MESÏÜDÏ - SCHAfiEN Be Wnte Itra p. flBEREN BAAI PORTflRICO J. E. IIÏÏSS BLANKE BAAI. PRUIMTABAK 17e Jaargang. Vrijdag 3 September 1926. No. 79 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR iP WSERINGEN EN OMSTREKEN W1ERINGER COURANTa CORN J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVER a VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 8 maanden 1. ADVEHTENTIëN: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAUl Hippolytushoei W leringen. TelaL lntercomm. No. II. FOTO'S IS lEIGZH OSSGSWHO. Famlliagpaapen, B«@i>derl|en «n inlepleuFs, Spopltoio's en indusSriesl werk. WORDEN GEMAAKT DOOR ATELIER Zonder verhooging ran prijs overal aan hnis te ontbieden. De rijkste Soldaat uit het Amerikaansche Le gerger. Robert W. Bradlcy, 22 jaar oud, is waar schijnlijk wel de rijkste soldaat van hot A.neri kaansche Leger, dank zij de ontdekking van pe troleum op de boerderij, die zijn ouders hem hadden nagelaten. Bijna drie jaren lang hebben de advocaten den jongen gezocht en toen zij hem eindelijk gevonden hadden en hem mededeelden dat hij schatrijk geworden was, toonde hij zich niet eens overmatig enthusiast. Hij dient rustig zijn tijd uit nog ruim anderhalf jaar en zal daarna het geld wel in ontvangst nemen. Bradley is een uitstekend soldaat, die nog nooit straf heeft gehad. BINNENIi. NIEUWS. SPRING NIET VAN EEN RIJDENDEN f TRAMWAGEN. Do heer J. B., van de Koningin-Emmakade, te Den Haag, die Maandagavond, toen hij op de Laan van Meerdervoort voor de brug van de FEUILLETON. Naar het Amerikaansch van MART ROBERTS RINEHART. M No. 24. „Neen, zoo iets opwindends heb ik niet be leefd", zei hij „Een schotwond Het schijnt noj: niet erg rustig te zijn op Zonnohoek." „Ik heb niet gezegd dat het op Zonnehoek was gebeurd Maar toevallig was het wel zoo. Ais er iemand bij u komt. wilt u dan zoo vriendelijk zijn om het mij te laten weten „Het zal mij zeer aangenaam zijn", zei hij. „Ik hoor, dat u er brand heeft gehad ook. Brand en een schietpartij in één nacht is wél veel voor een rustig buitenverblijf." „Het is er allesbehalve rustig", antwoordde ik en keerde ik mij op eens om. „Dokter", vroeg ik, gedreven door een plotse linge ingeving, „hoeft u wel eens gehoord van een kind dat Lucien Wallace heeft 1 Hij was wel handig, maar even kwam er toch een andere uitdrukking op zijn gezicht. „Lucien Wallace herhaalde hij. „Neen, dat geloof ik niet. Er wonen hier nogal veel men schen van dien naam, maar van een Lucien heb ik nooit gehoord." Ik was er vrijewl zeker van dat hij er wél van gehoord had Menschen vertellen mijniet ge makkelijk een leugen en deze man loog ongetwij feld. Maar ik kon nu toch niets meer van hem te weten komen hij was nu op zijn qui-vive on ik ging heen, een beetje nijdig en zonder er iets van te begrijpen. Bij dokter Stewart werden we heel anders out vangen. Dadelijk werden we in den familiek 'ing gebracht. We bonden Flinders vast aan den kant van den weg en Gertrude en ik werden ge- tracteerd op eigengemaakten bessenwijn en ver telden van den brand. Van wat er in dien nacht vorder was gebeurd zeiden we niets. Maar toen .ve tenslotte afscheid hadden genomen van de familicen de dokter ons paard los maakte, vroeg ik hem hetzelfde als ik aan dokter Walker ge Suezkade van een rijdenden tramwagen van- lijn 14 wilde springen, het hoofd tegen een lan taarnpaal stootte en kwam te vallen, is in hel ziekenhuis aan den Zuidwal aan de bekomen verwondingen overleden. