Het gestolen Kind. 18e Jaargang. Dinsdag 31 Mei 1927. No. 42. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN WIERINGER COURANT» JORN J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVER x VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIéN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. RUREAUï Hippolytushoef Wlerinfuu Tel©;, Inleicomm. No. 11. MODE. MARKTOVERZICHT. De SCIiAGER markt had van hare terugplaat sing van hare terugplaatsing van 26 op 25 Mei weinig of niets te lijden. De aanvoer was voldoen de, de handel goed en de prijzen algemeen bevre digend. Het was, wat de 'tijd van he't jaar mee bracht in 't bijzonder een schapen en -ammeren- markt. Oude schapen, die reeds eenige weken in de wei had geloopen, liepen van 30,tojt j Vette overhiouders met kleinen aanvoer, brachten 36,— 42,— op. Overhouders voor die weide, ook al .met afnemend aantal kiosten 28,35,Uitvoerlammeren voor den diood voornamelijk voor Frankrijk, noteerden 20, a 25,'terwijl de gewone weidelammeren met f 14,a 18,betaald werden. De le kw. vette koeien werd op 1,04 geschat, de 2e o>p 1,de 3e op 0.90. Wij zagen een koe verkoken vóór 395,volgens schatting 700 pond zwaar, wat dan ongeveer 1,14 wordlt. Nuchtere kalveren waren willig. Handel voor de groote steden en het buitenland maakten een© grage markt, en auto van het. abbo'toir fe Amsterdam vertrek met een volle vracht. De varkens waren iets duurder, goede slachtvarkens 64 a 65 cent per Kilo, zouters 62 cent. EENVOUDIG EN GEDISTINGUEERD. Onder No. 1355 is afgebeeld een keurig man teltje- en- rokje, waarvan het laatste van geruit flanel en hef iceröte van hot bolero model in ef- ien flanel is, gegarneerd met een randje, langs de revers, die aan een stuk doorloopen, zakken en manchetten van hetzelfde als de rok. lle.t rok je is tamelijk kort en heeft de noodige wijdte door drie stolpplooien aan de voorzijde. Het om geslagen staande kraagje en hidt smalle cein tuurtje maken liet geheel tot een keurig man telpakje. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de^ maten 42, 44, -46 en 48 onder opgave van No. 1355. Ko® ten 55 cents. Het andere toiletje, afgebeeld onder No. ldbo, is geschikt als wandelco^tume en wordlt vervaar digd van flanel of wollen crepe. Het heeft als hoofdkenmerk een grooten invloed, doch niette genstaande dat is het een buitengewoon chic costuumpje, met zijn grooten omgeslagen kraag en den gestrikten das, de smalle lange mouwen en de over de hand vallende manchetten. Het lijfje is van het jumper model en wordt over den rok heengedragen, terwijl dei onderkant van den jumper op aardige wijze gegarneerd wordt mot gekleurde banden en een patje met vier knoopen opzijde. Het rokje verkrijgt de noodago wijdite door de plooien, welke er opzijde in zijn aangebracht. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de maten 42. 44, 46 en 48 aan het bureau van dit blad on der opgave van No. 1356. Kosten 55 cents. FEUILLETON. No. 46. Italië hm neen, dat juist niet. Een zeer prikkelend klimaat, sprak de man van de weten schap, dat zou juist de uitwerking kunnen heb - hen van de kwaal te bevorderen, die wij voorko in en willen. Een maand ging voorbij, gedurende welken tijd «de ziekte zulke snelle vorderingen maakte, dat de patiënt verklaard word buiten staaf fe zijn om naar Londen overgebracht te worden. Fanny verliet de kamer van haar armen zieken vriend nietzij bracht geheele dagen door met te trachten hem te vermaken of zijn grillen te vol doen m zijn ongeduld tot bedaren