De Wenteltrap. 17e Jaargang.Dinsdag 28 September 1926.No. 86 HIP NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR W WIERINGEN EN OMSTREKEN üWIERINGER COURANT» CORN. J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVERi MODE. '3 TWEE HERFSTJURKEN. De Herfstmodc is nu vrijwel definitief vastge steld en voor jongero meisjes blijft de rechte lijn voorloopig nog den hoofdschotel vormen, hóewei zóó nu en dan ecnige andere modellen worden gesignaleerd. Her eorsto japonnetje, afgebeeld onder No. 1148, is meer speciaal voor partijtjes bedoeld, daar hot zonder mouwen gemaakt is en het wordt vervaardigd van bladgroen crepe de Chine. Het hangt vanaf de schouders recht af en wordt alleen lichtelijk opgenomen onder de ron de halslijn on de eenige versiering bestaat uit een borduursel langs den rok, welke gewerkt wordt in lathyrur kleuren. Voor kinderen van 4 tot 8 jaar is dit jurkje zeer geschikt. Knippatronen zijn verkrijgbaar onder opgave van No. 1148. Kos ten 55 cents. Het andere jurkje is gemaakt van bruin wol len marrocain en wordt afgewerkt met een kraag je en manchetten van zij ,in een iets lichtere tint. Aan de voorzijde is een papd geplooid en afgezet met crigineele van knoopjes voorziene bandjes. Keer geschikt voor meisjes van 6 10 jaar. Knip patronen verkrijgbaar aan het bureau van dit blad onder opgave van No. 1149. Kosten 55 cent. MARKTOVERZICHT. Het jaar 1926 zal in menig boerenboekhou ding, .wat schapen en lammeren betreft, wel eene belangrijke schadepost geven. Wij willen dit nog eens aantoonerl door de cijfers van Sept. 1925 te vergelijken met die van Sept. 1926. Op ee ne markt te Leiden de fokschapen 40,a 54,— nu Zijn de prijzen 20,— a 26,—. De magere wei- dcschapen noteerden in 1925 30,— a 38,— nu 16,a 20,Amsterdam noteerde voor de markt van 14 Sept. voor jonge vette schapen j 45,a 56,en voor vette lammeren 38,— a 12,Nu ontvangt men voor jonge vette schapen 30,a 35,hoog op voor bijzondere beste 37,— a 38,voor vette lammeren 20,— a 24. Zoo zouden wij nog wel eenige cijfers kunnen noemen, doch de bovenstaande zijn voldoende om toen en nu te illustreeren. De markt van 23 September te SCHAGEN, kwam vrijwel met bo vengenoemde prijzen overeen, wegens afwezig heid van de Amsterdamsche koopluidoor de Tentoonstelling aldaar, was de handel in vettt koeien koelen stug en iets lager in prijs. De le kw. gold hoogop 1,00 per Kilo, verder afdalende tot 60 cent. Schapen waren ook iets lager, wel werd er nog 38 bosteedd, maar dat was ook iets extra, die ieders aandacht trokken. Ze waren van FEUILLETON. Naar het Amerikaansch van MART ROBERTS RINEHART. No. 31. Riggs kwam vrelegen binnen, maar Jamieson zeet hem gauw op zijn gemak, hij bleef mij een beetjo angstig aankijken en viel op een stoel vlak bij do deur neer, toen hem gevraagd werd om te gaan zitten. „Wel Riggs," begon Jamieson vriendelijk. „Ver tel ons nu maar eens alles." „U heeft beloofd dat het geheim zou blijven, meneer Jamieson." Het was duidelijk dat Riggs mij niet vertrouwde. Hij keek mij alles behalve vriendelijk aan. ,.Ja, ja, we zullen je wol helpen. Maar vertel me eerst eens, heb je meegebracht wat je beloofd hebt Riggs haalde een rol papieren onder zijn jas uit en gaf ze aan den defectieve. Jamison bekeek ze met zichtbare voldoening en gaf ze toen aan mij. „De blauwdrukken van Zonnehoek", zei hij. „Wat heb ik u gezegd t Nu Riggs we luisteren." Ik zou nooit naar u toegokomen zijn, meneer Jamison, als ik het niet terwille van juffrouw Armstrong had gedaan" begon hij. „Toee meneer Innes zoo spoorloos verdween en juffrouw Loui- se er ziek van werd, vond ik, dat het genoeg was Ik had wel een9 meer dingen voor den dokter ge daan, die niet door den beugel konden, maar den loatsten tijd was ik een beetje kieskeuriger ge worden." „Heb je ook de hand gehad in de ontvoering van mijn neef vroeg ik. „Neen, juffrouw. Ik wist