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Woensdagmorgen is in de fabriek der Twent- sche Textiel Maatschappij te Enschedé een ern stig ongeluk gebeurd. De 23-jarige electricien W. U. uit Hengelo viel achterover in een bak met kokend water. Met ernstige brandwonden overdekt is hij naar een der ziekenhuizen ver voerd. IN HET JACHTVELD. De jager P. C. te Posterholt bevond zich giste ren in het jachtveld. Hij ontmoette er eenige buurlui, met wie hij een praatje aanknoopte, toen onverhoeds zijn geweer afging en den land bouwers P. Kuipers ernstig verwondde. De ge troffene werd naar het Louisahuis te Roermond overgebracht. Zijn toestand is bedenkelijk. VERKEERD GESPRONGEN. Bij een vuurwerk op het feestterrein te Dieren is een 9tuk, dat in de lucht niet was gesprongen, tusschen het publiek neergekomen en daar met een geweldigen knal ontploft. Juffrouw Timmer uit Helmond werd door een stuk brandend vuur werk getroffen en kreeg ernstige brandwonden aan de beenen, en mej. Bosch uit Ellecom kreeg een brandwonde aan de borst. Dr. Versteeg uit Dieren verleende spoedig hulp. „RIJKSVELDWACHTER" ONTMASKERD. Dinsdagavond tijdens het -Koninginnefeest te Ooegstgeest zaten verscheidene vrijende paar tjes op den berm van één der laantjes langs den Hofdijk. Te Oegstgeest is het verboden dat per sonen van verschillende sekse naast elkaar langs den weg plaats nemen. Hiervan maakte een omstreeks 30-jarige man gebruik om te trachten geld af te persen. In het laantje gekomen stapte hij van zijn (iets, haalde plotseling een electrische zaklan taarn te voorschijn, bescheen daarmede de paar tjes, kondigde zich aan als Rijkspolitie en zeide proces-verbaal te zullen opmaken wegens over treding der politieverordening. De meeste jongelui er zaten daar ongeveer S paartjes toonden zich zeer onthutst. Plotseling stond een koene jongeman onder hen op en sommeerde den „Rijksveldwachter" zijn aanstelling te vertoonen. In plaats hieraan te voldoen, sloeg hij met achterlating van zijn fiets op de vlucht, doch de jongeman haalde hem in en gaf hem eenige flinke vuistslagen op het gelaat, waardoor de man bloedend werd ver wond en aldus toegetakeld zijns weegs kon gaan Even later kwam hij een brievenbestelle" te gen en beklaagde zich bij hem, dat hij door ee nige personen in een laantje was aangerand, die ham geld hadden willen- afpersen, hem zijn liets hadden ontnomen en hem bloedend hadden ver wond. Vergezeld van den brievenbesteller ging hij nu naar het laantje terug en maakte van de omstandigheid, dat eerstgenoemde bij de nu niet meer vrijende paartjes naar. de toedracht informeerde, gebruik om zijn fiets te bemachti gen en, na eerst door een sloot te hebben gewaad vraagd had. „Een schotwond zei hij. „Neen, niemand. Wat heeft u nu uitgehaald op Zonnèhoek, juf frouw Innes ,Er heeft iemand geprobeerd om tijdens den brand in te breken" zei ik, „en hij is licht ge wond door feen revolverschot. Praat u er maar niet verder over, we wiline er zoo weinig moge lijk ruchtbaarheid aan geven. Er was nog een andere mogelijkheid, die we ook probeerden. Op het station Casanova zocht ik den chef op en vroeg hem of er tusschen één uur 'snachts en den volgenden morgen vroeg treinen gingen. De eerste vertrok 's morgens pas om zes uur. De volgende vraag moest ik een beetje diplomatiek inkleeden. .Heeft u misschien in den trein van zes uur iemand een man gezien, die een beetje mank liep vroeg ik. „Bedenk u eens