volg de toestemming tot een huwelijk afhaftke lijk van een gezondheids-attest. Tengevolge van ziekte der ouders was de kindersterfte in Mexi co de laatste jaren sterk gestegen. BELASTING OP OOREN. In Thibet is, omdat de Dalai Lama geld noo dig heeft, een oude belasting weer ingesteld, n.1. de belasting op deooren Hoe rijker ni-n is, des te meer mag men van zijn ooren iaten zien en des te meer mag men er aan hangen, En wie zijn belasting niet betaalt, die zijn ooien gaan er af 1 BINNENL. NIEUWS. EEN DUUR BAD. Een te Zandvoort vertoevende gast uit Oslo heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij uit zijn jas, die hij uit het badkoetsje had achterge laten, een portefeuille met 75 vermiste, hoofdzaak Noorsch geld. De justitie stelde een onderzoek in, maar het mocht niet gelukken een oplossing te vinden. UIT DE DIERENWERELD. Op de boerderij van den heer Den Hartog Ja ger te Hcrveld worden 'n drietal moederlooze jonge katjes grootgebracht door een kip, die zich over de hulpelooze poeskes heeft ontfermd. De zwarte katjes vinden onder de vleugels van de witte leghorn een veilige schuilplaats. Het is aardig te aanschouwen, hoe de katjes de kip voortdurend volgen en naar haar klok kende stem luisteren. 12 KILOMETER IN ZEE GEZWOMMEN. Zondagmorgen omstreeks 7'/2 uur rapporteer de de vuurtoren wachter Shhol te Noordwijlc a Zee, dat zich op het strand een man bevond, die zich in schijnbaar uitgeputten toestand voort bewoog. De politie werd gewaarschuwd en heeft hem naar het St. Jeroensgesticht gebracht. Bij aankomst aldaar was hij bewusteloos doch na ongeveer 2 uur keerde het bewustzijn terug. Het bleek, dat hij genaamd was Harry Hamil- ton, geboren te San Francisco in 1902. Hij ver klaarde Zaterdagavond om 11 uur van de „Pil! ford", een vrachtboot van 14.000 ton, komende van Halifax en bestemd voor Reval, in zee te zijn gesprongen. Hij had, voor hij dit deed, eerst een balk uit geworpen, met het doel zich drijvende te houden en aldus de kust te berreiken. Hij kwam echter juist op den balk neer en kreeg daardoor een ernstige hoofdwonde. Tot Zondagmorgen 6 uur heeft hij in het water vertoefd na den afstand van ongeveer 12 kilometer te hebben afgelegd. In zee had hij schoenen en jas uitgetrokken, in welke laatste zich geld en diploma's bevonden. Waarom hij in zee was gesprongen, wilde hij niet zeggen. De Amerikaansche consul is met het geval in kennis gesteld. OM HET PAGEKOPJE. Een der dorpen aan de Lek is verleden weck in „groote beroering" gebracht dooreen pa gekopje. Een der bewoonsters van het dorp had in Rotterdam gelogeerd en daar haar coiffure la - ten moderniseeren. Dat jonge meisjes dat nog doen, dat kan er nog mee door, maar voor een 56-jarige komt dat toch niet te pastenmin ste, zoo schijnt men er over te denken in dat dorpje aan de Lek. De omroeper trok daarom in den namiddag door het dorp en verkondigde, na bekkenslag, aan een ieder, die maar luisteren wilde De vrouw van.heeft heur haar geknipt. De omroeper heeft in z'n veeljarige praktijk nog nooit zoo'n succes gehad. Het publiek vei drong zich 's avonds voor de woning van de ge knipte, die ook niet verlegen op een stoel voor haar woning ging zitten, om de resultaten van de Rotterdamschc tondeuse en schaar te la ten bewonderen. Doch later in den avond werd de toeloop zoo groot, dat de pilitie er aan de pas moest komen om verkeersstremming te voor komen. En dat alles om het pagekopje KIND GEWORGD. De Telgr. meldt de volgende bijzonderheden De politie te Amsterdam kroeg Vrijdagavond bericht van een medicus, dat een knaapje van vijf jaar geworgd was aangetroffen in het bene denhuis van perceel Berberisstraat 27. Het