zich namelijk van de „oude" laten scheiden en dadelijk met de „jonge" trouwen. Bij een andere tafel staat een jonge vrouw, die voor de vierde maal in het huwelijk treedt. Op de vraag „Hoe oud is u", antwoordt zij „Achttien jaar." Heusch achttien Ja! Tegelijkertijd legt de vrouw haar papieren o- ver, waaruit blijkt, dat zij de waarheid spreekt. Dc familienaam van haar drie gewezen mannen kan zij niet opgeven, want zij herinnert ze zich niet meer, naar zij beweert. Het is al zoo lang geleden zegt ze. Het is natuurlijk ook mogelijk, dat zij zich voor haar nieuwen man een beetje schaamt, omdat zij reeds zoo'n rijk verleden heeft. A Een paartje, dat pas twee dagen getrouwd is, verschijnt, om zich te laten scheiden. Zij hebben haast, omdat „zij" nog gauw voor 1 Januari wil trouwen. Op de vraag, waarom zij hot huwelijk willen laten ontbinden, geven zij op Dat is beter. De burgerlijke stand moet trouwens zeer veel echtscheidingen van lieden, die eerst in 1926 ge trouwd, zijn, inschrijven. Er komt juist een jon ge vrouw binnen. Zij is al getrouwd een heeft zelfs een trouwring aan den vinger, iits wat in Rusland zelden voorkomt. Zij wendt zich tot de sags met de volgende woorden Ik ben 17 jaar en ben hier in het najaar ge trouwd. Kan ik, als ik mij nu laat scheiden in Januari weer trouwen Dat is een lastige vraag. Ja ziet u, in de nieuwe wet staat nadrukke lijk, dajt de bruid niet jonger mag zijn dan 18jaar. Dat antwoord bevalt de jonge vrouw niiet en zij geeft uiting aan haar ergernis over de moei lijkheden, aan een nieuw huwelijk in den weg gelegd. De ambtenaar, een meisje, troost haar daarop Het is misschien mogelijk, dat voor vrou wen. die al getrouwd ziin geweest, een uitzonde ring kan worden gemaakt. Zoo ging het den geheelen dag bij den burger lijken stand voort telkens opnieuw kwamen pa ren, die zeer veel haast hadden. Waren de deu - ren reeds gesloten, dan lieten de paren zich tot den volgenden dag wegsturen en kregen een volgnummer BINNEN!.. NIEUWS! [Opeens een harde pil van Jaap, vliegt langs de goal en kwam terecht in het gezicht van bakker Dijkshoorn. Deze bal kwam wel een beetje te hard aan, want de neus sprong aan het bloeden en de sigaar die D. in zijn mond had, 9choot hem bijna tot achter in zijn keel. Dus dit was lang geen lolletje Intusschen is het tijd van begin nen. Scheidsrechter Zwart blaast en de jongens komen in het veld. S. is volledig, E. met 10 man, (de elfde is wel present maar scheen geen zin te hebben om mede te spelen). Toon brengt voor Sy de bal aan het rollen en van beide kanten zien" wij eenige goede uitvallen. Na 8 minyi^u krijgt Is. een kans om de leiding te nemen doordat vol gens scheidrechter gehaakt wordt in het straf schopgebied. Een penalty wordt toegekend. Daan plaatst zich achter de bal doch zijn schot faalt en gaat naast. S. behoudt het beste van het spel, doch doelpunten blijven uit, doordat Delver niet is te passeeren. De onmogelijkste ballen weet hij weg te werken. Eenige corners aan belde kanton leveren niets op. Tot rust blijft de stand blanco. Na de thee wordt er enkel gespeeld op de E.- helft en het duurt dan ook niet lang of Kooij weet uit een toegespeelde bal van links te doel punten 10 moet het enkel op verdedigen toeleggen want de S.'ers zijn niet voor het E.-doel vandaan te krijgen. Tikkde, welke ook weer in de gelederen is, weet de voorsprong' te vergroot ten 2—0. Hierna weet E. een goede doorbraak te maken. Een E.