een kous, neemt men een stukje zeep, doopt het gelegd. De verslaggever van het blad hoorde van ui water, cn wrijft er mede over de plaats, waar de zijden draad is gebroken. i Om koffie- of theevlekken van wit flanel of andere wollen stoffen te verwijderen, make men ten mengsel van eierdooier en glycherine. Daar mede wrijft de vlek in en wasclit haar met warm water. De geur van uien, visch of kool zal spoedig uit uw pannen verdwijnen, wanneer men een beetje azijn toevoegt aan het water, waarin de pannen worden afgewasschen. Om vernisvlckken te verwijderen, gebruikt men een zacht doekje, gedrenkt in lnijolie. SPORT. een ingezetene uit Waalwijk, dat bij een familie ten dame was gelogeerd, die als vreemdeling., natuurlijk de nieuwe kerk ging bezichtigen. Thuisgekomen gaf zij haar meening te kennen over het fraaie der kerk en zeide ook dat het beeld van O. L. Vrouwe van Lourdes net was of het leefde. Kinderen die dit hoorden, vertelden dit verder en zoo moet langzamerhand de praat in de gemeente zijn gekomen, dat het beeld wer kelijk leefde. Nog erger werd de toeloop toen de werktijd op de fabrieken geëindigd was. Iedereen haastte zich naar de kerk. Met tooneelkijkers en ver grootglazen werd het beeld bestudeerd. Het lof, dat moest worden gehouden, kon niet doorgaan en tenslotte moest de kerk door de po litie worden ontruimd. In den neerplassenden re-" gen bleven de menschen toch staan wachten of er nog een kansje zou komen om de kerk in te gaan. Van alle omliggende dorpen kwamen nieuwsgierigen naar Waalwijk toegestroomd. eioctrisch licht de geest gat en de tent in Egypti sche duisternis word gehuld. Ondanks alle na speuringen kon Han de kortsluiting niet onge daan maken, en was men genoodzaakt zoo af scheid van het feest te nemen. Toch mag men met voldoening op deze Fancy - Fair terugzien, die volkomen aan het doel heeft beantwodrtl en een woord-van hulde aan de com missie is zeer zeker op zijn plaats. Twee jongelui van hier willen een reis om de wereld gaan ondernemen. Zij willen dit doen b'rker costuum, dat zij reeds hebben- aangeschaft V L/iccorino- en mondorgelspel willen zij traeh- 1C K.i hun onderhoud te voorzien. Succes-Nieuws Zondag j.1. speelde de Succ &ers weer eens een thuiswedstrijd. Als bezoekers waren gekomen de Zwervers (combinatie van Zilvermeeuwen) uit Zaandam, welke de verre i eis naar Succes maakte. Het weer werkte echter niet mee doch de „Zwervers" lieten ons niet dé steek. Om 1 uur kwamen zij met eenige sup porters opdagen. De heer L. Nieuwbuurt had voor de wedstrijd een mooi zilveren kruisje bc schikbaar gesteld. Om half drie blaast scheids rechter Kraaicr van Zaandam, welke tot ieders genoegen leidde, de elftallen in het veld. Succes telt drie invallers. Z. is met 6 spelers uit het eer sté en 5 uit het tweede elftal, dus een sterke com binatie. Zilvermeeuw I is kampioen der le klasse N.H.V.B. en staat bovenaan in de promotiewed strijden. Een der supporters van Z. brengt de bal na een kleine rede gehouden te hebben aan het rollen. De eerste aanvallen zijn voor Succes. Van beide kanten wordt mooi spel te zien gegeven. Z. komt er ook beter in. Beide doelen vevkceren om beurten in gevaar, de verdedigingen blijven ech- tef- de baas. Een mooi schot van Oden vliegt ra kelings over lat. Ook de Z.