„OMHOOG". Wil.— Kooij stemden thans ook voor de hoeren W. Her mans en J. Kooij. Tegen stemden de heeren D Oden, W. F Lub, M. Bakker en J. Lont. Het voorstel tot deelneming aan een regeling inzake de liquidatie der Coöperatieve Electri- sche Centrale te Hippolytushoef ingeval van alge heelc elcctriticKtie der gemeente werd aan ge nomen met 7 tegen 3 stemmen. (Reeds uitvoe rig in 'n gedeelte onzer oplage van Vrijdag afge drukt. Met den heer Jb. Dekker zijn onderhandelin gen gevoerd over den aankoop van een strook grond ter grootte van ongeveer 34 M2. ter ver breeding van den Elfstraat, tegen een prijs van 3.per M2. Aangezien deze prijs gelijk is aan die voor den aankoop van grond van den heer J. Krommodam ter verbreeding der zelfde straat stellen B. en W. yoor de bedoelde 34 M2. tegen dien prijs van den lieer Dekker aan te koopen, ten oinde deze te bestemmon voor openbare straat. Aldus besloten. Bij voorstel 8, aankoop pond Mekkenstuinweg, zeggen B. en W. dat zij aanvankelijk aarzelden om met dit voorstel te komen wijl naar hunne meening de prijs te hoog was. De heel Jac. Doves vraagt 3.—, de heer G Timmerman 4.per M2„ terwijl de heer Obreen de gemeente gratis een strook grond ana biedt aan de Westzijde. De heer Minnes stelt voor de verbreeding door te trekken tot aan den Beltcrweg en de daarvoor noodige grond ook van den heer G. Timmerman aan te koopen. Het voorstel wordt met 7 tegen 3 stemmen aangen. Hiermede wordt in een langgevoeldo behoefte voorzien. Het reed- jaren bestaande geschil tussehen de gemeente eenerzijds, en Armvoogden beboe rende de Hervormde en Gereformeerde Armen kassen anderzijds over de besteding der gelden dier kassen ook aan leden van andere gezindten en aan hen die niet tot een kerkgenootschap bo- hooren, werd door een kleine reglementswijzi ging opgelost in dien zin, dat voortaan uitslui tend Hervormde Armen uit die kassen onder steund worden. Het thans geldende reglement zegt dat de Armvoogden door het Gemeentebe stuur worden benoemd, geschorst en ontslagen, op voordracht van Armvoogden. De heer Kaan wenscht hieraan toe te voegen „en van den Kerkeraad." De wijzigingen worden goedgekeurd met negen tegen 1 stem, die van den heer J.Lont. De begrooting zeegras exploitatie wordt goedg. Bij het vaststellen van de gemeentebegxooting voor den dienst 1927 zegt de heer Lub zich de moeit» getroost te hebben om bij de verschillen de hoofdstukken eens na te gaan hoeveel jaar lijks besteed wordt aan rente van geldlecnin- eon en dan blijkt, da.t in 1925 hiervoor werd uit gegeven 3045 waartegenover een aflossing komt van slechts 4350 Hij noemt dit een schrille verhoudinng en vraagt of niet de gele genheid bestaat hierin verandering te brengen, hetzij door conversie der leeningen, hetzij door de aflossingen te vergrooten. Voorts vraagt de heer Lub hoe het staat met liet uitbreidingsplan waarvoor een paar jaar geleden reeds gelden genoteerd zijn geworden. Fr wordt steeds doorgegaan met bouwen en van hot uitbreidingsplan hoort men niets en bestaat de kans dat de gedeelten die het best voor uit breiding geschikt zijn thans reeds bebouwd worden. De voorzitter licht toe dat de rentevoet waar op de geldlceningen worden aangegaan voor den tegenwoordigen tijd niet te hoog zijn (gemi 1 dcld 4'/a zoodat voor conversie de tijd nog niet gekomen is. Grootere aflossingen laten de gemeenteinkomsten niet toe. Het uitbreidingsplan moet plaats hebben in o- vcrleg met de Zuiderzee-inspoctic en kan daar door slechts langzaam voortgaan