De Erfenis vai Oom. HEN BAA J. 1. KBÏÏ8S 17e Jaargang. Vrijdag 26 November 1926. No. 99 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR 11111 WIERINGEN EN OMSTREKEN WIERINGER COURANTü JORN J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVER i VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTISN: Van 15 regels 'f, 0.50, Iedere regel meer 0.10. BCRIADi Hlppolytnshoei Wlertafece. Telei. Intercomm. Ne. M. Tabaksfabriek „L)« Wakende Leeuw" Laat 12ö - ALKMAAR 30, 70, 100, 120, 140,150, 160, 180, 200, 225, 250 350, 400, 450 en 500 cent per pond. PROVINCIAAL NIEUWS FEUILLETON. No. 9. Ik wist het welriep zij opgewonden uit. Jan Ik wist het wolriep zij opgewonden uit. Jan was ei de man niet naar, om zijn woord te bre ken. Och, och, mijn handen beven van opwinding. Het was dien nacht één uur voor mevrouw Dodd eindelijk uitgeput van vermoeienis naar Ded ging. Ze had verder nog niets gevonden, maor zij was daarom nog niet van plan den moed op te geven. In het bureau was ze twee centen, in een stuk krant gewikkeld, tegengekomen, maar dat was alles. Jan heeft zich bepaald in de kamer vergist, zei ze tot zichzelf. Morgen verhuis ik naar een andere. Wat een goed ding, dat ik de andere fa milie afgeschreven heb. Wie weet, of ze niet weg bijven. 1 X. De derde man van mevrouw Dodd. Het was, alsof de geheele huishouding opeens vm een en dezelfde gedachte vervuld was. Juf frouw Smithers hield voortdurend een spade bij de hand en groef verwoed in don tuin, telkens, als ze, maar een oogenblik den tijd had.Dora was er al aan gewoon geraakt, 's avonds laat een brandende lantaarn in den achtertuin te zien. Sara had een goede reden voor dit graven. Zij had haar oude meester eenigen tijd vóór zijn dood op zekeren avond den tuin zien insluipen met een blikken trommel, half onder zijn jas ver borgen en een spade in de hand. Toen hij terugkwam lachte hij hartelijk, iets zoo ongewoons voor hem, dat Sara van verba - zing vergat te kijken, of hij den blikken trom mel weer mee terug had gebracht. Als ik toch maar zoo verstandig was ge worden verricht, omdat de laagste inschrijvers allen hier woonachtig zijn. TEXEL. „De Marsdiep." Het s.s. „Marsdiep" had Zaterdagmiddag tijdens den storm uit he.t Zuidoosten, belangrijke vertraging even buiten den mond bleef het schip steken. De golven beuk ten geweldig het schip en het anker kon men be zwaarlijk uitbrengen eerst na groote moeite en na geboden hulp vanaf den steiger kwam 't vlot. Het s.s. „Texelstroom" kwam juist ter assistentie toen het schip weder kon vertrekken. Eén en an der gaf ongeveer een uur vertraging. De Cocksdorp. Een gevaarlijke grap. Alhier heeft men Zaterdagnacht een zeer gevaarlijke grap uitgehaald, die wondergoed is afgeloopen. De heer K. Rakker van Oosterend vervoerde met zijn auto een zestal jonge dames, leden van de Zangvereen. „Nieuw Leven". Zondagmorgen kwam hij tot de ontdekking dat onverstandige grappenmakers tijdens de uitvoering te Cocks dorp de doppen van de wielen van zijn auto had den gedraaid. Hoe gemakkelijk had deze grap voor de inzittenden noodlottig kunnen zijn. BINNENL. NIEUWS. Deze week trouwde een Russische Princes in alle luister, die vroeger aan lio.t Cliarcnhof placht tc geschieden, hot bruidspaar droeg voor hot til taar ook kostbare kronen op 't hoofd), mot een Arnerikaansche millionair. Ziehier 't paar MEDEMBLIK VERGROOT. Bij het gemeente bestuur van Mcdemblik is van Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland bericht ingekomen, dat het het de bedoeling is, dat een groot gedeelte van de droog te loggen Wieringermeer bij de gemeen te Medemblik wordt gevoegd. WIERINGERWAARD. J.l. Zaterdag is door Dijkgraaf en Heemraden van den polder Wierin.