-midvoor schiet net naast de paal. Als de Z.-linksbuiten een uitbal ingooit, wérpt hij deze voor het S.-doel en de vrijstaande midvoor kopt mooi in. De S.-ers gaan op hét Z.-doel af er wordt driemaal geschoten. De keeper weet echter steeds te keërén totdat Slikker er een einde aan maakt en de partijen op gelijke voet brengt. Even later maakt Z 21. O- den schiet even daarna hard via de paal de gelijk maker in het net. Z. zet er alles bij op. Weer neemt Z. de leiding en tegen het einde is het wéér 'Slikker die gelijk maakt. Er wordt 2 X 71/2 min. verlengd. De Z.-midvoor maakt kalm 4—3. Z. krijgt ook nog een vrije trap wegens hands te ne men. De Z.-midvoor maakt keihard 5—3. Toon weet de achterstand nog te verkleinen zoodat het einde komt met een verdiende 5—4 overwinning del'Zworvcrt, welke beslag legde op het mooie kruisje, hetwelk door de heer Oden met een toe passelijk woord werd uitgereikt. Het publiek is nu. eens getuige geweest van een mooie vriend schappelijke partij voetbal. Gaarne zien wij de „Zwervers" nog eens terug. INGEZONDEN STUKEEN. M. dé Eedacteur Vergun mij eenige plaatsruimte in uw veelge lezen blad; bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van het geklets van Harm ge voel ik mij, Piptt Oden, verplicht hier even op te rug te komen. Dat het boven Uw pet gaat, kan ik mij voorstellen. dat is bij mij niet het geval. Als democraat ben ik persoonlijk niet tegen de aan leg: der waterleiding, doch ik meën als raadslid wel degelijk rekening te moeten houden met wat de brirgebij wenscht; in dit geval was het alge- meene parool (geen waterleiding. Hoe dat kraantjo lekt of loopt, och, ik ben o- ventuigd, dat do Wioringers dat wel zullen we ien, dat behoeft Papa Oden toch met geen aan loopje rond te bazuinen. Noen mijnheer Harm, als de bevolking bij de beslissing blijft van „geen leidingwater te betrek ken" zal de stem der Sociaal Democraten even ne gatiof luiden als de eerste keer. Tenminste, als wij. nogmaals voor het feit worden gesteld. Üfsv bui ,11-ji:-'-. J D. ODEN. Lid van den Gemeenteraad Wiepingen, Juni 1926. Wij danken de heer Oden voor zijn uiteenzet ting,) en welen nu de oorzaak waarom hij tegen de waterleiding stemde, ofschoon, .hij er persoonlijk vóór is. Mijnheer Oden schuift dus z'n inzichten opzij, tcrwille van ja van wie Zou nu zulk n grpot, aantal menschen tegen de waterleiding gekapt zijn 1 En gestei dot dit zoo was, is het dan geoorloofd iets tegen beter weten in te helpen weren, dat toch zoo noodzakelijk is voor mensen f n dier; goed en zuiver water Stemde de heer Oden tegen de verbréding van dé wegen, omdat er enkele menschen tegen waren omdat hun walletjes werden omvergegooid of 'n stuk grond werd ontnomen.? Natuurlijk niet Het was 'n economisch belang I Welnu, dat is dit ook en het past geen demo craat ondanks andere influisteringen zich daarle gen te verzetten. RED. MET 16.000 GULDEN ER VANDOOR. Een glashandelaar te Amsterdam liet zijn be diende Donderdag een aangeteekende brief in orde maken voor een firma in Leerdam. Daar moest ingesloten worden 16.000 meest in bank papier van 1000 gulden. Het jongmensch maakte den brief in orde, maar deed in plaats van bank papier blanco kwitanties in de enveloppe. Deze brief werd aangeteekend en de jongeman nam het geld mee en verscheen niet