te brengen. Driemaal in de week bracht de zangeres, niette genstaande haar smart en wanhoop, hut publiek in opgetogenheid den overigen 'tijd bracht zij bij haar stervend kind door. De moeder hoopte, misschien zou op haar bid den en smeeken de hemlel haar haai- kind laten behouden. Moeder, gij zult morgen terugkomen, niet waar riep Felix op zijn ouden naïeven 'toon uit en sloeg zijn armen om zijn hals. O moeder, ik zou u morgen zoo graag zien. Ja, mijn engel, ik zal komen. En gij zult bloemen medebrengen, veel bloe - ging de kleine stervende voort. Fanny plukt er ook voor mij maar zij zijn zoo mooi niet en heb ben niet zulk een aangenamen geur als die gij mij brengt. Mevrouw Garrachi liet het hoofd van haar zcontje tegen haar boezem rusten en weende. Ik zal bij u blijven, Felix. Neen, neen, moeder, krijg ik geen bloomen. Ga nu en breng papa mede als gij terugkomt. ]7en twee laait eens zien, 't is al twee clagen dat' papa niet hier geweest is. Is hij ook ziek Neen. Dan heeft hij mij vergeten, sprak het kind •mdfc een zucht. Ik vergeet u immers nooit, hernam de mioe- BÏNNENTc. NIEUWS. KONINKLIJK BEZOEK AAN DE PHILIPSF ABRIEKEN. De Koningin zal het woord richten tot Oost- en Wes.f-Inüie. De koningin heeft de directie der Phjilipsfabrie ken te Eindho-ven in kennis doen stellen dat zij het voioraemen heeft, in gezelschap van prinses- Juliana een bezoek te brengen aan de Pbilips- fe brieken en voor de microfoon van den Philips- kortegolfzender het woord te* richten tof Neder landsch Oost- en West-Indië. Helt bezoek zal geen officieel karakter dragen. Tn verband met het tusschen deze koloniën en Nederland heierschende 'tijdsverschil zal H. M. heden Dinsdagnacht om 12 uur Nederlandsch West-Indië en Woensdagavond d.a.v. om 9 uur Nederlandsch Oost-Indië toespreken. Het is een uitermate heuglijk feit, dat ook on ze landvrouwe de jongste 'ontwikkeling' van de radiotechniek in Nederland, die overal in het buitenland eerbied heeft afgedwongen, met be langstelling heeft gvolgd. EEN HONDERDJARIGE TER STEMBUS. Bij da raadsverkiezing 'te Beuningen heeft de weduwe J. Willems-Geurts, die Donderdag on der algemeene belangstelling van de Dorpsge- noo'ten haar lOOsten verjaardag vierde, Zaterdag aan de stemming deelgenomen. NA EEN POLITIEKE RUZIE. iTe Goor, met haar s.-d. burgemeester en haar berucht geworden vlagkwestie, is onlangs onee^- m'gheid geweest in de S.D.A.P., die geleid heelft tot he.f uittreden uit de partij van wethouder Lobstein. Deze kwam nu bij de verkiezing voor den gemeenteraad met een eigen lijst uif. Hef resultaat van de.stemming is nu geweest, dat de S D. A. P. drie zetels aan de groep Lobstein verloor. De v. d. verloren één zetel, de r.k. won nen er één. VERGIFTIGING DOOR VERZUURDE TAART- TES. Donderdag heeft zich in het Lamgroien in Den Haag een geval van vergiftiging voorge daan, da(t vrij ernstige gevolgen gehad heeft. In een perceel aldaar woont de familie P., be staande uit man, vrouw en vijf kinderen, van wie het jongste 2 jaar is. In den loop van den ochend kwam een nicht der familie op bezoek en bracht een doios met taartjes mee. Bij de koffie werden deze gebruikt. Korten tijd daarna voelden de menschep, zich plotseling onwel worden en tegen den avond wa ren allen ernstig ongesteld. Men waarschuwde den Geneeskundigen Dienst die dadelijk bemerkte, dat men hier met een gen val van vergiftiging te doen had. Overbrenging van alle zeven personen naar het ziekenhuis werd noodzakelijk geacht. De toestand van den man, de vrouw en de