meende op meer dan hot dubbele aanspraak te mogen maken. Hoe zij ook met. elkaar praatten, overeenstemming kon niet bereikt worden. De landbouwer meende nu gerechtigd te zijn de vliegmachne vast te houden hij deed het toegangshek op slot en barricadeerde het zóó, dat het onmogelijk was om van het terrein bij zijn boerderij den openbaren weg te bereiken. Toen kwam de vrachtauto uit Soesterberg met de helpers zooals duidelijk is, voor een afgesloten pad. Van opladen van het vliegtuig kon geen sprake zijn. De eigenaar weigerde hals starrig het hek open te maken en het vliegtuig te laten opladen zonder toezegging van betaling van het gevorderde bedrag. Vrij zeker zou men onverrichterzake zijn moeten terugkeeren en hebben moeten afwachten hoe het conflict dooi hoogere autoriteiten zou worden beslist. Een pijnlijke situatie inderdaad Gespannen gezichten over en weer. Onderwijl was de mon teur langs een omweg op 't terrein gekomen. Hij had de machine nagezi.cn, waarbij hem bleek, dat de fout spoedig zou kunnen worden verhol pen. Om de machine beter te kunnen nazien, werd zij met goedvinden van den eigenaar op een pas gemaaid klaverveld gereden weldra draaide de schroef weer met groote snelheid. Kom laten de vliegers ook eens probeeren of de motoren weer in orde zijn, zei de monteur. De vliegers namen met een ernstig gezicht hun zitplaats :in, enonder liet toekijken van den eigenaar, begint de tweedekker no. 527 te hup pelen. tot hij omhoog wipte en.de lucht inging Tot verbazing van de toeschouwers en .van den eigenaar, die zijn vogel zich zoo on verwacht zag ontvliegen. Men zegt dat de vliegers hoog in de lucht even hebben gelachen en dat het talrijke publiek erg rr.et den boer was begaan RIJKSWEGENPLAN. Staatsblad 110. 169 bevat het Rijkswegenplan, bestaande uit een staat van de bestaande en aan te leggen wegen, welke hoofdverbindingswegen zullen vormen voor doorgaand verkeer met mo torrijtuigen. Bij de nieuw aan te leggen en bij anderen dan het Rijk in beheer en onderhoud zijnde wegen komen voor onze provincie voor een Rijksweg Alkmaar Nieuwediep Den Oever (26 K.M.), een weg AmsterdamPurmerendMedemblik (53 K.M. van den bij de provincie in beheer en onderhoud zijnden weg zal het tracé waarschijn Ujk geheel of gedeeltelijk gevolgd worden) een weg AmsterdamZuid-IIollandsche grens in de richting van Sassenheim (27 K.M.) en een weg Amsterdam-Zuid hol landschegrens in de richting van Gouda (16 K.M.) ONDER DE KALKKUIP. Zaterdag waren bij de in aanbouw zijnde fa- biïek „Hanindo" aan het Griendtsve en kanaal bij Hoogeveen opperlieden bezig met het ver- steigeren. Een hunner zou den ander, een onge veer 60 pond ledige kalkkuip overhandigen en, meenende dat zijn metgezel deze reeds te pak ken had, liet hij ze los en trof den 40-jarigen i'.'ist passeeiyn opperman Willem Swiers op het hoofd. Swiers viel neer en overleed spoedig. EEN LANGDURIGE STAKING De staking in de bouwbedrijven, wclkei te Winterswijk sedert 2. Mei voort duurt., blijft nog steeds onveranderd. Heden zullen de werkge vers gezamenlijk zelf het onder handen zijnde timmer- en metselwerk gaan uitvoeren. Men hoopt op deze wijze ook nieuwe aanbcsitedings- werken in den kortst mogelijken tijd gereed te kunnen maken. AUTOBUS TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Zeven gewonden. Gistermorgen te vier uur is de autobus van J. do Jong te Heerenveen met eenigc jongelui aldaar, die van 'een bal te Gorredijk kwamen, te Langezwaag tegen een boom gereden. Een 7- tal