9e Wenteltrap. 17e Jaargang.Dinsdag 13 Juli 1926. No 65 400 NIEUWS- EN ADVEIfiMNTIEBLAD VOOR (SIS WIERINGEN |N OMSTREKEN I •iWIERINGER COURANTS ADVERTENTIêN: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hlppolytnshoel Wieringsm. TeleL lntorcomm. Na. 1>. JOHN J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVER MODE. 0 JttJl SPORTJASJE VOOR EEN JONGEN. Iedere jongen, die er nog geen heeft zal graag zoo'n jasje willen hebben, zoowel voor aan zee, dis voor- sportgebruik gedurende de vacantie. „oo'n sportjasje staat vlug, vooral als men het maakt van gestreept flanel of van marineblau we stof met koperen knoopen. Het hierbij afge beelde jasje leent zich uitstekend om uw jongen er 's morgens en. 's middags aardig uit te doen zien. t Het patroon bestaat uit een voorstuk, een hal- vcn rug, een mouw in twee gedeelten (boven en onder) het halve smalle kraagje, dat achter aa ■den hals komt, een voorbelegsel, een manche', den borstzak en een zijzak. Voor jongns van vijf tien tot zestien jaar heeft men ongeveer drie nieter stof noodjig van 80 tot 90 breed. Men vouwe de stof dubbel, zelfkant tegen zelfkant en men legt er de patroon in gedeelten op, zooals in de teekening is aangegeven terwijl men er voor zorgt de rugzijde van hot jasje zoo mede don kraag op do vouw te leggen. Men knippe dan de andere stukken, behalve den borstzak tweemaal uit. De mouwen moeten, van boven tot aan den elleboog toe, op de lengte van de streep gelegd worden, alsook hot onder ste gedeelte van het voor-belegstuk. Men zorg? ervoor genoeg ruimte over te houden voor de naden en den zoom. De kraag is een z.g. shawl kraag. Men doet het beste om de beide voor- Stukken om te slaan en achter aan den hals het 1 raag je te bevestigen daarna het belegstuk eroverheen tot de onderzijde van de voorpan den. Dit is het lastigste gedeelte van het werkje nl. het ineenzetten van kraag, hals en belegsel Een knippatroon van dit jasje is te verkrijgen onder opgave van No. 388 aan het bureau dezer courant. Kosten 55 cents. GOEDGEKLEEDE MEISJES UIT DEN WERKENDEN STAND. Eenigen tijd geleden hoorde ik iemand uitva sten over het onverstandige van ouders uit don werkenden stand, die het niet alleen goedvin- den, dat hun dochters zich goed kleeden, maar FEUILLETON. Naar het Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. )o( 1 "V No. 12. „Dat kan ik niet zeggen", fluisterde ze, „maar ik zal heel gauw met iemand anders trou wen." Ik hoorde Halsey zacht maar triomfantelijk lachen. „Ik tart hem", zei hij. „Lieveling, zoolang je nog van mij houdt, ben ik niet bang." De wind sloeg de deur dicht tusschen de ka mers en ik hoorde niets meer. Nadat ik een poosje gewacht had, ging ik naar de andere ka- mor en daar Louise alleen. Ze staarde met een flroevigen blik naar het beschilderde plafond en omdat ze er zoo moe uitzag, liet ik haar met lust'. V HOOFDSTUK XII. Een telegram. Het was Dinsdagavond toen we Louise in de portiers woning ontdekten. Woensdag had ik het bewuste gesprek met haar. Op Donde.i'-g n Vrijdag gebeurde er niets, behalve dal de patiënte goed vooruit ging. Gertrude zat bijna den geheelen dag bij haar en ze waren dikke vriendinnen geworden. Maar er moesten nog een paar onaangename dingen komen in het gerechtelijk onderzoek, Zaterdags over den dood van Amold Armstrong, en dan de komst van Mevrouw Armstrong en de jonge dokter Walker die het lijk van den overledenen direc teur van do Handelsbank zouden meebrengen. Wij hadden Louise nog van geen van beide sterf gevallen verteld. En dan maakte ik mij ongerust over de kin- lorcn. Hun moeders erfdeel was volkomen ver- iwencn door de