I Dm». A I bereid verklaart, de zaak der mobilisatie slacht offers te dienen. Indien meerderen zich geroepen mochten voe len, iets voor de mibilisatieslachtoffers te doen, hen te helpen in hun streven, laat men d in on- iniddelijk een lot koopen, van dengene die zich hiermede heeft belast, -of zich als donateur opge ven van den Bond. De plaatselijke commissie voor Wieringen en «omgeving W. F. LUB, Voorz. x D. ODEN, Secr. SPORT. A.P.-Nieuws. Zondag speelde API een uitwed strijd te Helder tegen Helder III voor de oompeti tie. Om ruim kwart over twaalf blaasf scheids rechter Swart de elftallen in hei veld. Helder is volledig, A. P. heeft een invaller voor haar links back. Helder wint de toss en verkiest het eerst windvoordeel. A.P. trapt af en er ontspint zich een vinnige strijd. H. neemt langzamerhand het spel in handen en een groote druk wordt op het A.P.-doel uitgeoefend, doch de achterhoede redt steeds schitterend. A.P. valt nu en dan «ook ge vaarlijk urt en maken het de H.-achterhoede da nig lastig bij een der aanvallen wordt een der A.P.-spelers ruw tegen den grond geloopen en de scheidsrechter kent A.P. een penalty toe. Deze door Kerkhof genomen wordt juist overgescho ten. Hierdoor verblijd valt H. verwoed aan en het gelukt i em met een onhoudbaar schoi de lei ding te nemen: 10. Nog voor de rust vergrooten zij hun voorsprong 2—0. Na rust zijn de bordjes geheel verhangen. AP. pakt overrompeld aan en na 5 minuten spelen als AP een goede aanval opzet, is het de Winter die met een geweldig scho.t de achterstand verkleini. 2—1. Hierdoor aangemoedigd speelt AP pracht vol samen en elke aanval gepaard gaande met 'n goed schot maakt het Heldersche Heiligdom onzeker. Tien minuten later bij een der snelle A P-aanvallen wordt er geschoten en de Hkeeper stormt de bal. door snel inloopen, in eigen dóel: 22; Helder is er nu danig uit en is geheel inge sloten. AP blijft verwoed aanvallen^ en spoedig is het Moerel, die zijn club de leiding brengt: 23; Geen 2 minuten later weet hij zélfs de stand op 2—4 te brengen. Helder, ten einde raad, speelt nu heel ruw,, wat den wedstrijd jammerlijk ont siert. Toch heeft dat op AP geen invloed en zij speelt meesterlijk voort. Telkens weer wordt de H-doelman beproeft; ofschoon in góede conditie kan hij niet verhinderen dat Van den Berg het 5e doelpunt langs hem jaagt: 2—5; Nu gooit Hel der 'n schepje op en weet de achterstand te ver* kleinen tot 35; daarmee komt ook het einde. Het geheele AP elftal heeft een reuzenwed- strijd gespeeld en het is hun gelukt Helder, die al in kampioen-waan was, van de troon te trekken. Vooral de invaller Iwirs. die ook goed de plaats als linksback heeft ingenomen en de spil Kerk hof: zij speelden buitengewoon verdienstelijk In de voorhoede was het de Rechtsbinnen, de Winter, die aanmerkelijk uitblonk. AP II speelde thuis voor de competitie tegen Oude Sluis II en moest weer de meerdere in hun erkennen door mét 4—1 van Oudesluis te verlie zen. Enfin, later beter Breezand-Nieuws: Zondag speelde Breezand I haar laatste competitie - wedsirijd legen Oude - Sluis I. B heeft invallers voor Beun en Meeldijk; terwijl ook spoedig na het begin Weijers het veld verlaat, welke plaats door Sch enk werd ingeno men. Oudesluiis maakt spoedig 2 doelpunten. Verder ging de strijd vrijwel gelijk op; B geeft krachtig partij en zet vele goede aanvallen op, doch voor het doel is het steeds mis en wordt soms hopeloos geknoeid. Éénmaal weet de Vries de Oudesluis-keper te passeeren doch de scheids rechter geeft terecht buitenspel. Rust breeki aan mét 2—0 voor DOSKO. Na rust zet B, die nu tegen wind speelt er alles op om in te halen. Doch ook Oudesluis is waak zaam en 'n vlugge kamp gaat van doel tot doel! Als de linksback onvoldoende wegwerkt maakt Oudesluis no 3; uit een corner maakt B een tegen nunt. De strijd blijft aantrekkelijk doch gedoel punt worcft er niet meer zoodat