Schager Kermis BEZOEKT Danssalon OUDESLQT. Het gestolen Kind. 18e Jaargang. No= 47. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN de van Benema en Holties. Standplaats WIERIWGER COURANT JOHN J. BOSKER, WIERINGE* UITGEVER VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENT1 Van 15 regels Iedere regel meer ëN 0.50. 0.10 BUREAU Hippolytusüoei Wiering«a. TeleS. Intercomm. No. lf. PARIJSCHE MODEBRIEVEN. de kisten en de kasten ledig, zeker niet tot onte vredenheid van de handelaars. Hoe komt dat De mode Het zomerbont speelt hij de elegan'Lei dames een voortdurend aanzien lijker rol. Telkens verschijnen nieuwe soorten ver werkingen. De hoogste voornaamheid vóór zeer v elgesielde dames is op het oogenblik een man- fel van zilvergrijs breitschwanz mat een kraag en opgeslagen van witte vos. Zeer in trek en ele gant. maar niet zeer duurzaam, zijn mantels van gazelle in een aardig arrangement van strepen, alsmede mantels van antiloop. Voor do verwer king van kalfsvel opent zich een bijna onuitput telijk terrein. Grootgevlamde mantels van kalfs vel, vesten en jakjes van hetzelfde bont zijn dei lernier cri van de mode. Maar naast de mantels er? de jakjes vindt ook vos als gameering meer n meer 'toepassing. Reepen echt hermelijn en rrepen, die er alleen maar als hermelijn uitzien, lienon tot garneering van zilverachtig glimmen de lamé-mantels. Kortom het is bont en nog eens bont. Mevrouw \fode beveelt, de dames gehoorzamen en de bont handelaar wrijft zich in de handen. WENKEN VOOR DE HUISVROUW. Door hot bestrijken mót glycerine en vervol- yens uitwasschen met lauw water verwijdert men koffievlekken gemakkelijk ook uit stoffen met, de teerste kleuren. Ten slotte wordlt de ge- vekfe plek aan den verkeerden kant gestreken. DE REGENMANTEL. Ook Parijs heeft z'n vochtige, regenachtige da gen, al heeft de regen er gelukkig maai* zelden dat taaie uithoudingsvermogen waarvoor zij in ons kikkerlandje bekend is. Misschien is 't daar aan te wijten dat een regenmantel in Parijs nooit dat algemeen verbreide kleedingstuk „dat ieder een heeft", is geworden als in Holland. Maar voor een groot deel komt Tt ook zeker daardoor, dat de meeste Parissicnnes vóel te ijdcl zijn om zich ii de weinig flatteuze beige uniformjas te verton nen die bij ons regenmantel heet. Dajt zal nu ech ter wel anders worden. Wel is het model vrijwel gelijk gebleven, maar men kan de mantels in al lerlei aardige prettige kleuren krijgen, in donker blauw, amandclgroen, havanabruin en verder in de meest verschillende lichte tintjes, zelfs in cre- me om 's. zomers over een wit japonnetje te dra- £en- N Soms zijn de mantels met een band van donker gekleurde stof of van leer afgiezet. Er behooren aardige hoedjes bij van gelijke stof en in gelijke kleur. Straten bij regenweer zul len dus niet meer dat sombere grauwe beeld ver- foonen van weleer als men er zoo veel frissche froolijke kleuren in tegenkomt. VOOR DE DAMES. Eont voor en bont na. Wat nog nooit is gebeurd, is thans geschiedt de voorraden van de groote opslagplaatsen van bont te Leipzig zijn, tengevolge van buitengewoon groote bestellingen bijna geen uitvoering kan v. orden gegeven. In de geschiedenis van den Duit scbion bonthandel is dat iets nieuws. In een tijd van het jaar, dat anders het bont in mot vrije bergplaatsen zijn zomerslaap droomt, staan nu (Vette stalkoeien ontbreken geheel in deze stre- 'ken, in de spoelingsdistrictcn zijn ze evenwel nog j te vinden. Vette landkoeien krijgen thans de bo- iven'toon. Jong vee, graskalveren, pinken