ramp met de bank. Donderdags belde de notaris van de Arm- VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden ƒ1. die het bovendien nog aanmoedigen, dat zij zich m een kleeding vertoonen, die, zoo zeidè hij, noodzakelijkerwijze verre boven' hun kracht ging. Die man was natuurlijk zeer ouderwetse!; en zijn meening zou zelfs de moeite van het be sproken niet waard zijn, ware het niet, dat ver scheidene andere beoordeelaars van het tegen woordige meisje uit den werkenden stand een dergelijke, zij het dan zachtere meening bij zich hebben doen postvatten. Het kan haar weinig schelen, dat is waar, doch zij die het onbillijke van zoo'n beoordee- ling inzien, vinden het jammer, dat de inzichten nog zoo bekrompen. Want, om de waarheid te zeggen, die meisjes moesten geprezen worden in de plaats van veroordeeld. Iemand beweerde eenigen tijd geleden, dat wij vrouwen door de toekomstige generaties voornamelijk zouden beoordeeld worden naar onze kleeding en naa- hot huisraad dat wij gebruikten. En dat is vol komen waar. Is het dan niet aardig, als men ziet hoe goed en flink de kleederdracht van het tegenwoordige meisje uit den werkenden stanf de vergelijking met de kleedij harer grootmoe ders doorstaat Daarom is zij te prijzen, als zij op haar eigen manier haar best doet de mode die door vrouwen met veel. ruimere middelen goedgekeurd werd. te volgen. Want daarmede zal zij niet ophouden. Neen Instinctief zal zij trachten zichzelf ook op ander gebied op te hef fen zij zal trachten haar spraak te verbeteren, haar manieren, haar gedrag. Het is dus iets vatt botoekenis, want de meisjes van thans zullen later de vrouwen zijn van andere werkens, die hare kinderen moeten opvoeden en dan zal hei uitstekend zijn, dat zii door haar verschijning bewijzen, dat men haar schoonheid en harmo nio en beschaving met juiste beoordeeling ïr. hare huizen kan laten invoeren. MARKTOVERZICHT. Met den Engelschen minister van Land- Louw is niets te beginnen. Zelfs gezouten vleescli, crat Amerikaansehe havens voorwaar delijk in Engeland Ingevoerd mag worden, wordt uit Nederland niet geduld. ZEc. is naar door hem uitgesproken meening ton volle over tuigd, dat in Holland haarden van tongblaa'' bestaan, die een voortdurend gevaar voor Enge land opleveren. Dit zijn natuurlijk theoretisch" veronderstellingen, maar toch, zal het voor on ze naam en vooral ook voor het herstel van de goede betrekkingen met Engeland goed zijn, dat elke veehouder, de uiterste maatregelen neem om besmetting te voorkomen en zoo toch een maal de hoeve besmet wordt, om uitbreiding te oorkomen. De markt was te SCHAGEN Don derdag 8 Juni iets beter, wat schapen betreft. Jonge vette overhouders liepen tot 33,—, voor 332,werden verschillende koppels verkoel.; Dat is eene verhooging van 4 a 5,Gekocht werd voor Friesland, Groningen en Amsterdam. Ook gingen een paar koppels naar Duitschland. Oude vette schapen liepen van 20,tot 25, Duiten de wol. Lammeren ontbraken. Nuchtere kalveren voor de Hollansche steden 9, 12,enkele voor het bedrijf tot 18,Vette koeien waren iets vlugger In den handel, prijs krapaan 1,02, verderr tot 0.70 per Kilo. Var kens met te korten aanvoer tot 41 cent. De aan voer was vlug weg. strongs, meneer Harton, ons uit de stad op. Hij had bericht gekregen, zei hij, dat mevrouw Arm strong met liet lijk van haar man op reis zon gaan en Maandag hier kon aankomen. En aar zelend ging hij voort, dat hij instructie's had om mij te vragen, mijn huur van Zonnehoek te willen opzeggen, daar mevrouw Armstrong on middellijk hier wenschte te komen. Ik was stom verbaasd. „Hierzei ik. „Daar vergist u zich