WOUDA's .WOUDA's Kalvermeel Zelfrijzend Bakmeel alleen verkrijgbaar bij jannes J. bosker Telefoon 22 H.HO El' Grootebroek, lc pr. 155 p. 2. Excelsior, Nieuwe Niedorp, le pr., 151'/» P- 3. De Vriendschap, Schoorl, vervalt. 4. Onder Ons, Nibbixwoud, 2e pr. 121V» p. 5. Texelsch fanfarecorps, Burg, Texel, 2e pr. 136 p. Tweede af deeling Harmonie 1. Schagen s Har moniekapel, Schagen, le pr., 163'/a p. Eerste afdeeling fanfare 1. Concordia, Iloog- karspei, 2e pr. 1347a p. Eerste afdeeling Harmonie 1. „Soli Deo Glo ria", Velsen le pr. 1557a p. Eerste afdeeling fanfare 1. Excelsior, Andijk, 2e pr. 137 p. 2. Onder Ons, Dirkshom, le pr. 172 p. 8 Eensgezindheid, Kwadijk, le pr. 166 p. Eerste afdeeling Harmonie 1. Excelsior, Wor- merveer, le pr. 1787a P- met bijz. lof van de Jury. Het Concours werd besloten met een scliittc - rend vuurwerk, dat door duizenden werd bijge woond. ïn den eerewedstrijd werden de prijzen gewon nen door afd. Harmonie le prijs „Excelsior", Wormerveer 2e pr. „Schagens Harmoniekapel" Schagen 3e pr. „Concordia" Breezand. Afdeeling Fanfare le pr. „Waterlandschc fan farekorps", Amsterdam. 2e pr. „Oost Knollen- dammer Kapel," Wormer 3e pr. „Crescendo" Westzaan. Door de muzlekvereeniging „Excelsior" van Wormerveer zijn dus gewonnen de groote zilve ren Lauwerkrans met hot wapen van Schagen, uitgeloofd door het Gemeentebestuur voor het hoogst aantal punten in de Eere-afdeeling en de massief gouden medaille voor het hoogst aantal punten op het geheele concours. REDDERS GEHULDIGD. ENKHUIZEN. De burgemeester alhier heeft namens de Noord- en Zuid-Hollandsche Maat schappij tot aanmoediging van redding van schip breukelingen, ton gemeentehuizo 1 een diploma uitgereikt aan C. Edelenbosch, A. Edelen'oosch, K. van Kuik, P. van der Heide en A. Broer, allen van Enkhuizen en aan drie visscherslieden van Harderwijk, wijl ze in den storm van 1 Juni een aantal Zeeuwsche visschers (van do Yersene 9 en Bruinisse 18) hebben gered. UIT URSEM. Gistermiddag geraakte de brand stoffenhandelaar Leegwater uit Hensbroek on der déze gemeente met paard en wagen van den kleinen dijk. Doordat het paard niet trekken wil de. gaf de voerman eenige klappen, met het ge volg dat het paard niet vooruit, maar achteruit liep en de wagen, die met brandstoffen beladen was, van den stellen dijk rolde. Wonder boven wonder liep alles zonder ongelukken af. Alleen het lemoen van den wagen brak doormidden. Op een vrachtauto werden de zakken overgeladen en met behulp van een ander paard werd de wa - gen weder naar boven getrokken. ANNA PAULOWNA. In de Vergadering van het Polderbestuur An na Paulowna j.1. Zaterdag gehouden, werden on der meer de volgendo besluiten genomen: Aan C. Rezelman W.Waard werd vergunning verleend om tegen njaarl. vergoeding van f 25 een steiger to maken aan het Oude Veer; En aan de American Petr. Comp. tot het plaatsen van 'n benzinepomp bij J. Jonker (Zandvaartsweg) to gen 'n vergoeding van 52. Aan Wed P. van Twuivcr word een wekelijk- sche uitkeering toegekend van ƒ1.50. Aan P. Kooiman en Jm. Noorden werden on derhands perceelen bouwland verhuurd. Aaan P Dekker 'n perc. grasgewas voor f20 en aan Lan- geijdk voor f 150. Een perc. grasland aan den Grasweg wil de Gemeento huren om er oen woonwagonpark van te maken. Het polderbestuur wil dit toestaan te gen 'n huurprijs van f 