Het gestolen Kind. l8e Jaargang. Dinsdag 24 Mei 1927. ino= 40 IBÖ NIEUWS- EN ADVER ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN ^>lffl^EKEN ■WIERINGER COURARTs JOHN J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVER VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. A D V E R T E NT I N Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: flippolytnshoef WleriafML Telef. Intercomm. No. 19. MARKTOVERZICHT. De Nederlandsche Grossiiersbond van veehan delaren lig-.t met de Mark'tvereeniging ter verze kering van afgekeurd slachtvee te Schiedam over hoop. Deze vereeniging, die zich „S. B." noemt v. enscht dei tarieven voor afgekeurd vee, en de onderdeelen daarvan niet te aanvaarden, noch over die tarieven in onderhandeling te treden. Het bestuur van den Bond heeft nu gemeend de Boycot over de mark'tvereeniging: te moeten uit spreken. He}t heeft zijn leden verboden, om vee te Loopen, dat bij de S. B. verzekerd is, en tevens te koopen, van leden van de S. B. Overtredingen zullen beboet worden met 100 gld. per keer. Het fonds heeft dit besluit beantwoord met de leden te verplichten hun vee bij heyt fonds te verzeke ren, ook al op eene boiete van 100 gld. Daar de le nen van den Bond, hunne koeien koopen als ge woon is het eerste treffen op een nederlaag van den Bond afgeloopen. Te SCHAGEN was Dondesdag de markt opge wekt en iets hooger in prijs. Vette koeien 1,10 a j ,15 2e kw. 0.95 a 1,04 3e kw. 0.70 a 0.80 melk- en kalfkoeien, vast 1,75 a 3,Nuchte re kalveren, met uitvoer voor België en Rijnland j io,— a 16,—. Oude schapen, grootten deels naar de we'', voor een vetkuur 25,k 30,jonge voor den uitvoer 35,a 42,Lammeren voor de wei 14,— a 16,— zware voor de wei, om spoedig uitgevoerd te worden 20,k 25, Goede slachtvarkens 0.64, zouters 0.60 k 0.62. Handel vlug. -• - PROVINCIAAL NIEUWS DE ZUIDERZEEWERKEN. Een logementschip. Zaterdag a.s. zal als logement schip bij de Zui derzeewerken in dienst worden gesteld heit sinds 1920 uit de sterkte der Zeemacht uitgevoerde ar- tillerie-instrudtieschip „Bellona." De Mij. tot uit voering van Zuiderzeewerken heeft dit schip aan gekocht van het Ministerie van Financiën en op de Marinewerf te Willmsoord naar een ontwerp van den heer ir. C. v. Dam voor zijn bestemjming klaar gemaakt. Nu men sinds eenigen tijd begonnen is met het leggen van den dijk tusschen Wicringen en de Friesche kust, heeft bovengenoemde maatschap pij gezocht naar een practische oplossing van hel vraagstuk van de personeelsverplaatsing van on naar het werk. Daar de vaartijden in de werktij den zijn begrepen, zou het natuurlijk oen te kost bare geschiedenis worden, het personeel geregeld van het diland Wieringen naar hot werk te bren gen, 'temeer als sitraks het werk verder van de kust zal gevorderd zijn. De oplossing van dijt vraagstuk heeft men nu gevonden in den aan koop van de „Bellona," die voor logementschip uitstekend geschikt is. Het schip is n.1. geheel be schoten, wat een goed isolement is voor de zomer- sche hitte en eveneens voor de wintersche koude. Het schip is ingericht naar de eischon van het Rijkskeetenbesluit van 1924. Men vindt er dus ook bet z.g. keetenstelsel, waartegen den laat'sjen 'ijd van verschillende kanten zoo heftlig is geageerd. Zes ploegen worden op het schip ondergebracht, ieder bestaande uit, 2024 man. Voor iedere ploeg is een ploegbaas, die met zijn geizin aan boord woont en bij wien de manschappen van de ploeg in den kost zijn. Iedere ploeg heeft beschikking over een dagver blijf, waarin lange houten tafels cn banken zijn FEUILLETON. en een nachtverblijf, waarin houten kooien. Er is een flinke cantine aan boord, waar op de vrije a- vonden