ie Wenteltrap. Iedere das geopeod Ook Zondags J. B. K I i 3 PRUIMTABAK 17e Jaargang. Vrijdag 9 Juli l'v'26 Mo 64, NIEUWS- EN AD¥^Rïfe»iTIEBL^B WIERINGEN EN^OMSTREKEN Laat Uw foto's door Atelier maken. 00 WIERINGER CÖ CORN J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVER V li R S C II IJ N T ELKEN DINSDAG on VRIJDAG. AliONNE M K N T S P R IJ S per 3 maaniteu l. ADVEllTENTm Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU Eippclytashcsf Wserlngen, Telaf. Iniercomxa. No. 18. Mooie foto's tegen matige prijzen BUITENLAND. EEN ONVOORBEREIDE DRINKPARTIJ MET DROEVIGEN AFLOOP. Dinsdag verongelukte op den Itijn bij Keulen een met wijn geladen motorschip. Het vaartuig zonk snel, doch de bemanning kon worden ge red. Honderden personen stonden aan de oe vers en slaagden er in een groot aantal vaten wijn op het droge te brengen. Vervolgens werd en woest drinkgelag gehouden, tengevolge waarvan meer dan 20 personen wegens alco - holvcrgiftiging in een ziekenhuis moesten woe den opgenomen. Reeds 5 personen zijn overle den. Het was een wonderlijk schouwspel de men- schen aan het werk te zien, bezig de kisten en vaten wijn te enteren. Met emmers en kruiken ;ewapend snelden velen toe om zich van een toevcelheid van het edele vocht meester te ma ken. Ook dronken velen zonder meer den wijn. die uit het spongat vloeide, op. Het duurde niet II, iang of de Rijnoever krioelde van beschonken mannen en vrouwen. Zoo bar ging het toe, dat leen afdeeling der Schupo moest aanrukken om I' de orde te herstellen. Behalve tengevolge van drankmisbruik, zijn er nog door andere oorza - ken twee dooden te betreuren. Een man weid Doodgeslagen, toen hij probeerde het grootste yat te bemachtigen. Een ander viel in den Rijn en verdronk. OOK IN AMERIKA NOODWEER. Volgens de Parijschc editie van de New-York Herald, hebben hevige onweders in een groot aantal steden van Chili ernstige schade aangn- ■cht. Ook zouden eenige personen om het lo ven gekomen zijn. Naar hetzelfde blad uit Co- U nimbus verneemt, is in verscheidene streken van Ohio zeer groote schade aangericht, tenge- Q (olgo van de zware onweders. Men vreest, dal cr eenige slachtoffers zijn. De stad Dayton zou gohccl onder water staan, evenals verscheidene andere kleinere plaatsen. Bijzonderhede nont breken echter nog. io£ De schade, welke is aangericht door de jong ste onweders en door de overstroomingen wordt O.fn Snksen op 20 millioen mark geraamd. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Uit Reims wordt gemeld, dat twee landbou- Q wers, die met een wagen, welke met hooi Maden en werd getrokken door drie paarden de fan het veld terugkeerenden. Plotseling sloeg [3 lo bliksem in de lading. Beide mannen on de t iaarden werden gedood. DE S. 51 GELICHT. Uit New York wordt gemeld, dat het na veel sho FEUILLETON. nd. Naar het Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. )o( No. 11. Liddy hoorde mij komen en kwam mij tege- bott. „Ze is wakker", zei Liddy, terwijl ze zenuw- ichlig naar de wenteltrap keek, waar we vlak lij stonden. „Ze heeft erg gepraat in haar slaap „Liddy", zei ik op strengen toon „heb je iok maar met een enkel woord laten merken 'at „Geen woord", zei ze „ik heb haar alleen en paar dingen gevraagd maar dat kon geen waad. Ze zegt, dat het hier nooit gespookt eeft." Met een berisping over haar losse tong ond ik Liddy weg. In de slaapkamer keek Louise al naar mij uit. let was duidelijk te zien, dat ze veel beter was; b rag er niet meer zoo koortsig uit en haar a- cmhaling, oen vorigen nacht nog zoo geplaagd 'as nu rustig en gemakkelijk. Ze stak mij tiaar hand loe, die ik onmiddellijk reep. „Wat moet ik tegen u zeggen, juffrouw In- es zei ze langzaam „Om hier zoo