Hei gestolen Kind. FRIS0 BAA 18e Jaargang:. Vrijdag 8 April 1927 No. 28. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN "OMSTREKEN flËEREN BAA Pö J. B. 11 S S 50-40-35- WIERINGER COURANT» COnii J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVER i VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENT SPRÏJS per 3 maamluu 1. ADVERTENTIëN: Van 1—5 regels 0.50. De Tabaksfabriek Wakende Leeuw'' Daat L2B - ALKMAAR 30, 70 100,120, 140,150, 160. 180, 200, 225, 250 350, 400, 450 en 500 cent per pond. DF. UITVINDER van VERDOOVENDE KOGELS Verdoovende kogels zijn een uitvinding van ka pitein Harris, een Amerikaan, die in de patroon een naald heeft aangebracht met een verdoovend middel, waardoor het geschoiten wild spoedig in verdoovdng geraakt en dus geen onnoodige pijn lijdt. Vele jagers gebruiken deze patronen reeds. BUITENLAND. DOLLE HONDEN IN RUSLAND De Krassnaia Gaz tt'a te Moskou wijsi op de groo to toeneming van dolle honden in Rusland. In de Oekraine loopen er heelv benden rond en veroorzaken grooten schrik. Er zijn vooral slacht óffers onder de kinderen. 64 ZILVEREN BRUILOFTEN op 1 DAG. In het Fransche dorp Grenay (in de mijnstreek van Béthune) vieren Paaschmaandag a.s. 64 echt paren hun zilveren bruiloft. Heit gemeentebe stuur zal deze echtparen met hun kinderen eii kleinkinderen op het raadhuis officieel ontvan gen. KIND MET WOLVENNATUUR GEVONDEN. Volgens de Times is in de buurt van Mianwalt (Rritsch - Indië) een naar schattting 10-jarig FEUILLETON. O—O No. 32. Welk antwoord moet ik aan uw kleindocli ter overbrengen, mijnheer Quinn. Pieter Quinn gevoelde, dat hij geheel versla- een was. Hij overdacht snel bij zichzelven zijn toestand en zag geen enkelen uitweg, 't Speet hem nu meer dan ooit, dat hij Martha niet bij tijds uit den weg geruimd had. Ik stem toe sprak hij eindelijk, in hetgeen zij verlangt Het geld zal teruggegeven worden. En het kind Zal morgen bij haar zijn. Dat is nog niet voldoende, antwoordde mijn heer Foster Juist op dit punt zijn jmijn insiuc- tiën zeer bepaald. Ik ,mag zonder het kind nk t beengaan Kan ik den tijd en afstand t,e nieit doen sprak de grijsaard woedend, want, zijn tegen partij dreef hem tot het uiterste. Ik heb de klei ne ver weg gezonden en kan haar nu niet in een oogenblik tijds terug laten halen. Gij hebt haar weggezonden herhaalde de advocaat, en zag hem strak aan. Verondersteltt gij dan, dat ik haar vermoord heb Mijnheer Foster gaf geen antwoord. Pieter Quinn barstte ,in een woest gelach uit. De advocaat overwoog bij zichzelven dat hij niets winnen zou met dat uitstel te weigeren Ik behoef u niet te zeggen, aldus eindigde de advocaat, terwijl hij zich gereed maakte om te vertrekken, dat deze zaak niet uifgesield of op de lange baan geschoven kan worden. Ik heb nu reeds de zedelijke overtuiging van uw schuld de materieele bewijzen zal ik morgen in handen hebben, en dan En dan herhaalde Quinn en zag den ander verschrikt aan. Dan zal ik genoodzaakt zijn iets te doen wat gij nooit in uw leven gedaan hebt, mijn plicht knaapje gevonden in een wolfshol. Het ven,tji kon niet spreken en bewoog zich op handen en voeten voort. Het likte waier en ai gras. 'sNachis heeft men het kereltje hooren blaffen. Toen men het wilde grijpen, beet de jongen uit wan hoop zichzelt en hen die hem wilden grijpen. EPIDEMIE ONDER DE ZEEMEEUWEN Naar uit Kopenhagen wordt gemeld, schijnt.een epidemische ziekte onder de zeemeeuwen te zijn citgebroken Duizenden doode meeuwen zijn aan de Zweedsche kust aangespoed. BLIKSEM IN EEN KERK GESLAGEN. In een dorpskerk nabij Genua sloeg de bliksem in een kerktoren in. De bliksem vond langs de klokken,touwen zijn weg naar binnen, waardoor het orgel- werd vernield en 'n priester werd ge wond. Daarna nam hij zijn weg lang heit plavond van een zijkapel, waardoor het altaar werd ver nield en twee pilaren instortten.. 