Zenuwtabietten MUNHARDT'S 7^c t Maagtabletten n MUNHARDT'S ^ac W Hoofdpijntabletten w MUNHARDT'S QAC P Staaltabletten MUNHARDT'S Laxeertabletten Verkrijgbaar bij Apoiken Drogistep Alles voorzien van den naam GEKOOIDE BOOSWICHTEN PUBLIEK VERMAAK I Een Amerikaansch humanitaire vereeniging is bezig handteekeningen te verzamelen voor een petitie aan het congres, waarbij verzocht wordt de doodstraf af te schaffen, maar moor denaars en dergelijke „erge" booswichten, die \oor die straf in aanmerking komen, liever als afschrikwekkend voorbeeld in kooien op te slui ten. De bond wil deze kooien met inhoud dan in de openbare parken tentoonstellen. Het is evenwel niet genoeg, dat de moorde naars aan ieders nieuwsgierige Liikkcn worden 'blootgesteld. De humanitaire bond wil de at tractie nog wat grooter maken en stelt voor de kooibewoners slechts een paar jaar te wasschen te scheren, het haar te knippen en de nagels te verzorgen. Op die wijze zullen de moordenaars niet alleen wat hun verblijf, maar ook wat hun uiterlijk betreft, op wilde dieren gelijken. EEN AAP, DRONKEN GEBRACHT 1 Een aap, die geruimen tijd geleden door zijn eigenaar was buitgemaakt en de boomen in het zwarte werelddeel had moeten verwisselen voor een Berlijnsch kamertje, verlangde naar de vrij heid en wist te ontsnappen. Tot groote ontsteltenis der gasten bediende de aap zich van den inhoud der verschillende kop jes en glaasjes, waarbij het bleek, dat hij aller minst geheel-onthouder was. Spoedig was de politie ter plaatse, maar even als een mensch, die een glaasje te veel heeft ge dronken, weigerde ook de aap de bevelen der ambtenaren te gehoorzamen. Hij beet een der agenten in de hand en greep glazen en flesschcn om zich zijn belagers van het lijf te houden. Tenslotte werd de brandweer gewaarschuwd, 'die den aap met een lasso ving. Inmiddels had zich een zoo groote menigte voor het restaurant verzameld, dat de brandweer zich geen weg meer kon banen. Den gevangene werd even wat speling gegeven hij stormde naar den uitgang, in een minimum van tijd waren re nieuwsgieri gen verstrooid, terwijl de nieuwsgierigen ver strooid, terwijl de aap werd weggevoerd. WAAR IS KONING BORIS Ongeveer een week geleden werd gemeld, dat Koning Boris van Bulgarije uit Italië naar Zwit seriand was vertrokken. Tot nu toe is zijn verblijfplaats in Zwitserland evenwel niet bekend geworden. Het laatst is Koning Boris opgemerkt te Milaan en veronder steld woPdt, dat hij, om onopgemerkt te blijven, per auto de Italiaansch-Zwitsersche grens is gepasseerd. De hitte der afgeloopen week in Engeland lridde Zondag tot hevige onweders in West en Zuid Engeland. De_ hoofdstraat in Lymeregis werd tengevolge van don geweldigen regenval een miniatuur wa terval. In Seaton Devon stroomde het water in de huizen. Óp sommige plaatsen stotnd het vier veot diep. Ook in Swansea en Middleton in het graafschap Cork heeft het buitengewoon hard geregend. NOG STEEDS NOODWEER IN den VREEMDE In de omgeving van Verviers heeft het Don derdag hevig geonweerd. Nabij Verviers werden 20 koeien door den bliksem gedood. Boven het gebied van den Enns en het dal van den Steyr (Oostenrijk) heeft eveneens een bui tengewoon hevig onweder gewoed. De straat weg werd over een afstand van 3 K.M. .vernield- Bij Ternberg werden verscheidene personen door het water verrast in weerwil van de krachtige reddingspogingen verdronken zij jammerlijk. Ook verschillende groote gebieden van Boven- Oostenrijk werden door zware onweders en wolkbreuken'.,geteisterd. Verschillende boerde rijen werden door den bliksem getroffen èn brandden af. Saksen en de Harz zijn eveneens wederom ge teisterd door hevig onweder, gepaard gaande met stortregens, waardoor groote schade werd aangericht. Donderdagnacht is de Donaudijk bij Acatina (Yoego-Slavië) doorgebroken, waardoor duizen- den bunders land werden overstroomd. Tus- schen Delmonostor en Bellye, alsmede bij Neu- sntz