fie We rite It ra p iedere (leg geopend M Zondags PORTÖRICÖ I. E, 11 IJ S S BLAKKE BAAI No 66 Plekken Kloosterbalsem maken. 17e Jü&rjjmiz. Vrijdag- 16 Juli 1026. WiERINGER COURANTS NIEUWS» EN ADVÉ$}?eNTIEBLAD VOOR tlgi WIERINGEN EN OMSTREICER jOHN J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVER V E 1? s C PI IJ N T E L K E N DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden .1. A D V E R T E NT I N Van i5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hippolytushoef Wieringen. Telel. lntercomm. No. 19. RECHTZAKEN. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Zitting van 13 Juli. MISHANDELING. Do bloemist Joh. W. te Anna Paulowna stond terecht ter zake mishandeling van den getuige Tfozema, een 21-jarig polderwerker uit Wierin gen, in den nacht van 28 op 29 Maart, dien hij met een stoelpoot zou hebben geslagen. Verdachte zeide dat Rosema met een mes dreigde en zekeren Cornelissen aanviel en heeft ook Jan Spigt geraakt Rozema ontkende een open mes in de hand tc hebben gehad. Hij is gevlucht en heeft een klap met een stoel op het hoofd gehad. Hij weet niet van wie. De getuige Cornelisseen heeft verdachte niet met de stoelpoot zien slaan. Wel had hij een dergelijk voorwerp in de hand. De officier achtte het bewijs niet sterk, maar vorderde 20 boete of 20 dagen hecht. Verdachte werd vrijgesproken. NOG EENS MISHANDELING. De polderwerker H. H. R. te Anna Paulowna stond terecht ter zake dat hij in den nacht, van ?8 op 29 Maart een tweetal personen, W. Corne lissen ën Spigt met een mes blcodend heeft ver wond. De verdediger, mr. Bosman, voerde een juri disch debat met politierechter en officier over de interpactatie van eenige artikel van het wet boek van strafvordering, als resultaat van die conferentie werd- voor deze rechtbank de zaak vervallen verklaard en zal de zaak worden aan gebracht voor de voltallige rechtbank. Verdachte is later tegen zijn oom, de 62-jarige JL de Boer zeer onhebbelijk opgetreden. Hij dreigde hem zelfs met een klacht bij de politie indien hij door bleef gaan hem van diefstal te beschuldigen. Geëischt werd öp advies van het genootschap veroordeeling tot 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 proefjaren. Vonnis conform dit requisitoir. op de huid puistjes en zweertjes zijn onaangenaam en moeilijk tè verdrijven, omdat telkens andere plaatsen besmet wor den. Geneest U met Akker'9 dan wordt Uw huid weer blank en gaaf. Bovendien onovertroffen bij wonden, ontvellingen, smetten. Insectenbeten Per pot van 20 gram 60 cent, ■v. 50 gr. f 1.—. v. 100 gr. f 1.75 Overal verkri)gbaar DIEFSTAL. De verdachte L. v. D. te Anna. Paulowna heeft op 9 April uit de woning van zijn oom waar hij dikwerf kwam een portemonnaie, inhoudend j 25 aan specie, ontvreemd. FEUILLETON. Naar het Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. )o( No. 13 Toen de architect naar de verschillende leden van mijn familie had geinformcerd en tenslotte had afgebeld, was ik zeker van één ding. Louise Armstrong was verliefd op Halsey, en de man met wien ze zou trouwen was dokter Walker. Dien dag vertelde ik aan Louise den inhoud van het lelegjam dat meneer Harton open ge maakt had. Ze scheen het te begrijpen, maar il heb nog nooit zoo'n droevig gezichtje gezien HOOFDSTUK Xïïl. Liddy slaat alarm. Den volgenden dag, Vrijdags, vertelde GcrLu- de aan Louise dat haar stiefvader gestorven was. Ze deed het zoo voorzichtig mogelijk eerst zei zo dat hij erg ziek was en tenslotte da' Was overleden. Louise nam het nicüws op zeer onverwachte wijze op, en toén Gcrtrude mii kwam vertellen hoe het gegaan was, was zij er eigenlijk e<m beetje verontwaardigd ovo* „Ze lag mij maar aan te staren, tante Rav zei ze. „Ik geloof heusch dat ze er blij om wos. blijEn ze is te eerlijk om zich anders voor tc doen dan ze is. Weet u wat voor soort man die meneer Armstrong was Hij was een schurk en een tyran, Gertrude". zei ik. „Maar van één ding ben ik overtuigd. Louise zal nu wel om Halsey sturen en alles weer goed maken." Want Louise had den heelen dag geweigerd om Halsey te zien en de jongen was wanhopig'. Dien avond