goed we doen ons best om een man te vinden die gisteren om Zonnehoek heen draaide voor de brand uitbrak. Onmiddellijk was hij vol belangstelling. „Ik was zelf nok bij den brand", vertelde hij uitvoerig. „Ik hoor tot de vrijwillige brandweer. Het was de e.erste groote brand dien we hier ge had hebben na dien keer dat het gebouw van de golfclub is afgebrand. Mijn vrouw zei van de week nog „David, dat geld voor je uniform en je helm had je ook wel kunnen sparen." En waremepl, vannacht had ik ze noodig. Ze belden zoo hard dat ik nauwelijks tijd had om ze aan te trekken." „En heeft u iemand gezien die mank liep vroeg Gertrude, toen hij even zweeg om op adem te komen. „Niet aan den trein, juffrouw", zei hij. „Zoo omand is hier vandaag niet geweest. Maar ik zal u vertellen waar ik wel een manke man heb gezien. Ik kon niet wachten tot de brandweer vertrok, er gaat om 4.45 een goederentrein hier langs en ik moest naar het station. Ik had we! gezien dat er bij den brand niet veel mee- te doen was we hadden het vuur in bedwang" Gertrude keek mij eens aan en glimlachte ,en ik ging dus op weg. Hier en daar liepen nog enkele menschen, die naar huis terug gingen en on het voetpad van de golfclub zag ik twee man nen. De eene was nogal klein. Hij zat.aan den kant van den weg met zijn rug naar mij toe en had iets wits in zijn hand, alsof hij bezig was zijn voet te verbinden. Toen ik een eindje verder was keek ik nog een9 om en hinkte hij langs den weg te komen. Een gemeenteveldwachter had intusschen van het geval kennis gekregen en zette den vluchteling per rijwiel na. Deze was echter een zijweg ingeslagen. Hier werd hij evenwel door een ingezetene van Oegst geest aangehouden en aan de politie overgelet vord. Het bleek te zijn de 29-jarige J. v. d. Huit Leiden, die zich reeds eerder aan dergelijke prak tijken te Leiden, Oegstgeest, Katwijk en Noord- wijk had schuldig gemaakt en deswege door de Haagsche Rechtbank tot 3 jaar gevangenisstraf was veroordeeld. Juist eenige dagen geleden had hij zijn straf uitgezeten. De politie heeft hem opnieuw naar het Huis van Bewaring te Den Haag overge bracht. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Sneltrein 83 heeft Dinsdagmorgen een paard van den voerman Van Ooy Oopen uit Nederhe- mert gedood Zaterdagmiddag heeft een voortrein tusschen de stations Rilland en Woensdrecht moeten stoppen voor een auto, die een onbewaakten o- verweg passeerde, niettegenstaande de machi nist signalen had gegeven. Tegen den autobe stuurder werd procesverbaal opgemaakt. Voorbij station Zaltbommel reed Maandag trein 303 in de richting 's-Hertogenbosch bij een onbewaaktên overweg een wagen aan. De bege leider werd van den wagen geslingerd, maar bekwam geen letsel. Het paard werd gedood. De trein stopte ongeveer 350 M. voorbij de plaats van het ongeval. EEN ONBETROUWBAAR BEHANGER. Een dame aan de Bergse', -'nan te Rotterdam had een behanger 500 gegeven, om daaan haar huis te Seheveningen te voorzien van nieu we stoffage. De behanger bestelde het benoodig- de bij verschillende winkeliers hij betaalde ech ter niet. De ontvangen 500 gebruikte hij ten ei gen bate. Wegens verduistering zal hij in bewa ring worden gesteld. v.el spoedig daaruit opgehaald, bleken de levens geesten toch al reeds geweken te zijn. De ijlings ontboden geneesheer kon dan ook niet xuders als de dood constateeren. Tabaksfabriek ,,D« Wakende Leeuw'" Laat 12B - ALKMAAR. 