De Erfenis van Oom. BEEREN BAAI J. E. HEUSS BLANKE BAAI. 17e Jaargang. Vrijdag 10 December 1926. No, 99 SSfe? NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN De] fijne pjptabak. i» témmoat coumht® POHN. J. BOSKER, WIERINGEN DITGETER VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAO. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIêN: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BOIEAOl Hippolytushoef WioriM— TeleL Intercom—. Ne. Ul Tabaksfabriek „D® Wakende Leeuw'* Laat 12B - ALKMAAR 30, 70, 100, 120, 140,150, 160, 180, 200, 225, 250 350,400, 450 en 500 cent per pond. SKI-LESSEN IN EEN WARENHUIS. Een groöit Londensch. warenhuis, dat in haai' *fdeeling Sportartikelen ook Skis en andere wintersport benoodigdheden verkoopt, heeft een /aal laten inrichten met chemisch vervaardigde pneeuw, waarop koopers van skis door bekwame instructeurs de noodige lessen krijgen. Hierbo ven een aardige afbeelding van een leerlinge, die een paar weken in Zwitserland wil doorbrengen. BINNENL. NIEUWS. ROEKELOOS CHAUFFEUR. Nabij Dinteioord zette een autobus, waarfin ver scheidene passagiers zaten, zich plotseling in be weging, toen de chauffeur even weg was. Enkele passagiers konden zich door uitspringen in vei iigheid orengen. De onbestuurde autobus kwam onderstboven in een sloot te liggen. Mej. Van -S. ui,t Dinteioord, die de buiteling mee maakte be kwam nog zoodanige verwondingen, dat zij zich onder geneeskundige behandeling heeft moeten stellen. Tegen den chauffeur is inmiddels proces- verbaal opgemaakt. FEUILLETON. No. 13. Op een andere bladzijde stond „Ieder van de familieleden is op zijn beurt bij mij komen infor- meeren aan wien ik mijn geld denk na te laten. Op de laatste bladzijde stond „Ik heb van Rebecca gedroomd. Ze zei mij, dat wij den zevenden April weer hereenigd zouden lijn. Ik ben toch zoo gelukkig, want eindelijk zal ik dan toch van alle familieleden verlost zijn. Daaronder was met vaste hand geschreven „Einde Dora veegde met een punt van haar boezelaar haar oogen af. Zij wist, dat oom Jan werkelijk den 7en April overleden was. Elaine, zei ze, wat raad je me aan te doen 7 Doen herhaalde Elaine. Als ik je was, joeg lk hen morgen allemaal uit mijn huis. Ik zal hun nog vanavond zeggen, dat ze mor gen mijn huis moeten verlaten, riep Dora uit, die ook vuur btgon te vatten. Die arme oom Jan Ons lijden is in vergelijking van het zijne niets geweest. Met het middagmaal vonden meneer Perkins, oom Israël, mevrouw Dodd en mevrouw Holmes ieder een brief onder hun bord. Wat is dat 7 zei oom Israël, zou het een va- lantijn zijn of een brief van Santa Claus Het Is aardig, moet ik zeggen, viel mevrouw Holmes, die haar brief al gelezen had, hem in de rede. Daar wordt ons allen ,die hier jaar op jaar gastvrijheid genooten hebben, door een paar on derkruipers, die oom Jan nooit gezien hebben, te kennen gegeven, dat we gaan kunnen. Bent u van plan een pensioen te beginnen 7 voegde zij er aan toe, zich tot Dora wendend. Het is oom Jan's uitdrukkelijk verlangen, dat u morgen allemaal vertrekt, zei Dora na een Pijnlijke stilte. He uitwerking van deze woorden was verrassend Mevrouw Dodd keek haar ontsteld aan en ver liet onverwijld de kamer. Oom Israël Het zijn eten op zijn hord liggen en strompelde haastig achter haar aan en mijnheer Perkins verdween door het openstaande raam. Dora, zei Harlan, zou ik misschien mogen weten, wat je gedaan hebt 7 Gister, n hebben Elaine en ik