waren Halsey en ik samen rustig een uurtje bij elkaar en ik vertelde hem toen verscheidene dingen over het verzoek, dat wo gekregen hadden om Zonnehoek te verlaten. Over het. telegram voor Louise, van praatjes die er gingen over een huwelijk van Louise met dokter Walker en tenslotte vertelde ik hem Laat Uw foto's door Atelier Mooie foto's tegesi matige prijzen. EINNENL. NIEUWS. ZONDERLINGE BIJVERDIENSTE. De politie te Velp heeft ontdekt, dat door som mige lieden in den laatsten tijd een zonderlinge methode wordt toegepast, om aan geld te* ko men, Telkens kemen bij de politie aangiften in, dat dienstboden eenigen tijd omgang hebben mei hun onbekende personen, terwijl later blijkt dat dezen een valschen naam hebben opgegeven Gewoonlijk zijn de meisjes er door allerlei leu gens toe gebracht, spaarduitjes of fiets aan de- mannen af te staan. Hebben dezen die een maal in hun bezit, dan verdwijnen zij om met mderen hetzelfde spelletje te beginnen. De meeste van cleze lieden zijn gehuwd en be schouwen dit „werk." als een bijverdienste. Ee- ïr gen zijn aangehouden. GEVAARLIJK SNOEPGOED. Te Bellingwolde (Groningen) is het geheele gezin van den arbeider J. S. ongesteld gewer den. De geneesheer constateerde vergiftiging tengevolge van het eten van cocosnooten.. Een tweehonderdtal zijn van den voorraad cocos nooten bij den handelaar H. in beslag genomen. MOEILIJKE REDDING. Zondag geraakte in Den Helder een 18-iarige dienstbode in bat Marsdiep te water. De-beer A. D J. sprong gekleed het meisje na.- De drenke linge was inmiddels door den sterken stroom mee naar buiten gedreven. Met de uitersts krpehtsinspanning kon de redder haar tot op ongeveer twintig meter van den wal brengen Hij slaagde er in zich toen vast te griipen -aan een paal en zich boven water te houden. De heer TT. de W. snrong toen ook te water, doch ook hem gelukte het niet, wegens den sterkfM stroom, het intusschen bewusteloos meisie or> het droge te brengen. Ferst nad*t. een derde, dr beer B., zich te water bad hegeven. slaagden d* redders er gezamenlijk in. het meisie weer or bet droge te brengen. Door toepassing van y-nnstmat.ige ademhaling is bet leven ongewek* van het gesprek dat ik den vorigen dag met haar gehad had. Hij zat achterover in een grooten stoel, met zijn gezicht in de schaduw en ik had zielsmede lijden met hem. Hij was zoo groot en zoo jon gensachtig. Toen ik. klaar was haalde hij dier» adem. „Wat Louise ook doet", zei hij, „ik laat mij door niets overtuigen, tante Ray, dat ze niet van mij houdt. En tot twee maanden geleden toen zij en haar moeder op reis gingen was ik de gelukkigste man ter wereld. Toen kwajn er verandering ze schreef mij, dat haar familie tegen ons huwelijk was. dat ze nog net zoo voor mij voelde als altijd, maar dat er iets gebeurd was, dat haar ideeën over de toekomst had ver anderd. Ik moest maar niet schrijven voor zij mij schreef, en wat er ook gebeurde, over haar moest ik altijd zoo goed mogelijk denken. Tiet klonk als een raadseltje. Toen ik haar gister avond zag was bet hetzelfde liedje, alleen mis schien nog wat erger." „ITalscy", vroeg ik, „heb je eenig idee van den aard vnn het gesprek tusschen Louise Arm strong en Arnold op den avond voor hij ver moord werd „Het was een stormachtig onderhoud. Tho mas zegt, dat hij een paar maal op het punt heeft gestaan om de kamer in te gaan, zoo be zorgd maakte hij zich over Louise." „ÜP dan nog iets Halsey", zei ik, „heb je Loui se ooit hooren praten over een vrouw die Car rington heette Nina Carrington f „Nooit", zei hij positief. Want al deden we nog zoo ons best ,onzc ge dachten kwamen telkens weer terug op dien vrceselijken Zaterdagnacht en 'dea moord. Bij ieder gesprek kwamen wc er op terug en we voelden allemaal dat Jamieson het er op aan legde om John Bailey tot schuldige te maken- Het feit dat de detcctievc er niet was, stelde ons niet bepaald gerusthij bad bepaald een spoor gevonden in de stad, anders zou hij wel terug ;ekomen zijft. In de kranten stond dat de kassier van de Handelsbank ziek lag op zijn kamer wat, les wel beschouwd, nu niet zoo heel erg te vot- bazen was. Aan de schuld van den overleden directeur viel niet langer te twijfelen, er was over de vermiste effecten geadverteerd en een deel er van was ontdekt. Ze waien overal ge- ïnnn w Ta ba k.