en vaar- izen zijn verdwenen, waardoor de gebruiksvee- handel vrij wel stil staat. De handel bepaalt zich bijna geheel tot slachjtveedieren. Dat was ook op i6 Juni te SCHAGEN het geval. Vette koeien, mcH eene verlaging van 8 a 10 cent per kilo no- eerden 1,08 a 1,12, verder van 0.70 a 1,05 Nuchtere kalveren mede iets lager 8 18,—. Schapen kwamen er bij de lagere markt het beste af. Oude vette 30,a 35, jonge vette voor het buitenland in de wol 42,43,geknipt 25,-- a 28,--. Weideoverhouders in de wol 32 a f 34, lammeren voor de weide 13,a 18,voor den uitvoer 18 a 24, gekocht voor België, Fran krijk en Denemarken. Varkens trekkend f 0.60 h 0,62. PROVINCIAAL NIEUWS MARKTOVERZICHT. De maand Juni is voor de meeste veemarkten cene maand van groote verandering. In den aan voer ontstaat eene belangrijke wijziging de lam meren zakken langzamerhand af, met den han del in overhouders is het afgeloopen, ook de oude schapen hebben hun tijd gehad. Daarentegen neemt de aanvoer van vette schapen 'toe. Ook in de aanwezigheid van rundvee ontstaat eene om mekeer. Magere geldekoeien worden sporadisch SCHAGEN. Omtrent de wolprijzen vernamen wij, dat de vooruitzichten in ingeland nog ai gunstig zijn. Te Londen wordt do wol reeds door opkoopers op levering gekocht, wajt als hooger prijs wordt beschouwd. ANDIJK. De plannen omtrent de proefvelden te Andijk zullen dit jaar nieit 'ter uitvoering ko men. Door een samenloop van Amstandigtieden is de drooglegging nog niet voltooid. In de dijk is nog een gat, dat echter in korten tijd dicht zal zijn. Ook bij dit onderdeel van de Zuiderzeewer ken, is het opmerkelijk waar te nemen, met hoe- Iveel taaie wilskracht de erfvijand, de zee, mede mot zijn eigen grondlagen, het keileem, wordt be streden en tot totale onderwerping word't ge bracht. Volgens mededeelingen kan de proefpol- der vrij zeker in 1928 in cultuur worden gebracht. LANGENDIJK. De vroege aardappelen. De vroege aardappelencampagne levert aan de Lan- gedijk en omgeving zeer bevredigende resultaten op Ondanks het ongunstige voorjaarsweer is het beschot goed en zijn de prijzen hoog. Per snees wordt ongeveer 250 K.G. geoogst, terwijl de prijs gemiddeld 15,per 100 K.G. is. De aardappel- akkers worden nu nog met late koolsoorten be plant, zoodat men van een bevredigend resultaat verzekerd kan zijn. Er is belangrijke vraag naar Langendijker vroege aardappels uit het buiten land. GEEN VIJF CENT VOOR DE KANALISATIE. TWISK. In de Raadsvergadering der ge/meente alhier werd breedvoerig gediscusseerd over de circulaire van de commissie van Aalst inzake de (kanalisatie voor West-Friesland. Volgens de daar |in opgenomen staat, was becijferd dajt dö bijdrage voor Twisk 500 gedurende 40 jaar zou zijn. De burgemeester is er niet voor ook maar 5cent aan de kanalisatie ten koste te leggen. Wat de commissie van Aalst wil is geen kanalisatie van West-Friesland, maar om West-Friesland, waar hij het centrum dezer vruchtbare streek 'totaal wordt genegeerd. Voorts heeft hij cretiek op de kostenberekening. Ook de raadsleden blijken weinig 'te gevoelen voor het plan, zoodat men óp de vergadering te Alkmaar aan Twisk een tegenstander zal hebben. BEVERWIJK. Fabrieksbrand. Zaterdagmid dag is, naar het V. D.