gevolg was, dat de inspecteur Va,n Loo^ heen ging en inderdaad hot knaapje, dat Di>'k fan der Kolk heet, op z'n bedje in lcvenloozen toestand aantrof. Ook werd de moeder van het ventje gevonden. Zij lag op een ander bed en was ernstig verwond. Zij had cenigo .steken in ae Buikstreek, die ze, naar ze nog verklaarde, zich zelf met een beitel had toegebracht. In ver band met deze misdaden werd de justitie ge waarschuwd. Nadat de wonden van de vrouw verbonden waren werd haar een voorloopig verhoor a.'gc- nomen. Zij verklaarde, dat zo dood wilde en oaarom zichzelf de steken met een beitel had toegebracht. Het kind had zij van het leven be roofd. De vrouw, die bovendien dn hypernerveusen toestand verkeerde, werd door een der auto- brancards van den Geneeskundigen Dienst naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. Later transporteerde men daar ook het lijkje heen, waaraan te zien was, dat de dood reeds gerui- men tijd geleden was ingetreden. Meer opheldering kwam van de zijde van v. d. Kolk zelf. Ook deze, die 30' jaar oud is, was totaal overspannen. Hij vertelde, dat Dirk af- komstig was van het eerste huwelijk van zijn vrouw, welke verbintenis door scheiding ont bonden was verklaard. De zenuwachtigen toe stand, waarin hij en zijn vrouw den laatsten tijd hadden verkeerd, sproot hoofdzakelijk uit het feit voort, dat hij geen werk kon vinden. Zaterdagmorgen was de man gekalmeerd en nu kreeg men een meer aaneengeschakeld ver haal uit zijn mond te hooren. Zoo vertelde hij dat Dirk Donderdagavond om zes uur naar bed was gebrachthij en zijn vrouw hadden zien om tien uur ter ruste begeven. Den volgenden morgen om acht uur wilde hij bot kind als gewoonlijk, naar de bewaarschool brengen. Hij herinnerde zich aan zijn vrou w te hebben gevraagdmoet Dikkie^ niet _naa school Zijn vrouw antwoordde hierop Dikkie slaapt en blijft voor goed slapen. Daarna vertelde zij, dat zij in een plotselinge opwelling een paktouw, waaraan zij een lus had gemaakt, om den hals van het kind had gedaan cn het toen geworgd had. Dit heeft 's nachts plaats gevonden. Aan het slot van deze ver schrikkelijke bekentenis smeekte zij haar man ei geen ruchtbaarheid aan te geven en aan dit v ei ioek heeft hij voldaan. Hij heeft met dit vc;r schrikkelijke geheim eenigen tijd rondgeloopen doch tegen den avond thuiskomend, bemerkte hij, dat de vrouw getracht had zichzelf te slaan. Hij verwijderde het touw van den hals van het ventje en borg dit op in z'n gereedschapki.v. Daarna verzocht hij een dokter te komen, die natuurlijk oogenblikkelijk de politie waar ''cliuwde. J. De man werd na dit verhaal, waarin geen af wijkende mededeelingen voorkwamen, op vrije voeten gesteld. Hij vond onderdak bij familie. De wouw is vrij ernstig een nader verhoor mag haar nog niet worden afgenomen. ZEVEN DUIZEND PAAR SCHOENEN. Een schoenenmagazijn te Amsterdam heeft naar de Tel. meldt, 7000 paar schoenen, doch gerepareerde) schoenen beschikbaar gesteld voor maatschappelijk hulpbetoon alhier. Het bestuur van den Armenraad zal zich met de distributie van deze schoenen, ten behoeve van de daarvoor in aanmerking komende in stellingen, belasten. GEMEENTE WIERINGEN. Over het eerste halfjaar 1926 zijn ingeko men 222 personen en vertrokken 58. Het aantal inwoners is liicrmede de 3500 gepasseerd. Dit jaar moeten voor herhalingsoefeningen opkomen S. Dekker, D. Luikens, G. Nieuwen burg, T. Kruize, ,T. de Jong, A. ten Caat, W. Klok man, C. do Haan, P. Lont, J. Nicolai, A. Engel, L. de Haan, N. Halfwceg, J. Koorn, C. Metse laar, N. Mulder, C. Nieuwenburg, S. Rotgans, N. Takes, S. Wagemaker, V. Wit en R. Post. Vrijdag Z Juli hennen de leerlingen van de hoog