-speler wordt in den rug aangeval len en hierdoor ontstaat een vrije trap welke door Mos goed genomen werd en hierdoor vóór E de eer redde 21. Kort hierna maakt Kooij voor S. 31, welke stand tot het eind onveran derd blijft. Breezand-Nieuws. Zondag j.V. speelde Bree zand 11 een competitie-wedstrijd thuis tegen haar plaatselijke naburen AP II: ze moest na 'n bard werken den wedstrijd met 1--2 verliezen LEMMER HET IJS. Binnenkomende schepen rapporteeren, dat er zeer weinig ijs in zee is. De l-innenwateren voor zeilschepen zijn gesloten. In het Tjeukemeer is veel ijs. „DE HEDENDAAGSCHE ONTVROUWING DER VROUW." Op de verleden week te Zeist gehouden verga dering van de classis Utrecht der Chr. Geref. Kerk kwam, naar „De St. meldt, ter tafel een instructie van den kerkeraad van Utrecht, lui dende Meent de classis dat onze Kerk een roeping heeft te vervullen, en zsoo ja, welke, ten opzichte van de hedendaagsche ontvrouwing der vro iw, met name wat betreft de haar- en kleeder dracht Hoe dienen we hier op te treden, zo'wel voorkomend als tuichtigend De classis sprak daarop uit, dat hert dure roe ping is om met grooten ernst positie te nemen tegen de hedendaagsche ontvrouwing der vrouw, met name m kleedij en haar, en bij voorkomende gevallen met liefde en ernst op te treden. TWAALF KIPPEN VOOR f 550. De heer Ter Linden, te Wolfhezen, zond deze\ dagen 210 W. L. (twee hanen en tien hennen^ per s.s. „Sembilom" naar O.-Indië voor den prijs van 550. OVERREDEN. Een 2-jarig dochtertje van den arbeider Zeg waard wonende aan den Ooster Paralleweg ,te Assen, kwam Maandag over de bevroren spoor- sloót óp de spoórrails terecht, juist toen een trein aankwam. Het kind werd overreden en ern 6tig verwond. In het ziekenhuis moest een hand je worden afgezet. SLAGERSOORLOG. Te Dordrecht is een felle strijd ontbrand tus- schen de Slagersvereenlging eener- en eenige vnkgenooten anderzijds. De ciuaestie is, dat de Vereeniging de prijzen van het varkensvleesch vaststelt en dat dcor genoemde collega's beneden die prijzen wordt verkocht. Drie slagers zijn geboycot, grossiers in varkens vleesch mogen hen niet leveren, op straffe van verlies der levering aan leden der Vereen. de loonslachters mogen voor de geboycotten niet meer slachten bij andere elders gevestigde sla- gersvereen. is om steun aangeklopt in den strijd teiwijl een comité van actie en een strijdfonds is gevormd. Het gevolg van een en ander is het voor de Vereeniging negatieve resultaat, dat de omzet der geboycotte slagers verbazend is toegenomen. „VOOR EEN APPEL EN EEN EI." Een bekend haarden- en knchelmagazijn ite Almelo, adverteerde eenige weken geleden, dat aldaar „voor een appel en een ei" een kachel te verkrijgen was. Een pientere juffrouw, vertelt „De Tijd", verscheen dezer dagen in genoemd magazijn, deponeerde een appel en een ei op de toonbank en vroeg een kachel te mogen uitzoe ken. De winkelier voldeed aan haar wensch, wat voor deze juffrouw een aardig buitenkansje be teekende. SPORT. BRIEF VAN TETTN AAN HARM. ünna Paulowna, Februari 1927. M n beste brave Harm Alles wat het doet, maar flink vriezen, hou maar, en ik was nog wel vast van plan weest jul lie op de schaats te bezoeken. Efain, niks an te doen. Wie het ook spaiten zal ..Minister Kan! Want dat is een eerste klas sportmensch. Dat kwam dezer dagen weer eens fain uit. MoLtma- ker, de voorzitter van het Spoorwegpersoneel vier de zain jubileum als vereenigiingsman; 'n kwart eeuw politieke straid had ie achter de rug. Minis ter Kan stuurde 'm een telegram van geluk- wensch en sainde dat ie graag in de toekomst nog meer met den jubilaris wou zwemmen. Je ziet Harm, al zitte ze elkaar soms in politiek vaarwater, in 't zwembassin benne ze de beste maatjes. Je begraipe wel, de vereenigingsman, jdie een minister een touwtje leent voor zain /.wembnoekie, staigt tot 'n duizelingwekkende hoogte in waardeering bai Zaine Excellentie. Nou had ik docht dat alle stations van de spoor wegen bij het jubileum wel fain zouë zain ver sierd; en ik ben op onderzoek gaan en 's evends 'n kaikje gaan nemen in het staiion van de tram an de Van Ewijcksluis. Nou Jong, zoo feestelaik aï« 't daar in de wachtkamer was, dart. deed me de hare te berge raize 'n Verroeste peterolie lamp hong an de zolder te walmen en het glas was zoo zwart als 'n kachelpaip! 