20 per jaar. (Toen het aan particulieren werd verhuurd bracht het f16 op voor do gemeente werd dit naar boven afge rond met ƒ4.. Aan D. Hos werd nog 'n perc. grasgewas aan de Benedenbuurt verhuurd voor f 50; en aan Wed. Eriks werd do woning, vroeger bewoond door A. Smaal, verhuurd voor f 2.50 per week. Het voorstel van het Dag. Bestuur om bij ver pachtingen van grafgewas en landerijen van den Polder 10 procent boven den pachtprijs van de huurders te heffen voor het schoonhouden der perceelen door den Polder, verwekte nog al dis- cussien. Tegen personen, zooals b.v. J. Kuiper, die z'n perceel keurig in orde houdt, zou dit een onbillijkheid zijn, 'n geval dus van dubbel beta len, want daar had do Polder niets aan te doen Evenwel werd 't voorstel van percentage - nef- fing aangenomen. Het grasgewas aan den Schor weg zal worden bemest. De rekening over 1925 wees 'n batig saldo aan van f 2918.81. Breezand. Onze Muziekvereeniging „Concor dia" heeft zich Zondag op het Concours te Scha gen kranig gehouden. Met 1547- punt behaalde zij 'n eerste prijs in de 3e afdeeling en 'savonds in den eere-wedstrijd 'n 3e prijs. Men kan zich indenken dat de jongens in hun nopjes waren. En wij verheugen ons mede. Het is 'n schitterend succes voor ons corps, dat in den laatsten tijd zooveel beste leden door /ertrek moest missen, en zich niettegenstaande dat, door naarstige studie zoo wist te handhaven. Hulde aan directeur en leden. SPORT. strijd voor de competitie is weer voorbij en wat het propagandistisch karakter betreft is zij óns beslist tegengevallen. Voor 500 personen laat scheidsrechter Prins van Alkmaar aantreden. Alvorens wordt afgetrapt wordt aan den Ilol'an- dia voorzitter, door den H.R.C.-voorzitter een mooie beker uitgereikt zijnde de prijs voor de nederlaagwedstrijden van Il.R.C. Holl. wint de opgooi en H. trapt tegen wind af. Den eersten tijd is Holl. in de meerderheid doch na eenigen 'tijd komt ook H. er beter in waarbij hun aanval len door de snelheid verrassender zijn. De links back van Holl. speelt echter een sublieme partij' en retourneert steeds het leder met afgemeten trappen naar zijn voorhoede. Toch denken wij II. te zien doelpunten doch het scherpe schot van dc linkerwing kwam togen de staander. Aan den anderen kant moet Beijer nog al eens ingrijpen wat hem echter wel is toevertrouwd. Rust treedi dan in met blanco stand. Na de thee komt H. èr beter in en is gesteund door de wind iets sterker. Doch ook Holl. laat zich niet onbetuigd en als bij een der aanvallen de midvoor de bal te pak ken krijgt, geeft hij met een onhoudbaar schot aan zijn club de leiding. H. gooit er nu nog een schepje op en de Holl. verdediging moet alle zei len bijzetten om doelpunten te voorkomen. Als uit een corner de bal voor doel komt kopt Prins voor H. de gelijkmaker langs Schutte. Dan ont spint zich een hevige strijd om de leiding. Bij een strafschop voor Holl. vergist Beijer zich in •le richting en de bal vliegttegen de staander en wordt weggewerkt. De rest van den tijd wordt niet meer gedoelpunt zoodat verlengd moet wor den. Beide partijen zetten er nu alles op om een voorsprong te krijgen. Het loopt al aardig naar liet einde. Een halve minuut daarvoor een aan val van H„ de midvoor schiet hard in en H.R.C. heeft gewonnen. Zij die twijfelden aan het spel van H. hebben nu kunnen