een dagboek van oom Jan gevonden, en wat ik daarin gelezen heb, heeft mij doen besluiten den familieleden iie hem zoo hebben doen lijden, oogenblikkelijk de deur te wijzen. Harlan kwam naar zijn vrouw toe en na haar JEUDIGE AVONTURIERS. Sedert eenige dagen zijn uit Roermond met de noorderzon vertrokken een viertal opgeschoten jongens. Het weekgeld, dat zij hadden verdiend, alsmede hun Zondagsche kleeren, hebben zij me degenomen. Een der jeugdige avonturiers heeft men In middels in Noord-Frankrijk opgespoord. Hij is weder In de ouderlijke woning teruggekeerd. EEN AANRANDER GEVAT. Deze zomer werd een meisje uit Enschedé aan geland onder de gemeente Lonneker. Ondanks tlle nasporingen bleef de dader onvindbaar. Deze week zag het mtisje den man, dien zij onmiddel lijk herkende, langs haar huis komen. Zij waar schuwde de politie, die den man arresteerde. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. EOLENLAAG AANGEBOORD. In het gehucht Meynweg, waar, vanwege het consortium dat de ontginning van het mijnveld lodrop in handen heeft, boringen worden ver- ieht, naar de Tel. meldt, wederom, nu op een diepte van ongeveer 600 meter, een steenkolen - laag aangeboord. EEN OVERVOLLE AUTOBUS. Zondagmorgen omstreeks halftwaalf uur reed een autobus van Terwinden, in de richting Schaesberg Er werden, aldus meldt de L. Koer., zooveel passagiers in de autobus vervoerd, dat zelfs de deur moest open blijven staan. Aan de Hofkolonie, waar een verhooging en bocht is, sprong eensklaps een band en brak een v iel, waardoor de inzittenden door elkaar wer - den geslingerd en vielen door het breken van de miten en door den geweldigen schok, min of meer gewond werden aan knieën en gezicht. Zij werden een woning binnengebracht, en met behulp van den veldwachter Reymering der O- ranie Nassau II verbonden. Een mijnarts, die inmiddels ter plaats© wan ontboden, verleende geneeskundige hulp. De autobus werd nogal beschadigd. Door een m erve-auto werden de gewonden naar hun wo - ning vervoerd. EEN VECHTPARTIJ OP EEN VOETBALVELD Op het voetbalveld van de voetbalvereeniging Waddingsveen te Waddingsvetn is het na afloou van een voetbalwedstrijd tot een formeele vecht partij gekomen, waarbij de spelers van hot Gouw sche elftal het zwaar te verantwoorden kreaen Naar aanleiding hiervan verneemt de Msh. dat de burgemeester dier gemeente alle voetbalwed strijden op genoemd terrein voor het vervolg ver boden heeft. EEN FLINKE PIET. Na afloop van de Zondag In de Geref. Kerk aan de Oude Vest te Lelden gehouden collecte zijn In het zakjeaangetroffen, 2 giften, elk van 2000, een voor de armen en een voor de kerk. DROEVIG. Te Maarssen heeft het 2-jarig knaapje D. G. uit een kan met kokende koffie gedronken. Onder hevige pijnen is de kleine na eenige uren aan de gevolgen bezweken. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Op den onbewaakten overweg aan den Hoofd weg (Oostzijde) in Haarlemmermeer is naar de Telgr. meldt, trein 638, komende uit de richting Lelden en gaande naar Hoofddorp, in botsing ge komen met een vrachtauto. De chauffeur, P. W. Nljssen uit Hoofddorp, werd gewond. De auto werd geheel vernield. GASVERSTIKKING. Woensdagavond wilde het 13-jarige zoontje van de familie Stevens te Groningen, die op een zolderkamertje studeerde, een gaskachel aan maken. Daar dit niet ging, begaf hij zich naar de woonkamer en zette do gaskraan open. Er zat echter geen geld meer in den muntmeter, de ka chel ging dus