^fabn^k i VV;vk<M]<i(5 I/ieuw'' Laai C2& - ALK MAAK 70, 30. 100, 120,140,150, 160, 180, 200, 225, 250 en 350, 400, 450 en 500 cent per pond. een motorrijwiel met duozitting, waarin een da me gezeten was, zoo snel door De Bilt, dat bij een bocht niet kon nemen en een wielrijder aan reed., die op het rijwielpad stilstond. De wiclrij* der kwam te vallen en bezeerde zijn been, ter - vijl zijn fiets werd vernield. Het rijwiel van dv. dame, die hem vergezelde, bekwam schade. Verscheidene wielrijders, onder meer een groep van vier Amsterdammers, kwamen tengevolge van de aaflrijding te vallen en kregen verwon dingen De motorrijder viel en werd eveneens licht gewond de dame in de duo, die van baar zitplaats werd geslingerd, kwam met den schrik vrij. Het is gebleken, dat de handrem vnn den motor niet functionneerde. De politie heeft procesverbaal opgemaakt. ONTRGUW POSTAMBTENAAR. Te Wijnjetcrp in Friesland is gearresteerd de beheerder vnn het hulppostkantoor aldaar, ver dacht van verduistering en valschhcid in ge schrifte. Hij was 25 jaar in dienst der posterijen. WAT EEN HELD I liet achtjarig r.oontje van R. Kooistra te ïlar- kcma-Opeindo liep achter een hooiwagen, toen eensklaps de bestuurder van het voertuig sprong en met een zweep het kind in het gezicht lsoeg. Men vreest dat het een der oogen moet u issen. De bestuurder van den wagen is nog onbekend. Een onderzoek wordt ingesteld. KTNDERWEELDE. Bij de opening van een nieuwe Christelijke school tc Spakenburg, sprak de voorzitter van het schoolbestuur in een rede o.m. de volgende woorden „Spakenburg is het kinderland. Ik heb ge hoord, dat er geen plaats is in ons land, die in verhouding tot het aantal inwoners meer kinde ren heeft. En daar zijn we trotsch op, Hier spre ken .wij van moeders, die hun 70e, 12e of 16e kind krijgen Hier kunnen wij, vooral hogen op het bezit van tal van tweelingen, ja, zijn wij /.elfs in het bezit van een gezonden drieling. ECHTELIJKE IDYLLE. Toen vrouw G. te Vaals, zich naar de kerk rilde begevenwerd zij door haar man op straat ongesproken, die haar na enkele woorden met een mes eenige steken toebracht. Een in de horst, die echter geen letsel gaf. Een steek schampte op het schouderblad af, terwijl er 2 *usschen de ribben werden toegebracht, De vrouw werd naar het huis harer ouders toege bracht waar ze sedert eenigen tijd inwoonde. Ir is geen levensgevaar. G. maakte zich uit de '.oeten en vluchtte de grens over. Hij is aange - houden en opgesloten. RECLAME OP POSTSTEMPELS. Aan het gemeentebestuur van Ommen is vcr- MiTïnmp- verleend tot het. plaatsen van een aan kondiging in den stempel, in het gebruik voor het afstempelen van de correspondentie van het postkantoor aldaar. Het inschrift luidt ..Prach tig natuurschoon. Lage belasting. Ook uv n oonplaats EEN MOTORFIETS AAN HET WERK Zondagnamiddag reed een man, gezeten op hiuikt als onderpand voor hooge geldleeningen en men geloofde algemeen dat er niet minder dan anderhalf millioen dollars mee opgenomen waren. Iedereen, die iets met de bank te maken had, was gearresteerd en tegen een hooge borg stelling vrijgelaten. Was hij dc eenige schuldige of was de kassie> zijn medeplichtige Waar was het geld De nalatenschap van den overledene was betrekke lijk klein een flink huis in de stad. Zonne hoek, nog een groote bezitting waar veel hypo theek op stond, een levensverzekering van vijf tigduizend dollar, en enkele persoonlijke eigen dommen, dat was alles. De rest had hij waar - sehijnlijk door speculaties verloren, beweerden de kranten. Er was één ding dat er voor Jack Bailey leelijk uitzag Paul Armstrong en hij hadden samen een spoorwegmaatschappij in Nieuw-Mexico gefinancierd en er werd beweerd dat ze er allebei veel geld bij hadden ingescho ten. Het feit, dat de beide mannen zaken had den gedaan, versterkte het vermoeden 1 dat Bai ley van den diefstal af móest weten. Zijn onver klaarhare wegblijven van de