II.. rente van spaargelden inging op den dag dat ze werden ingebracht; Nu is dat de eerste en zes tiende van de maand en geeft voor de spaarders verlies. Voorzitter zegt, dat dit bij alle locale banken zoo is en men dit zoo maar niet kan wijzigen. Bover< dien, de meeste spaarders" houden er rekening mee en hebben dan geen renteverlies De heer Jansen vraagt of het niet wenschelijk is dat de boeken der Bank door een accountant worden nagezien. Voorzitter zou dit overbodig achjten. De Centra^ Ie Bank zendt immers zijn inspecteurs, die^j^ deze graad bezitten. Waarom dan onnoodig«,r era ven te maken J Hierna Sluiting. V BUITENLAND. EEN SNEEUWPALEIS. Een een der groote hallen, waarin de jaarlijk- sche Berlijnsche automobieltentoonstelling wordt gehouden, zal worden herschapen in een ..Sneeuwpaleis." Een oppervlakte van 130 bij 30 meter zal geheel met kunstsneeuw worden be de kt. Er zullen twee „sleebanen" worden aan gelegd, zoodat de talrijke Berlijnsche liefhebbers van de wintersport na dezen sneeuwloozen win ter hun hart toch nog zullen kunnen ophalen. De kunstsneeuw, die voor 'n groot percentage uit soda bestaat, is uitgevonden door den Engel- schen schrijver Hydcourt. Met het bouwen van 't Berlijnsche sneeuwpaleis zullen ongeveer 20 000 KG kunstsneeuw noodig zijn. DE KALFSVEL-MODE. Al weer een nieuwe mode in Engeland in zwang. De medewerkster van een Londensch blad meekt op, dat de kalfsvel-rage reeds zulke afme tingen aanneemt, dat de ,goedgekleede" vrouw bedenkelijk veel op een koebeest gaat gelijken. Bij een der laatste wedrennen zag zij een dame wier hoed, mantel, en Russische laarzen alle van kalfsvel waren. Indien de ondernemende modis- le den hoed ook nog met hoorns versierd had, zou de illisie volkomen geweest zijn. Zondag 1 MeiS Anna Paulowna Kleine Sluis. Wieringerwaard Succes. Aanvang der wedstrijden 's middags 2 uur Voor de verdere datums raadplege men het olgende Dinsdagnummer, Anna Paalowna-Nienws. Zondag j.1. speelde A P. I een vriendschappelijke wedstrijd tegen Oudesluis I op het terrein van laatstgenoemde, en heeft na een spannenden strijd met 10 ver diend gewonnen. Hoewel Oudesluis in 't veld beslist niet minder was en ook na rust veel heeft aangevallen. Maar toch het samenspel ontbrak, wat wij anders van deze ploeg niet gewend zijn. A P. heeft na men beslhouwd met 2 invallers toch een goede wedstrijd gespeeld. Met de rust was de stand nog blanco. Tien minuten in de 2e helft werd het eenige doelpunt gescoord, door een corner op het Oudesluis-doel. Door Moerel góed genomen, kopte Rozenbroek prachtig in: 1-0 Oudesluis valt nu ook fanatiek aan en het AP doel wordt nu in de luren gelegd. Doch de AP- achterhoede met de Keeper aan het hoofd verde d'gt schitterend. Éénmaal denkt Oudesluis geluk te hebben en te kunnen gelijkmaken. Doch de AP-keeper redt het doel op schitterende wijze. Ook AP kreeg nog eenmaal de kans, doch Leijen schiet hard tegen de bovenlat en de bal kaatst weer in het veld. Het einde nadert en met span ning wordt de eindstrijd gadegeslagen. Doch »le verandering kwam niet en de beslissing was dus 1—0 in het voordeel van AP. APII speelde thuis een vriendschappelijK.e wedstrijd wedstijd tegen haar plaatsgenoom Ex celsior II en moest na hard werken de eer dee- len 2-2. Tot de rust was de stand 2-0 voor Ex celsior, echter daarna wist