-bureau meld(t, de kistenfa briek van de firma Knapen en Co., staande aan de Wijker Pijp te Beverwijk, geheel afgebrand. De Beverwijksche brandweer kon door geringon druk op de waterleiding weinig uitrichten, zoodar. de motorspuit van Velsen moest worden gerequi- reerd. De geheele fabriek, een woning alsmede de geheele voorraad hou't en kisitcn gingen verloren. Fabriek en inventaris waren op beurspolis ver zekerd. De fabriek der Chemische Maatschappij Noiord Holland kon behouden wiorden. Een partij traan, op het terrein van die fabriek lopgcslagen, ging echter in vlammen op. Do kistenfabriek werd een jaar geleden even eens door brand in de asch gelegd. ONWEL BIJ HET ZWEMMEN. Vrijdagmiddag begaf de heer K., badmeester hij de Mij. „Noorderbad" 'te Wijk aan Zee, zich, vergezeld van een jongen, met een boot in zee. On geveer 200 M. van het strand verwijderd begaf de heer K. zich te water, met do bedoeling-naar het trand terug te zwemmen. Hij werd onwel en onk in de diepte. De jongen trachtte hem in de boot te krijgen, [walt hem echter niet gelukte. Met behulp van de reddingsbrigade bracht men K. in bewusteloozen toestand naar het strand. Hij is naar een zieken huis te Haarlem overgebracht, zonder dat het be wustzijn was teruggekeerd. Zijn toestand is zorg wekkend. FEUILLETON. No. 51. Bedaar, mijnheer, zachtjesaan, sprak de offi cier van justitie glimlachend. Gij vergeet dat uw getuigenis is bij het gerechtelijk onderzoek, dat ik genoodzaakt ben in te stellen. Gij hebt edel cn moedig gehandeld, vooral in aanmerking geno men da/t gij nog jong zijt, maar al weten uw vrien den en ik dat ook, iedereen weet het nog niet Die man zal buiten twijfel stierven. Welnu mijnheer, en wat dan Er zal een gerechtelijk onderzoek en vonnis moeten volgen, de uitspraak zal zijn manslag uit hoofde van wettige zelfverdediging, zooveel izeker. Maar tot op het oogenblik, dat die uit spraak gedaan is, zult gij Vredelust niet kunnen verlalten. Schrijf aan uw vader, Clement sprak juf frouw Mendez, zijn koelbloedigheid en zijn ge zond oordeel zijn ons op dit oogenblik alles waard Men klopte zachtjes aan de deur. De huishoud ster kwam den magistraatspersoon mededeeler- dat de dokter hem verlangde te spreken. Hij werd verzocht in de bibliotheek te koinen. Dokter Mark trad binnen. De gewonde heeft slechts enkele uren meer te leven, mijnheer, sprak hij, ik heb nooit zulk een goddeloos mensch bij gewoond. U Is afschu welijk zooals hij vloekt. Ik ga naar hem toe, sprak de rechter. 't Is mijn plicht in 'tweeërlei opzicht, als magi- sttraat en als mensch. Mijn vermaningen zulle i misschien het berouw in zijn gemoed opwekken, 't Is vrccselijk zoo plotseling opgeroepen te wor den, het hart zoo bevlekt van zonde. De bekentenis van Milo was nu van veeil min der belang voor Martha, sedert de rerchtcr haar alles meegedeeld had wat hij van Fanny wist. Vlug verlangde zij echter dat de moordenaar tot berouw mocht komen. Zij dacht aan haar groot vader en sidderde bij de gedachte dat de man. die door hem op den weg des verderfs gebracht ;v\as, misschien door haar schuld plotseling op- [gcreroepen zou worden om rekenschap van zijn misdaden te geven. Zeg hem, dat ik hem vergeef, sprak zij tot dtn rechter, en geef hem de verzekering, dat ik voor zijn vrouw en kinderen zorg. zal dragen. Toen de rechter in de schilderijenzaal kwam, ag hij met één oogopslag dat de dokter zich niet hodrogen had. De dood had zijn merkteeken reeds lp het aangezicht van Milo gedrukt. Iedere trek van zijn scherp en hoekig gelaat was nog scher per geworden en zijn oogen hadden den glazigen glans, die de nadering van den doodstrijd te ken nen geeft. Zijn ademhaling was beklemd en moei lijk, want het bloed hoopte zich meer en meer op in zijn borst. Hij schrikte onwillekeurig terug voor den blik van haat en