Hei gastelen Kind. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ANNA-F^AULOWNA, WIERINGERWAARD EN OMSTREKEN PORTORICü HEEREN RAA J. E. HEUSS BLANKE BAAL Vrijdag 6 Mei 1^27 lle Jaargang. jORN J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVER VEHSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTlöN: Van I— 5 regels J' 0.50 Iedere regel meer 0.10 Tab ikpsfabi ifk ,,D« Wakendt) Locuw'' JLaat L2ö - ALKMAAR 30. 70 100, 120, 140,150, 160. 180, 200, 225, 250 350, 400, 450 en 500 cent per pond. Mejuffrouw Edda Mussolini, de zeventien-ja rige dochter van den „Duce." Zij schijnt even flink en kordaat te zijn, als haar vader en geheel Italië spreekt over haar. Vader en dochter zijn door innige genegenheid aan elkander verbonden BINNENL. NIEUWS. DAKPAN OP 'T HOOFD. Vermoedelijk door trilling van den weg is van een perceel aan den Amsterdamsche straatweg, te Utrecht, een dakpan losgeraakt en naar bene den gevallen. Een meisje, dat juist passeerde, kreeg de dakpan op het hoofd, tengevolge waar van zij bloedend verwond werd. Zij werd binnen gedragen in een tegenover gelegen apotheek en velvolgens per auto naar de Rijksklinieken ge bracht ter opname. Men vermoedt, dat zij een lichte hersenschudding heeft bekomen. DE GOEDGELOOVIGE KOSTER. Toen de koslter van de Aloysiuskerk te Utrecht Vrijdagmorgen de klokken geluid had en hij uit fien klokkentoren in de kerk was teruggekeerd, merkte hij daar een individu op van omstreeks vijftig jaar, gekleed in een grijze jas, met gleul- hoed. Op den vraag van den koster wat de man daar deed, antwoordde deze werkloos te zijn en dezen nacht in het kerkgebouw te hebben gesla- j en. De koster nam hiermee genoegen en de on- genoode gast verdween om niet meer terug te keeren. Even later constateerde de koster, dat alle offerblokken geleegd waren en thans was het hem. niet moeilijk de feiten t© comhineeren. De dader was intusschen gevlogen, aldus ver- lelt het „U. D." DE STEMPLICHT. In een brief aan de Eerste Kamer deelt de Mi nister van Binnenlandsche Zaken mede, dat bij de in 1925 gehouden verkiezingen voor de Twee de Kamer in to-taal 284.820 personen hun stenv- plicht niet zijn nagekomen. Daarvan hebben 71.223 van den burgemeester een uitnoodiging ontvangen, om zich deswege te verantwoorden, van wie 141,142 een geldige reden voor hun ver zuim konden opgeven. Van de 25.545 personen, die voor den kantonrechter zijn opgeroepen, wer den 16.681 veroordeeld, terwijl 1533 werden vrij gesproken of niet verder werden vervolgd. 1183 Kiezers konden voor den kantonrechter een gel dige reden van verhindering opgeven. Tenslotte voorkwamen 6114 kiezers een strafvervolging door. vrijwillige betaling van een door den amb tenaar van het O. M. bepaalde geldsomi De kosten van vervolging bedroegen voor de gemeenten globaal pl.m. 75.000 voor het Depar tement van Binnenlandsche Zaken f 82.000 en voor het Departement van Justitie 200.000. ONGELUK OF MISDAAD In den nacht van Zaterdag op Zondag is in de fortgracht van de Lunetten bij Utrecht, de 21-ja i jge C. B., vrouw van den 22-jarigen werkman H met haar 1-jarig kind voor de oogen van haar man te water geraakt en verdronken. De echtge noot, de eenige getuige van het ongeval, wist het kindje behouden op het droge te brengen. Toen meer hulp kwam opdagen werd de vrouw uit het water opgehaald, zij bleek echter reeds overleden. De politie heeft den man aangehouden, daar misdrijf niet uitgesloten moet