AP de stand op 2—2 te brengen. Excelsior beschikt over een goed 2de elftal, allen lichte spelers, doch prachtig samen gesteld. Aardig, deze jeugdige voetballers zulk goed spel te zien geven en dan zulke flinke schut tors Vooral vóór de rust waren zij sterker. Na rust waren zij zoo goed als uitgespeeld, waar AP een dankbaar gebruik van maakte. den verplicht waren alle koeien ter dekking te presenteeren. Besloten wordt, indien noodzakelijk, 2 per koe koe boete te vorderen, daar er op gewezen wordt, dat ieder lid belang heelt bij een goed functionneerende vereeniging. De heer C. N. Lont werd weer bereid gevonden, met een kleine verhooging van 0.25 per week, den stier te houden. Hierop was geen aan merking. Bij de rondvraag achtlte de heer En gel een bepaling noodig, dat de stier half October op Stal gaat. Hiervoor bestond geen bezwaar. Er wordt op gewezen, dat de tegemoetkoming der vereeniging aan enkele niet-leden een stille wenk moge inhouden, dat zij bij een volgenden aankoop van een stier, mede-deelgenoot worden. Thans niets meer aan de orde zijnde, sluit voorzitter de vergadering. Vanwege de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken zal te Den Oever een groot administratiegebouw worden geplaatst. BEKENDMAKING PREMIëN VOOR GEDOODE ZEEHONDEN. De Burgemeester van Wieringen vestigt, on der wijziging naar de aangeplakte openbare kennisgeving, de aandacht op de weder openge stelde gelegenheid tot het ontvangen van premi- cïi voor het dooden van zeehonden binnen het watergebied van het Rijk. Tot het verkrijgen van de premie dient belang hebbende zich te wenden tot den gemeenteveld wachter, in wiens tegenwoordigheid van den ge- dooden zeehond de voorvinnen worden afgesne den. Wieringen, 11 April 1927. De Burgemeester voornoemd, L. C. KOLFF. In de collectie Schager loten verkocht door den lotendebitant B. H .Kraan is een der hoofdpr j- zen, een driewielige kar gevallen. De gelukkige winnaar is de heer P. Koorn te Westerland. Het land van belofte voor visschers is heden de bijna drooggemalen sluisput te Den Oever In de modder spartelen botten rond, zoo zwaar en groot als men ze bijna nimmer zag en de pol derjongens waadden Zaterdag tot hun middel in de prut om de hulpelooze visschen met de har den te grijpen. Ook palingis er flink vertegenwoor digd. In één enkele nacht werd in één fuik 15 pond gevangen, en allen van die kanjers. De electrische pomp, die de sluisput droogmaalt gelaakte op een gegeven oogenblik onklaar. Bij onderzoek bleek, dat een groote paling de zaak had verstopt gemaakt. Men moest het dier in slakken hakken om de pomp weer in werking te stellen.. - Zaterdagavond j.1. hield de Coöperatieve Boeren leenbank Wieringen hare gewone jaarlijksche vergadering in „Concordia te H.hoef. Aanwezig 102 leden. De Voorzitter, de heer C. J. Bosker opende de vergadering en besprak daarbij den teruggaar.