Bet gestolen iiid. 18e Jaargang. Vrijdag 20 Mei 1927. No. 39. NIEUWS- EN ADVERÏENT1E3LIID VOOR WIERINGEN EN 'ORISTRESCEN EK 'BR' J. E HEUSS BLANKE PKÜilTiBAK WIERINGER COURA i m JORN J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVER i VERSCHIJNT ELK EN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNE M E N T S P R IJ S per 3 maanden 1. A D V F, R T E NT I N V au 1-5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10 BUREAlf: Sippoiytushoef Wierlngei T»2eS. lilercomm. No. IS. >k „De Tabu-ktsfabeif Wakende Leeuw' )j Na deze kaart te hebben (opgebruikt, kunnen j J djG loondorschers nog een kwartaalkaart verkrij- 2 |gen voor het drukke seizoen. Deze is echter 'slechts geldig gedurende die bepaalde termijn verdeeling van den itijd over het geheeld jaar is dus niet toegestaan. Laat 30.70 100, 350, 120, 140,1 400, 450 - ALKMAAR 50, 160. 180, 200, 225, 250 en 500 cent per pond. De Indische diamanthandelaar Ganeshi Lall, heeft een tentoonstelling gehouden in Philadel phia. Deze tentoonstelling was er een van juwee- len, die een waarde van 6 millioen vertegenwoor digden. Deze kostbare steenen verveerde hij in zijn zakken naar Londen. Hierboven de hande laar met zijn bewakers, die over hem (overal op de hielen volgen. BINNENL. NIEUWS. LOONDORSCHEN EN WEGENBELASTING. De 60-dagen-kaart Nu deze maand voor den löden de wegenbelas ting moest worden betaald, brengen wij in her innering dat volgens de min. besch. de loondor- schers een z.g. 60-dagen-kaart kunnen verkrij gen, waarmede zij 60 maal één dag naar ver kiezing te verdeelen over het geheele jaar met hun trekkers van de wegen gebruik mogen ma ken tegen slechts 25 van de volle wegenbelas ting. FEUILLETON. No 43. Als ik u nu zeg, dat ik geen kind gezien heb' riep hét wijf, ik heb veel te veel slaap iotm. mallig heid 'te maken. Ge liebt weder schipbreuk gele den en T zou u nu zeker heel aangenaam wezen de schuld op mij te kunnen werpen. Maar ik zin u wel aankomen, mannetje, ging zij voort en stroopte haar miouwen op. Kom mlaar eens hier, als ge durft. Milo nam het licht en liep naar de kamer, die hij voor Sam en het kind gereed gemaakt had De deur stond open en het bed was onaangeroerd Bet had de waarheid gtesproken. Nogmaals bedrogen mep hij uit, toen hij naar de keuken terug keerde, de duivel schijnt dat kleine beésit onder zijn bescherming genomen te hebben. Marltha zat reeds lang fe wachten, toen Milo den volgenden dag op het kantoor van mijnheer Foster kwam. Het hart van de arme vrouw klopte hevig, loen zij hem zag binnentreden. Gij zijt alleen, sprak zij op doffen toon ei. liet zich in een armstoel vallen. En is mijn schuld n(Lelt. Ik heb mijn best gedaan, Martha. 't Is de ander, die zijn woord niét heeft gehouden. Ik wil die geheimzinnigheid niét langer vei» dragen, riep juffrouw Mendez uilt. Zij weegt mij loodzwaar op het gemoed. Waarom, zou ik het geen ik doe verborgen houden Wie is de man Hoe heet hij Waar kan ik hem zien Hoeveel vraagt hij voor hét kind Als zij dait' doet dacht Milo, clan ben ik ver loren. Die kléine zal hem zeggen, dat ik het was, die....en verder zal zij niets behoeven te dioen dan daarginder te gaan om zich het kind terug te laten geven.en mdjn geld clan.Neen, neen, dat kan zoo niet aankomen.Ik weef den naam van edn man niet, sprak hij luid. Gij liegt. En ook niet waar hij woont. RUZIE IN DEN TREIN. In een derde klas coupé van den 'trein, wt*cke om 14.20 u. van het Maasst'atiion naar Gouda vertrekt, hebben Dinsdag drie veekioopers, die