Het gestolen Kind. 18e Jaargang. Dinsdag 8 Februari 1927. No. II. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR iSl WIERINGEN EN, OMSTREKEN WIERINGER COURANT» JOHN J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVER 3 VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per S maanden 1. ADVERTENTISN: Van 1—5 regel» 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU! Hlppolrtaihoel Wlerlngea. Telei. lntorcomm. Na 19. [ODE. BALJAPONNEN. De avondtoiletten blijven dezen winter erg aantrekkelijk Vele volgen de nieuwe .overblou- fcende lijn en in het geheel zijn zij veel meer be werkt, dan de recht-op-en-neer japonnen, welke wij vóór eenige seizoenen droegen. De rok ervan vereischt ook meer attentie. Slechts zelden komt het nog voor, dat die eenvoudig in den regel zijn zij ingenomen of geplooid of gedrapeerd of zijn gegarneerd door middel van overrokken, pa neeltjes of voorschootjes. Wij schijnen terug te gaan naar een tijdperk van zeer bewerkte toi letten en de ontwerpers der mode schijnen zich, na den tijd van eenvoud, dien wij hebben door gemaakt, blijkbaar ,te verheugen in het ontwer pen van een geheel nieuwe mode. De taillelijn schijnt zich zelf van succes te hebben verzekerd, daar de meeste nieuwe modellen ervan voorzien zijn en bovendien zit de taillelijn tegenwoordig weder op de juiste plaats ook. Beide toiletten bij- vóórbeeld, welke hierboven zijn afgebeeld, heb - ben een geprompmceerde taillelijn. Het eerste toilet, afgebeeld onder No. 1263, wordt van zilverkant over een onderjurk van roze satijn Het heeft een lijfje, dat lichtelijk o- verbloust en een tamelijk wijden rok, die aan den onderkant tot spitse punten geknipt is. In de taille worden twee banden van donker roze velvet aangebracht, die aan de linkerzijde ver sierd zijn door middel van twee grooto rozen. Knippatronen zijn verkrijgbaar in do maten 42, 44, 46, en 48 aan het bureau van dit blad onder opgave van No. 1263. Kosten 55 cents. Het andere toilet, No. 1264, is een zeer nuttig model, daar het veranderd kan worden in een gewonen daagschen japon door er het speciaal bijgemaakt hesje bij ,te dragen. Het toiletje wordt gemaakt van champagnekleu'rig georgette en op den schouder wordt ,een gouden bloem, gedragen als garneering, terwijl de rok en de paneeltjes van een picotrandje voorzien zijn. Om er een daagschen japon van te maken, draagt men het hesje er bij, dait lange mouwen heeft en een kraagje met een picot randje. 42, 44, 46, en 48 aan het bureau van dit blad onder opgave van No. 1264. Kosten 55 cents. MARKTOVERZICHT. Toen op 3 Juni 1926 onze invoer in Engeland door den Engelschen Minister van Landbouw werd stopgezet, geleok het, dat plotseling eene Egyptische plaag, zij het dan in anderen vorm, over ons land was losgebroken. De uitvóer van varkens liep van 127170 in Januari en Juli terug lol 2741 en dat dan nog wel grootendeels als var kensproducten, worst, ham, pekelspek, spekpro- ducten in het zout en in blik, bacon enz. Hier was het dus wel degelijk Houd er den moed maar in en de moed bleef er in zoodat er in Dec. 1926 weer 111037 varkens in allerlei vormen o- er de grenzen gingen. Het is vooral de afzet naar Duitschland, Frankrijk en België, die een groote prijsdaling op de markten nog iets tegen houdt. Zoo ook weer Donderdag te SCHAGEN. Daar was de heogste prijs 63 cent per Kilo, met een vluggen handel. Ruim 30 stuks werden naar F) ankrijk verzonden, verleden week bedroeg die afzet 51 stuks. Niet alleen bij varkens, maar over liet geheel was alles iets lager. Koeien waren stug met voor le kw. 90 cent, 2e 80 cent en derde voor wat men krijgen kon. Enfin zoo was het el ders anders ook. De algemeene meening is