maar te omen Ik dacht d'! ze in huilen uit zou barsten, laar dat gebeurde gelukkig niet. „Je moet nu nergens anders aan denken dan zoo gau«' mogelijk beter te worden," zei ik Imcciend. „Als je weer beter bent zal ik je Bn standje geven omdat je niet eerder hier "nt gekomen Dit is je huis, lieve kind, en bij ïdsey s oude tar.te ben je immers altijd van utc welkom." Ze glimlachte een beetje droevig vond ik „Ik moest Halsey eigenlijk niet zien," zei ze. uffrouw Innes, er zijn een heeleboel dingen, ees ik, die u nooit zult begrijpen. Ik maak mis uik van uw vriendelijkheid, door.door inspanning Dinsdag is gelukt de Amerikaan- sclie duikboot S. 51 te lichten. In de duikboot werden 20 lijekn gevonden. PROVINCIAAL NIEUWS. UIT WIERINGERWAARD. Twee leden van de gymnasliekverceniging „Olympia" hebben ich met de atliletickwedstrijden te Haarlem uitstekend gehouden: De heer K. Schenk Jz. ver wierf het kampioenschap met den hinkstap- sprong (13.18 M.) een 2en prijs hoogspringen mot aanloop (1.60 M.) en een 2en prijs verspringen met aanloop (6.18 M.) en dc heer K. Koster be haalde een 3en prijs met 1500 M. hardloopen in 4.502/6 minuut. Bij den lieer K. Krniten is 'n postduif komen omvliegen met om den linkerpoot 'n gummi- ring, van binnen gemerkt 120 en van buiten G 423, om den rechter poot een alluminiumrin- getje gemerkt I-Iolland 1*26. - Dinsdagmorgen had Jo KL, die bezig was met hooispitten het ongeluk dat de hooivork v. n boven af op zijn hoofd terecht kwam. Hc- ig bloedend is hij naar dr. Scliroder gegaan, die de tamelijk diepe wond heeft genaaid en het hoofd heeft verbonden. De man maakt het ge lukkig heel goed. Dc hersens zijn niet geraakt Een ander jongmenscb, G. K. die op bloote voeten in het hooiland liep, had het ongeluk m oen hooivork te trappen. De punt ging dwars door den voet, waardaar de jongeman veel pijn ieed. Hij behoefde echter geen geneeskundige hulp in te roepen. VAN TEXEL. Woensdagmorgen verbrandde te Diikmanshuizen de boerderij van mej. de wed. .T. Dekker. Het huis met schuur, waarin een hoeveelheid pas geborgen hooi, ging in viammen op. Een weinig huisraad en eenige boerengereedschappen konden gered worden Omtrent de oorzaak tast men in het duistci. daar hier moeilijk aan hooibroei gedacht kau worden. Een woord van lof mag gebracht worden aan conigc jonge mannen, die door hun dapper op - ireden een nahijstaand schuurtje wisten te be houden. Het Hoofd der Gemeente was spoedig op het terrein nopwezig, om zich van de situati te over tuigen. Verzekering dekt de schade. TTIT OUDKA.RSPEL. De Ned. TTerv. gemeenir .'nr> Oudkarspel is ip gebreke gebleven den om slag van den raad van beheer te voldoen en kan dus nu geen predikant beroepen. 7ii is niet voor nomons dit te doen en hoeft de pastorie aan dep nieuwen burgemeester verhuurd. BINNEN!,. NIEUWS. AUTOBUS TEGEN LANTAARNPAAL. Woensdagavond reed een autobus van Hilver sum naar Laren. Dc wagen was geheel gevuld met kermisgasten. Bij het hotel „Klein Ham- dorff" gekomen reed de bus tegen een lantaarn paal, de wagen sloeg daardoor om. Eenige personen werden z.oodanig gewond, dat zij naar het St. Jansziekenhuis te Laren hier te blijven en voor mij te laten zorgen en ik weet vooruit dat u mij zult minachten." „Onzin", zei ik opgewekt. „aWt zou Halsey wol zeggen, als ik zoo iets durfde te doen Hij is zoo groot en sterk en als ik maar iets anders aurfde te doen dan verrukt over je zijn, zou hij in staat zijn om mij het raam uit te gooien." Ze nam geen notitie van mijn „grapjes". Ze had mooie bruine oogen de Inneses zijn blond en hebben groen-grijze oogen die meer practisch dan mooi zijn en nu keek ze heel bezorgd. „Arme Halsey," zei ze zachtjes. „Juffrouw In- nes, ik kan