- gerwaard een publieke aanbesteding gehouden van ongeveer 3000 Meter slootwerk in 5 percce Ion, waarvioor 17 biljetten waren ingekomen. De uitslag was als volgt Perceel 1. 550 M. T. Braaf voor 16 cent2. 580 M T. Braaf voor 14 cent 3. 840 M. P. Kooij Cz voor 24'I, cent4. 250 M. T. Rraaf voor 30 cent 5 850 M. A. de Block voor 12 cent. Alles per strek kenden Meter. De werkzaamheden zullen door ingezetenen HAAR BOELTJE WORDT VERKOCHT. Een gehuwde vrouw te Eemnes (Utr. die het vorige jaar gewetensbezwaar had, deel te nemen aan de stemming voor de Tweede Kamer, i|iep deswege een procesverbaal op. De kantonrechter te Amesfoort veroordeelde haar, naar de N. Rott- Crt. meldt, tot 50 et, beote of 1 dag hecht. Ook tegen het betalen vana de geldboete voerde de juffrouw gemoedsbezwaren aan en ze gaf te ken nen, de opgelegde hechtenisstraf te willen uitzit ten. Hiertoe werd ze echter niet in de gelegenheid gesteld. Thans heeft een deurwaarder beslag op haar inboedel gelegd en deze zal 1 December pu bliek worden verkocht. ZICH ZELF GEVANGEN GEZET. We hebben nu al vergeten schoolkinderen, ver- veten landloopers, vergeten schooljuffrouwen en andere vergetelingen gehad. Zij waren door an deren opgesloten, maar van een eerzaam huisva der, die zich zelf opsloot, zij het dan ook huiten zijn wil, zal Overveen wel den primeur hebben, 't Geval droeg zich, aldus de O. H. Crt. als volgt toe Een in zijn buurt bekend Overvccncr was al leen thuis. Vrouw en kroost waren naar familie en zouden 'savonds niet terugkeeren. Vader zocht 's avonds zijn troost bij een pijp en een boek. Zoo had hij tenminste voorgesteld. Maar de mensch wikt wel eens, terwijl het ongeluk soms beschikt. Dit ongeluk kwam in den vorm van een noodza- kelijken gang naar een plaats, waar zelfs de kei zer zich te voet naar toe begeeft. Nu wilde het ge val dat de deurknop van d,it npartement los za, en dat de bezoeker hij het verlaten den lossen knop in de hand hield en bij ongeluk het korte stift naar huiten duwde. Een onvrijwillige opsluiting was het gevolg. Nu zullen we ons maar niet verdiepen in gissingen, welke middelen door den opgeslotene werden be dacht, om uit de gevangenis verlost te worden. De oonige hoop was gevestigd op het thuiskomen of op het naar buiten gaan van een der naaste bu ren. Maar 't scheen wel, of die dien avond bijzon der in- of uithuizig waren. Hoop op de komst van een of anderen toverancior bestond er ook niet Er bleef dus voor den gevangene niets anders o- eest, den volgenden dag dadelijk te gaan zoe ken, dacht ij, zou ik misschien al schatrijk zijn, Hij moet geld gehad hebben, anders had hij niet zoo geregeld zijn rekeningen kunnen betalen. Ik zeg maar vinden is hebben en die Carrs denken aan niets. Dick begon ook geldgebrek te krijgen en zich af te vragen waar oom Jan toch zijn vermogen gelaten kon hebben. Mevrouw Holmes was bijna den geheelen dag bezig den zolder te doorzoeken terwijl haar kinderen, nu ze zonder toezicht wa ren, als bezetene te keer gingen. Dora vond mijnheer Perkins eens halfweg den schoorsteen