dan ook, da,t we er met de verlaging nog niet zijn. Schapen waren 1,a 1,50 lager. Oude vette, vooral naar Amsterdam 30,a 36,vette lammren 20,a 27, PROVINCIAAL NIEUWS. SCHAGEN. De drie aanvoerders, die in 1926 het grooitst aantal koeien in het Schager markt en ds verzekerden, waren 1 Gebr. Baars, Scha- gen 2. Gebr Constant, Zijp©3. J. Bruin, Zijpe. SCHAGEN. Na de slechte koolprijzen in 1925 en 1926, zien velen naar beter loongevende ge wassen uit De heer C. Koning, tuinder alhier, .al dit jaar een proef nemen met Brussels lof. Ongeveer 2 H.A. worden door hem met dijt nieu we gewas in cultuur gebracht. SCHAGEN. Arie, dat wil zeggen, Arie van Twuijver uit Schagen, vierde Donderdag zijn marktjubileum. Groot was de belangstelling van alle kanten van Noiord-Hólland. Hoórn, Helder, en Alkmaar jubelden mee. De grondtoon van al- lor wensch was „hij leve lang." De Harmonie an Schagen zette de kroon op de algemeene hul de, door Arie op den avo-nd van zijn jubileum en serenade te brengen. BARSINGERHORN. Tot veldwachter in deze gemeente is benoemd de heer L. Kaper van Am sterdam. X..VJ 'v. TEXEL, De Waal. De Grbrs. Witte, veehouders wonende op „De Bunders", kwamen Donderdag tot de ónaangename ontdekking dat een koe loód op stal lag, de veearts werd ontboden, en bij. onderzoek kwaim aan het licht dat he vee vergift gedronken had. Later stierf er nog een koe. Bij onderzoek is gebleken dat een busje aschmiddel dat boven de koeien op een plank je tegen den zolder lag, dn den voerbak was ge vallen. Toen de koeien drinkwater werd gegeven is het rattenkruid opgelost. Dit had den dood ver- ófizaakt. Een waarschuwing voor andere vee houdors 1 UIT BERGEN. Vrijdagavond is aan de Dorps straat een ernstig ongeluk gebeurd. Een 14-jari- ge zoon van den heer Bijl uit Oudjorp die alhier werkzaam is, reed per fiets achter een autobus. Oi een gegeven oogenblik stopte de bus, tenge volge waarvan de jóngen uitweek. Op het zeilde oogenblik zag hij zich evenwel geplaatst voor de viachtauto van den heer Breed uit Schoiorl. Hoe wel laatstgenoemde direct met alle kracht rem de, kon dit niet verhinderen, dat de jongen on der de auto kwam. Een voorwiel ging hem over bet hoofd, dat ernstig gekwetst werd. De getrof- icne werd in zorgwekkenden toestand opgeno men, waarna dr. Pooit de eerste hulp verleende. De jonge mah, die een ernstige schedelbreuk bekwam en in bewusteloozen toestand naar het St. Elizabethgesticht te Alkmaar werd vervoerd, is nog steeds buitenkennis. Er is weinig hoop op herstel. SPANBROEK. Een auto van den heer Koop te Hoorn reed tegen het achtereinde van de auto bus der firma Keetman. Zoo hevig was de botsing, dat de bus twee groóte gaten bekwam. Aangifte bij de politie volgde. CALLANTSOOG. Het hotel „Duinzicht" van den heer R. P. Jansen is verhuurd aan den heer F. Beikes uit Anna Paulowna. UIT WINKEL. Donderdagavond hadden onge veer honderd personen gehoor gegeven aan de oproeping van den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente om ,te spreken over de wenschelijkheid weer een eigen predikant te krijgen. Door Ds. Schermerhorn van Niewe Niedorp en Ds. Bioeke van Schoorl werd de toestand nader uiteengezet, voornamelijk uitgaande van een al gemeen menschelijk standpunt. Door verschil lende gemeenteleden werden vragen gesteld en het bleek dat er ook een belangrijk finaneieele kant is, welke door den pres-kerkvoogd werd werd gezet. Het niet toetreden van den Raad van Beheer voor de predikantstractementen en het niet betalen van den aanslag is oorzaak dat geen beroep kon worden uitgebracht. De kerkvoogden wenschen de leden te bewa ken voor een omslag en betwijfelen voorts het recht der Synode een zoodanigen last op