vier oud ste kinderen is redelijk wel het kleinste kind is cliter ernstig ongieistteld. De justitie heeft een onderzoek inges.f<eild naar de oorzaak van de vergiftiging. Een in het zie^- kenhuis medisch onderzoek wees uHt, dat de taartjes bedorven waren. De nicht, door dei politUe gehoord, verklaarde dat de taartjes enige dagen oud waren en van een feestje waren oviergebleven. De gemeenlte-apotheker, de heer Schirm, heeft verklaard, dat men hier mjeft een bao'terieel geval 'te doen heeft, daar de taarfjes geheel verzuurd waren. STEUN VOOR EMMEN. In de laatste raadsvergadering van Emmen is meegedeeld, dat de Minister van Binnenland sche Zaken bericht gezonden heeft van het be schikbaar stellen van een bedrag van 100.000 als bijzondere Rijksbijdrage in de kosten der ge in qenltehuishouding. Deze bijdrage moet be schouwd worden als toegekend in mindering van een alsnog te voteeren hooger bedrag, ter definitieve opheffing van de financieele moeilijk heden dezer gemeente. De gelden worden uitbe taald aan Ged. Staten van Drente, dij* dus con - frole houden over de' besteding daarvan door het gemeentebestuur. De voorzitter deelde mee, dat deze eelrsfe 100.000 worden gebruikt om de particuliere no ta's over 1926, welke nog onbetaald zijn, te vol doen. De Raad besloot, een bijzondere dankbetuiging te richten-aan de Regeering voor de thans ver leende hulp. BUITENLAND. der snikkende. Felix zag haar kind met een glimlach aan, als wilde hij te kennen geven, dat zulk leien ge dachte nooit bij hem zou kunnen opkomen. Vergeet de bloemen niet, moeder, waren de laatste woorden van Felix, toen zij vertrok. Gedurende eenige oogenblikken stond de zan geres onbeweeglijk, met nedergieslagien oogen. Zij gevoelde hevige pijn in het hoofd maar door zoovele smartelijke gewaarwordingen ter neder gedrukt als zij was, gaf zij er geen acht op. Schitteren herhaalde zij eindelijk, weder mijzelve te worden O, wat is dat gemakkelijk te zeggen en onmogelijk te doen O, ja, ik zal chiKteren, zooals een stuk ijs glinstert op het voorhoofd van een lijk. Mijn droom' van geluk zoo kort geduurd ik ben nog zoo jóng om. nu reeds te ontwaken tof al de smarten en ellenden lor wereld. Mijn eerstel, mijn eenige liefde helaas vva't is er van geworden Daarop ging zij naar de tafel en nam, het ju- weelkistjeop. Een kion/ingin had haar di't kistje) kunnen be- tijden. Alle gekroonde hoofden hadden iets tót 'en rijken inhoud ervan bijgedragen en de waar de, die het bevatte, was zeer aanzienlijk. Bij 'toeval of doior een voorgevoel gedreven, be sloot zij eensklaps haar juweeleu dien avond niet te dragen. Zij borg alles in helt! kistje ©n sloof het diclit. Dijt. zal ik tenmlntse redden, dacht zij, volor dat arme kleine kind Fanny die mijn zoon tje geen oogenblik verlaat. Daarop wierp zij een shawl over haar schou - ders en ging te voet uit. Zij wilde niet, dat een der dienstboden zou weiten waarbeten zij ging. Toen zij tot aan de Hiooiimarkt gekomen was, nam zij een rijtuig en reed naar den beroemden bankier Valhelm. Na de zonderlinge ontdekking die zij bij Ko- •ings gedaan had, was mievrouw Garrachi daar niet weer heengegaan. Mijnheer Valheim was een van haar vurigste bewonderaars hij ontving haar in zijn afzon derlijk spreekvertrek. De waardige bankier was een hartstochtelijk licfhebber van den schouwburg. Hij had zelfs een logle in de opera. Zij verzocht hem hef juweelkistje in bewaring le willen nemen. DE LAMMERENPRIJZEN. Van de Leidsche Markt kunnen wij helaas weder geen goede berichten