van 10 km bet spoor bijster. De auto werd later onbeheerd bij Forest Gate gevonden, met de brandkast nog ongeopend er in, benevens Inbre kerswerktuigen. DE WINTER heeft in de Vereenigde Staten zijn intrede ge daan. Hee begin was reeds dadelijk zeer streng. Te New-York is de thermometer in één uur tijds 20 graden gedaald. Te Chicago vroor het 10 graden. In het Midden-Westen sneeuwt het enorm. HET SLACHTOFFER VAN EEN KWAKZAL VER. Dezer dagen, schrijft de „Bruss. Stand.," stond op een namiddag voor het armzalig huis je van een ouden man te Koewacht, in Zeeuwsch Vlaanderen, nabij de Belglscho grens, een prach tige auto stil Een welgekleed heer werkte zich naar buiten en trad do woning binnen. De vrouw leg ziek te bed de man was in de benedenkar mer. Het echtpaar wordt reeds langen tijd door het armbestuur van Koewacht ondedrsteund. De binnengetreden heer meldde zich aan als een „beroemd geneeskundige, specialiteit-oog arts." Hij nam uit zijn groote tasch eenige bril len en bood die den armen bewoner aan. En de bezoeker wist zoo te praten, dat de bewoner ten slotte er in toestemde om voor den prijs van 27 een groote bril te koopen. Vijf-en-twintig gul den haalde de arme man uit zijn slaapkamer de twee overblijvende guldens kon hij echter niet hij mekaar gescharreld krijgen. Do heer, die den man had wijs gemaakt, dat hij binnen een paar maanden blind zou zijn, in dien hij niet aanstonds van een zijner brillen ge bruik maakte, toonde zich voldaan met de beta ling der 25 gulden, welke oorspronkelijk waren bestemd en bewaard voor het voldoen der huur van een stukje land, dat door den ouden m neg werd bewerkt. Later bleek do bril niets anders te zijn dan een stofbril, welke door motorrijders enz. in den regel wordt gebruikt. Ook in de gemeente Philippine heeft de kwak zalver pogingen in het werk gesteld om brillen te plaatsen. Hij biedt tevens oogwater aan. BRIEF VAN TEUN AAN HARM. Anna Paulowna Nov. 1926. M'n waarde vriend Ilarm! Het Is nou niet: „De Boeren hebben 't overwon nen"," zooals we omstreeks 1900 zongen, maar: De Belgen hebben 't overwonnen." 'k heb nooit docht, dat ons Parlement zoo zonder slag of stoot dat Hollandsch-Belgisch verdrag maar zou annemen en zoo Rotterdam maar netjes an de galg hangen, want voor die zeehaven wordt 't 'n strop. En hoeveul waarschuwings van deal ze en geene benne de Kamerleden niet in hun oore bla zen, tot den lesten dag an toe: „stem er teugen" en ik zelf schreeuwde 't met 'n luidspreker van 't dak: „niet annemen, stem er teugen, maar ja wel, 't was en doovemans ooren, en nou, nou zit- le we met ons gebakken peren Ze zeilen 't wel ondervinden, Harm die niet li<-oren wil, moet voelen. Sommige lui kaike nooit verder als hun nous lang is. 'k Zag dat Maandag nog; nou is me die meelmuis van de ifchager „Handelsraad al honderd maal met z'i voertuig vunaf 't ouwe veer de Boormansweg in d aaid en 't is deer „denk om de Bocht" maai vanzelf al brutaalder de meelmuis vergat de waarschuwing en reed deur de bocht met zoo 'n vaart dat zain hcele lading meelzakken en koeiekoeker. de sloitkant instoof! Deer lag de boel nou te grabbel. Hij docht bepaald dat 't al strooievend was voor Sinterklaas, ..maar we gens gebrek an grabbelaars zocht ie alles zelf maar weer opl Ja, vroeger kwamen de Wijzer uit het Oosten maar bai ons komen ze uit het tV esten uit Schagen. Zaterdag kwam van daar de onbesuisde rijder Gertje van de L. T. 11. in zain Fordje op het erf van Remar in de Stoom weg. Pardoes vanzelf teugen de dampaal op en het resultaat