meer op liét kna- toor. Hij wordt thans door de politie gezocht. De nummers der bankbiljetten zijn bekend. Een be- iooning van 500 is op zijn aanhouding uitgc- ioofd. DE GEVAARLIJKE MUIDERSTRAATWEG. Zondagmiddag tegen zes uur reden eenige wiel rijders op den Muiderstraatweg, even ten Wes ten van Muiden, in de richting van Amsterdam. Twee broers, wonende in de Benkoelenstraat te Amsterdam, reden achter elkaar. De achterste 'aakte met het voorwiel het achterwiel van zijn broer aan. Hij slipte en ging slingeren en viel. Een groote auto kwam de fietsers achterop. De oestuuraer deed een poging om niet over den ge vallen fietser heen te rijden en haalde snel naar links uit. Het gelukte inderdaad niemand te over rijden, maar de auto vloog in de vaart. De inzit tenden, drie heeren en een dame, bleven onge deerd. De gevallen fietser was er intusschen leé lijk aan toé. Hij werd met 'n schedelbreuk opge nomen en naar het gasthuis te Amsterdam ver- oerd, waar hij bij aankomst bleek overleden te zijn. EEN OMKOOPINGSKWESTIE IN DE VOETRAL WERELD. „De Sportkroniek" meldt het volgende „D. W S." te Amsterdam stond onderaan in de tweede klasse. Nog één wedstrijd moest zij spelen en wel Legen „West Frisia" te Enkhuizen. Werd ook de ze wedstrijd verloren, dan waren de Amsterdam mers gedoemd om degradatie-wedstrijden te spe len. Maar daar kwam redding opdagen Bij den secretaris van „D. W. S." kwam een Enkhuizci op bezoek en deze liet doorschemeren, dat in ruil voor een zeker cn werkelijk niet hoog be rg „West Frisia" wel zou willen verliezen waardoor „D. W. S." nog net gered zou zijn. Di secretaris van „D. W. S." bleek hiervan echter niet gediend en stelde den N.V.B. met het geval in kennis. De commissie-Tidrogo toog aan het werk en weldra was de schuldige ontdekt. Het bleek de heer Frankfort te zijn, oud-bestuurslid en thans nog lid van „West-Frisia." Hij moet zwaar voor zijn euveldaden boeten. Het N. V. B.-bestuui' schorste hem levenslang. De commissie van be roep ging daarmede unaniem accoord. UIT DEN TREIN GEVALLEN. Maandagmorgen is een conducteur van den trein, die 3.17 van IJmuiden naar Haarlem ver irekt, nabij het station Santpoort, doordat hij zich te ver uit den bagagewagen boog, uit den trein gevallen. De machinist stopte onmiddellijk. De conducteur bleek gelukkig niet van ernstigen aard gewond. PROVINCIAAL NIEUWS. ANNA PAULOWNA. BINNENL. NIEUWS. WAALWIJK IN BEROERING. Als een loopend vuurtje verspreidde zich Don derdag te Waalwijk (N.Br.) het bericht, dat in de pas nieuw gebouwde kerk een wonder was ge beurd. Het beeld achter in de kerk geplaatst van O. L. Vrouw van Lourdes zou de oogen bewegen. Velen spoedden zich naar het kerkgebouw om dit wonder te aanschouwen. Vooral Donderdag avond was de toeloop van menschen, die uit de gcheele Langstraat kwamen, zoo groot, dat men een uur moest wachten eer men voor de Kapel kon komen. De B. Crt. is op onderzoek uitgeagan. Men had do kepk gesloten, omdat de menschen zich zoo oneerbiedig gedroegen. Donderdag omstreeks één uur werd de lijdia van het wonder in de gemeente bekend. De oor sprong van deze tijding wordt verschillend uit- BURGERLIJKE STAND Geboren Gerda, dochter van J. Keppel en van G. Cornelissen. Oevrleden Jacobus Schabbink, oud 18 jaar. Een als levenloos aangegeven kind