is de dijk eveneens doorgebroken. Een wolkbreuk, gepaard gaande met vrcese- lijken hagelslag, heeft het dorp Roesovo in Mon tenegro geteisterd. Ruim 40 personen werden gedood, meer dan 20 ernstig gewond. Duizenden stuks vee zijn verdronken. ZUID-SLAVIë. EEN AARDSTORTING Uit Belgrado wordt gemeld, dat Zaterdag ten gevolge van den onophoudelijken regenval in de nabijheid van Serajewo een groote aardmassa van den bergrand op de spoorlijn is 'gestort? juist op het oogenhlik, dat de trein SerajewoT Zavidovici passeerde. De trein werd onder de neerploffende aardmassa's bedolven en alle rei zigers men schat hun aantal op 80 tot 100 werden gedood. Volgens een Wolffbericht zou de ramp niet zoo ernstig zijn als bovenstaand telegram het doet. voorkomen. Er zouden, volgens Wolff, slechts verscheidene personen zijn gewond. Een later Wolfftelegram meldt, dat er nog 100 personen onder de aardmassa bedolven liggen, .maar dat men druk bezig is met hulpverleening. Het zal dus wel niet bij gewonden zijn gebleven. JEUGDIGE AVONTURIERS. In Hamburg waren zij scheep gegaan, drie jon gens van ongeveer 16 jaar niet op een behoor lijk stoomschip, maar in een zeilbootje van drie meters lengte en één meter breedte, zoo'n klein vaartuigje, dat heel wat kan prestoeren, als het goed wordt bedien^. Nu, aan dit laatste ontbrak het nietDe jon gens waren zoo van hun kennen overtuigd, dat zij de Elbe afzakten, het zeegat uitstevenden en tusschen de Wadden door, van de Noordzee de Zuiderzee invoeren. En dat allemaal zonder dat k-iarten of een kompas aan boord waren. Het gebrek aan nautische middelen is schitte rend overwonnen de knapen hebben zonder ongelukken het IJ bereikt en landden dezer da gen in de hoofdstad. Maar nu begonnen pas de moeilijkheden op zee gevoelden de knapen zich heer en meester, in de vreemde stad stonden zij hulpeloos. "Doch dè brutalen hebben de halve wereld en de jongens klopten aan bij den sluismeester van de Oosterdoksluis. De sluismeester had schik in de moedige jongens en bleek tot hulp bereidde levensmiddelenvoorraad werd wat aangevuld, het vaartuigje, waarin de knapen onder een zeil overnachten, kreeg een behoor lijke ligplaats. Maar het was den jongens niet om slapen en eten te doen zij wilden, nu zij eenmaal in Ne derland waren, ook wat van het lage land aan de Noordzee zien. De sluismeester legde het geval uit aan de firma Varekamp, die bereid was de jèugdige avonturiers op een harer motorbooten mee te nemen naar Rotterdam en Delft. Thans zijn de knapen, met hun zelïvaartuigje, aan boord van zoo'n motorboot. Zij zijn Zondag naar het Kagermeer gebracht, en de zeilverec- niging heeft, de heer Varekamp had er voor ge zorgd de knapen ontvangen. Daarna komen de jonge reizigers naar Am sterdam terug, om dan nogmaals den tocht over de Noordzee te wagen. BUITENLAND. KERMISPRET. De eerste dag van de Wormerveersche kermis heeft zich Zaterdag gekenmerkt door een hevige vechtpartij tusschen kermisvierders uit Wor- mervecr, Zaandam en Uitgeest. De twist liep zoo hoog, dat gebruik werd gemaakt van de messen, met het gevolg dat verscheidene perso nen snij- en steekwonden opliepen. Enkelen van hén konden aan het politiebureau worden ver honden, terwijl één in de kliniek moest worden opgenomen. WAT ER TE VOORSCHIJN KWAM. Het volgende voorval speelde zich in den loop der vorige weck af aan onze Zuidergrens. Het kan dienen als een bewijs, van welk een' omvang de grenshandcl op het oogenblik is/ Het was ,in Baarlc-Nassau. Er heerschte in de visitatiezaal weer een groote drukte van Hol landers, die België een bezoek hadden gebracht. Velen hunner waren gepakt en gezakt, doch er waren 'ook enkelen, die oogenschijnlijk niets bij zich hadden De fiscus laat echter niet met zich spelen. Er werden heel 'wat dames onder de wachtenden uitgenoodigd, naar de visiteuse te gaanEven later kon men ze dan naar bui ten zien komen, met hoogroode kleur en sommi gen heel wat