Het gestolea Kind. FRIS0-BAAI l&e jaafgane. No, 33. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR t WIERINGEN Efi OMSTREKEN HEEREN BAA PORTORICÖ J. E. K E U S S BLASSE Uil Best en nief duur 50-40-35-^0 etJ Vrijdag 29 April 1927 WIERINGER COURANT» v_ JOKN J. BOSKER, WIERINGER UITGEVER VEHSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden j 1. ADVERTENTIéN: Van 15 regels 0.50. ij Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hippolytnshoef WieringMu Telei. Infercomm. No. 19. .De Tabaksfabriek Wakendt) Loeuw' Daat L2ö - ALKMAAK 30,70 100,120,140,150, 160,180,200, 225, 250 350,400, 450 en 500 cent per pond „ANATOL JOSEPHO." Wij geven hier een foto van Anatol Josepho, de uitvinder van het in Amerika thans zoo populai re automatische fotoaparaat. Tol voor kort onbe middeld, rekent men hem thans onder, de dollar koningen. - 750 BINNENL. NIEUWS. VALSCH RIJWIELBELASTINGPLAATJE. Maandagmorgen werd een welgesteld landbou wer uit de omgeving van Boskoop het slachtoffer Van de oplettendheid van een der belastingamb tenaren uit die gemeente. Wat was het geval De landbouwer kwam aan het belastingkanroot om zijn belasting ie beialen en zette zijn rijwiel buiten het gebouw neder Een juist uit het kantoor komende belasting ambtenaar, zag dat aan boertjes fiets in plaats van een geldig belastinngmerk, een goudkleurige capsule van een yvijnflesch was bevestigd. De ambtenaar stelde zich verdacht op en t,oen ons boertje goed en wel gezeten was, werd hij aangehouden met het bekende gevolg. FEUILLETON. No. 37. Als de waardige Pieter Quinn nog maar ge leefd had, waren zij gered geweesthij had hun gemakkelijk zulk een acte kunnen bezorgen. Na een haastig middagmaal gebruikt te heb ben begaven zij zich naar de bibliotheek. Het is treurig, sprak de intendendant, zulk een ptotselinge dood. Ja, heel treurig, antwoordde graaf Richarü en deed zijn best een heel ernstig gezicht .te zetten. Walter geeuwde hij was ongeduldig om zich bij zijn regiment te voegen, de schitterende uni form te kunnen aantrekken en geheel en al naar hartelust van 's levens genoegen te kunnen genie ten, ook al strookten, die niet zoo nauwkeurig met eer en geweten. Het vooruitzicht eener groote erfenis was slechts ternauwernood voldoende voor hem om ^cgen de verveling van het wachten op te wegen. 't Is waarlijk onvergefelijk, sprak de notaris, d'e reeds lang vóór den baron gewonnen was, al zijn zaken in zulk een wanorde achter te la - 1on. De goederen zijn met hypotheken bezwaard. Gelukkig dat de onroerende goederen, gelden enz een bedrag van duizend pond sterling vertegen woordigen. Eerst en voor alles moeten wij echtei de begrafenis regelen. Ik geloof, heeren, dat ik u die moeite bespra- ren kan, sprak een stem vlak bij hen. Zij keerden zich om. Een man, gevolgd door de huishoudster en den kajmerdienaar van den overleden graaf, was de bibliotheek binnengetreden. Hii kon ongeveer dertig jaar oud zijn hij was groot en sterk en zijn gelaat behoorde tot die ge zichten, welke men nooit vergeet, als men ze LEVEND VERBRAND. Toen dc heer Wijnen, hoofdonderwijzer te Steen bergen Zondagmiddag thuiskwam vond hij zijn "0-jarige echtgenoote op den grond liggen, geheel met brandwonden overdekt. Medische hulp die direct ter plaatse was mocht niet meer baten de vrouw overleed kor,t daarop. Omtrent de oorzaak van het noittige ongeval tast men nog in het duis ter doch men vermoedt, dat de kleeren der vrouw bij het voeten-warmen op de stoof, hebben vlam- gevat