WOUDA's ALLEEN VERKRIJGBAAR bij JANNES J. BOSKER Telefoon 22 H.HOEb' bokken. De prijzen werden behaald als volgt 1 en 6 Gebr van den Berg 2 en 8 Gebr. Spigt 4 en 9 Gebr Raaijmakers 5 en 7 J. MeijUnk 3. Gebr. van den Burg 10 M. Tijsen. De volgende wedvlucht zal gehouden worden van uit Soignies (België) met jonge duiven. Aan de Zeevaartschool te Helder zijn tot de 2fie klasse bevorderd J. Crum en C. J. de Schipper. BURGERLIJKE STAND Geboren Paulus, zoon van C. D. de Boer en van P. Voorthuijsen. Cornelia Maria, dochter van J. Jonker en. van M. Schoon. Getrouwd Cornelia Meeldijk en Klaas Heer- schap» Overleden Klaas Smit, oud 63 jaar, echtge- noote van M. Buisman. 'Naar aanleiding van een door de Coöpe ratieve Verbruiksvereeniging „Nieuw Leven' tot den Hoofdinspesteur van den Arbeid, Hoofd van het 6e district der Arbeidsinspectie te Haar lem gericht verzoek, hoertoe strekkende, dat zou mogen worden afgeweken van het bepaalde in art. 55, 6e lid der Arbeidswet 1919, is door be doelden Huofd-inspecteur goedgevonden om Ingevolge artikel 35, 7e lid der Arbeidswet toe te staan, dat op 26 en 27 Juli a.s. (c|e kermisda gen) In de gemeente Anna Paulowna, zal mogev. worden begonnen met het vervoeren, verkoo- pen of afleveren van brood, dat op dionzelfden dag is bereid of opgewarmd, na 8 uur des voor middags. RAAD ANNA PAULOWNA Om de waarheid te zeggen hebben wij de Raad en de Pers en alles wat daar bij behoort verleden Woensdag de suiker en melk in onze thee niet verdiend. Do kost door voorzitter op geschept, hoewel flink kapitalistisch gekruld,' was zoo slap, dat zelfs Keuris en Van der Ham niet wilden happen. De goedkeurinkjes van Ged. Staten, waaron der van 'n geldleening groot f 48400.werden .zonder emotie aangehoord; dat A. P. Kossen voor f 217.75 de kooper werd van de aangeboden noodwoning, was ook al geen bijzonders; niet eens werd er gemompeld: „geluk met je koopje' en bij het hooren van het verslag van de ziel toogende tram Wieringen - Schagen, die 2.4 proc dividend zal uitkeeren, begonnen de lippen op 't onderste knoopsgat' te hangen. Voorzitter stelde dan ook wijselijk voor de lij densweg maar niet voor te lezen, doch het ver slag bij de leden te laten circuleeren, zoo ook dat van den Warenkeuringsdienst over 1925; dit was zeker te schimmelig. Toch vinden wij het werk van deze kcuringsbe weging te belangrijk, om er niet enkele fragmen ten uit te citeeren. Op grond van het Algemeen Besluit hebben de opsporingsambtenaren niet alleen het recht, •ereid- en verkoopplaatsen op alle mogelijke tij den binnen te gaan, doch ook om daarvan in al- de onderdeelen kennis te nemen en dat van dit besef alleen reeds een buitengewone heilzame preventieve invloed op bereiders en verkoopers van allerlei waren uitgaat, behoeft geen betoog. In' een voorraad thee werd een muizennest ge vonden met nog een doode muis en veel mui- zenfaecaliën, terwijl de reuk naar urine duide lijk was waar te nemen. De verkooper was in den beginne nog niet direct bereid om de voor - raad ter vernietiging af te staan. Bij een verkooper van margarine en melange deed in zijne kleine bereidplaats een open em mer dienst als urinoir. Een bakker liet steeds zonder reiniging zijn deeg rijzen in kleedjes, die daardoor sterk mij- tcrig waren gevonden en een bedorven reuk hadd.en gekregen en die het brood van eene hoe danigheid maakte, dat hij daarover klachten van zijn koopers ontving, reden