in de zitkamer, en toen hij weer naar beneden kwam en zijn gastvrouw op zich vond wachten, om te vragen wat ter wereld hij daar deed, legde hij haar uit, dat hij bezig was, een vers te maken, over zwaluwnesten in den schoor steen. Oom Israël was waarschijnlijk wegens zijn zwakke gezondheid een van de laatsten, die door de zoekmanje werd aangestoken, maar toen hij er eenmaal den smaak van beet had, haalde hij zijn schade in. Hij stond voor dag en voor dauw- op en sliep den geheelen middag, opdat hij des nachts weer (risch zou zijn. Zijn slaapmiddelen borg hij voorloopig op. Mevrouw Dodd werd op zekeren nacht wakker omdat er iemand haar kamer in kwam. Eerst schrikte zij hevig, maar toen hoorde zij de hij- en de ademhaling van oom Israël. Hij had een ouderwetsche slaapmuts op. Mevrouw Dodd ging overeind in bed zitten en toen de oude man een lade van haar bureau open trok, riep ze opeens Wat zoek je daar Oom Israël ontstelde en antwoordde, voordat hij recht wist, wat hij zei Geld I Wacht even, zei mevrouw Dodd op vriende lijken toon, dan zal ik je komen helpen. - O, Belinda, praat toch niet zoo hard, fluis - terde de oude man, je zult het heele huishouden nog wakker maken. Ik ben zeker aan het slaap wandelen geweest, want ik heb van geld ge droomd en nu ik weer wakker word, merk ik. dat ik in jou kamer ben, vertel het vooral aan niemand., Belinda. Wat een geluk, dat het juist Jouw kamer was, ver dan maar geduldig afwachten. Nu zou de lezer het misschien het meest interessant vinden, indien de aime man gedurende eenige etmalen gevangen had gezeten en uitgeput van honger en dorst, eindelijk verlost werd. Dan echter moe ten we die sensatie-belusten teleurstellen. De ge vangenschap duurde slechts een uur. Toen kwam buurman uit de stad. Door het klei ne tuimelraampje werd de situatie verteld. Een deurknop uit buurman's huis vond zijn weg door voormeld raampje en maakte een enid aan 't op sluitingsdrama. Verlosser en verloste rookten daarna samen een sigaar op de gelukkige bevrij ding. DE DOODSTRAF VOOR EEN HOND. De rechtbank van Brentford heeft de doodstraf uitgesproken over eenhond, een sterken Ai- rcdale terrier. Het beest behoorde toe aan den predikant van Whitton, die het echter te veel vrij hoid liet, waarvan het gebruik maakte om een schamel keffertje aan te vallen en de vrouw, die het keffertje begeleidde, in het been te bijten. De vrouw deed haar beklag bij den rechter, die den predikant tot twintig shilling boete veroordeelde en over den hond de straf des doods uitsprak. VALSCHE BANKBILJETTEN. De Eemm Crt. meldt, dat er in Drente valsche bankbiljetten van 25 in omloop zijn. Deze bil jetten hebben de volgende kenteekenen het pa nier is slapper datum van uitgifte 20 Juli, Serie D. U. en voorts zijn aan de voorzijde de figuur (links), de kop (midden) en het scheepje (rechts) niet zoo fijn als op de echte biljetten ook schij nen de handteekeningen met de pen overgetrok ken te zijn, terwijl aan de achterzijde, achter het woord Amsterdam, geen komma staat. EEN KRANIGE JONGEDAME. Zondagmorgen zou mej. J. de V. met haar ver loofde even per auto haar ouders uit de kerk te •Tutphaas halen. Of zij te snel gereden of niet vol doende aandacht aan haar stuurrad en den weg gewijd heeft, zekerheid hierover bestaat niet, maar halveiwege in de Jutfaasche Brlirt moest zij plotseling remmen voor een hond, die den weg