van A. de Bidder. - Voor de vacante betrekking van onderwij zer aan School I luidt de voordracht als volgt 1. S. T. van Dijk te Deinum 2. L. D. de Snaij- er te Helder en 3. K. Vermeulen te Oostvoorne. De Fancy Fair te Breezand gehouden ten bate eener tent voor de muziekvereeniging aldaar, is ondanks het minder gunstige weer, uitstekend ge slaagd. Zaterdag avond toen de hoer de Vries met een kernachtig woord de feestelijkheden opende bèvatte de tent van Benema een groot aantal be zoekers. En het was de moeite waard om daar ee nige oogenblikken te vertoeven, vooral als men voorzien was van 'n goedgevulde portemonnaie want men was in alle tentjes en standen welbe spraakt om u telkens en telkens weer de beurs te noen openen. Een Hoepla-, Spijker-, en Koekhaktent zij had den vele klanten. Die naar de naam van de pop aadden, naar het aantal erwten in de flesch, 'n greep deden in de grabbelton, het waren er legio Men liet zich wegen, men danste, het was al druk te en feestvreugde tot in alle hoeken van de tent Zondag was het niet minder druk en toch, de regen goot bij stroomen neer. ..Jammer, want men kwam in werkelijkheid van de regen in den drop; de tent lekte, niettegenstaande de nieuwe zeilen. Toch kon al dat nat niet verhinderen dat de aangename stemming er bleef. Maandagavond het tijdstip van de verloting en óe openbaarmaking der prijswinnaars was het na tuurlijk weer 'n aantrekking om jong en oud naar de tent te lokken. Eilasie, de naam van de pop „Anneke" had niemand geraden Niemand werd dus eigenaar en men besloot „Anneke daar om bij opbod op z'n Amerikaansch te verkoopen Dat wil zeggen telkens werd bij 'n dubbeltje opge boden en ieder bod moest dadelijk worden vol daan. Zoo bracht „Anneke" het niet geringe be drag van ƒ64 op; eigenaar werd de heer S. Raven li). Lont een smid van Westerland op Wieringen was de gelukkieg taartwinnaar door hét raden van het dichtst bijzijnde getal van het aantal crw ten in de flesch. Men begrijpt, dat het er bij dit alles loolig toeging. Jammer dat te half twaalf 't EILRENVEILING TE HELDER. Door den hee Boon is te Helder een eierenveiling geopend, die naar wij in de Held. Crt. lezen, succes hcefi gehad Var. Texel werden 24000 eieren aange voerd en 'n partijtje van Wieringen. vorige week Dinsdag heeft de eerste veiling plaats gehad. Uil de Held. Cour. ontleenen wij hierover „Reeds dadelijk bleek zeer veel animo vooi de waar te zijn en de partijen gingen vlot achter el kander weg. De eerste partij waren 250 eieren, die voor 5.80 een kooper vonden daarna gign het afwisselend, naar kleur en gewicht voor 5.50, 5.70, 5.60 enz. Drie kisten van 500 stuks gingen eveneens vlot weg. Een andere partij be reikte hoogcre prijzen en werd thans afgemijnd op 5.90, 5.80 enz. Op de Wieringer partij werd het slechts geboden, maar zij ging eveneens vlot van de hand. Het resultaat van deze eerste veiling is een ge middelde prijs van 5.75 (laagste 5.15 hoogste 6,00) bij een aanvoer Van 24000 stuks. De veilinghouder was best te spreken over dit verloop hij had naar hij verzekerde 'n zwaar hoofd gehad nu er zoo'n groote partij aan de markt kwam. Evenwel komt heden Dinsdag een nog grooter partij. Doordat de verkoopers, die anders hun waar naar. Schagen of wellicht nog verder sturen, minder onkosten hebben