te leg gen Staande de vergadering werd met algemeene stem(men een motie aangenomen, waarin he,t berajmen van maatregelen wordt gevraagd om lot opheffing der vacature te kommn. Hot woord is daardoor nu aan de Kerkvoogdij BUITENLAND. HENRT FORD'S VERMOGEN. Naar verluidt zou Henry Ford onlangs een bod óp zijn fabrieken van een milliard dollar la chend van de hand gewezen hebben. Norval Haw klus, de vroegere verkoopagent van Ford, schat zijn vermogen óp 2 milliard dollar, waaronder FEUILLETON. No. 14. En langzaam de grootte oprijlaan van het kas teel doorgaande, dacht de dokter bij zichzelf na, ver de znderlinge boodschap, waarmede hij be last was. Hij wist dat Bet Panders sedert haar kindsheid bij de familie Van Hertenstein in dienst was geweest. Zij had den vader van graaf IÜchard gekend en die ring moest direct of indi rect in verband staan met de een of andere schuldige daad, 't zij van den vader oif van den zoon. Ik begrijp er niets van, dacht de dokter, •.oen hij het kasteel bereikt had. Eer hij zijn kaartje aan den graaf zond, deed bij een handschoen aan de hand, waaraan het kleinood stak, want hij herinnerde zich de waar schuwing van Bet Panders. Graaf Richard ontving hem tamelijk koel. Zijn echtigenoote had hem met eenige kleine afwij kingen verhaald wa,t tusschen haar en den dok- W was voorgevallen, toen zij dezen over de laat- daad van Eduard ondervraagd had. i Hoewel hij volstrekt geen reden had om te twij plen aan de waarheid van hetgeen Bet Panders lem gezegd had, siddderde de dokter toch orwil ekeurig toen hij den kostbaren ring aan de land van graaf Richard zag en even onwillek i n voelde hij aan zijn vinger of de tweede "inji Jhog aan zat. Er zijn er twee, dacht hij, de oude vrouw eft de waarheid gesproken. Ik kom, graaf Ri- ard, sprak hij daarop, om een gunst veotn u te 'agen, of beter gezegd, om u te helpen een ou- 'llekeurige dwaling van uw intendant te her ellen. - Die maakt anders niet dikwijls abuizen, jerkte de graaf aan. Ik geloof toch dat hij er een gemaakt heeft het geval, waarvoor ik hier gekomen ben, ant. wóordde de dokter, want de persoon, voor wie ik in bres spring, is haar geheele leven lang een getrouwe dienares van uw familie geweest en verzekert dat wijlen gravin van Hertenstein haar do belofte gegeven heeft, die door u bekrachtigd is geworden, dat zij, zoolang zij leefde in haar huisje zou blijven kunnen wonen. Dan heeft zij gelogen, riep graaf Richard met ongeduld uit. 't Is een babbelaarster, een in dringster, die mijn half gekken zoon Eduard in alle mogelijke dwaze grillen aanm<|ed|igde.i -Zij zal geen uur langer dan de wet haar toestaat in I'achtveld blijven. Zij is een oud oud mensch, graaf Richard. Dat gaat mij niet aan. Zij zal niet lang meer leven. Zij heeft al veel te lang geleefd om tegen ons geslacht samen te spannen. Wij zijn altijd eoed voor haar geweest en dat waren wij reeds vóór haar vader en moeder, 't Is niet zoozeer het kwaad, dat zij gedaan heeft, als wel de ondank baarheid, die zij betoont, welke mij tegenstaat. Zijt gij vast besloten, graaf Richard vroeg de dokter. Ik weet, ging hij voort, dat iik persoon lijk weinig invloed bij u heb, en dat spijt mij voor die arme vrouw, maar indien Mijn besluit is onherroepelijk, sprak de ?raaf trots. Nadat ik dit gezegd heb, hoop ik dat iiemand, die met mij goede vrienden wil blijven, rachten zal, mij van gedachte te doen verande ren. Daarvoor zal ik mij wel wachten, sprak de lokter bedaard. Tevergeefs heb ik een beroep redaan op menschlievendheid, thans blijft mij niets anders over dan mijn belofte te vervullen an mij van mijn last te kwijten. Belofte, last, herhaalde de graaf op minach •rilden toon. 