ste klassen der Westerlander school weer hun jaarlijksch uitstapje gemaakt. Deze keer zouden in Amsterdam Artis, het Paleis op den Dm- en de Nieuwe Kerk bezocht worden. Niettegen staande het vroege uur van het vertrek kwam de stemming er al spoedig in. Zoodoende duur de de reis niet lang. Van het Centraal Station werd langzaam aan naar den Nieuwendijk ge wandeld om dne altijd kwellenden dorst te les- schen en den inwendigen mensch te versterken. Daarna werd 'n tocht ondernomen naar het eerste doel van de reis: „Artis". Dit verslag zou te lang worden om alles op te noemen, wat den meesten indruk gemaakt heeft. Apen, olifanten, leeuwen, tijgers, nijlpaarden, enz., mochten na tuurlijk niet vergeten worden. Sommige apen waren niet in een al te beste stemming. Eén paar had ruzie met de buren ze schreeuwden tegen elkaar, vlogen woedend tegen de tralies hunner hokken, doch konden gelukkig niet bij elkaar komen. Het Aquarium genoot ook de belangstelling der kinderen en vooral niet te vergeten iets nieuws en bijzonder mooi, het zoogenaamde diorama. Dit is in 't kort gezegd een panoramo van een heusch duinlandschap, gestoffeerd met opgezette vogels en ten slotte ongemerkt over- eaande in een groot geschilderd doek, dat eene voortzetting lijkt van de duinen op den voor grond. Wie in Amsterdam komt en niet bepaald den Artistuin bezoeken wil, kan voor een kwar tje door eene aparte ingang in 't Aquarium ko men en vindt dan op één der bovenzalen dit zeer mooie diorama. Lang kon hier niet vertoefd worden, want het Paleis en de Nieuwe kerk stonden ook nog op het program. Ook daar is veel bewonderd. Breedvoerig kan hierover niet uitgewijd worden, doch wie weinig tijd heeft kan op één dag toch in gezelschappen van tien of meer personen tegen verminderd spoortarlef een mooi en goedkoop uitstapje maken. Zoowel de groote- als de kleine reizigers wa - ren dan ook dankbaar gestemd, toen zij te on- egveer negen uur weer thuis waren. Pcïille. Gevonden: een portemonnaiae, inh. eenig geld. Verloren een Rijwielbelastingplaat- je een gouden broche. Inl. b.d. Gem. Ve'dw. Zaterdag is alhier aangehouden de koop man P. L., verdacht van het plegen van onzede lijke handelingen met minderjarigen. Hij is naar het. Huis van Bewaring te Alkmaar over gebracht. In verband met de actie van de Wieringer- hovolkimr tegen het slechte postvervoer, ver toefde gislercn do hoofdinspecteur van posterij en, de lieer Haanschoten te Wieringen en had onderhoud met verschillende personen en colle ges. SPORT. lost de linksbinnen enkele gevaarlijke schoten doch de S.-keeper is steeds op de goede plaats. VV keer heeft hij werkelijk pech als de bal via dt keeper tegen de bovenkantlat terug ketst. Geen van beiden weet het doel te vinden, ook nog niet wanneer 2 X 7minuut verlengd is Het einde komt met gelijk spel 00 wat zeer goed de verhouding weergeeft. Er werd besloten om bij gelijk spel de medaille aan de bezoekers moe te geven wat nu Ileiloo ten beurt viel. ndsrechter Vlam leidde uitstekend. Na af- WRier wedstrijd werd er van het bal in Con- corlqa druk gebruik gemaakt en kan Succes op een goed geslaagden dag terugzien. Alhier is een Hervormde Zusterkring met aanvankelijk ongeveer 15 dames opgericht Het bestuur bestaat uit de dames N. Poel pre sidentei G. Post secretaresse cn A. Witvliet-v.d. Leest, pénningmecstcrressc. DOOPSGEZ. GEM. Honderd, av. 8.15 Zusterkring te Stroe Vrijdag 3 Juli Jongerengroep 1924. ANNA PAULOWNA. -j.1 Zondag maakte de Zangvereeniging De Vriendschap" te Breezand een uitstapje naar t eiland Texel. Ondanks het soms tamelijk ongi re weer hebben zangsters en zangers toch een heel genoeglijken dag gehad en het schoone