worden geachf. MET EEN KOEVOET GESLAGEN. Bij een der baggermachines in het Valtherveen onder Odoorn, ontstond gisteren ruzie tusschen .een der baggerlieden, zekere T. uit Weerdinger- iveen en den machinist W. K. uit Emmen. Na een Ikorte woordenwisseling, waarbij T. den machi- jnist bedreigd heeft, greep K. een koevoet en sloeg T. daarmee op he,t hoofd. De hersenpan werd in gedrukt. In zeer ernstigen toestand werd de ver- dtagene opgenomen. Vanmorgen was zijn toestand hopeloos. De da der is door de Marechaussee in arrest gesteld. De getroffene is weduwnaar en vader van acht kinderen. DE 30 K.M.-SNELHEID TE DEN HAAG. In de week van 25 April tot en met 1 Mei zijn te Den Haag terzake overtreding van de maxi mum snelheid van 30 K.M. per uur 80 processen verbaal opgemaakt. Sedert deze verbodsbepaling is in werking ge gaan (19 Maart j.1.) zijn aldaar 480 processen-ver haal opgemaakt. ELLENDIG In een oud huis te Paderborn hebben Dinsdag nacht ratten een 2-jarig kind een oor en een stuk van den wang afgeknaagd en den vinger van een 6-jarig kind. FEUILLETON. Oo No. 39. Het was de broeder van de signora. In heftige gemoedsbeweging gemoedsbeweging liet hij zich achterover in,haar kussens vallen. William, riep de stervende uit, William gij hier Stil, sprak de vreemdeling, wij zijn niet al - leen. Lucie en de huisjuffrouw begrepen hem en ver lieten de kamer. De vrouw had gaarne op de trap blijven staan om te luisteren, maar zoo jong als zij was, stond Lucie er toch op, dat zij met haar mede naar be neden zou gaan. Zij begreep dat vertrouwelijke gesprekken aan het sterfbed heilig waren. Fanny bleef in de kamer. Gij hier William herhaalde de arme vrouw Zijt gij niet verheugd mij te zien Ja, als gij mij den eenigen troost brengt, waar ik op aarde naar verlang, de vergiffinit. mijns vaders. William wierp een blik op den rouwband van den hoed, dien hij in de hand hield. De oogen van Carolina volgden de zijne. Dood sprak zij na een oogenblik zwijgens. En zonder meedoogen, tot in zijn laatste oogen blik Ik heb toch zwaar voor mijn misstap ge boet. Dit kind is het uwe niet vroeg hij levendig Neen, het is een kind dat ik aangenomen heb. Uw moeder heeft u vergiffenis geschonken eer zij stierf, Carolina, sprak de schijnheilige. .Waarom hebt gij mij niet geschreven ik, ten minste Dat was niet noodig, William. Ik heb u ge schreven eer mijn kind stierfik heb u nog maals geschreven toen mijn echtgenoot dood was. Geen woord heb,t gij geantwoord. Uw hart is van steen. William, riep zij uit, antwoord op mijn vraag. Het vermogen mijner moeder. Het is het mijne sprak hij koeltjes. Dat is wreed o, dat is wreed riep de on gelukkige uit en viel achterover op haar kussens. William, wees rechtvaardig, ik sterf. Wees recht vaardig voor dit. kind, dat ik bemind heb als het mijne, beloof mij dat bij uw eewig heil.. O God ging zij voort, neig zijn hart ten goede en bescherm haar als ik er niet niet meer zijn za* Dit waren de laatste woorden, die Caroline tot haar broeder sprak.Zij sloeg de armen om den hals van het onschuldig schepseltje, waarvoor zij de zorg op zich had genomen en bad voor haar. Onder het bidden ontvlood haar ziel zoo kalm en zacht het aardsche omhulsel dat de baatzuch- u'ge en ongevoelige m.an het niet eens bemerkte, dat zij opgehouden had te leven. Fanny bemerkte het het eerst. Zij herinnerde zich de onbeweeglijkheid en de ijzige kille lippen van den arlequln. Zij wist wat een