nog niet aan. De jongen begaf zich daarop ter ruste. De moeder deed smorgens een tweetal muntstukken in den meter, mei hei ge- gevolg, dat de nog slapende jongen door gasver- stlkklng om het leven kwam. MELK EN TUBERCULOSE. Naar de „Lancet" mededeelt, hebben op de National Milk Conference, die onlangs inLonden werd gehouden, verschillende sprekers gewezen op het verband tusschcn melk en tuberculose, spe eloal bij de kinderen. In Engeland bleken 6'/, van de genomen monsters van marktmelk tu berkelbacillen te bevatten. Dat beteekent nog niet dat 6'/, van de melkkoeien tuberculeus zouden zijn daar één koe met uiertuberculoso de melk van een heele kudde kan besmetten. Men wees er op, dat besmetting met rundertu berkelbacillen bij kinderen niet zelden voorkomt en deze besmettingsbron geenszins verwaarloosd moet worden Een van de redenen, waarom men In de laatste jaren zoo veel pogingen heeft ge daan, om de melk in de groote 9teden te verbete ren, was juist het tuberculosegevaar. Behalve rpelk zouden ook boter, kaas en roomijs tuberkei- bicillen kunnen bevatten. Een der sprekers meen de, dat 3000 sterftegèvallen per jaar in Engeland nn rundertubercuiose te wijten waren. Sommigen hebben wel eens gemeend, dat het drinken van tuberkclbncillenbevattende melk de kinderen Immuniseerde degen andere besmet ting, maar deze meening was op niets gegrond Dat de rundertuberkelbncillen minder virulent beste maatregelen tegen het gevaar van besmet teeder gekust te hebben, zei hij Dat is 'link van je. Het is alleen maar jam mer, dat je het al niet maanden geleden gedaan hebt. De omnibus, dien Harlan voor zijn gasten be steld had, hield voor do deur stil. Mevrouw Holmes en de kinderen stapten eerst in, zonder van iemand afscheid te nemen. Me vrouw Dodd schudde hen alleen de hand. Vaarwel Belinda, riep oom Israël terwijl hij zijn hoofd, waarop een flanellen nachtmuts prijk te, uit een bovenraam prijkte. We zullen elkaar nut weerzien. Dat kun j© niet weten, Israël, gilde mevrouw Dodd terug, misschien Maar hier reed de autobus weg en de toehoor ders kwamen nooit te weten, wat mevrouw Dodd nog meer had willen zeggen. Kom Dick, zei Harlan, laten we nu het bed van oom Israël uit elkaar gaan nemen. Oom Israël zou met den middagtrein Vertrek ken. Hij zat op zijn koffer en deelde van da*r be velen uit. Dick werd als groote gunst toegestaan het bed in te pakken, maar de medicijnkist liet oom Israël aan niemand ovor. Het is lastig zei hij, dat ik het fleschje met ir.lin zenuwmiddel en dat met het pijnstillende uiddel alle twee in mijn zak moet meenemen. Ze zijn erg zwaar, al zijn ze nog maar half vol en zo© onhandig om in te pakken. Waarom gooit u ze niet bij elkaar, zei Har lan, dan bent u met één keer innemen klaar. Dat is niet kwaad bedacht bedacht, neef, zei oom Israël. Me dunkt, ik moest je raad maar op- vo'gen. In mijn maag komt het anders .toch bij elkaar. De oude man nam de twee fleschjes ter hand en goot den inhoud bij elkaar. Op hetzelfde oogen blik werd de vloeistof hardgroen en verspreidde zulk een afschuwelijke geur, dat het zelfs oom Israël te sterk werd. Ik geloof, dat je me een grooten dienst bo ezen heb, neef, zei hij. Daar heb ik me toch al dien tijd dat vieze goed gebruikt, mijn ingewan den zijn bepaald hardgroen inplaats van rood. Ik durf in dezen toestand niet op reis gaan, ammerde hij. Niemand zal toch zoo wreed zijn. •en stervende op strrat te zetten. Zet maar gauw mijn bed weer in