De Wenteltrap. 17e Jaargang. Dinsdag 6 Juli 1926. No. 63, NIEUWS- EN ADVSlklENTIEBLAO VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN WIERINGER COURANT» flOBN J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVER VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG cu VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAUI Hippelytusheai Wierta|em. Telei. Intercoaun. No. II. MODE. „EEN CHEMISE ENVELOPPE." Een van de prettigste en gemakkelijkste lin- giiën is wel de hierbij afgebeelde chemischc- enveloppe, welke bestaat uit een combinatie van een zeer degelijke chemise en een pantalon, wel ke is ontstaan door een gedeeltelijke verlenging van het rugpand der chemise, dat wordt vast geknoopt aan den zoom van het voorpand en dus de chemise aan de onderzijde verdeeld in twee pijpjes. De chcmise-enveloppe kan gemaakt worden van wascbzijde, katoen, batist, chepe de chine enz. enz. Het patroon bestaat uit twee stukken en wel, een half rugpand en een half voorpand. Om het kleedingstuk te vervaardigen, heeft, men onge veer twee meter stof noodig van 1 Meter breed te en 5 Meter smalle kant of borduursel voor de garneering. Is de stof smaller dan 1 Meter, dan zullen er onder aan de zijnaden hoekjes moeten woiden aangezet, doch bij 1 Meter breede stof zullen de zijnaden en de schoudernaden de eenigste zijn. Een Knippatroon voor dit model is verkrijg baar in de maten 42, 44, 46, en 48 onder num mer 387 B, aan het Bureau dezer courant. Kos ten 55 cents. MARKTOVERZICHT. Het zijn niet alleen de Hollandsche veeboeren, handelaars en exporteurs, die slecht over En- FEUILLETON. Naar het Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. )o( No. 10. Hij ging niet ver weg. Boven aan de trap bleef hij zitten en verdween alleen even om oen dok- Ier te telefoneeren. Ten slotte kreeg ik hem het huisje uit, door hem op te dragen de auto in erde te maken voor het geval de dokter het goed vond dat het meisje vervoerd werd. Toen de dokter uit Englewood op weg was ge gaan naar Zonnehoek had ik een lang gesprek niet den ouden Thomas, waardoor ik het vol gende te weten kwam. I Zaterdagsavonds ongeveer om tien uur had I hij beneden in de zitkamer zitten lezen, toen er iemand op de deur klopte. De oude man was alleen en eerst weifelde hij nog of hij wol zou open doen. Ten slotte deed hij het toch, en tot zijn verbazing stond Louise Armslrong voor hem. Thomas was een oud familie stuk, die al bij de Armstrong was gekomen, toen L iuise nog maar een kind was, en hij wist niet wat hem overkwam, toen hij haar daar eag staan Hij zag dat ze moe en opgewonden was, bracht naar in de zitkamer en dwong haar om te gaan zitten. Na een poosje ging hij naar het huis en haalde juffrouw Watson an tot laat in den ilinacht hadden ze zitten praten. De oude man a, zei, dat Louise den indruk maakte of ze bang was. Juffrouw Watsgon zette haar thee voor en Louise liet hen allebei beloven dat ze haar Jlomst geheim zouden houden. Ze had niet ge- E ireten dat Zonnehoek verhuurd was en het scheen de moeilijkheden waarover ze tobde, nog f erger te maken. Haar moeder en haar stiefvader Karen nog in Californië meer wilde ze niet «'•er hen vertellen. Niemand kon zich begrijpen waarom ze weggeloopen was. Arnold Arm strong was op de Greenwood-Club en tensiotte ?ing Thomas, die niet wist wat hij doen moest, laarheen, langs het voetpad. Het was bijna mid lernacht. Onderweg kwam hij Armstrong tegen in bracht hem naar de portierswoning. Juf- louw Watson was naar het huis gegaan om seddegoed te halen, daar het hen in de gegeven imstandigheden beter leek als Louise maar tot len volgenden morgen daar bleef. Arnold Arm- irong