'n Pracht glas om door te kaiken bij zonsverduistering. De ka chelpaip zelf was versierd met 'n gat boven in de elleboog, zeker voor ventilasie als hier de ruok- wind was, en deze op 't oogenblik kouwe warmte- fabriek hing met aizerdreedjes an mekaar Meer versiering zag ik niet, en ik drraide me gauw op main hakke om en keerde dit heerlaike wachtoord van reizigers m'n rug toe Weet je van wie ik ook 'n feestelaike inhaling had verwacht, van onze kranige Poldersche snel- loop-kampüoen, Jan Pennekamp. Dart. had ie nu toch warempel wel verdiend, nou hij in Fries land maar eventjes de eerste prais heeft wegge kaapt. De trom had moeten roffelen Maar we hebbe hier in de Polder nog meer hardloopers; ..Ja die lollige geschiedenis an de Sluis moet ik je toch nog even vertellenI Piet Gee en buurvrouw Wee hadden al 'n poos met elkaar ruzie. Nou, dat gebeurt meer Maar buur vrouw stuurde Piet 'n venijnig briefie en Piet nam de pen en schreef buurvrouw 'n nog gemeen der ontboezeming weerom. Toen was de boot an! Succes-Excelsior 31. Zondag was E. bij Suc ces als gast. Het mooie weer had nog al heel wat supporteurs op de been gebracht en zooals ge woonlijk de manier is, wordt door de jongens, wanneer het nog voor tweeën is een beetje goal- getrapt. Dan is het echter voor het publiek uit kijken. wil men geen bal tegen het hoofd aan krijgen Er wordt door de jongens druk getrap'. Ze besprak me,t heur dienstbode 'n plan om buurman Piet er fain tuk rte nemen. Zoo zaid zoo deen. En toen de donkerte viel, tuog buur vrouw, moedig als Kenau Hasselaar, buurmans vesting tegemoet en bond met 'n ferm touw de huisdeurknop aan 't tuinhek vast. Dan as de wind natuurlijk weer naar huis en afgewacht Ongelukkig komt er net volk an Pie.t's deur en rukken en duwen. Op 't gerucht komt Piei aan snellen, trekt aan de andere zijde. De deur vliget open en Piet scheldt: Jullie leelaike kwajonges De onschuldige klanten dachten dat ie bezeten was en stonden paf. Maar toen Piet 's razenij voorbij was kwam 'm in gedachten, dat buur vrouw en de meid hem die kool konden hebben gestd. .Piet op de uitkaik, wel 'n half uur lang! En eindelijk ja, daar ging buurvrouw's deur voorzichtig open en de kop van de meid kaikt om 'n hoekie! Niks loos! Dan kom;t óok buur vrouw; Even kaike of 't touw nog stevig zii Opeens komt Piet met groote- sprongen; de da mes gillen en gaan aan de haal; Piet er achter aan Hij loopt alles onderst boven, ontkomen zullen ze hem niet Buurvrouw's borst gaat op en neer a's 'n harmonica; ze hijgt als 'n karrepaard; Voort, voort De vijand kwam nabij Dan vlood zij de groentewinkel van Geerlings binnen de achterdeur weer uit Geerlings stond ver bluft Was ze van Lotje getikt Verder ging de vlucht En Piet kreeg gaten in z'n sokken. De bakkerij van Nap was haar laat ste toevluchtsoord. Aan de boezem van den bak ker zocht zij uitgeput bescherming en Piel gaf z'n vervolging op Dit is het eind van het lied: getiteld: De drama matische ruzie van buurvrouw en Piet. De Groeten aan ej vrouw, TEUN GEMEENTE W1ERINGEN. VERGADERING van den RAAD der gemeente WIERINGEN op Woensdag 16 Februari, des na middags ten TWEE uur. AGENDA: 1. Notulen. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. Voordracht toit wijziging van de met de ge meenten Helder en Anna Paulowna geslo- sloten vleeschkeuringsovereenkomst. 4. Voordracht tot aanleg van gedeelten riolee- ring in de Hoofdstraat te H.