werd verwond, onder wie de hoeren Bokma en Fabex zoo ernstig, dat zij direct naar het zie- kenhusi te Heerenveen vervoerd moesten wor den. D11' auto is vrijwel vernield. De oorzaak is onbekend. De chauffeur staat bekend als een voorzichtig bekwaam bcsrtuurder. HET WERD HEM TE WARM. Toen Vrijdagavond een zoon-tje van den rij wielhandelaar E., in de Molenstceg te Leiden uit de courant het bericht voorlas van den com mensaal, die bij den rijwielhandelaar II. in de; o Uctoberstraat .te Leiden onder voorgeven, werkzaam te zijn gesteld bij het rijkstelegraal- kantoior, eenige dagen in den kost was geweest en toen, nadat hij in plaats van geld bons op het telegraafkantoor te Leiden betaalbaar, had afgegeven, spoorloos was verdwenen, sprong de nieuwe commensaal, die sedert den vorigen dag bij E. in den kost was, plotseling op, greep zijn fiets en maakte, dat hij zoo snel mogelijk uit de voeten kwam. Een zoon van E. zette den com mensaal na, doch onder Lisse moest hij de ach tervolging opgeven, daar hij E. >uit het oog ver loor. Het staat vast, dat deze commensaal dezelfde is als degene, die den rijwielhandelaar H. bij den neus heeft gehad. Bij E. gaf hij op, dat hij monteur was voor de firma stokvis te Rotter dam en te Leiden voor een werk dezer firma moést vertoeven. RADIO-SUCCES. De Hilversumschc politie hield vorige week Vrijag iemand aan, die verdacht werd van ver duistering en oplichting. Bij zijn overbrenging naar Amsterdam slaagde hij er in aan zijn ge leider te ontsnappen. Zaterdagmiddag werd zijn signalement per radio omgeroepen en reeds ee nige uren later werd hij, op aanwijzing van een Haarlemmer daar ter stede aangehouden. F RO VIN CIAAlT NIEUW S. VLIEGEN IN DE KERMISWEEK te HELDER De Kon. Luchtvaart-Maatschappij, die tijdens de tentoonslellingsdagen te Helder zulke goed geslaagde vliegtochten organiseerde, waarvan honderden gebruik maakten, komt tijdens de kermis wederom vliegtochtjes organiseeren. „Hebt U al eens gevlogen vroeg men voor enkele jaren vol bewondering. „Hebt U nog niet gevlogen vrnagt men tegenwoordig vol ver baztng. Want de Kon. Luchtvaart Maatschap pij, meer bekend als K.L.Mvervoerde in de laatste jaren tienduizenden passagiers op haic luchtlijnen naar Londen, Parijs, Zweden en Zwitserland taf op korte rondvluchten boven ons mooie Nederland. De altijd waakzame Tech nische Dienst, de wereldberoemde Fokker vlieg tuigen, de bekwame bestuurders, zij hebben de reputatie van betrouwbaarheid, veiligheid en regelmatigheid van het Nederlandsche luchtver keer gegrondvest. En nog zijn er velen, die de Luchtvaart niet kennen, die nog vreemd staan tegenover het v.iegtuig, die vergeten dat dagelijks, in wlniet en zomer, honderden vliegtuigen in Europa en Amerika de verbindingen tusschen de hoofdste den onderhouden. Alleen de) Iv.L.M.-toestellen leggen in den zomer dagelijks bijna 7000 K M ongeveer de helft van den afstand Amsterdam Batavia, af Voor de velen, die eerst eens een korte vlucht willen meemaken voor ze besluiten per vlieg tuig te reizen, voor de velen, die de wonderschoo- ne sensatie van liet vliegen willen ondergaan, is thans de gelegenheid geboden. Voor 1927 is de prijs der passagiersvluchten vastgesteld op slechts zes gulden, voor zes gulden kunt ge mee- liegen met de beste vliegtuigen der wereld, ge nieten van het schitterend uitzicht over de aai de, die zich voor U uitstrekt als een staalkaart, kunt gij de U bekende plaatsen en plekjes uit de lucht aanschouwen en als gij uitstapt, zult gij een