Kei gestolen Kind. I8e Jaargamr. Dinsdag 17 Mei 1V27. No, 38. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR «Spil WIERINGEN EN OMSTREKEN WIERINGER COURANT* VERSCHIJNT E L K E N ADVERTENTlëN: JORN J. BOSKER, WIERINGEN DINSDAG en VRIJDAG. Van 15 regels 0.50. UITGEVER 1 ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. Iedere regel meer 0.10. BUREAU Gippolytnshoei Wier Inge* Telel. lntercomm. No. IS. [ODE. EENVOUDIG, DOCH AANTREKKELIJK. Hoewel er dit seizoen alle mogelijke* modellen verschenen zijn, blijven verscheidene oude favo- ritcn evenzeer gewild. Het jumper-Coctumg, bij voorbeeld, is meer dan ooit populair en wordt gekozen voor ochtend-, middag- en avonddracht. De jumpertoiletten, welke voor avonddracht gekozen worden, zijn bijzonder aantrekkelijk en worden in Parijs veel gezien. In vele gevallen worden zij vervaardigd van gekleurd lamé en worden gemaakt met een ge plooid rokje en een nauwsluitend mouwloos lijf je. De meeste costuum^jes, die overdag gedragen worden, hebben lange mouwen, toit op de hand en in die gevallen is de jumper Sterk overge- bloust in de taille, als contrast tegen de rechfe lijnen van den rok. Een bijzonder aantrekkelijk jumper costume is afgebeeld onder No. 1342. Het is meer speciaal 'bedoeld voor sport of vacantiedracht en onder scheid zich door een buitengewonen eenvoud Het korte rokje hangt rcchtaf, doch heeft ruimte in overvloed, welke wordt aangebracht door de Stop plooi aan de voorzijde. Het lijfje wordt, bij de schouders een weinig ingenomen en valt in de taille ruim over den nauwen ceintuur. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48 onder opgave van No. 1342. Kos ten 55 cents. Het eenvoudige huis-japonnetje afgebeeld on der No. 1343, wordt gemaakt van zilvergrijs crepe en wordt gegarneerd met een kraagje, manchet ten en knoopjes van een donkerrose tint. Het ja ponnetje heeft lange mouwen en een origeneel rokje daar de achterzijde over de voorzijde ge slagen wordt en aan beidé zijden mét knoopjes wordt afgezet. De taiïieliin wordt icenigszinR geaccentueerd door een ceinture. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de maten 42. 44, 46, 48 onder opgave van No. 1343 aan het Rureau van dit blad. Kosten 55 cent. FEUILLETON. No. 42. Ik moet u wel zeer onbeleefd tioescliijnen, sprak Martha in de kamer terugkerende en Cle- nien'tlt de hand 'toestekende, maar de tijding die gij mij brengt heeft mij ge hele 1 doen ontsnellen. Niets onaangenaams, hoop ik viel de on derwijzeres haar in de rede. O, neen, riep Mariha uit, met een levendig heid, die haar onders niet eigen was. In den loop van van avond gaf zij haar voor - neigen te kennen om den volgenden morgen naar l.onden te vertrekken. Met een moed, die meer eer deed aan zijn be leefdheid dan zijn oprechthheid, bood Clement zich aan om haar te vergezellen. Neen, neen, sprak juffrouw Mendez glimla cliend, als ik eelf verhinderd word de eer vai mijn huis jegens mijn gast op te houden, wil ik tenminstee hem een behoorlijke plaats vier vang st er hier laten .Henriótite, gij zijt hier meesteres totdait ik terugkeer ik heb niemand noodig de hoop zal mijn reisgenoot zijn. Den volgenden morgen vroeg vertrok zij reeds. Clement, sprak juffrouw Wyndham, toen zij eenig ©uren laJter de honneurs aan de tafel waar nam Gij houdt u al een half uur lang met dat lee- lijke geweer bezig en gij antwoordt niet op wat ik u vraag. Omdat gij zulkie vreemde