minder corpulent, dan toen zij bin nengingen. Onder de wachtenden bevond zich ook 'n vrouw uit Tilbui^, die. naarmate zij de fa tale deur naderde, voortdurend onrustiger werd De stijgende onrust ontging eebf stadgenoot van de vrouw niet, en, wijzende op de kamer van de visiteuse, fluisterde hij haar in het oor: Als je wat in je pantalon hebt, pas dan maar op Ze zoeken daar alles na Hé. ik krijg er koppijn van bekende de vrouw M at nu gedaan Zij naderde voortdurend meer den douane - be ambte, die ér 'n buitengewoon vermaak in «•heen te hebben min of meer zenuwachtige da mes naar de visiteuse te dirigeeren. Zij verzocht den reisgenooten haar behulp zaam te zijn Eén cordon werd om de vrouw gevormd en heel voorzichtig haalde de smokkc- laarster onder haar zak vandaan een stuk kant, eenige knotten sajet, stukken chocolade en nog Smeer artikelen; stapels pakjes werden uit de ge [hoime bergplaats te .voorschijn gehaald. De doe de niet om te smokkele', zei ee in on- vervalscht Tilburgsch dialect, terwijl ze 'n schu- jwen blik wierp op den douanier, mar ge wit nie, v. aar ge mee de pekskes mot b lijve. 1 Als sloteffect kwam eindelijk een mooi ver pakt Gruyère-kaasje te voorschijn. Zichtbaar op gelucht nam de vrouw vervolgens haar plaats onder de wachtenden weer in. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Men meldt, uit Dieren Toen de fabrikant H. G. uit Lonneker Zondagavond omstreeks 11 uur in de Torensche Allee alhier met een snelle vaart een wagen wilde passeeren, geraakte hij in kuilen langs de berm van den weg met het gevolg, dat hij het stuur van zijn auto niet mees ter kon blijven, over den. weg slingerde, en aan den anderen kant met de auto over den kop sloeg. De heer G. werd met de beide inzittenden uit de auto geslingerd. Mevr. Nolet uit Zutphen kreeg daarbij een hersenschudding, en werd per auto naar het Velpsche ziekenhuis vervoerd, na dat dr. MTlschut. uit Bpummen voorloopige hulp had verleend. De G. en nog een passagier kwa men er met lichte verwondingen af. De auto werd zwaar beschadigd. EEN DROEVE TOCHT. Van een trein der Zuid Nederlandschc Stoom tram-Maatschappij, waarin 493 kinderen der evreeniging „St. Joseph" te Breda" zaten, ont spoorde Zondagmorgen bij den wissel in do Lies boschstraat een wagen. Êen zevenjarig knaapje werd uit den wagen geslingerd en op slag ge dood. De overige kinderen stapten daarop uit den trein en keerden in bedrukte stemming naar Breda, terug DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Maandagmorgen omstreeks 5 uur heeft op den onbewaakten overweg te Nieuw Lensden, aan de spoorlijn ZwolleMeppel een doodeiijk ongeval plaats De landbouwer J. Smid uit Nieuw Leusen reed met twee aan elkaar gekop rolde hooiwagens (?b den overweg, toen een los se locomptief naderde. De hoiwagens werden gegrepen: en S. kwam onder de locomotief te recht. Zijn hoofd werd van de romp gescheiden. De wagens werden vernield en het paard ge dood. H(it. liik van S., die een ziekeliike vrouw en vier liinderen achterlaat, is naar het lijken - huis te ijieuw Leusen vervoerd. GEMEENTE WIERINGEN. DOOPSGEZINDE GEMEENTEDAG op. Wieringen. Men kon het Zaterdag bemer ken. Er was iets bijzonders aan de hand. De al- lijd ijverige kosteres der „Vermaning" liep bui tengewoon druk, alsook het bestuur van de „Zus terkring". De groenteboer lachtte vergenoegd Nog nooit had hij zooveel bloemkool verkocht En dan de slagers .Tekort aan gehakt voor de soep Inderdaad 250 gasten zouden van de gast vrijheid der Wieringers gebruik maken en dus moest men zorgen, dat de verwachtingen niet zouden worden beschaamd En Zaterdagmiddag zagen we ze al wande len, ouden en jongen, getooid met 'n driekant kaartje als blijk van saamhoorigheid en genie- tènd van MTerings stille schoone landouwen! M^aar ze vandaan kwamen Overal Van Am sterdam; Zaankanters, M'ormerveer, Kromme nie, enz. enz. En even voor achten zagen wij ze tezamen in de tuin van