melding, dat in de laatstè twee kalendermaan den in do gemeente Harenkarapel geen enkel per soon is overleden. En dat op een bevolking van ruim 3000 zielen. MET EEN GESTOLEN KOE OP-&E SCHAPENMARKT. Uit Beemster wordt aan de Telgr. gemeld Alhier is Zaterdagmorgen een koe uit de weide gestolen. De dief werd te Hoorn aangehouden, toen hij het dier op de markt wilde verkoopen. Men vondt het verdacht, dat iemand met een koe op de markt kwam, terwijl er alleen schaken- markt was. DE TRAM SCHAGEN—WOGNUM. Uit Scha- wordt aan de Telgr. gemeld Uit goede bron ver nemen wij, dat het 'onmogelijk is om de tram SchagenWognum te behouden. De commissie, in het leven geroepen om materieel te verzame len, teneinde de wenschelijkheid en mogelijkheid tot het voortbestaan ervan ïe bepleiien, zal dan ook, zonder resultaat te hebben verkregen, wor den ontbonden. OUDESLUIS. St. Nicolaas arriveerde Donder dagmiddag ruim twee uur per autobus van den heer Paarlberg met Zwarte Piet. De kinderen der laagste vier klassen ontvingen elk een ca deautje en nog tnkele versnaperingen, waarna de goeie Sint moppen strooiend naar de hoogste afdeelingen vertrok, 't Spreekt van zelf, dat de gelegenheidsliedjes uit volle overtuiging werden gr zongen. Na ook de grootere kinderen getrakteerd ie hebben vertrok de Weldoende Kindervriend, be dankt door het Hoofd der School en toegejuicht door de kinderen, die hem tot een weerziens en goeden reis wenschten. Ouder-commissie, Schoolfeestcommissie en nóg enkele anderen, worden door den Sint be dankt voor hun medewerking voor dit fantas tisch genot. WIERINGERWAARD. Alhier zal het electrisch net een belangrijken uitbreiding ondergaan. Een ongeveer 2000 meter lange kabel zal naar Nieu- wesluis worden aangelegd. Men kan op 43 aan sluitingen op dezen kabel rekenen. UIT HEILOO. Tijdens het onweer, da<t Vrij dagavond boven ons dorp losbrak sloeg de blik sem in het woonhuis van de heer J. Schuit aan den Nicolaas Beetsweg. De electrischè geleiding geraakte kapot doch overigens werd geen schade aangericht. EIERVEILING HELDER: Naar wij vernemen stelt het Bestuur van de Pluimveevereeniging „Helder pogingen in he;t werk om te geraken tot de oprichting van een goed gefundeerde eierveiling in Helder, waarbij haar reeds van verschillende zijden steun is toe gezegd. Het doel van genoemd bestuur is om met in acht neming van de belangen harer le den door een gemakkelijk en goed afzetgebied voor de eieren te verkrijgen, te bevorderen de pluimvee-cultuur met de daaraan verbonden ei- orproductie. Dit streven verdient zeker onze waar deering, omdat het niet alleen voordeel geeft voor de producén.ten in den vorm van opbrenst naar waarde, maar omdat de eieren-etende burgers eieren krijgen, zoo mogelijk gestempelde eierep, van goede kwaliteit. En aan het laaisie schijnr in Tl cider nog wel eens wat te haperen. Voorts ligt het in de bedoeling een ophaaldienst in het le ven te roepen, zoodat de eieren van de boerderij en worden afgehaald. Op grond van deze overwegingen hopen wij, dat do pluimveevereeniging „Helder", welke wij ken nen o.a. door haar goedgeslaagde tentoonstellin gen, haar doel zal bereiken en dat de Nut-pluim- vc chouders in de omtrek gehoor zullen geven aan den oproep, heden per advertentie gedaan, om ?oen verkoopcontracten te sluiten, maar het oog t.c houden op de eierveiling te Helder. DE ENGELSCHE MERKENWFT. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollarid's Noorderkwartier te Alkmaar verzoekt mede te deel en, dat bij het Secretariaat dier Ka mer, Oudegracht 182, ter inzage ligt het ontwerp van de Engelsche Merkenwet Nerchandise Marks Imported Goods), verschenen te Londen do. 25 November 1926. Zooals bekend zal zijn. be oogt deze wet het verkrijgen van een duidelijke aanwijzing omtrent den oorsprong voor góederen rlie in Engeland zijn geimporteerd. GEMEENTE WIERINGEN. kwam de kindervriend, de heer Öbreen met z'n auto voor, en notodigde Sinterklaas en zijn knecht uit in te stappen, en voort ging het naar Wes- teiland. Een luid hoera van kinderen en onder wijzers bij de aankomst. Sint bedankte de klei nen voor deze hulde en gaf eenjge ondeuegnde jongens 'n vermaning. Nadat Zwarte Piet eenige poppenwiegjes, spoortjes en spellen genoteerd had, verzocht de Sint vooral thuis aan Vader te vragen 'n ladder bij het dak te plaatsen. Het klim men naar de schoorsteen is zoo moeilijk. Nadat de kinderen mooie cadeau's en lekkers hadden ont vangen ging de tocht verder over Haukes e nOos terklief naar Hotel de Haan. Immer strooide Piet versnaperingen uit, want vele moeders met klein t jes snelden toe als de bisschop op komst was. Na bij De Haan de maag duchtig te hebben ver sterkt ging het naar Den Oever, waar de Sint ee nige zieke kindertjes bezocht. Hoe dankbaar wa ren die kleinen, hoe snel klopten de hartjes nu de Stut en Zwarte Piet werkelijk bij hun waren en geschenken brachten. Jammer, dat aenige opgeschoten lummels niet begrepen, dat het 'n „kinder"-feest is, maar het zijn steeds weer dezelfden die meenen grappig te zijn. Bijgestaan door de altijd behulpzame Stimon P.ruul en diens vrouw werd de auto met cadeau's beladen Het was al voor de schoolkinderan te Oosterland In de 1ste en 2e klas was 't 'n ang stige spanning en 'n 9-tal diie niet goed hadden op gepast zeiden hakkelend: „ik zal zoet zijn, juf- Trouw, meneer ..e..e.. Sinterklaas Ze waren geheel de kluts kwijt. In de klasse van mijnheer Spaander werden twee deugnieten door Zwarie Piet aan de ketting gezet, maar toen er gezongen was en de kinderen hun presentjes hadden ont vangen, en de jongens mee in de auto moesiten worden zij op vriendelijk verzoek van mijnheer Obreen die hun ook nog 'n vermaning gaf, losge laten. Zij beloofden beterschap. Te H.hoef stond de schimmel voor den Sint klaar en weldra reed hij op z'n geliefd ros door de dorper straten en ging het naar de school. Ook hier was door het onderwijzend personeel alles in de puntjes verzorgd en verliep alles orde lijk en namen de kleintjes de versnaperingen dankbaar in ontvangs. Vooral het kleine doch tertje van den Heer Molenaar kon het niet laten alleen een liedje voor de Sint te zingen en hem na afloop een zoentje te geven, ook kleine Dirk Pruimboom zong alleen de Sint uit volle borst toe. Het was een dankbaar publiek voor de Sint en Zwarte Piet, welke het dan ook niet kunnen na laten allen die aan het feest hebben meegewerkt hun dank te betuigen in zonderheid aan het on derwijzend personnel der scholen en den heer Obreen. Onder meer brachten Sinterklaas en z'n knecht 'savonds nog 'n bezoek bij den nieuwer Herv. dominee, dr. Van Beek, die den Bisschop al lerhartelijkst ontving. Wij gelooven namens de Commissie en de gan sche burgerij te spreken wanneer wij Sinterklaas en zijn knecht hartelijk dank zeggen voor zijn be zoek en wenschen hem coede reis naar Spanje. REDACTIE. BEKENDMAKINGEN. AANGIFTE VOOR DE BEVOLKINGSREGISTER Burgemeester en Wethouders van Wleringen herinneren do ingezetenen aan de volgende be palingen inzake het doen van aangifte voor de bevolkingsregisters Zij, die zich in deze