er zelfs niet van, voor ik den volgenden dag in de krant las, dat hij ver- dv, enen was. Maar ik weet wie het gedaan heeft. Ik zal maar bij het begin beginnen. „Toen dokter Walker met do familio Arm- «trong naar CaliforntS ging, werd er in de stad VERSCHIJNT ELKBN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. C Smit, Barsingerhorn. Verder jonge vette 28,- a 35,—, vette lammeren 22,a 24 oude vette 32,— k 36, fokschapen 26.50, weldelammeren 15,k 20 Varkens matig prijs 70 a 77 cent per KG. BINNENL. NIEUWS. DE TTPHUS te BREDA. Hot aantal typhusgevallen in Breda en omge - ving bedroeg Zaterdagavond, volgens officieele gegevens 52 in hot begin der afgeloopen week bedroeg het aantal gevallen 32. Er is één sterfge val voorgekomen. De geneeskundige commissies hebben, in over leg met den inspecteur van den Rijksdienst de noodige voorzorgsmaatregelen genomen. Er is gelegonheid gegeven tot inenting. Aan de school hoofden is verzocht geen kinderen uit de besmet te gezinnen too te laten. De geneeskundige autoriteiten hebben in over weging gegeven ook de October-kermis te Breda uit te stellen B. en W. zullen dienaangaande een beslissing nemen. Zoo de biakken to Breda te klein worden, zal het oude gemeente ziekenhuis als barak worden ir gericht. De ziekt© draagt over hot algemeen een niet zeer kwaadaardig karakter. Gezien de Bredasche woningtoestanden, is echter uitbreiding op groo- te schaal niet uitgesloten, wanneer niet de ulter- ste maatregelen in acht worden genomen. Naar de secretaris van do Gezondheidscommis sie te Breda mededeelde, hebben zich daar ter stede weer eenige nieuwe typhus-gevallen voor gedaan. Het juiste aantal is nog niet bekend. Ook in Princenhage breidt de ziekte zich nog steed9 uit. Het aantal gevallen is daar gestegen tot 21. Twee lijders zijn ernstig ziek. De meeste patiën ten komen uit de Viscasewijk aan do rivier de merk Het water dezer rivier is besmet. DOOD OP DEN WEG GEVONDEN. Tusschen Schipluiden en de Lier is omstreeks 6 uur kapitein der artillerie H. J. M. Koremans, uit den Haag, naast zijn motorfiets dood op den weg gevonden. Waarschijnlijk is het plotseling onwel gewor den. Zijn lijk is naar het ziekenhuis te Delft vervoerd. TWEE BEENTJES GEBROKEN. - Donderdagmiddag is in de Boschstraat te Til burg een 10 jarig jongejtje van den heer T., dat plotseling van achter een stilstaande autobus te voorschijn kwam en de straat wilde overste ken, door een passeerend motorrijtuig aangere - den, tengevolge waarvan de beide beenen van het kind werden gebroken. AUTO IN EEN TROEP SOLDATEN GEREDEN. Donderdagavond is, zooals gemeld, te Nijme gen een Ford-auto In de achterhoede van een marcheerende troep gereden militairen gereden. De Nijm. Crt. deelt nog de volgende bijzonder heden mee .- De botsing was zoo hevig, dat de radiateur van (ie auto zwaar beschadigd werd. Het Fordje, van het oude type, werd bestuurd door den heer S., reiziger van een disteelleerde- rij. De lichten van de auto waren heel zwak. Doch het was volle maan en de weg was daar door goed verlicht. beweerd, dat hij getrouwd met juffrouw Louise terug zou keeren, en we verwachten allemaal dat dit zou gebeuren zou. Toen kreeg ik een brief van hem. Hij schreef opgewonden dat juffrouw Arm strong het plotseling in haar hoofd had gehaald orn naar huis te gaan, en hij stuurde mij wat geld. Ik moest naar haar uitkijken, of ze soms naar Zonnehoek ging en waar ze ook was, ik moecht haai- niet uit het oog verliezen voor hij terug kwam. Ik ontdekte dat ze naar de portiers woning was gegaan en ik geloof dat ik u op een avond in de oprijlaan leelijk aan het schrikken heb gemaakt, juffrouw Innes." ,En Rosi ook 1" riep ik uit. Riggs grinnikte dom. „Ik wou alleen maar zekerheid hebben dat juf frouw Louise daar was. Rosio liep hard weg en ik probeerde haar tegen te houden en haar do een of andere verklaring voor mijn