dingen vraagt, ïlenriette. Wat ik weet van het verleden van juf- lrouw Mendez Clement Foster, die* weder in de beschouwin gen van zijn geweer verdiept was, lichtte voor de tweede maal zijn hoofd op en eag haar oan, maar ditmaal zonder glimlach. Clement, riep het meisje uit, laat ons aan alles niet meer denken. Voor u, evnals voor mij, is deze- dag een dag van vrijheid. Wij kunnen gaan wandelen, poardrijden, ons vermaken, zoo veel wij willen. MARKTOVEHZICHT. Het noodige vleesch voor de militaire keukens wordt jaarlijks in 'twicie leveranties aanbesteed een van 1 Juli de tweede voor de 2e helft van het jaar. Bij de eerste aanbesteding werd het vleesch gegund aan den inschrijver van bevroren Argcntajnsch vl|©esch tegen O.6L/2 per Kilo Voor het versche Hollandsche vleesch werd de levering aangeboden tegen 0.79 per Kilo. V >•- gens den minister gaf dat een verschil van J 43.000,Om die redenen werd het Argenitijnsche vleesch geaccepteerd. Deze aanbesteding heeft onder even groote agitatie plaats gehad. Een sterke boerenpartij onder de leiding van Mr. van Haastertl heeft zich krachtig tegen deze gunning \erzet, doch het mochtj niet batetn. Thans nu de nieuwe aanbesteding voor de deur stiaaJt, zal men opnieuw voor de Nederlandsche belangen opko men. Of het succes grooter zal zijn is onzeker. Op de markt te SCHAGEN was Donderdag het vetlte vleesch belangrijk hoogcr, le kw. 1,05 k 1,08. Gewone lc kw. 0.96 1,05. 2e kw. 0.90 al,3e kw. 0.70 k 0.80. Melk- en kalfkoeicn trekkend 225 k 350 Nucht. kalveren 8 a 25 Vette schapen met kleine aanvoer 35,k 38 weide overbouders 25 a 35 lammeren trekkend lager in prijs 12 ét 18 goede weidelammeren f 15 a 16 Vette varkens 0.60 k 0.61, zouters 0.58 a 0.60 alles per Kilo. PROVINCIAAL NIEUWS SCHAGEN. De markt van Donderdag 26 Mei, Hemelvaartsdag, zal op Woensdag 25 Mei wor den gehouden. SCHAGEN. Het plan is in de winkelweek in September 1927 te Schagen gehouden zal wor den, 'tevens een bakkerij tentoonstelling fe orga- niseeren. Men hoopt te kunnen bereiken, dat de hrdriifswerkzaamheden op die tentoonstelling electrisch gedreven zullen worden. UIT SCHAGEN. Onder de jongedammeren val len in dit voorjaar vele slachtoffers. De ziekte waaraan deze dieren lijden, schijnt zijn oorzaak in het bloed te vinden. Volgens ons verstrekte in lichtingen is de moedermelk tie zwaar, wat het gevolg is van veel en krachtig gras. De lamme ren beginnen te draaien* en vallen korb daarop dood wor. UJT BARS1NGERHORN. Dr. Th. W. Beeker, alhier heeft besloten, zijn 34-jarige praktijk in deze gemeente neer te leggen. Als gemeentedok- !er werd hij in 1893 benoemd. FAILLISSEMENTEN. Heden is gedeponeerd de eenige uitdeelings- liist in bef faillissement van Joh. C.hr. Prins te Schagen, curaltor m,r. J. A. E. Buiskool aldaar, met een uit keering aan concurente schuldei schers van 6.1 pCt. JUIST OP TIJD. Een man, die mot te groote snelheid door de T eidschesfraat te Amsterdam reed, werd door een politieagent aangehouden. Terwijl deze pro- sesverbaal opmaakte, kwam een heer toosiu-llen en deelde mede, dat hot rijwM van den aange houdene zijn eigendom was. De fiets had even onbeheerd voor een café op het Leidscheplein go- staan. De aangehoudene werd ingerekend. En de hazen en patrijzen riep (le jongeling uit. ïlenriette zet een ldp en stampte ongeduldig mot den voet op den vloer. Dat was nu toch al te veel, hazen en patrijzen boven haai' gezelschap