hei einde aan breekt met een verdiende overwinning volor D.O. S.K.O. welke hierdoor zoo goed als zeker het af- deelingskampioenschap behaalde. Sncces-Nieuws. Succes I maakte Zondag een tocht naar Helder om tegen Batavier Til te kam pen. Het is S. gelukt na een hardnekkige striid van weerskanten met een 10 overwinning uit den strijd te komen. muzikale afleiding hebben gezorgd. Vanwege de biljartvereeniging Holl. Nop-rder kwartier werd Maandag 7 Maart jl. een liandi- cupwêdstrijd gehouden bij den heer Slikker. Van 26 deelnemers werd de le prijs gewonnen door W. Rood Hoogwoud; 2e pr. C. Bontes van Schagen; 3e pr, Jb. Stammes Jz van Oudesluis 4e pr. W. Keetman van Winkel en serieprijs J. Barten van Aartswoud. BURGERLIJKE STAND GEBOREN Gerardus Johannes, z.v. P. 'niiri en van M. L. Fontaine Gerrit z.v. J. Dek ker en van A. Wiggers Neeltje, d.v. C. Middelie en van G. G. Koorn. ONDERTROUWD Johannes Krijger, oud 23 jaar, monteur en Cornelia Klara Hoep, oud 24 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. - I r PolitieGevonden e§n zakmes. Inl. ter Secr. Zaterdag j L werd alhier aan de Molen vaart ge opend de nieuwe manufacturenzaak van de N.V. Ilüesmann's Manufacturenhandel. Wij hadden het genoegen 'n kijke in de ruime winkel te nemen. Alles is flink ingericht en een ruime keuze goederen boeide ons oog. Wij kun nen dan ook gerust zeggen dat Anna Paulowna een flinke zaak rijker is geworden en waar in de ze branche in de nieuwe winkel voor „elck wat wils" is, zal het ook zeker aan de belangstelling van het publiek niet ontbreken. BINNENL. NIEUWS. ONGELUK MET EEN GELADEN REVOLVER. Schipper L. v. d. Veen, uit Gasselternijeveen, die Zondag te Leeuwarden voor den wal lag, had in zijn kooij een geladen revolver hangen. Een 25-jarige knecht, die meende, dat het wapen on geladen was, richtte het. wapen op een 20-jarige collega en schoot deze dwars door het gezicht. De kogel doorboorde alleen de wangen en de kaak, zóodat de getroffene niet levensgevaarlijk ge- jwond werdr.... m„g VI3H33J2 HAARWASSEN MET BENZINE. Gevaar voor ongelukken. Eergisteren was een dame, in Duinoord (Den Haag) woonachtig, bezig heur haar te wasscbcn met een heele flesch benzine, toen de gassen, door de verdamping van de benzine veroorzaakt, ontstoken werden door een klein petroleum- lichtje, dat op een paar meter afstand brandde. Het geheele hoofd van de dame stond opeens in lichte laaie. In den hevigsten angst trok de dienst bode mevrouw den tuin in, waar zij een bak wa ter over de vlammen gooide. De benzine was be trekkelijk gauw uitgebrand. Een dame, die in een andere straa.t woonde, had aan den achter kant van haar woning de vrouw in vlammen ge zien en spoedde zich met een flesch slaolie naar •1e woning van de ortgelukkige, wier hoofd, hals en schouders één groote brandwond vertoónde. ITet haar was geheel weggebrand. Een geneesheer heeft mévruw behandeld en naar een ziekenhuis doen overbrengen. Gevaar voor het leven is er niet. maar na de genezing der vreeselijke won den zal pas kunnen worden uitgemaakt, in hoe verre mevrouw in gelaat èn hals voor haar le ven geschonken zal zijn. Wij maken hiervan vooral meldiner om ern stig te waarschuwen tegen het gebruik van ben- z'ne voor haarwasscbiner. De dame. die er nu waarschijnlijk nog betrekkelijk goed afkomt, bad nooit benzine voor dit doel gebruikt. Op raad \an een vriendin deed ze het voor het eerst, om dat ze opreis moest en haast had en heur haar dan spoediger droosr was! Het zal wel de eerste keer zijn geweest, dat ze zoo onvoorzichtig was. Maar anderen kunnen dit vreeselijk ongeluk tenminste als een waarschuwing beschouwen. TRAP VAN EEN PAARD. Op dë paardenmarkt te Gorinch'em kreeg gis teren de 42-jarige J. Van Twuijver, een koeien- en paardendrijver uit Utrecht, een trap van een paard tegen de borstde dood trad vrij spoe - dig in. KIND VERBRAND. Te Zwindenscheveld (Dr.) trok een 2-jarig kind een pot kokend varkensvoeder omver hét kind bekwam zulke ernstige brandwonden dat het aan de gevolgen is overleden. ONDER EEN VALLENDE BOOM. Het 6-jarig zoontje van den heer J. Brouwers te Gendringen kwam onder een vallende boom, met het gevolg, dat het ventje een ernstige been breuk opliep en zwaar inwendig gekneusd werd. De geneesheer achtte directe overbrenging naar het Zié ken huis .te Den Bosch noodzakelijk. 