doode was. Haar kreten de den Lucie Carroll en de huisjuffrouw terugko- Toen zij binnentraden, zagen zij dat de vreem deling in gebeden verdiept, geen de minste moei te deed om het kind ,tot. bedaren te brengen. Zonder zich in het minst om het kind te bekom meren, dat dringend aan zijn zorgen was aanbe volen, verliet hij de kamer, en verzocht de huis juffrouw hem te volgen. Arme lieve moeder snikte Fanny vertrok- kpn weg wie zal mij nu nog liefhebben Ik, sprak Lucie Carroll, haar omheleende, ik heb geen vrienden, geen bloedverwanten, maar ,vij zullen samen werken en elkander liefhebben. Bij juffrouw Watkins. Het was vroeg in den morgen toen de eenvou dige lijkstoet van signora Du Bast zich naar het kerkhof begaf. Haar broeder wenschte de tegenwoordigheid te ontwijken van allen, die het door hem zoozeer erafschuwde beroep, van tooneelspeler uitoefen- len. Dezelfde oorzaak belette hem ook door het Hik te volgen. Er ging niemand achter den armoe ligen lijkwagen dan de huisjuffrouw, Fanny en Lucie de Carroll. Gedurende dien tiid onderzocht de broeder van de doode nauwkeurig de laden en kasten van AUTOBUSDIENSTEN. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben vergunning verleend aan C. Koper te Egmond-Binnen tot het in wer- kmg houden van een autobusdienst van Egmond aan Zee naar Alkmaar en terug, aan J. Veldman tot het in werking houden van een autobusdienst van Ewijcksluis naar Hippolytushoef (op Wie- ringen) en terug en aan Jb. Bruul te Wieringei* tot het in werking houden van een autobusdiensi van Hippolytushoef naar Schagen en terug. SCHADE DOOR DE NACHTVORSTEN. In het begin dezer week zijn in de Streek hon derden Hectaren vroege aardappelen afgevroren. UIT WIERINGERWAARD. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in ons anders zoo rustig ,11 gemoedelijk dorp diefstal gepleegd bij den heer J. K. De waarde van het gestolene is niet bijzonder groot, want het zijn een paar dekens, die vanaf de bleek zijn meegenomen. Er was ook een be zoek gebracht in den koelkelder, waarin af en toe vleesch en ook wel eens een hammetje werd bewaard. Er waren nu evenwel alleen 4 pannen aanwe zig die er uitgenomen zijn en buiten 't. deurtje haar, die in de kamer gewoond had en nu graf waarts werd gedragen. Niet zonder een zekere mate van belangstel ling beschouwde hij de kleederen, welke Fanny op den avond, dat de danser haar uit de klauwen van Milo redde, gedragen had, benevens den zak doek, waarmede haar armpjes vastgebonden ge weest waren en het papier, waarop de signor een getrouw verhaal van het gebeurde geschreven had. Zonderling, mompelde Willem Reede (zoo was zijn naam) na het lezen daarvan. Het is een complete roman anderen zouden misschien ior- tuin maken door den sleutel tot dit raadsel te ,raan zoeken, maar ik heg geen tijd daarvoor. Zeer tevreden dat hij zich overtuigd had, dat er niets gevaarlijks in de kamer was, legde hij Hes weder in de koffer en begon te overdenken wat hij met het kind zou gaan beginnen want hij durfde zulk een jong, zwak en onschuldig djg schepseltje niet geheel aan haar lot overla ten. In alle geval besloot hij de bewijzen te behou den, die eenmaal tot de ontdekking harer ouder? leiden konden. Toen de huisvrouw van de begrafenis terug kwam, liet hij haar roepen. Laat de beide kinderen hier komen, als het u belieft, sprak mijnheer Reede. Lucie en Fanny traden binnen. Kom naderbij, mijn kind, ik moet u spreken, begon hij op