van zulk 'n raierai: „krom voorstel en 'n lekke band. Gelukkig was Gerrit niet lek worren en kroste hij met z'n scheeve wagen naar de stad Schagen, zoo goed en zoo kwaad as dat ging. Gerrit dischtto 'n heel verhaal op, dat i( nn 't kantje van den dood weest had en hoe liai heldhaftig zain laif red had en natuurlijk gaf men 'm 'n krans voor zain moed Maar zulke grapperai valt in den regel niet mee! van mal- tendighnid wordt het waizighaid Te drom mei, Harm, deer zie je rare dingen uit voortko men. In de bollesclmur van Onderwater bai ons speulde ok zoo'n tafereel van maltentighatd en narigheid af De twai trouwde mannen H. D. en .1 G. hadden het over eikaars waiifies Nou dat is niks gain merakel. Maar na. veul gepraat was 't slot van 't lied dat ze 't an de stok kregen wie van hun wederhelften de mooiste was. 1! en hij zai: „nou an jullie werk of anders opduve len" en toe was 't onweer van de lucht. Ja, die vrouwe, die kenne wat onheil brouwe Onez burgemeester gaat ook we«| in 't schuitje, hé Nou, gelaik heb ie! In 'n kooitje hoort 'n vo geltje! En nou mot de burgerij 'li cadeau geven! 'k Vindt 't reuzig! Maar nou heb ik me leete wals maken van ,,'n ambtskeeten! En deei kwam m'n Mie heftig teugen op! Ze zai: „dan is 't net of ie geketend wordt! En dat op z'n trouw dag! Dat is affronteerlijk, voor ons, vrouwen! Ik zeg: „nou toe ik jou nam, werden we toen niet gloeiend aneengesmeed Kreeg ik toen geen blok an 't been!? Ik werd toch ook geketend En toen had Je d'r moeten hooren, Harm! Ja, ze, lalkt zoo zacht, maar ze is soms zoo hard. Theo rie en practijk liggen ver van mekaar, dat 'P, dervond Jantje ook! Tn Jantje's klas las Meester juist Uit de geschied'nis voor Hoe sterke Simson met z'n haar Meteen z'n kracht verloor 't Werd Jantje eensklaps vreemd te moe. Hij wischte snel een traan Want ach, zijn moesje zou dien dag Juist naar den kapper gaac Gesteld d„t zij haar kracht verloor Doch smiddags hield Jan voor do gek Den tuinman, die aan 't harken was Moe zag het bij het hek Schoon kortgeknipt, sloeg moeder raak Pats Klets „Ondeugend jong jij toch Jan wreef z'n ooren, wist meteen Moes had haar krachten nog Nou do grooteTEUN 1 PROVINCIAAL NIEUWS. STORM. ENKHUIZEN. Ten Zuiden van Enk huizen zijn Zaterdagochtend, bij onstuimig weer gestrand 1 sleepboot, (genaamd „Hoek van Hol land"), 2 modderbakken en 2 woonschepen, alle hehoorende aan de firma Volker en Bos, en in ebruik bij de Zuiderzeewerken. Zaterdagmiddag zijn alle vaartuigen met be hulp van 5 Enkhuizer visschersvaartuigen, vlot ■komen en te Enkhuizen binnengebracht. UIT URSUM. Een naaktlooper. Toen Zondag middag circa 4 uur twee meisjes van omsttreeks 17 jaar per rijwiel den grooten weg nabij Rus tenburg passeerden, werden zij door een indivi du dat langs den weg lag aangeroepen. Dat laag staande mensch had den euvelen moed zich naakt te vertoonen, waarbij de meisjes ijlings het hazenpad kozen. Onmiddellijk deden zij aan gifte bij de politie. Door de groote bereidwillig heid van den burgemeester van Hoogkarspel, die iven later den bewusten weg per auto passeerde, was men in de gelegenheid den omtrek in den korst mogelijken tijd af te zoeken, doch daar er te Rustenburg een kruispunt van wegen is en men niet met zekerheid wist waar de bewuste ersoon heengegaan was, leverde het onderzoek geen resultaat op. Des avonds werd door de ge meentepolitie nog een spoir gevilgd in do rich ting van de gemeente HeePhugiwaard. SCHIP GESTRAND. HELDER. In de Haaksgronden bij Helder is gestrand het Fransche stoomschip „Perdreaai," geladen met kolen. Een deel der bemanning is te Nicuwediep geland. De sleepboot „Drenthe" vol trok tor assistenti,. De „Perdreau" is een 250-tons bootje van St. B: icux, bestemd naar Leningrad. De rest der be manning, 12 personen, is door de „Dorus Rijkers Nieuwediep aangebracht. Het schip kan als verloren woiden beschouwd, de zeeén slaan er >ver heen. HAARLEMMERMEER. In de omgeving van Haarlemmermeer zwerft een individue rond lat het op alleengaande meisjes heeft voorzien Op den I.Tweg viel de man een meisje lastig, dat por rijwiel huiswaarts ging. Ilij kneep haar de keel dicht, doch de aangevallene verweerde zich krachtig en riep een voorbijgaanden auto aan. F e aanvaller verdween in het duister. Ook te Aalsmeer vertoonde de onbekende zich Particulieren organiseerden een klopjacht, zon der resultaat evenwel. op- De grap liep zoo hoog, dat Hil aan Jan stopper op zain linker kauwinstrument gaf dat er 'n bult op rees van wat tien je me En hij noo digde hem uil om er in de buitenlucht nog meer ie accepteer» ii .Vlaai* loe kwam de haas »tie »ie neifies Ie ha zie vindt en deerom uiei van ze humt BINNENL. NIEUWS. ten. Gelukkig werd het geval spoedig bemerkt, door het dienstmeisje, dat alleen thuis was. Zij wist de smeulende gordijnen af te trekken en naar buiten te werpen, waardoor het brandge vaar was geweken. De kat stierf spoedig aan de bekomen brandwonden. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Woensdagmiddag omstreeks half twee reed een met paarden bespannen petroleumwagen van de maatschappij „De Automaat" over den onbewaakte» overweg te Melderslo, gemeento Ilorst (L.) juist toen de trein passeerde. De wa gen werd aangereden en totaal versplinterd. Voerman en paarden bleven wonder boven won- (r ongedeerd. DROEVIG. Te Hooghalen is de hulpbesteller der poste- lijen J. Wold, die per rijwiel de buitengestelling deed, door de duisternis misleid in het Oranje kanaal geraakt en verdronk«rt ONTHOUD DIT De kolen uit de Nederlandsche mijnen hebben het nadeel, boven de Engelsche brandstof, dat er veel steen in voorkomt, die zich vastzet aan de vuurvaste steenen, waarmede vele kachels zijn voorzien. Bi; het losslaan van die steenen in den morgen, bij het aanleggen van de kachel, gaan wel eens stukken van de vuurvaste steenen te loor daarom is aan te raden om 's avonds, als alles nog warm is, dan de steenen te verbrijzelen Men kan deze dan den volgenden dag veel ge makkelijker verwijderen. SPORT. Breezand. Zondag speelde Breezand II voor de comp. tegen S.V.S. III uit Helder. Op een bijna onbespeelbaar terrein wist Breezand een 3—1 overwinning te behalen wat niet onverdienste lijk is te noemen. Door terrelnafkeuring ging de wedstrijd Scha gen II—Breezand I niet door. A.P Nieuws. Zondag j.1. speelde A.P. I haar Ssten comp. wedstrijd uit tegen Geel Wit II te Helder. Als om ruim holf drie scheidsrechter Lucker de elftallen in het veld blaast verschijnt A.P. nog steeds zonder Timmer. A.P. wint de toss en verkiest het eerst tegen de halve storm in te spelen G. W. trapt af en gaan door de wind gesteund verwoed ten aanval en de A.P.