oen bioscoop vertoond kan worden, ver - den is er een schrij zaait je en andere nutjtige din gen, allei doelmatig ingericht. Het schip heeft een eigen waterleiding en even eens een eigen electrische lichtinstallatie. SCHAGEN, Uitslag der verkooping op 19 Mei te Schagen, ten overstaan van notaris A. M. En- gelmann te Helder. Bioscooptheater, genaamd Schager Biloscoop, aa u de Roos^traat alhier. Kooper de heer L. Zwaag, Schagen, voor 6410. SCHAGEN. Aan het belastingkantoor alhier en de daaronder ressorteerende buitenkbntoren, zijn van de wegenbelasting aangegeven 109 motorrij wielen, 174 personen auto's en 102 vrachtauto's. De totale belasting bedraagt daarvoor 18273,64. EEN MIJN OPGEHAALD. Ilelt kus'tvisschersvaartuig U. K. 113 kwam Donderdag van de visscherij in de haven van IJ- muiden terug met een in het net opgehaalde mijn aan boord. De marine zal de mijn onschadelijk maken. MOTORONGELUK. De heer A. de G. uit Huizen, passeerde per mo torrijwiel den Nieuw-Bussummerweg, toen hij in een bocht moest wijken voor auto. Bij deze ma noeuvre slipte de motor en sloeg de heer De G. 'te gen den grond. Met een ernstige hersenschudding werd hij opgenomen, maar zijn toestand liet niet loe, dat hij naar het ziekenhuis vervoerd werd. Men vreest voor zijn leven. BOTSING MET EEN VRACHTAUTO met 6000 EIEREN. Twee auto's, een van den eierhandelaar C. Folk te Broek in Waterland, met pl.m. 6000 eierctn de andere van Jonk te Purmerend, kwamen Vrijdag morgen nabij het nieuwe kerkhof bij Buiksloot, zoodanig met elkaar in botsing, dat beido onbruik baar werdn. De eierenauto geraakte gedeeltelijk fe water en kleurde het water geheel geel, een der inzitten den bezeerde zijn eene hand aan de gebroken voor ruit. Overigens geen persoonlijke ongelukken. De politie Stelt een onderzoek in naar de oorzaak. ROEIBOOT OMGESLAGEN. Bij hei OoSterdok te Amsterdam is een roeiboot waarin zich een 7-tal personen bevonden door oon sleepboot. aangevaren. De roeiboot sloeg om waardoor alle inzittenden tei waier geraak ren. Allen zijn door de sleepboot opgepikt. BINNENL. NIEUWS. VOSSENHOL UITGEGRAVEN De veldwachters te Heeze hebben in heit Heezc- renbosch een hol van een vos uitgegraven. Zeven jonge vossen vielen in hun handen. De ouden werden cvenwiel niet gezien. De ontdekking heeft in de omgeving een groote opluchting teweegge- nrach't daar den laatsten tijd taJ van kippen het moesten het onjtgelden, Naar de oude vossen woreït. geztfeht. NACHTVORST. De beide laatste nachten heeft het in Twen.te en de Graafschap weer gevroren tot grooitc scha- Ti,iaN°- Nieittegenstaande den blijkbaren tegenzin van w-a der beide dieven, werd itoch besloten, dien nacht den slag te wagen. Fanny bespiedde hun vertrek. Zoodra zij het schijnsel der lantaarn aan het «inde van de laan zag verdwijnen, kwam zij vast beraden uit haar schuilplaats te voorschijn en liep het weiland dwars over in de richting van het huis. Het venster open. .Andrcé. .herhaalde zij onder het loopen bij zichzelveq Dien avond waren mevrouw Garrachi etn haar echtgenoot uitgenoodigd om bij den bankier Ko- nings te soupeeren, een man, die algemeen be kend was wegens zijn bewondering voor de zang kunst. Wie hem had zieh zitlten aan de tafel, die met de uitgezochtsfe spijzen overladen was, zou weinig vermoed hebben, dat hij zijn leven eenige jaren later op een schavot zou eindigen. O, zing nog eens, bid ik u, sprak lord Ves- sem, een jong en verkwistend edelman, die be langrijke sommen bij den bankier had liggen. 't Zij zoo, nog een romance voor het laaitst, sprak mevrouw Garrachi glimlachendmaar clan ook niet meer. 