niet met hem trouwen en ik durf het hem niet te zeggen. Ik ben een lafaard een lafaard I" Ik was naast haar bed gaan zitten en staarde haar verbaasd aan. Ze was te ziek om tegenge sproken te worden zieke menschen halen zich zulke vreemde dingen in hun hoofd. „Daar zullen we wel eens over praten als je wat sterker bent," zei ik kalm. „Maar er zijn een paar dingen, die ik u moet vertellen", hield ze aan. „U begrijpt er naiuu: - lijk niets van hoe ik hier gekomen ben en waar om ik mij in de portierswoning verstopt heb. Die arme oude Thomas is er half gek van gewor non, juffrouw Innes. Ik wist niet, dat Zonne- hoek verhuurd was. Ik wist wel, dat mijn moe der het, buiten mijn., stiefvader om, probeerde te verhuren, maar het bericht moest haar be reikt hebben nadat ik al weg was. Toen ik op reis ging, had ik maar één verlangen een loosje alleen te zijn met mijn gedachten en mij hier op te hergen. En toen moet ik in den (rein kou gevat hebben." „Je bent op reis gegaan in kleeren, die mis schien goed zijn in het Californische klimaat', zei ik „en je zult nog wel net zoo min als an dere jonge meisje van tegenwoordig, warm on dergoed dragen." Maar ze luisterde niet. „Juffrouw Innes", zei ze. „Is mijn stiefbroer Arnold heen gegaan V' „Wat bedoel je 1" vroeg ik verschrikt. Maar Louise bleek het zeer letterlijk op te vatten. „Hij is dien nacht niet teruggekomen", zei ze, ,,en het was van zooveel belang dat ik hem nog eens spreken k' •- 1 ,.Ik geloof dat lij veg is," antwoordde Ik m- Ta b Mlsgaf a b i i *k „De Wakende Löbuw'' D-aaJ 125 - ALKMAAR 70, 30. 100, 120, 140,150, 163. 180, 200, 225, 250 en 350, 400, 450 en 500 cent per pond. overgebracht moesten worden anderen wer den naar Hilversum vervoerd om aldaar ver - bonden te worden. De autobus bleef zwaar be schadigd aan den kant van den weg liggen. TREURIG. Gistermorgen kwam de landbouwer G. P. Hil- norst te Eemnes-Binnen met een voer hooi 't erf oprijden, juist toen op dat oogenblik zijn dochtertje spelende naar buiten kwam. Zon dei- dat de vader het merkte, derd de kleine door de v ielen gegrepen en gedood. EEN GEVAARLIJKE WEDSTRIJD Zaterdagnamiddag is in het Baksven onder Tilburg de 13-jarige P. van Iersel, uit de Hoek- schestraat aldaar, bij het baden verdronken De jongen was met eenige kameraadjes in het ondiepe gedeelte dezer zweminrichting aan het baden. Zij spraken af eens te zien, wie hunner liet langst met hun hoofd onder water zou kun nen blijven. Toen de jongsten het allemaal al hadtedn opgegeven, verscheen bovengenoemde knaap nog steeds niet boven water. De jongens dachten natuurlijk niet aanstonds aan verdrin ken, doch toen Van Iersel tenslotte na lang vachten nog niet boven kwam, waarschuwden zii den badmeester. In hun verbouwereerdheid wezen de kameraadjes aan de duikers evenwel een verkeerde plaats aan, waar hun vriendje uou zijn verdwenen. Zoodoende werd door ver schillende zwemmers eenige malen zonder re sultaat gedoken. Sléchts door een toeval, n.1. doordat een der zwemmers door het ondiepe gedeelte wadende, tegen het lichaam aanschop te, werd de drenkeling ontdekt. Onmiddellijk werd hij op het droge gebracht doch de levens geesten waren toen reeds geweken. DE TWEEWIELIGE WÉG-SCHAATS. Het aantal vervoermiddelen op den weg is weer met een toegenomen de aandeelen van den wandelaar dalen. Naast fiets en autoped, tram, auto, motorfiets, vliegende Hollander en alle andere middelen waarvan het menschdom gebruik maakt om zich voort te bewegen ne staat thans ook een nieuw soort rolschaats, een „tweewielige wegschaats" zooals de vervaardi ger het ding noemde een schaats die op twee wielen met een dikke rubberband loopt cn waar mee men zich, al naar de kracht in de kuiten