onder invloed van sterken drank waren, ruzie' gekregen. De ruzie liep zoo hoog dalt er klappen vielen en wel in die mate dat de kooplui elkaar door het beschot heensloegen, waardoor één hun ner in het aangrenzend compartiment een da mescoupé terecht kwam,. De dame, die zich daarin bevond, trok aan de noodrem. Zoodra de trein ter hoogte van de oude Plantage Stilstond, zijn de vechilusiigen door treinpersoneel verwijderd. Tegen één hunner is procesverbaal opgemaakt, wegens mishandeling van één zijner reisgénooten. De directie der spoorwegen zal pogingen aan wenden de aangerichte schade vergoed te krijgen. DRAMA IN EEN HOTEL. Dinsdagmiddag heeft zich in een der kleine' ho tels aan de Wegen straat, nabij het Wagenplein te Den Haag, een tragedie afgespeeld, waarvan twee jonge menschen het slachtoffer zijn gewor den. Sins Maandag logeerde de student. U., uit Lei den er met een tot nog toe onbekend gébleven meisje, dat schatting eenige jaren jonger was dan hij. Dalti er oneentgheid bestond tusschen beiden bleek uit niets, integendeel, dei twee jonge menschen waren oogenschijnlijk heel opgewekt. De beide jonge menschen hadden reeds vaker n hot hotel gelogeerd. De student had zich als koopman uit Rotterdam in het register geschre ven, terwijl hij vooraf, dat het meisje zijn echti- genoo'te. was. Ook dezen keer stonden zij weder als zoodanig in het nach.tregis.tor vermeld. Van te voren hadden zij reeds een kamer be steld, waarbij werd opgegeven, dat zij Zondaga vond zouden aankomen. Dien avond kwamen zij echter niet, doch wel Maandagavond, terwijl zij onmiddellijk na aankomst naar hun kamier be gaven. Woensdagmorgen vrij laat kwam de jonge mian een courant halen. Den geheelen ochtend is het verder stil geweest in de logeerkamer, die op de eerste étage, vlak naast de keuken is gelegen. Toen om ongeveer 12 uur het dienstmeisje thee ging brengen, trof zij de jonge vrouw alleen aan, die over haar nachtkleedjng den mantel had aan getrokken. Zij was toen nog zeer opgewekt, etn had glimlachend 'tegen het dienstmeisje gezegd „Weet u dat hier nog een japon van u hangt Noem ti die liever mee." Het. dienstmeisje is daarop weer naar de keu ken gegaan, en even daarna kwam de jongeman die naar de W. C. was geweest bij haar op vroo- lijken toon Geef u mij even een lucifer voor mijn sigarét." Hij is toen weer naar zijn kamer gegaan waar alles stil bleef. Ongeveer tien minuten nadat hef bovenstaande was voorgevallen hoorden het dienstmieisje en de dame, die bij haar in de keuken was, twee kort na Gij liegt alweder. En nogmaals en voor de honderdste maal, v at zou ik er bij winnen met u te bedriegen gaf Milo, de schouders ophalende, ten antwoord. Is er iemand anders, die mij zooveel goud zou ge ven om, dat kind terug te vinden Geef mij éeni- gc weken tijd en ik zal haar terugvinden. Ik vraag geen duit voor ik haar gevonden heb. Wat kan ik doen dacht Martha hij spreekt misschien de waarheid. Ik stem toe, sprak zij na een oogenblik na- denkjeins maar herinner u dat dit' de laatste maal is, nog een teleurstelling en mijn hart zou breken. De nachtelijke inbraak. Laat ons nu naar Fanny terugkeeren. Toen het arme kind zich door het rijtuig vloei de wegvoeren en de stem van Milo. haar eeuwig- deupende vervolger, herkende, geloofde zij ge heel verloren te zijn maar in plaats van den- zelfden angst -te gevoelen, die haar vroeger bijna had doen sterven eb die haar overvallen was hoen zij Milo in den schouwburg zag zitten, bleef zij nu bedaard en