te verkiezen. Ik dacht, Clement, dat gij mij liefhadf Ja zeker, ik mag u heel gaarne lijden, sprak hij. Zijn wij niet broeder en zuster Een wolk kwam voor Henrietfces oogen,, de woorden broeder en zuster hadden haar een zoe te begoocheling ontnomen. Ga, sprak zij op zachten toon, ga maar op de jacht. Milo en Fanny. Milo had de kleine Fanny herkend op den a- vond, waarop zij het tooneel betrad hij twijfel de er niet aan of het kind had ook zijn gelaats trekken herinderd. Deze herkenning verheugde hem aan den ee- nen kant en bracht hem aan den andiearen kant in verlegenheid. Meende hij al zeker te zijn, dat hij een ruime belooning van Martha zou ontvangen op dien dag, dat hij het kind haar ter hand zou stellen, dan moest hij eveneeer vreezen, dat Fanny zich den vreeselijken nacht zou herinnieren, waarin hij haar boven de bruisende golven van de Theems opgeheven hield en dat die omstandig - beid, ter kennis van do kleindochter van Pieter Quinn gekomen, hem haar wraak op den hals zou halen. Gelukkig voor hem gaf de ziekte van het kind hem den tijd om te overdenken en zijn maatrege len te nemen. Alhoewel hij zich wel wachtte nog langer in de oude buurt rond te slenteren, vond hij toch mid delen, zoowel door Bet als door dezen of genen zijner vrienden om, te weten te komen, waf er in bet huis van juffrouw Watkins omging. Toen hij hoorde, dat Fanny weder geheel hersteld was en met Lucie Caroll en den schilder uit wandelen 'ing, wreef hij zich vergenoegd de handen. Ik heb haar, dacht Milo en berekende reeds hij zichzielf, hoeveel Martha hem wel voor die vangst geven zou. Het was toen, dat hij den brief schreef, waar- AKLMAAR. Autobestuurders gewaarschuwd. Göstermorgen hadden de commiezen van Rijks directe belastingen zich aan de toegangswegen naar de gemeente gestationneerd, om zich te o- vertujigen of de autobestuursders reeds in het be zit waren van een wegenbelastingkaart. Degenen die dit nieuwe belastingoffer nog nie» hadden gebracht, kregen een procesverbaal. BINNENL. NIEUWS. DOOR EEN KOE MEEGESLEEPT. De 10-jarige zoon van B. in de Kamp, te Groes- beek, was bij het hoeden van een koe zoo touw om den arm te slaan. Hij werd door het dier, toen dit schrok en op hol sloeg, over den grindweg meegesleept, een paar honderd meter. Het deer lijk verminkte kind is overleden. ZWEMONDERRICHT OP de LAGERE SCHOOL. B. en W. van Baarn hebben in overweging ge nomen in hét leerplan der openbare scholen zwemonderricht gedurende de zomermaanden op fe nemen. Dit zwemonderricht: zal worden gege ven in de zweminrichting aan de Eem. De In specteur van het L. O. heeft bericht,, geen bteh zwaar te hebben tegen het nemen van een proef gedurende het zomerseizoen 1927. In verband met oen en ander hebben B. en W. den hoofden verzocht een aanvulling of wijziging van de leer plannen te ontwerpen. BAND GESPRONGEN. Gistermorgen omstreeks 12 uur sprong bij Dui- \endnocht een band van een motorrijwiel, waar door beide bereiders tegen den grond werden ge slingerd. De eeme bekwam slechts lichte verwon dingen, maar de andere werd inwendig ernstig gekneusd en mOest in een der gasthuizen te Am sterdam worden opgenomen. AUTO IN BRAND. Wegens een lek in het benzinereservoir is Za terdagmiddag in de Nesserlaan onder Nicuwer- Amstel een luxe auto in brand geraakt. De chauf feur wist zich door tijdig uit het brandende voe»- tnig te springen te ontkomen. De auto brandde totaal uit. HET HUWELIJK