en dat zij zich niet ,meer tijdig heeft kun - nen redden. De vrouw was moeder van vijf kin deren. UIT DE DIERENWERELD. Bij den veehouder J. v. Steijnen te Haarlemmer meer zoogt een hond eenige biggetjes. EERST NAAR DE BIOSCOOP. Men bericht uit Heerlen aan het „Volk" Donderdagavond vervoegde zich aan het hoofd bureau van politie .te Heerlen R. uit Maastricht. Hij wenschte onderdak. Dat kon. En men wilde hem dus naar de slaap plaats, die voor dergelijke beklagenswaardige dakloozen bestemd is, geleiden. Maar het was meneer nog te vroeg. „Ik ga eèrst naar de „de Groote Parade" in de bioscoop", lichtte hij de politie in. „Houdjt u zoo lang mijn pakje in bewaring dan komt alles goed Wij wisten, dat de genoemde filmoploopjes veroorzaakt voor het bioscoópgebóuw te Heerlen. Maar dat er bewoners zijn van Maastricht, die er eén nacht voor willen zitten, is nieuw. DE VLAGGENKWESTIE TE GOOR. Zooals men weet besloot de Raad der gemeente Goor om op de verjaardagen van de leden van het Koninklijk Huis van de openbare gemeente gebouwen niet meer te vlaggen. Hieronder valt o.a. ook de toren der Ncd. Herv. kerk, welke ge meente eigendom is. Nu heeft het Oranje-comité te Goor een strooi biljet verspreid, waarin de ingezetenen worden litgenooidigd, om ter gelegenheid van den ach- tienden verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana op 30 April e.k. de vlaggen uit te steken. Tot de kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente is het verzoek gericht, nu van den toren geen vlag meer wórdt uitgestoken, deze van de kerk te la ten wapperen, zooals dat bij de R. K. kerk wordt gedaan. LAMMERENPRIJZEN. In de vorige week zijn de eerste lammeren op de verschillende markten aangevoerd. Genoteerd werden de volgende priizen Drachten 9 a 15: Leiden f 9 a f 14 Kampen f 10 a f 14 Leeu warden 8 15 Nijkerk 10 a 15 Steen wijk 5 a f 10 Delft schapen met lammeren f 40 a 55. Dat wordt dus een gemiddelde priis \an deze zes markten van 8.50 a 13.50, waar Leeuwarden het dichts bij is. PATTENPLAAG IN ROTTERDAM. Verscheiden huizen in de omgeving van de Schavensteeg, de Nieuwsieeg en de Zandstraat worden den laatsten tiid bezocht door een ratfen- 'daag. Een echtpaar, slapend op een kermisbed in een der woningen, bemerkte op een ochtend dat een groot gedeelte van het. bed in den loop van den nacht was weggevreten. 'sAvonds en 'snachts komen de dieren, waarvan sommigen zoo gróót ■'iin als een kleine kat, uit hun holen te voorschijn eens gezien heeft. Zijn schitterende zwarte haren en oogen zijn breed voorhoofd en stoute regelmatige trekken zouden hem schoon hebben doen schijnen, wan neer zij geen bittere spottende uitdrukking ge had hadden. Pn wie zijt gij dan, mijnheer vroeg de graaf op trotschen toon. Uw neef, waarde graaf, antwoordde dc vreemdeling glimlachend en de hand uitsteken de om graaf Richard welkom te heeten IToe Gij wilt niet riep hij uit, ziende dat de ander zijn hand terugjtrok. Nu, zooals gij verkiest, 't Is ook niet meer dan natuurlijk, dat gij teleurgesteld zijt. Ik begrijp u niet, mijnheer. Ik begrijp u zooveel te beter, graaf Richard Jaren lang, hebt gij reeds op de nalatenschap van mijn grootvader gehooptuw bedoeling was lof felijk, dat ontken ik niet. Om uw doel te berei - ken hebt gij geen gelegenheid laten voorbijgaan, die strekken kon om den toorn des vaders tegen den zoon, die hem beleedigd had, levendig te hou den. Gij liebt u zelfs niet ontzien, de dooden te belasteren. Dat is schandelijk, riep