zachten, liefelijken -toon toit Lucie. Heeft mijneheeft Signora Du Bast u ooit ge sproken van haar plannen omtrent dit kleine mesije Ja, mijnheer. En wat heeft zij u gezegd Wij waren overeengekomen dat Fanny bü mij zou blijven ik heb beloofd voor haar zorg te zullen dragen. Zijn beurs krijgende, nam hij er vijf goudstuk ken uit, de valschaard. Ziedaar, sprak hij en liet de geldstukker een voor een in Lucie Carrol's hand vallen, die in haar onnoozelheid dacht, dat er aan zooveel geld nooit een einde kon komen. Ziedaar, iets om u in uw voornemen te helpen. Blijf altijd een braaf meisje. Ja, mijnheer. En God zal u zegenen, voegde hij er vol zal BUREAU: Hippolytushoef Wierlngei Telef. Intercomm. No. lft. UITVOER VAN VEE NAAR SPANJE. Volgens mededeeling van Hr. Ms. gezant te Madrid zijn dezer dagen door de Spaansche re geering bijzondere invoervergunningen toege staan voor in .totaal 467 melkkoeien cn 2202 vaar zen uit Nederland. AANBESTEDINGEN. De Mij. tot Uitvoering van Zuiderzeewerke heeft Woensdag aanbesteed het leveren van gra niet ten behoeve van den bouw der uitwaterings sluizen in den afsluitdijk der Zuiderzee, nabij Den Oever op Wieringen, voor rekening van den Staat. Laagste inschr. fa. Diericx Hermans en Co. te Maastricht, voor 122,424,04. DRAMA IN EEN HOTELKAMER. Woensdagmiddag heeft zich in een hotel te Maastricht een vreeselijk drama afgespeeld. Sinds eenige dagen verbleef daar de 26-jarige J. K., uit Dusseldorf afkomstig, met een meisje, lat thans is gebleken te zijn de 22-jarige E. K. ui) Eygelshoven, een verre verwante van den jorge man, en die sinds een week uit de ouderlijke we ring werd vermist. Woensdagmorgen omstreeks elf uur was J. K. nog even uit gegaan, en een half uur later terug gekomen, waarop hij zich naar zijn kamer begaf. Toen des middags een kellner aan de deur klopte, kreeg hij geen antwoord. Hij begaf zich daarop naar binnen en zag tot zijn groote verba zing J. K. daar liggen met een revolver in de hand. Hevig ontdaan snelde hij naar beneden, waarop de politie werl gewaarschuwd en men opnieuw naar boven ging. Men vond toen beiden dood, met een schot door de slaap. Blijkbaar heeft de jongeman eerst het meisje en daarna zichzelven gedood. Blijkens een door het meisje achtergelaten brief, moet de oorzaak van het drama worden pezocht in het feit, dal de ouders geen toestem rning voor een huwelijk wilden verleenen. PROVINCIAAL NIEUWS f\I.V. Douwe £j>berhs Tabaksfabrieken. waren neergezet. Aanvankelijk meende de heer K. geen aangifte do-en, doch om misschien te voorkomen, dat er later eens wat meer zou worden weggehaald, is er toch kennis gegeven bij den Burgemeester met het gevolg, dat er den geheelen Zondag en zelfs met behulp van de moderne middelen een st»*eng onderzoek is ingesteld. Naar we vernemen tot nog toe zonder resuk taat. Het onderzoek wordt, evenwel voortgczei. Het vermoeden bestaat, dat hei geen onbeken de kan geweest zijn. OM GEEN HAARLEMMER TE WORDEN. De Opr. H. Crt. schrijft Door de groote groep van gemeente-ambtena ren, politic-agenten en gemeentewerklieden te Bloemendaal, die Zaterdagavond 12 uur Haar lemmers zijn geworden, is een verzoek gericht, aan den Raad van Bloemendaal om zoo spoedig mogelijk over te gaan tot het stichten van wonin gen in het overgebleven gedeelte van de gemeen te Bloemendaal, zoodat. requestranten zich weer in de gemeente, waar zij eigenlijk thuis behoo- ren, kunnen vestigen. De beide raadsleden