gemeente vestigen, moeten binnen veertien dagen ter gemeente-secretarie een getuigschrift van woonplaatsverandering (verhuisbiljet) inleveren zij, die uit deze gemeente vertrekken, moeter ter gemeentesecretarie ene getuigschrift van v iwnplaatsverandering aanvragen, hetwelk bin nen veertien dagen in de nieuwe woonplaats Inioest worden Ingeleverd. Overtreding dezer bepaling wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geld boete van ten hoogste honderd gulden. Zij, die binnèn de gemeente verhuizen, moeten hiervan binnen acht dagen ter gemeentesecreta rie kennisgeven. Overtreding dezer bepaling wordt gestraft met 'hechtenis van ten hoogste drie dagen of geldboe te van ten hoogste zes gulden. Tn verband met het opmaken der kiezerslijst, !s bet van belang, dat bovengenoemde bepalingen vanwkeurig worden nageleefd. Hierdoor toch wordt voorkomen, dat men zijn stem moet uit brengen in een ander district dan dat, waarbin nen men woont. Wjeringen, 2 December 1926. Burgemeester en Wethouders voorn. L. C. KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. U«t de nurse het kind een oogenblik alleen, waar van het gebruik maakte om met het handje tus- ichen de spijlen van den berenkool te grijpen die daar ronddartelden. De oude beer kwam naderbij het beet het arme kind de hand af. Op het gegil snelden oppassers toe, de beer werd achteruit ge dreven en de kleine Forsell in zeer ernstigen toe stand naar het ziekenhuis gebracht. HEVIGE SNEEUWVAL. Parijs, 6 Dec. Hevige sneeuwval wordt gemeld uit het Alpengebied. De wintersport wordt druk beoefend. INGEZONDEN STUKKEN. Aan de Redactie Wieringer Courant, en Polderbode. Mijnheer de Redacteur. Met belangstelling hebben wij de ingezonden stukken van den Heer Harmen van Houten gelezen. Er schijnt bij dien Heer eenig wanbegrip aan wezig te zijn, weshalve wij het niet ondienstig achtten in het belang van de arbeiders op Wie- ringen op de beweringen van den heer H. eens het juiste licht te laten vallen. Voor wij hier echter toe over gaan zouden wij gaarne van U willen verlangen voor het plaat sen van eenige artikelen aangevende het stancfe punt van de georganiseerde arbeidersklasse, be lichaamd in het N. V. V. inzake de drie punten door den Heer H. naar voren gebracht, n.1. het socialisme, het militairisme en den loonstrijd. Dit Is feitelijk de kleine zakelijke kern in het ^roote onzakelijke betoog van den heer H. Om geen verwarring te stichten door algemeen heden (f oppervlakkigheden te lariceeren achten wij het noodzakelijk op de genoemde punten eo- nigzlns dieper in te gaan, want het vraagstuk is niet zoo eenvoudig dat men zich met een paar regeltjes van de zaak kan afmaken. Wij verzoe ken dus beleefd doch met den meesten aandrang )»Jnat9 voor een drietal artikelen over de drie punten door den Heer H. in bet debat gebracht. Rekenende op Uwe welwillende toestemming bli voorbaat dankend. J. S. NIEUWBUURT. Helder, 7 December 1926. H. S. PETERS. Mijnheer de Redacteur. Voor dat wij door U in de gelegenheid zullen worden gesteld uitvoeri-g op het standpunt van den Heer H. in te gaan wenschten wij nog eerst eenige opmerkingen te maken. De Heer H schijnt deel uit te maken van een Ontwikkelingsclub die zich ten doel stelt arbei ders geestelijk ,te ontwikkelen. Dit is een zeer prijzenwaardig doel. Er kan niet genoeg gedaan worden voor de geestelijke ontwikkeling van de arbeiders. Wat de ontwikkelingsclub op Wlerin gen echter den arbeiders geeft is echter slechts een armzalig surrogaat. Het ware doel is dan ook niet