behield haar tegenwoordigheid van geest. Misschien was het de moed der wanhoop. Als gij u beweegt of tracht fe schreeuwen, sprak de man, die haar in zijn armen hield en ondertusschen luisterde naar het vloeken van Milo op de bok, die een ander rijtuig aanreed, dan worg ik u. Zij antwoordde niet. Zoo, zij ligt in zwijm, zooveel Ite beter, sprak de man bij zichzelf, dan zal zij minder lastig zijn. Hij bedroog zich, want toen de wielen van de huurkoets in die van het andere rijtuig vasfgé- ra akten en hij het portier opendeed, bevrijdde Fannf zich heel handig van den shawl en tus schen de pooten der paarden doorsluipende, op gevaar van vertrapt te worden, verdween zij. Tevergeefs zocht de medeplichtige van Milo haar overalde vrees van vervolgd te zullen worden, schonk vleugels aan haar voeten en eer te man nog recht van zijn verwondering beko men was, had zij reeds het voorplein van hgt pa- :ois bereikt en richtte haar schreden naar de brug. elkander volgende klappen, waarvan zij het ge luid omschreef als dat van een slag mét een ha mer op marmer. De slagen werden, naar hét meis je zich later herinnerde, gevolgd door een soort gereutel. Aanvankelijk hechtte zij niet zooveel be.teekenis aan de gehoorde geluiden, doch toen het verder den geheelen middag stil bleef op de kamer, werd het dienstmeisje toch eenigszins ongerust. Zij vond het echter gek om in de kamer 'te gaan kij ken, maar tenslotte heeft zij haar patroon van haar onrust in kennis gesteld, en besloten werd toen, aan de deur te kloppen en te vragen, of op de kamer ook 'thee moest worden gebracht. Na herhaald kloppen werd evenwel geen antwoord gegeven, hetgeen voor den eigenaar aanleiding was, om de deur met een reserve sleutel te ope - nen en zich van den toestand in de kamer op de hoogte te stellen. Daar wachtte hem echter een vreeselijk schouw spel. Beide loge's lagen in een gnoPten bloedplas. Het meisje had een revolver in de hand. Het ge heele bed en de onmiddellijke omgeving daarvan was een en al bloed. Diep gétuoffen heeft de eigenaar onmiddellijk de politie en den Geneeskundigen Dienst gewaar schuwd. Spoedig waren de hoofdcommissaris, de heer Van 't Sant, de commissaris, de heer Kra mer en de substl-officier van justitie, del heer En ger ter plaatse. Naar wordt gemeld, moet de jongen een opge wekte vroolijke natuur gehad hebben. Hiet „Vad." meldt nog, dat niet direcf vasfs.tomd, dat de vermoorde een student uit Leiden was. Maar in de stad werd sinds Zaterdag een Studieint vermist, die de ouderlijke woning verlaten had. Deze vermissing werd met dén moord in verbin ding gebracht. Een Leidsch inspecteur kwam o- ver met een portret en het gevolg was, dat de vermoorde geïndentificeerd werd als dé verm(iste student. Ook door de ouders, die inmiddels ge waarschuwd waren, werd hij herkend. Zij waren diep onder den indruk de jongen was hun oud ste zoon en 21 jaar oud. Zij wisten, dat hun zoon, zoo nu en dan, een afspraakje had met een iets jonger Haagsch meisje, maar zij wilden van den omgang niets weten en hadden zich steeds verzet tegen een intiemere verhouding'tusschen beiden. Ook de indentiteif van hof meisje is later vast gesteld^ Zij was woonachtig te Den Haag. Hét stoffelijk overschot van den sfudenf is naar cfo Ouderlijke woning te Leiden overgebracht. Nader meldt men nog Over het ondei^ook dat de politie heeft voortgezet" in toe* tragisch gebeu ren dalt zich heeft afgespeeld in een hiotel aan de Wagenstraat' te Den Haag, kan nog hef volgende v orden