afwezigheid te geven. Maar ze wou niet wachten.'" .En de scherven in het mandje V' „Wel, scherven zijn een ruïne voor outoban1- don" zei hij. „Ik had niets tegen de familie hier en u hadt een goedo auto." Dat was dus de verklaring van Rosie's schrik. „Ik telegrafeerde aan den dokter waar jcffrouw Louise was en hield haar in het oog. Een dag of wat voor ze met het lijk van meneer Armstrong Ihuis kwamen, kreeg ik nog een9 een brief, waar in stond dat ik moest uitkijken naar een vrouw met een pokdalig gezicht. Ze heette Carrington en de doktei scheen het niet op haar voorzien te hebben Als ik ergens zoo'n vrouw ontdekte, mocht ik haar geen minuut uit het oog verliezen, tot de dokter terug kwam. „Riggs", vroeg ik plotseling, ben je hier in huis gedrongen op ee nacht toen ik hier nog maar pas woonde ..Neen, juffrouw Innes. Ik ben hier nooit eer der in huis geweest. Die juffrouw Carrington heb ik niet gezien voor dien avond dat meneer Hal - séy verdween. Ze kwam vrij laat en de dokter v. as er niet Ze wachtte op hem, liep voortdurend op en neer in de kamer en scheen zich steeds meer op te winden. Toen de dokter niet terug kwam, was ze razend. Ze wou dat ik hem op ging zoeken en toen hij niet kwam, begon zo op hem te schelden. Ze zei dat hij haar niet kon bedotten. Er was een moord gepleegd, en ze zou wel zien, ADVERTENTI8N: Van 15 regeto 0.50. Iedere regel meer 0.10. De troep, die wel 2 K.M. lang was de kop be vond zich op het oogenblik van het ongeluk ter hoogte van het St. Anna viaduct marcheerde rechts van den weg, dio ter plaatse van berm tot berm 7 M. breed is, zoodat de autobestuurder dfe eveneens rechts van den weg reed, alle gele genheid had gehad om uit te wijken. Daarbij zon gen de soldaten, die in opgewekte stemming na beëindiging der oefeningen naar de kazerne te - rugkeerden. Volgens den heer S., reed hij in matige vaart enkele militairen verklaarden evenwel, dat hij viij snel heeft gereden. Hoo hot zij, het is onbe grijpelijk, dat de autobestuurder den troep sol- d iten niet heeft opgemerkt. Hij was niet onder drankinvloed. Gezien de beschadiging van do auto is het on geluk zeer goed afgeloopen en moeit men zich er over verwonderen, dat er geen dooden of zwaar gewonden te betreuren zijn. De getroffen militai ren mogen van geluk spreken, dat zij hun rijwie len aan de hand hadden vermoedelijk hebben deze den stoot gebroken. Een agent van politic, dio toevallig bij zijn i, oeder op bezoek was, hoorde den slag en was onmiddellijk na het gebeurde ter plaatse. Hij waarschuwde den chef-veldwachtër wiens eerste werk was den gemeente-geneesheer dr. Banning te waarschuwen. Dez e amiveerde zeer spoedig daarna met zijn auto en vprleende de eerste hulp aan de gewonden. Zooals hgt gewoon lijk gaat leek het ongeluk aanvankelijk erger te zijn dan in werkelijkheid het geval was. Tal van militairen lagen voor den auto op den grond, ee- nigen van hen buiten kennis. Een korporaal had een geopende wonde aan het hoofd, een milicien een vleeschwonde aan een der beenen. Anderen hadden ook een klap van dan auto gekregen, maar kwamen al spoedig tot do ontdekking, dat zij er met een pijnlijke rug, arm of beien waren a-gekomen. Het ergste waren, behalvgi de auto, de rijwielen er nog aan toe die wapen angeveer alle vernield of in elk geval onbruikbaar. Enkele watien zelfs door midden gebroken. Nog eens men moet van een wonder spreken, dat deze bot sing zoo goed is afgeloopen 1 Dr. Banning bracht de ergst getwonden in zijn auto over naar het Militaire Hospitaal. Inmid - dels was ook dr. Bon, de chef van den Geneeskun digen dienst der Koloniale Reserve, met zijn au to gearriveerd in gezelschap van dr. Barteling, reserve-officier van Gezondheid. Dr. Bon bracht nog een drietal gewonden naar het hospitaal, waarna dr. Banning ten tweede male den rit deed om de licht gewonden daarheen tte vervoe ren. Het