ei land verwekte aller bewondering. Ook werd na tuurlijk de gelegenheid waargenomen om even n slippertje te maken op de Texelsche kermis, die juist in volle actie was. Naar men ons meldt hooft de heer Jonker met de a.s. kermis een der nieuwste en aangi ij penste filmen voor de a.s. kermis gehuurd. De heer Slikker krijgt een eerste klas tooneel- gezelschap uit Amsterdam. Daarbij nog de zweef- en draaimolen, kramcrijen, de schouw burgtent van Bakker, de tent van Schinkel en men kan aan de Kleine Sluis weer feestvieren. NOODWEER IN DUITSCHLAND. Te Berlijn 13 dooden. Nadat de vorige week het Reuzengebergte door een onweer was geteisterd, zooals met hefi sedert 40 jaar niet had bijgewoond, heeft er gis-j teren in het Oosten van Berlijn tengevolge van het noodweer een catastrofe plaats gehad, die1 aan 13 menschen het leven kostte cn waarbij meer dan 80 personen, meest vrouwen cn kinde ren zijn gewond. SLECHT WEER IN ZWITSERLAND. Hevig onweer bij het meer van Genéve. Bern, 5 Juli. Een hevig onweer heeft een groot deel van den oogst op den Zwitsersclicn oever van het meer van Genéve verwoest. BRIEF van HARM aan TEUN I Wieringen, Juli 1925. Brave TEUN. 'k Hew mien levenlang 't riempke onthouwen dat Te nKate vroeger dicht het: Heden niet begonnen, morgen niet voltooid, Blijft het altijd „morgen 't Heden komt er nooit 1 Dat versje kon ok ons burgervader wel opzeid hewwe, toe verleden Dingesdag in den Raad al weer de Waterleiding op de proppen kwam. Jonge Teun, wat zou het afgerazend lollig we ze as de Raadsvergaring per radoio op 1050 me ter golflengte dreedloos via Hilversum aan alle burgers overbrocht wier. Wat 'n genot zou dat de leste keer geven hew Men had den van zelf docht, dat Wiering 100 jaar ten achter was maar die efkes nadenken weten toch wel dat gelukkig enkel de kwaal is van 'n deel van ong ze vroedschap 1 'k Moet nageve, verschillende raadslui hadde miserabel blokt om nou 's glansrijk deur het leidingwater - examen te komen 1 Naar me verteld wier, hadde ze voerop onder mekaar repeteerd, of dat zoo is, dir blief ik van of. In ieder geval, zoo ik zeg, Teun je kon wel zien, dat ze m knepen, maar de antwoorden wa ren perfect. UIT BEVERWIJK. Op initiatief van den bur- egmeester, jlir. .T. C. W. Strick van Linschoten, s een commissie gevormd voor een feestelijke herdenking van het feit, dat graaf Kloris V 1350 jaar geleden aan Beverwijk vergunde, een week markt te houden. UIT WINKEL. De heer J. Koster, burgemees ter alhier, U benoemd tot voorzitter der Com missie van Beheer der gemeenschappelijke gas fabriek voor Winkel en Nieuwe Niedorp. Abdijsiroop is een krachtig werkend kruidenmiddel bij bron chitis, influenza, kink hoest en verkoudheid. Het bevat geen vet- doovende bestanddeelen. Per üeieh van 230 grom (in koker) 1 1.50 550 8r.m 12.73 MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 5 Juli 1926. Op de heden gehou den weekmarkt waren aangevoerd 20 vette koeien 210 a 380 12 vette kalveren 60 a 155- p. ned. pond 1 a 1,40 36 nucht. kalv. 8 a 28-: 9 vette schapen 26 a 28.50 389 vette varkens i zware p. ned. pond 0.75 a 0.80 zouters 0.72. ALKMAAR, 5 Juli. Opgave van den markt meester der kleine markten te Alkmaar, betref fende de hoogste en laagste prijzen van sommi ge artikelen. Markten van Maandag 28 Juni tot en met Zaterdag 3 Juli. Kippen 0.75 a 2 Kui kens 0.06 a 1,75 Eenden 0.35 a 0.60 Konij nen 0.30 a 2,25 Eendeieren per 100 stuks i 3,80 kipeieren grooth. 5 tot 5.50 Kipeieren kleinh. 