- den tijd. Die is ook van invloed op de werking der bank. Minder spaargelden komen in en meer dere voorschotten worden gevraagd. Het beleid van het bestuur is zeer voorzichtig geweesi. Er werd steeds rekening mede gehouden, dat vol doende kapitaal in reserve bleef voor eventueele opvragingen van spaargelden. Vandaar dat het verleenen van voorschotten eenigen tijd werd stopgezet. Somrnige personen meenden daar aan leiding in te vinden dat de Bank minder sterk stond. Niets is minder waar! De bank staal mede door de maatregelen van het bestuur si er ker dan ooit. Behalve 20.0000 gulden aan vaste Obligatiën heeft de bank nog 50.000 gulden aan deposito's op de Centrale Bank en dan nog 50 000 gulden crediet. Is er dus één bank op wie men vertrouwen kan stellen, dan is het wel de Boerenleenbank. Voorschotten worden thans weer verstrekt en de rente voor spaargelden is in die mate verhoogd, dat het voor de spaarders al leszins voordeelig is juist bij de Boerenleenbank hun gelden te deponeeren. De notulen der vorige algemeene vergadering worden vervolgens gelezen en zonder aanmer king goedgekeurd. -De heer H. van Kalsbeek, lid der commissie van onderzoek deer Rekening deelde aan de verga dering mede, dat alles in orde was bevonden. De rekening en balans werden daarop goegekeurd. Den Commissie werd dank gebracht voor naar moeite en dan deed de kassier de heer Spaander, het jaarverslag over 1926. Wij zullen dit verslag volledig in het volgend nummer vermelden.) Uit het verslag bleek, dat de Bank een winst had gemaakt van ruim f4000, dus groot-er als ooit te voren. Drie inspecteurs van de Centrale Bank hadden in den loop van 1926 kas en boeken ge controleerd Alles was steeds in orde bevonden en hunne rapporten waren vol lof voor de keuri ge administratie en het goede beheer der Bank. Voorz. dankte den kassier vóór zijn verslag en sprak de wensch uit, dat hij nog jaren zijn taak voor de bank zou mogen vervullen. Nu volgde verkiezing van aftredende bestuurs leden, wegens periodieke aftreding van de lieo ren W Hermans als lid van het Bestuur, de heer N. J. Poel, als lid van den Raad van Toezicht en de heeren S. J. Koorn (O'land) en D. Jac. Mulder als plaatsvervangende bestuursleden. Alle hee ren werden met groote meerderheid van stem men herkozen en namen hunne functiën wede»- op zich. Voorzitter stelde voor het salaris van den kas sier hetzelfde te doen blijven. De kassier wenscht •»een verhooging, ofschoon de werkzaamheden der Bank zich nog steeds uitbreiden; een afzon derlijke spaarbank is toch gesticht; de rentevoei is gewijzigd en verlangt dagen van arbeid. Met applaus betuigde de vergadering zijn in stemming. Dan werd goedgekeurd, dat de rente voor spaargelden (dadelijk opzegbaar bedraagt 4 20 proc.: een jaar vast 4.50 proc.; voor voor schotten 5 proc.; voor loopende rekeningen 5.25 oroc.; voor scheepshypotheeken 6 proc. Tot Commissie van Onderzoek om volgend jaar de rekening na te zien werden aangewezen de neeren S. Kuut, H.hoef; C. Omis Gz. Haukes en V. Koorn J.Vz. Gest. Bij de rondvraag vroeg de heer S. Veerdig wel ke grens het bestuur nam, dat iemand vrijgesteld werd van boete bij verzuim algemeene vergade ring. wegens ouderdom. Voorz. zeide, dat dit naar de persoon werd be oordeeld. De een is spoediger „oud" dan de andc De her G Timmerman zou een grens willen be palen van 60 jaar. Wie ouder is, moest bij ver- i uim niet in de boetemaatregel vallen. Bij stem mine' werd dit goedgekeurd. De heer J. C. de Haan zou gaarne zien, dat de SLAAPZIEKTE. Gevolg van de griep. Naar de correspondent te Graz (Zuid Slavië) van het „Berl. Tag." meldt, treedt te Mostor slaapziekte op als gevolg van de griep. De lijders slapen vaak weken lang. Donderdag 1.1. stierven een jongen, die 15 dagen, en een meisje, dat 23 dagen had