zien wat H. presteer de. H.R.C. speelde een goede partij voetbal. Het spel van Hollandia viel ons danig tegen, uitge zonderd de rechtsback en beide wlngspelers als mede de kanthalf-rechts. Van H.R.C. vinden wij de rechtsbinnen de zwakste. De midhalf hebben wij als eens beter gezien. Het samenspel en plaat •ten was bij H.R.C. best, bij Holl. liet dit nog al eens wat te wenschen over met gevolg, dat het noodige verband dikwijls ontbrak. Het geheel n as een forsche strijd soms te vorsche strijd. BINNENL. NIEUWS. WRAAKNEMING 7 Gisternacht is het veerpont dat overdag vaart tusschen het Zwaneneiland en Crooswijk te Rot terdam, aangetroffen midden in de Rotte, met stgebonden, strak gespannen ketting. Wan neer 'n schip gepasseerd zou zijn, zou het pont je zeer waarschijnlijk onder water zijn getrok ken. De veerbaas P. B. en iemand, die in de buurt woont, hebben al geruimen tijd ruzie met elkaar Vermoed wordt, dat men hier met 'n wraakne ming te doen heeft, ZIJN VRIJHEID DUUR GEKOCHT. Gistermiddag werd een 24-jarige gedetineerde in het Huis van Bewaring gelucht. De jongeman, die in bewaring was gesteld terzake van diefstal met braak in het oostelijk deel der stad, wist op een gegeven oogenblik den bewaker te ontsnap pen en het balcon te bereiken. Voor iemand het kon verhoeden sprong hij over de balustrade en stortte ongeveer negen meter omlaag. In beden- kelijken toestand werd hij naar het Ziekenhuis Bergweg vervoerd, waar hij binnen een uur na aankomst overleed. DANK JE WEL JONGEN I Een 9-jarig zoontje van den heer W. te Dord recht, vond Woensdag op den Dubbcldamsclie- weg een damesportemonnaie met 5 bankbiljetten van 10 en 2 losse guldens. Een eindje verder liep een jufirouw en de jongen, die veronderstel de, dat zij de portemonnaie had verloren, haalde haar in en vroeg of zij misschien de eigenares was. O ja, was het antwoord, die heb ik zeker bij hot openen van m'n tasch laten vallen. Dank je wel jongen En de juffrouw stak de portemonnaie met 52 weer hij zich en vervolgde haar weg alsof er niets gebeurd was. EEN BAAS. Door den gamalenvisschcr J. Zandburg te Oud dorp, werd een z.g. pijlrog gevangen van onge veer 20 K.G HET CADEAUSTELSEL. In den loop van dit jaar heeft zich een com missie gevormd uit de drie Nederlandscho mid denstandsbonden, met het doel een onderzoek in te stellen nara en propaganda te voeren tegen de misbruiken in den handel met cadeaux. Alvorens nu definitief naar buiten op te tre den, stelt deze commissie zich voor, een verga dering te houden ip het Hotel de 1'Europo te U- trecht, op Woensdag 15 September te halftwee, welke vergadering voor alle particuliere belang hebbenden en belangstellenden, zooals voor afge vaardigden van Kamers van Koophandel, fabri kanten- en werkgeversorganisaties, van mid- •lenstandsvereenigingen, werklieden- en vrou wenorganisaties, toegankelijk zal zijn. TREIN 218 UIT ROTTERDAM ONTSPOORD. De trein no. 218 die gistermiddag om 2 u. 21 uit Rotterdam naar Amsterdam is vertrokken, is na bij „De Vink" tusschen Voorschoten en Leiden ontspoord. De locomotief werd dwars over het spoor ge worpen. De goederenwagen en het eerste perso nenrijtuig zijn versplinterd. Het tweede perso - oenrijtuig werd op de hoeken Ingedrukt en ligt over den dijk in de sloot. Drie personen zijn gedood, tien zwaar en velen licht gewond. DE SLACHTOFFERS. Dood