waarover de tweewielige wegschaatsenfiider beschikt, vlug en langzaam kan verplaatsen. Omdat alles wat nieuw iseerst den volke moe* worden vertoond, wil het opgang maken, hefc- ncn zij die in dit vervoermiddel een toekomst zien Woensdagavond in het Vondelpark te Am sterdam een wedstrijd op genoemde schaats op touw gezet. Bekende hardrijders uit alle dee - len van het land, uit alle mogelijke plaatsen, van IJselmonde tot Purmerend, Krommenie en Warmenhuizen, Amsterdam en Bierum toe, waren bijeen gekomen om hun hardrijkunsten op de schaats te toonen en talrijke toeschou wers stonden langs het lijntje om hun verrich tingen te bewonderen. De hobbelighgden van den Vondelparkweg in aanmerking genomen deed de schaats het goed; of ze bruikbaar zal zij zal in toekomst wel blij ken. De verkeerspolitie an dus nog even wach ten met het ontwerpen van verkeersregelen voor tweewicligewcgschaatsenrijdcrs en-rijdsters, uie 's ochtens met een tasch onder den arm naar kantoor toe rennen. EEN OUDERWETSCHE SCHOOL. In de „Menschenvriend" van het jaar 1788 is ae ouderwetsche school vrij goed geteekend 'uit de volgende beschrijving blijkt, dat cr van het leeren onmogelijk veel terecht kon komen In den morgenstond begeven de kinderen ;-ich reeds tc acht uren op weg, voorzien van en leerboekje, en wel de meesten van een lin- nenzakjen, waarin zij hun middagmaal mede- nemen. Naarmate de menigte aangroeit, wordt ook de woestheid grooter. Haast geraken zij van het gewoon wandelpad in den beslijkten zijweg. De één vecht met zijn leerboek, de ander met modder ,de derde met zijn proviand zak jen, »-n al vechtende en tierende nadert men dc school. Met een verbazend geweld dringt men al schreeuwende en slaande de deur in. Welk een holderend bolderend geluid Rik wil de eerste op zijn zitplaats wezen men springt en buitelt over banken, stoelen en tafois. De scholvoogd verschijnt in zijn ouden belaptcn iok en besmeurden castoralen hoed, hij plaatst zich met zijn barsche houding op zijn houten troon, geeft met de bullepees een hevigen slag cn roept luidkeels StilAllen gehoorzamen en ensklaps gaan de hoedjes af. Dc meester begint het morgengebed hij dankt den Algoede voor dc bewaring in den nacht, bidt verder voor de Heeren Staten, voor de Bondgenooten, voor Zijne Doroluchtigo IToogheid en het Vorstelijk Huis, voor de Regee ng van die plaatse, voor de kerk, voor den predikant, voor den land-, vee- en steeman, en vergeet vooral niet zijn misnoegen, dat hij op den een of anderen heeft daarin te vermelden. Als de meester zegt Amen, ja amen Web* een schrikbarend geluid ontstaat er dan Allo monden gaan tegelijk open. Jan, Pic;, Klaas en anderen loopen tegelijk naar den houten stoel en roepen Meester, een pen terwijl een ieder een duit neerlegt. Klaas, de zon van een sche pen, klaagt zachtMeester, zwarte Dirk heeft, mij voor den neus gestomptDc monarch grijpt de bullepees, zet twee gespalkte blikken, en oept met een donderende stem Dirk, loeder kom hier Dirk wil zich verontschuldigen, maar dc knaap leeft van de armenkas en dus wordt hij niet gehoord. Dc meehter grijpt hem in dc ha - ren, rost hem op een onbarmhartige wijze af, on zendt hem met een blauwen rug onder faveur van eenige oorvijgen weer naar zijn plaats. Al les is onder deze rechtpleging in rep en roer. De zeker. „Is het niet iets, wat wij voor je zouden kunnen doen Ze schudde het hoofd. „Ik moet er zelf voor zorgen," zei ze. „Mijn moeder moet Zonnehoek verhuurd hebben, zonder het aan mijn stiefva der te vertellen en juffrouw Innes, heeft u ooit gehoord van iemand, die ellendig arm was te midden /an de grootste weelde Heeft u ooit verlangd en nog eens verlangd naar geld geld dat u kon gebruiken, zonder