mediegedeeld Hét meisje, mej. J„ wonende in Den Haag, was 20 jaar en werd sinds eenige dagen uit de ouder lijke wioning vermist. Zij was afkomstig uit een hoogst fatsoenlijk gezin haar vader is een kleine bouwondernemer. Mei. J., die ook gunstig bekend stond, was wiél méér uit huis afwezig gedurende eenige dagen, doch wist daarvoor dan steeds een aannemelijke reden op te geven. Dé ouders wis ten echter, dat zij verkeiering had mef een Leidscb student, waren er ech.fer onkundig van, dat zn •met hem ook wel in een hotel verbleef. Hot meisje moet voor den jongeman een groo'to liefde hebben gevoeld en had een dweepzieke, sen- timenteele natuur. Zooals reeds is miédegedeeld Een hoogere macht scheen over haai- te waken want zonder het minste ongeval liep zij .tusschen do menigte rijtuigen door, die op dat uur de \V estminSterbrug passeerden. Een van die rijtui gen, een calèche met twee paarden bespannen vloog haar rakelings voorbij. Met een geestkracht, die alleen hef onmiddel lijk gevaar kan geven, sprong Fanny op de trede van het achterbankje en hield zich daar vaalt. Westminster-Hall en Vaux-Hall waren weldra voorbij en nlog bleef het moedige kind zch aai het rijtuig vastklampen. Instinctmatig voelde zij, dait hét hier voor haar een zaak van leven of dood gold. Eerst toen helt rijtuig bui en de stad gekomen was begon zij over haar 'toestand na te denken. Wat zullen zij thuis denken dacht zij mei tranen in de oogen. Hoe zal ik hét aanleggen om terug te keeren Hoe zal ik den weg vinden Waar zal men mij te eten geven Terwijl het arme schepseltje deze allesbehalve bemoedigende overdenkingen maakte, bleef 't rijtuig voor een villa stil staan en de knecht, die bij den koetsier op den bok zat, steeg af om het hek te openen. Fanny maakte van deze gelegenheid gebruik om ongezien haar plaats te verlaten. De nacht v\as kioud en het begon te regenen. Zij zette zich aan den rand van den weg neder en weende. Zij clachlt aan het prettige huiselijke kamertje van juffrouw Wa'tkins, aan haar warm bedje, juf frouw Lucie, aan alles wat zij thuis gelaten had Wat heb ik 'toch gedaan, dat zij mij dooden willen sprak zij bij zichzelf. Ach mlocht de goede God mij maar wegnemen om naast mijn moeder in het graf t'e rusten. Een hevig|é donderslag vermeerderde haar angst nog. Half waanzinnig sprong zij op en zon der recht te weten waf zij deed, liep zij het smal' le laantje naast de villa in. Aan helt' éinde daar> van bemerkte zij in weiland met een hooiberg Zij kroop in het hooi en achtte zich voor hef oó en blik gelukkig deze schuilplaats gevonden te hebben. Ik zal mijn gebedje doen, dacht zij en vouw de haar handjes samen. Op het oogenblik deden zich bij den hooiberg tvee stemmen höioren. Het waren twee mannen, wier gesprek slechts Mj gedeelten haar oor bereikte. (\|;V. Douwe,£gberhs Tabaksfabrieken. hadden de ouders van den student er zeer op te gen, dat hij met Mcj. J. omgang had. Vermoed wordt nu, dat hij haar had medegedeeld, dat er van een huwelijk tusschen hen niets kon komen of dat zij dat uit zich zelf begrepen heeft, tof de gepleegde daden over te gaan. Van dit alles Staat natuurlijk n'iefs met absolu te. zekerheid vaSt, maar het vorm.' de meest voor de hand liggendd veronderstelling. De i>olitie, zoo wel als dc ouders van den jongen man achten hét zeer onwaarschijnlijk, dat hijzelf eenig aandeel in den moord zou hebben gehad. Hierop duidt 'ook het feit, da.f de student, even vóór de schoten in het hotel werden gehoord, een courant had