machtigen indruk rijker zijn en bewonde ring gevoelen vtoor de moderne techniek, die het wonder van het vliegen in enkele jaren tot stand bracht. Gij vliegt met de moderne verkeersmachiner, die dagelijks hun weg op de groote internationa le luchtlijnen afleggen, aan den pleziervlieger v. rdt dezelfde zorg voor gerief en veiligheid be steed, als aan den internationalen reiziger. In een gemakkelijke armstoel, voor een breed ven ster, dat bij warm weer gemakkelijk te openen is. ziet gij het landschap langzaam onder U eg- glijden. Voor duizeligheid behoeft gij niet bang te zijn, die bestaat wel op een hoogen toren, maar nooit in een vliegtuig. Luclitziekte komt bij zoo een korte vlucht niet voor Niet rook mi cn niets naar buiten' werpen, dat zijn de ee iige beperkingen die wij U opleggen. De gelegenheid is er, komt nu vliegen Zelfs al wilt gij niet vliegen, gij zijt toch welkom op het vliegveld komt er de sterke machines be zien, let op de zorg, die er aan vliegtuig en mo tor besteedt wordt, zieit naar de zekerheid van den bestuurder bij het opstijgen en dalen, kijk naar de verrukte gezichten van hen, die gevlo gen hebben. Een tocht naar het vliegbeld loont altijd de moeite. Nadere bizonderheden in de advertentie in dit nummer. TWIST. Te Andijk heeft Zondagavond een Drcntsche arbeider een Belg, genaamd A. Bosschaert met een mes gestoken. De getroffene is naar het zie kenhuis te Enkhuizen overgebracht. Zijn toe stand is niet zonder gevaar. VLIEGERS aan de KOOIJ OMGEKOMEN. Maandagmiddag is het Marine-schoolvlieg tuig S 18 in de nabijheid van het Vliegkamp De Kooij naar beneden gestort. Het vliegtuig sloeg met de neus in den grond. Van de beide inzitten den werd er een onmiddellijk gedood, terwijl de ander tijdens het vervoer naar het hospitaal is overleden. De omgekomenen zijn de korp.-vlicg- tuigmaker Van den Boom, gehuwd, 25 jaar oud, en de korp.-seiner Bosker, ongehuwd, 25 jaar. Het vliegtuig werd zwaar beschadigd. Julianadcrp. In de motorraces te Alkmaar ge houden behaalde onze plaatsgenoot de heer C. H. de Graaf den 2den prijs in het nummer „Juni oves. Ook in het nummer: „achtervolgjngswed- strijd Juniores" behaalde de G. den 2den prijs op zijn „Ariél." Voorzeker 'n buitengewone presta tie^ waar in Alkmaar op dergelijke wedstrijden perste klas rijders komen. ux TL Nx and! VROUWELIJKE DOKTERS. Het beroep van dokter is er een, dat de vrou wen meer en meer schijn aan te trekken. Dat is althans op te maken uit een statistiek, welke onlangs is gepubliceerd door den internationa len Bond van Dokteressen. Volgens die statistiek zijn er in Engeland op het oogenblik ongeveer 1200 vrouwelijke doktoren, in Duitschland 626, in Oostenrijk 320, in Frankrijk 102, in Canada 54, in Polen 30, in Zwitserland 26, in Italië 20. Die getallen vertegenwoordigen slechts een deel van het aantal vrouwelijke dokters over de geheele wereld. De statistiek van den internati onalen Bond geeft namelijk alleen opgaaf van de dokteressen, die er bij aangeslottcn zijn. EEN WEGDUIVEL GEPAKT. Zondagavond -overreed de chauffeur van een particuliere auto in Heinersdorf bij Berlijn een kind. Om zich aan een procesverbaal te onttrek ken, raasde hij met de grotst mogelijke snelheid door. Bij een bocht sloeg de wagen over den kop, waarbij de 3 passagiers er uit werden geslingerd. De auto kwam weer op de wielen terecht en op nieuw wist de chauffeur haar in bweging te brengen en ging er van door. Twee fietsers ach tervolgden den wagen, hielden zich er aan vast en