de graaf uit. Ik ben geheel en al van uw gevoelen, sclian (lelijk is het rechte woord. Gij zult dien laster herroiepen of. Of bewijzen, dat is niet mieer dan billijk. <nrak bet jongemensch op "koelen toon. Welnu, mijnheer, dank zij de gehechtheid van zijn oude bedienden zijn al uw brieven aan mijn grootva der in mijn bezit. Ik kan u alzoo bewijzen, dat gij door middel van zekere Pieter Quinn liefderijke nasporingen hebt ingesteld naar mijn bestaan Wat mijn indentiteit betreft, zij is buiten alle fwij fel, deze dienaar kent mij sedert mijn kindsheid. De beide oude bedienden verklaarden dat er sedert zijn geboorte geen jaar voorbij gegaan wa« vnarin zij mijnheer Jan (want deze was het ïn derdaad) niet gezien hadden. De identiteit van den erfgenaam was dus volkomen bewezen. Graaf Richard dacht, eenige oogenblikken na. Het vermogen, waarvoor hij zich zooveel moeite egeven had, ontglipte aan zijn handen. Hij berekende bij zich zelf of zijn goede naam bij dit. voorval niet evenveel schade zou lijden als zijn beurs. Als hij zijn neef zonder tegenstreven en zij richten vaak groote schade aan. Reeds zijn er vele ratten gevangen door foxterriers, die men op de dieren heeft losgelaten. De gemeentelijke reinigings- en ontsme.ttingsdienst sielt naar de ze plaag een onderzoek in. PROVINCIAAL NIEUWS. ALKMAAR. Een paard, dat zich ophing. Gis termorgen omstreeks 12 uur zou bij den smid op de Weeg aan den Dijk een jong paard van nieuw beslag worden voorzien, waardoor het noodig werd. het dier met een ketting, die om den nek bevestigd werd, vast 'te zeyen. Voor iemand van de knechts had kunnen in - grijpen, bleek het paard zich tijdens het werk zoodanig te hebben verstrikt, dat de dood spoe dig intrad. Later is het dier door een boer den hals afge sneden, vermoedelijk om het vleesch voor con sumptie geschikt te houden. UIT OOSTHUIZEN. Het hoofd stembureau voor de gemeenteraadsverkiezing alhier had de lijst voor de candidaten K. Timmerman en Vet ongel dig verklaard, omdat eenige mannen daarop den naam, van hun vrouw hadden geschreven en de ze vrouwen niet. zelf hadden geteekend. Tegen dit besluit, was beroep ingesteld en de lijst ongeldig verklaard. Er bleef namelijk na aftrek van de bedoelde namen geen voldoend aantal geldige onderteekeningen over. TEXEL. Bussen met dynamiet. Op het. strand alhier spoelden dezer dagen bussen aan, die dy namiet bleken te bevatten een ingezetene van deze gemeente had hier bijna een ongeluk mee gekregen. Men zij dus gewaarschuwd. HELDER. Vakschool voer meisjes voor Helder en omstreken. Jaarverslag over 1926. Het aantal leerlingen bedroeg op 1 Januari Voorbereidende 3-jarige cursus 106. Opleiding Costuumnaaisters 13. Opleiding Huishoudkundi ge 10. Cursussen 158. 1 September werden in den voorbereidenden 3- iarigen cursus 45, en in de Huishoudkundige 14 nieuwe leerlingen geplaatst. Op 31 December ..telde de voorbereidende 3-jari- ke cursus 105, de Opleiding CoctuumUaaisters 17, de Opleiding Huishoudkundige, le klasse 14, de Opleiding Huishoudkundige, 2e klasse 9 en cle cursussen 103 leerlingen. Aan het einde van het schooljaar kon, na het loorloopen van den 3-iarigen cursus, aan 19 leer lingen het getuigschrift worden uitgereikt. Hier van gingen 10 leerlingen in de klasse voor oplei ding van Coctuumnaaister over. Aan 2 leerlingen, die gebruik maakten van de opleiding voor Costujumnaaister kon met Maapt het getuigschrift worden gegeven, terwijl met Tuli 3 leerlingen dii getuigschrift ontvingen. Eén •eerling kon door onvoldoende vórderingen niet n aanmerking komen voor het diploma. Cursussen werden eegeven in costuumnaaieu. vorstellen, linneunaaien. batikken en schablonee- •en en koken. Vonr den 2-iarigen eursus voor vol vassenen in verstellen, lmnennaaien en co'stuurn naaien gaf zich weer een voldoend aantal deel neemsters op. Op 13, 14 en 15 Tuli werd een tentoon 'stelling gehouden van het werk der leerlingen, welke door ruim 1100 personen werd bezocht, wat, met het oog op de groote hitte in die dagen, zeker geen onbevredigend resultaat mag worden ge noemd. Het Gemeentebestuur van Helder verzocht de school 27 wapens voor de stoelen in de Raads zaal van het nieuwe raadhuis te borduren. Aan dit verzoek werd volgaarne gevolg gegeven. De Vereeniging van Huisvrouwen, afdeeling Helder verzócht voor hare leden t.oestemlming de school in werking te zien. Door een groot aantal Ileldersche Huisvrouwen werd op 29 November net belangstelling kennis genomen van het on derwijs zooals dit in de verschillende vakken aan de school wordt onderwezen. erkende, was tenminste de schijn gered. Spoedig had hij dan -ook zijn besluit genomien hij stak den opnieuw aangekomene op zijn beurt de hand toe. Wees welkom in het huis uwer voorvaderen Jan Mordat, sprak hij ik erken uw rechten. Laat ons het verleden vergeten. Zeer gaarne antwoordde deze. Ik verlang geen oude grieven werer op te rakelen. Niemand meer dan ik vrrlang, dat het verleden vergeten wordt. De toon, waarop deze woorden gesproken wer den, overtuigde graaf Richard van de oprechtheid des sprekers Hij zag den ander met een merige Jing van vrees en ontzag aan. De man, die er in geslaagd was zijn plannen te verijdelen, moest geen gewoon piensch zijn. Een zaak bleef hem evenwel een raadsel. Hoe waren zijn onderhall delingen mot Pieter Quinn bekend geworden 't Is toch niet mogelijk dat hij /mijn naam heeft kunnen raadden, dacht hij. 't Is onbegrijpe lijk zoodra ik te Londen ben, zal ik Pieter Quinn gaan opzoeken. Tot zijn groote verwondering bemerkte de graaf weldra, dat zijn neef een man van de wereld was even goed om aan te vallen als om zich te verde digen en boven alles zwijgend als het graf om tiienit al hetgeen tot zijn verleden behoorde -— juist iets, wat graaf van Hertenstein gaarne had willen weten. Ik heb altijd gedacht, sprak hij, dat gij in 'net buitenland gestorven waart. Dat gerucht heeft gelioopen, meen ik, gaf de ander onverschillig ten antwoord. Gij zijt dan nooit in Frankrijk geweest Jawel, meermalen, bij toeval. Gij zijt toch ongetwijfeld gehuwd Neen, en ik zal het waarschijnlijk nooit zijn. In dat geval zij(t gij, zooals gij weet', mijn erfge naam, voegde hij er scherp bij. Hoewel de erfgenaam er beleefd op aandrong, dat de graaf tot na de begrafenis blijven zou, was deze daartoe niet. te bewegen, tot. zijn veronfschul diging aanvoerende, dat hij noodzakelijk mei Walter naar Londen moest gaan. Dienzelfden avond vertrok hij. Ga maar, sprak de nieuwe baron bij zichzélf toen hij de Van Hertensteins zag afreizen, geslo pener schurk dan gij heeft nooit de woning van perlapon N.V. Douwe £eberfs we cgberrs Tabaksfabrieken- BUITENLAND. DRAADLOOS GERED. Uit Hamburg wordt een eigenaardig geval van genezing van een ziek kind gemeld. Het dochter- ije van den kapitein van een Belgisch stoomschip had gevaarlijke ziekteverschijnselen. De kapitein .liet draadloos om hulp verzoeken, waarop de scheepsdokter van het Duitsche stoom schip „Sacksen" zich alle