ontwikkeling, doch het stichten van gees telijke verwarring en desorganisatie. Of daarme de de maatschappelijke vooruitgang gediend wordt betwijfelen wij sterk. De door den Heer H. zoo gesmade S.D.A.P. en N.V.V. hebben voor de ontwikkeling der arbeiders meer gedaan dan den Heer H kan bevroeden. Om deze ontwikkelingsarbeid zoo intensief mogelijk te doen plaats hebben is sinds eenige jaren het Instituut voor Arbeidersontwikkeling opgericht dat nog pas in het beginstadium ver keert doch op de meest groatsche wijze de arbei ders ontwikkeling ter hand neemt. Wij meenen dat ook op Wieringen een Afdeeling van het In stituut voor Arbeiders op zijn plaats zou zijn. Nu nog een opmerking over het feit dat door v. H. voor aanstaande personen uit N.V.V. en S. D.A.P. zijn uitgenoodigd' voor een cursusverga dering op Wieringen. Der Heer H. schijnt zoo naief te zijn dat hij meent ten alle tijde over de pe> sonen van de bestuurders van N.V.V. en S.D. A.P. te beschikken. Deze hebben wel wat anders tt doen dan aan een clubje diissedenten een schijn van bestaansrecht te geven. De bovenmenschelij- ke arbeid die van deze personen wordt gevergd laten niet toe zich met de liefhebberijen van en kele warhoofden in te laten. Het is op dc laatst gehouden debatvergadering wel gebleken dat ook in de lagere regionen wel personen gevonden worden die zakelijk hun standpunt kunnen ver dedigen. Laat den Heer LI. zijn menscben in die richting opvoeden en niet direct, om de grootc kansen gaan roepen dan verricht hij beter werk. IJ dankend voor de plaatsruimte besluiten wij hiermede. J .S. NIEUWBUURT H. S. PETERS. 1) Met toestemming van den Redacteur zullen de door ons geplaatste artikelen geteekend wor den met PROVINCIAAL NIEUWS. EEN TULPENDIEF GEDOOD. Een landbouwer te Hoogkarspel, had op zijn land dure tulpen gepoot. Zoo af en toe kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat hij tulpen uit deUedden miste. Zou het kraaienwerk *ijn, want veel vogels werden er gezien. Bovendien meende iemand, dat er wellicht ook een hazenleger op het terrein kon zijn. Alzoo werd een jager gewaarschuwd. Op een goeden dag ging deze met den werkman naar het ver moedelijke jachtterrein, om langoor te bemach tigen. De vermoedelijke plaats werd opgegraven en eindelijk kwam er te voorschijneen rat van ongekende grootte, die bij verder onderzoek in zijn hol winterprovisie had opgeslagen. Er wer den o.a. in gevonden 430 gave bloembollen, van een soort, waarvan de waarde ongeveer 7 ct,. per stuk bedroeg Een welgemikt schot maakte^ spoe dig een einde aan 't leven van dit ongewenschto roofdier. Voor den jager een strop, voor den eigenaar een geluksdag, die nu het noodige gaas en draad, dat hij over het bed wenschte te spannen en reeds aangekocht had om zich te vrijwaren voor de, aanvallen van gevogelte, kon laten rusten. KOLKSLUIS. Terwijl de heer G. Bos zich een oogenblik ln de nabijheid in eene woning had he geven, geraakte zijn ket en wagen, doordat de kot achteruit liep, aan de Kolksluis te water. Het bee9t zwom naar het midden van het Ka naal. Door de zwaarte van het rijtuig echlér kon het beest zich niet redden en werd meegesleept in de diepte en verdronk. Het beschadigde rijtuig -werd later met behulp van een vlet opgehaald, «en aan wal gefjracht. VIT DIRKSHORN. Als bijzonderheid dient ver- POLITIE. Gevonden een doublé dames Arm band-horloge Verloren een dames beursje met inhoud de eerlijke vinder zal beloond worden. Inl. bij den Gem. Velwachter. Gisteren op den verjaardag van den ouden Sint trok hij met