zijn De heer D. I.obo en mevr. Grcta LoboBraakensiek te Am sterdam. De indentiteit van laatstgenoemde kon aan vankelijk door de vreeselijke verminking van het lijk niet worden vastgesteld. Voor zoover de po litie thans kan nagaan is het vrijwel zeker, dat dc bekende actrice bij deze spoorwegramp is om- eekomen. Het derde slachtoffer is de 41-jarige chef-ma chinist I„ van Rhoon uit Amsterdam. De nnpe- lukkige laat een weduwe en twee kinderen na. Verder werden verwond Mevr. Eichstrien uit Rerliin, zeer ernstig; Het 4-iarig meisje Christine Rerthen, Leiden, niet ernstig; Mevr. van Raalte- Ommering. Vlaardingen.^ niet ernstig: T. Hage- mans, uit. Zoetorwoude. ernstig; J. J. Metz. Rot terdam, ernstig; A. de Vries, Amsterdam, niet ernstig. Do leerling-machinist Ettikoven, Amers foort, zeer ernstig.. Een groot dcpl van zijn li chaam is verbrand. Mej. Schaik, Leiden, ernstig; Mev^'^Schweigcr-Hnrms, Amsterdam, niet ernstig Mej. Bont, Leiden, niet ernstig. Op het Terrein: De aanblik van den gederailliecrden trein was \erschrikkclijk. De locomotief en do tender wa ren naar links omgeslagen, alsook de postwagen Op den postwagen volgde 'n goederenwagen en een wagen met coupeé's eerste en tweede klasse dip de zwaarste buiteling hebben gemaakt. Zij "zijn dwars over de baan komen te staan, met de kop van den spoordijk af in de sloot er naast. De kop van de beide wagens is door den schok finaal opengereten geworden. In de eerste coupé moe ten gezeten hebben dr. Rumke, ee arts uit Den Ilaag, en dc heer en mevr. Lobo-Braakensiok, het bekende artistenpaar. Dr. Rumke kreeg slechts onbeteekenend letsel. Toen hij tot zichzelf zwam na den geweldige nschok bleek hij tot aan de kin in het water van de sloot te staan. Hij wist er zich uit te werken, maar toen de heer en me vrouw Lobo-Braakensiek tusschen de vernielde houtstukken en buizen uitgehaald waren, bicken zij zeer ernstig gewond te zijn. Ook de tweede personenwagen met derde-klas se coupé had zwaar geleden. De eerste coupé van dezen wagen, waarin een moeder met kind had gezeten, lag ook open, met versplinterde wanden en banken. Het kind werd door passagiers, die ongedeerd waren gebleven in 'n vreemde positie gevonden. Het was door dsn schok door den o- pen wand naar buiten geslingerd en lag met de pols onder 'n verwrongen dwarsligger van een rai'. Toch had 't slechts 'n onbeteekenend bles suur aan 'n handgewricht. Wat ooggetuigen vertelden. Volgens ooggetuigen moet Van Rhoon, de ma chinist het ergst van allen er aan toe zijn ge veest. Op het moment van het ongeluk, moet de locomotief de rails te pakken hebben gekregen Althans vlak voor de locomotief staken de rails omhoog. De locomotief moet zoodanig zijn ómge slagen, dat Van Rhoon 'n heele lading vuur uit den oven over zich kreeg. Toch moet de machi nist Mulder hem weggetrokken hebben en zich verder ook koelbloedig van zijn taak hebben ge kweten. Hij moet z'n machine voor zoover moge tijk hebben afgesteld, om verdere onheilen met de locomotief te voorkomen. DE ANDERE DOODEN Dr. Rumke heeft den zeer stelligon indruk ge kregen, dat de heer en mevr. Lobo direct na het ongeluk niet bij hun bewustzijn zijn geweest, zoo dat zij geen gevoel hebben gehad van de vreese lijke gebeurtenis. Reiden waren stervende, toen zij op den wallekant op kussens werden gelegd. Van mevrouw