overigens heeft dit plnnplan de voortdurende aandacht van B. en VV De begrouting wordt verder zonder op of aan merkingen afgehandeld en sluit in ontvangsten en uitgaven met 91025.25. Batig saldo vermoe delijk nihil. Bij de begrooting voor de Zeegras-exploitatie valt nog te memoreeren dat de heer M. Kooij bij de post „huur van dijken en steigers deze te hoog vond gezien het kleine aantal pakken dat wordt aangevoerd. B. en W zullen trachten hierin verandering te brengen door het Polderbestuur voor te stellen de huur te bepalen naar bet aantal pakken dat wordt aangevoerd. RONDVRAAG. De hoer D. Oden stelt voor de volgende wijziging in de Politieverordening te doen aanbrengen „het doen opruimen van boo- mon of gebouwen die het verkeer belemmeren. De voorzitter stelt voor dit voorstel naar B. en W. te zenden om pracadvies. Goedgevonden. De heer Oden zegt nog dat het gedeelte straat weg van D. D. Lont tot T. Takes in zeer slechten toestand verkeert. De heer J. Kooij klaagt er over dat de toestand nu zoo begint te worden dat hij geen fourago meer naar zijn woning kan brengen en de hooi Oden dat de weg bij Rump waar de wagens moe ten keeren een waro moederpoel begint te wor den. Zal onderzocht worden. Hierna sluiting. Het bouwen van eert 'verplaatsbare keet, te Weaterland, op Wieringen, is na onderhandsche inschrijving, opgedragen aan den Heer P. Tuin, te 't Zand. POLITIE. Gevonden een ijzeren gewicht. Inl. bij den Gem. Veldw. Zooals uit een in dit blad voorkomende adver tentie blijkt zullen er vanwege de Vereenlging „Omhoog" zoowel om Oost als West als te Hip- oolytcshocf „handwerkcursussen" worden gehou den. Wij gelooven wel dat dit streven van Om hoog door de jongedames zal worden geappresi- eerd, Niet alleen verhoogt dit eigen kennis, maar men doet ook iets voor anderen. Immers, a.s jaar met Pinksteren zal 'n Huisvlijttentoonsfel- ling worden gehouden en velen zullen dan het werk ook van de cursussen komen bewonderen 1 De kosten van deelname, 10 cent per avond, is zoo gering, dat dit ook niemand behoeft te weerhouden Men melde zich dus spoedig aan! Vanwege „Omhoog" worden ook pogingen in 't werk gesteld om hier 'n gymnastiek vereo- niging op te richten. Men heeft zich gewend tot den directeur van D.O.K.E.V. te Anna Paulowna den heer Sieuwers, om diens voorlichting en hulp in te roepen. De bedoelingi is met jongeren te beginnen. De viool en mandolineclub O.K.K. gaf Zater dag en Zondag onder leiding van den heer P. Jongkind uiivoeringen voor kunstlievende leden in Hotel De Haan. Beide malen was de zaal flink bezet, ja Zondag bleek de zaal te klein te zijn! Wat het programma betreft: eerst werd hei muzikale gedeelte afgewerkt. Gaf 't al 'n mooie anblik, al die meisjes in 't wit met hun instru menten op 't tooneel, de muziek die zij ten gehoo re brachten was mooi van voordracht, zuiver en vol van klank. Na ieder nummer weerklonk 'n hartelijk applaus. Het blijspel „De Distel mocht niet minder de dankbaarheid van 't publiek oog sten, en niet alleen aan 't applaus kon me ndit bo merken, maar vooral ook aan de aandacht en tilte. Ja, zelfs Zondag, met die tjokvolle zaal, kon men 'n speld hooren vallen. Hulde daarom aan de jongelui en ook., aan de zaalhouder, die in de zaal nijzonder voor de goede gang van za ken zorgde. len binnen de lijnen. Beiden zijn volledig. Èr. wint de toss en verkiest met de schuin over het veld staande wind mee te spelen. De eérstê aan vallen zijn voor Br. De S.