bleek dat twee, de miliciens Kuipers uit Nijmegen en Hakkensteeg, woonplaats onbekend een lichte hersenschudding hadden. De korpo raal Boswinkel uit Hengelo had een gat in het hoofd. Eenige anderen hadden niet-ernstige vleeschwondein anderen weer pijn aan den rug en beenen. DE DOODELIJKE STROOM. Te Veghel is Zaterdagmorgen de electricien J. Arbauw uit Leiden, werkzaam bij het aanleggen van een transportbaan bij de Coöperatieve Han- delsvereeniging N. C. B. met den electrischen stroom in aanraking gekomen. De stroom werd onmiddellijk afgesloten. De man werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. dat hij zijn verdiende loon kreeg. „Ze maakte op mij een gevaarlijken indruk, en toen ze om elf uur eindelijk weg ging en naar het huis van de Armstrongs toe liep, volgde ik haar. Ze liep eerst om het heele huis heen en keek naar de ramen. Toen belde ze en zoodra de deur open ging, liep ze naar binnen." „Hoe lang is ze er gebleven „Dat is nu juist het vreemde" zei Riggs, ze is er heelemaal niet vandaan gekomen. Ik ben naar bed gegaan toen het dag werd en had haar heele maal niet meer gezien. Den volgenden dag zag ik haar bij het station op een brancard liggen, met een laken over haar heen. Ze was aangereden door een sneltrein en u zou haar gewoon niet herkend hebben ze was dood natuurlijk. Ze is zeker den geheelen nacht bij de Armstrongs ge bleven en ik hoorde dat ze de rails overstak om den trein naar de stad te zoeken, toen de snel trein haar aanreed." „We draaien al maar in een kringetje rond I" '.-iep ik uit. „Nu zijn we precies nog op 't zelfde punt waar we begonnen zijn." „Zoo erg is het toch niet, juffrouw Innes", zei Riggs. „Nina Carrington kwam uit de stad in Ca- lifornië waar meneer Armstrong stierf. Waarom was de dokter zoo bang voor haar Zij moet iets geweten hebben. Ik ben zeven jaar bij dokter Wal ker in dienst geweest en ik ken hem goed. Er zijn maar weinig dingen, waar hij bang voor is. Ik geloof dat meneer Armstrong daar ergens in het Westen iemand vermoord heeft. Wat hij nog meer heeft gedaan weet ik niet, maar hij ontsloeg me en wurgde mij bijna omdat ik aan meneer Ja mison hier had verteld dat meneer Innes bij den dokter geweest was op den avond dat hij ver dween. „Wat heeft Warner die vrouw in de biblio theek ook weer tegen meneer Innes hooren zeg gen 1" vroeg de defectieve mij. „Ze zei, ik wist wel dat het niet in den haak was. Iemand is maar niet den cenen dag gezond en den volgendon dag dood zonder dat er een re den voor is.' Wat scheen het allemaal prachtig uit tekomen! Een nachtelijke expeditie. Het was Woensdag toen Riggs ons dit alles ver BUREAUt Hippolytushoel Wlerlngea. TelaL Intercomm. No. IA RECHTZAKEN. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Zitting van 21 September. MISHANDELING. De grondwerker Hein R., to Anna Paulowna, had indertijd terecht gestaan wegens mlshando- ling, waarbij hij een scherp voorwerp had gebe zigd. De politierechter verwees toen de zaak naar de voltallige rechtbank. Verdachte ontkendo thans- ook het feit te hebben gepleegd. Het was een rumoerige nacht. Verschillende aanwezigen hadden zich voorzien van stoelpooten teneinde het onderling gezellig samenzijn te verhoogon. Verdachte had de vlucht genomen en was la ter in zijn kosthuis aangehouden. Hij was toen in 't bezit van twee messen om haring schoon te maken, zeide hij Het twistvuur was uit gebroken in de herberg van Zon te Breczand. Do getuige W. Cornelissen had een slag op de hand gehad met een mes. Hij weet niet van wien. Hij was er 8 weken mooi mee geweest. Getuige Warmerdam had een open mes in dn mouw van verdachte gezien. Later zag hij dat verdachte met een open mes in de hand liep. Hij had toen niet gezien dat verdachte Comelisson had gestoken. Voor den politierechter had hij verklaard dat hij zulks wel had gezien. Mr. C. Bosman, verdediger van