VAN POLA NEGR1. Heden zou om twee zou het huwelijk tussclvr Fola Negri, de vermaard,© filmactrice, en den Uussischen prins Serge Mdivani worden voltrok ken. De plechtigheid geschiedt op het buitien van Pola.'s moeder, Mme Chalupez, in Seraincourt bij Meulan, Zij zal een strikt intiem karakter dr.i gen. Na afloop echter zal er een tuinfeest planlis vinden, waarop een groote schare van vrienden en vriendinnen genoodigd is. Men herinnert zich dat de schoone en mis schien dientengevolge ook zeer kokette Pola haar echtgenoot loerde kénnen in Amerika ter gele genheid van de teraardebestelling van Valenfinot, met wien Pola Negri zoo'n heette verloofd heet te te zijn. Wat er van baar waar was, is nooit n redes bekend geworden. Alleen hoorde men dat Pola bij het vernomen van Valenltino's dood is flauw gevallen en in diepen rouw de haar ge volgd hóóft. Zii heeft oich spoedig aan den slag hersteld zooals zij 'tevoren zich niét had laten ontmoedi gen door do mislukking hnrer verloving met Charlie Chaplin. Toen de geestige Charlic door door Martha besloot naar Londen lie gaan, op den zelfden dag van de aankmst van Glementt Fos lor op Vredelust. Welnu, sprak zij met een zeker ongeduld, toen Milo de spreekkamer van mijnheer Foster binnentrad, hebt gij den kapitein gevonden Zij denkt altijd nog meer aan hem' dan het kind, dacht de schurk bij zich zelf. Neen, juffrouw Martha, ging hij luide voort. Zeker en gewis moet hij het land verlaten hebben Gij zoud!t u niet kunnen verbeelden hoeveel moei !te ik gedaan heb om hem te vinden. Maar jawel, hij is gevlogen. Waarom hebt gij mij dan geschreven, vroeg zij. als gij mij niets dan teleurstelling mede te deelen hebt. Milo knipte geheimzinnig met de oogen. Spreek, eing zij ongelukkig voort, en tracht mij niet te misleiden. Daar heb ik niets aan, antwoordde de man op nederigen 'toon, en daarenboven ik ben niet egen u opgewassen om dat te doen. Terwijl hij sprak zag hij haar met verwonde ring aan het verwonderde hem een lieve1 en voorname dame te vinden in dezelfde persoon, lie hij zes maanden geleden als Martha Quinn het laatst gezien had. Ik heb den kapitein niet teruggevonden, ging Milo voort, maar daarentegen heb ik de klei ne gezien. Martha was niet in staat zich lang in te hou den, zij viel op haar knieën. O waar is zij Zeg het mij spoedig riep zij uit. Dat kan ik u niet met juistheid zeggen, want k weet het zelf niet recht. Maar ik ken zelf ie mand, d,ie het weet en dii beloofd heeft haar bij mij te brengen, als gij Ik verlang slechts Fanny weder te zien riep Vïarha uit, en ik zal alles bezweren, wat gij slechts verlangen moogt. Goed, sprak Milo geheel voldaan. Wanneer zal ik mijn kind weerzien vroeg zii na den verlangden eed gedaan te hebben, Misschien dezen avond nog misschien mor gen. liet grootste deel van het publiek had den schouwburg reeds verlaten maar de stoep was nog vol menschen, waaronder niet weinig leeg haal' aan den dijk was gezet, was deze ook haas tig zijns weegs gegaan om zijn lot te verbinden aan de destijds zestienjarige Liiia Gray, die nu op zulk een gerucht (makende wijze aan hot echf- scheiden is. Hoe dit ook zij, Pola Negri moest, wel een ge maal van vorstelijke bloede huwen, nadat zoove- len harer kunstzusters dit reeds vóór haar heb ben gedaan Gloria Swanson trouwde den mar kies de La Falaise, Mae Murray koos prins David Mdivani. den broeder van Surge, tot man, na ach tereenvolgens