70,30,100,120,140,150, 160,180,200, 225, 2S0 en 350, 400, 450 en 600 cent per pond. PROVINCIAAL NIEUWS. UIT CASTRICUM. Maandagavond te ongo veer 7 uur sloeg een berijder van een motorrij wiel op den Rijksstraatweg in de richting Heemskerk door het springen van den voorband over den kop. Met een zware hersenschudding werd de man opgenomen en na verbonden te zon overgebracht naar het St. Elisabethszieken- huis te Alkmaar. De motorrijder had, toen het ongeluk .gebeurde, een vaart van ongeveer 50 K.M. per uur. Gelukkig waren personen van een passeerende'auto er direct bij om de eerste hulp te verleenen UIT HEEMSKERK. Mond- en klauwzeer. On der de veestapels van J. Duin en J. Vellekoop is mond- en klauwzeer uitgebroken: UIT SCHERMERHORN. Het anderhalf ja rig dochtertje van den heer M. alhier dat we gens ongesteld van de vrouw tijdelijk bij haar grootouders te Grootschermer vertoefde, geraak te Zondagmiddag in een onbewaakt oogenbik in een bij de woning gelegen moddersloot IToe- weg, luidkeels vloekend. „Gingen ze naar de club 1" vroeg Gertrude. Neen, juffrouw. Ik geloof dat ze naar het dorp zijn gegaan. Ik heb hun gezichten niet gezien maar ik ken iedereen hier in de beurt en ieder een kent mij. Toen ze mij niet toeriepen begreep ik dat het vreemden moesten zijn." Dus alles wat we dien middag te weten kwa men, was diter was iemand geraakt door den kogel die door de deur heengegaan was hij was het dorp niet uitgegaan en hij had geen dokter eraadpleegd. En verder was ik er van over tuigd, dat dokter Walker wist wie Lucien Wal lace was en juist zijn ontkenning was voor mij 'n bewijs dat we in die richting tenminste op het goede spoor waren. Ik vond het een plezierig idee, dat de detectie- ve 's avonds weer kwam en ik geloof dat Gertru de er blij om was. Toen we naar huis reden zag ik haar voor het eerst sinds enkele dagen in het volle zonlicht en ik schrok er van, zoo slecht alt ze er uitzag. Ze was mager en bleek en al haar opgewektheid was verdwenen. „Gertrude", zei ik, „ik ben een erg zelfzuchtige oude tante geweest. Van avond ga ik nog uit dit afschuwelijke huis weg. De volgende week gaai. Annie Morton naar Schotland en jij gaat rnet haar mee." Tot mijn groote verbazing werd zij vuurrood. „Ik wil liever niet gaan, tante Ray", zei ze. ,Laat me als 't u blieft hier blijven." „Je verliest op die manier je gezondheid en je ziet er heel slecht uit", zei ik vast besloten. ..De verandering van omgeving zou uitstekend voor ie' zijn." „Ik ga hier niet vandaan." Zij was even vast besloten. Toen voegde ze er op luchtiger toon hij „En Liddy en u hebben me iederen dag noo dig om den vrede te bewaren Misschien begon ik langzamerhand iedereen te wantrouwen, maar het scheen mij toe dat Gertrude's vroolijkheid kunstmatig en gedwon gen was. Onder het ritje naar huis keek ik haar af en toe eens van terzijde aan, en de twee vuur- roode plekjes op haar bleeke wangen bevielen mij niets. Maar ik zei verder geen woord over mijn plan om haar naar Schotland te sturen ik begreep wel dat ze toch niet gaan zou. Een bezoek van Loulse. Dien dag zou er nog heel wat gebeuren, en UIT SCHAGEN. Het instumentale concours te Sohagen is op Zondag 29 Augustus begonnen met een marsch wedstrijd waarvoor 9 corpsen waren ingeschreven, doch waaraan 3 deelna - men. Uitslag Winnubst, Helder le prijs, 587a pvyiten Crescendo, Westzaan 2e prijs 57 punten Helders fanfare 3e prijs 57 punten. Het Concours, dat daarop volgde, was Inge deeld als