dat iemand er u rekenschap van vroeg Mijn moeder en ik hebben jaren lang een weelderig leven gehad alles voor het uiterlijk. Maar geld hebben we nooit bezeten, juffrouw Innes daarom heeft moeder zeker dit huis verhuurd. Mijn stiefvader betaalt onze rekeningen. Het is het meest vernederende, hinderlijke bestaan ter wereld. Ik zou nog liever arm willen zijn." ,Kom," zei ik, „als Halsey en jij getrouwd zijn is dat voorbij Op dat oogenblik kwam Halsey aan de deur en ik kon hooren dat hij Liddy probeered over te halen om hem door te laten. „Zal ik hem hier halen vroeg ik aan Loui se, niet wetend wat te doen. Het meisje scheen te schrikken, toen ze zijn stem hoorde. Ze erger de mij een beetje er zijn maar weinig zulke jongelui als Halsey recht door zee, eerlijk, en bereid om alles op te offeren voor de vrouw die ze lief hebben. Ik heb er meer dan dertig jaar ge leden ook zoo een gekend, maar hij is al lang geleden gestorven. En soms haal ik zijn portret tc voorschijn, waar hij met zijn stokje en zijn wonderlijke hooge hoed op staat en kijk er naar Maar de laatste jaren vind ik het wat al te pijn lijk hij blijft altijd een jongen en ik ben een oude vrouw. Misschien dwong de herinnering daaraan mij er toe om uit te roepen „Kom maar binnen, Halsey." En toen nam ik mijn naaiweik en ging naar Louise's zitkamer. Ik deed niet mijn best om te hooren wat ze zei den, maar door de open deur hoorde ik ieder woord heel duidelijk. Blijkbaar was Halsey naar het bed toegeloopen en ik veronderstel dat hij haar kuste. Het bleef een ongenblik stil, als of woorden voor hen overbodige dingen waren. „Ik ben radeloos geweest, lieveling" klonk Halsey stem. „Waarom heb je geen vertrouwen in mij gesteld en eerder om mij gestuurd „Omdat ik mijzelf niet vertrouwde", zei ze zcahtjes. „Vandaag ben ik te zwak om er tegen te vechten o Halsey, ik heb er zoo naar ver langd je te zien Teen kwam er iets wat ik niet verstaan kon. i even. later zei Halsey „We zouden weg kunnen loopen. Wat doet do rest er toe, als wij maar samen kunnen zijn, zooals nu, hand in hand Louise, zeg niet, dac het niet kan. Ik geloof je niet." „Je weet het niet, je weet het niet" herhaalde. Louise op somberen toon. „Halsey ik houd va", e, dat weet je, maar niet genoeg om met je le trouwen." ,Dat i9 niet waar, Louise", zei hij op strengen toon. „Je kunt mij niet recht aankijken en dat volhouden." ,Ik kan niet met je trouwen", herhaalde ze droevig. „Dat is al erg genoeg, is 't niet. Maak het niet nog erger. Binnenkort zal er nog wel een dag komen dat je er blij om bent. „Dan is het omdat je mij nooit hebt liefge- uad." Er klonk gekrenkte trots in zijn stem. Je zag hoe ik van je hield en je liet denken dat ïo ook wat om mij gaf. Neen, dat is niets voor jou, Louise. Er is iets wat je mij niet verteld hebt. Ts het omdat cr iemand anders is „Ja", bijna onhoorbaar. „Louise ik kan het niet gelooven „Toch is het waar," zei ze treurig. „Halsey, je moet niet probeeren mij weer te zien. Zoodra. ik kan ga ik hier vandaan waar jullie allemaal zooveel vriendelijker bent dan ik verdien. En wat je ook over mij mocht hooren, probeer zoo goed mogelijk over mij te denken. Ik ga trou - wen met een anderen man. Wat moet je mij haten haten Ik hoorde Halsey de kamer doorloopen naar net raam toe. Ik kon ternauwernood stil blijven Zitten ik had groote lust om naar binnen ie gaan en haar eens door elkaar te schudden. „Dan is het afgeloopen", zei hij met een diepe zucht. „Dc plannen die we samen gemaakt heb ben, alles alles voorbij Nu, ik zal niet kin derachtig zijn en ik laat je vrij zoodi'a je zegt ,lk houd niet van je, en ik hond wel van ié mand anders Wordt vervolgd

Wieringer courant | 1926 | | pagina 1