overstak, waardoor de auto in een greppeltje langs den weg terecht kwam en over den kop sloeg. Zonder eenig letsel, alleen erg geschrokken, kwam ons tweetal uit de auto kruipen, waarvan de motor nog werkte en de wielen in razenden vaart rondvlogen. Nog even in de omgekeerde au to kruipen en den motor stil zetten was voor een ionge dame het werk van een oogenblik, schrijft het U. D. Ondertusschen kwamen de bewoners van deze stille buurt, waar een auto-ongeval alleen uit de krant bekend is, van alle kanten toesnellen en met vereende krachten keerde men de auto weer om en plaatste haar weer op den weg. Daar won- Ier boven wonder aan den motor en verdere ma- 'hine niets mankeerde, stapte ons tweetal weer i:i -en snorde onze jonge dame, terwijl ze tegen bet publiek wuifde of er niets gebeurd was, ver der op Tutphaas aan. BUITENLAND. DE EX-KEIZER ONGESTELD. De vorige week heeft de ox-kedzer een kou ge vat en moest hij zijn kamer houden. Vrijdag gat waar ik heen ben gegaan. Stel je voor, dat het de kamer van de jonge dame geweest was I Ik had haar wel een stuip van den schrik kunnen bezorgen en mijn reputatie, die tot nog toe zon - der smet was, zou voor goed naar de man zijn geweest. Ik ben bang, dat mijn nieuwe geneesmid del er schuld aan heeft. Dat vrees ik ook en je mag werkelijk van ge luk spreken, dat alleen ik iets van het geval af weet. Ik meen het goed met, Israël, en ik zal je, zooveel als in mijn vermogen is helpen, om van die lastige ziekte af te komen. Terwijl oom Israël den volgenden dag op het fornuis een nieuw geneesmiddel aan het brou wen was, zocht mevrouw Dodd een sleutel, die op de deur van zijn kamer paste, en in het ver volg sloot zij dien ouden man iederen avond op en liet hem 's morgens om zeven uur pas weer vrij Wat oom Israël hier ook tegen in bracht, het hielp hem niets, want toen hij klaagde, dat hij zijn deur op slot had gevonden, antwoordde zij, dat hij dan toch weer aan het slaapwandelen ge weest moest zijn, om dat te weten. Den eersten keer, dat mevrouw Dodd naar de stad ging, bracht zij een bezoek aan ddn heer Rradford en informeerde bij hem naar mijnheer ïudson's testament. De zaakwaarnemer maakte haar duidelijk, dat dit haar niets aanging. Het eenige, wat hij losliet, was, dat de inhoud er van in het najaar gepubliceerd zou worden. - Eigenlijk hebben die Carrs nog geen recht op het huis, zei mevrouw Dodd co is het dus niet meer dan billijk, dat ik er logeer. - Dat is al naar dat u het opvat, zei mijnheer Bradford. Wat zij verder ook wilde weten, mijnheer Brad ford liet niets meer los en eindelijk keerde zij veer naar huis terug, om daar in alle kalmte de aak te overdenken. t XI. Nog Iemand op zoek naar het testament. Het spijt mij. mijn waarde mevrouw, zei mijnheer Biodford, dat ik u niet de minste hoop kan geven. Het testament is geheel in den vorm opgesteld on er bestaat geen enkele grond om het te betwisten Ik heb misschien al meer gezegd de huisarts van Huize Doorn ex-keizer Wilhelm (ocstemming een wandeling te maken in het park. De keizer voelde zich toen goed. Zaterdag morgen echter werd hij wakker met vrij hooge koorts. Tegen den middag kreeg hij pijn en de Irktcr gelastte hem in bed te blijven. De pijn nam voortdurend toe en gisteren was de toestand van dien aard, dat de ex-keizer niet ln staat was zich te verroeren. De dokter kon nog niet vast stellen, waaraan dc ex-keizer