't Wordt, al laat. En werkelijk sloeg het drie uur op de torenklok, hoewel niemand nog aan heengaan dachjt. Mu ziek, poëzie en schilderkunst hadden beurtelings liet onderwerp van het gesprek uitgemaakt en de beroemde zangeres had over elk van deze stuk ken een verstandige aanmerking, een belangrijke bijzonderheid of een geestige annecdote doen hooren. Op het oogenblik dat zij opstond om zich voor de laatste romance aan de piano te plaatsen, ging de deur van de zaal open en Fanny, bleek als een marmeren beeld, sloop meer dan zij liep naar binnen. Haar doornatte haren hingen langs haar schouders neder. Men zou haar voor een lijk gehouden hebben, zonder het koortsachtige vuur dat in haar groote blauwe oogen schitterde. Miervrouw Garrachi herkende haar terstond. Gij hier, kind riep zij uit, en op dit uur Fanny greep haar hand en kuste die. Neem u in acht, neemt u in achtriep zij ui.t. Op het hooren van het woord dieven stonden er van zijn rijtuig te laten voorkomen om fe ver trekken. Blijf bedaard bid ik u, sprak mevrouw Gar rachi ernstig. Hoe heet uw bottelier Andrée. --- Hoelang is hij reeds bij u in dienst Drie maanden. Alles wat zij gezegd heeft is juidtriep de zangeres uit en deelde snel het door de dieven gevormde plan mede, zooals Fanny dait haar ver haald had. De twee heeren beraadslaagden onder elkander er werd besloten dat de bankier tweemaal zou schellen, zooals hij gewoonlijk deed als hij den bottelier noodig had. Toen de man binnenkwam, bleef hij versteend van verbazing staan. Hij kon niet begrijpen hoe Fanny om drie uur in den nacht binnen gekomen was en vevnmin, hoe zulk een schitterende dame als mevrouw GArrachi zulk een armoedig gekleed kind in haar armen kon drukken. Welnu, Andreé, vroeg de bankier, hebt gij bet venster opengezet Welk veneter stamelde Andrée. Op welk uur verwacht gij uw vriendjen Door den sportenden toon, waarop dit gezegd werd, begreep de ontrouwe dienstknecht, dat al les verloren was hij vloog naar de deur, maar lord lord Vessem, nu geheel van helt gevaar over- uigd, hield hem vast. Niet zoo haastig, mannetje, sprak hij. Als ge tracht 'te onfsnappen, sprak de edel- nan koeltjes, zal ik mij van dit mes bedienen op een wijze, die u in Yjjs-t geheel niet aangenaam zal ',iin. Begrepen De bottelier wierp een blik vol vrees en haa,t' op hem. Ja, ja, ik begrijp heit wel. 't Valt u tegen, gij lad uw maatregelen goed genomen maar de ze kerste zaken vallen somtijds nog wel eens ver eerd uit. In plaats van de diamanten van me de van aarrdappelen, vruchtboomen en haver. TWEE PERSONEN VERDRONKEN. De 22-jarige dochter van den schipper Van Ha zenberg, van het motorschip „De Onderneming", thuisbehoorende te Warffum, is Zaterdagmorgen tijdens de vaart bij Wemeldingen over boord ge vallen. Haar vader sprong haar gekleed na, doch slaagde er niet in zijn dochter te redden. Beiden zijn verdronken. Hun lijken zijn later opgevischt. SLECHT, DOM EN BRUTAAL. De 19-jarige Mina Frieda Hausmann was als kantoorbediende werkzaam op een harmonium fabriek te Kirchheim, Zij had zich schuldig ge maakt aan vervalsching van 2 chéques, groot 2000 Mark. Gisteren werd zij te Zwolle aangehou den ,nog in het bezit van 25. Zij was zoo bru taal geweest op het politiebureau te komen infor- ïrieeren naar een vriendin, die te Zwolle woont. Zoodoende had men haar pas gezien en, toen het verzoek telt aanhouding kwam, wist men dat zij daar'ter dl ede vertoef dei GUNSTIGER VOORUITZICHTEN IN DE PAARDENFOKKERIJ. De jongglte paardenmarkt te Brussel trok weer veel koopers. Behalve Belgen waren er veel Fran sehen, doch Nederlanders en Duitschers ontbra ken. - De goede volwassen trekpaarden gingem van acht to»t tienduizend frs. Veulens brachten van drie tot vier duizend