't Is geen gewoonte, dókter, dat 2en fatsoenlijk man zich met de persoonlijke aan relegenheden bemoeit van hen, waarmede hii omgaat. Ik doe het ook niet gaarne, antwoordde de zaakgelastigde van Bet Panders maar inder- lnad, ik bevind mij in zulk een zonderlingen toe «tand geplaatst, dat ik ditmaal niet anders kan lat zult gij zelf moeten toestemmen als gij mij langehoord zult hebben. De graaf haalde zijn schouders op, en met de >pmerking, dat zijn tijd kostbaar was, verzocht hij den dokter zoo kort mogelijk mede te deelen, wat hij te zeggen had. In de eerste plaats weigert zij haar huis te verlaten. Waarlijk Vervolgens tart zij u uit, om uw bedreiging te vervullen en haar te laten wegjagen. Onbeschaamde, riep graaf Richard uit en roes driftig op, dat gaat te ver. 't Is meer dan mijn geduld kan verdragen. Welk een schaam,- tcloosheid Ben ik graaf Richard van Hepten- stoin, die tot tweemalen toe de eer heb gehad mijn siouverein te vertegenwoordigen Ben ik rechtmatig eigenaar van dit landgoed Of wel, heb ik jarenlang gedroomd dat ik hot was. Zonder twijfel, antwoordde de andere heel bedaard en zonder zich aan de weinig heffelijke worden van den graaf te storen, óngetwijfeh djt gij graaf Richard van Hertenstein. Welnu dan, zoowaar als ik graaf Richard van Hertenstein ben, zoo zeker zal ik doen wat ik gezegd heb, en gij zult mij wel toestaan er bij te voegen, dat ik van uw bezoeken op het kasteel voortaan verschoiond wensch te blijven, tenmin ste zK>o lang gij er niet In uw hoedanigheid van geneesheer geroepen wordt. Mijnheer Berghuis begreep dat de tijd gekomen was om de uitwerking van zijn talisman te be proeven, hij trok zijn handschoen uit. Geloof mij, sprak hij, dat het mij elustig eed doet u beleedigd te hebben. Wij kennen el kander reeds zoo lang en meer dan eens hebt gij i erkentelijk betoond voor mijn diensten. Kom- lan, graaf Richard, voegde hij er bij, en stak '.ijn hand uit, ik ben een oud man en de ouder lom heeft mij misschien onbescheiden doen zijn lk heb u reeds als kind gekend, ik was de vriend <an uw vader laat ons als goede vrienden schel den. Niettegenstaande al zijn ondeugden had de graaf toch al het uiterlijk van een wellevend man behouden. Buitendien kon het misschien gevaarlijk zijn zich den ouden man tot vijand te maken want weinig menschen waren zoo alge meen geacht en geëerd in den omtrek. Daarenbo ven, de verontschuldiging was volkomen. Met een nederbuigend glimlachje nam hij de hem mingeboden hand aan zijn oog viel op de beide ringen. 't Zou niet mogelijk zijn zich een meer geheele omkeering voor te stellen, dan nu bij graaf Ri 400 millioen aan contanten. DE MAN MET DE BROEK AAN. De schrijver Maurice de Waleffe, die in het „Journal" een campagne voert voor de wederin voering van de korte broek, gelijk zij in de mid deneeuwen werd gedragen, is Donderdag in een moddain restaurant te Parijs verschenen, teza men met drie vrienden, met een kuitbroek aan. Het troepje „baanbrekers" maakte veel opgang. EEN TRIEST RECORD. Ru$m een halve eeuw misdadiger. Zaterdag is te Windsor (Engeland) een 75-ja- rige man wegens dienstal van juweelen tojt drie jaar dwangarbeid veroordeeld. Het bleek dat de man al achttien maal veroordeeld was. Hij ver telde den rechter, dat zijn leven één lange straf was geweesthij gaf toe, dat dit een leelijk re cord was, maar zei dat hij getracht had eerlijk werk te krijgen. Toen hij nog pas 20 jaar was werd hij tot 5 jaar veroordeeld. In het geheel had hij 43 jaar in de gevangenis gezeten. Na de uitspraak dankte hij de rechter hartelijk. Het bleek ook nog, dat hij eenige maanden geleden kans had gezien «uit het politiebureau van Wind sor te lontsnappen, door he»t slót te