toch ze ker in, meneer Harton Ilc zou denken, dat ze tiever nooit meer hier terug zou komen, na wat er hier een paar dagen geieden gebeurd is ..Toch staat ze er op hier te komen," antwoord de hij. „Dit heeft ze getelegrafeerd „Stel allec in het werk om Zonnehoek leeg te krijgen. Moet daar dadelijk heen gaan." Meneer Harton", zei ik verontwaardigd. „Ik denk er eenvoudig niet aan. Mijn familieleden en ik hebben al genoeg van de Armstrongs te duren gehad. Ik heb het huis voor den heelen zomer gehuurd, tegen een zeer hoog bedrag. Ik hen hier nu een week, en ik heb nog geen enke len nacht ongestoord kunnen slapen en ik ben van plan om te blijven tot ik weer wat op m'n verhaal ben gekomen. Bovendien, als me neer Armstrong er financieel slecht voor stond, zooals ik meen dat het geval was, moest zijn n eduwe blij zijn, dat ze op deze manier nog wat geld in handen kreeg." Dc notaris kuchte. „Het spijt me, dat u er zoo over denkt," zei hij. ...Juffrouw Innes heeft me verteld dat Loui- .->5 Armstrong bij u is." „Ja." „Weet ze al van dit dubbele verlies 1" „Nog niet," zei ik. „Ze is erg ziek geweest, misschien het haar vanavond verteld worden." „Het is heel treurig, heel treurig," zei hij. „Tk heb een telegram voor haar, juffrouw Innes. Wat zal ik er mee doen „Maakt u het maar eens open en lees het mij voor," opperde ik. „Misschien is het belangrijk en spaart het tijd." Meneer Harton maakte het telegram open en ias het toen langzaam en met nadruk voor. „Let op Nina Carrington, Kom Maandag thuis. Ondorteekend F. L. W." „Hm I" zei ik. „Let op Nina Carrington. Kom PROVINCIAAL NIEUWS. PETTEN. De Gczondhcidskolonie te Petten blijkt meer en meer in een bestaande behoefte te voorzien. Gewoonlijk is de geheele beschikba- f e ruimte bezetdoor komende jongelui wordt geregeld de plaats van vertrekkenden weer in genomen. De kuur is voor alle een ware gezond heidskuur. Wat wil men ook meer rust en goede voeding, afgewisseld door duin- en strandtoch- ten. Als dat niet helpt, helpt nlemandal. VLEKZIEKTE. Gevallen van vlektziekte bij varkens kwamen voor te Haringhuizen, Kol- horn en te Wieringerwaard. PURMEREND. De melkfabriek „IToilandi te Purmerend betaalde voor de Junl-melk uit Hollands Noorden 7,70 voor de 100 Kilo. HELDER. Vrijdagmorgen te vijf uur brandde op de Heldersche kermis de wafelkraam van De Nies geheel uit. De daarnaast staande tem. van een somnambule brandde gedeeltelijk uit, benevens een woonwagen, waarop het vuur o- eversloeg. De oorzaak van den brand is onbc kend. De wafelkraam was verzekerd, de tent van de somnambule echter niet. ENKHUIZEN. Te Enkhuizen is een kindje, oud acht maanden, van den heer Swiersma, in de wieg om het leven gekomen, doordat, het het iloofdjo had gestoken in een lus van een koo'd waaraan een popje cbit boven 't kind in de wieg hing, was bevestigd. VOOR DE KOMENDE VACANTIE. Nu binnen enkele dagen vele personen uit Iiollandsch Noorden hunne vacantie. elders zul- 'en gaan doorbrengen, kan het zijn nut hebber, dat wij eens de nieuwe spoorwegtarieven ver - melden voor een reis naar enkele der voornaam ste plaatsen in ons land alles vanuit Helder Naar Amsterdam (enkele reis) le klas f 3.95 2e, f 3.15, 3e klas f 2.25. Naar don Haag le klas f 5.,90, 2e f 4,70 3e f 3.25. Naar Arnhem le klas f 8.45, 2e f 6.75, 3e 4.80. Naar Groningen le klas f 9.50, 2e f 7,55, 3e f 5,35. Naar Deventer le klas f 8.65, 2e f 6.90, 3e f 4 90. Naar Haarlem le klas f 3.75, 2e f 2.95, 3e 2.10 Vancantiekaarten, kostende le kl. 9, 2e kl. f 7, 3e. kl. i 5 worden afgegeven van 1 Juli tot 15 Sept. WIERINGERWAARD. Onze nieuwe winke lier, de heer Jb. Kuiper, had