150 VATEN VET IN BESLAG GENOMEN. De belastingambtenaren te Roosendaal hebben een partij van 150 vaten vet in beslag genomen. Aanvankelijk was deze partij gewaarmerkt als '..niet voor menschelijk voedsel bestemd." Latei- was dit waarmerk evenwel veranderd en was anna paulowna. Zaterdag j.1. gaf de voetbalclub „Excelsior een feestavond in de zaal van Slikker. De voorzitter opende met een woord van welkom, en gaf dan een bemoedigend overzicht van het werk van de club. In de Competitie heeft de verecniging toch 14 wedstrijden gespeeld, waarvan 9 verloren en 5 gewonnen. In aanmerking genomen ons zwak ke elftal, aldus spr. kan dit nogal bevredigend worden genoemd. Uit het jaarverslag van den 2den s ecra'taris mochten wij afleiden dat „Excelsior" a.s. zomer haar 5-jarig bestaan zal herdenken; men hoopt dit feestelijk te doen. Natuurlijk werd deze aankondiging ét instem ming vernomen. (In 'n volgend nummer komen wij hierop terug. Nu begon de eigenlijke feest avond en 'n reeks voordrachten kwam aan de or de. Allereerst kwam de heer H. Jonker op de plan ken met; August, waar zijn je haren Vervol- eens zong Mej. A. de Vries: Sterrenpracht. De hr. Van Oorschot gaf Er is een luchtje aan Het kluchtspel: Hoe Jetje gevrijd werd" was na tuurlijk 'n danige inwerking op de lachspieren. Een voordracht van de dames A. Slikker en Bets de Vries en een Zangnummer van 4 dames en 4 heeren vormden het slot, Een gezellig dansje hield de aanwezigen nog lan gen tijd bijeen. Hulde mag zeker ook nog wel ge bracht worden aan de hecreri mucisie Zon en Bakker die onvermoeid den geheelen avond voor het vet wel voor menschelijk voedsel bestemd. Op grond van het vetbesluit is de in beslag ge nomen partij vet ter beschikking gesteld van den commissaris van politie en zal zij ter beschik-, king van de justitie blijven totdal de kantonrech ter een uitspraak zal hebben gedaan. ARM IN EEN ZAAGMACHINE. De heer F. B. te Zeelst bij Eindhoven had he.t ongeluk met zijn arm tusschen een zaagmachine te geraken. In ernstigen toestand werd de man naar het Ziekenhuis overgebracht. Men vreest, dat de arm zal moeten worden geamputeerd. DE MEEST GESCHIKTE tijd voor het planten van rozen is Februari Maart. Strenge vorst is dan niet meer fe duchfen en de rozen hebben voldoenden tijd om zich vast te wortelen om in AprilMei te groeien. Vóór het planten moet de grond flink diep gespit en ^oed bemest worden. BUITENLAND. EEN BEDWELMDE VERGADERING. Te Keighley (Engeland) hield een slagersver- eeniging een vergadering in een hotel. Spoedig nadat de bijeenkomst begonnen was, werd een hond in de kamer ziek daarna een der sprekers en vlak daarop vielen eenige leden bewusteloos op den grond. Ongeveer twintig menschen geraakten bewus teloos naar buiten gebracht, kwamen zij met behulp van doktoren spoedig bij. Men vermoedt, dat door kortsluiting er zich gassen ontwikkeld hebben bij het verbranden van het isoleeringsmateriaal, waardoor de be dwelming werd veroorzaakt. EEN HUWELIJKSPLECHTIGHEID. De bruid ontbrak. Dezer dagen trad een der leden van het gevolg van den Prins van Walés, :Tir Walter Peacock, in het huwelijk met mrs. Irene Cfnthia Humphreys. De plechtigheid in de kerk, die door den prins van Wales werd bijgewoond, begon met een ver makelijk incedentde bruid was er n.1. niet bij. Alles was voor den dienst gereed, de bruidegom stond bij het altoor, de prins was naar voren ge komen. het koor .stond klaar om te zingen, toen tr een teeken werd