waarom hij on zen dienst te hulp riep om de oorzaak daarvan op te sporen De bedoelde kleedjes waren spoe dig als de schuldige voorwerpen opgespoord en doelmatige reiniging met den afspraak ze gere geld onder handen te nemen, heeft voor goed een einde aan deze klachten gemaakt. In een vakblad is vanwege dezen bakker ops dank ge bracht voor onze meedwerking, wat weldra ex tra vermelding verdient. Een verkooper van consumptie-ijs werd van de markt verwijderd, omdat zijn product niet voldoende gekookt bleek met alle mogelijke go- volgen, die daaruit konden voortvloeien. Weer een andere ijsverkooper werd naar huis gezonden wegens het in gebruik hebben van een verzuurden vorm, waarin oude korsten voor kwamen. Op een kermis werd op aanwijzing van den vischkeurmeester uit Hoorn gerookte paling aangetroffen, die duidelijk naar carbolineum smaakte, veroorzaakt door kort daarvoor daar mede behandelde bewaarplaatsen (beunen.) Tegen het spoelen van groenten in een vuile sloot, moest ernstig worden gewaarschuwd. In een kraam van een reeds bejaard echtpaar heerschten toestanden, die absoluut niet toe laatbaar waren. Omdat deze persoon juist el ders gehuldigd was als iemand, die 50 jaar ker- missen had bezocht, is van eene strafvervolging afgezien, omdat dit verslagjaar het laatste zou zijn, waarin hij zijn bedrijf uitoefent. Geconstaterd werd, dat door een melkverkoo- per melk werd afgemeten met een lekke maat. Een bakker, die juist op ouderwetsche manier met zijn voeten zijn roggebrooddeeg wilde gaan trappen, werd daarvan weerhouden. In een verkoopplaats werd een W. troffen, niet deugdelijk afgescheiden magazijn. In een automaat aan een station schimmelde chocolade aangetroffen. Voor de opsporing van eene melkvervalsching heeft een der keurmeesters slechts als landloo- per verkleed zijn doel kunnen bereiken, daar de betreffende veehouder op een afgelegen plaats woont en hij iederen persoon, die monsters zou kunnen nemen, kon zien aankomen, terwijl de ze zich ook niet verdekt kon opstellen. Bij toeval werd uit een afgeluisterd gesprek afgeleid, dat een verborgen opslagplaats moest bestaan, Bij opvinding ervan werd daarin een kaïrevracht ondeugdelijke waai' aangetroffen. Dergelijke feiten, demonstreeren voldoende de noodzakelijkheid van toezicht, in de eerste plaats in het belang van de volksgezondheid, die door dergelijke misstanden zeer zeker kan worden geschaad, doch ook in het belang van den eerlijken handel, waardoor de knoeiers worden belet de koopers te bedriegen met ver- valschte waar. r* Van do afgekeurde partijen verdienen citra vermelding grootere partijen cacao to Alk- maai', Anna Paulowna, Bergen, Broek op Lan - gendijk, Casti'icum, Helder en Oudkarspel, die muf, schimmelig of zuur waren en grootendeels voor veevoeder werden bestemd voorïaden trawe- rogge- en boekweitmeel te Alkmaar, Berkhout, Enkhuizen en Zijpe, duf zuur, schim melig of met mijt en worm bezet betrekkelijk* veel partijen zelfrijzend bakmeel en zooge naamd wondergebak te Akersloot, Alkmaar, Bergen, Castricum en Helder, dat steeds sterk met mijt was bezet tot groote schade voor de leveranciers een zeer oude partij puddingpoe der te Alkmaar schimmelige en duffe ontbijt koek te Helderhavermont en vermecelli te Alkmaar en Bergen mijterig of mufchocola deartikelen te Alkmaar, eveneens schimmelig Cocosnootcn te Noord-Scharwoude, die rans wa renvanillesuiker te Alkmaar, die