uitdaging, dien de man hem toe wierp. Hoe gaat het vroeg hij op een toon, dien hij belangstellend en medelijdend /trachtte te maken. Hu hu ik kan mij niet erg op mijn gemak gevoelen, nietwaar bromde Milo met een tus- ychenpoos tusschen elk woord, 't Is gedaan mót mij, ik moet er aan. God zal misschien genadig jegens u zijn merkte de rechter op. Hu Dat kan ik niet. merken Hijheeft u den tijd gelaten om berouw te [gevoelen en vergiffenis te vragen. Laat mij tot u spreken in de weinige ooigenblik- |ken, die u nog te leven overblijven. IIu hu dajt zeggen de rechters altijd, als |zij een man laten ophangen, viel Milo hem in dc de rede. Er zijn er zelfs die huilen bij zoo'n gele genheid, hu hu ik heb dat wel eens gezien en dan gaan zij gerust naar huis om lekker te eten cn te drinken. Gekheid gekheid dajt alles praat jes, anders niets Ik wil geen schuld bekennen vervolgde hij. Wat ik gedaan heb, dat heb ik ge daan, ziedaar alles. Mijn geheimen zullen met mij in het graf gaan, dait is nog -een zekere troost voor mij. Een treurige troost, merkte de rechter aan. De eenige die mij overblijft. Maar ongelukkige, zelfs die blijft u niet eens over. Met al zijn wijsheid is en blijft de mensch toch slechts een nietige aardworm in de oogen van God. Hij heeft de bekentenis van den zonder BINNENL. NIEUWS. BRUTALE TASS CÜEN KNIPPER. Donderdag arriveerde met een irein aan liet Beursstation te Rotterdam een dame, die hij het verlaten van liet station haai* liandtasch, waarin zich o.a. een bedrag van 200 bevond, met de hengselriemen over haar rechterarm hing. Over •Jeze tasch droeg zij haar opgevouwen mantel. Toen zij op het Beursplein iets uit haar tasch wilde halen, bemerkte zij dat slechts de hengsel- liemen over haar arm hingen. De tasch was ver dwenen. De zeldzaam brutale dief heeft het ge waagd in de Beurspleindrukte de riemen met een scherp mes door te snijden of met een schaar door te knippen en wel op een zoo handige ma nier, dat de draagster er niets van heeft gemerkt. HIJ ZAG ZIJN GESTOLEN KARRETJE. Woensdag liep een heer door de Haagsche straten, toen, plotselingWas-ie heit of was-ie Let niet Evengoed gekeken nagedacht en eer gent aangeroepen, die juist voorbij ging. Agent, die fiets daar is van mij. Die is me ontstolen. Twee maanden geleden. De dienaar van de Heilige Hermandad, blij dat er iets in den winkel te doen was, nam een fikschen sprong, rende de straat over en trachtte den rustig verder peddelende fietser te grijpen, die plotseling verschrikt begreep, dajt hij „ge snapt" was. De man trchtte weg te vluchten, lier; eenige tientallen meters nog van zijn vrijheid te genieten, maar weldra had de agent hem inge haald. Deze bleek een goede vangst gedaan te heb ben. Hoewel de man, zekere H. D. M. iiüt de Stort- straa't ontkende de fiets te hebben gestolen, wercl hij ingerekend. Bij een huiszoeking werd een kof fertje gevonden dat achter op het rijwiel gebon den was, toen M. dit gestolen had. niet noodig om zijn misdaden te kennen. Verberg je zooveel gij wilt. Gods hand zal zelfs den dicht- sten sluier verscheuren en alles aan het helder ste licht brengen. "Daarom, heb berouw, man, en doe boete eer het te laat is. Martha beeft u gezonden, bromde de moor denaar, wien de vermaningen van den rechter op diens gewonen koelen en bedaarden toon uit gesproken, niet weinig verveelden. Hu dat weet, ik, denkt zij mij nu beet te krijgen Maar het zal niet gebeuren, neen, neen dat zal niet gebeuren. Goddelooze, bedenk dat de hemel u hoort. Goed. Hij, die daar hoven