fórceeren met eenlepeltje. BINNENL. NIEUWS. VRACHTAUTO DOOR een TREIN GEGREPEN. Een onbewaakte bewaakte overweg. Zaterdagmorgen ongeveer 10 uur werd de gela den vrachtauto van de firma J. de Ruiter in ko- oniale waren te Veenendaal bij den bewaakten ovenyeg dei Staatsspoor dóór den extra-trein D. 72, die 9 uur 20 uit Arnhem vertrok, midden op len overweg gegrepen en totaal verplinterd. De ^ehok was ontzettend. Honderden meters verder lagen de motoronderdeelen de geheele lading meel enz. bedekte de omgeving met een dikke reelachtige laag. De inzittende chauffeur Van Schoonhoven werd er met kracht uitgeslingerd en kwam er, behoudens eenige ontvellingen, met den schrik af. Dit is te meer te verwonderen als men weet, dat van de auto niets meer heel is. De overweg, die bewaakt is, was niet afgesloten de bewaker had de boom en niet neergelaten. De bewaker was echter zóó overstuur, dat men bij na niets uit hem kon krijgen. De politie heeft d* zaak in onderzoek. EEN ONGELUKKIG VOERMAN. De voerman P. de Vries, te Heemskerk, die on- 'angs op den onbewaakten overweg nabij die ge meente met zijn wagen, bespannen met twee paarden, aangereden werd door een trein, tenge volge waarvan beide dieren gedood werden, l"-'am Zaterdag in botsing met een vrachtwagen Thans werd zijn wagen geheel vernield. DOODGEVALLEN 7 Woensdagmorgen vond men te Budel den 85- 'arlgen De N. dood voor zijn woning liggen. Ver moed wordt dat de oude man uit het raam der weede verdieping is gevallen. TRAP VAN EEN KOE. Te Loosdrecht is de arbeider W. S. door een Koe zóó hevig getrapt, dat hij met twee gebroken ribben in de Ziekenverpleging te Hilversum noest worden opgenomen. jhard plaats vond. De tegenwoordigheid van soest, waarvan hij gedurende dit geheele onder houd blijk gegeven had, verliet hem geheel en al. Reek en sidderend liet hij zich achterover in zijn doel vallen. Zijt gij niet wel vroeg de dokter, zonder zijn hand terug te trekken. Neen, neen, hij is het, bij den hemel I hij 'vomt uit het graaf terug. Wat dan toch Die ring. Hoe is die in uw bezit gekomen T Laat mij hem nog eens beschouwen. \t Is dezelf de, dezelfde vlek in den steen. Bezie dit kleinood zoolang gij wilt, maar hij al mijn vinger niet verlaten. Gij hebt mijn eerste vraag nog niet beant woord. Hoe zijt gij in het bezit van dien ring gei le omen Bet Panders, de vrouw waarover ik ben ko men spreken, heeft hem mij gegeven. Maar op mijn eer, graaf Richard, ik weet nie,t het gering ste van het geheim, dat er aan verbonden schijnt te zijn. De graaf zag den dokter strak aan daarop sprak hij met een zucht van verlichting Ik geloof u. Zwijgend begon hij de kamer op en neer te loopen. De dokter begon ongeduldig te worden. Als ik aan de inblazing van mijn toorn toegaf, zou ik volharden bij mijn besluit om Betl Pan ders haar huis te doen verlaten, maar zij is een oude dienstbode onzer familie.... wijlen gravin von Hertenstein was zeer aan haar gehecht. en kortom ik heb mij bedachtzij kan blijven. De dokter glimlachte. Hij had lang genoeg ge leefd om te weten, dat negen keeren van de tien de wereld wel het voorwendsel, maar niet de be weegredenen te weten komt. Mijnheer Berghuis verliet het kasteeimaar jiet eerder dan nadat graaf Richard nog eenmaal tevergeefs geproefd had om den ring, a.1 ware het slechts voor een oogenblik in handen te krijgen. Toen Bet den uitslag van het bezoek des dok tors op het kasteel vernam, antwoordde zij slechts met glimlach en natn het kleinood, dat ij den dokter toevertrouwd had, zwijgend we- !er terug. Deze bedwong zijn vurige begeerte om iets naders van deze zonderlinge zaak te verna men. Wordt vervolgd

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1