Donderdagmorgen op weg zijnde naar Schagen, een leelijke scha depost. Toen hij ongeveer 10 minuten van huis was vertrokken, liep het lemoen van den wagen waardoor het geheele zaakje, waaronder pl.m. 1500 eieren en de noodige boter, bij den wal neer te water geraakte. De kèt bleef op den weg. WINKEL. Als een bijzonderheid wordt om medegedeeld, dat bij den heer A. Raven een kat je geboren is met twee gezichten. Het beestje is opgezonden naar de Veeartsenijkundige schoo'. BINNENL. NIEUWS. HEVIG ONWEER. Tijdens een kort doch hevig onweder, dat zich Zaterdagmorgen boven Eenmes ontlastte, werd een 60-jarige man uit Soest, die in den Eemnes- polder hooi laadde, door den bliksem gedood. Hij laat een gezin van 14 kinderen achter. Zaterdagmorgen 10 uur woedde boven Ttel een kort maar zwaar onweder. De bliksem sloeg in het kantoor van de „Bato", nam zijn weg door heel het fabrieksgebouw en vond langs de electrische leiding een uitweg zonder persoon lijke ongelukken veroorzaakt te hebben. No? werden op verschillende plaatsen de telefoonleii dingen getroffen. Tijdens de bui vielen groote hagelstcenen, die aan de kersen en het veldge was nog al schade hebben aangericht. Zaterdagmiddag werden in de GravenallJ te Almelo, tijdens een hevig onweder, twee per sonen, die onder een boom schuilden, door den bliksem getroffen. Dc 19-jarige van der Worp uit Tubbergen, werd aan het hoofd getroffen, waarna zich de bliksem langs de wervelkolom een uitweg zocht. In zeer ernstigen toestand werd hij naar het R. K. Ziekenhuis vervoerd, waar men hem de sacrementen der stervenden toediende. De andere persoon kon na eenige oo- genblikken zijn weg vervolgen. Ook boven Arnhem en omstreken woedde Zaterdag een hevig onweer, gepaard met slag- i egen en hagelslag. De bliksem sloeg in in een schuur aan den Van Dcdemweg. De brandweer nluschte het vuur het vee is gered. Voorts Is de bliksem geslagen in den watertoren. BOBBED- -MISéRE. Toen 't honnige-ponnige vrouwtje van Jan Haar lokkenpracht „bobbed" liet maken, Toen was dra haai' goedige sul van een vent Van woede niet meer te genaken. Die heerlijek, begeerlijke krullen van haar, Daar had hij haar toch om genomen 1 Nu waren ze weg en ze kwamen niet weer, Dat had hij wel nooit kunnen droomon Hij blaasde en raasde van woede en toom „Watjij hebt je haar doen verknoeien Nu laat ik uit draak, in de toekomst subiet Mijn snor en mijn puntbaardje groeien Maar 't koddige, doddige vrouwtje van Jan Had schik van haar kortgeknipt kopje, Zij droeg steeds een allerliefst hoedje er bij Een zacht-rose of hemelsblauw dopje. 't Charmante pikant mooie vrouwtje was steeds 't Geliefst in 't gesprek bij de heeren Zij danste en chance-te naar hartelust mee, En leefde in hoogere sferen. Eens vroeg een jongmensch „Zeg eens, is dat je man 7 En Jan, die het hoorde kwam nader Hij hoorde nog juist, dat z'n vrouwtje toen zei „Hoe kom je er bij, da's m'n vader I" Toen hadden de snor en de baard afgedaan, Jan kon t niet langer verdragen, Omdat het jongmensch hem den volgenden dag. De hand van z'n dochter kwam vragen. HOE MET 'S LANDS GELDEN WORDT OMGESPRONGEN. De militaire medewerker van „De Avondpost" schrijft Maandag thuis." Dank u, meneer Harton, ik zal het haar vertellen, maar ze is niet in staat om op iemand te letten." „Nu, juffrouw Innes, als u nog mocht beslui ten om de huur op te geven, hoor ik het wel van u", zei de notaris. „Ik denk er niet over", antwoordde ik, en uit de manier, waarop hij de telefoon op hing maak te ik op, dat dit hem ergerde." Ik schreef het telegram woord voor woord op, omdat ik niet op mijn geheugen durfde te ver trouwen, en