4.75 a 6 Boter le soort per pond 0.85 a 0.95 2e soort 0.70 a 0.80; Slachtduiven f 0.15 a 0.20. NIKKERTJE EN D1KKERTJE IN SPROOKJESLAND. Succes-Nieuws. Het is voor Succes Zondag weer een diukkc dag geweest. Om half elf kwam Heiloo al met een groot aantal suppor ters aanzetten. Om half drie werd een gecoslu- meerde optocht gehouden voorafgaande de mu- ziekvereeniging Harmonie, welke haar mede werking weer verleende en ook de beide wed strijden opluisterde. De optocht trok veel be langstelling en vele nieuwsgierigen trokken mee naar het voetbalterrein waar eerst een ge- costumeerde voetbalwedstrijd werd gehouden en een aardig verloop had. Er heerschte dan ook een gezellige drukte op het Succesterrein. Hierna kwamen Succes I Heiloo in het veld Er was door den heer T. Takes een mooie ver guld zilveren medaille beschikbaar gesteld. De heer Vlam van Helder Iaat de aanvoerders tos sen. Jan raadt het best en verkiest het wind- voordeel. Succes is dan het meest in den aan val. De H.-verdediging blijkt ook op haar post te zijn en geven niet thuis. Ook H. komt er beter, in en volgen enkele gevaarlijke uitvallen, welke echter niets opleveren. Er wordt van beide kan en niet best gespeeld. De bal wordt te veel hoog gehouden de vrij sterke wind deed ook veel albreuk aan het spel. Met de rust is de stand nog zooals begonnen is. Na de rust heeft H. het windvoordeel cn zijn zij iets in de meerderheid, doch ook bij hun is het goede schot zoek. Wel Moester Louis Charles vraagt: „Jij Wimpie, vertel me 's wat is 'n groot bezwaar tegen de waterleiding 1 Wimpie. „Water met dwang in de mond te doen gieten, Dat is geen genieten En dan 'i lijstje van 300 liën Die nooit n leiding hebben gezien Meester: Prachtig, prachtig, Wim, en jij Dik kie noem jij nu 's 'n hinderpaal Dikkie Heuze regenbakken, vol kakkerlakken Die zó nu op zij moeten plakken. Meester Uitstekend: En nou jij nog Jantje wat wat acht jij het ergste argument tegen de iciding 1 Jantje „O, Meester, de Wieringer Koeien 11! Ze beginnen tegen 't leidingwater te loeien 1' Meester. Dank je zeer. 't Is me te ingewikkeld om deze som nu zelf uit te rekenen! 300 lien maal regenbak maal kakkerlak maal loeiende koeien, efein, ik zal do boel opschorten en 't aakje naar Haarlem opzenden 1 Nou Teun, ik ben 't met de voerzitter iens, misschien kenne de Gedupeerde Staten er nog wat van terecht brengen. ■Tij ken aars van mij gelooven dat ze er wel haast beu van worden de vuile wasch van de Wieringer Raad te beredderen Tot volgende week HARM. fit» Toen Nikkertje en Dikkertje in Tooven waren aangekomen, viel het hen op, dat ot versieringen waren aangebracht en dat de zulk een feestelijk aanzien had. Zij vroegen soldaat, die op wacht stond, wat er aan de h was en vernamen, dat de Koning van Spn jcsland vandaag zou trouwen en dat er prachtige optocht optocht zou plaats hebt Dat was net iets voor onze kleine vriend Zij gingen samen op de stoep wachten en, waar, daar kwam in de verte een prach stoet aan. Voorop liep de klokkenluider metj bel. Hij riep den inwoners van Tooverstad dat ter eere van het huwelijk des Konings avond dn het paleis een groot feest gehon zou worden, waarbij alle menschen tegenwi dig zouden mogen zijn. Dan volgden de Kol en de Koningin, gezeten in de Hofkoets op olifant. Op den kop van den olifant zat de raut van den Koning en in den stoet volgden le beroemde dames en heeren, waarvan NiÜ tje en Dikkertje er reeds verscheidene ken van vroegere ontmoetingen. Op den muur het paleis bemerkten onze vriendjes een k mannetje. Humpie Dumpie genaamd, die vlaggen zat te zwaaien. Hij zwaaide echter hard, dat hij plotseling zijn evenwicht vei «en naar beneden vielDe soldaten van den ïiing snelden toe om hem te helpen, maar yaatte niet meer, want het mannetje was jtneer heel te maken. (Wordt vervolg' tv

Wieringer courant | 1926 | | pagina 2