lijdende is. Oogen- blikkelijk gevaar bestaat er evenwel niet. De echtgenoote van den ex-keizer, prinses Her- mina, maakt zich tamelijk ongerust, omdat de instorting van den ex-keizer zoo spoedig gevolgd is op de ongesteldheid van de vorige week. EEN MOORD OP ZEE. Een bekentenis van een stervend*. Een Wolffbericht uit Berlijn meldt, d$t te Ham- merfest een man op zijn sterfbed heeft bekend mot eenige medeplichtigen, de bemanning van een Noorschen kotter in open zee heeft vermoord en beroofd Het schip werd tot zinken gebracht. De Kotter, die met drie broers was bemand, is sinds het voorjaar verdwenen. STORMWEER IN ITALI8. Uit Florence wordt gemeld, dat het stormweer lanhoudt. Het nog steeds stijgende water is oor zaak, dat vele verbindingswegen zijn afgesneden. Troepen zorgden voor levensmiddelenvoorzie- ung der bevolking en redden de bewoners der buizen, die gevaar lnopen in te storteen. Uitge strekte gebieden zijn overstroomd. De oogst heeft veel schade geleden. Met moeite hebben do ba oners van veel dorpen hun vee en huisraad kun ien redden Te Spozzia zijn twee visschersvaar- uigen gezonken. Een groot aantal personen zijn verdronken Te J iverpool zijn vele straten over stroomd. De schepen kunnen de haven van Ge nua niet binnenkomen. GRIEZELIGE VONDST. Tc München Is Woensdag in een op straat don ik zeggen mocht, maar ik wil er toch nog e- "en bijvoegen, dat, als u hier blijft met het idee, dat u belang bij het testament hebl en dus in de buurt moet zijn, totdat de inhoud bekend ge maakt wordt, u zich vergist. En wilt u mij heusch wijs maken, dat Jan gestorven is, zonder ook maar eenige beschik king te maken voor mij en mijn vaderloozo kin deren. Het is toch werkelijk zoo, mevrouw Holmes. En dan moet er nog een diamanten broche zijn, die Jan aan Rebecca op hun trouwdag gege ven heeft en die zeker vijftien of zestienhonderd dollar waard is. Rebecca had ze. mij beloofd, dat ik die na haar dood krijgen zou. - Als de broche voor u bestemd is, zult u haar untuurlijk krijgen, zei mijpheer Bradford. Maar daar mevrouw Judson reeds vier weken na haar huwelijk gestorven is, begrijp ik niet goed Ik heb haar in die vier weken twee maal ge sproken en belde keeren zei ze, dat ik de broche krijgen zou, maar toen ik er haar man om vroeg werd hij nijdig, de gierigaard. Mevrouw, zei Bradford, terwijl hij de deur van zijn kamer open deed en haar zoodoende te kennen gaf, dat hij het onderhoud als geëindigd beschouwde, mijnheer Judron was mijn besto vriend, zijn nagedachtenis is mij heilig. Toen mevrouw Holmes weer op straat stond, mompelde zij Hij liegt, ze liegen allemaal. Het geld moet ergens in het huis wezen en vinden zal ik het. Het zou toch een schandaal zijn, als die arme kinde ren, die hier geboren en naar Jan en Rebecca ge noemd zijn, niets kregen. Haar woede bedaarde eerst, toen ze weer hij haar lievelingen was. Willie had met zijn bal 2 ru'ten gebroken, de kleine Rebecca zat onder de «ofa Claudius Tiberius te maltralteeren en de lieve Jan was bezig met een mes, dat hij ergen9 :evonden had, het orgel te bewerken. Op dat oogenblik gaf de kat onder de sofa zulk een luiden schreeuw dat Dora de sofa op zij schoof, om het dier uit zijn benauwde positie te verlossen. Wat is dat wreed van u, riep mevrouw Hol mes uit, Rebbie hoar^ speelmakkertje te ontne men. ,1 (Wordt vervolgd.J

Wieringer courant | 1926 | | pagina 1