-hoef en de ha- straat te Den Oever. 5. Voordracht tot verlenging van de pacht der wierwaarden in de Zuiderzee. 6'. Voordracht tot voorziening in de behoefte aan kasgeld. 7. Voordracht tot aanvulling der verordening op de keuring van waren. 8. Voordracht tot verkoop van grond aan de provincie Noordholland (P.E.N.) 9. Voordracht tot aankoop van grond aan den Gasthuisweg te Den Oever. 10. Benoeming 2 leden der Commissie van toe zicht op het lager onderwijs. 11 Samenstelling der stemburcaux voor de verkiezingen der leden van de provinciale Staten en den Gemeenteraad. In Juni a.s. zullen inspectie moeten maken de dienstplichtigen der lichtingen 1915 en 1918. Onder het vee van Ant. Keijzer alhier komt mond- en klauwzeer voor. Toen de heer Jb. Klein Dz. te De Gest zich Zondagmorgen per rijwiel naar Stroe wilde be geven, overkwam hem op de hoek van de Stroe- ërweg een ernstig ongeval. Juist toen hij deze weg wilde indraaien kwam op het zelfde mo ment een wagen uit genoemde weg. Klein kwam hiermede in botsing en raakte het stuur kwijt. Hierdoor kwam hij te vallen en kwam met het gezicht op het puntdraad terecht.. Met ernstige KINDERRUBRIEK. schrammen over zijn gelaat kon hij zijn weg ver volgen. Zaterdagavond is te Westerland van een Drentsche jongen, terwijl hij bij een zijner vrien den was, een bijna nog nieuwe fiets gestolen. Aangifte hiervan is gedaan bij de Rijksveld wachter te H.-hoef. ANNA PAULOWNA. Zaterdag behaalde onze plaatsgenoot, de heer Jan Pennekamp den eersten prijs op de 4 K.M. Veldloop met hindernissen in Leeuwarden in 14 minuten volbracht hij den tocht. Er waren 18 deelnemers. De eerste prijs was een verguld zilveren medaille. De wedstrijd ging uit van den Frieschen Athletiek - Bond. Een miooi succes voor den kranigen Jan, waar mee we hem van harte gelukwenschen. De Openbare Les der Piano-leerlingen en Kin derzangklasse van de Leeraresse Mej. Annie M. v d. Waal op Zaterdag-avond j.1. in Veerburg is een groot succes geworden. Na het welkom aan het talrijk opgekomen pu bliek door den heer Keijzer was toegeroepen, zet le Mej. v.d Waal haar leerlingen aan 't werk. Het mochct gehoord worden. Wat klonk die zang van het Meisjeskoor vol en beschaafd. En dan de solo-nummers, niet te vergeten. Zonder uitzondering kon men bemerken da,t er „geblokt, was Een extra vermelding is wel waard „Mei dag" en „Op bezoek" van de jongedame Annie T'inman; zoo vrij was ze. Zoo lief en zuiver was haar zang. Het publiek liet zich dan ook niet on betuigd. Daverend was het applaus. Innig mooi was ook het „Vaart heen" door 'n dames - kwartet ten gehoore gebracht. Aan het einde moet {meermalen worden „ge haald. De avond was succesvol, én voor Mej. v.d. Waal én voor de piano- en zangklassen De heer Keizer sprak een hartelijk woord van dank aan de leerares voor het gepresteerde. Spreker uitte de wensch, dat, ofschoon Mej. v. d Waal gaat huwen, zij de leiding zal aanhou - den. Gaat dat niet, dat hoopt hij, dat er een opvol ger mag gevonden worden die de voetsporen van Mej. v.d. Waal volgt. Want de leerlingen, die zich heden lieten hooren beloven alles voor de toekomst (Applaus.) -- Vrijdagmorgen geraakt het paard van den heer Sikking, bespannen voor de venterswagen op hol. Met groote vaart vloog het dier aan de Middenvliet de onderwal in, met gevolg dat de bestuurder en paard en wagen over de kop in de sloot terecht kwamen. Paard en voerman kregen geen letsel, en werden door toegeschoten hulp ge red. De wagen was echter danig gehavend en ook de goederen gingen grootendeels verloren. Zondagavond omstreeks 9 uur is door ónbe- kende oorzaak brand uitgebroken in de woning bewoond dóór den heer Hoep aan de Kneeskade alhier. Door de ontzettende mist was het