gegeven dat de bruid in aan tocht was. Het koor zette in, de bruidegom keek naar zijn bruid uit.maar zij kwam niet. Eerst een kwartier later kwam zij de kerk binnen een iivcrig politieagent, die den weg voor den bruid stoet vrij wilde maken, had haar tegengehouden, in de meening aldus voor de bruid den weg te effenen EEN WORSTELPARTIJ cp de GROENE TAFEL De rechtzaal van de strafkamer van het Ber- Ivjnsche „Landgericht" III krijgt langzamerham! een zekere beruchtheid. Nog niet lang geieden luk'te zich een beklaagde plotseling alle k let ren «ran liet lijf, sprong op de tafel van de rechters en voerde daar een woesten dans in Adamscostuum uil Een soorlgfcüjke verrassing werd den réchters Vrijdag bereid Ditmaal was de „wilde danser" een arbeider, die met twee makkers terecht siond wegens dief stal. Reeds voor de behandeling had de man in duistere bewoordingen te kennen gegeven, dat hij, wanneer hij er niet goed afkwam, .,den hee ren wel een aangenaam oogenblik zou bezorgen Toen hij een jaar kreeg, sprong hij met den kreet „vervloekte zwijnenboel" over de leuning van da beklaagden bank, snelde naar voren en stond in een oogenblik bovenop de rechterstafel, waar hij onder het uiten van allerlei scheldwoor den een razende dans uitvoerde, wetboeken, gla zen waiter enz de zaal inschoppend. De wacht hebbende politiebeambte sprong den voedende man echter dadelijk na, zoodat het tof een wors telpartij kwam voor de oogen van de heeren E- delachtbaren., die rustig bleven zitten om te wachten op den afloop van den strijd, die weldra eindigde met de overweldiging van den veroor deelde. Met de woorden „Wacht maar, heertjes, ik kom er wel weer uit en dan kom ik jullie naar ie zezondbeid vragen," liet de man zich tenslotte kalm wegweren. provinciaal nifuwr KOLHORN. Alhier is door den Majoor bij den Rijksveldwacht gearresteerd de kantoorhouder bij de Posterijen O. De man wordt verdacht van ambtsovertredingen. fraude. MEER LEVEN I De uitvoer van vee neemt in deh laatsten tijd weer meer toe. Zoo werden in de week van 13 - 19 Februari, na keuring, uitge voerd 876 koeien naar België, 28 naar Frankrijk - \40 naar Italië, 40 naar Duitschland en 310 naar Spanje. De handel zal wel iéts beter worden! EEN ANGSTIGE NACHT. TEXEL. Donderdagmorgen deed 't gerucht al hier de ronde dat een vlet met 5 personen op de Hors bij Onrust was vergaan wij ontleenen hier over a.d. Heldersche Courant Hedennacht te 3 u. 15 is de „Dorus Rijkers" uitgevaren, op bericht dat een haringvlet met [bemanning vermist werd. Te half vijf keerde de reddingboo terug, zonder dat het zoeken eenig resultaat had opgeleverd. Wel had men langs den KINDERRUBRIEK. Noord wal hooren roepen om hulp, dóch door de duisternis en het lage wa,ter kon geen hulp ver- ltend worden. Om 5 uur 30 werd opnieuw op on derzoek uitgegaan en vond men op de Horst een vlet zitten in de branding. De fletierlui waren door en door verkleumd door de koude en het water. Na eenige moeite om verbinding te krij gen werd de vlet op sleeptouw genomen naar Helder, waar de bemanning thuis bij de wanne kachel op verhaal kon kome.n BRIEF VAN TEUN AAN HARM. Anna Paulowna, datum postmerk. Vriend HARM ïk heb 't in deze brief hoofdzakelijk over het zwakke geslacht en ik hoop niet dat jij me nou 'n oud waif noemt, of dat de dames in het ver volg Teun van de krant met de nek ankaike Maar dat kwam zoo; main Mie was vanzelf weer 'ns uit op de thee, dat is nou aan de órde van den dag met die autobussen; en toen dacln ik zoo: 'n vrouw is toch lang geen huisdier meer, om de drommel niét;; ze is uit, of ze gaat uil Fn toch blaift ze in onsoógen het „zwakke ge slacht vol aantrekkingskracht. Sloegen we niet vol bewondering de handen ineen toen juffrouw Buij op de protestvergadering-Naas*epad het woord nam en zei: ik zal 's iop visite bij mevrouw van den burgemeester gaan en pleiten voor do zaak. Naastepad was in de wolken en wij alle- naal; de vergarign was meteen fif. (Ik heb tus schen twee hakies nog geen resultaat van de visi te gehoord. Maar om op fain onderwerp terug te komen: vrouwen trekken an Naar wie richtte jullie kroonprins Wilhelm 'i eerst zain schrede toe ie Wiering bezocht Naar de dochters van de smid en naar „Peet Dus jong of oud, dat liet de kroonprins koud. Mij vanzelf niet maar zoo heb elk zain smaak Nou ben ik „glas-hard" en dat is 'n eisch in de tegens woordige taid. 