Bank op dien Maandag maakte het nog ongunstiger voor hem. Maar het eenige vreemde was het feit, dat hij zich zelf bij de politie had aangemeld. Ik voor mij beschouwde dat als een handigheidje van.een slimmen schurk. Ik was niet bepaald bevooroordeeld tegen Gcrtrude's aanbidder, maar op de een of andere manier wilde ik over tuigd worden. Ik vertrouwde niemand, „zoo maar." Dien nacht begon het op Zonnehoek weer te poken. Liddy had in Louis's kleedkamer gesla pen op een rustbank en toen het donker werd begon ze de heele serie kamers te barricadeeren Daar de kamers boven aan de wenteltrap lagen v\as ze alleen in groote opwinding in staat om er in donker langs te gaan. Ik moet zelf ook toegeven dat het er in dier hoek onheilspellend uitzag, maar we staken daar alle lampen op en totdat te middernacht hel licht uitging zag het er werkelijk vroolijk uit, als je er verder niets van af wist. Dien Vrijdagavond dan was ik naar bed ge gaan, vastbesloten om dadelijk te gaan slapen. Onaangename gedachten, die telkens bij mij op kwamen, probeerde ik te negeeren en systema tisch ontspande ik al mijn spieren. Ik viel spoe dig in slaap en droomde dat dokter Walker zijn BUITENLAND. HET WEER IN DEN VREEMDE. Over Spanje gaat een hittegolf, zooals sedert jaren niet is gekend. De temperatuur in de haduw is 34 graden Celsius. De buizen stra len een zoodanige hitte uit, dat het op straat bijna niet is uit te houden. In Engeland is het ook ongewoon warm. To Londen was het bijv. Maandag de warmste dag sedert 2 jaar. De thermometer wees in de scha duw 84 graden Fahrenheit en ruim 100 graden in de zoon. Sedert eenige dagen-woedden op Sicilië, in Calabrië en te Napels hevige wervelstormen, gepaard gaande met zware wolkbreuken. Ook in Noord-Italië, inzonderheid de omgeving van Florence, worden hevige wolkbreuken gemeld. In Ontario heeft een hevige wervelstorm groo te boomgaarden en opslagplaatsen vernield. ITALIë GEEN SUCCES AAN DE NOORDPOOL. Uit Kopenhagen wordt aan de Vossische Ztg. gemeld, dat een der deelnemers aan de Norge- expeditie naar de Noordpool een inciednt aan nieuwe huis vlak voor mijn ramen bouwde ik boorde het geluid van bet timmeren en toen weid ik op eens wakker doordat er iemand op mijn dëur bonkte. Ik stond dadelijk op en toen mijn voetstappen hoorbaar werden op den vloer hield het klop pen op en volgde er een zacht gefluister door het sleutelgaat. „Juffrouw Rachel! Juffrouw-Rachelzei er iemand telkens weer. ,Ben jij daar, Liddy vroeg ik, "met mijn hond aan de doorknop. „Laat mij in vredesnaam binnen zei ze zacht jes. Ze stond tegen de deur geleund, want toen ik open deed viel ze naar binnen. Ze zag groen bleek en had een zwart met rood gestreepte fla nellen ondeirok over haar schouders. Luister eens zei ze, terwijl ze midden in de kamer bleef staan en zich aan mij vastklemde. 0, juffrouw Rachel, het is de geest van dien dooden man, die klopt om binnen gelaten te worden En werkelijk hoorde ik een dof „klop klop klop dicht hij. Het was een gedempt geluid ie voelde hel meer dan je het hoorde en het on mogelijk uit te maken waar het precies was. Tiet eene oogenhlik scheen het tegen den vloer onder ons te zijn, en dan was het even stil en begon hot klop klop klop schijnbaar tegen dén muur. ..Een spook is het niet," zei ik vol overtuiging. „Als het èen spook was zou het niet kloppen, maar door het sleutelgat komen." Liddy keek naar liet sleutelgat. „Maar het liikt er meer op of er iemand probeert hier in huis in te breken. Liddy rilde hevig. Ik zei dat zé mij mijn pan- 1o?fels moest aangegeven, en toen bracht ze mij oen paar handschoenen Ten slotte zocht ik den den boel zelf maar op, en maakte mij klaar om Halsey te^ gaan roepen. Het electrische licht was overal uit in de hal brandde alleen een nachtlampje, toen ik naar Halsey's kamer liep. W aarvoor ik eigenlijk bang was weet ik niet, maar het was een opluchting voor me toon ik hom daar vast in slaap vond, en zijn kamerdeur niet op slot bleek te zijn. „Wordt wakker, Halsey" zei ik, en schudde hom heen en weer. Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1926 | | pagina 1