geslapen. BOB EN MOP IN DROOMLAND. De kinderen waren verrukt. Zij wenschten Mevrouw Clown en de kleintjes goedendag en volgden meneer Clown de stad in. Het ging er op de kermis vroolijk toe. Er was een reus, een vieeselijk dikke dama, en een slangenbezweer der een draaimolen, werptenten, bootschom- mels en al de andere vermakelijkheden, welke men gewoonlijk op een kermis vindt. „Leuk, hé? zei Bob, toen hij ringen mocht werpen in een tent, terwijl Meneer Clown iedereen deed lachen -- Excelsior-Nleuws: Zondag j.1. speelde Excel sior I een vriendsch. wedstrijd thuis tegen een sterke Heldersche combinatie, waarvan spelers uit Helder II, III en IV. Een zware tegenpartij dus. Excelsior verloor na een vluggen strijd me,t 31. Helder had na hard werken de zege BINNENL. NIEUWS. om zijn dolle sprongen en kluchten. „Mogen wij nu in den draaimolen vroeg Mop. Meneer Clown betaalde drie knakworstjes en toen klom men zij op drie prachtige galoppeerende paar den de muziek begon en de molen ginig aan het draaien to/t groot vermaak van de beide kin deren. Om en om ging het en snelller en sneller. „O, Mop," riep Bob plotseling, „daar gaat mijn droom Wordt Vervolgd. tralen Bond voorgelegd. Het hoofdbestuur kreeg machtiging met de directie het collecfief con tract af te sluiten. De loonsverhooging varieert van 1,25 tot J 4.70 per week, bij handhaving van de thans oe- staande eegeling van den werktijd, terwijl een belangrijke verbetering is, dat een uniforme e- gc ing geldt voor het geheele bedrijf. HOOG WATER IN NOORD BRABANT. Door de vele regenbuien van de laatste dagen zijn de rivieren de Aa en de Dommel dermate gezwollen, dat zij op verschillende plaatsen bui ten hare oevers getreden zijn. In de omgeving van Eindhoven en Boxtel heeft men hierdoor veel last van het water en staan vele landerijen en verschillende binnenwegen blank. LAF. Een dezer nachten werd te Rijkevoort een nieuwe kuikenkooi, waarin circa 300 kui kens waren gehuisvest, in brand gestoken. De diertjes kwamen alle in de vlammen oim. De po litie heeft tot heden geen spoor van den dader ontdekt. OVERREDEN. Maandagmorgen is een acht jarig meisje op den Naarderstraatweg door een automobiel over reden. Met een gebroken been werd het kind naar het Binnen Gasthuis te Amsterdam vol voerd. DOOR EEN AUTOBUS OVERREDEN. Zondagmiddag om 12 uur is het 4-jarig meisje F. Hermans te Schaesberg onder de autobus van Jen heer M uit Simpelveld geraakt en op slag gedood. 4 COREMANS VOOR DEN POLITIERECHTER. In de Oudaenstraat te Rotterdam bezigt men een zonderlinge klankancombinatie, waarvan niemand de feitelijke beteekenis kent, maar waarvan iedereen weett dat het beleedigend is voor een agent van poliiie „Krokro." En zoo is het eenigen tijd geleden gebeurd, dat een politie man procesverbaal opmaakte tegen een paar jon ge meisjes, die in een overmoedig oogenblik .kroko" hadden geroepen. Zijn edelachtbare het rapaillaansche raadslid kastelein Coremans was van dit gebeuren getuige en hij voelde zich blijk baar gedwongen ook deze gelegenheid niet te la ten voorbijgaan om van zijn aanwezigheid blijk te geven. Dadelijk vatte hij de koe bij de horens Bemoei je niet met minderjarige meisjes; jul lie zijn beschermers van dieven!", zoo luidde de beleediging van het raadslid, en gistermorgen werd hij daarvoor door den politierechter ver