woont, ziet u, ging de rechter op strengen toon voort, die beller bij zijn karakter paste dan woorden van 'troost en vrede. Hij zag u, toen gij het kind, aan haar moeder ont rukt hebt, zijn oog was op u gevestigd, toen gij aan den oever der rivier stondt. Gij hebt haar kleine armpjes met een zakdoek vastgehonden, een blauw geruite doek, herinnert gij u dien nog jwel Gij lichttet haar op om haar in den stroom te werpen, die aan uw voeten bruiste. Naarmate hij met spreken voortging, werden le oogen van Milo al wijder cn wijder geopend. Angst en schrik waren op zijn gelaait te lezen. Evenals vele anderen, die in hun misdadige loop baan den spot drijven met den godsdienst, was 'iij zeer tot; bijgeloof geneigd en dc juislte beschrij ving van de manier, waarop hij Fanny had willen vermoorden, kwam hje'm iets bovennatuurlijks voor. Leugen sprak hij met groote inspanning liefs dan leugen Waarheid vreeselijke waarheid Een hand hield u terug op het oogenblik dat gij de misdaad 'ïogaan zoudt hebben. Het kind werd u ontnomen Men heeft, het mij maar eenmaal ontnom.cn, mompelde Milo. Gij zocht haar overalmaar vond haar niet Slechts een stem. Ja, ja, ik herinner mij die stem, stamelde de booswicht geheel verpletterd, want hij herinner de zich welken angst hij onder de gewelven der Adelphibrug had uitgestaan. Breng Martha hier ik zal haar alles zeggen, ■5 lies wait ik weet. Dait moet gij aan mij zeggen. Aan haar, aan haar alleen, riep de sterven de ongeduldig uit. Zij heeft mij beloofd, dat, da't zij iets voor Belt en de kinderen doen zou, hu, hu [maar zij weet nog niet, dat en hu hu Een hoestbui en daarop volgende bloedspuwing overtuigden den recriter, dat hij geen tijd te ver liezen had. Hij schelde en beval den knecht juffrouw Men dez te verwittigen, dat Milo haar verlangde te spreken. Haar alleen, alleen, voegde Milo er bij. Zeg haar, dat ik berouw heb, berouw Ja, dat is hert rechte woord. Ik wil haar geen kwaad doen ik kan niet, ik zou zelfs niet in staalt zijn een kind den nek om te draaien, voegde hij er met een zon derlinge mengeling van spijt en onderwerping bij. De rech'ter zag den lijder ernstig aan. Misschien maakte hij bij zicjizelven wel de op merking, dat het gelukkig voor hem was, dat Mi lo zooveel kracht niet meer bezaltwaren alles jbehalve vriendelijk. Toen Martha de begeerte van den stervende vernam, besloot, zij zonder de minste aarzeling zich naar hem toe te begeven. Zij raadde gedeel- I olijk wat hij haar zeggen wilde. In haar oogen |\vas de dood van Pieter Quinn nooit heit gevolg an een zelfmoord geweest. Clement Foster on juffrouw Wyndham boden 'evergeefs aan, haar 'te vergezellen. Beider tegen woordigheid werd door Martha ónnoódig geóór deeld. Ik heb niets te vreezen, sprak zij. Hij kan mij geen kwaad meer doen. Niettegenstaande deze verzekering besloot Cle ment toch aan de deur der schilderijenzaal te Mijven wachten, teneinde terstond hij de hand te zijn, ingeval de booswicht nog iets tegen Mar tha trachtte te ondernemen. Zoodra zij binnen kwam wees Milo naar een stoel. Ga daar zitten, sprak hij op beklemden toon. Ik heb u veel te zeggen en er blijft mij slechts weinig tiid over. Werktuigelijk zette zij zich neder. Zoo snel de hoest het hem vere-undo, verhaalde 'ui haar, welke bevelen hij van Piefer Ouinn om rent het kind ontvangen had en wat het gevolg was geweest. Dat is afschuwelijk, afschuwelijk riep Mar- 'ha snikkend uit. Zoo jong, nos: zóó ónschuldig f (Wordt vervolgd.-"'

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1