-keeper krijgt eenige hooge ballen te verwerken wat hem echter goed afgaat. De S' -ers komen er gaande weg beter in. De Br.-verdediging moet steeds krachtig ingrij pen om erger te voorkomen. Een schot van Slikker, het is Jaap de B.-back welke de bal van richting veranderd en de bal in doel verdwijnt zoodot S. op goedkoope wijze aan de leiding 4"'tHn. Br. niet ontmoedigd pakt weer flink aan. Ijt-ri -verdediging weet steeds in te grijpen. De lialfïinie steunt prachtig. Een kogel van Kooij wordt door de Br.-keeper verdienstelijk gestopt. Even later geeft dezelfde speler weer een keurig schot doch komt juist tegen de zijpaal en springt terug 't veld in en de toeloopende Jan Lont, wel ke de S.-aanhang rede geeft tot juichen, jaagt no. 2 in de touwen. Direct hierop volgt rust. Na de thee heeft S. het geringe windvoordeel. De S - ers pakken direct weer flink aan. Het gevaar is dan ook niet van de lucht. Br. weet voorloopig stand te houden, al is 't ook enkele malen op het kantje af. Uit een voorzet van Vrij maakt Kooij 30. Br. voelt zich geslagen doch werkt bard verder om tenminste de eer te redden. Ge vaarlijk is Br. voorhoede echter niet. Vrij weet nog 40 te maken. Het blijft voor het Br.-doel steeds spannen. Een keer krijgt Br. een mooie olegenheid om een tegenpunt te maken, doch de S -keeper weet uist op tijd weg te trappen. Spoe dig blaast scheidsrechter inrukken on heeft S haar 4e overwinning behaald. De gehouden collecte voor de Fam. Oome te Knollendam heeft opgebracht 16.45, aan de milde govers(sters) en dames collectanten onzen dank Het geld wordt aan de N.H.V.B. gezonden welke wel vooi de rest zal zorgen. Succes II speelde met 10 man in Breezand. Br. II zag kans om met 31 te winnen. Hulde aan de wegblijvers. SPORT. AP. Nieuws: Zondag j.1. speelde AP haar zes de competitie-wedstrijd tegen Helder III. Als de scheidsrechter Vlam de elftallen in 't veld blaast is Helder vollediig en AP verschijnt met 1 inval ler voor V.d Berg, wat voor AP een geweldige handicap handicap is. AP wint de toss en ver kiest tegen de scherp over het veld staande wind in te spelen. Helder trapt af en gaat direct o[i het AP-doel af en Rikus krijgt natuurlijk da delijk volop werk; op schitterende wijze houdt hij het doel schoon Nu gooit AP 'n schepje op er de Heldcrsche doelman wordt ook aan zijn land gevoeld; vóór de rust blijft het echter 00. Na rust begint Helder geducht op te zenen cn de AP-achtcrhoede moet alle zeilen bijzetten om 'n punt van Helder te voorkomen; Echter, na 10 minuten krijgt Helder met 'n mooi schot de lei ding 1— 0. AP valt nu verwoed aan, maar 'n goed schot blijft zoek De mannen in de voorhoe de begrijpen elkaar steeds niet. Toch, als de Win ter de bal mooi opbrengt en hard voorschiet, is de Heldcrsche doelman ultgeloopen en Rozen broek heeft hem nu voor 't inschieten: 1—1; Nu is 't weer gelijk, doch maar 'n oogenblikje want door 'n misverstand van Timmer krijgt de Hel- dersche rechtsbinnen opnieuw de leiding. Met 'n 21 overwinning voor Helder komt dan 't eindel De gehecle achterhoede van AP kan op 'n goed ccspeeld^n wedstrijd terugzien. AP Ver scheen met 11 spelers en 22 schoenen 1! Succes Nieuws. Zondag speelde Succes I haar 5e comp.-wedstrijd en kreeg op bezoek Breezand I Het is Succes gelukt wel eenigszins buiten verwachting Br. met grooto cijfers te slaan. Hoe wel de ovet winning volkomen verdiend is, had de stand toch geen 40 behoeve ,te zijn. De eer ste goal werd door de B.