melden. De lamme- renprijzen waren zoo dalt over 't algemeen verlo ren is en enkele partijen onverkocht zijn geble ven. I}e prijs liep van 10.dot 20. VIJF BESTE SIGAREN VOOR JE VRIJER Een meisje, A. v. D. genaamd, vond te Heeze een portefeuille, inhoudende 85 gulden, twee vrachtbrieven en een gloed gevulden sigarenko ker. Zoodra zij wist, wie de eigenaar was, spoed de zij zich naar dezen toe, om hem die terug te bezorgen, en toen kreeg zij voor belooning \-ijf beste sigaren, met de verzekering; dat het fan de beste waren ze kon ze gerusjt) aan haar vrijer geven GOLVEN. Het zeemansberoep is gevaarlijk door een voort- durenden strijd tegen de golven. Maar een zee man overdrijft wel eens graag, zooials ook jagers da't bij het vertellen van hun avonturen kunnen loen. „Torenhooge golven" bestaan alleen in der zeelieden verbeelding. De hoogste golven treft men aan bij Kaap de Goede Hoop, door de Portu- deezen in eerst Stormkaap geheeten en daar bereiken ze bij een hevigen storm uit helt Zuid westen' op zijn hoogst. 12 Meter, n.1. van den bo dem van het golf dal afgerekend tot aan de kruin Bij Kaap Hoorn gaan ze 10 meter hoog, in den Noord A'tlantischen Oceaan van 6 'tof 8 eh in de Noordzee nooi't hooger dan 4 meter. Dijt verschil nn'tstaat door de diepte.' van den stroom en de meierdere of mindere uitgebreidheid. Hoe dich ter de golven bij land komen hoe onstuimiger ze worden. Gewoonlijk is het daar ondiep en tui- m ellen ze over elkaar. EEN STROP VOOR HOLLAND. West-Duitschland betrok voorheen altijd veel vroege aardappelen uit het nabij gelegen Neder land. De eigen Duitsche aardappelvietden liggen te ver weg. Nu is verleden jaar een proef geno men met heit inleggen van extra-,treinen voor hef vervoer van vroege aardappelen van de Duitsche aardappelvelden naar de streek HamburgBre inenRoergebied en deze prioief schijnf zoo goed geslaagd, dat 'thans weer besprekingen plaats» hebben tusschen de Duiltsche Rijksspoorwegen en vertegenwoordigers van den Du|tschen land bouw om ook dit jaar op de vóórnaamste routes dergelijke treinen 'te doen loopen. Dan kan Ne derland zijn aardappelen houden. EEN MODEGRIL. In een voornaam Londensch restaurant was onlangs een dame te zien, wier eenvoudige hoed ls eiemig versiersel een aapje op een stokje had. Het diertje en zijn stokje waren van zijde en draad vervaardigd. Het maakte edn indruk, of een goedkoop stuk speelgoed gekocht en op den hoed gestoken was. Elen „harmonie" met eht aapje op den hoed droeg de dame onder den arm een handtasch. Reeds sedert eenige tijd ziet men dikwijls fasch- jes, die den vorm van een hond hebben. De tasch van de bedoelde Londensche dame zag er even wel uit als een aap. - - Ik dacht, sprak Mijnheer Valheim aarze lend, dat Konings uw bankier was. Ik heb geen1 vertrouwen in hem, was haar antwoord. Mijn echtgenoot heef.t groote sommen bij hem geplaatstmaar dat is zijn zaak. Mijn ju- weelen zijn mijn eigendom en ik wil die op een veilige plaats zien. De oude man glimlachte en overhandigde haar een re<ju. Dien avond trad zij op in de rol van Dido; de verlaten koningin, en nog nooit had zij zóóveel talent ten toon gespreid. Toch ging er onder de toeschouwers ieien ge mompel van verwondering op. Zij waren gewioon do koningin overladen met kostbare versierselen te zien en heden schitterde geen enkele diamant in haar zwarte haren. Toen zij den brandstapel moest beklimmen, had zij haar koninklijke kleeding verwisseld voor een tuniek, van wit neteldoek, zonder een enkel sieraad. Sommigen