practisch geen vanilline bevatte cake te Hoogwoud met veel schimmelstroop te Helder, schimmelig en gistend dropwerk te Alkmaar, dat met schimmel was bezetmuffe peperbollen te Cas tricum schimmelige walnoten, saffraan en no- lemusk^t te Helder voorraden margarine en ret te Andijk, Hoorn en Texel, alle rans, die voor technicshe doeleinden naar de fabrieken retour gingen krenten en vijgen te Alkmaar, sterk met mijt bezetnatte bouillonblokjes te Petten kaas in zeer bedorventoestand te Alkmaar, Hoorn en Purmerend bessensap te Bersingerhom, die veel te veel water bevatte azijn te Helder en Zijpe, sterk met aaltjes bezet, gerookte poonen te Castricum, op de kermis aangetroffen, die schimmelig waren en waar van de verkooper verklaarde, dat de dronken boerenjongens die nog wel- lusten bokking te Heer-Hugowaard, Helder en Purmerend, schim melig en bedorven en evenzoo kabeljauw, te Ileerhugowaard b'ij een Volendammer verkoo per aangetroffen vanilla-ijs te Anna Paulow na, die bij de bereiding niet voldoende was ge kookt melk te Helder die zuur was bedorven eieren in diezelfde gemeente en eveneéns té Alk maar bedorven postelein te Hoorn zuurkool te Schermerhorn schimmelige citroenrasp te Heiderondeugdelijk schuurmiddel te Hoorn en Schagen, en jacht watert te Barsingerhorn, dat arsenicum bevatte. En ten slotte nog 'n lijstje wat in beslag geno men is, wat onze plaats betreft: Te Anna Paulowna in beslag genomen 3 pak Zelfrijzendbakmeel5 Kg. krenten 6 pak zelf rijzend bakmeel 2 Kg. gemengd meel50 Kg. cacaopoeder 4 Kg. gort6 Kg. vijgen 17 pak jes Kindermeel6 pakjes puddingpoeder 1 Kg. Abrikozen 1 Kg. griesmeel37a Kg. kaas 25 Liter Vanille ijs 7a Kg- komijnzaad 5 pakjes kindermeel8 pakjes zelfrijzend bakmeel8 st. bokking 7 Kg. Biscuit1 Kg. Abrikozen. Na al dit onschadelijk gemaakt goedje, de ambtenaren van den keuringsdienst ondertus- schen ons compliment, en na 'n besluit van de vroede vaderen om de geldleening ad48400. gulden onder te brengen bij de Alg. Friesche Le vensverzekering Maatschappij, moest de nieu we gemeente - ontvanger onder het mes. Geluk kig ,hij kwam er niet kaalgeschoren af De zekerheidsstelling, eerst op een tiende van de inkomsten n.1. f 15000 gesteld, werd op aanra den van de Maatpij. tot Zekerheidsstelling ver laagd tot.ƒ7500. De Raad zegt hierop ja en amen en zoo komt de ontvanger er met 'n koopje af mits als zijn kasgeld over dé 7500 gulden loopt hij het stort bij de Boerenleenbank Maar hij krijgt nog meer avontuurtjes De gemeenterekening klopt met 'n batig sal do van 9422 gulden en 22 cent. De voorzitter kan niet nalaten op dit reuzig overschot te wijzen Doch de heer Kuiken remt en Iaat 'n verma nend woord van spaarzaamheid hooren. ..Nog is de Poldcrsche gulden gaaf, maar kijk naar on ze armo buren Frankrijk en België, zoo roept hij uit, .kijk naar de franc 1 „Je moet maar op de kruiwagen zitten roept hij uit (Zoo veronderstellen wij tenminste Nadat de heer Koorn nog voor politie-toeziclit bij begrafenissen heeft gepleit, omdat de kinde ren soms zoo te keer gaan, wordt de vergade ring gesloten. BINNENL. NIEUWS. ONDER EEN WAGEN GERAAKT. Op den IJ weg in de Haarlemmermeer schrok een voor een boerenwagen bespannen paard en sloeg op hol. De 17-jarige bestuurder viel van den wagen en kwam er onder terecht. Een zij ner beenen werd gebroken, terwijl hij boventlier een trap van het paard tegen de borst kreeg. In ernstigen toestand werd