3 Priesters wer den daarbij licht gewond. Een meisje kreeg etn lange streep over haar hals, terwijl de kousen van een ander meisje verbrandden. Versheidene kerkbezoekers kregen brandwonden aan de voe ten. Onmiddellijk werd een dankstond gehouden cm dat van de honderden aanwezigen niet één ernstig werd gewond. DE GRIL VAN APRIL 1 In de hooger gelegen gedeelten van Midden Duitschland is in de laatste nachten sneeuw ge vallen. Op den Tichl viel bij 3 graden vorst 12 cM. sneeuw. En we hadden zulk 'n zachten winter EEN „MILD" VONNIS. Te Leeds heeft onlangs een 21-jarig stucadoor een aanslag gepleegd op een meisje, waarmede hij sedert eenige jaren verloofd was, omdat hij verbolgen was over het feit, dat zij had gewei- gei d te voldoen aan een uitnoodiging <oim: een wandeling met hem ,te maken. Hij had, achter haar loopend, een scheermes voor den dag ge haald en het meisje daarmede een snede in den hals gegeven, zoodat haar luchtpijp werd doorge sneden. Het meisje verkeerde enkele dagen in doodsgevaar, doch herstelde. De stiucadoor had in zijn eerste verbijstering uitgeroepen, dat hij rijn meisje vermoord had, doch verklaarde thans voor den rechter, dat hij het scheermes had ge nomen en tot zijn meisje gezegd: „Kom hier, laat mij je nek scheren.;" toen kwam zij aanknopen en hij had haar toen bij ongeluk de luchtpijp doorgesneden. De jury aanvaardde laatstgenoem de verklaring van den beklaagde niet, dioch was zeer mild in haar oordeel. Zij nam aan, dat hij zijn meisje had gewond met de bedoeling haar zwaar lichamelijk letsel te bezorgen. De straf voor dit vergrijp is levenslange dwangarbeid, doch de rechter hield rekening met verzachten de omstandigheden en veroordeelde het jong- mensch tot vijf jaar dwangarbeid. HET PAGEKOPJE WELDRA AFGEDAAN Mag men Chaumier, den bekenden Parijschen :apper en directeur van de gnoote kappers vak school te Parijs, gelooven, dan zal het weldra uit ijn met de geschoren nekjes, de garconne- en nadvinderkopjes onzer dames. Op een feest van de vakschool heeft Chaumier de toekomst onthuld; in den aanstaanden win ter zal het haar lang gedragen worden. Kunstig ':ezet,te krullen zullen van hot hoofd afhangen tot daar, waar de hals in de schouders overgaat. Het oor zal vrijblijven en er zal meer fantasie en Iedere regel meer 0.10. BUlEAUl Hippolytushoef - Wierlnpsa. Telef. Intercomm. No. lt. persoonlijkheid komen in de haardracht der da mes, die van de pagekop genoeg beginnen te krij gen. De dames die met al te groote geestdrift haar lokkenpracht hebben prijsgegeven* zullen dus a.s. winter pruikjes moeten dragen en, al tijd volgens Chaumier, behoeven ze van een pruik niet te schrikken, want er zullen allerbekoorlijk ste fijne pruikjes in den handel wiorden gebracht Ja, iederene zal, zegt Chaumier, juist heel bijzon der erg graag zoo'n pruik willen dragen. Want het nieuwe krullenkapsel, met de afhangende lokjes in de hals, waarvan op den feestavlond der vakschool allerlei voorbeelden zijn getoond, móet zóó bekoorlijk zijn, dat de gebobde hoofdjes, die het zagen, hun geofferde lokkenpracht wel zeer begonnen te betreuren. KLOPJACHT OPBANDIETEN. Naar de „Neue Freie Presse" meldt, waren verleden week Donderdag minstens 200 gendar men in de dalen van de Waag (Tsjecho-Slowar kije) in ac.tie om een bandietenbende ,te arres teeren. Alleen uit Nagybicse, waar de bandieten een bank hadden