li Louise hadden samen een lang ge- prek en Arnold was zeer heftig en opgewonden [eweesi. Toen hij tenslotte verdween, was het geland te spieken zijn, in Denemarken is het nog veel erger. Daar is men bijna uitsluitend op de uitvoer van varkens naar Engeland aan- v.eweeen, daar is het fokken, mesten en do ver werking van varkensvleesch en spek tot bacon, varkensproducten, zoo groot, dat dit bedrijf, de hoofdbron van bestaan van duizenden in den boerenstand en hij het koopliedengilde is. Daa wordt de uitsluiting in de borsteldragers, gelijk bij ons in het wolvee, ten zeerste gevoeld. Te SCIIAGEN was het Donderdag j.1. slecht. Beste vette jonge overhouders liepen van 20,- tot 28,Voor die van 28,zou verleden jaar om dezen tijd 50,ontvangen zijn. Drie koppels van deze kwaliteit gingen naar Gro- Groningen, terwijl enkele vette oude schapen voor Amsterdam gekocht werden. Met de lam meren ging het nog slechter. Zij waren niet aan wezig. Bedrijfslammeren zijn 10,— gezakt. Zij Hepen van 12,tot 18,Vette koeien no teerden van 0.70 tot 1.021/, per Kilo. Daarbij was de handel nog traag. Melkkoeien stug, lage zuivelprijzen. Nuchtere kalveren iets beter voor de slacht 10,15,voor het bedrijf 15,fi 22,50. Goede varkens 82 cent, terwijl een zelfs 84 cent per Kilo opbracht, handel goed. De SCHAGER eierenveiling boekte in het eer ste halfjaar van 1926 11722500 eieren, aange voerd in 5704 partijen. In het le halfjaar van 1925 bedroeg die aanvoer 970632 eieren, in 4806 partijen. Eene vooruitgang dus van 201618 eie ren in 1925 partijen. PROVINCIAAL NIEUWS. SCHAGERBRUG. Toen Donderdagmorgen de heer Broens met een wagen met kalveren naar de Schagermarkt reed, geraakte hij door 't schrikken van het paard te Lagedijk met hst ge heele stelletje te water. Met groote moeite wj •- den de die en op het droge gebracht. Ze schenen van het frissche bad niet veel hinder te hebben. De wagen bekwam wel wat averij. Voerman en paard kwamen met den schrik vrij. ZIJPE. Vrijgesproken. Woensdag sprak do Rechtbank te Alkmaar in eene buitengewone zitting Dirk Tames te Zijpe vrij van den hem ton laste gelegden diefstal van een big en gS- iaslte zijne onmiddellijke invrijheidstelling. Geëischt was 1 jaar. 't ZAND. Een windhoos. Donderdagmiddag omstreeks 2 uur, vertoonde zich boven 't Zand een reusachtigen wolk, welke een windhoos bleek te zijn. De hoos kwam uit Zuidelijke rich ting en trok over het Kanaal. Van het land van den heer Jan de Wit nam de hoos een hooirook mee, ging vervolgens in westelijke richting en nam bij den heer Dekker twee hooiroken mee, v elke wel een 70 M. de hoogte ingingen. Ten slotte verdween de hoos aan den horizon. over tweeën. Hij was naar het huis toegegaan. Thomas wist neit waarom en om drie uur was hij aan den voet van de wenteltrap doodge schoten. Den volgenden morgen was Louise ziek. Ze had om Arnold gevraagd, en ze hadden haar verteld, dat hij uit de stad was gegaan. Thomas had niet den moed gehad om haar van don moord te vertellen. Ze weigerde om een dokter te halen en scheen doodsbang te zijn dat haar tegenwoordigheid daar bekend werd. Wat be treft de reden waarom Louise uit Californië was gevlucht daar wist hij even weinig van als ik. Door den dood van haar stiefvader en het voor uitzicht dat de familie onmiddellijk terug zou komen, was de toestand steeds onmogelijker ge worden. Ik begreep wel dat Thomas even opge lucht was als ik over den loop die do zaken ge nomen hadden. Van den dood van haar vader en van haar broer wist ze niets. Alles bij elkaar genomen was het eene geheim in de plaats van het andere gekomen. HOOFDSTUK XI. Lonlse. De dokter uit Englewood kwam al heel gauw