eikaar. Ik voel dat ik noodig inst helioef. Dick kreeg op het kritieke moment een lumi leuzen inval Weet u, wat we doen zullen, oom Israël, zei hij, we laten u in het rijtuig naar het sanatorium brengen, dan kunnen ze u daar grondig onder - zoeken. Ik zal een week de kosten betalen, tegen dien tijd zult u wel beter zijn. Het gelaat van den zieke verhelderde. Dat is een goed idee, zei hij. Ik ben benieuwd cf de dokters er achter zullen komen wat mij scheelt. BUITENLAND. i®Sf3Bvsw zouden zijn voor den mensch dan de humane ba» cillen is wel beweerd, maar noodt bewezen. D8 ling werden gezien in pasteurisatie. STORM EN SNEEUW in HET BUITENLAND. Tengevolge van de hevige sneeuwstormen in Rcemenië is de hoofdstad Boekarest geheel van de buitenwereld afgesneden. De .telefonische en telegrafische verbindingen met het buitenland zijn gestoord. In een kring van 50 K M. rond Boe karest is slechts verkeer per slede mogelijk. Een plotselinge beweging in het ijs was oor zaak dat 10 schepen, die in de St. Maric-rivier (Canada) in het ijs vastzaten, zich konden bevrij den. Sleepbooten hebben nog tweee vrachtbooten w eten los te werken. Er liggen thans 165 schepen in het ijs vast. Tal van kleine schepen zitten vast in de St Lawrence-ripicr. Door de stremming in het scheepvaartverkeer is de tarwe en graanhandel geconcentreerd te Winnipcg. Reeds is aangedrongen op een confe rentie van graanhandelaren, spoor- en scheep vaartautoriteiten, om den toestand onder hel oog te zien De koude trad zoo plotseling in, dat liet verkeer in een uur tijds was gestremd. Volgens berichten uit Halifax zijn 10 groptere en verschillende kleine bootee vergaan of zwaar beschadigd in een buitengewoon hevigen storm, die langs de Atlantische kust heeft gewoed. Alle Telefoon- en telegraafverbindingen zijn gestoord. Stel je voor, fluisterde Harlan Dick in dat ze weigeren iemand van zes-en-negentig op te ne men. - Ik weet wel raad, antwoordde Dick. Ik zet ©om Israël gewoon bij de sanatorium af en rijd dan gauw terug. Morgen zal ik er dan weer heen gaan en een week vooruit betalen. 'Het was reeds laat in den middag, voor het le dikant Ingepakt was. Oom Israël had niet willen vertrekken vóór zijn bed weg was en de avond begon reeds te vallen, toen de oude man eindelijk M| de deur van hot sanatorium werd afgezet in gezelschap van zijn koffer en zijn medicijnkist. Van uit de verte keken Dick en Harlan of hij werd opgenomen en pas toen de deur achter hem gesloten was, reden zij vlug terug. - Het was wel een gemeene streek van ons, zei Dick, maar er bleef ons niets anders over. Oom Israël zou zeker, als je hem had toegestaan, nog wat te blijven, voor goed zijn tenten bij je hebben opgeslagen. Een heerlijke rust wa9 in het huis teruggekeerd Harlan schoot goed met zijn typen op. Binnen enkele dagen hoopte hij zijn boek den anderen te kunnen voorlezen. Dora kon nauwelijks wach - ten, tot het zoover was en wierp menigen steel- srhen blik in het manucript, als Harlan uit was Zij verwachtte er groote dingen van. Zij en haar man waren van plan, naar New-York te gaan en daar den winter door te brengen. Zij zouden E- laine meenemen en er een werkkring voor het meisje zoeken. Ik laatt Je niet alleen in New-York op een kamer gaan wonen, zei Dora tot haar vriendin. Je blijft bij ons, totdat we hier In h©t voorjaar weer heengaan. Ook Dick was van plan, spoedig naar een be trekking uit te zien, maar zoolang hij nog in E- lalnes gezelschap kon