dominee v.d. Veen, velen eli»ander begroetend als oude bekenden! Daar deed men zich tegoed aan.de Wieringer kadetjes v. daar werd de vermoeienis van de reis afge schud; daar wachtte men de Wieringer vrinden Weldra stroomde de sober met klimopgroen .ersierde „Vermaning vol, en sprak Ds. Van der Veen het hartelijk welkomstwoord en werd geza melijk krachtig en vol 'n gezangvers aangehe ven. Alen kon.jr.qo gevoelen, dat allen daar thuis aren/riat allen spraken uit volle" overtuiging Mej^Jt .Leistra van Groaiw sprak het wijdings wo< 'waarbij zei tot uitgangspunt had gckoi- zén de woorden van Jezus: „Zie het kind Niet minder tot het schoone van dezen avond droeg bij de zang van mej. Tegelaar van Hilver sum. Innig mooi vooral vonden wij de verzon van Guido Gczollc. Ze zijn bekend en toch altijd weer nieuw, zoo leerzaam, vol waarheid. De rede van den heer Sixma van i-Iehgelo gaf aanleiding' tot ge'dachtcnwisseling. Zijn» onder werp „Hoe bestrijden wij den sleur in .ons dage lijksch leven, gaf 'n consentreering tot één punt dat is. dat het geloof 's levens lasten verlicht ten allen tijd. Zoo vloog deze avond om, en waar om elf uur het electrisch licht te Hippolytushoef altijd „wel te rusten seint, was het hoog tijd de gasten on derdak te brengen. ondagmorgen kwamen weer uit alle streken /an Noord Holland autobussen vol Gemeente- da ggangers en de groote Herv. Kerk, waar nu de dienst, geleid door Ds. v.d. Veen, werd gehouden bleek nauwelijks de schare te kunnen bevatten Hoe geweldig, hoe schoon is zulk ngcvuld bede huis en het was alsof én het woord van den pre- «i-kant én het gezang der gemeente er warmer en verhevener door werd. Na den eten wérd per auto's 'n rijtoer onderno men naar Den Oever en daar de havenwerken be zichtigd. Dat onderWeg ook de typische oude Stroeër Vermaning in oogenschouw werd geno men behoeft wel geen betoog. Aan deze rijtoer nam ook deel onze oud-predikant Ds. Leendertz en telkens en telkens weer zagen wij hem de oude bekenden toewuiven, waar hij voorbij kwam. Na deze tocht sprak hij in de Herv. kerk te Hippolytushoef over „Het land der levenden en natuurlijk was in het gebouw weer geen plaats onbezet Het was 'n waardige eindsamen komst van dezen zoo uitmuntend geslaagde ge- nieentedag. - Het was inmiddels al zoo laat geworden dat zij, die naar Amsterdam moesten, zich moesten haasten om den trein te halen. Het afscheid was allerwege hartelijk en telkens klonk het tot weerziens Zaterdag avond maakte de muziek vcreeni ging „Apollo" een marsch door Den Oever. Aan het vaandel prijkte de groote zilveren lauwertak en de gouden medaille, behaald op het concours te Hippolytushoef. De melkprijs te Hippolytushoef is met in gang van 18 Juli van 14 op 12 cent per liter ge bracht. MummBvs jtzc A.MIJNMARDT Pharm.Fabriek. ZE5SY GOEDKOOPE TREIN OP 28 JULI a.s. De Directie der Ned. Spoorwegen zal op Wocns dag 28 Juli een goedkoope trein 2e en 3e klasse laten rijden van Helder, Anna Paulowna, Scha- gen, Noord Scliarwoude, Heerhugowaard en Alk maar naar Zaandam en Amsterdam C. S. Prijzen (heen en terug, dus retour van Hel de»* 2e kl. f2.30; 3e klas f 1.65. Verkoop van kaarten aan de stations tot Dins dag 27 Juli Vertrek van Helder $m. 7.51; van An na Paulowna 8.07; van Schagen 8.21. Aankomst Amsterdam 9.50. Terug uit Amsterdam n.m. 8.58. Aankomst in Schagen 10.18; in Anna Paulowna 10.31; in Hel der 10.46. IPORT V.V.A.P. Zondag speelde Excelsior weer eu;s t en wedsrijd op eigen terrein waar Zwaluwen \an Helder haar partij gaf. Om 2.30 uur laat scheidsrechter Vos aantreden en blijkt dat E. 3 invallers heeft en bovendien door wegblijven van een der spelers met 10 man moet spelen Het is een aardige strijd gewordsn welke door Z. verdiend met 21 werd gewonnen. Voor rust weet Z. eenmaal te doelpunten. Kort na rust maakt E dcor toedoen van Harder gelijk waar na Z. de eindstand op 2—1 brengt. Bij E. was alleen de achterhoede plus de rechtshalf