-back in eigen doel ge trapt, terwijl de laatste zeker houdbaar was. We hebben de B -keeper ook wel eens beter gezien. De tweede en derde goal waren voor hem beslist onhoudbaar. Door deze overwinning hebben Br en S. van plaats verwisseld en staat S. nu no. op liet ranglijstje. Om ruim 2 uur blaast scheids rechter Makelaar, welke goed voldeed de eHtal- Varaaniglng HANDWERKCURSUSSEN, Te WESTERLAND voor meisjes van 11 16 jaar op Woansdagmiddag van 3-S uur. Te HIPPOLYTUSHOEF: voor meisjes van 11—16 jaar op Woansdagmlddag van 3-S uur. Voor meisjes boven 16 jaar op Dinsdag avond van S-IO uur. Te OOSTERLANDvoor meisjes van 11 16 jaar op Woansdagmlddag van 2-4 uur. Voor meisjes boven 16 jaar op Donderdaga vond van half acht tot half negen. Zij die aan een der cursussen wenschen deel te nemen kunnen zich opgeven vóór 30 OCT08ER bij onderstaande personenM. BAI|S Ed., Haukes R. ANNYAS,, HippolytushoefK. J. DUYVETTER, Oosterland. MODE. Keurige Middag- en Avond Japonnen I Dezen herfst zullen de avondjaponnen veel bo werkelijker van uitvoering zijn, dan verleden jaar. De japonnen voor overdag blijven nog een voudig, doel. avondtoiletten zullen 'n opmerke lijk contrast opleveren. Mode cn sniit zullen zoo veel mogelijk verschillen van de "overgooiertjes van verleden jaar, Lamóstoffen zijn buitengc- w oon in de mode voor het vervaardigen van der gelijke japonnen en sommigen der laatste vin - dingen op het gebied van zijden stoffen worden afgewerkt met zware randen van goud en zilver lraad. Ook japonnen ingeweven met bloemen zullen veel gedragen worden en deze zullen vooi namelijk van taffetas of organdi in fijne tinten worden gelanceerd. Deze laatste stof zal tussehen twee haakjes, zeer in de mode zijn. De eerste hierbij afgebeelde japon No 1173, is be stemd voor namiddagdracht en voor huiselijke partijtjes en is gemaakt van crép marocaine met land van onderen en de kleuren zijn goud en blauw op 'n ondergrond van licht gecl-hruin De rok is ruim en bij de taille door eenige rijen olooitjes Ingeregen. Het nauwsluitend lijfje is ar gewerkt met 'n kraagje en das. Knippatroon aan bureau van dit blad in maten 42-44-46-48 onder orgave van No. 1173; kosten 55 cents. Het andere toilette is van gebloemd georgette Dit is uit een stuk gesneden van de schouders af maar de tailleltjn wordt aangeduid door 'n zach te sjerp van crème ninon; aan de linkerzijde een groote strik Ook onder aan de rok verslering van crème ninon. Knippatronen in maten 42-41 46-48 onder No. 1174 bureau v.d. blad. kosten 55. Nu de dijkverbinding alles in de gelegenheid tselt om onze gemeente te bereiken, is er olie da gen wat „nieuws onder de zon"! Op het gebied van reclame zagen wij heden weder 'n unicum 1 De „reclame-buffet-auto" van den bekenden „Ran ja" Fabriek firma Polak van Groningen. Wij namen 'n kijkje in de groote luxoieus inge richte wagen on men denkt in 'n fijn salonnetje te zijn, gezellig verwarmd door 'n haard, knus schemerig verlicht door electrische lampjes. Zelfs 'n waterleidin ontbreekt niet 1 Dan slaan wij onzen blik naar de buffetten aan weerszij den van de „sdlon" opgesteld en kourdg gerang schikt aanschouwen wij daar, behalve de zoo be kende Ranja-flesschen, ook andere artikelen die deze firma in den handel brgngt als Port, Samos Sartreuse, zelfs cognac, enz. „De verschillende afnemers worden zoo door het geheele land bezocht, zoo vertelde ons de vertegenwoordiger, „en ze kunnen 'n proefje ne men en zien overtuigen van de kwa liteit der ar tikelen! Zeer zeker zal de firma Polak met deze reclame het beoogde doel bereiken „De groote vermaardheid