geplunderd, waren 30 gewapen de mannen uitgetrokken om de daders op te spo ren, die de vlucht hadden genomen in de bos- schen. Behalve de gendarmerie was de geheels bevolking gealarmeerd; overal werd de scherpste controle geoefend. Met knuppels, zeisen en bij len bewapend trokken de boeren langs de wegen door de bosschen. Tusschen Pros en Udicze wer den twee verdachten aangehouden. Gendarmen riepen: „hory ruky" (handen op"), waarop de bei de landïoopers bleven staan. Twee gendarmes gingen naar hen toe, de derde, Alsinger, bleef staan en richtte zijn buks op de aangehoudenen. Op den eisch der politie hun papieren te zien, haalde een der landïoopers een stuk papier uit zijn zak en reikte dit den gendarmen over; daar uit bleek, dat hij Mathias Marki heetie en in Pressburg woonde. De tweede landloioper greep eventens in zijn zak, doch plotseling klonk een schoit en Alsinger viel dood op den grond; van de verwarring maakten de bandieten gebruik om te vluchten; een nagezonden salvo miste blijkbaar doel. Niet minder spannend was bet en bij Trenczin gebeurde. De politie drong diie pet en dieper het struikgewas binnen. Plotseling hoorde men doode takken kraken en het geluid van voetstappen. De gendarmen bleven staan luisteren en even later klonk een schot. Na eeni gen tijd vonden de gndarmen het lijk van den bandieten - aanvoerder Pihodna. Een andere bandiet werd bij Selmic door boe ren opgejaadg. Onverwachts stond hij op een o- pen plek in het boisch, zag van alle kanten de gewapende boeren aankomen, begreep dat' hij niet meer kon vluchten, en gaf zich zonder een woord te zeggen over. De beide moodenaars van Alsinger werden weer gezien in de omgeving van Marlkov; men zog daar twee menschen die naar de rivier ijl den. Radeloos bleven zij een oogenblik voor het bruisende water staan; toen sprongen zij in de golven en bereikten na een wanhopigen strijd don anderen oever. Doch zij waren verloren; des avonds sloten gendarinen en boeren hen al nau wer in en zij gaven zich eindelijk over. eerst de uit vele wonden bloedende Matthias; een uur la ter zijn makker. Pihodna, de doodgevonden leider van de ben de, was een der meest gevreesde inbrekers van Pressburg. Vierentwintig jaar oud, had hij al in kerker en tuchthuis gezeten. Vier weken geleden was hij pasjn vrijheid gesteld. Hij zocht kamera Nauwelijks bevnd de oude man zich alleen, of hij gaf zich aan zijn woede en wanhoop over, die bij tot hiertoe met veel moeite in fegenwoo *dig - beid van zijn bezoeker ingehouden had. Alleen in zijn roofnest, zeker van niet gezien ie zullen worden, rolde hij langs den vloer, trok zich de grijze haren uit het hoofd en brulde en vloekte van woede. Pieter had geen berouw, maar hij was bang Een hoop bleef hem over Milo had misschien de waarheid gesproken, het kind was misschien, nog niet dood en in dat geval was het niet onmo-| gelijk haar terug te vinden. De moord op Pieter Quinn. Pieter Quinn bracht het overige van' den dag in eenzaamheid tn overpeinzing door, zijn eenige gezelschap waren zijn slechte gedachten! Zijn deur bleef voor iedereen gesloten. Honderden malen vroeg hij zich zelf af of Mi lo wel terug zou komtn, en of hij het fcind wel nede zou brengen. Zijn leven hing van die vraag af. Elk oogenblik luisterde hij, als hij voettsfap- en op de straat hoorde wegsterven. De schurk heeft mij bedrogen, miojmpelde hij, ik zal opgehangen worden en hij), zal het ont komen. Sterven Alleen sterven, -zonder mijn medeplichtige in mijn noodlot medte te sleepen! Hij had geen berouw over het verledene bij otreurde de misdaden niet, die hij begaan had Er zijn van die steenen