hij naar do Mariastich ting te Haarlem overgebracht. VAN DE TRAP GEVALLEN. Tijdens een logeerpartij bij zijn grootouders te Leklcerkerk is het 7-jarige zoontje van den ge meentewerkman Nieuwpoort uit Wassenaar van de trap afgevallen, tengevolge waarvan hij een hersenschudding kreeg en korten tijd daar na overleed. ZOO'N LEELIJKE POLITIEHOND 1 Eenige tilburgers vatten in den loop dezer week het plan op, om te gaan smokkelen. Gedistilleerd is in ons land een zeer gewild handelsartikel en in België is de prijs van dit product bijzonder laag, althans omgerekend Hollandsch geld. Als 't dus lukte, was er een goed slaatje uit te slaan. En waarom zou het niet lukken 1 Zij hadden de politie immers al zoo herhaal delijk achter het net doen visschen, dat ze het gerustelijk zouden probeeren. Ze vertrokken dus per rijwiel, kochten in Bel gië de noodige flesschen gedistilleerd, zooals jenever,, elexier e.d. en aanvaardden daarna welgemoed den terugtocht. De flesschen waren veilig geborgen in de res pectievelijke broek- en binnenzakken der smok kelaars. C. aange- van het werd be- En nu kunnen wij het eerstdaags beleven als ue rijkdom van onze gemeente uitlekt, dat V berooide Francoos en 'n berooide Belg over on ze Poldersche grenzen stappen en bij pipa Kui ken aankloppen om van hem het geheim van de Byblabonsche goudberg te vernemen. Doch we dwalen af; we hadden 't over het batig saldo in de gemeentekas, en de heer Ko men strijkt bij zulk 'n rijkdom de hand over z'n hart hart en stelt voor van gemeentewege de premie voor de zekerheidsstelling van den nieu wen ontvanger te betalen, 't Bedrag is 45 gulden per jaar en 't kan beter van 'n stad als van een dorp. De heqr Keuris helpt 'n handje en ziet, 't voorstel rolt er door. '''"'.1:117 En nu moet u het gezicht van den gemeente ontvanger zien, als hij de goede tijding ontvangt De grens werd zonder oponthoud gepasseerd Dat kenden onze mannetjes wol. Hoe dichter de troep echter Tilburg naderde, des te grooter werd hun ongerustheid, want, zij wisten maar al te goed, dat de Tillmrgsehe po- it'e van wie zij goede bekenden zijn het zeker niet zou vertrouwen. De lezer moet weten, dat het vervoer geschiedde in den nacht, dus op een tijd, dat een fatsoenlijk mensch geen fiets tocht gaat maken. Uit een oogpunt van veiligheid ging een der smokkelaars op den weg van Hilvarenbeek naar Tilburg een eindie vooruitrijden, teneinde bij eventueel onraad tijdig te kunnen wnarschul- wen. Het duurde niet lang. of deze voorpost kwam terug met de mededeeling. dat hij 't niet ver trouwde een voorgevoel zei hem, dat er onraad op komst was. Goede raad was bijzonder duur. Er mocht niet getreuzeld worden. Een oogenblik later lagen de flesschen veilig er wel in twee kuilen, door de smokkelaars in de Beeksche bergen gegraven. Niemand zal 't. daar zoeken Toen de smokkelaars weer goed en wel bun fietsen bestegen waren, werden zij inderdaad door eenige politiemannen aangehouden. Zij werden gefouilleerd, doch niets verdachts werd ontdekt. Even later vervolgden de smokkelaars weer hun weg, heimelijk lachend, dat ze de politie er zoo fijn hadden tusschen genomen. Helaas; Zé lachten te vroeg. Een der politiemannen had zijn hond aan de manden, welke de smokkelaars op hun fietsen hadden, laten apporteeren. Toen de smokkelaars waren doorgereden en zich ongetwijfeld vermaakten om deze kostelij ke, maakten de politiedienaren aanstalten, om de