- aebterhoede krijgt volop werk. Als er 5 minuten is gespeeld bezwijkt Riekes voor een hard schot 10; En spoedig dan vergrooten zij hun voor sprong tot 2—0; A.P. komt niet tot doelpunten. G\V echter is nog 'n keer gelukkig en de rust gaat in met 3—0. Echter geen mistroostigheid tij dons de rust ondre de APers. Er is nog hoop Helaas, AP heeft na rust niet genoeg bal-con trole en zij weten van 't windvoordeei niet te pro fiteeren. Toch is het Moerel die met 'n mooi op gebrachte bal eindelijk de achterstand verkleint tot 31! Er komt moed; hardnekkig kampen ze! Maar GW bewerkt 'n doorbraak en 't is 4—1; AP legt het nu op 't verre schieten aan doch het 1s tegen de lat of de keeper houdt de bal Nog eenmaal weet GW Riekus te passeeren. De stand is 61, ondanks Kerkhoff en Rozenbroek mooie schoten losten. Het einde is er. GW heeft gewon nen. Opvallend was het echter dat GWII enkele weken geleden bij AP op bezoek is geweest én wel volledig, terwijl ze nu met 7 vervanger- spelcrrs uitkwamen. Waren dit nu spelers van 't derde of eerste elftal -Vast staat dat deze 7 invallers 'n goede partij speelden. door het demonstratietoestel van den heer B tus de liaan voortreffelijk weergegeven. Ds. Van der Veen gaf nog een uiteenzett van doel en beteekenis der Vereen., wearna 'n gewekte gedachtenwisseling volgde. Moge o deze nieuwe vereen, meehelpen tot het schepp én instandhouden van goede verhoudingen.' Zaterdag en Zondag gaf „Apollo" muzieki voeringen voor haar kunstlievende leden in zaal van Tijsen. Ondanks het slechte weer Zaterdag 't gehuwde publiek toch flink opgèl men, doch Zondag was de zaal ei-vol. De muziek was te loven, dank zij de groote g te en aandacht op beide avonden kon elk tot de uiterste honken van de zaal er van geniete En om het mooie blijspel „Beurskoorts" is o bedaarlijk gelachen. Er werd vlot gespeeld de werkers op de planken hadden 'n harte!: applaus in ontvangst te nemen. 'n Gezellig bal was beide avonden het slot De Zangkoren te Wielingen van den heer lloogh. Aangezien de kinderzangklassen zich Hippolytushoef en Costerland in stijgende langstelling mogen verheugen, zoo heeft de h( De Hoogli besloten ook 'n dergelijk kinderko ie Den Oevei op te richten. Wij twijfelen niet te Den Oever zal men dit besluit met blijdsck vernemen en binnenkort zal ook hier wel krachtig kinderkoor zijn gevormd. De kindet gelieve vooral goed de in dit no. voorkomen advertentie te lezen en in 't bijzonder dé ai vanguren der lessen. Zaterdag bad de R K. Volksbond Afd. Wier gen en Feestavond in de zaal van den bi Yeerdig te H. hoef. De zaal was geheel bezet toen de geestelijk viseui'. de Weleerw. Heer Pastoor v.d. Burg bijeenkomst opende. Daarna werd het Bont lied gezongen en vervolgens het tooneelspel Groote Daad" opgevoerd. N aieder bedrijf kloi 'n krachtig applaus. Hot viel dus in de smaak Toen nog 'n gezellig onder-onsje, en ten slot het dankwoord van Pastoor v.d. Burg aan alk voor de medewerking. In het bijzonder nog een bedankje aan Mej. nie Veerdig en den heer C. Numeijér voor hu nc muzikale opluistering van den avond. PREDIKBEURTEN. DOOPSGEZ. GEM. Woensdag 17 Nov. 8 uur Zusterl Dcnderd. 18 Nov. 8 uur Kerkconcert: Bijeenk. Jongerengr. '24 'n week uitgesteld. SPOORBOEKJES Winterdienstregeling in BOSKER's BOEKHANDEL GEMEENTE WIERINGEN. SCHEEPSONGEVAL OP DE ZUIDERZEE. Zaterdagnacht is op de Zuiderzee het zeilschip ,De Vijf Gebroeders", doordat het lijk was ge slagen, gezinken. Het zeilschip was op sleeptouw genomen dooi de sleepboot „Henri Frater", liet schip had aan boord een lading aardappelen, afkomstig uil Oude-Pekela, met bestemming voor Rotterdam. 