van Bloemendaal, de hee- ren A. J. Prinsenherg en dr. J. Th. Bornwater hebben hun bedrijf verlegd naar hot vrijgebleven gedeelte hunner gemeente. Een los-arbeider der gemeente en bewoner van het Tuindorp heeft zijn knappe huisje opgeofferd en is Zaterdaga vond vóór 12 uur 'snachts nog verhuisd naar Bloemendaalsch Overveen. Liever wilde hij zich behelpen in een veel minder geriefelijk huis dan Maarlemmer te worden. TEXEL. Nachtvorst: Van Vrijdag op Zaterdag en van Zaterdag op Zondagnacht, heeft het in het Noor den van ons and en ook op Texel geweldig hard gevroren. De vroege aardappelen zijn overal geheel afge vroren; cle hoornen vertooncn bruine bladranden en zelfs aan verschillende weilanden heeft de vorst schade veroorzaakt. Het vroior zoó hard dat beide dagen 's morgens de slooten met een flinke ijskorst bedekt waren. OOSTWOUD. Een café en een. boerderij afge brand. Gistermorgen brak in het café van den heer Bol te Oiostwoud brand uit, doordat de vrouw een ongeluk kreeg met, het vets-melten. f'nfé en kolfbaan brandden tot den grond af. Een daarnaast gelegen boerderij werd eveneens c nprooi der vlammen, terwiil het de brandweer plukje, twee verder gelegen boerderijen, waar van de rieten daken feeds vlam hadden gevat, te behouden. De spuiten van Oostwoud, Midwoud, ving bij op den toon van iemand, die zich bewust is een goede daad verricht te hebben. De beurs, waaruit hij de vijf goudstukken ge nomen had, gleed weder in zijn zak. Nog dienzelfden avond verliet hij Londen zon der eemig spoor van zijn verblijf aldaar achter tte laten. Lucie Caroll bewoonde een kamer in het huis van een voormalige tooneelspeelster, Watkins genaamd, een van die zonderlinge wezens, zooals men er nu en dan ontmoet, met een hart vol van edele gevoelens en een hoofd, gevuld me>t dwaze ooroórdeelen. Met het weinige geld, dat zij had kunnen he sparen, huurde rnrs. Watkins een huisje in Maartens-Hof, dat zij netjes meubileerde en 1n verschillende afdeelingen verhuurde. De eerste verdieping werd reeds sedert eenige jaren be woond door een bejaard officier de tweede ver dieping door een Duitschen muzikant. Herr Weit- zer en zijn vrouw op de dakkamertjes logeer den een jonge schilder. Bnrry genaamd, mejuf frouw Josephine, van de opera, en Lucie Carroll. Haar kleine zitkamer was met buitengewone netheid gemeubileerd, zelfs was een zekere co- met,terie daarin op te merken. De vrouw des huizes was an de door ons bei- schreven kamer gezeten, toen Lucie Carroll en haar kleine beschermelinge, elk met een pakje in de hand, binnentraden. Niettegenstaande haar levendigheid, vreesde Lucie toch min of meer de oude dame, die haar streng in het oog hield. De nide tooneelspeelster kende de wereld, haar ver leiding en beproevingen en het jonge meisje was vijftien jaren oud, Zijt gij daar eindelijk terug sprak de ou- lo dame met een diepe stern. ïk was voornemens iemand te zenden om u op te zoeken. - Wij hebben niet vroeger terug kunnen ko men, mevrouw, sprak Lucie. dat verzeker ik u. Zij hebben ons gehouden om thee te drinken. Ons herhaalde de oude dame en sloeg een blik op Fanny. 't. Is al wat. laat voor bezoeken. 't Is heel laat, dat is waar, stamelde het meisje, niet wetende hoe zij het zou aanleggen om te zeggen, dat Fannv op haar kamer bij haar zou blijven. Juffrouw Watkins, mag ik u een oogen blik spreken (Wordt vervolgd.) i\o= 35. PÖLDERB

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1