gehaald. Uit de houding van de bei - de lichamen bleek, dat de jongeman de courant heb moéten zitten lezen, toen hij door den kogel werd getroffen. Aan de beide gezinnen heeft dit drama een on- b er stelbaren schok toegebracht. Dc ouders van het meisje hebben eenigem tijd geleden nog een kind verioren. Toen dc politie, de ouders van Mej. J. gevonden had, en hun zeer voorzichtig het ge beurde mededeelde, waren zij radeloos. INBRAAK BIJ DE RECHTBANK. Uii een kasit in hét gebouw der rechtbank fe Al melo, waarin overtuigingsstukken bewaard wor den, is, vermoedelijk na insluiping, een bedrag van ongeveer 1300 gestolen. De poliltie stelt een onderzoek in. ROOKEN IN DE TRAM. Maandagavond zat een stucadoor ié rooken in een motorwagen van de Rotterdam sche tram, v elke over dén Sehieda.mschen dijk reed. De con ducteur maakte den man er opmerkzaam op, dat rooken geoorloofd was, doch deze bleef kalm doorrook én. De conducteur liét den wagen stop pen en riep de hulp in van 'n agent van polittie De stucadoor gaf dezen agent een klap, 'n vecht partij in den wagen ontstond en ten slofte is de stucadoor onder hevig verzet overgebracht naar het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg. nr. nyppwAAKTP OV^RWEG^N. Wonsdagmiddag is op den onbewaakten over- veg'te Molenhei onder Teteringen de 46-jarige TT Blom. een van de firmanten van de leerfabriek Gebr. Blom te Oo«'terhout, die per fiéfs den over weg passeerde, door den D.-trein Berlijn—Vlïs- «ingen gegrepen, en op slag gedood. Het slacht offer was ongehuwd. DOODFLIJK ONGTTT.TTK. Gistermorgen was de 21-jarige ongehuwde Bevende bleef zij luisterten. Het schuifraam sprak de een. 't Moet dezen avond geschieden, luoorde zij den ander ziéggen. Spreken zij van mij dacht het meisje half dood van angst. De wind was opgestoken en blies mét hevig heid over het land. Zijn geloei belette den beideh sprekers te hoioren, hoe heit hooi ritselde toen Fanny zich voorover boog om te luisteren. Twee mannen, eenigszins heerachtig gekleed, zaten dicht bij den homberg op den grond een lantaarn stond bij hen en een groote hond liep om hen héén langs den grond snuffelend. Een van die mannen rookte een pijp, terwijl de ander niet de grootste aandaclif een paar pistolen na zag, die bij het licht der maan helder blonken. Ik zou wel eens willen weten, waar Willem blijft, sprak dié een. t Is altijd hétzelfde met hem, gaf de ander ten antwoord. Al 't andere trefcf hem meer aan dan een volle beurs. Wij zullen hét zonder hem, moeten doen. De man met. de pijp scheen eenige tegenwer kingen te maken. Bah sprak dé andere, als zij in slaap zijn en Andree ons helpt. Drie'maanden en hij heeft er over en over genoeg van. De oude is verduiveld rijk. Welnu, ik zeg u, w'ij moeten nog wait ge duld hebben. En mevrouw Garrachi dan en haar diaman ten Die naam deed Fanny sidderen zij herinner de zich de goedheid der zangeres en de bloem, die ueze haar gegeven had. Een gelegenheid zioioals deze zal niet zoo licht weer voorkomen, bange wezel. Zij soupeert daar vanavond met eenige heeren, wier zakken waarschijnlijk alle goed voorzien zijn. De lakei en en de koetsiers zijn in den stal. Derhalve, of Willem komt of niet, t moet vanavond geschie den, op de villa. Andree zal het venster van het waschhuis openlaten, als zij gaan slapen. En als zij eens wakker worden, wat dan wierp de ander hem, tegen, blijkbaar weinig ge zind om te doen wat zijn makker verlangde. Wordt Vervolgd.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1