Lobo waren de beide beenen af- gekneld, de een boven en de ander onder de knie Op vragen van dr. Rumke en van 'n R. K. pries ter hebben zij geen regelmatig antwoord meer kannen geven. Mevr. Lobo stierf nog ter plaatse, voordat zij kon worden vervoerd. Dc heer Lobo kon nog op 'n brancard worden gelegd, maar is tijdens het vervoer bezweken. Kort na het ongeluk I Onmiddellijk begonnen de niet gekwetsten hulp te verleenen. Een bediende van het vlak bij den spoorbaan gelegen landgoed Tor Wadding had 'n geweldigen knal gehoord. Hij zag den v«ron- gekikten trein en had meegeholpen om den chef machinist Van Rhoon te bevrijden. Wij hebben do kap van de locomotief opengebroken; de man hebben wii er totaal verkoold uitgehaald. De heldhaftige machinist Mulder. Met bijzonder veel lof sprak iedereen over den mnchinst Mulder uit Amesfoort. Vrijwel onge- deerd was de man er af gekomen en zonder ver der op iets te letten had hij de vuren gedoofd en de stoom laten ontsnappen. Deze man moest wel ijzersterke zenuwen hebben gehad om aan dat al les te denken in de eerste miniton na de ramp. te midden van den onbeschrijfelijk en chaos. Zijn kameraad, de leerling Van Ettikoven uit Amers foort, was er erger aan toe. Door den schok was de stoomfluit van de locomotief gerukt en Van Ettikoven werd met zeer ernstige brandwonden naar het Academisch Ziekenhuis to Leiden ver voerd. De oorzaak van de ramp 1? Men heeft dit nog niet kunnen vaststellen en gist. 'n Aannemelijke verklaring lijkt, de veron derstelling van 'n spQorwegman dat de verbin ding van twee rails zijn losgeraakt en dat de lo comotief de rails van onderen zal hebben gegre- pcn. Deze krulden boven do machine uit. AANSCHOUWELIJK HARM TEUN NIEUWS schouwt. Geen kat aan z'n staart er door te halen I Na vier dagen circus-voorstelling op Wieringen Chaos in dc huiskamer. Jantje speelt de sterke man. Moeder is met 't zaakje an 1 HET GLASVENSTER. Volgens de „Frankfurter Zeitung" is in de nieuwgebouwde Johanneskerk te New York een groot glasvenster aan de sport gewijd. Het mid delste en grootste stuk stelt de sport allegorisch voor een ongel. In de zijstukken worden afge beeld polo, golf, tennis, baseball, harddre verij voor paarden, roeien, ja ook boksen en motor sport. Bisschop Manning moet deze sport atten tie zeer ondersteund hebben. „De engel van de sport op het venster en de vrouwelijke zielenher der op den kansol passen goed te zamen" merkt dc „Ref. Schweiz. Z." op. Voor Winkeliers verkrijg baar bij Jn. J. BOSKER Telefoon 22 II.HOEF GEMEENTE WIERINGEN. De bouwplaats van den lieer Jb. Brouwer in den Polder Waard Nieuwland werd uit de hand verkocht aan Mej. Wed. D. N. Mulder in de Elft op Wieringen. Ds. Boeke van Schoorl heeft voor het beroep naar dc gecomb. Gemeenten Ilippolytushoef en Oosterland bedankt. De hoeveelste is dat nu al Men kan hieruit 'n conclusie trekken hoe treu ng het in de Ned. Herv. Kerk gesteld isals men begaan is om 'n goed predikant. Men behoeft hier bij niet te twijfelen aan dc activiteit van de Kerk besturen op Wieringen. Neen, deze zijn geregeld aan het werk, maar men heeft het er nu eenmaal op gezet een actief predikant te krijgen en men komt tot de slotsom, dat die er bij deze kerk niet •lik zijn, en die er zijn, bedanken 1 Politie: Verloren een zilveren damesarmband horloge. Inl. verz. de