frs. op. Het is merkwaardig, dat men hoe langer hoe meer paarden op de wegen ziet. De kostbare ex ploitatie der mechanische tractie, doet blijkbaar ook in België vele sleepers tot de paardentracfie forugkeeren. De Belgische fokkers zijn dan ook weder vol inoed. VLEKZIEKTE. Te Niepwendijk heeft gevreesde vlekziekte haar intrede gedaan. Enkele varkens zijn reeds gestor- DOOR EEN HANDGRANAAT GETROFFEN. Bij een oefening in liet werpen van handgrana ten aan de Stormschool te/ Amersfoort heeft W oensdag een ernstig ongeluk plaats gehad. Een der milicien-soldaten, zekere Massens van het 20sfte regiment uit Harderwijk, tijdelijk fe A- mersfoort. gedetacheerd, was zoo onvoorzichtig, over de borstwering naar het springen van de granaten te kijken. Tengevolge hiervan werd hij door een springende handgranaajt getroffen en kreeg hij een diepe wonde bij het linkeroog. On middellijk is de getroffene naar Uitrecht overge bracht voor specilis'tische behandeling. Zeer ver moedelijk zal hij een oog moeten missen. ONGELUKKIGE VAL. Zondagmorgen ongeveer 9 uur wilde hofc 13-ja- rig dochtertje Catharina van den chef der Staats spoorwegen Bouwkamp aan de Klomp uit het dakraam in de dakgoot klimmen om aan haar jongere zusje een jonge spreeuw te lajten zien, uit heit zich onder een der pannen bevindende spreeuwennest. Waarschijnlijk is halt meisje mis gestapt, waardoor zij uit de dakgoot naar bene den viel. Zwaar gewond werd dei kleine opgeno- no.n. Des middags is zij, zonder bij bewustzijn t* zijn gekomen, aan de gevolgen overleden. BUITENLAND. vrouw, wachten u de gevangenschap en de strop. Schurk riep de bankier. Gij, voor wien ik zoo goed geweest ben ik wien ik zooveel vertrou wen gesteld heb, dien ik de eerlijkste van al mijn bedienden geloofde te zijn. Men denkt altijd dat de lieden eerlijk zijn tot op het oogenblik, da/t ze zich laten opbrengen, bromde de man. Dit werd zonder erg gezegd maar de bankier sidderde bij het hooren van die woorden. Onge twijfeld had hij reeds de eerste s'appen gedaan op heit pad der misdaad, dat hem lator naar het schavot zou voeren. Onbeschaamde riep hij uit. Geleid door Fanny, verlieten de drie heeren de zaal, den gevangene stevig vastgebonden achter latende en begaf men zich naar helt waschliuis waar de dieven door het open raam moesten bin nen komen. Mevrouw Garrachi vergezelde hen. Het gevaar was te dreigend, dan dat een van het gezelschap naar den stal kon gaan om de koet ders en knechts ite roepen. Op herhaald aandringen van haar echtgenoot sitemde de zangeres er in toe, zich met Fanny aar een kamer op de eerste verdieping te bege ven. Het. vertrek, waarin de zangeres zich met Fan ny begeven had, was de slaapkamer van de ban kier en vlak boven het waschhuis gelegen. Het was gemeubileerd met al de pracht en rijkdom, die men zich slechts voorstellen kan. Schilderijen van Titiaan en Greuee hingen 'tegen dein muur de meubelen waren prachtig en smaakvol. Er moeten zich hier wapens bevinden, dacht de zangeres en zag in het rond. Aan het voeteinde van het bed was een deur He1 'toegang gaf tot een kabinet verleende de sleutel stek er op. Zij opende de deur maar 'trad oogenblikkelijk verschrikt terug. Ga daar niet binnen, kind, sprak zij tot Fan ny en duwde haar haastig achteruit, ga niet bin nen Vreezende, dat zij do dame beleedigd mocht hebben, verwijderde zij zich beschroomd t'oft in Jen anderen hoek der karmer. De zangeres nam een kaars, die op de 'tafel stond te branden en trad hc* kabinet binnen, om beter het voorwerp te kunnen zien, daf haar zoo ERNSTIGE BOTSING. Te Karow zijn een vrachtauto en een groeniten- wagen met elkaar in botsing gekomen. De paar den van den