goed op dreef. De voorhoede was door slecht voeden der halflinie en door invallers zwaar gehandi - capt, ofschoon laatstgenoemde hun best deden was toch het juiste verband zoek. A.s. Zondag zullen ter gelegenheid van de kermis Seriewedstrijden plaats vinden waar voor mooie prijzen beschikbaar zijn gesteld. Waar tegenstanders als Succes, J. V. C. en Bree- zand de gasten van E. zijn staat het vast dat het aan belangstelling niet zal ontbreken. Hopen we op mooi weer en ccn ordelijk verloop van de wedstrijden. De finale dezer wedstrijden zal 2 a 3 weken na kermis plaatsvinden. E. zal met 3 invallers de strijd tegen haar plaatsgenootc aan binden zoodat zij vermoedelijk in B. baar meer dere zullen moeten erkennen. Of denken julliie er soms anders over jongens In ieder geval Good Luck hoor jongens. In de 2de wedstrijd zien wij vermoedelijk de plaatsgenooten van dit blad als overwinnaars uit liet strijdperk treden. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 19 Juli 1926: Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen 26 Vette koeien 260 a 380 20 Vette kalveren J 60 a 130 Vette kalveren per Ned. pond f 1,10 a 1.40 63 nuchtere kalveren slacht per stuk van J b a 24 12 Vette schapen 25 a 28 482 Vette Varkens zware p. ned. pond f 0.70 a 0.74 Zou ters 0.68 a 0.70. UIT NOORDSCHARWOUDE. Ilct ging aan de markt de afgeloopen week weer niet naar wensch. Was reeds de vorige week de prijs niet best te noemen, thans is het nog veel minder geworden voor alle producten. Dc aardappelen, schotsche muizen, liepen terug van gemiddeld 4 op gemid deld 3 gulden voor de exportaardappeien, ter wijl de prima aardappel ongeveer 2 gulden hoo- ger is. Oe schoolmeesters liepen terug van omstreeks 6 op omstreeks 4 gulden wat de hoogste notec- ringen betreft. De laagste noteering was Zater dag slechts 2.90. Dc blauwe" eigenheimers daalden even snel al is daarvan de prijs dan ook nog ongeveer 1 gul den hooger. De bloemkool liep omlaag van ten hoogste 17 gulden op ten hoogste 8.60 en de zilvernep van ten hoogste 22.30 op ten hoogste 11.90. De drielingen brachten Zaterdag slechts 1,90 op. Sperciebocnen, tuinboonen en peulen werden zeer weinig aangevoerd De prijs was resp. 30.40 en 7 De kool bracht Zaterdag nog min der dan den halven prijs van Dinsdag op JRoode kool gold Dinsdag 10.80 en Zaterdag slecht' 4 605.30. Deensche witte brachten, Dinsdag 7.608.30 en Vrijdag slechts ƒ1 3.30 Gele kool werd Vrijdag vóór het eerst aangevoerd en bracht 7,20 op. De aardappelen aanvoer was hier 151 wagons, in Broek 123 en in Warmenhuizen 53. Voor het eerst was de grootste aanvoer aan de markt hier ter plaatse. De bloèmkoolaanvoer was hier ruim J2000 suks, de aanvoer van zilveruien klein 5000 Kg., terwijl roode kool ruim 10.000 K.G. en witte kool klein 3000 werd aangevoerd. Van de overige producten waren het zeer klei ne partijtjes. We weten niet wat er de oorzaak van is, docli er heerschte de geheele week een zéér tragische stemming in het marktgebouw. IN SPROOKJESLAND. NIKKERTJE EN DIKKERTJE Na het feestmaal gingen alle dames en ren naar een ander vertrek. De Koning en Koningin namen plaats op hun troon en de de Koning beval om zijn pijp en vroeg om drie vioolspelers. Toen begon de pret en men verwachtte, iedereen mee zou doen. Iedereen moest een schiedenis vertellen, een gedicht recitecren een versje zingen. Jantje Gilpin begon te vertellen van een pf tigen tocht die hij onlangs gemaakt had. 1 zei een oud vrouwtje, dlie in een schoen lec dat zij haar kinderen maar niet meegebri bad, want zij had er veel te veel. Zij had vleeschnat gegeven, zonder brood, daarna k gen zij een pak slaag en moesten toen een, drie, naar bed. Dikkertje vond dat verhaal zoo grappig, hij luid begon te lachen. Daarna kwamen anderen aan de beurt sommigen- zongen, anderen reciteeiMen. S ging goed totdat eindelijk Diktertje aan beurt was gekomen. M7ordt vervolg

Wieringer courant | 1926 | | pagina 2