en ik ging met hem naar boven naar het zieke meisje. Halsey was bezig de auto in orde te. ma ken met dekens en kussens en Gertrude luchtte de kamers van Louise in het groote huis. Haar oigen zitkamer, slaap- en kleedkamer waren door ons heelemaal niet gebruikt. Ze lagen aan het eind van den Oostelijken vleugel, achter de wenteltrap. Het meisje was veel to ziek om te merken wat er met haar gebeurde. Toen ik haar met behulp van den dokter, die zelf eenige dochters had, tenslotte in het groote huis naar bed had gebracht, viel ze in een soort van koortsachti- gen slaap, die tot des morgens toe duurde. Dok ter Stcwart bleef bijna den geheelen nacht bij haar waken, terwijl hij haar af en toe medecij- nen gaf. Later vertelde hij mij dat zij maar ter nauwernood ontsnapt was aan longontsteking en dat hij ook bang was geweest voor hersen koortsen. Na het ontbijt verdween hij hij dcht dat het ergste gevaar geweken was, maar zei, dat ze erg rustig gehouden mocsl worden. „Het is zeker gekomen door den schrik van die twee sterfgevallen" zei hij, terwijl hij zijn thans opnam. „Een droevige geschiedenis." Ik bracht hem dadelijk op de hoogte. „Ze weet van geen van beiden iets af, dokter, zei ik. „Praat u er als 't u blieft niet over tegen naar." Hij keek even stomverbaasd. HUISDUINEN. Bijna een slachtoffer. Woens dagmiddag was een 12-jarig misje, J. L„ op het vrije strand aan het baden, toen zij door den sterken stroom werd meegesleurd. De heer Hoogenbosch, Westgracht, Helder, mocht cr in slagen met gevaar voor eigen leven het meisje, uat reeds in bewusteloozcn toestand was, aan wal te brengen. Per auto is het kind, na bijge bracht te zijn, naar haar woning vervoerd. BINNENL. NIEUWS. NETTE HUURDERS. Toon een dezer dagen de eigenaar van een woning te Hansweert zijn eigendom in oogen- schouw ging nemen, nadat de huurders het pand hadden verlaten, kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat men blijkbaar den zich onder het pand bevindenden kelder als beerput had gebruikt. De kelder was namelijk tot aan den rend gevuld met faecaliën. Van dit leit is door den .eigenaar bij de politie aangiile gedaan tegen dengene, die hem dit „geurige koopje" heeft geleverd. EEN ONVERWACHTE VANGST. Aan de sluiswerken van de Zuid-Willems vaart, onder de gemeente Berlicum moest een sluiskolk worden drooggemaakt, ten einde hei v erk voortgang te doen hebben. Bij deze droog- maling werd niet minder dan 250 K.G. palingen pgehaald. TE VEEL ONDERWIJZERS. Voor de vacature van onderwijzeres aan de ojio: hare scüocl te Voorburg hebben zich 106 sollicitanten aangemeld. OUD-MINISTER COLIJN. Naar de Tel. verneemt bestaan er plannen oui oud-Minister Colijn candidaat te stellen voor het lidmaatschap der Eerste Kam'-. MELKVERVALSCHING. L'e kantonrechter te Goes heeft wegens het oer en van water bij hun melk M. d. V. tc 's lieer Arendskerke tot 250 boete subs. 3 maanden en M. de B. te Baarland tot 110 boe te subs. 50 dagen hechtenis veroordeeld. AL TE GOED IS Een Duitsche jongedame, bij familie te Bus- sum als hulp in de huishouding in betrekking in t eden, wist door haar prettig en beschaafd optreden aller harten te winnen. Zij vertelde een predikantsdochter uit Coblenz te zijn, ze was vet looi J met etn candidaat in de rechten en dan had ze nog een zuster met een ongeluk kige liefde, die al eens de hand aan zich zelve had willen slaan. Zoo voorbereid, was het de Duitsche huisgenoote niet moeilijk na een paar dagen de familie te doen gelooven, dat ze be richt. ontvangen had van het overlijden dier zuster, die dood uit den Rijn was opgehaald. Diep meelevend mot dit treurige geval, gaf de familie het meisje