zijn, kon hij niet over zijn hart verkrijgen om te vertrekken. Zondagsmiddags na het eten bood hij aan, zijn werk aan Dora, Elaine en Dick voor te lezen, en daar de boombaard hun de beste plaats voor zoo- iots leek, begaven zij zich daarheen. Dick was 1 t ristend, hij gaf over het geheel niet veel om bo. ken. Elaine was verrukt, Dora straalde van trots en Harlan was wel wat verlegen. Terwijl Harlan voorlos, vergat hij zich zelf en 'i|n omgeving geheel en al. Het geschrevene nam il zijn gedachten in beslag. Soms b eefde zijn item, maar onvermoeid las hij voort,totdat het te donker was om verder te gaan. Zonder een woord over het gehoorde te zeggen begaf het viertal zfch naar huis. Dick stak den haard aan en Dora de kaarsen en de lamp. Daar na ging Harlan weer verder. Dick dacht, terwijl hij naar de avonturenvan de heldin luisterde, 11. zijn eigen Elaina, wier taak ook als goud in het lamplicht glansde, en ln den held, die aan liter zeide reed, zag hij zichzelf. Dora's oogen schitterden. Zij luisterde als in geestvervoering. Elaina was zoo in het verhaal ge-interesseerd, da,t zij haar geheele omgeving \ergat. Pas bij het laatste hoofdstuk, toen Harlan het had over Elaine's groote liefde voor haar teld, werd zij eenigszins zenuwachtig. Even rus ten haar oogen op Dick, maar dadelijk sloeg zij ze verschrikt weer neer. Zij had een uitdrukking op zijn gelaat gezien, die haar hart heftig deed kloppen. Elaine was in zijn armen, las Harlan. Voor de eerste maal raakten zijn lippen de hare aan. Mijn prins, mijn prins, fuisterde zij, toen hij haar eindelijk weer los liet, mijn hart heeft dua niet bedrogen. Harlan zweeg, Dora veegde zich de oogen af. Elaine's lippen waren zoo droog, dat ze geen woord kon uitbrengen. Het volgende oogenblik was zij opgestaan en den tuin Ingesneld. Dick w ist dat zijn uur gekomen was. Hij sprong uit het raam en volgde haar. In den boomgaard haal de hij haar in. Ons gehoor heeft ons in den steek gelaten, zei Harlan lachend. Slechts mijn vrouw is mij trouw gebleven. O, Harlan riep Dora uit. Je weet niet hoe trotsch ik op je ben. Het is het mooiste boek dat ooit geschreven is. Kom, kom, zei Harlan, terwijl hij liefkozend zijn arm om heen sloeg, daar moet je niet om hui len. Langen tijd bleven zij zwijgend hand aan hand hij den haar zitten. Eindelijk fluisterde Dora Wat zou oom Jan trotsch op je geweest zijn f llii hield zooveel van boeken en zijn geld maakt, dat je nu in het je nu in het vervolg al je tijd aan je schrijven kunit geven. Ik heb oom Jan in len laatsten tijd werkelijk lief gekregen en zou 'ijn portret en dat vantante Rebecca vioor niete tor wereld meer op willen bergen. De klok Het tien slagen hooren. Het vuur begon te dooven en de kaarsen waren opgebrand. Ik ben benieuwd, wanneer we onze logé's 'erug zullen zien, zei Dora. Ik zal ze even inlaten, daar komen ze aan, zeide Harlan, die de ramen sloot. In de hal brandde slechts een enkele kaars dis loor den tocht uitwoei, zoodra de straatdeur o- enging, maar in dat cene oogenblik had Dora le stralende uitdrukking op hot gelaat van Dick n Entaine gezien en begrepen 1 Hallo, zei Dick, toen ze de halfduistere kamer linnen kwamen. Daar zijn we weer. We hebben even een luchtje geschept, en Dora en Harlan wa -en zoo kiesch niot te zeggen, dat dit luchtje ccheppen predes twee uur geduurd had. EINDE In 't volqend nummer begint ons pracht FenH- lefon Het Gestolen Kind.

Wieringer courant | 1926 | | pagina 1