu echter had zij op zoo'n droeven toon gesproken 'lat het kamermeisje diep mede lijden met haar kreeg en haar in stilte beklaagde. Tranen welden haar zelfs in de oogen. Ook me- viouw begon zenuwachtig te huilen. Zij wilde het kamermbas- je nog iets toevoegen, doch haar slem stokte. Moeizaam stond zij toeh op, knikje het meisje vrien delijk toe en verwijderde zicii dan uit het eetverterk ten ('indg, boven in haar slaapkamer wat te kalmeeren. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1926 | | pagina 1