ik besloot om dokter Stewart te vragen, wanneer Louise de waarheid moch' hooren. Het leek mij onnoodig dat ze op de hoogte gebracht werd van de débacie van de Handelsbank, maar dat haar stiefvader en stief broer dood waren moest haar toch gauw verteld ivorden, anders zou ze het wel eens op een zeer onaangename en schokkende wijze kunnen nooren. Dokter Stewart kwam ongeveer om 4 uur. Hij bracht zijn leeren tasch zeer zorgvuldig in huis en maakte hem beneden aan de trap open om mij te laten zien dat er een stuk of tien prach - tige eieren in lagen. „Echte eieren zei hij trotsch. „Niet van die slappe winkeleieren. Nu gaan we een stevig ad vocaatje maken voor juffrouw Louise." Hij straalde van voldoening en voor hij weg ging stond hij er op, om zelf naar de keuken te gaan en het eigenhandig klaar te maken. Ter- "1 dokter Stewart de eieren klopte, praatte hij aan een stuk. „Ik zei tegen m'n vrouw," vertelde hij, me' een rood gezicht door de inspanning „dat u mij wel een oude klets zou vinden, om wat lk onlangs zei over Walker, en juffrouw Louise." „Heclemaal niet," protesteerde ik. „De zaak zit zoo", ging hij voort, blijkbaar er op gesteld om zich te rechtvaardigen „ik heb dat nieuwtje gehoord zooals we zoo veel hooren via de keuken. De chauffeur van Walker W alker is een veel deftiger kerel dan ik en rijdt rnd in een keurige auto nu, zijn chauffeur komt wel eens bij onze dienstbode en hij heerl haar het heele verhaal verteld. Het kwam mij nogal waarschijnlijk voor, omdat Walker hier verleden zomer erg veel kwam, toen do familie Armstrong hier woonde en bovendien vertelde Riggs, zoo heet de chauffeur van Walker, een heel waarschijnlijk verhaal over den dokte-, die aan den voet van den heuvel, hier vlak bij, ten huis liet bouwen. Huston was de architect. En natuurlijk ge loofde ik hem. Toen de dokter weg was ging ze zitten om eens over alles na te denken. Het resultaat van mijn overpeinzingen was, dat ik plo'seling op stond en naar de telefoon liep. Ik had een vree- selijken hekel gekregen aan dien dokter Wal ker, dien ik nooit gezien had en waarvan be weerd werd, dat hij met Louise Armstrong ver loofd was. Ik kende Sam Huston heel goed. Jaren gele oen, toen Sam nog heel wat jonger was en voor hij met Annie Endicott trouwde kende ik hem nog veel beter. Ik aarzelde dus geen oogenblik met hem op te bellen. Maar toen de kantoorjon gen den particulieren secretaris had geroepen en die hooggeplaatste persoon er in had toege stemd mij met zijn chef aan te sluiten, wist ik eigenlijk niet erg goed, hoe ik moest beginnen. „Zoo, hoe gaat het er mee, Rachel," zei Sam opgewekt. „Moet ik nu eindelijk een huis voor je bouwen?" Een grapje van hem, wat al minstens twintig jaar oud was. „Misschien later," zei ik. „Op 't oogenblik wou ik je alleen maar iets vragen, wat mij eigenlijk niets aangaat." „Ik merk wel, dat je in de laatste kwarteeuw niet veranderd bent, Rachel." Dit moest weer een grijp verbeelden. „Vraag maar op lk zal ie graag van dienst zijn, als je mijn huiselijke aangelegenheden maar met rust laat. „Probeer eens een oogenblik ernstig te zijn „en vertel me eens heeft jouw firma in den taatsten tijd een teekening moeten maken voo- een huis voor dokter Walker uit Lasanova „Ja." „Waar zou dat gebouwd worden Ik heb -r er n specialen reden voor om dat te vragen." „Ik meen op terrein van de Armstrongs. Me neer Armstrong zelf is er over komen praten en ja, dat weet ik ook wel zeker het huis zou newoond worden door de dochter van den heer Armstrong, die met dokter Walker verloofd Was" Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1926 | | pagina 1