n-n vracht, en ook het risico minder groot is, waren io prijzen over het algemeen lager dan elders. Vergelijking met.de Purmeronder markt, zal dit doen zien. Dat de netto opbrengst voor de verkoo pers vrijwel dezelfde is behoeft na het boven staande geen betoog. Van dit mindere risico pro fiteert de plaatselijke handel allereerst. De velling werd gehouden in een pakhuis van de firma Graaf. UIT OUDKARSPEL. Enkele woonwagen be woners die standplaats genomen hadden bij da Roskambrug hadden zich do vrijheid veroorloofd hun paard het land in te jagen dat in huur is bij den heer H. Deze hiermee natuurlijk geen ge noegen nemende verhood dit zonder succes. Het werd een vechtpartij, die ernstige gevolgen driegde aan te nemen. De politie werd gehaald, doch voor deze ver scheen hadden de bewoners met hun wagen de plaat gepoetst met achterlating van een partijtje waschgoed, waarover zich echter spoedig een inderen woonwagen ontfermde. I Aan de Zaanlandsche Bank is uitstel van betaling verleend voor den tijd van anderhalf aar. Men zal trachten het bedrijf weer voort te zetten en de crediteuren ponds-pondsgewijze te voldoen. GEMEENTE WIERINGEN. -Men is hier vooral in Middenstandskringen, tegenwoordig hoogst verontwaardigd over de postdienst. Ondanks dat sedert de verhindings- dam er is, liet vervoer der post vlugger kon plaats vinden, is de dienst in vele opzichten .verlaat. Doch dat is nog niet alles De vroege buslich ting is vervaUen dit wordt nu maar gemakshal ve 'savonds te voren gedaan en derhalve gaan Drieven die men 'savonds na acht uur in de bus werpt niet voor 'smorgens acht uur weg en heb ben natuurlijk groote vertraging. Zulk een Middel ousch gedoe hebben we tijdens het vervoer pér postboot niet gekend. Als „tante Pos" zich dit alles permiteert onder ae mantel „bezuiniging" dan is het een groote schande. En wij juichen het toe dat bij Gemeente en Middenstandsbestuur alles in het werk zal worden gesteld om hierin verandering te trach ten te krijgen. POLITIEGevonden een Rijwiejbelagting- plaatje, een Portemonnaie, inh. Nota's cn eenig geld een Sleutelring met eenige sleuteltjés. Inl. bij den Gem. Veldwachter. De Mandolie-club O.K.K. alhier is toegetre den tot den Prov. Idmd van Mandoline koren en zal dus op het eerstvolgend concours ook mede dingen. De Tooneelclub ven „Harmonie" is toegetre den tot den Prov. Bond van Dilettanten Tooneel- Vereenigingen. Op het gebied van tooneelwedstrij den zal deze club zich dus voortaan ook wagen. 4- Ds.. Van der Kranke heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. H.hoef en Oosterland c.a. bedankt. EVANGELISATIE Woensdagmiddag 16 Juni om 3 uur tje voor Kinderen. Toegang vrij. verteluui1 MARKTBERICHTEN. Alkmaar, 12 Juni 1926. Op de hedén gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen 56 Paar den 150 tot 375 17 melkkoeien 225 tot 455 67 Nuchtere kalveren slacht per stuk van 3.50 tot 1538 Vette schapen 20 tot 33 37 Lam meren 12 lot 17,50 8 schrammen 38 117 Big gen (10 weken) 24 tot 31 5 Bokken en Geiten 4 tot 16 Kliene; Bokjes 1 tot 3.50 Botorprijs: lsle soort 0.85 tot 0.95 2de soort 0.70 tot 0,80 Eieren (groothandel) 4.80 tot 5, (kleinhandel) 5 tot 6. Eieren 4 per 100 stuks. ALKMAAR, 14 Juni 1926. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen 26 Vette koeien 200 tot 470 6 vette kalveren 50 tot 115 Vette kalveren per ned. pond 1 tot 1,30 41 Nuchteren kalv. slacht per stuk van 6 tot 22 445 Vette Varkens zware p. ned. pond f 0.80 tot 0.86, Zouters 0.78 tot 0.80. ALKMAAR, 14 Juni. Opgave van den markt meester der kleine markten te Alkmaar, betref fende de hoogste cn laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 7 Juni tot en met 12 Juni. Kippen 0.75 tot 2.50Kuikens i 0.08 tot 2 Eenden J 0.75 tot 1,50 Konijnen' 0.30 tot 3.50 Eenden-eieren 4 Kipeieren Igrooth.) 4.80 tot 5.40 (kleinhandel) 5 tot 6 Boter le soort 0.85 tot 0.95 Boter 2e soort 0.70 tot 0.80 Slachtduiven 0.15 tot 0.20. HET LOT VAN ABD-EL-KRIM. Spanje eischt dat Abd-cl-Krim voor een Spaansch gerechtshof zal verschijnen, omdat ah' ie Spaansche gevangen officieren zijn omgeko men. Abd-el-Krim had zich persoonlijk voor de' gevangenen verantwoordelijk gesteld. Daar hij zich echter vrijwillig onder de hoede der Franschen stelde, kan de Franshe regecring hem niet uitleveren. Spanje zou wel in een verbanning van Abd-ëP~ Krim willen toestemmen, waarschijnlijk naar Madagascar. VARIA. Echtgenooten uit voorraad leverbaar Deze titel zou wel passen op de aanplakbiljet ten van de stoomvaartmaatschappij „Canadian Pacific wier pleizicrschip „Empress of Scot- 1'and kort geleden een rondvaart maakte van enkele weken en terugkwam in de haven met ze venentwintig verloofde paren fn plaats van de vierenvijftig vrijgezellen meisjes en jongens, waarmede hij was uitgevaren. De zevenentwintig paren waren zonder uitzondering gevormd aan boord van het schip en als van deze kennismakio gen allemaal huwelijken voortkomen, zal het sa laris van den Kapitein verhoogd moeten worden overeenkomstig de meer dan menschelijke ver antwoording, welke er dan op zijn schouders rust NIKKERTJE EN DIKKERTJE IN SPROOKJESLAND. De beide vriendjes begonnen honger te krijg; cn het toeval wilde, dat zij juist een banketba kor tegenkwamen, die op weg was naar de ke mis. Hij zag er heel vriendelijk uit,i want hij'lal te in zichzelf; daarom trok Nikkertje de stou schoenen aan en vroeg'of Bij tién joeiïs,mee iyjli Uiten lachen. Hij, wassen-,vreesclijk grappige oi de heer. Hijbegon hun tesvertellen, dat bij heel mager ventje tegengekomen was, die hei vroeg, of hij misschien eens van zijn waren moei proeyen. Nu, je begrijpt," zoo sprak hij, „di kon ik niet, doen, want hij had geen geld. Ik zö hem graag iets gegeven bobben, als ik niet juii bozig was, oen levenspositie, te scheppen. Daa) om heb jk deze klant geweigerd. „Het is een reuzebof, datrik toevallig oen sN ver van kleine Miesje gekregen heb, anders ik al die heerlijkheden langs mijn neus moeit 'aten gaan.," zei Nikkertje tegen, zijn vriendje.* „Zeg, meneer Banketbakker, kunnen wij ié van je koopen?" vroeg Nikkertje. ^Natuurlijk antwoordde de banketbakker, „Kijk eens, hi« krentenbroodjes, (jrie voor een stuiver.',' „Oh," rit ren zij beiden tegelijk uit. „Manr geef ons nr dn maar twee voor een stuiver, want wij woasctjj Kwaliteit boven kwaliteit," sprak Dikari;,;e .Ni) keitje en Dikkertje zeiden ondertusschen banketbakker goedendag on vervolgden nu uicht, terwijl zij ondertusschen de heerlijke kref tenbroodjes van den banketbakker smakelijk of peuzelden. I de Ihu s

Wieringer courant | 1926 | | pagina 2