flesschen gedistilleerd naar hej. politiebure au over te brengen. De politiehond had de geheime bergplaats ontdekt NIET LANG UIT DE CEL. Dinsdag was de 37-jarige kellner A. v. V uit Ie gevangenis aan den Noordsingel te Botte dam ontslagen, nadat hij daar negen maanden had doorgebracht. Hij had zijn uitgaanskas ge bruikt. om eens geducht aan den zwier te gaan In zijn brooddronkenheid heeft hij Woensdag avond bij een. winkelier aan het Hang een win kelruit vernield. Na deze daad is V. op de vlucht gegaan. De politie wist hem te achterhalen en heeft hem wederom opgesloten. HET „ONBEWAAKTE OOGENBLIK." Een. V indje van de familie LI. aan de Molen straat te Deventer heeft een pot met hecte koiiie die op den tafel stond, omvergetrokken,' tenge volge waarvan de kleine den drank over het li chaam kreeg en ernstige brandwonden bekwarii Het kind is in het St. Josephgesticht, waarheen het werd overgebracht, overleden. AANGEVALLEN DOOR EEN VARKEN. De 14-jarige Van E., wonende aan het Bagijn- hof te Delft struikelde te Wateringen over een big. Het moeder-varken werd daardoor zoo woedend, dat het den knaap aanviel en ernstig ebct. Ijlings toegeschoten personen wisten er ger te voorkomen. PAARDENSMOKKELEN. Door de kommiezen werden te Alphen bij Til burg zestien paarden in beslag genomen, die frauduleus uit België ons land werden binnen gesmokkeld Zij waren bestemd voor de Rotter- damsche markt. De geleider beweerde wel, dat de paarden niet vah de andere zijde der grens kwamen, doch de commiezen waren niet te ver schalken, daar zij zelf het vervoer hadden waar genomen.. Blanke Boekweitgort Voor Winkeliers verkrijg baar bij Jn. J. BOSKER Telefoon 22 H.HOEF gevallen waren, konden slechts met dé grootste moeite weer bij kennis worden gebracht. Stellig zoudpn nog veel meer menschen kwetsuren heb ben opgeloopen, als niet een groep lieden, dio zich op een hooggelegen strandgedeelte bevon den en de kwallen bij troepen uit de zeo zagen naderen, deze baiers door geschreeuw op liet gevaar attent hadden gemaakt. EEN ONGEWOON VOORVAL. Een tTein in botsing met een kudde olifanten. De nachttrein uit de Maleische staten is in donker in een kudde olifanten gereden. Een oli fant was dood, oen tweede vluchtte gewond het bosch in. De voorkant van de locomotief is be schadigd. TRAGISCH STERFGEVAL. Acht dagen geleden verrichtte dr. Georges-fc; Ricux in het kinderhospitaal te Bordeaux een spoedoperatie bij een kind dat in hevige maté aan ruggemergontsteking leed. De dokter had 't ongeluk zich daarbij 'n kelin wondje aan den wijsvinger toe te brengen. Het was intusschen van zoo weinig beteekenis, dat hij er geen acht op sloeg. Twee dagen later begon de vinger te zweren, maar hoewel onmiddellijk de zweer werd' uitgesnedkm, was de bloedvergiftiging reeds ingetreden. Een bloedtransfusie gaf nog enkele uren hoop; maar ook zij gaf ten slotte geen baat. Do nog jeugdige dokter moest de rfdding van Eet kind, dat op weg is naar volko men beterschap, met den dood bekoopen. GEMEENTE WIERINGEN. POLITIE. GEVONDEN: een rjjwielbelasting,j plaatje. Jnl. bij den Gem. Veldwachter. Succes-Nieuws. Zondag a.s. gaat Succes I naar Anna Paulowna om daar uit te komen in de door V. V. A. P. uitgeschreven seriewedstrij- den. Succes heeft geloot tegen J. V. C. I van Ju- ii-madorp, waarvan in Julianadorp met 7—5 verloren werd. Succes in Zondag geheel volledig f.n zal er alles wel opzetten om revanche te no£ men. Hoe de reis gemaakt zal worden, wordt nader bekend gemaakt. -Voor de algemeene vergadering van Zaterdag verwijzen wij naar het in dit nummer voorkomende advertentie. Beste beentje Zondag voor, Succes'ers. Verschillende grbeiders uit Groningen, thans hier bij de Zuideifeeewerken werkzaam vertrek ken weer naar hun woonplaats, omdat zij daar met dorschen meer Ëunnen verdienen. Voor de droogers van gevischt zeegras is 't dit jaar op Wieringen slecht. Door de Zuiderzee werken hebben zij aan de Noordzijde geen ter rein meer om de wier aan wal te brengen. Voor al de oude menschen in dit bedrijf zijn gedu peerd, omdat zij 't zware werk aan de Zuiderzee werken niet kunnen verrichten en zich dus van hun bestaan zien beroofd. Wieringen mag zich thans in druk vreemde lingenbezoek verheugen, zelfs buitenlanders die Holland niet hebben gezien als zij Volendam en Marken niet hebben bezocht, komen nu ook op Wieringen afstevenen. Echter, wijdbroeken kun nen ze hier niet ontdekken. „CARRÉ Het Amsterdamsche bekende Carré wordt we der „Paardenspel Op 4 September zal het cir cus Maxo, dat thans in Scheveningen speelt er de eerste voorstelling geven. PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. Hippolytushoef half elf Ds. van Dijk. Den Oever namiddags half drie Ds. van Dijk. Westerland DRIE UUR de heer Eppinga. DOOPSGEZ. GEM. Stroe voorm. HALF ELF Ds. Van der Veen. EVANGELISATIE Zaterdagavond 8 u. n.t. bidstond. H.-hoef smorgens HALF ELF de hr. Eppinga. Zondagmorgen 10 uur Zondagschool Oever. Zondagm. drie uur Zondagschool te H.-hoef. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN. 22 Juli. Op de heden gehouden markt waren aangevoerd 6 stieren 12o a 280 15 Geldekoeien (mag.) 180 a 290 idem (vette) 275 a 425 17 Kalfkoeien 250 a 380 52 Nuclit. Kalveren 10 a 20 55 schapen (mag.) 18 a 26 145 idem (vette) f 25 a 33 53 lamme ren f 8 a 15 28 varkens (mag.) 25 a 35 32 id. (vette) per Kg. 0.72 a 0.76 89 biggen 13 a 24; 11 Konijnen f 0.50 a 1,75 223 Kippen 0.75 a 2 10 Eenden f 0.40 a 0.90 Hanen 0.50 a O.80 193 KG. boter 1.60 a 1.90. Eierenveiling Aangevoerd waren 140 partij en kipeieren, totaal 31147 stuks en 23 partijen eendeleren, totaal 1846 stuks. De prijs der kipeieren liep van 5.50 tot 6.20; bruine eieren 6. tot 6.30. BUITENLAND. DROEVIGER KAN HET AL NIET Bij een begrafenis te Praag ontstond een ont zettende paniek, doordat in een nauwe straat een der paarden van den lijkwagen schuw werd en op hol sloeg. Het dier rende op een groe j jonge volg-meisjes in, trapte er een dood, ver wondde er velen, en toen het gegrepen werd, was een der gevluchtte kinderen krankzinnig geworden door den angst, dien het had uitge staan. DE GEVAARLIJKE KWALLEN. Meer dan honderd dagjesmenschen, die in Mêrsev bij Wallasee in het Engelsche graaf schap Lancaster, de genoegens van Inc. zee- s'rand smaakten, zijn daar Zondag door kwAl len aangevallen en „gestoken." Tachtig der baders kregen zulke wonden, dat zij zich onder eneeskundige behandeling moesten stellen. Een man en een meisje, die van schrik flauw „CAILLAUX." De nieuwe-oude Fransche minister van Fi nanciën, van wien men hoopte dat hij eindelijk de Franc zou weten te redden. Na 'n paai dagen is hij alweer van z'n zetel door Herriot verjaagd, terwijl de laatste ook al niet deugt bij de Fran9che Kamerleden, 'n Han deltje in Ministers zou in Frankrijk zeker winst opleveren.

Wieringer courant | 1926 | | pagina 2