verlof haar overleden zuster de laatste eer te bewijzen, en, waar do rouw- klour in hel Rijnland lila was, trof 't zoo bijzon der, dat mevrouw een lila mantelcostuum en hoed kon leenen. Als reispenning kreeg het meisje 40 mee, en mijnheer kocht haar een kaartje 2e klasse naar Coblenz. Eerst toen er verscheidene dagen verloopen waren zonder be icht, stelde men de politie van het gebeurde in kennis. En bij het daarna ingestelde onderzoek bleek, dat de familie het slachtoffer was gewor den van een bekende Duitsche oplichtstcr. Men zij gewaarschuwd. GOEDKOOPE TREIN. Op Zondag 11 dezer zal een goedkoope trein 2o en 3e klasse rijden van Amsterdam C. S., Zaandam, Zoogdam, Koog-Zaandijk, Wormen- veer, Krommenie-A en Uitgeest naar Helder en terug. GLOEIENDE KOLEN OP HET HOOFD. De machinist H„ wonende te Eindhoven, liep op het Stationsemplaccment te Venlo rond zijn machine, teneinde ze te inspectceren. Een groo te schop gloeiende steenkolen die de stoker naar buiten wierp,kreeg de machinist juist op het hoofd. Met ernstige brandwonden overdekt, vooral aan het hoofd, werd de man naar het gasthuis vervoerd. ONVOORZICHTIG. De landbouwer Van Gils, te Geertruidenberg, zou Donderdag een wagen met hooi de schuur biinnenrijden. De man zat boven op den hooista pel. Bij het binnenrijden kwam hij echter te laat t'- laat tot de ontdekking, dat de kar te hoog ge laden was, zoodat hij met zijn hoofd tusschen het hooi en een balk bekneld geraakte. Spoedig aanwezige geneeskundige hulp achtte over brenging naar het ziekenhuis zeer noodzakelijk. Daar werd ernstige schedelbreuk geconstateerd. De toestand van den man is levensgevaarlijk. „Ik ken de familie niet," zei hij, terwijl hij in zijn karretje stapte. „Walker, uit Casanova be handelde hen. Hij gaat binnenkort met deze jon ge dame trouwen, heb ik gehoord." „Dan heeft u verkeerd gehoord" zei ik kalm „Julfrouw Armstrong trouwt met mijn nee!." De dokter greep de teugels en glimlachte. „Jonge meisjes zijn nogal eens veranderlijk tegenwoordig", zei hij. „Wij meenden, dat het huwelijk al heel spoedig zou plaats hebnen. Nu ik kom vanmiddag nog wel eens aan om te kij ken, hoe de patiënt het maakt. Ongeveer om twaalf uur dien dag, Woens dags, belde mevrouw Ogden Fitzhugh mij op. Ik ken haar zeer oppervlakkig. Zij had de begra fenis van Arnold Armstrong geregeld en ik ging dadelijk naar de telefoon. „Ja", zei ik, „u spreekt met juffrouw Innes. „Juffrouw Innes", „ik heb net een heel zon- derlign telegram ontvangen van mijn nicht, me vrouw Armstrong. Haar man is gisteren gestor ven, in Calilornië en wacht even, dan zal ik het voorlezen. „Ik wist al wat er komen zou en ook al wat ik zou antwoorden. Als Louise Armstrong rede nen had om van haar familie weg te gaan en hier heen te komen, terwijl ze bovendien niet naar mevrouw Orden Fitzhugh was gegaan, maar haar intrek had genomen in de portiers woning Zonnebroek, zou ik haar niet verraden. Louise moest zelf haar familie maar bericht stu ren. Mevrouw Fitzhugh had het telegram gevon den. ,Paul gisteren overleden. Hartkwaal.", las ze voor. „Telegrafeer direct of Louise bij je is." Ziet u, juffrouw Innes, Louise is blijkbaar op reis gegaan en Fanny maakt zich ongeveer over haar." „Ja", zei ik. „Louise is hier niet", vervolgde mevrouw Fitz bugh „en gpen van haar kennissen hier in de stad heeft haar gezien. Ik heb haar opgebeld omdat Zonnehoek nog niet verhuurd was toen zij weg ging en ik dacht misschien dat Louise daarheen gegaan was." „Het spijt me, mevrouw Fitzhugh, maar ik kan u niet helpen," zei ik en dadelijk kreeg ik berouw van wat ik gezegd had. Als Louise nu eens erger werd Welk recht had ik eigen lijk