ziekteverschijnselen nauwkeurig liet beschrijven. Beide schepen ble ven zoo lang in voortdurende draadlooze verbin ding tot beterschap van de kleine patiënte intrad. MINDERJARIG GEBOEFTE TE MOSKOU. Dat de Russische omwenteling heeft geleid tot een mioreele en stoffelijke ineenzinking van de gansche Russische maatschappij, kan men dage lijks constateeren, als men er waarneemt, tot welk een jammerlijken staat van misdadig ver val de zwervende jeugd is gekomen. De bolsjewi- ki kunnen er prat op gaan, dat zij milliioenen we zen laten opgroeieyi voor galg en rad. In benden zwerven ze 'snacht en op de drukke dagen door de steden of wel stroopen het platteland af. Op de onmogelijkste plekken in de openlucht, tot zelfs op de kerkhoven, overnachten ze. Er zijn er bij, die leven als zwervende honden, uitgesto ten ideoten, ri^oe politieke misdadigers, enz. Geen zonde, geen kwaad, of deze jeugd bedrijft ze dage lijks. Ze drinken wotka, spelen om geld, pruimen, stelen en verorberen narcotische middelen. Tel kens staan kinderen terecht voor moord en dood slag, plundering, ja zelfs soms voor menschenete- rij. Elk kind ziet er uit of gedraagt zich als een 20 jaar oudere rinkelrooier. Hun grootste genot is terechtstellingen te aanschouwen. WEGGEDREVEN OP EEN IJSSCHOTS. Volgens een bericht uit Kopenhagen aan de Lo- kal Anz. is in de Estlandsche scheeren tusschen Wormse en Dagoe een gezelschap van 9 sleden, een eerlijk man betreden en nogal een schurk zonder een enkele reden tot verschiooning vin zijn gedrag. Hij heeft nooit honger geleden hij weet niet wat het zegt zonder geld, zonder tehuis ip de straten van Londen met de politie op de hielen rond te dwalen. Maai* ik ben hun allen te slim geweest. Enfin, 't zij zoo, het. loon is de mis daden wel waardig, die ik heb moeten begaan. Zoodra zijn grootvader begraven was, zond de nieuwe eigenaar al de bedienden weg, met uitzon dering van de huishoudster en den kamerdie naar. Hij stelde de laatste inplaats van den inten dant, die op veel te goeden voet met graaf Van Hertenstein stond. Toen de adel van den omtrek bezoeken van rouwbeklag bij den jeugdigen erfgenaam! kwam a l leggen, werd het algemeen zeer zonderling ge vonden, dat hij niemand wilde ontvangen. Hij liet onveranderlijk zeggen, dat hij ongesteld was of bezigheden höfd. 't Is vreemd, zei m'en, dat een maft, die zoo rijk is, zich zoo geheel en al uit de wereld terug trekt. D-e verbazing nam nog toe toen men vernam dat hij, na alle zaken geregeld te hebben, naar Italië vertrokken was en dat het kasteel te huur stond. Eenige maanden gingen voorbij, eer zich een huurder opdeed. De huishoudster begon reeds te vreezen, dat het kasteel den geheel en winter (onbewoond zou bliiven, toen op zekeren morgen een eenvoudig doch fraai rijtuig zonder wapenschilden voor de groote deur stilhield. Een dame steeg uit en ver langde het kasteel te zien. De huishoudster leidde de vreemde dame over al rond, toonde haar al de gemakken die het huis bood, vestigde haar aandacht op de fraaie ligging de gezonde lucht enz. De waarheid was, dat de goede' vrouw het vervelend begon te vinden, zoo alleen te zijn. In plaats van in dat alles belangstelling te too- non, deed de vreemde dame niets dan naar den eigenaar vragen. Zij wilde weten of hij jong, oud bruin of blond was, of hij lang dacht weg te blij ven en zoo' al meer. De oude vrouw verlangde niets liever dan wat to praten. [Wondt vervolgd.)

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1