zijn trouwe zwarte vriend er op uit, om de kinderen van Wieringen te bezoeken Gestoken in 'n nieuw gewaad, zag hij er keurig uit en ook Zwarte Piet glunderde vergenoegd, blij met z'n nieuwe garderobe. Om kwart na tien BOP EN MOP IN DROOMLAND. „Kom ,Mops," riep Bob, „laten wij een eindje gaan wandelen." Het was een vreeselijk warme dag en de kinderen zaten al spoedig onder een boom om een beetje uit te rusten. „Zeg, Mops," zei Bob plotseling, „wat hoor ik daar voor een vreemd geluid „Het lijkt wel van een groote bij te komen," HERV. GEM. Herv. Zusterkring Woensdagav. ACHT uur. DOOPSOEZ. GEM. DINSDAOAV. 8 uur Godsdienstcursus Hoofdfiguren uit Israels verleden. Donderdag 9 Dec. HALF ACHT Avondpreek Vrijdag 10 Dec. Jongerengroep 1925/26. Zondagmorgen werd Ds. van Beek onder groo te belangstelling te Hippolytushoef in zijn ambl als Ned. Herv. predikant door Ds. Groenveld van antwoordde Mop. „Maar ik zie er niet éénBob Jic-p eens om den boom heen. „O, kom eens kij ken lachte hij, want daar zag hij een raar klein mannetje, die met een grooten gekleurden zakdoek over zijn hoofd, luid zat te snorken. Achter hem, in den stam van den boom, was een deur, waarop het woord „LIFT" stond. (Wordt vcrvolg,d.) \V ieringerwaard, bevestigd. Ds Groenveld had tot tekst gekozen Ezechiël 3 vers 17 „Menschenkind! Ik heb U tot eenen wachter gesteld over het huis Israëls; zoo zult gij het woord uit mijnen mond hooren, en hen van mijnentwege waarschuwen." Spr. liet na zijn rede de Gemeente den nieuwen leeraar toezingen Ps. 121 4 De Heer zal u steeds gadeslaan". Voorts dankte hij voor de medewerking, die hij als consnlent had ondervonden* vooral Ds. van der Veen die zoo menigmaal Spr. had terzijde gestaan. Des namiddags predikte Ds. van Beek zijn intre de naar aanleiding van de tekst: Jesaja hioofdsi. 55 vers 1 O, alle gij dorstigen, komi lof de wa- feren 1" Spr. dankte aan het eind van zijn rede het kerkbe stuur voor zijn beroeping en de gulle ontvangst hem hier, bereid. Op verzoek van Ds. Groenveld zong de gemeente Os. van Beek staande toe Ps. 134.-3 Dat 'sHeerenze gen op u daal," Ds. van der Veen dankte ten slotte nog voor de woorden tot hem gericht en spoorde de Gemeente aan den nieuwen herder bij te staon. ANNA PAULOWNA. KLEINE SLUIS. Zaterdagmiddag zou de Sini en zijn knecht komen in Veerburg. Meester Kra mer sprak de kinderen en ouders toe, zich verheu gende over hetgeen zou gaan gebeuren. Hij kondigde de komst van Sinterklaas aan en ja hoor te half twee hoorde men het geraas varf 'n auto en even later gingen de deuren open en kwamen de bisschop en zijwfcwarten knecht bin nen. Met vreugde zongen de kleinen het welkomst lied. De Sint deed vragen en hij kreeg de mooiste antwoorden. Zij beloofden alle goeds. Echter enke le jongens en meisjes moesten zich verantwoor den en kregen 'n ernstige vermaning. Dan gaf de Reizende Wieringer Bioscoop 'n kin derprogram, waarom allerhartelijkst werd ge lachen. Telkens klapten die kleine kinderhandjes Een klein leger van dames en heeren waren in- tusschen bezig chocolade en speculaas rond te dc elen. Daarna moesten de kleinen klas voor klas bij den Sint komen. De bisschop strooide -onder hen moppen rond en ze grabbelden naar harte lust. Maar het feest liep ien einde. De heer V. Kaan, voorz. der commissie dankte voor de ruime gaven en de medewerking. Dan sprak de Burgemeester nog 'n dankwoord in 't algemeen voor dit mooie feest inzonderheid aan den Sint en zijn knecht De heer Kramer sloot daarop het feest. VAN EWIJCKSLUIS. Maandagmiddag arriveer