om me met deze zaak te bemoeien Haar moeder maakte zich ongerust en had zeker het recht te weten dat haar dochter in goede han den was. En ik viel mevrouw Fitzhugh, die in een stortvloed van verontschuldigingen was los gebroken, in de rede. .Mevrouw Fitzhugh", zei ik, „ik wilde u eerst in den waan laten dat ik niets van Louise Arm strong afwist, maar ik hen van plan veranderd BUITENLAND. HET NUT DER RADIO. Het Londensche omroep-station 2 L. O. zond Woensdagavond een ongemeen verzoek de we reld in. Uit naam van het Metropolitan Hospi- tal in Kingsland Road werd het adres gezocht van een zoogende ezelin. Een baby, patiëntje in genoemd ziekenhuis, is ernstig ziek en heeft bovendien last van de spijsverteering. De artsen beslisten, dat alleen, door een dieet van ezelinnemelk het kindje kon worden gered. Vandaar de omroep, waarin een ezelin te huur of te koop werd gevraagd. En het mooiste Reeds dienzelfden avond om rO uur had het ziekenhuis twee telefonische aanbiedingen ontvangen. Donderdagochtend zouden de dieren worden gekeurd. GENEESKUNDIG ONDERZOEK VÓÓR HET HUWELIJK. De Mexicaansche regcering maakt in het ver- Louise is hier bij mij". Een heele serie uit- ioepen_van verbazing van het andere einde. „Ze is ziek en kan niet vervoerd worden. Ik zou graag willen, dat tl aan haar moeder tele grafeerde dat ze bij mij is en dat ze zich nie' on gerust behoeft te maken. Neen, ik weet niet waarom ze hier heen is gekomen." „Maar juffrouw Innes", begon mevrouw Fitz hugh. Ik viel haar weer in de rede. „Ik zal u een boodschap sturen zoodra ze be zoek mag hebben," zei ik. „Neen, de toestand is niet levensgevaarlijk op 't oogenblik, maar de dokter zegt, dat ze volkomen rustig gehouden moet worden." Toen ik den hoorn had opgehangen ging ik even zitten om na to denken. Dus Louise was v eggeloopen van haar familie in Californië en alleen hierheen gereisd 1 Het was niet zoo heel ongewoon, maar waarom had ze hel gedaan T lk vermoedde dat dokter Walker er misschien iets mee te maken had, dat hij haar misschien lastig gevallen was, en dat ze niet op zijn com plimentjes gesteld was maar het leek mij toch pok dat Louise geen meisje was om in zulke omstandigheden maar dadelijk de vlucht te ne men. Ze was altijd flink en opgewekt geweest. Voor zoover ik haar kende zou Louise zich veel erder heftig verzet hebben tegen het feit dat iemand haar tegen zin het hof maakte en het leek mij waarschijnlijker, dat de aanbidder op de vlucht zou slaan, en niet zij zelf. Ik nam de ochtendbladen op, die nog vol ver haten stonden over de Handelsbank de belang stelling in deze zaak was nog verhoogd door den plotselingen dood van Paul Armstrong. Dien middag kreeg ik een nieuwen kijk op het karakter van den overleden bankier. Ik had voor het eerst een gesprek met Louise. Ze stuur de om mij cn tegen beter weten in ging ik naar haar toe. Er waren zooveel dingen, die haar nog niet verteld mochten worden omdat ze te zwak was, dat ik tegen het onderhoud opzag. Maar het was veel gemakkelijker dan ik ver wacht had, omdat ze niets vroeg. Gertrude was naar bed gegaan, omdat ze bij na den geheelen nacht was op geweest en Hal sey was uit een van die merkwaardige uitgan gen van hem, die steeds talrijker werden, tot tenslotte het hoogtepunt bereikt werd op den avond van den tienden Juni. Er was weiilig of niets te doen en ik geloof dat ze haar tijd hoofd zakelijk zoek bracht met het gladstrijken van de plooien uit de sprei. Louise lag onder een Keurige witte sprei, die eiken keer als het zieke meisje zich bewoog, weer opnieuw glad gestre den moest wordn. Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1926 | | pagina 1