harten, die door niets geroerd wordenzij kunnen verbrijzeld, niet verzacht worden. Pieter Quinn had zijn medo,menschen! gehaat ?eleefd in de verachting van Goddelijke en men ^chelijke wetten, nu geloofde hij zich beleedigd en verongelijkt als die wetten hem veroordeel den. Zoo bracht hij de laatste uren door, die de he mei hem nog schonk om zijn ziel te redden. Dr •mgst en vrees waren zoo levendig bij den ouder? woekeraar, dat hij geen oogenblik stil kon blijver» Hij stond van zijn stoeljjp en begon de kamer wat op en neer te loopen. Hij gevoelde zich zoo */a> ak, dat hij zich bijna, voortsleepte langs den grond. Sedert den vorigem dag had Hij niet hei minste voedsel genoten. Ik heb wel anderen uit ^even gevaarlijke Besf zn nie( duur per/i ^CKt N.V. Douwe Egberfs Tabaksfabrieken- toestanden gered als waarin ik mij thans bevind dacht hij. Als Milo dat kind maar terugbracht dan was ik gered dan kon ik haar het hart bre ken. Eindelijk liet het afgesproken teeken zjich hoo ren driemaal werd tegen het vensterluik ge flopt. De uitdrukking van angst verdween terstond .Tan zijn gelaat en maakte plaats voor een zege vierend glimlachje. Met een vlugheid waarover hij zelf verwon derd zou hebben gestaan als hij den tijd geno men had -oim te overwegen, vloog hij naar de deur die hij volgens zijn gewoonte ,ten halve opende. Is het gelukt vroeg hij ademloos. Verduiveld, ziet ge dat nief antwoordde Milo, die het kind in een dichten shawl gewik - keld in zijn armen hield. Spoedig, spoiedig, doe open, ik word vervolgd, ik hoor voetstappen ach- ler mij. Pieter Quinn vergat zijn gewone voorzichtig - heid en liet hem binnenkomen. Gauw, gauw, sprak Quinn, die den ketting weder voor den deur deed.. Hierheen, er is licht ;n het kantoor. Milo maakte gebruik van' die haast, schoof den ."rende! van de deur van liet kantoor en trad bin nen, juist op het oogenblik, dat de woekeraar zich omkeerde. „Waarom hebt gij geen licht in de gang aangestoken?" vroeg Milp op luchthui' igen toon. Het is er helsch donker. Juist goed, bromde de oude. Maar waar is zij Waar is het kind Laat zien Eerst 'n oogenblikje samen spreken, gaf Milo onbeschoft ten antwoord. Hebt' ge goed verslaan Een vermoeden kwam bij den oude op. Hij ruk e Milo de lastt üit de armen en wierp den shawl ter zijde. Er kwam nie»ts anders te voorschijn als ten pak vodden, dat zeer handig in den vwrn van een kind opgemaakt was. Schurk, brulde Quinn, je wiljt me bedriegen De oude vloog op Milo af, doch tegelijk gng de deur open en de kapitein, trad binnen. -Vermoei ie toch niet, oude Pieter, sprak de ka oitein Bedenk, je bent niet jong meer Pieter Quinn begreep dat de andere schurken hem in hun macht hadden, nn hij begon luid te 'roep n van help, help moord Zijn kretep verstomden. Milo en de kapiiein don, trok met zijn bende de provincie in en plun derde de bank te Nagybicas. Ruw gingen de bandieten hier te keer. Met de revolver in de hand dwongen zij het personeel plat op den buik te gaan liggen; een beambte, die zich bewoog kreeg een mes in het lichaam. De directeur had zich muisstil gehouden, terwijl de bende de zaak plunderde; toen zij klaar waren kwam Pihodna naar hem toe met een paar geldstukken in de hand. Lachend bedankte de rooverhoofdman den directeur voor zijn welwillend gedrag en zeide: „Hier vriend, omdat je je zoo stil heb ge houden; koop daar wat moois vóór Waarop Pihodna onder een schaterlach zijn tiende het sein van vertrek gaf. Den avond van denzelfden dag begon de klopjacht. "B1NNÊNL. NIEUWS. DE EERSTE GRASBOTER. De dioor de Coop. Zuivelfabriek Emous te Vlaar dinger - Ambacht gefabriceerde