verdachto, richtte eenige vragen tot getuige Warmerdam. Getuige Spigt had verdachte weg zien loopen met een mes in do hand Verdachte had bovenop getuige gelegen en la tei- bemerkte getuige dat hij bloedde in zijn gelaat De officier het bewils te zwak om veroordeeling te vragen en concludeerde vrijspraak. Do motle ven voor deze conclusie werden door spr. nader uiteengezet. Mr. C. Bosman sloot zich aan bij het requisitoir van den officier, zij het dan ook op eenigszlns an dere gronden. BUITENLAND. EEN RECHTER OP WATER EN BROOD. De 75-jarigo rechter Wilbur Bryant in Nebras- ka, die de gewoont heeft overtreders van do drankwet tot gevangenisstraf op water en brood te voroordeelen, heeft zich gedurende eenigén tijd zelf op het schamele rantsoen van water en brood gezet om vast te stellen, welke uitwerking dit heeft. Op den vierden dag van zijn experiment heeft hij verklaard, dat de straf zeer streng is. Zijn slaap, zoo deelde hij mede, wordt gestoord door droomen van groote feesten. Dia rechter acht de straf echter geenszins te streng, omdat de veroordeelden op water en brood de gelegen - beid hebben tot ernstig nadenken. - t KROONPRINS LEOPOLD VAN BELGIS. Zijn huwelijk in November. Een draadl. bericht uit Stockholm meldt, dat het huwelijk van kroonprins Leopold met prin ses Astrid in November to Brussel zal plaats heb- hen. - DE ORKAAN OP FLORIDA. Het lot der dakloozen. Het aantal personen, dat in het gebied van Mi- ama door do orkaan ernstig word gewond is 860 Het aantal dakloozen beloopt 25.000, van wie 't meerendeel een onderkomen heeft gevonden bij vrienden of in leege huizen en in hotels. De rest wordt ondergebracht in een duizend tenten, die telde Halsey was al sinds den vorige Vrijdag ver dwenen en iederen dag voelde ik dat do kans dat hij terug zou komen geringer werd. Ik be greep heel goed, dat hij duizenden kilometers ver meegevoerd kon worden in dien goederenwagen zonder eten of drinken misschien. Ik had wel gelezen van lijken, die in dichte goederenwagens gevonden waren op een afgelegen zijspoor in het westen en ik werd met 't uur somberder. We zouden hem bijna even onverwacht terug vinden als hij gekomen was en dat hadden we te danken aan den landlooper, dien Alex had mee gebracht naar Zonnehoek. Het schijnt dat do man dankbaar was voor het feit, dat we hem vrij gelaten hadden en toen hij van een ander lid van zijn broederschap want het is een broeder schap hoorde waar Halsey was, liet hij het on» dadelijk weten. Woensdagavond ontmoette Jamison, die naar do Armstrongs was geweest en tevergeefs ge tracht had louise te spreken te krijgen bij het hek van Zonnehoek een man die er even vies en afstootelijk uitzag al9 degeen, die voor Alex ge vangen was genomen. De man kende de dctectlo- •e en gaf hem een vuil stukje papier waarop ge- rhreven stond „Hij is in het stedelijk zieken - huis in Johnsville." Degeen, die hem het papier tje gaf, beweerde dat hij niets van de zaak afwist behalve dat het papiertje afkomstig was van een collega" uit Johnsville, die gezegd had, dat het herlcht voor ons van belang was. Weer moest er interlokaal getelefoneerd wor den. Jamieson belde helde het ziekenhuis op, terwijl wij allemaal om hem heen stonden. En toen bleek, dat het werkelijk Halsey was en dat h'j waarschijnlijk wel beter zou worden, lachten -n huilden we allemaal tegelijk. Ik weet zeker dat ik Liddy een zoen heb gegeven en af en too bekruipt me de vrees, dat ik in m'n opwinding misschien ook Jamison heb gekust 1 Hoe het ook zij, denzelfden avond om elf uur wes Gertrude op weg naar .Tohsvillc, driehonderd tachtig mijl van ons vandaan en Rosie ging met haar mee. De „staf" van ons huishouden was nu teruggebracht tot. Marv Anne en Liddv, ter - wijl de vrouw van den tuinmansknecht ook lede ren dag wat kwam helpen. .-..■e- e---' - ^-^21 2Cv YfctrOX vervolgd.

Wieringer courant | 1926 | | pagina 1