oordeeld tot f 15 boete «of 10 dagen de doós in. VAN 1 MEI 1927 af wordt de Weaenbelastlnq geheven. Dan mag men niet meer c.ijden met 'n motor of auto zonder belastingkaart. WIERINGEN. Morgen (Woensdagmiddag te Twee uur geeft het Wieringer Kinderkoor n uitvoering voor kinderen in Hotel De Haan. Ouders, laat uw kinderen van deze mooie uit voering genieten. Laat uw kinderen rne.t het koor kennismaken Zie advertentie. PROVINCIAAL NIEUWS- ILPENDAM, 10 April. Bij de verkiezing van een hoofdingeland van het hoogheemraadschap „Waterlandvoor de Banne Purmerend werden op den heer J. Ridder (flJtr.) 14 en op den heer A Peereboom, burgemeester van Ilpendam, 17 stommen uitgebracht. Deze 17 stemmen werden echter ongeldig ver klaard, omdat de heer Peereboom niet de ver- eischten voor verkiesbaarheid zou bezitten. En zoo werd de heer de Ridder gekozen verklaard. Tegen deze benoeming hebben eenige stemge rechtigden nu bezwaren bij Ged. Staten inge diend. u ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND GEBOREN Albertus Franciscus, z.v. H. B. A. Brinkmann en van M. Hauwert ONDERTROUWD Simon Adriaan Hoogland, oud 27 jaar, kok, wonende te Zijpe en Christina P.lok, oud 22 jaar, z.b. wonende te Anna Pau lowna Cornelis Koning, oud 31 jaar, chauffeur en Cornelia Dekker, oud 21 jaar, z.b. beiden wo nende te Anna Paulowna Heertje Schermer, 27 jaar, landbouwer, wonende te Zijpe en Elisabeth Maars, oud 27 jaar, z.b. wonende te Anna Paul. POLITIE. Verloren.: twee rijwielplaatjes. Ge vonden een duimstok. Inl. 'ter Secretarie. PREDIKBEURTEN. I GOEDE VRIJDAGi L IIEKV. GEM. üosterland voorm. 10 uur Ds. van Beek. Avondmaalviering. H.hoef av. 7 uur Ds. Van Beek. Avondmaalsviering. DOOPSGEZ. GEM. j ll.hoei vjn. 10 uur Ds. Van der Veen. Avondmaalsviering. WOENSDAG 8 UUR Zusterkring. "i EVANGELISATIE: v II hoef v.m. 10 uur de Heer J. Bosma. "I MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 11 April 1927. Op de heden gehou den veemarkt waren aangevoerd 2 Paarden 47 vette koeien 200 a 350 22 vette kalveren 70 a 150 Vette kalveren per ned. pond 0.58 n 0.62 Zouters per ned. pond 0.58 a 0.59 Opgave van de directie van het Marktwezen te ALKMAAR, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 4 April tot en met Zaterdag 9 April.. Kippen 0.75 a 3 Kuikens 0.50 a 2 Eenden 0 75 a 2 Konijnen 0.30 k 4 Eenden-eieren pei 100 stuks f 4.30 Kippen-eieren (grooth.) Der 101 stuks 4.50 5.50 idem (kleinh.) 4.75 'k 5.35 Boter le soort per half Kg. 0.90 a 1 Boter 2e soort per half Kg. 0.80 0.85 Slachtduiven 0.15 0.20 per stuk. F.iERVETLING voor Hollands Noorderkwar tier Alkmaar. 9 April. Aanvoer 200.000 eieren. Prijzen 56/58 Kg. f 4.80 k 4.90 58/60 Kg. 4 80 5.10 60/62 Kg. 5.10 k 5.30 62/64 Kg. 5.20 k 5 80; Bruine 5.30 a 6.10, per 100 stuks. EEN GEVECHT MET EEN LUIPAARD. Tn het gebied van Messina heeft een jonge boe;' ^en gevecht geleverd tegen een luipaard. Hij meende, dat zijn honden bezig waren me' een w ild zwijn op te jagen en snelde met een geweer toe, dat slechts met één kogel geladen wac<. Hij werd echter besprongen door een luipaard, die hem op verschillende plaatsen verwondde De boer schoot, doch miste, waarop de luipaard hem opnieuw besprong. De honden naimen aan den striid deel. Twee hunner werden gedood. De luipaard nam tenslotte echter de vlucht. Dp boer wrrd in kritiken toestand