don hier Sinterklaas en Zwarte Piet per auto van Wieringen. Onder groot enthousiasme van de kin deren werden zij verwelkomd. Een der juffrouwen hield 'n m oie vertelling en toen mochten zij genieten van de kindervoorstel ling der Wieringer Bioscoop in de zaal van Wai- boer. De goede Sint sprak de kleintjes toe, prees de braven en berispte op goedmoedige wijze de stouterds. Alle kinderen van 3 tot 12 jaar werden onthaald en men had 't vroolijke gesnap moeten hooren. Het was 'n echt „kinderfeest!" De heer Meuleveld bracht dank aan de Gommis sie-voorzittei de heer Dekker, die altijd zooveel voor dit Sinterklaasfeest heefl gedaan. De heer Dekker sprak dan zijn erkentelijkheid uit voor de steeds ondervonden medewerking en gaf 'n extra bedakje aan den Sint waarna alle kin deren voldaan naar huis keerden. SPORT. A.P.-Nieuws: Zondag j.1. speelde A.P. II tegen Oude Sluis II op he,t terrein van laaislgenemde. A P. werd met een verdiende nederlaag, van 5—1 naar huis gestuurd.AP I was vrij. Breezand-Nieuws: Zondag speelde Breezand I tegen J.V.C I van Julianadorp. En het is JVC ge lukt om B haar 4de nederlaag van dit seizoen toe te brengen. Het spel was aan beide zijden ma tig. B telde 3 invallers, waardoor vooral de ach terhoede uit haar verband was. Er werd boven dien laks gespeeld, waarop J. Wiggers zeker een uitzondering maakte. Deze speelde 'n zeer goede partij en maakte bovendien nog B's eenigste doelpunt. De leiding berustte bij den heer Annijas die goed voldeed, hoewel hij het tweede doelpuht dat JVC maakte niet had mogen ïoekennen daar dif zuiver buiten spel was. Het begin is voor JVC, die tegen de hinderlijke zon inspeelt. Dan komt -ook B er beter in en doet eenige goede aanvallen. B heeft steeds het besie van het spel, doch kan het niei lol doelpumen brengen; De JVC-achterhoede is op haar post Reeds is er geruimen tijd gespeeld als te mid den van een Bschermutseling JVC een vlugge aan val doet; in de B-achterhoede is het mis; ze be grijpen elkaar niet en JVC leidt met 1—0 waarna spoedig rust aanbreekt. Na rust komi B govtd op zetten en had zij zoo doorgespeeld, zjou de over winning haar niet ontgaan zijn. Onder groot ge juich maakt Wiggers dan gelijk; B begint dan te verslappen waardoor JVC veel gevaarlijker wordt JVC rechts-binnen loopt dan de keper met bal en al ln het doel, doch wijl ook de JVC-midvoor reeds ln het doel ligt was dit zuiver buhen spel. Scheids rechter keni echfer loe En weer heefl JVC de lei ding. De achterstand doet bij B. alles verslappen; JVC maakt nog 'n doelpunt en daarmede komt met 'n 31 overwinning (voor JVC) het einde. MARKTBERICHTEN. Opgave van den marktmeester der kleine mark ten te Alkmaar, betreffende de hoogste en laag ste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 29 Oct. toit en met Zaterdag 4 Dec. Kippen 0.75 a 2 Kuikens 0.40 i\ 3 Eenden f 0.60 a 2,25 Konijnen 0.40 a 6 Eendeiertn p. 100 stuks f 7.50 Kippeneieren (grooth. 10.75 a 11.75 idtm (kleinh.) 7.50 a 12.50 Biter le soort per half Kg. 0.97 a 1.07 idem 2e soort 0.80 a 0.90 Jonge kippen f 1.75 a 3 slachtduiven 0.15 k 0.20. ALKMAAR, 6 Dec. 1926. Op de heden gehou den weekmarkt waren aangevoerd 45 vette koeien f 200 a 375; 3 vette kalveren f 60 a 110; per ned. pond f 1.40 a 1.60; nuchtere kalveren slacht por stuk f 10 a 28: 9 vette schapen f 28 a 30; 601 vette varkens p, ned pond 70 a 73 ct. Zouters 69 cent. Aanvoer niet zoo groot. GEVRAAGD voor onmiddellijke indiensttr. 'n flinke jongen ter drukkerij van dit blad. 1

Wieringer courant | 1926 | | pagina 4