klommen in de au/to, die zij na een korte worsteling met den chauffeur tot staan wisten te brengen. De chauffeur werd gearresteerd. Het kind en de drie passagiers, die zwaar ge wond waren, zijn in het ziekenhuis opgenomen. PER MOTORFIETS DE WERELD ROND. Zaterdagmiddag zijn twee Londensche mo torrijders vertrokken tot het maken van een tocht om de wereld. De zijspanwagens van-liun motorrijwielen zullen zij als bed gebruiken. De route gaat via Duitschland, Oostenrijk, Yeogo- SJavië, Konstantinopel, de Syrische woestijn, Basra, Bombay, Straits Settlements en Austra lië, waarna zij door Australië en de Vereenigdc Staten terugkeeren. Zij verwachten de geheele reis in 120 dagen te volbrengen. EEN WANDELENDE BRANDKAST. Dezer dagen werd te Parijs een bedelaar op gepakt, die een wandelende brandkast bleek lei zijn. De man, die 52 jaar oud was, was in lom pen gehuld en verklaarde in geen twee dagen iets te hebben gegeten .Later bleek, dat zich in zijn lompen verscheidene geheime zakken be vonden «en dat hij eenvoudig „bedekt" was met goud en bankbiljetten. Men haalde e<r voor niet minder dan 150000 francs aan biljetten en votor meer dan 2000 francs aan goud uit. Hij zwoer dat dit alles was wat hij bezat, maar een half later vond men hem in zijn cel bezig met het tellen van een pakje bankbiljetten van 10 francs!. Waarop de commensaris van politie gelastte tl at hij zou worden ontkleed en dat al zijn klee- ren zouden worden onderzocht. In zijn hemd vond men nog voor 2000 francs aan biljetten van 10 en 20 francs en in zijn hoed 1000 francs. Hem werd gelast zijn schoenen uit te trekken in dei neuzen er van was ongeveer 1000 francs aan goed verstopt. Desgevraagd zeide hij, dat hij al dit geld met dertig jaar bedelen had bijeengegaard. elftal in Julianadorp in de daar uitgeschreven schoolwedstrijden en behaalde den eersten prijs Eerst speelden ze tegen het Julianadorp-school school en wonnen met niet minder dan 12-0; Daarna kampten ze tegen de Helder-adspirantcn en wisten de baas te blijven met 2--1. Met den Isten prijs, 'n gouden plak ging het naar huis Hulde aan de kleine „Kleine Sluis! Kleine Sluis I speelde Zondag in Breezand te gen Breezand I voor de Zomercompetitie en ver loor daar met 2—1. Dit was ver beneden vcrwach ting, daar Kleinesluis toch met 'n goed elftal uit kwam. Keine Sluis II speelde thuis tegen AP II cn won met 8—0. Doch dit kan geen overwinning genoemd worden daar AP met 8 man speelde. Zomercompetitie-Uitslag: Breezand-Kleine Sluis 2 1. De wedstrijd Wie- ringerwaard - Anna Paulowna ging niet door, wegens uitstel vragen van Wieringerwaard. Programma voor a.s. Zondag: Anna Paulowna - Kleine Sluis. Wieringerwaard - Succes. Doch van dezen wed- srrijd is sprake, dat deze op 'n avond in de weck zal worden gespeeld met goedvinden van beide ploegen. Scheidsrechter Dol stelde zich voor de zen wedstrijd desponibel. Breezand. Zondag speelde Breezand I haar laatsten wedstrijd voor de Beker-Competitie te gen Excelsior I. Het gelukte Brteezand om 'n 2-1 overwinning te behalen na een van beide zijden goed gespeelden wedstrijd, waarin B iets in de meerderheid was. Zij trof echter den E-keeper in uitstekende hoedanigheid. Beide partijen hadr den enkele invallers, waardoor de strijd echter niet minder was. Scheidsrechter Steinman leid de op goede wijze. B heeft nog 'n kans om met Succes en Wierin gerwaard gelijk te kómen, waardoor nog eenige beslissings-wedstrijden zouden moeten volgen. Dus voorloopig maar afwachten. HET ONDERSCHEID