zijner producten te ver- hoogen en zijn debiot nog grooter te maken 1" MARKTBERICHTEN. I.KMAAR, 22 Oct. Op de heden gehouden kaas markt waren aanvoer en prijzen als volgt Aanvoer 158 stapels, wegende 153.000 Kilo Prijzen kleine fabriekskaas 46,50, mot rijks- merk 50 fabrieks commissiekaas met rijks- merk 49 boerenkaas 48, met rijksmerk 49.50boerencommissiekaas met rijksmerk 49. Handel goed. ALKMAAR, 22 Oct. 1926. Op de heden gehou den graanmarkt waren aangevoerd 3226 hecto liters 706 H.L. tarwe 14 a 15 83 H.L. rogge 11 a 11.50 587 H.L. gerstw.intergerst ƒ11 a 11 50 id. chev. 11 a 12 1315 H.L. haver f 9.50 ■i 10.75 181 H.L. boonen paardeboonen 11.50 a 12 bruine boonen 21 a 23 citroen boonen f 28 a 32 duiven boonen 14 a 16 witte boo nen 36 a 40 kanariezaad 14 a 14.50 38 H.L mosterdzaai, rood 29 a 30 geel 22 a 28 kar wijzaad f 20 n 20.50 55 H.L. blnuwmaanzaad f i(i a 48: Tuinbonnon 20: 261 H.L. erwten groene (kleine) 21 a 24.50 groene (groote) f 40 a 50 grauwe F 47 a 51 vale f 42 a 50 per 100 kilo. SPOORBOEKJES Winterdienstregeling ln BOSKER's BOEKHANDEL voorhanden 1 25 cent per exemplaar. PREDIKBEURTEN. DOOPSGEZ. GEM. Dinsdag 26 Oct. II.hoef 8 uur: Lezing Ds. Van der Veen over: „De Godsdienst in zijn ontstaan en ontwikkeling. WOENSDAG 7.30 H.hoef: Gemeente-avoijd. (o.a. bespreking van Ds. Koe- kebakksr 's brochure over „De zelfstandigheid onzer Gemeenten. Het nut van Esperanto werd dezer dagen wel op zeer bizondere wijze gedemonstreerd. Onze foto geeft namelijk weer de Hongaarsche mu- ziokleerares Mezzi Schonan, die eenige jaren go- ieden op een Esperantocongres te Salzburg ken nis maakte met den Engelschen advocaat Cole man uit Streatham. Zij konden zich slechts door middel van deze internationale taal aan el kander verstaanbaar maken, doch dit gelukje zoo wonderwel, dat zij besloten zijn te gaan ,trou wen Hierboven het bruidspaar. Weer een nieuwe Mode! De jongedames die èrg veel voor den een of andere film-artist voelen garneeren tegenwoordig haar hoedjes met 'n stuk filmband, dat natuurlijk 'n tafereeltje, waar in de artist optreedt, weergeefi. Wal nu nog 07 ANNA PAULOWNA. Zaterdagavond wrrd in „Vcerburg" het beken le Kinderzangspcl: „Goudmuiltje" opgevoerd. Ruim tweehonderd belangstelle nden waren op gekomen; wel 'n bewijs „dat men er iets van vér wachtte. Welnu, het publiek werd in zijn vnv- wachtingen niet teleurgesteld. De opvoering, on gevoel' in 40 tal kinderen werkten mede, gal blijk van goede studie en waren de stemmetjes soms in 't begin wat schuchter, langzamerhand v. erden ze vrijer en kregen volheid van klank 1 Heihaaldelijk gaf het publiek van zijn ingeno menheid blijk Een compliment aan de leidster, Mej. Annie van der Waal, ds hier op z'n plaats. KINDERRUBRIEK. MAUW EN KNOR OP REIS. De Blaauwe Staart Mauw vertelde aan het litjesmannetje, dat zijn vriend weg was en hel mannetje spiak toen: Wees over Knor maar niet bezorgd, want die zit daarginds achter een boom uit te rusten! Loop maar rechtuit en dan links- mi, dan zul je hem wel vinden 1" En zoodoende ging Mauw alleen op pad, om poedig zijn vriendje weer te vinden. Maar tot zijn verbazing merkte hij, dat Knor heelemaal niet aan het uitrusten was, doch vroolijk in do rondte danste 1„Wat is er vroeg Mauw. Waarom ben je zoo vroolijk!?" En Knor ant wcordde: "Ssssst! Kijk daar eens achter die muur met klimop! Daar ligt een blauwe staart 1 Dat is natuurlijk de Hoedeldoe van den koning! Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1926 | | pagina 2