opgenomen. HET DEBUUT DER KORTE BROEK. Men weet dat de publicist de Waleffe sedert gernimen tijd een luidruchtige actie voert voor verfraaiing der mannenkleeren, in het bijzonde/ voor de wederinvoering der kuitbroek. Donderdagmiddag, toen de Parijsche beurs in vollen gang was, betrad eensklaps een jonge man de treden van het gebouw en stapte naar binnen. Hij was gekleed in een blauw pak, een blauwe kuitbroek met gespen en witte kousen. Hii bleek de zoon van een effectenhandelaar te ziin, die een weddingschap had aangegegaan do door de Waleffeaangegeven mode te lan- ceeren. De beursteden waren er stil van en vormden oen kring rondom den pionier. SPORT. De Zomercompetitie, ingesteld door de voet- balvereengingen Succes (Wieringen), Wieringer waard, Breezand, Anna Paulowna en Kleinesluis goedgekeurd door de N. H. V. B. begint Zo.i- Jag 17 April met het volgende programma Wieringerwaard Breezand, scheidsr. Dol. Kleine Sluis Succes, scheidsrechter Vlam. Zondag 24 April Succes Wieringerwaard. DOOR ZIJN SCHOENEN VERRADEN. Ongeveer vier weken geleden ontdekte ecu nichtwaker te Bussuim, dat in een villa aan den Nieuwe 's-Gravelandsche weg aldaar een poging- tot inbraak was gedaan. De inbreker was waar schijnlijk gestoord en had in zijn overhaaste vlucht zijn schoenen achtergelaten. Die schoeien zijn het uitgangspunt geweest van een langdurig onderzoek, waar bij de Bus- sumsche recherche niet gerust heeft voor zij via den fabrikant, den grossier en overal in he: land verspreide winkeliers die dit merk verkocii ten, ten slotte een kooper van een dergelijk paar ontdekte, die geen verklaring kon geven van het verdwijnen zijner schoenen. De ruim 20-jarige Amsterdammer, die zijn schoenen in een winkel te Amsterdam gekocht had, was omstreeks den tijd dat de inbraak was gepleegd, als standhou der opgetreden op een tentoonstelling fe Bussum Hem werd tenslotte het vuur zóó na aan de sche nen gelegd, da.t hij tenslotte bekende de dader te zijn geweest. COLLECTIEF CONTRACT BIJ DE ZUIDERZEEWERKEN. Tusschen de directie van de Maatschappij tot uitvoering van Zuiderzeewerken en den Centra ler» Bond van Transportarbeiders is een aantal conferenties gehouden ten einde te komen tot af sluiting van een collectief contract. Dit werd te meer wenschelijk geacht, meent de Crt., zoowel wegens de belangrijkheid der Zui derzeewerken als op grond van het feit, dat er bij deze werken verschillende regelingen van loon en arbeidsvoorwaarden worden toegepast. Zoo bestaat te Medemblik, waar de firma's Vol- ker Az. en A. Bos werken, een andere en gunsti ger regeling dan te Harlingen, waar de firma H A. M. en Van Hejttem en Blankevoort het werk uitvoeren. 'X De directie der M. U. Z. stelde ten slotte een regeling voor, waarvan de belangrijkste punten le volgende zijn be -loonen worden vastgesteld op resp. 30 en 25.25 per week bij een werkweek van 55 uren. Do arbeidsvoorwaarden te Medemblik en Har lingen worden met elkaar in overeenstemming eebracht. Voorts wordt een regeling getroCen ten aanzien van het overwerk, terwijl bij ziekte 80 van het weekloon wordt uitbetaald gedu rende ten hoogste zes weken. Ir verschillende vergaderingen te Harlingen Medemblik, Hardinxveld, Wieringen en Slicd- recht is deze regeling aan de leden van den Cen- KINDERRUBRIEK.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2