met drie vorige cchtgenooten den huwelijksband te hebben verbroken. Pola Negri was took al ettelijke malen gehuwd, o a. met den Poolschen graaf, hetgeen echter al lemaal geen reden is om haar met haar huwelijk van heden geluk te wénschen. SLUIT GEEN GELDSWAARDEN IN BRIEVEN, DIE NIET AANGETEEKEND ZIJN. Het persbureau van hot Hoofdbestuur der Pos terijen ee Telegrafie vestigt er nogmaals de aan dacht op, dat het, ingevolge de bepalingen van de Postwet, verboden is geldswaarden enz. te verzenden in brieven, die niet zijn aangerekend. Behalve dat de afzender geen verhaal op de post administratie heeft bij vermissing of berooving van een dergelijk stuk, wordit, indien er vermoe den bestaalt, dat een gewone, niet aangoteekendc brief geldswaarde bevat1-, deze ambtshalve dloor de postadministratie aanget.eekend, hetgeen be- teekent, dat de brief belast) wordt met driemaal het recht voor gewone aanteekening. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Op een onbe waak ten overweg onder Voorts is Vrijdag een voor een wagen gespannen paard door den sneltrein overreden. De vioerman kwam mét dlem schrik vrij. De wagen bleef behouden. Het paard werd vermorzeld. De Prins van Wales en zijn broer, Prins Geor- ge met de Koningin van Spanje, terugkeerende van een bezoek aan het Prados. Het is de eerste maal, dat de Prins van Wales een officieel be^ zoek brengt aan het Spaansche Hof. HET MES. Zondagavond heeft «te Hengelo de arbeider II. verscheidene personen met een mes bewerkt. De werkman Klaasse werd levensgevaarlijk aan hoofd en hals gewond. Hij en mcj. Schildkamp oopers, waar zij don nacht zouden doorbrengen. De deur ging open en Fanny drong zich tus- ichen de menigte doro. Eensklaps paküe iemand haar ruw bij den arm. Een dikke shawl, die sn,el over haar hoofd geworpen werd, belette haar tle zien, welke ruwe hand haar wegsleepte. Niette genstaande al haar schrik riep zij luidkeels den 'aam van den jongen schilder u;it, die naar dje. deur vloog, waar Lucy en Meg stonden te wach ten. Waar is het kind vroeg hij. Wel» is zij dan niet bij u Blijf daar ötiaan ga n,iet van uw plaats, totdait ik terug kom riep Barry zeer verwilderd uit. Fanny weer gestolen. Milo, want het was inderdaad de vervolger van de arme Fanny, die op den bok van het rij tuig zat, Milo, zeggen wij, ging steeds voort de paarden met zweepslagen- tot' mleeirdere snelheid \an te zetten. Sam, zijn medeplichtige hield het kind in de wagen in bedwang en zou op een stille) plaats het rijtuig met het. arme meisje veriatien. Eer hij naar huis ging, waar hij Sam en Fanny hoopte te vinden, reed Milo naar Haymarket te- mg. met het voornemen het rijtuig aan zijn eige- naar weder te geven. Tnplaats van door de Parlementótraat naar huis terug te keeren, klom Milo, die zeer goede redenen had om do hoofdstraten He vermijden en omwegen te maken, over de hekken van het park, ing dat door, klom er aan de andere zijde over de hekken wedetr uit en kwam in zijn achterbuurt Tan, zonder een levende ziel ontmoet te hebben 'ti Gaat goieid, sprak hij. toen hij de keuken binnentrad, waar Bet, zijn lieve wederhelft, hij lief vuur zat te slapen. Zooveel te beter. Waar is het kind Welk kind Wel, het kind dat Sam medegebracht heeft. Kom Bet, gekheid is goed op zijn tijd maar t er nu wat laat voor. Tk ben zoo moe als een hond, waar is het kind Wordt Vervolgd. V.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1