keurden deze verandering goed, an deren keurden haar afmaar allen roemden haar verblinden schoonheid. Bij het vallen van het gordijn en terwijl hef houquetten om haar regende, deed zich een door dringen die gil hooren. Wat was dat Hadden haar kleederen vuur geva/t, of was het nog een laatste tooneel-effecf Neen, maar tusschen de coulissen stond Fan ny, bleek als een doode en wachtte fof de oor- stelling geëindigd zou zijn. Ah gilde de zangeres en vloog [met een wil den kreet naar helt kind. Felix sterftl De moeder had de vreeselijke tijding geraden, dimmen haar kwam) brengen. Een plotselinge verandering was in den toe stand van haar zoon gekomen hij, de eenige band, die haar nog aan het leven hechjtfe, was tervende. Gedurendd de lange uren van den nacht kwam slechts hef enkele woord moeder over zijn lippen de naam zijns vaders werd geen enkele maal uitgesproken. Zonder zich den tijd 'te gunnen van kleeding te verwisselen, wierp mevrouw Garrachi zich in een rijtuig, gevolgd door de snikkende en wee- PROVINCIAAL NIEUWS SCHAGEN. De Schager Harmonie-kapel, di recteur den heer J. Dol te Helder, behaalde op he't op Hemelvaartsdag tle BJaricum gehouden instrumentaal concours in de le afdeeling een le prijs. RIJWIELPLAATJES. Het komt in den laat- sten tijd meermalen voor, dat iemand wegens gemis aan een rijwielplaatje wordt bekeurd. De persoon haalt dan een plaatje uil zijn zak en toont dit. De bekeuring gaat in zulk ©ein geval echter toch door, daar de wet' zegt, dat hef plaat je zichtbaar aan hot rijwiel bevestigd moet zijn. nende Fanny, want het kind hield veel van haar jong en schoon vriendje, niettegenstaande al zijn gebreken. Snel rolde he't rijtuig voort! naar Rfichmond. Fanny gevoelde een zekeren angst bij haar op komen, toen mevrouw Garrachi den geheelen weg door stom en onbeweeglijk bleef. Zij had haar liever zien willen weenen, haar hooren zuchten tenminste; mlaar neen, niejs Haar oiogen fonkelden in de duisternis, het vuur der wanhoop brandde in haar blik. Beschroomd valt© hef kind de hand der zan- gtjres, woord, Fanny, zeg mij niets. Ik mloiet geen aardsch schepsel mieer zijn ik mjoet' koud en hard zijn als ijzer. Hioo sterk do koetsier zijn paarden aanzette, toch gingen zij nog 'te langzaam in het oog d,er ongelukkige vrouw. O, dat ik hem heb kunnen verlajten dat' ik hem/ slechts oen «oogenblik alleen heb kunnen iat'en riep zij gedurig uit. Eindelijk hield het rijtuig stil. Zij sprong er uit, zonder acht te slaan op den regen, die bij stroomen nederviel en het hek ope nende liep zij snel naar de villa. Een licht brand de in de slaapkamer en wierp zijn stralen door de rekten der venstergordijnen. Goddank hij leeft nogstamelde mievrouw Garrachi me|t onvaste stem. Eenige seconden gingen voorbij eer de dienst boden, die haar zoo spoedig niét verwachtten, de deur geopend hadden en die korten tijd was voldoende om haar door en dóór naitl te doen worden. De band die haar lange zwarte haren bijeen hield, was los geraakt en zij vielen thans langs haar schouders neder. De knecht liet haar zonder een woord te spre ken binnen hij begreep, dat al wat hij zou kun nen zeggen op dit oogenblik te veel zou zijn. Toen het stervende jongetje zijn moeder zag, stak hij zijn armpjes naar haar uit en een glim lach, gelijk aan de laatste stralen der ondergaan de zon, zijn gelaat. Hebt gij de bloemen medegebracht, moedei* v)oeg hij. Neen, sprak zij snikkende, maar morgenochtend. Wordt V^npjgd.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1