volgt Derde afdeeling Fanfare. Ingeschreven 4, aan wezig 3. Cressendo Schagerbrug le pr., 158 p. St. Vildegardus, Tuitjehorn, 2e pr. 1367a P Door Wilskracht verkregen, Beets 2e pr. 122 punten. Tweede afdeeling fanfare. Ingeschreven 3 korpsen. Aanwezig 3 korpsen Helders fanfare-corps le pr. 153 p. Volhar ding Berkhout, 2e pr. 1387a p. Concordia Abhe- kerk Lambertschaag 2e pr. 135 p. Derde afdeeling Harmonie. Ingeschreven 2. Aan wezig 0. Eerste afdeeling fanfare. Ingeschreven 2, aan- wPzig 1. Westfrisia Twisk le pr. 1617a P- Ecre afdeeling fanfare Ingeschreven 4. Aanwezig 4. Crescendo Westzaan le pr. 1727a P- 1 Oosiknol- lendammer Kapele, le pr. 1687- P- Winnubst Helder le pr 168 p. Waterlandsch fanfarecorps Amsterdam le pr. 149 punten. De uitslag der medaillewedstrijden alhier tusschen Sparta 2 en Excelsior van Anna Pan- lowna was dat Sparta met 2 0 won. SCHAGEN. De heer A. Brouwer van hier, oud 79 jaar, maakte een uitstapje per rijwiel van Schagen naar Amsterdam, waar hij een paar dagen bleef. Zonder eenige vermoeidheid kwam de kranige oude heer weer op zijn stalen paard terug. SCHAGEN De heer M. Bijpost van hier, thans in Gorinchem, slaagde Maandag te Rotterdam voor de hoofdacte. VAN TEXEL, 't Was Zondag een drukke dag op het eiland. De Doopsgezinde Jongerenbond toen ik het huis in kwam en Eliza op een stoel in de gang vond, toen wist ik dat het weer ge- spookt'had en dezen keer op klaarlichten dag. Eliza was radeloos van angst. Ze greep mijn mouw vast toen ik bij haar in de beurt kwam en weigerde mij los te-laten, voor ze alles verteld had. En afgewisseld door snikken en opmerkingen van de beide anderen vertelde ze het volgende „Om twee uur was ze naar boven gegaan om een portret uit haar kamer te halen om dat aan Mary Anne te laten zien. Ze ging de bedienden trap op en langs de gang naar haar kamer, die tusschen den kofferzolder en de onafgemaakte balzaal lag. Toen ze op den gang liep hoorde ze een geluid alsof er iemand meubels verzette, maar ze was niet zenuwachtig. Ze dacht, dat het misschien menschen waren, die het hui9 doorzochten na den brand van den vorigen nacht, maar ze keek op den kofferzolder en zag niemand. Toen ging ze naar haar kamer. Het lawaai was opgehouden en het was overal heel stil. 'oen ging ze op den rand van haar bed zitten en omdat ze zich wat flauw voelde ze had zooiets wel meer legde ze haar hoofd op haar kussen, on „Deed een dutje. Bestzei ik „Ga verder." „Toen ik weer bij kwam, juffrouw Innes zoo waar als ik hier zit, dacht ik dat ik dood ging. Ik kreeg Iets op mijn gezicht, en ik ging dade lijk recht op zitten. En toen zag ik de kalk val len uit een klein gaatje in den muur. En even later viel er zoo'n groote ijzeren staal" (volgens haar aanwijzing bijna twee meter) „door dat gat en viel op het bed. Als ik nog geslapen had" «as het ding op m'n hoofd gevallen en was ik dood geweest 1" ,Ik wou dat u haar had hooren gillen," viel Mary Anne nu ln. „En ze zag zoo wit als een doen toen ze de trap af kwam." „Er zal wel een verklaring voor te vinden zijn, Eliza", zei ik. „Misschien heb je het in je „(lauw te" gedroomd. Maar als het waar is, zullen de ijzeren staaf en het gat in den muur het bewijzen Eliza keek een beetje beduusd. „Het gat in den muur is er wel, juffrouw In nes," zei ze. „Maar de staaf was verdwenen toen Mary Anne naar boven ging om mijn koffer te pakken." (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1926 | | pagina 1