'k Gong laatst met 'n aufobus. ge lukkig niet vol. Maar al gauw zou ik kennis ma ken met winkelende dames. Op de terugweg van voren pakkies en van achteren pakkies en al gauw zat ik tusschen 'n paar dikkers vastge klemd. Het is stikvol en weer ktomt 'n moeder an sjouwen met pot en pan, knotten sajet, weet ik veul Moeder hijgt: „heerejé, gain plaas meer Behalve de chauffeur ben ik de eenigste man in de bus en ik blijf zitten. Ja ik vertik 't nou 's Ik zet 'n leelijk gezicht; ik weet dat dat mij goed staat; ik schrik alle dames af; ik voel me heer en meester in de bus en voel niet eens meer, dat ik vastgeklemd zit. En dan raak ik an 't mijmeren! Ik kaik de juffer tegenover me 's an en ik denk: wie weet hoe jij van huis af gaan ben. Je man nijdig: „mot je nou alweer op stap vrouw- bob en mop IN DROOMLAND. Bij de woorden „groote schoonmaak" vluchtte de wurmen plotseling weg. Behalve een enkel van de wurmen familie, dat bewegenloos aan het eind van Bob's stok geregen zat, was er van hen niets meer te zien, dan een klein stofwolkje, dat zich snel over deg weg bewoog. Bob was blij en stond met één voet op zijn slachtofferhij voelde zich als een moedige schutter. Maar het oude mannetje was nog meer vi rhéugd hij staakte het spel met zijn doosjes en kwam, met zijn vergrootglas naar da,t wurmp je toe. De schaduw-agent kwam naderbij en kreeg den vvurm in het oog. „Is hier iiets ge beurd vroeg hij en toen,zij het hem uitleg den, was hij boos, dat alles weer in orde gekomen was zonder, zijn toezicht. (Wordt vervolgd.) En dan zij snibbig: „staat 't je niet an. Waf heb ik dan aan m'n leven. Hier is m'n ringr Voor jou 'n andei ogoist! "Er is geen hand vol, maar 'n land vol En dè man heeft misschien dee moedig zijn hoofd gebogen en vergiffenis ge vraagd: Ga, dan maar waifie Hier is m'n por- temonnaie en daar komt de bus Maar ik dacht meer bai mezelf; ik docht: we ben ne zelf de schuld. We hadde niks an onze vrou wen. De wettige wederhelft boende, bakte naaide den ganschen dag. Dat was geen leven!! Geen oo genblik voor 'n gezellig uurtje! En de mannen, ze veinsden zich suf, ze staken de koppen bijeen Elk spande de hersens in, om wat te vinden dat de vrouw vrijer zou worden. En het gelukte won derwei: de naaimachine werd uitgevonden; vul kachels, stofzuigers, waschmachine9, snelkokers de vrouw had bijna niks meer te doen. Ze kreeg uren over! .En toen, toen kwam de au tobus en bracht bij de mannen 'n kink in de ka bel Bom; de bus gaf 'n gier en ik werd wakker uit main overpeinzing. Die lamme chauf feur lonkte naar 'n meïsie op 'n hoerenerf en ver gat z'n stuur; ..o, die vrouwen. 7eg Harm, doe me 'n lol en laat deuze brief niet an j'e Trui lezen, want dan ben ik uit de gratie Nou, de groeten van je TEUN GEMEENTE WIERINGEN. Voor de zooveelste maal maakte hier het gé- graaf in de wegen voor de waterleiding slachtof fers. De zware vrachtauto kwam op de Lands- weg bij Smerp zoo in 'n modderpoel terecht dat het gevaarte bijna kantelde. Met groote moeite werd de zware wagen weer ojflt begaanbaar pad gebracht, 'n Kleine luxe auto^geraakte in do Klieftstraat op een dergelijke manier in de wa-, terleidingmodder. Ook zij werd verlost. Woensdag 9 Mrt. Bijbelavond; Donderdag 10 Mrt. halfacht Avondpreek. Vrijd. 11 Mrt. Jong. g. '24. Door den Heer J. van Rijn is het perceel van M j. Wed. Fr. Lossie gekocht voor f5800.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2