uifzich! belemmerd en werd dus de brand laat opge merkt de bewoners waren namelijk niet thuis. Fen voorbijganger zag het onheil en waarschuw de de brandweer. Toen men in allerijl toebereid selen maakte was het huis reeds uitgebrand, en zoodoende niet uitrukte. Voor de bewoners een vreeselijke thuiskomstdat kan men zich Inden ken. Verzekering dekt de schade. —De petrleum-auto van de Automaat" is hier van de Kromme tocht in de sloot gereden. De stelling vna den heer Kouseband werd door het gevaarte geheel verbrijzeld. Het toesiel van de firma Blaauboer en Kossen bracht alles weer op het droge. UIT PURMEREND. Het grasgewas aan dijken en wegen van het waterschap „Do Wijde Wor- mer" heeft ongeveer 8000 opgebracht tegen 11 000 bij het vorig jaar. AANGEREDEN. Een automobilist uit Medemblik reed te Hoorn den bejaarden heer De Boer aan, die in het Stadsziekenhuis is ppgenomen. De politie stelt een onderzoek in. De toestand van den aangere- dene is ernstig. BOB EN MOP IN DROOMLAND. Het kleine mannetje werd vreeselijk moe van liet naaien en kreeg er gauw genoeg van. Toen zeiden Bob en Mop verlegen „Als U Uw jas eens uitdeed en omdraaide Willen jullie dan de knoopen er aan naaien voor me yiel het mannetje hen vol vuur in de rede, terwijl hij vlug zijn jas uittrok. Mop keerde hem naar de goede zijde om en gaf hem weer terug. „Dat is wonderbaarlijk riep het mannetje uit, „daar zou ik nooit aan dacht hebben" tn al de rimpels verdwenen van zijn gezicht toen hij de kinderen weer aankeek. „Laten wij nu verder gaan om Annemarie te zoeken." V Juist toen zij wilden -opstappen, hoorden zij vreemde vóetstappen achter zich en toen zij zich omdraaiden, zagen zij een heel klein meisje aan komen. Wordt Vervolgd. Rapaljanen Gearresteerd. T-oen gistermiddag het raadslid Coremans, be geleid door harmonicaspel van het candidaat-ge- meenteraadslid Bravenboer, Rapaljaansche pro pagandaliederen ten beste gaf, werd hem door 'n agent van politie het zwijgen opgelegd, waaraan hij niet voldeed. Daarom is hij met zijn begelei der naar een politiepost overgebracht. Na eeni- gen tijd verscheen Rapaljaan Bos met de bood schap dat Coremans wegens dringende familie omstandigheden elders noodig was. De politie heeft daarop het zanglustige raadslid vrijgelaten DE MIST. Zondagavond heeft te Rotterdam een zwaren mist gehangen. Een aantal schepen zijn voor an ker gegaan Het A,merikaansche schip „City of Anton kwam door den mist in aanvaring en liep averij op. Geen persoonlijke ongelukken. PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. Doopsbedienlng In de Ned. Herv. Kerk: te Hippolytushoef 20 Febr. v.m. 10 uur. te Westerland 27 Febr. 's av. 7 uur. Aangifte van Kinderen wordt te voren verzochi bij Ds. van Beek. Ilerv. Zus.terkring 23 Febr. a.s. DOOPSGEZ. GEM. Dinsdag 8 uur Godsdienstcursus. Woensdagavond Zusterkring. Donderd.av 7.30 Avondpreek. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 7 Februari 1927. Opgave van liett marktwezen te Alkmaar, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Mark ten van Maandag 7 Febr. tot en met Zaterdag 12 Februari. Kippen 1,50 2.50 Kuikens 0.50 a 2,25 Eenden 0 75 a 2 Konijnen 0.50 3 Eenden eieren (grooth) 8,25 ét 8.90; Kippeneieren kleinh per 100 stuks 7 a 9 Boter le soort per half Kg. 1,10 k 1,20 Boter 2e soort per half Kg. 0.90 ét 1 Slachtduiven 0.12 k 0.20 Jonge kippen 1,25 k 2 \LKMAAR, 14 Febr. 1927. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen 23 Vette koeien 180 ét 3.60 11 Vette kalveren 70 ét 125 Kalveren per ned. pond 1,30 1,50 159 Nucht. kalveren slacht, per stuk van 6 tot 22 1 Vet schaap 30 603 Vette varkens zware p. ned. pond 0.64 a 0.66 Zouters 0.65 ét 0.66.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2