groentenwagen sloegen o-p hol. De koetsier van den groentenwagen is gedood, ter- 'w ijl zijn makker 3 vingers van de linkerhand zal moeten missen. Van de personen, die zich in de vrachtauto bevonden, konden er drie na het aanleggen van een noodverband aaar hun wo ning worden vervoerd. Een 17-jarig meisjes is naar het ziekenhuis overgebracht. HET HUWELIJKSGELUK ONTVLUCHT. Twee sielen. gloënd aan elkaar gesmeed. Een boer in de omgeving van Boedapest heeft een origineel© methode 'toegepast om zich voor eenigen tijd te ontrekken aan de samenleving mei zijn vrouw, die waarschijnlijk, een moderne Xan tippe is. Zijn zoon, die evenals hij Andreas heeMte, was eenigen tijd geleden veroordeeld tolt drie maanden gevangenisstraf. De jeugdige Andreas, die de boerderij bestuurde, kon moeilijk in het bedrijf gemist worden. Onder dit voorwendsel nam An dreas, Sr. de straf van Andreas Jr. over en ging zitten." Hij meldde zich aan en zijn plannetje ge lukte hij de formaliteit, werd niets van het be drog ontdekt, hij gaf naam, voornaam en datum van geboorte op kreeg drie maanden rust. Bij zijn ontslag kwam echter ui't, dat de gevan gene de gevangene dc vader en niet de zoon was! Dus werd de vader vervolgd wegens dokumenten- vervalsching. Dezer dagen stond de man terecht. Op do vraag van den rechter, hoe hij er toe ge komen was voor zijn zoon te gaan zitten, ant woordde Andreas Sr., dat deze niet ,in het bedrijf •omist kon worden. Bij aandringen van den rech- 'er kwam echter haf hooge woord er uitzijn hei melijke bedoeling was geweest om eens drie maan den van zijn vrouw bevrijd te zijn De prijs was root, zeid ehi.i, maar was het wel waard „sinds •iron peins ik erover hoe ik uit de hel kan ko<- hed doen schrikken. Aan een paal, die van den gnond tlort aan het plafond reikte, hing de gedaante van een man. Naar alle schijn was die man opgehangen ge worden. Het toestel, dat deze gedaante in die hiouding hield, was nog zonderlinger dan de zaak zelve. Het toestel bestond uit reepen sterk linnen, die onder de voeten doorgingen en tot aan de knieën reikten, waaromhoen zij met lederen riemten vast- gegespt waren. De reepen liepen door tot. aan den hals, die in een ijzeren kraag gevat was, wijd genoeg om de ademhaling vrij te la.ten. In die nijzeren halskraag waren drie haken ge smeed, die het toud vasthielden waaraan de fi guur hinig .Op die wijze hing de patiënt niet aan 7>jn hals in de ledige ruimte fe slingeren maar had een behoorlijk steunpunt voor zijn voeten en kon vrij ademen. Het duurde nog eenigen tijd eer de zangeres 'tlot ^en recht begrip kwam van hetgeen zij zag. Het was een proefneming omtrent de wijze, waarop de justitie iemand, dien zij veroordeeld had, aan haar handen had zien ontsnappen. Zij had de deur dicht en keerde in de kamer te rug. Gij zijt locli niet boos op mij vroeg Fanny, die bemerkte hoe bleek zij zag en hoe haar wenk brauwen gefronst wanen. Neen, lieve kleine. Zij nam het kind op haar schoot en deed haar beloven, aan niemand te zeggen dalt' zij het kabi net binnengetreden was. Dit geheim dachjt zij, gaat niemand aan dan den ellendige, die eigenaar is van het huis zelfs egen mijn echtgenoot zal ik zwijgen. Tot groote feleursfelling van lord Vessem, die eker niet de eenige was, die den afloop van de taak betreurde, had de aanval der dieven niet plaajts. De bottelier, alleen iji de zaal gebleven, had kans gezien de touwen, waarmede hij gebonden was, door te snijden, en juist op he|ti oogenblik, lat zijn medeplichtigen gereed st'onden hef huis binnen te dringen, waarschuwde hen de stem4 van Andrée dalt alles ontdekt was. Wordt Vervolgd.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1