Onvoldoende fabricatie en minderwaardige samenstelling, kunnen bij pepermunt ver oorzaken, dat deze scherp of bitter smaakt. Goede pepermunt is echter nooit scherp of bitter, KING - Pepermunt onderscheidt zich door den krachtigen maar heerlijken smaak, als gevolg van de origi- neele samenstelling. King-pepermunt staat voortdurend onder medische controle. In ieder tablet moet voluit staan KINQ Extra Strong. Voor H.H. Winkeliers bij J. F. Lieshout, Alkmaar GLiilLENTE WIERINÜÜN. BEKENDMAKING HOOIBROEI. De Burgemeester van Wieringen waarschuwt de landbouwers dat hij eenig vermoeden van hooibroei daarvan onmiddellijk aangifte behoort te worden gedaan ten raadhuize, alwaar een peilijzer ter beschikking staat. Wieringen, 4 Juli 1927. De Burgemeester voornoemd, L. C. KOLFF. BEZOEK aan de ZUIDERZEE - WERKEN Ongeveer 300 personen, leden van de Vereeni- ging Nederland in den Vreemde" en gasten wa ren in Enkhuizen aan boord gekomen van het stoomschip van de Enkhuizen - Stavoren - lijn de „W. L. van der Wijck". Men voor eerst in de richting van Surig, waar het nieuwe eiland ten behoeve van de Oostelijke sluizen in den af sluitdijk wordt gemaakt. De heer ir. V. J. P. de Llocq van Kutffeler deed vervolgens mededee- lingen o-ver den toestand der Zuiderzeewerken Wat spr. vertelde kwam neer op hetgeen wij jog slechts enkele dagen geleden over het groot sehe werk bij Wieringen en Surig hebben ge schreven. Wij behoeven daar niets aan toe te voegen. Dat de belangstelling voor deze „landwinning bij de excursisten groot was, spreekt vanzelf. Bij Den Oever zijn de excursisten aan land gegaan. Daar zijn de geweldige massa's basalt, keileern en ander materiaal bezichtigd; er is een kijkje genomen bij de in aanbouw zijnde putten voor de nieuwe Westelijke sluizen in den grooten dijk En later op den middag is gevaren langs de plaat bij Medemblik waar een begin is gemaakt met den afsluitdijk van de Wiepmger Meerpol der. Ook is in de vaart bezichtigd de dijk van de proefpolder bij Andijk. Deze dijk is op 'n hon derd meter na voltooid. Over 'n week zal hij ge heel dicht zijn. Dan kan met het uitmalen wor den begonnen en over 'n paar maanden zal de ze eerste Zuiderzeepolder, welke 'n oppervlakte, heeft van 40 H.A. geheel droog zijn. De Heer N. Foorn Jz. hoeff zijne benoeming ito lid der schattingscommissie aangenomen. De Heer H. G. Rump heeft zijne benoeming tot lid der commissie tot wering van schoolver zuim bedankt. Politie: Verloren: een carburateurdeksel van qen motorrijtuig. Een huisdeursleutel Inlichtin verzoekt de Gom. Veldwachte.r DOOPSGEZINDE GEM. II.—hoef Woensdagavond 8 uur Zusterkring. ANNA PAULOWNA. Zondag behaalde de Zangvereeniging „Zang- lust van hier op het Concours te Andijk den 2den prijs in de derde Afdeeling A. De vereeni- ging lieeft zich onder leiding van haar ijverigen directeur, den heer De Vries, dus uitstekend ge- houdetn. Hulde aan het koor. Van Ewijcksluis. Zondag hield hier de Gym- nastiekverceniging D.O.K.E.V. 