's Avonds om half zeven is door den storm het schip lek geslagen. Aan boord van het schip bevonden zich de schipper II. de Jonge met zijn vrouw en 2 kinderen, alsmede de zuster van zijn vrouw. De schippersvrouw heeft drie uren lang ge pompt teneinde tc voorkomen, dat het schip in de diepte- zou verdwijnen. Alle pogingen om het hip te behouden moesten echter tenslotte wor den opgegeven en teneinde raad is de' schippers amilie overgegaan op de sleepboot „Henri Fra ter". De sleepboot heeft schipper De Jonge ine. zijn familie Zondagmorgen in de vroegte op ver zoek van den havenmeester tc Amsterdam over gegeven aan het Instructievaartuig voor de Bin nenvaart. „Prins«Hendrik." De schipper was zeer onder den indruk van het ongeval, dat hem was overkomen. Het schip was niet verzekerd, en al zijn goed is in de gol- ven verloren gegaan. EEN BRANDENDE KAT IN DE GORDIJNEN. Te Nieuwer-Arnstel kwam dezer dagen de kat van de familie R. aan den Amstelveensohe weg tc dicht liij een brandende gashaard, waardoor lief dier iu brand geraakte. In haar angst vloog li.-f in de gordijnen, welke eveneens vla.ni vat- Voor de vacante betrekking van onderwijze ros aan de O.L. school te II.hoef hebben zich 44 oilicitanten aangemeld. Het door de Zuiderzeewerken aangelegde nieuwe kanaal vanal De Kooij-Van Ewijcksluis is thans voor de scheepvaart voorloopig openge steld. Tot nader order mag dit kanaal evenwel bij donker nog niet worden bevaren. j.1. Zaterdag ivas schipper Buma de eerste beurtschipper die loor de schutsluis hij de Iiooy in dit kanaal ge schut i». - o Zaterdag- avond is hier opgericht een afdoe- lirg van de Nederlandsche Vereeniging tot Af schaffing vanAlcoholhoudende dranken. Het le- ierial bedraagt thans 9. Een bijeenkomst was be legd in Hotel De Haan, waar de radio-uitzending van genoemdevereeniging beluisterd werd. De verschillende nummers en bovenal de meesle pende rede van Ds. Ilorréus de Haas werden voorhanden 25 cent per exemplat ANNA PAULOWNA. Tot Kassier bij de Boerenleenbank noemd de heer D. Kaan Jz. alhier. is l Donderdag a.s. zal Albert Vogel voor G O. optreden, de man die door alle Nederlat sche voordrachtkunstenaars als hun meest wordt erkend. MARKTBERICHTEN Alkmaar, 12 Nov. 1926. Op de heden gehoutlt kaasmarkt waren aangevoerd 153 stapels 1298 kilogrammen. Fabriekskoaakleine met merk 63, zond merk 48commissiekaas met merk 58. Boerenkaas kleine met merk 50, zond merk 50, commissiekaas met merk 51. Handel goed. Alkmaar, 13 Nov. 1926. Op de heden gehoudi weekmarkt waren aangevoerd 7 paarden II a 325 15 melkkoeien 240 360 29 nuchtf kalveren slacht, 10 a 36; 382 vette schapen 16 34 194 biggen 10 weken 12 a 20 12 bo: ken en gelten 4 a 14. Boterprijs boter le soort f 0.90 a 1 ïde soo 0.80 ii 0.90. ALKMAAR, 15 Nov. 1926. Op de heden gel» den weekmarkt waren aangevoerd 42 vel koeien 230 h 430 6 vette kalveren 80 a 131 p ned. pond 1,40 a 1.60 20 nucht. kalv. slac 10 30 10 vette schapen 28 A 34 700 vol varkens zware p. ned. pond 0.68 a 0.72 r.o tei s 0.68 "Heden overleed onze geliefde Vader, liuwd- en Grootvader, de heer JAN TIJSEN, (Weduwnaar van Antje Roos in den ouderdom van 76 jaren. FAMILIE TIJSEN. Wieringen, 15 November 1926. KINDERRUBRIEK. MAUW EN KNOR OP REIS. hoorn zitten. Geef gauw een ladder, mevroui DE HOEDELDOE GEVONDEN. lh omvlieg!'" schreeuwde Mauw. „En, een beetj Toen het feest was afgeloopen en zij alleen zout, om op zijn staart to leggen c-:n beetje vilden gaan slapen in het heerlijke Maar éér Mauw tijd had om den vogel te l>f zonnetje, gai Knor een luiden schreeuw. „Wat is reiken, was deze at weer weggevlogen en Mau* vroeg McbUw. „Wel, kijk da&r. flij zit in den Knor hu juffrouw Bromvlieg heny dro* n zij allen tegelijk opkeken, zagen vig na hoorn En z:j den Hoede!doe met zijn Mauwen stuurt in een n\ orclt vervolgd.

Wieringer courant | 1926 | | pagina 2