Gem. Veldw. Wieringen. Aan komen loopen een overliouder (lam van 't voorjaar) op 8 Sept. j.1., gemerkt donkerblau we stip op schoft en achter. Inl. Gem. Veldw. ARR. RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van 7 September. DIEFSTAL VAN EEN TOUW. De arbeider Nan T., wonende te Wieringen, stond terecht als verdacht van diefstal van een touw ten nadeele van den aannemer C. D. Klos uit W'ieringen en het feit is gepleegd te Ewijck- sluis op 21 Juni. Verdachte ontkent den diefstal le hebben gepleegd. Verdachte heeft reeds een voorwaardelijke ver oordeeling ondergaan. De getuige E. Goosen heeft op 24 Juli op den afsluitdijk gezien, dat verdachte, die hij nu hor vent als Nan T. met het touw bezig was. Verdachte zeide, dat getuige openbaarlijk staat te liegen. De 18-jarige zoon van getuige Goosen bevestig de de verklaring zijns vaders. Verdachte stond niet onverdeeld gunstig be kend Ook niet bij zijn medearbeiders. Hij is ech ter nog niet wegens vermogensdelict gestraft. De officier achtte het t.enlaste gelegde bewezen en vorderde 30 boete of 30 dagen hechtenis Vonnis 25 boete of 25 dagen hechtenis. UITSPRAKEN. Gcrrit Jan v. d. M., Wieringen, gedetineerd, zwaar lich. letsel, den don dood ten gevolge heb bende, 6 maanden gev. PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. I Ilippolytushoef half elf Ds. van Dijk. j Oosterland namidd. half drie Ds. van Dijk. Herv. Zusterkr. inpl. van Woensd. Donderdag DOOPSGEZ. GEM. Stroe voorm. HALF ELF Ds. Van der Veen. EVANGELISATIE H hoef half elf de heer Hoekstra van Hoorn. Maandel. Collecte. MARKTBERICHTEN. Coop Centrale Eierveilinig Purmerond G A. Weekbericht. Aanvoer 21031 Eendciieron per 100 f 5.70 k 5.90. 43021 Kipeieren 70 K.G. ƒ859; 65/66 Kg. 7.80i a 8 63/64 7.50 a 7.80 60/62 6.80 a 7 58189 f 6 60 a 6.70 56/57 Kg. 6.30 k 6.60 50/55 Kg. f 4,90 a 5. SCHAGEN, 9 Sept. 1926. Op de heden gehou - den weekmarkt waren aangevoerd 22 Pairden f 150 k 450 8 Stieren f 120 5 325 30 geldokoeien (mag.) 170 a 280 90 idem (vette) 275 4 395 35 Kalfkoeien 210 a 400 27 Nuchtere kalveren 10 a 24 40 schapen (mag.) 20 a 25 487 idem (vette) 25 a 28 a 38.25 199 Lammeren f 14 a 19; 3 bokken en geiten 3 a 13 10 varkens (mag.) 28 5 35 33 idem (vette) per Kg. 0.70 k 0.77 130 biggen 16 a 22 8 Konijnen 0.50 a 2 491 Kippen 0.50 a 2 37 Eenden 0.60 Haantjes r 0.50 a 1.60 139 Kg. Boter 1.50 a 1.70 a 1.90. SCHAGEN, 9 Sept. Aanvoer en prijzen waren op de heden gehouden eicrenmarkt als volgt 29140 kipeieren wit 6.10 k 7.30 per 100 stuks bruin 7 a 7.80 per 100 stuks. 1060 eendeieren 4.50 a 5.60 per 100 stuks. HOORN, 9 Sept. Op de heden gehouden kaas markt waren aanvoer en prijzen als volgt11 stapels kleine fabriekskaas 38 24 stapels klei ne boerenkaas 38 1 stapel fabrjekscommissie- Kaas,f 40 11 stapels boerencommissiekaas 40; totaal 47 stapels, wegende tezamen 33504 kilo. Handel goed. Weder is een ongeluk gebeurd met een vlieg machine en wel een der grootste, die in de gewo ne luclitroutes dienst deed. Het vliegtuig had 13 passagiers, behalve piloot en mechanioien aan boord. Door den mist gedwongen wilde de be stuurder een noodlanding maken, doch een dor vleugels kwam in contact met oen hooiberg en het toestel sloeg om. Gelukkig bleven de meeste passagiers ongedeerd en de gewonden zullen er allen het leven afbrengen.

Wieringer courant | 1926 | | pagina 2