'n turdemonstra- tie in de openlucht. Ofschoon het weer nog niet geheel mooi was te noemen was veel belangstel lend publiek present; vooral veel leden van dé pas opgerichttc gymnastickvereeniging „Wierin gen" waren aanwezig. Zij wilden 'n kijkje ne men naar het werk van deze eerste klas Zuster- vereeniging en er het hunne van leeren. Nu, er viél van te leeren, want hoewel het. bui ten-turnen vreemd was voor de medewerkers,; hebben ze hun „kunnen" op uitnemende wijze ge toon. Hulde aan D.O.K.E.V. en vooral aan den kranigen leider Sieuwerts voor al zijn opoffe ring aan de vereniging. Na afloop was het een druk en gezellig bal in café Waiboer. De Dames-afdceling van onze Gymnastiekver- ecniging D.O.K.E.V. zal over veertien dagen deel enmen aan Nationale. Gymnastiekwcdstrijden te Alkmaar uitgaanle van de Alkmaarsche Veree- ging Turnlust" ter gelegenheid van het 15-ja» rig bestaan der Damesafdeeling. De stijd zal wel zwaar worden, want nog 24 damesafdeelingen behalve die van D.O.K.E.V. dingen mee. VERZAMEL - WOEDE Opa, die in lange jaren Geen sigaren al meer rookt, Omdat Opa voor 't bezuinigen Maar alleen z'n pijpje smookt Rookt nu weer sigaren Omdat Jantje Bandjes Wil sparen Moeder, die geen cent kon missen Van haar kleine huishoudgeld, Geeft haar man nu eiken Zondag, Vader staat er van versteld Twee fijne sigaren Omdat Jantje Bandjes Wil sparen! Kleine Jan kreeg laatst een zusje, Vader stond bij 't ledikant Uit, zijn zak viel, op haar spuitje, Een kleine hcl-rood e band Van een der sigaren Waarvan Jantje Bandjes Wil sparen Kleine Jan kwam bij het bedje, Zag het bandje, 't was een pracht „Moeke", riep hij, „kijk eens, zus is In 'n sigaren-band gebracht Slechts te verklaren Omdat Jantje Bandjes Wil sparen. MET EEN MILLIOEN OP DEN LOOP. Vrijdagmorgen had 'n koopman van de kunst laan te Brussel zijn bediende opgedragen een som van 100.000 fr. te gaan ontvangen in de Na- lionale Bank. En dan moest hij daar ook uit 'n safe 900.000 fr. waardepapieren halen. Ilij stuk dit alles in 'n geldtasch. Onderweg ging hij in de Bergstraat een koffie huis binnen en legde de tasch naast zich op een stoel. Een oogenblik gezeten hebbende deed 'n an der hem opmerken, dat hij hij het betalen drie bankbiljetten van 5 fr. had laten vallen. De be diende bukte zich om ze op te rapen, maar in dien tijd nam de persoon in kwestie de tasch van den stoel en legde een andere, juist gelijk aan «tb eerste er voor in de plaats. De vreemdeling verliet het lokaal en men zag hem niet meer terug. De tasch, die hij in de plaats had gelegd, bevatte niets dan oude bla den en papier. EEN KOOKPAN GESPRONGEN. Uit Breslau wordt gemeld, dat zich' Zondag nacht bij 'n marsch van 'n bataljon soldaten 1. eigenaardig ongeluk heeft voorgedaan. Een veldkeuken werd meegevoerd, waarin erw ten werden gekookt. Door de groote stoomspan ning sprong de ketel uit elkaar, waardoor vijf entwintig soldaten werden gewond. MARKTBERICHTEN. Opgave van den Directie van het marktwezen te ALKMAAR, betrefffende de hoogste en laag ste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 27 Juni tot en met Zaterdag 2 Juli. Kippen 0.75 a 2 Kuikens f 0.10 k 1,50 Een den per stuk 0.50 a 1 Konijnen 0.30 a 2.50 Eendeneieren per 100 stuks f 4.65'; Kippen-eie- rc n (grooth.) per 100 stuks 5.50 a 6 Kippen eieren (kleinh.) per 100 stuks 5.25 k 6.25 Bo ter le soort per V-> Kg. 0.80 k 0.90 Boter 2e soort per y2 Kg. f 0.70 a 0.75 Slachtduiven 0 15 k 0.20. EIERVEILING ALKMAAR, 2 Juli 1927. Aan voer 105000 Kipeieren. Prijzen 5658 Kg. f 5.50 k 5.90 58—60 Kg. f 5.90 k 6.10 60—62 Kg. 6 a 6.30 62—64 Kg. 6.20 a 6.60 Bruine 6.30 a 7 Eendcieren Aanvoer 30000 stuks. Prijzen f 4.90 per 100 stuks. ALKMAAR, 4 Juli 1927. Op de heden gehou den veemarkt waren aangevoerd 30 veftte koei en 210 400 13 Vette kalveren 60 140; Vette kalveren per ned. podn 1,05 a 1,30 49 Nucht. kalv. (slacht) 8 k 20 559 Viette Varkens ''zware) per ned. pond 0 66 0.C8 Zouters per ned. pond 0.65 k 0.66.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2