eerste grasboter is aan H.M. de Koningin aangeboden, waarvoor dankbetuiging van H.M. is ontvangen. BLOEDVERGIFTIGING. Een jongeman te Nieuwer Amstel kreeg een puistje aan het gelaat. Waarschijnlijk heeft d« jongen er aan gekrabd. Zijn gezicht zwol gewel dig op en toen geneeskundige hulp werd ingeroe oen, was het reeds te laat. De jongen is overleden EEN VLUGGE ARRESTATIE 1 Vrijdagmiddag werd op het politje-bureau van Beverwijk aangifte gedaan, dat een zoo goed als r.ieuw damesrijwiel dat eenige minuten voor het magazijn van den heer N. aan de Breestraat (juist tegenover het politiebureau) onbeheerd had gestaan, verdienen was. Onmiddellijk ging de recherche in alle richt/ingtn aan het speuren en kwam tot de ontdekking, dat aan hei siaiion een nieuw damesrijwiel door een reiziger was be vracht naar Helder. De trein was juist vertrok ken. Dadelijk werd Uitgeest opgebeld. Daar had den ze het rijwiel wel gezien, doch de trein had iuist het siaiion verlaien. Dadelijk werden nu waarschuwings naar Hel der doorgeseind. Bij aankomst aldaar, toen do rei ziger de trein wilde verlaten, vond hij twee re chercheurs om hem af te halen I Het gevolg was, dat per keerenden trein de die! en rijwiel weder in Beverwijk arriveerden. Tiet was een zekere G. S., die al meer affaires op zijn kladboekje had. Het rijwiel werd in beslag geno men en de. dief in arrest gesteld. ERNSTIG MOTORONGELUK Dinsdagavond negen uur is_op den Rijksweg hadden zich op hem geworpen en terwijl de een rijn handen vasthield, duwde de ander hem een prop in de mond. Wij zullen je thans met eigen hand gaan ophangen, schurk, schreeuwde Milo hoewel ge zulk een eer niet waard zijt De oogen van den woekeraar dreigden uit hun kassen te springen. Hij deed nog 'n poging wat ie zeggen, doch alléén een rauw fluitend gesis als van een slang kwam van zijn lippen. Milo trok een stevig touw uit zijn zak Een zwft re ijzeren haak, blijkbaar van een lichtkroon be vond zich in het plafond. Milo trok de tafel daar onder .en ging er op staan, om de sterkte van de haak te beproeven. Voldaan kwam, bij beneden en naderde den ouden man. De schurk vond er en duivelachtig vermaak in den angst van den ouden man zoo lang mogelijk te doen duren Zeg' eens oude, ging hij voort, ik zou wel eens willen weten, wat Willem Harlicht gevoeld heeft toen hij het schavot beklom, waaro pjij hem hebt obracht. Ik heb hem beloofd, dat ik het jou be taald zou zetten, als ik je ooit in mijn macht kieeg. Spijtig, dat het publiek zoo weinig talrijk is. waarde heer Quinn; en Milo deed het touw om den hals van den ouden man. Stil, voegde hij er bij er bij, toen hij hem van vrees zag beven; het is nog geen tijd voor zulk een gekheid Met behulp van zijn makker, zette Milo den ou den woekeraar op de tafel, sloeg het. touw door den haak en trok het aan. Dit gedaan zijnde -prongen zij van de. tafel af - Doe voor den duivel een zakdoek voor zijn ge 'aat riep de kapitein. Ik kan 't niet zien -Onmogelijk, dat zou de grap bederven De tafel werd weggetrokken Pieter Quinn bevond zich in tegenwoordigheid van den rech ter, wiens vonnissen onherroepelijk zijn Toen alles voorbij was, zagen de moordenaars elkander aan en schrikten van hun eigen v ial- bleeke gezichten. Hij heeft, wa;t hij verdiende fluisterde Milo, als wilde hij zijn daad vergoelij ken. De misdaad zou hun echter geen geluk aanbrengen, want' de bewijzen die Pieter Quinn van hun schuld bezat en waarvan hij zich dik wijls bediend had om hen te bedreigen, waren nergens te. vinden. Tevergeefs doorzochten zij de ".ukken van de1"* doode (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1